Kinderjuffrouw. Burgerdochter, iariapfèèrictt. The Phoenix Bar Heden Opening P. Van PUTTEN ZOON, «DE GUNST», Koningstraat 56, KINDERGOEDEREN. SCHOENWERK D. De Jong, Groote Houtstraat 143, Damrak 92: bd Dam. Zaterdag 17 October ek. Westerkappel Hoofd. Weijenbergh, Drogist Huishoudelijke Artikelen enz. Smedestraat 41, Haarlem. Castoren en Plache Hoedjes voor Meisjes, MARKTBERICHTEN, Laatste Berichten. ADFERTENTIEN. G. A. VERBEEK, Geldkoers der Meriaodsohe Baak HAARROOS, van het Magazijn van SMEDESTEAAT 26. G. W. M. Van DAM—VOLLAERTS UITVERKOOP Wegens verplaatsing zijner affaire naar de Voor geest en hart. ARROND. RECHTB TE HAARLEM. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Een E. K. Winteraardappelen, Koks teeg 12. AMSTERDAM. De OrENING zal plaats hebben op e- k. des voormiddags ten 10 uur. Middel tegen Zijlstraat. ij mwuuiuj AutuuiDvuj alles tegen concurreerende prijzen. van solied en net tegenover de Doelstraat. Te Bordeaux is een grijsaard over- leden in den ouderdom van 112 jaar. Te B r u s s e 1 i s M a a n d a g het con gres der „Briteche en Algemeens Federatie tot bevordering der Openbare Zedelijkheidgeopend, waarbij ook een aantal Nederlanders tegenwoordig waren. De inleidende toespraak werd gehouden door den voorzitter Prof. E. de Laveleye. De Bisschop van Doornik deelde een brief mede van Kardinaal Manning en betuigde de warme sympathie der Belgische Bisschoppen. Mevrouw Butler werd met groote warmte ont vangen, nu zij voor het eerst na den dood van haar echtgenoot, die zulk een werkzaam aandeel aan deze congressen nam, weder optrad. Des avonds was er receptie voor ai de leden by den Minister Beernaert, aan het Departement van Financiëa. Dinsdag-ochtend kielden Prof. Ch. Secretan en de Heer H. Minod beschouwingen over de wy'ze, waarop de Staat in 't belang der zedeiykheid zou kunnen werkzaam zijn, zonder de persoonlijke vrijheid te kort te doen. Te Zawiercie (Russisch Galicië) zyn ernstige ongeregeldheden uitgebroken, naar aanleiding van de hooge broodprijzen. Er was een detachement Kozakken noodig om de orde te herstellen. Te Ede (Gelderl.)zijn groote on geregeldheden voorgevallen, veroorzaakt door tegenstanders van het „Heilsleger.// Ruim vijf honderd personen, uit alle deelen der gemeente, bombardeerden het vergadergebouw met steeaen. Van de serre van Mevrouw Knuttel werden al de ruiten verbrijzeld en de yzeren omheining stukgebroken. Een rijksveldwachter werd belang rijk verwond en met een gebroken been wegge dragen. Biykbaar is men hier naar een vooraf over legd plan te werk gegaan. De hoofddaders zy'n nog niet bekend. Dezer dagen zjjn Haar Majes teit de Koningin-Regentes een tweetal proefslagen aangeboden in zilver en koper van het nieuwe gouden-tienguldenstuk met den beeldenaar van H. M. Koningin Wilhelmina. Te Groningen zyn nu reeds meer dan elfduizend Russische uitgewekenen aangeko men en aldaar grootendeels gekleed en gevoed. Het aantal, dat tegenwoordig aankomt, is aan merkelijk kleiner dan dat van vorige maanden. Dit wordt toegeschreven aan de feestdagen. Bijna allen, die de reis over Groningen maken, zyn uit Polen afkomstig en kunnen zich vry goed in het Duitsch uitdrukken, doch gebruiken on derling de Russische taal. Te Oostzaan geraakte een vier jarig kind spelende te water. De vader, die in de meening verkeerde, dat het een kind van een ander gold, sprong onmiddellijk in het water. Toen hy het kind naar boven bracht, ontwaarde hy tot zyne bittere smart, dat hy zijn eigen zoontje levenloos had opgehaald. Volgens den '/Schwabischen Mer- kur" heeft de stad Stuttgart de waterkracht van den Neckar te Marbach gekocht voor 270,000 Mark. De Engelsche Admiraal Clan- William rookte onlangs, in een alles behalve mooi huispakje, eene sigaar voor zyn huis op //Belgravia-. Square// ta Londen, toen een politieagent, die hem blykbaar wat //verdacht" vond, op hem toetrad en vroeg: //Wat doet ge daar? Hoor ja hieraan 't huis?" nu Neen,"// antwoordde de Admiraal, //i/het huis hoort aan mij.//// Daarop droop de overijverige politieman af. Het voorval gaf na- luurlylr, toen het bekend werd, niet weinig stof tot lachen. Te St. Maartensdijk (Zeeland) had dezer dagen iemand, bij bet neerlaten van een raam, het ongeluk een vinger te kwetsen, waarbij de versche verf van het hout met de wond in aanraking kwam. De vinger en vervolgens de hand en de arm zwollen hevig op, en de man is Woensdag aan de gevolgen overleden. Edison beweert nu eenenieuwe methode voor electrische trams te hebben uit gevonden, waarbij de dectriciteit niet door accu mulators wordt verstrekt, maar door de wagens van de rails woidt opgenomen. Hy moet sinds tien jaren dicht by zyne woning een electrischen spoorweg hebben, waarop de electrische stroom door de rails wordt geleid de eene positief en de andere negatief. De deskundigen twyfelen of de nieuwe uitvinding wel al ryp genoeg zal zijn om ze toe te passen. Maar dat zal moeten blijken uit de eerlang te nemen proeven. Dom Pedro, de gewezen Keizer van Brazilië, heeft dezer dagen te Versailles ztker met zeer gemengde aandoeningen eene belooniog uitgereikt aan Dr.Simmola, Prof .Charcot en Graaf de Motto Maïa. Hy overhandigde na- melyk aan die heeren ieder eene gouden medaille, welke het gemeentebestuur van Rio Janeiro vier jaar geleden liet slaan, toen de Keizer door genoemde heeren van eene ernstige ziekte was ge utzen. De medaille vertoont aan de eene zyde 's Keizers borstbeeld en aan de andere zyde het opschrift: //Het volk vaa Brazilië, uit erkentelijkheid, aan Drdie het kostbaar leven van den vader lijken Keizer heeft behouden." De vvaderlyke Ktiser// werd een paar maanden later weggejaagd; maar men besloot in Brazilië, dat de heeren toch hunne eerepenningen zonden krygen. Te Leiden kwam een groote ver- uiswagen van de Hoogewoerd de vry nauwe Watersteeg inrijden, joist toen er een man, de 60jarige Pel, knecht van de koffiebranderij Het Klaverbladaldaar tegen den muur stond. Toen hy door iemand, die voor den wagen liep, werd gewaarschuwd om op zijde te gaan, verkoos hij dat niet. «Hij stond op de kleine steentjes//, zeide hij. Het gevolg hiervan was, dat hij tes- echen den muur en den wagen b klemd getaakte, zoodanig dat hij in- en uitwendig belangrijke kwetsuren verkreeg, welke, rüt'egenataande de spoedig aangewende genecskuudige hulp, weldra ziju dood ten gevolge hadden. In het Politieblad is gesignaleerd Laurens Van der Heyden, 29 jaren, laatst wonen de te 'a-Gravenhage, agent der levensverzekering maatschappij Doet uw voordeel, deelt uw winsten zelf. Tegen hem is door den reehter-commissa- ria een bevel van voorloopige aanhouding ver leend wegens oplichterij en valscbheid in geschrif te. De Officier van justitie te 'a-Hertogenbosch verzoekt aanhouding en opzending. Sedert eenigen tijd had de Pa- rysche Omcibusmaatschappij bemerkt dat de paar den in het depot der me de l'Ourcq door eene zonderlinge kwaal waren aangetast: zij vetloran hunne staarten en manen. Naderby beschouwd, scheen die ziekte niet natuurlijk. Gisteren-ochtend nu merkte de chef van het depot op, dat een palfrenier, die om zijne magerheid bekend staat, plotseling eene buiten gewone dikte had gekregen. De chef ondervroeg hem en toen de gegeven antwoorden niet voldoende waren, werd de pal frenier onderzocht; onder zyne kleederen werden drie paardenstaarten en manen gevondeD. De dief is in hechtenis genomen. Zes personen, twee heeren met hunne vrouwen, eene bejaarde dame en een kind, reden in eene char-a-bsncs op twee kilometers afstand van het station Fyzin bij Lyon, toen htt paard op hol sloeg en op den spoorweg voort rende. Op het zelfde oogenblik kwam een snel trein aangespoord en had er eene vrteselijke botsing plaats. Het rijtuig werd letterlijk in tweeën ge sneden en een der heeren en twee dames werden gedood; de andere ontving vry zware kneuzingen. Het kind en de moeder er van bekwamen geen letsel. Heden zagen wij voor het eerst eene (buitenlandsche) briefkaart met het borstbeeld in profiel, naar rechts gekeerd, van onze jonge Koningin. Het is een fijn, werkelijk uitnemend geslaagd portret van ons lief Vorstinnetje. H. M. heeft een anoer om den hals, waarin de lange haren fraai nederhangen. Aan de andere bovenzijde der kaart staat het wapen, en, naar men ons deed opmerken is onzs heraldische leeuw ook hier weder voorgesteld met arecdsklauwen. Zeer zeker ia dit te betreuren. (N. R. Ct.) De Engelsohe Regeering heeft in dm loop van het fiuaneië le jaar'90'91 onge veer f 60,000 toegestaan aan verschillende zuivel- inrichtingen en vereenigingen, vooral met het doel om het sinds jaren verwaarloosde technische ge deelte der zuivelbereiding beter te ontwikkelen. Die God vasthoudt, is nimmer alleen! Met Hem leeft hy en sterft hy in vrede. Liefde is de band van alle Christen deugden, De springfontein van alle zielevreugden, Moge u de wereld schuldig heeten, het is toch beter zulks ta schijnen dan Ie zijn. STEDELIJK NIEUWS. HAARLEM, 10 October. Door B. en W. is jl. Donderdag de levering van de fourages ten dienste der gemeentereiniging gegund als volgt: stroo voor f 12,25 per 500 KG. aan de Heeren J. Vermeulen Zn. te Waspik; haver f 8,10 per 100 KG. aan de Heeren Grippeling 4" Verkley te dezer stede, en paardenboonen voor f6,40 per 500 KG aan de zelfden. Hooi is niet gegund. Tot gemeente-geneesheer te Helder is be noemd: de Heer Dr. I. F. F. Campbell, te dezer stede. Door Teyler's Godgeleerd Genoo'.schap alhier is van de vier antwoorden, ingekomen op eene prijsvraag over: Het recht aer individua liteit op zedelijk jgebiedeen bekroond. Bij opening van het naambriefje bleek de schrijver te zijn Heinr. Drechsel, prot. predikant te Alsenz in den Rynpalts. Naar wij vernemen zal in de omstreken dezer gemeente een nieuw krankzinnigen-gesticht, uit sluitend voor vrouwen, worden opgericht. Wij kunnen aan dit bericht toevoegen, dat tot dit doel reeds een flink buitengoed is, of zal worden aangekocht en dat de zaak in zeer vertrouwbare en voor het doel zeer bekwa me handen is. Ook in deze gemeente heeft zich eene commissie gevormd om de uit Rusland verdreven Israëlieten, die hier te lande een toevluchtsoord zoeken, in den eersten nood bij te staan. Zij heeft dezer dagen eene circulaire rondgezonden om haren stadgenooten bijdragen voor dat doel te vragen. Het college Kunst zij ons doel alhier, een der oudste Nederlandsche genootschappen op kunstgebied, zal naar wij vernemen zijn 70jarig jubileum (het werd opgericht in Oct. 1821) vieren met het houden van eene tentoonstelling van schilderijen in het a. s. voorjaar. Het bestuur rekent bij de organisatie van deze expositie op den steun van personen en vereenigingen, wien de bevordering der kunst ter harte gaat. Zooals men weet biedt dit genoodschap eiken winter eene reeks kunstbeschouwingen aan. Ook dezen winter zullen deze plaats hebben. Daartoe zullen portefeuilles met kunstwerken van bekend kunstenaarsgenootschappen en kunstliefhebbers Jiier te lande tentoongesteld worden, terwijl éene uit het werk der leden zeiven zal samengesteld zijn. Zij, die als kunstlievend lid mochten wenschen toe te treden, kunnen volstaan met de opgave van adres enz. aan den secretaris den Heer F. J. Riepsaame, Schotersingel 111. De contributie als zoodanig bedraagt f 5 's jaars en geeft recht tot toegang met 2 dames. Te dezer stede is overleden de Heer Theod. At. Tromptijdens de inlijving van de Transvaal Secretaris van President Burgers. In het vaderland teruggekeerd, schreef de overledene een groot aantal opstellen over het land, waarmede hij zoo uitnemend gelegenheid had gehad kennis te ma ken. Gedurende de afgeloopen maand September zijn door de politie alhier 34 personen vervolgd wegens dronkenschap op straat. Gedurende de maand September van hst vorige jaar was dit getal 31, dus 3 minder. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef' Zondag, te 7 en 8 uur gelezen HH. Missen met Onderrichting, en te 10 uur de Hoogdienst met Predikatie. Te 2 uur de Cat'ohiamus, te 3 uur het Rozenhoedje. Te 6 uur Lof en Predikatie. Maandag en volgende dagen der week na den H. Dienst van half 10 het Rozenhoedje en Benedictie. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof. In de week de HH. Diensten te half 8, 8, half 9 en half 10 uur. Deze week de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag de stille HH. Missen ta half 6, 7 en half 9 uur met Onderrichting, te half 11 de Hoogmis met Predikatie; te 2 uur Onderrichting voor de Vormelingen, te half 4 de Vespors. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eeie van St. Antonius. Woensdag de HH. Missen te half 7, 7 en half 8, te 9 uur de H. Mis door Mgr. den Bisschop op te dragen, waarna de toediening van het H. Vorm sel. Vrijdag te 8 uur gezongeu H. Mis. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, te 7 uur het Lof en Rozenhoedje en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur; te 2 uur de CaUchismus, te 3 uur de Vespers; te half 5 Oefening der H. Familie; te 7 uur het Lof ter eere van de H. Maagd Maria. Maandag-en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Woensdag te half 9 gezongen H. Mis van Ri— quiem voor alle overledenen op het kerkhof St. Bavo begraven. Gedurende de week de H.H. Missen te half 8 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte, Het Rozenkrans-gebed enz. dagelijks nadeH. Mis van 8 uur. is. Br zal aldaar eene technisch en wetenschappelijk vol ledige fabriek worden gesticht om deze stof te bereiden, nl. de verzamelde grondstof tot verhandelbare waar te verwerken. Van de Noordkaap wordt de vischgnano reeds lang naar Europa overgebracht. BURG STAND DER GEM. HAARLEM. ONDERTROUWD: 8 Oct.: P. C. J. Camphais en G. Kondstaai. GETROUWD: 8 Oct.: Dr. J. H. Schnurmans-Stekhoven en W. E. Ten Boom. H. A.Jansen en D. M. Meeth. BEVALLEN: 6 Oet.: G. Dollé-Dankelman, d. (levenl.) 7 Oct.: D. Prijn-Teljeur, d. A. A. Booms-Meyer, d. E. Vermeer-Robin, z. W. Kroijer-Henning, d. M. W. A. Spoelstra-Creemers, d.8 Oct.: M. Ineke- Wijkhuizen, z. G. De Groot—Tyms, d. 9 Oct.: I. Gans-Stolp, z. OVERLEDEN: 6 Oct.: J.G. Kok. 66 j. -7 Oct,: F. Van der Horst, Lm. J. Damiaans, 69 j. P. J. Van Bruggen, 7 m. 8 Oct.: H. H. Oosthout- Van Vliet, 83 j. C. Stadt, 16 m. C. Nunniuk, 2 md. Terechtzitting van 8 October 1891. 1. J. H. L. B. z. b.ofw. (gedet.) Landlooperij, 2 dagen hechtenis en 7 maanden plaatsing in eene R. W. I. 2. F. F., los arbeider, zonder woonplaats (gedet.) U. s. en poging tot diefstal. 2 dagen hechtenis, 6 maanden gev. straf en 6 maanden pl. als voren. 3. W. B., te Lisse. Mish. f 8 boete of 3 dagen hechtenis. 4. N. de B., los werkman te Haarlem. U. s. 2 dagen gev. straf. 5. J. L., arbeider te Haarlemmermeer. U. s. 7 dagen gev. straf. 6. J. O., jager te Oostzaan, U. s. 14 dagen ge/, straf. 7. L. K., werkman te IJmuideu. Vernieling van eens anders goed. f8 boete of 5 dagen hechtenis. 8. H. F. v. d. A., schoenmaker te Haarlem, s. en mish. 14 dagen gev. straf. 9. L S. van O., arbeider te Velzen. Vernie ling van eens anders goed en eenv. beleed. 7 dagen gev. stra'. 10 J. v. N., drukker en J. W., werkman, beiden te Haa lem. Strooperij door 2 pers. Ieder 2 weken gev. straf. 11. A. S., z. b. te Edam. Diefstal met oordeel des onderscheids. Bij verstek 7 dagen gev. straf. Commissariaat van Politie te Haarlem. Gedeponeerde voorwerpen.) Twee koperen gewichten. Een sabelkoppel. Een school boek. Een muilkorf. Een rolletje linnen. Een zakmesje. Een kinderzak waarin eene portemonnaie met eenig geld. Een pakje nsaigereedschap. Een rijiuigmoer. Een doublé armbandje. Eene jongenspet (marine-model). Een knipmes. Een paar oude schoenen. Een kinderschoentje. Twee ringen met eenige sleutels. E-nige sleute's. Terug te bekomen bij den Heer De Droog, telegrambe steller, Ravelingsteeg No 6rood: eene roodkoperen kachel bas; bij den Heer J. Wensing. Lange Heerenstraat No. 25; een koperen gewicht; bij den Heer P. J. Van Kessel, Kondenhorn No. 68: eene portemonnaie waarin eenig geld en eenige penningen; bij den Heer Van Looy wonende, te Halfweg, eene portemonnaie waarin eenig geld (gevon-, den tusichen Halfweg en Haarlem); bij den Heer Heijboer Wolstraat No. 11: een gouden ring met diamant- bij den plantsoenwachter J. Akkerman, Tuinstraat No. 1: een gouden ring, gamerat; bij den Heer W. G. Berrig, Vrou- westeeg No. 1: eene jas en eene pet; bij den Heer G. W. De Korte, Korte Lakenstraat No. 17; twee schotelijes paarlemoer, een plankje waarop een aantal punaises en eene boeveelheid ivoren blokjes voor étiqnetten, alles geborgen in een zakje; bij den Heer G. De Jong, wonende in den Houtrakpolder, een witte jschthoUd met roode vlekken; bij den Heer D. De Lugt, Brouwersstraat No. 15: eene gouden broche waaraan een kettinkje, bij den Heer G. Wont, Kamperlaan No. 12a, een gouden ring met haar- werk waarin twee letters gegraveerd. Bij de toenemende moeilijkheid om uit Zuid-Amerika de voor Europa benoodigde guano te bekomen, is bet zeker van belang dat in de boog noordelijke bochten van Scan- dinavië deze gnmdstof in groote hoeveelheid voorbanden De Haagscbe kantonrechter heeft verbindende kracht ontzegd aan een Kon. besluit van 9 Juni jl., krachlens hetwelk eenige personen, die zoDder plaatsbiljet aan bet contrölehek van bet Hollandsche Spoorstation zich bevon den, vervolgd waren, en dezen van rechtsvervolging ont slagen. De arr.-rechtbank te Breda, -uitspraak doende iu de zaak van Charles Davenport, ook wei genaamd Sequah, heeft beklaagde schuldig verklaard aan de beide hem ten laste gelegde feiten en het vonnis van het kantongerecht te Bergen-op-Zoom slechts gewijzigd in zooverre de opgelegde geldboeten betreft. Hij is thans veroordeeld tot het betalen van twee geldboeten, elke van f75, bij wanbetaling te vervaDgen door eene maand hechtenis voor elke boete. De rechtbank te Amsterdam achtte de eenvondige beleediging in geschrift, door den Heer De Ras, gepen sioneerd Kapitein, thans Burgemeester van Pannerden, aan Kapitein Keyser, Plaatselijk Adjudant te Amsterdam, aangedaan, wettig en overtnigend bewezen, en veroordeelde den beklaagde overeenkomstig den eissb van bet Openbaar Ministerie tot eene geldboete van f25. DELFT, 8 Oct. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:— vette koeien le qual. 220 a 250 dito 2de qusl. f 140 180 kalf- koeien 1ste qnal. f 210 f 240 dito 2de qual. 146 a 190, vaarkoeien lequal. 160 a 215 dito 2de qnal. f 85 a 130 vette kalveren, lBte qual. f 60 76 dito 2de qnal. 40 a 54 vette schapen 1ste qnal. f 16 a 25 dito 2de qual. f a lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a - vette lammeren f 12 a 21. weilammeren a magere varkens f 15 a 25 biggen f2 a 8.— nuchtere kalveren f 7 a 22. paarden f 40 a 140 f a stieren f 35 a 150 ossen 1a— Rundvleesch 53, 62 a 70 c. vet kalfsvleesch 70,76 84 e. schapevleescb 50 a 60 e., lamsvleescb a e Granen,Zeeuwscbe en Overmaasache tarwe 9.— a 10.50 nieuwe dito f a roode dito f 9.a 10.. a rogge f a nieuwe dito f 750 wintergerst f 4,75 a f 550 zomer dito f 4.50. a 5.25 chevalier dito f5,50 f6,50, haver f 4,a 4,50 groene erwten f 10, a 12,mestiDg f7,50 a f ,825 paardeboonen f 6.50 a 7.50, duiveboonen 6.75 a 8,— bruine boonen f 12.50 a 14,50 koolzaad f 11,— a 12 hennepzaad f 7.75 a 8.50 kanariezaad 650 a 8.50. QOUDA 8 Oct. Granen. Witte poldertarwe f jarige roode dito f af Angel dito f a Zeeuwscbe dito f 9. a f 10,50 nieuwe dito 9.75 flO. afwijkende dito mindere soort. Zeeuwsche f 8.50 a 9.50 Zeeuwsche dito 10.25 all.— polderrogge f 6.50 a wintergerst f 4.90 a .5.40 aanvoer dito (per 70 kilo. 8.50 a 9.jarige chevalier a zomer dito f 4,50 a 5.Haver f 3.50 a 4.50 dito nieuwe 7.50a 8.25 perlOOkilo.Kookerwten f a—per heet. Mais. Amerik. f 8.25 a f 8.50 Odessa a Cinqnantine f 8.50 8.75 per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f 8. 50 a 9.—en bnitenlandsch f 7.25 a 7.50 spelt a kanariezaad f 7,50 a 8.75. Kaas le qual. f28,— a 30.50 2e, qnal f 24.— a 27— graskaas f a Noordhollandsche f 24 a 27.— aangevoerd 91 partijen. Handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel vlug prijs der goeboter f 1.50a 1.60. der weiboter f 1.30 it 140. Melkvee met weinig aanvoer en handel ving. Vette varkens met weinig aanvoer, handel gew. van 20 tot 23 c per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug van 18 tot 19 c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel gew. f0,40. a f 0.75 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel vl. 16 a f24. Nuchtere kalveren met weinig aan voer, handel ving f 6. a 15. HOORN, 8 Oct. Ter waag zijn gewogen 308 stapels ksas wegende 85143 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 31— voor kleine/30,50voor eommissie,/30,voor middelbare LEIDEN, 8 Oct. Op de heden alhier gehouden, veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: paarden af 44 stieren f 52 f 210 140 ossen, f138 a 274; 306 melkkoeien f 97 a 270 kalveren dito f ,a 152 vare dito f 86 a 182, 42 vette dito i 76 28 220 graskalveren f 12 a 43. 34 vette dito f 42 a 81, a 70 c 85 per kilo. 7 nuchtere dito f 8.— a 16. 1410 vette schapen f 17 30.— 50 a 55 c. per kilo lammeren f a 110 magere varkens f 16 a 31 332 biggen f 1.75 a 11— SCHIEDAM, 8 Oct. Moutwijn per Ned. vat a f 11, Jenever 16,50 Amiterd. proef f 17.75. Spoeling f Commissie f 1.10. ALSMAAR, 9 Oct. Aangevoerd 500 stapels kaas kleine 29.commissie dito f 31,50 middelbare f 32—, ALKMAAR, 9 Oct. Graoen. Aaogevoerd 5000. hectol. Tarwe f 7.12 a 12,— rogge f 7.50 a 9.—, gerst 5.—. a 5,25 chev. 15.75 a 6.25, haver f3.25 a 4.10, paardeboonen 15.75 a 6.35, bruine boonen f 12.a 15 citroen- dito f 16.— a 18.—, duiven dito f7.25 a 7.60, witte f 16.— a 17.kacariezaad f 9.— a 10.50 rood mosterdzaad f13.50 a 16,60 geel dito 8. a 9,— koolzasd 10.50a karwijzaad f 9.— al0.50, dito oud f lijnzaad a blauw maanzaad f 13. al3.50, groene erwten f10.75 a 18,— grauwe dito f 16 LONDEN, 8 Oct. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 200sehapen en lammeren 2000, kalveren 45, zwynen 105. Pryzenbeste runderen 2/9 a 4/8 schapen en lammeren 3/4 a 5'8, kalveren 2,6 a 4,2 zwijnen a Naar wi) vernemen, heelt de fractie der katholieke leden van de Tweede Kamer,welke het centtnm genoemd wordt, eene uitnoo- diging tot de andere katholieke leden gericht om zich by haar aan te sluiten. D LONDEN, 9 October. De door Parnell's verwanten verlangde lijkschouwing heeft de aanvankelijke uitspraak der geneesheeren bevestigd, dat zyn overlijden aan eene na tuurlijke oorzaak is toe te schrij ven. Morgen wordt het stoffelijk overschot naar Ierland overgebracht. Zondag zal het op het stad huis te Dubliu worden tentoongesteld. Het stsdelyk bestuur der Iersche hoofdstad za' zich, evenals tal van andere Iersche gemeen tebesturen, by de begrafenis officieel doen vertegenwoordigen. BERLIJN, 9 October. Volgens berichten uit Kiew is aldaar eene werkplaats tot ver vaardiging van valsche 10, 5 en 3 roebel noten ontdekt, waarbij voor een belangrijk bedrag valsche biljetten, welke van echte nauwelyks te onderscheiden zyn, in beslag genomen werden. Reeds moeten er voor be langrijke bedragen valsche biljetten naar het buitenland zyn gezonden. De geheele bende valsche munters is in hechtenis. Heden overleed, voorzien van de HH. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Zus ter en Tante, JACOBA GE- RARDA KOK, vroeger dienstbode bij den Hoogeer waarden Pastoor FRANKE- MöLLE. Uit aller naam W. C. KOK. Haarlem, 6 Oct. 1891. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, zoo van hier als var. elders ontvangen, bij het overlijdeB van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer PETRUS STEPHANUS SCHOUS, betuigen wy onzen har- telyken dank. Namens de Familie, J. J. SCHEFFERS, Executeur-Testamenlair. Haarlem, 10 Oct. 1891. 4 lien die iets te vorderen heb- ben van, of verschuldigd zyn, papieren of borgtochten onder hunne berusting mochten hebber, behoorende tot de» boedel en de nalatenschap van wijlen den Heer PETRUS STEPHANUS SCHOUS, g woond hebbende te Haarlem, aan dc Gedempte Oude gracht No. 30 en aldaar over leden den 30en Augustus 1891, gelieve daarvan opgaat of betaling te doen voor of op den 30 Oct. 1891, ten huize van den onder- geteekende, Spekstraat No. 12. J. J. SCHEFFERS, Executeur-Testamentair. Haarlem, 10 Oct. 1891. Een fatsoenlijk R. K. BUR GERMEISJE van goede getuig schriften voorzien, zag zich gaarne met November of later geplaatst als Kinderjuffrouw of ter assis tentie in de huishouding, gewoon met jonge kinderen om te gaan, bekend met alle huiselijke bezig heden, goed kunnende naaien, mazen, stoppen, verstellen, eenige fraaie handwerken, en eenigszios bekend met Costumes maken. Brieven franco, onder letter S, bij den boekhandelaar J. W. v. LEEUWEN, Maarsmansteeg te Leiden. Er biedt zich aan eene R. K. 17 jaar oud,goed kunnende Naaien om in een winkelen ook om de Vrouw des huizes behulpzaam te zijn. Brieven franco, onder let er B, aan het bureau van dit blad. 22 jaar oud, grondig bekend met BOEKHOUDEN en ADMINI STRATIE, en eenige kennis der Fransche- en Duitsche talen, zoekt eene betrekking. Zijn tegenwoor dige patrom, bij wien hij twee jaar werkzaam iB, is gaarne be reid, h6m de beste getuigschrif ten te verschaffen. Brieven, onder letter P. bij de Uitgevers van dit blad. De ondergeteekende maakt aan zijo geëerde begunstigers bekend dat hij van af MAANDAG da gelijks in lossing heeft puikbeste tegen een billijken prijs. Monsters te bekomen bij Correspondenten te Haarlem Disconto van wissels 3 handt, en gouvern. ace. 3 pet. Disconto van wissels 2 handt en promessen 3Vs pet. Rente Korte Beleening 4 pet. Beleening van Binnenl. Ef fecten 3 pet. Beleening van Buitenl. Ef fecten 3 i/spct. Beleening van Goederen3 pet. Het kantoor is geopend van 9 1 uur. var: Da. IOYEOX. per flicon 50 ets. Heefi ONTVANGEN de smeak volste keuze en grootste sorteering in BIJ

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1891 | | pagina 3