Vereeniging. Concert Populair Meid-Alleen H.SIobbé Tweede-Meid, Piano f 90 Geldbelegging. De Jood, Winkelzaak Brandstoffen en Aardappelen, Meid-Huishoudster, Weijenbergh, Sociëteit MARKTBERICHTEN. ADYERTEOTIEN, Zondag 13 December BUITENGEWOON Tulpenstraat 4, Bessensap, Bessen wijn, Bisschopwijn, Bisschop-essence. Christen, door A. VAN ROS, Nieuwe Groenmarkt 18, STEDELIJK NIEUWS. Sequah. Posterijen. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Zuinigheid en Gezondheid. 's avonds 8 uur te geven door het Strijk orkest van het gemeen telijk muziekkorps onder directie van den Luite nant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. SOLO VOOR CLARINET door den Heer C P. W. KBIENS, Köuigl. Sachs. Kammermueiker a. d. Ooi misverstand te voorkomen is het mij gebleken te moeten kennis geven, dat COR- NELIS BOSCH, sedert 8 dagen uit mijn dienst in mijn Boekhandel, is ont slagen. W. KüPPERS. m Vraagt en verspreidt: Kassiers, Haarlem. Cursus voor het Cos- tuumnaaien, Knippen, Garneeren en Patroon- teekenen. Goede klanten. Het Rott. ftivbl. verhaalt het volgende: Er was ereia een boer,die alle jaren zijne groote Prieache klok liet schoon maken bij eeD horloge maker in de stad. Zoo in October kwam bij altijd. Maar December was al in 't land en nog had de klokkensmid het boertje niet gezien. Daar loopt hg hem op een goeden dag tegen 't lijf. Leef je nog? Zooals je ziet! En de klok dan? Moet zij van 't jaar geen beurt hebben? Ik zou je danken, heur! 'k Ben nou 's naor een ander gegaon. Soveul jaren ben ik een vaste klant van oe ewest en nog nooit heb oe me ereis wat toe gegeven: al was 't nou maar eenszoo'n klein goud dameshorloge ewest of eene remon toir Er was geen praten tegeo, de horlogemaker was zijn ontevreden klant kwijt, want hij zag geen kans, om op het schoonmaken van een klok een gouden remontoir toe te geven! Wij hebben onlangs nog een sterker stukje ondervonden, zegt de Prov. N. Br. en 's Hert. Ct. Een aboncé schreef ods: //Waarde vriend. //Ik heb de kwitantie teruggezonden. Ik ben nn al dertig jaar op de Prov.N. B. en 's Hert. Ct. geabonneerd, heb altijd trouw betaald, mij dunkt, ge kunt ze mg voortaan wel voor niets sturen." Te Eoermond is Woensdag een 50jarige venter ten gevolge van het misbruik maken van sterken drank gestikt. Wegens aan houdende dronkenschap was hij reeds* driemaal naar de rijkswerkinrichting te Hoorn gezonden. Een zeldzaam ameublement. De Maharajah van Durbhangah is de gelukkige bezitter van een werkelijk zeldzaam ameublement. Het bestaat uit een speeltafelje, vier leuningstoelen, eene sofa en is geheel uit ivoor, kunstig uitgesneden, vervaar digd de zittingen bestaan uit fluweel in verschei dene nuances. In de provincie Luik is tegen voor- dig een nieuw soort sport in de mode, nl. wed strijden in het kraaien door hanen. Even als bij een wedstrijd van vinken wordt ook hier in een tuin ongeveer een meter van den grond, eene rjj kooien geplaatst. De opnemers, evenveel als er mededingers zijn, plaatsen zich op een meter af stand van de kooien, terwgl het publiek weer achter deze lieden staat. Het concours duurt een uur en de winner is die haan, die in dit tijds verloop het meest heeft gekraaid. Ook bij deze sport worden de haseo volgens een bepaald systeem voor de wedstrijden opgeleid. Men sluit hen op in eene kooi en geeft hun volop voedsel. Sommigen gaven de voorkeur aan meel- wormen (nachtegalen voedsel!) anderen eieren, weer anderen aan hennep, maar dan in kleine hoeveelheden. Eenige weken geleden, heeft te 's-Hage, in het R. K. ziekenhuis, eene merk waardige operatie plaats had, nl. dezelfde, waardoor getracht is, Keizer Erederich van Duitschland in 't leven te houden, maar, schrijft de Haagsche Crt., hier met den besten uitslag, want alles verliep uitmuntend en de patiënt bevindt zich thans in den besten welstand. TeScheveningen is gisteren-avond overleden, de bekende bad-arts Dr. Mess, die «inde 1866 aldaar was gevestigd. BI ij kens berichten in Fransche bladen was 't Maandag aan de stoomboot, welke van Dovres vertrokken was, onmogelijk Calais te bereikeD. Door den storm, welke op de Fransche kust stond, kon de boot niet binnenvallen, maar moest ze de ontstelde pzsagiers naar Engeland terugbrengen. Onwillekeurig denkt men hierbij aan den als een uurwerk zoo regelmatigen diensi Vliaaingen Queensborough, waarvoor haast geene stormen schijnen te bestaan, 't Is evenwel een bewijs te meer, dat de kortste overtocht naar Engeland vol strekt niet de minst gevaarlijke is. Eene hevige brand heeft te New- Tork een blok huizen vernield. Zestien menschen zijn in de vlammen omgekomen. De schade be- draagt400,000 dollars dus ook al //een verbrand millioen" (gulden). Men schrijft ons uit Zevenaar: De grensscheiding tusschen deze gemeente en Duitschland wordt gedeeltelijk gevormd door een .zandweg, waaraan verschillende boerderijen zijn -gelegen. De boerderijen ten oosten van den weg behooren tot Duitschland, en die ten westen tot Nederland. Dat de Duitsche en Nederlaodsche boeren daar goede maatjes zjjn, ligt voor de hand, doordien men elkander nog al eens diensten kan bewjjzen. Een der Duitschers had dezer dagen bij zijn buurman, een Nederlander, eene kar meel geladen en wachtte een gunstig oogeublik af om den weg over te rijden. Toen men dacht dat de beambten der surveillance vertrokken waren, werd •de tocht aanvaard. Het bleek echter dat de be ambten zich in hinderlaag hadden gelegd en dc landbouwer werd beboet voor 600 Mark. De Britsche Regeering heeft aan den Heer J. Van Rees, kapitein van de sleepboot //Zuid-Holland, te Maassluis, eene groote zilveren schenkkan in étui geschonken, als blijk van waar deering voor de diensten, door hem bewezen aan de bemanning van het stoomschip „Lero/< te Sunderland, dat op 24 Januari jl. op den Hinder strandde. Op verroek van den Minister van Bui- ten'andsche Zaken werd het fraaie geschenk don Het; Van Rees ter hand gesteld door hetdage- Sgkseh bestuur der gemeente. De bemanning der sleepboot zal eene geldelijke belooning ontvangen. Een dames-proces. Verleden week werd te Londen een dames-procea behandeld, dat interessant waa om de kostbaarheid van het corpus delicti en ook om de quaestie zelf, eene assarantie-quaestin, ofschoon dese niet werd uitgemaakt. De bontwerker Jay bracht tea eiech in van 90 pond (1080 gulden) voor het bewaren van bont gedurende een jaar; de eigenares, Lady Valer"* Susan Meux, wilde dit niet betalen, voor eerst omdat zij meende dat, wanneer zij al baar bont bij den koopman kocht, deze bet kosteloos bewaren moest, ten tweede omdat de bontwerker ook de assurantiepremie had berekend, terwijl Meux deze afzonderlijk zelf had betaald. Het bont was 6000 pond (72000 gulden waard) en ook voor dien prijs geassureerd; het berustte altoos by den bontwerker en de dame liet het, zuo dikwijls zij het dragen wilde, halen. De bontwerker beweerde, dat het berekenen van het bewaarloon usance was, dat daaronder ook de assurantie was berekend, en dat Lady Meux niet al haar boet bij hem had gekocht. Men accordeerde tijdens de zitting voor 54 pond (648 gulden) en de quaestie is dus niet beslist. De machinisten van de Parijsche schouwburgen smokkelen wel eens vrienden binnen, die ze dan ergens op het tooneel verbergen, maar toch zoo, dat zij de voorstelling kunnen volgen. Eergisteren-avond ia zulk een liefhebber vau muziek, die hem niets kost, van eene frise ge vallen, waarop hij waa gezeten. De man viel van eene hoogte van 12 meters en was dadelijk dood. TeMeeden (Gr.) kwam dezer dagen bij het hoofd der school een jongen zich aanmel den, met verzoek een deel van het onderwijs in nut tige handwerken te mogen volgen. Zijne bedoeling was zich op die wijze voor zijne aanstaande betrek king als schaapherder voor te bereideD, door het breien te leeren. Daar de wet zeker op zulke gevallen niet heeft gerekend, werd de knaap niei tot de lessen toegelaten. De sprinkhanenplaag in Znid— Afrika beeft ten minste nog ésne goede zijde. In Zuid-Afriksanache couranten wordt althans ge meld, dat de schadelijke insecten, die in grooten getale in de Oranje-rivier verdronken zjjo, door de vistchen gretig genuttigd worden, zoodat deze laatste zoo vet zijn geworden, dat de omwonen de volksstammen^zej in hun eigen vet kunnen bakken. HAARLEM, 12 Decemb. Door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland ia eergisteren bij enkele inschrijfing aanbesteed: lo Het driejarig onderhoud der Rijks zee- en havenwerken op het eiland Uik, beboorende tot de zeewerken iu Noord-Holland. (Raming f10 000 per jaar.) Minste inschrijver de Heer J. Ten Napel te Urk, voor f 8990 per jaar. 2o Het voorzien der boorden van het Noord- hollaodache Kanaal, in twee perccelen. (Raming le perceel f 3000, 5a perceel f 1000.) Minate inschrgver le peic-el de Heer G. Honijk te Purmereod, voor f 2656; 2e perceel de Heer G. D. Van Doorn te Amsterdam, voor f945. Door den Hter D. Francken Dz. te La Vicinet ia aan het museum van kunstnijverheid alhier een iu houtgesneden Frieavulliog uit de vorige eeuw in den stijl Lodewijk XV aan het museum ten geschenke aangeboden; dit Fiies is thans in het museum gsplaatst. Met het opstellen van het wapenbord van Philips den Goeden, Hertog van Bonrgondië, als stichter en grootmeester der Orde van het Gul den Vlies, ter herinnering aan bet 9e Kapittel der Orde, gehouden te 's-Gravenhage op 4 Mei 1456, is een begin gemaakt. Het oorspronke lijke stuk in gepolychromeerd eikenhout hangt in de Jacobskerk te 's-Gravenhage. Des Zondags is de toegang vrij. De Heer C. P. W. Kriens, Luitenant Ka pelmeester van bet Stedelijk muziekkorps, zal morgen-avond op het Populair Concert, in de Sociëteit Vereeninging, een C.arinet-Solo ten beste geven. Jl. Donderdsg-avond werd aan den Heer Sequah wederom eene ovatie gebracht, de paarden van zgn rijtuig werden afgespannen en hij werd Daar zgn hotel gereden, nadat eerst een ritje door de stad was gemaakt. Voor de woning van Mevrouw Wernik iu de Janestraat, die de vorige week door den Heer&rjwaA van hare pijnen werd bevrijd, hief de talrijke menigte een luid gejuich aaD. Groote verandering is er gekomen in de hou ding van het publiek na de genezing van boven genoemde dame, die zooals algemeen bekend is, aan rbeumatiek leed gedurende Degen ]»a.r,Sequah's séances worden eiken avond ook door de deftigste families beiocht en gegoede ingezetenen laten zioh op de estrade behaadelen. De Heer Sequah zelf wrijft niet eiken avond, maar bij laat dit dan doen door personen, welke door bet publiek wor den aangewezen. Hij zelf ziet toe en dnidt aan waar moet gewreven w/rden. In de volgende week vertrekt hij naar Leiden. Hij heeft aldaar voor minstens drie weken de zaal in het café Vondelhoven aan den Statioc eweg af gehuurd en zal zijne séaucea aldaar voortzetten. Gisteren-avond heeft de Heer Sequah eene zware toer verricht. E*n man, oud en doof, zeer zwak en niet in staat te kunnen staaD veel minder te loop en, 12 weken reeds bedlegerig, werd hem in een rijtuig gebracht. Meu kou het den Heer Sequah aanzien dat hij zich wel degelgk bewuat was een zwaar werk te moeten verrichten, waarvoor men hem had geplaatst. En waren op de tribune een Lid der Tweede Kamer, een Ingenieur, een Officier der Huzaren en meer heeren van brteekeois; eeoigen zelfs moesten wegens al te groote belangstelling en de kleine ruimte,tot hun niet gcriDge teleurstelling, de tribune vetlaten. Aanpakken was voor den Heer Sequah hier plicht en onder een lustig deuntje muziek werd de oude en zwakke rheumstieklijder onderhanden genomen.De Heer Sequah wreef, dat hem het zweet langs zfjn aangezicht gutste en mocht met vol doening zijne wrijfkunr met goeden afloop bekroond zien. Triomfantelijk wandelde en even daarna danste de grijsaard, die te voren niet kon s aan, op bet platform Een der heeren, het Lid der Tweede Kamer, verzekerde ons dat de rheumatiek lijder in een der lanen in de nabgheid «au zijne woning te huis behoorde, en gaf zy»e verwondering te kennen over het succes, dezen avond door den Heer Sequah be haald. De brave oude, die zeer zenuwachtig was en denkende nog niet te kunnen staan op zijne beener, niottegeDS'ainde hij reeds voor eu achterwaarts zijne beenen 11,uk bewogen bad, ontving van een der heeren, die hem «vel wist te wonen, een duitje voor versterkende middeleD, waarop de Heer Sequah e,r,een paar rijksdaalders bijwierpen waarna eene collecte iu de stampvolle zaal volgde, die den armen lijder bij zijn herstel, zeker nog een geuotvollen avoud zal hebban verschaft. Eene talrijk» menigte waa wederom in den omtrek van Felix Favore aanwezig. Op verzoek van den Heer Sequah werden de paarden niet van het rytuig afgespannen. Duizenden menschen vergezelden den Heer Sequah, naar zijn hotel en als op elkaar ge drongen bleven de menschen, dames en heereD, nog laog in de koude voor het hotel slaan, onder een indruk, zeker wel van nieuwsgierig heid, maar nok van dankbaarheid. Eenigsn onder het publiek ontevreden over het optreden der politie veroorzaakten een gedrang zoo groot, dat eeaige winkelvensters werden gebroken en de politie, van de eabel moest gebruik maken om de menigte uiteen te drijven. Naar wij ver nemen zgn eenige kwaadwilligen gearresteerd. gÊRKBEBICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van. den H. Jozef. Zondag, te 7 en half 9 de gelezen HH. Missen met Onderrichting en te half 11 de Hoogdienst met Predikatie. Te 2 uur de Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje. Te 6 uur Lof eu Predikatie. Maandag en volgende dagen der week na den H. Dienst van half 10 het Rozenhoedje. Maandag te half 11 de plechtige Couventneele Mis. Woensdag te 8 uren de gezongen Gulden Mis. Donderdag, te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Io de week de HH. Diensten te half 8, 8, half 9 en half 10 nur. Deze week de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den li. Antoniusvan Padua. Zondag de stille HH. Missen te half 6, 7 en half 9 te half 11 de plechtige Hoogmis, le half4 uur de Vespers, te half 7 Lof, Predikatie en groote Processie. Maandag en Dinsdag, te half 9 gezongen H. Mis, te 7 uur Lof en Predikatie, waarna Dins dag-avond met den LofzaDg TeDeum het Octaaf van Onbevlekte Ontvangenis zal gesloten worden. Woensdag-morgen te 7 uur gulden H. Mis, des avonds te 7 uur vergadering voor de Leden der Derde Orde. Vrgdag te 8 uur {gezongen H. Mis, te7uur het Lof. Deze week de HH. Missen te 8, half 9, 9 en half 10 nur en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zoodag de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. Des namiddag te 2 uur de Catechis mus te 3 uur de Vespers, te half 5 Oefening der H. Familie, des avonds te 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd Maria. Woensdag te 6 uur gezoagen H. Mis, genaamd //ie Gulden Mis//, ter eere van het Geheim der Menscbwording «an O. H. J. C. Maandag-, en Woenadag-avond te 7 uur het Lof. Gedurende de week de HH. Missen te half 8 8, balf 9 en 9 uur. De Catechismus Daar gewoonte. BT7BG. STAND DEB GEM. HAABLEM. BEVALLEN: 8 Dec.: C. L. De Bruiju-Stiphout, z.— A. M. Philippo-Boeré, z. T. Goosens-Zeilmaker, z.— J. Snoeka-Bakker, d. 10 Dec.: M. A. Saarloos-Van Dan- »ik, d. J De Laat-Van Maas, d. S. Wensing-Van den Bel, d. T. Voous-Hartog, z. G. Von Baten- burg-Iotveld, z. 11 Dec.: C. A. M. Ruifrok-Fonr, z. OVERLEDEN: 8 Dec.: J. Lagerweg, 21 j. 10 Dec.. H. De Jager, 51 j. 11 Dee. J. Snoeks-Bakker, 34 j. De Directeur van bet Postkantoor te Haarlem geeft kennis, dat met ingang van den 14 Decem ber a. s. io plaats van zes bestellingen daags er zeven znlleD plaats hebben. De 1ste bestelling zal aanvangen 's m. 7 uur de 2de 8,30; de 3de 11; de 4de 1; de 5de 2,45/ de 6de 6,45; de 7de 8,30; Dc Directeur voornoemd, Hoijer. Commissariaat van Politie te Haarlem. Gedeponeerde voor werpen.) Een monsterzakje met zware haver. Eene paardenstang. Eene zweep. Een zwartwollen handschoen. Een rijtnigmuer. Een rozenkrans. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij den Heer J. Fibbe, Kinderhuis singel no. 26; eene zilveren oorbel; bij den jongeheer T. Monod De Froideville, dchotersingel no. 103, teu huizo van den Heer U. Pruim: eene kleine nieuwe portemonnaie; bij den Heer G. W.Van Zwol, Anegang no. 27: een paar pantoffels; bij den Heer Koningsbrnggen, Ripperdastraat uo. 15a: een netje met sponsen; bij den Heer N. Brasser, Leidscbestraat no.; een gonden medaillon; bij den Heen J. T. Bakker, Oranjestraat no. 114; een gouden armband; bij den Heer J.J. Van Cruijningen, Vrouwensteeg no. 10: een R. K. kerkboekje; bij den Heer F. Otken, Frans Halsstraat no. 22: eene portemonnaie met eenig geld. In éen der tramwaggona achtergelaten: Een paar zwarte handschoenen. EeD zwarte handschoen. Eene para- plnie. Eene portemonnaie met eenig geld. ABBOND. BECHTB. TE HAABLEM. Terechtzitting van 10 December 1891. 1. A. JK., koopman te Haarlem. Eenv. beleed. 110 boete sub. 5 dsgen hechtenis. 2. C. S., werkman te Zaan dijk. Eenv. beleed, ambtenaar. 5 dagen gev. straf. 3. 8. G. h/«J. v. d. V., zonder beroep te Haarlemmermeer. Mishandeling f 3 boete subs. 3 dagen hechtenis. 4. J. B., pelder te Zaandam. Mish. f 12 boete eubs. 6 dagen hech tenis. 5. J. P. B., arbeider te Heematede. Mish. 10 weken gev. atraf. 6. A. W., metselaar te Amsterdam. Mish. en dronkenschap. Bij verstek eene maand gev. straf f 3 boete of 3 dagen hechtenis. 7. H.en A. O., zonder beroep te Velzan. Strooperij door 2 personen met o. des o.; de 2e bij verstek, ieder 4 dagen gev. straf. 8 J. v. d. P. schoorsteenveger, G. J. loopjongen, J. G. V„ sigarenmaker, allen te Haarlem. Feit als voreD. De le en 2e straf als voren, de 3e vrijgesproken. 9. G. K. en P. B., zonder beroep te Zaandam. Diefstal met o. des o. Ieder 14 dagen gev. straf. In verschillende varkens, die te Dinxperloo geslacht werden, heeft men groote wormen, zoo groot als een meikever, bemerkt. Het is een onbekend verschijnsel, doch een desknndie verklaarde bet vlaesch voor de comsnmptie onschadelijk. Dat men met het voeren van schimmelig hooi voorzichtig moet zijn, heeft de landbouwer B. Bruins te Raskwerd ondervonden. Eenige runderen zijn, na van schimmelig klaverhooi genuttigd te hebben, ongesteld ge worden, waarbij de veearts bloedvergiftiging constateerde. Eene koe ia gestorven en eene andere nog tijdig geslacht. Eene waarschuwing voor velen, die door den natten zomer schimmel in het hooi hebben gekregen. Om schadelijke gevolgen te voorkomen, is het raadzaam znlk hooi eerst flink met een vlegel te dorschen. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft uitsp aak gedaan in de zaak der 20-jarige koopvrouw C. O., uit Oosterhout, in hooger beroep van een vonnis der recht bank te Breda, waarbij zij, wegens gepleegden moord op haar kind van 5 maanden (door het in eene sloot onder water te houden totdat het overleden was), veroordeeld werd tot vier jaren gevongeoisstraf. Zij is thans opnienw schuldig verklaard en het Hof heeft het vonnis bevestigd. Het Openbaar Ministerie bij de Rechtbank t6 Hee renveen heeft tegen den postbode Schaafsma, te Balk, wegens verduistering, anderhalf jaar gevangenisstraf ge- eiaeht. DELFT, 10 Dec. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen van het vee als volgt:—vette koeien le qual. 230 a 270 dito 2de qual. 145 a 180 kalf- koeien late qual. f 200 a f 240 dito 2de qnal. 150 a 175, vaarkoeien lequal. f 150 a 190 dito 2de qual. 82 a 125 vette kalveren, late qual. 64 75 dito 2de qnal. 44 a 55 vette schapen late qnal. f 22 a 34 dito 2de qnal. f a lamecba- pen le qual. a 2de qual. f a vette lammeren a weilammeren a magere varkens 14 a 22 biggen f250 a 8.— nuchtere kalveren f 6 a 20. paarden f 40 a 100 f a stieren f 40 a 130 ossen f k Rnndvleesch 56, 66 a 74 e. vet kalfsvleeBch 72,78 85 e. schapevleesch 42 a 50 e.. lamsvleeach a e Granen,Zeeuwsche en Overmaaasche tarwe 8.50 a 9.50 nieuwe dito f a roods dito f 9.— a 10.. a rogge f a nieuwe dito f 775 875 wintergerst f 4,75 a f 550 zomer dito f 4.50, 5.25 chevalier dito f5,50 f6,50, haver f 4,— a 4,75 groene erwten f 11,25 a 13,50 mestiDg f7,50 a f 9,— paardeboonen f 6.25 a 7.25, duiveboonen 6.75 a 7,50 brniue boonen f 12.a 14,25 koolzaadf 10,50 a 1175 hennepzaad f 8.25 a 9.25 kanariezaad 650 a 8.50. HOORN, lODec. Ter waag zijn gewogen 90 stapels kaas wegende 24422 kilo; hoogste prijs per 50 kilo 34,50 voor kleine/32,50voor commissie, J 31,— voor middelbare GOUDA 10 Dee. Granen. Witte poldertarwe f jarige roode dito f 7.75 a f 8.25 Angel dito f 8,75 9,25 a Zeenwsche dito f a f nieuwe dito 9.25 LOafwijkende dito mindere soort. Zeenwache f 8.50 a 9.— Zeeuwsche dito 7.75 a 8.25 polderrogge f 7.— a 7.40 wintergerst f 5.25 a 5.80 aanvoer dito (per 70 kilo. a 5.60 jarige chevalier a zomer dito f 4,90 a 5.60. Haver f 3.50 a 4.25 dito nieuwe 7.75a 8.50perl00kilo.Kookerwten f 12,50 al3.50 per heet. Mail. Amerik. f 9.15 a f 9.30 Odessa a Cinquantine f 9.25 9.40 per 100 kilo. Hennepzaad inlandach f9. a 9.25 en buitenlandsch f 7.75 a 8.75 spelt a kanariezaad f 7,75 a 8.75. Kaaa le qual. f28,— h 30.2e, qnal f 24.— a 27— graskaas f a Noordhollandsche f a aangevoerd 23 partijen. Handel vlug. Boter met goeden aanvoer; handel ving prij» der goeboter f 1.40 a 1.50. der weiboter f 1.20 a 1.30 Melkvee met goeden aanvoeren handel traag. Vette varkens met goeden aanvoer, handel redel. van 19 tot 22 c per half kilo. Biggen voor Engelsnd met goeden aanvoer, handel traag van 17 tot 18 c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel tr. f 0,40. a f 0.80 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel tr. 14 a f24. Nuchtere kalveren met weinig aan voer, handel vlug f30. a 40. HAABLEMMEHMEER, 10 Dee. Graan en zaad- markt.Onde tarwef .—.Witte tarwe f 6.20 a f 9.25 Rogge 7,75 a f 8.25Haver f 7,af 7.65 Chevaliergerst f a fWintergerst f 5,— a f 5,60 Zomergerst f5,25 e f Duivenboonen f 7,25 a f 7.45. Paardenboonen fa 6,60 a f 6.80 Brnine boonen fll.—-a f12.25 Groene erwten f 8,a f 9.80. Granwe erwten f Kanarie zaad f 6,50. Karwijzaad f— ALKMAAR, 11 Dec. Granen. Aangevoerd 4000. hectol. Tarwe f 6.50 a 8,—rogge f 7.50 a 8.50, gerat 5.50. a 5,— chev. f 5.50 a 6.15, haver f 3.50 a 4.25, paardeboonen f6.50 a 7.—, bruine boonen f 12.—a 14.— citroen- dito f 17.50. a duiven dito 17-50 a 7-65, witte f a kanariezaad f a rood mosterdzaad f15,— a 16,— geel dito®.50a koolzaad a karwijzaad f 9.75 a dito oud f a lijnzaad a blauw maanzaad f groene erwten flO.— a 18,— granwe dito f 15 LEIDEN, 11 Dec. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoeren prijzen ala volgt: 3 paarden a f a 10 stieren f 65 f 142 80 oasen, f140 a 270; 106 melkkoeien f 100 a 260 kalveren dito f a 70 vare dito f 85 a 178, vette dito f 20 graskalveren f 23 a 47. 9 vette dito f 42 a 90 a 75 c 90 per kilo. 24 nuchtere dito f7.— a 16. 740 vette schapen f 16 a 30.— 45 a 50 c. per kilo lammeren f a 34 magere varkena f 12 a 21 84 biggen f 2.— a 11— LONDEN, 10 Deo. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 300schapen eu lammeren 3000, kalveren 210, zwijnen 5. Prijzen: beste runderen 2/8 a 479 schapen en lammeren 3/6 a 5'9, kalveren 3/6 a 5/2 zwijnen a SCHIEDAM, lODec. Montwijnper Ned. vat a f9,75 Jenever 15,25 Amiterd. proef f 16,50. Spoeling,! Commisie f 1.90. ME DE DEELINGEN. a 10 ets. per regel. Wanneer gij ziek komt te worden, waarde lezer, doet ge den goedkoopsten geneesheer niet ontbieden maar wel d:e waarvan de goede naam het meest is bekend; wat de ge neesmiddelen betreft is het nog meer noodig evenzoo te bandelen, want door een goed- kooper nagemaakt artikel te verkiezen,maakt ge eene misplaatste zuinigheid. De oorspron kelijke formule der Echte Fransche Quina- Laroche nimmer bekend gemaakt geworden zjjnde, is het dus eene bedriegerij en eene zeer valsche zuinigheid voor de gezondheid, door het namaaksel te koopen. Tut mijne diepe droefheid over leed beden, tijdig voorzien van de HH. Sacramenten derster- vender, mij"e dierbare Zuster ANNA MABIA, iu den ouderdom »so luim 70jaren. A. A. RAAIJMAKERS. Oudenbosch, 4 Dec. 1891. Heden overleed, lot mijne diepe droefheid,in den ouder dom van ruim 68 jaren, mijn geliefd» Va ler JOHANNES .LEENABTS, voorzien van de HH. Sacramenten. Th. LEENARTS. Arnhem, 4 Dec. 1891. Entrér f 0,25 de persoon. KAARTEN (in overeenstem ming met het ge a! zitplaatsen) te verkrijgen op den dag der uit voering van 12 tot 3 uur en '8 avonds aan het bureau. HET BESTUUR. Een R. K. BUITENMEISJE, een goeden burgerpot kunnende koken, zag zich gaarne tegen Fe bruari of later geplaatst als in een stil gezin. Brieven fraDco onder letter Q aan het bureau van dit blad. gevraagd om dagelijks eenige uren boodschappen te doen voor een Manufacturenmagaziju. Adres bij de uitgevers dezer Courant. Handel in alle soorten tegen concurreerende prij ten. Mevrouw VAN BOMMEL BORRET te Vucht, verlangt spoe dig eene R. K. en niet beneden de 20 jaar. Om lo Februari in dienst te treden, biedt zich aan eene be kwame liefst aan eene Pastorie alleen, on verschillig waar, als zijnde zij met alles bekeod. Groot salaris wordt niet vereischt. Goede getuigschrif ten. Brieven, onder letters W. V., ter boekhsndel van A. M. VAN DIJK ZOON, te Delft. Een net Meisje, R. K. 23 jaar, biedt zich aan als tegen Februari. Adres, let ere F C, aan den Boekh. F. L. VAN AM- MERS, 's Bosch. te Koop, wegeos dringende fioan- ciëele omstandigheden. Mooie zwarte Kast en wit ivoor Klavier. Schninsnarig, zonder gebr: ken.Be- langloos ter bezichtiging gesteld bij deo Heer STRAATMAN,Wijde Kapelsteeg 2, bij de Kalverstraat, Amsterdam. Te kocp eene BOERENWO NING met 5 bunders best Wei land, Boomgaard, Tuin en Bloem bollenland. Brieven franco, letter L., aan 't Bureau van dit blad tegen concurreerende pryzen. DROGIST. 4de onveranderds uitgave, Prijs slechts 35 cents. Bij alle Christelijke Boek handelaren verkrijgbaar. Deze brochure werd door meer dere R. K. bladen als een nattig, degelijk en interessant boekje, aanbevolen. In twee maanden werden er bijna drie Uitgaven van verkocht. bezorgen den in- en verkoop van EFFECTEN, koopen Lossingen en Coupons, nemen en geven gel den op Prolongatie,verleenenVoor- schot in Rekening-courant, openen Rekening-courant met Rente-ver goeding, Chèque-Rekeniog, rer- schaffeoReiswissels.incasseeren en verstrekken binnen-en buitenland- sche Wissels, nemen gelden a Deposito tegeu langen en korten ter mij u. Een eenvoudig Burgermeisje, van den R. K. godsdienst zag zich gaarne tegeu Februari ge plaatst in eene nette tevens genegen in de Huiehouding behulpzasm te zijn. Brieven, letter Z., bij den Boekhandelaar J. J. HOFSTEDE, Amsterdam. Door Mej. B. ELZAS en Co., uit Den Haag zal Blhier aan de dames uit den defiigen stand, twee maal in de week des ochtends van 10121/s uur en aan de da mes uit den burgerstand twee maal ia de week des namiddags van 241/3 uur; de gelegenheid worden geboden grondig on derwijs in het Costuumnaaien, Knippen, Garneeren en het Pa- troonteekenen voor elke maat te ontvangen en zich zóódanig daarin ta bekwamen, dat zij na afloop van dezen cnrsus, die halfjaarlijks zal zijn, geheel zelfstandig kunnen werken. De leerlingen mogen hare eigen costuums maken en kannen van een élégante coupe verzekerd zijn. Spreekuren tot het aannemen van leerlingen op Maandag 14 Dec. des namiddags van U/341/3 nur in het Hotel SCHOLTEN voorheen V.d. BERG Haarlemmerhout. Verdere inlichtingen aan de in richting der dames B. ELZAS Co. Bilderdijkstr. Den H&Bg Een fatsoenlijke R. K. Weduwe zoekt voor zich en haar elfjarig dochtertje te of bij Haarlem eene goede lieist ongemeubileerd,met middag eten, *oor omstreeks 65 galden 's maands. Ter informatie aan het Bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1891 | | pagina 3