MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Kunstnieuws. Rechtszaken. Een vrouwelijk ingenieur bij het atoomwezen. Mies De Barr heeft te Chic8go,BR een goed geslaagd examen, het diploma van ingenienr uij het atoom wezen verworven. Een dagblad der plaats verhaalt uitvoerig, hoe deze promotie plaats had, in te genwoordigheid van een talrijk vrouwelijk publiek, dat onrustiger scheen dan de candidate zelve. Deze beantwoordde alle vragen met groote ze kerheid en onbevangenheid. Het examen, dat over theorie en practylc liep, moet zeer streng zijn geweest. Tot heden was in Amerika dit diploma nog nooit aan eene vrouw uitgereikt. Een barometersteen. In hetnoordelijk gedeelte van Finland Wordt een merkwaardige ateen gevonden, dien de bewoners dier streken aanwenden om den toestand der atmosfeer te leeren kennen. Deze weerprofeet, in Finland //Imaiknr// genoemd, it, als slecht weer in aan tocht is, zwart van kleur of donker grauw, wordt het echter mooi weer, zoo is de steen geheel wit. Eene nieuwe methode om paarden, die op hol gaan, stil te doen atasc, is onlangs te Chicago, doer haar uitvinder, den Heer Holson, met succes beproefd. Men maakt nl. gebruik van eene droge batterij, waarvan de draden eensdeels verbonden iyn met deu neus van het paard, anderdeels met een handvat, dat zich in het rijtuig bevindt. Men behoeft slechts op een koop te drukken, om te maken, dat de schok, dien het paard krygt, het onmiddellijk doet stilstaan. Die schok is intusschen niet zoo hevig, dat hij voor het dier gevaarlijk is. De zwaarste vrouw van Europa is dezer dagen te Traubring, in Beieren overleden, in den ouderdom van 41 jaar. Deze vrouw, die aan eene vetziekte leed, woog in het voorjaar van 1890 alreeds 215 kilogram en oulaugs, kort voor haar dood, 250 kilogr. (500 pond). Hoofd, han den en voeten van deze dame eene zeer ge- aohte vrouw waren normaal. Tot niet langen tyd voor haar dood was zij opgewekt en vrij in hare bewegingen. Emin Faoha moet, naar menbe- richt, in Midden-Afrika eene zeer belangrijke ontdekking hebben gedaan. Hij en zijn metgezel Dr. Stuhlmano, hebben, zoo wordt verzekerd, eindelijk de echte, zuidelijkste bron van den NjjL gevonden, en wel in de rivier Kifou, welke in het land Oukha, ten noordoosten van het meer Tanyanika, ontspringt en in het Albert-Edward- meer valt. Het is echter raadzaam, nog nadere inlichtingen af te wachten, voor men het eeuwenoude vraagstuk der bronnen van den Nyl als opgelost beschouwt. De tentoonstelling te Palermo wordt slechts zeer weinig bezocht door bewoners van het vaste land van Italië en vreemdelingen, hetgeen, met het oog op de groote kosten die gemaakt zijn voor het oprichten van hotels en het gereed houden van voldoend logies voor een greoten toevloed van mensehen, eene groote scha depost is. In Tivoli HtllleLoDden vertoont sedert eenige dagen een acrobaat krachttoeren, die de hoogste verbazing van het talryk opge komen publiek wekken. Sandow, zoo heet ODze nienwerweteche Hercu les, is tot de overtuiging gekomen, dat werken met gewichten of ijzeren staven uit den tijd is en daarom gebruikt by levende wezens, bij voor keur een aardigen kastanjebruinen pony, dien bij ronddraagt. Nog grooter bewijs van zijne wonder baarlijke kracht geeft hij in iyue slottoer. Zes mannen komen aandragen met eene groote piano en zetten d;a op een platform. De pianist zet zich aan het instrument eu een violist, fluitist en cornet a pistonspeler plaatsen zich naast hem. En terwijl dit quartet met veel aplomb het „Rule BrittaDia" aanheft, richt Sandow zich onder het platform op en draagt het geheele orkest weg. Samuel Kalisky, de Champion- sigaretteorooker, daagt thans in Amerika iedereen nit tot ten wedstrijd, wie de meeste sigaretten in een uur tijds kan oprooken. Zijn record bedraagt thans 32 per uur. In de Figaro schrijft de HeerHu- gues le Roux een artikel over de bedelaars, die goedhartige lieden te Parjjs, met behulp van aanbevelingsbrieven en getuigschriften, plegen te exploiteeren, en verhaalt hoe hij zelfs, als een apothekereleerliog verkleed, naar aanleiding van mededeelingen hem door een dier bedelaars ver strekt, de proef genomen en een groot aantal huizen afgeloopen heeft. In e*n morgen oogstte hy 12 fr. aan geld en eene oude pantalon, by een uitdrager, 15 ot. waard. Hij heeft het geld aan den Heer Jules Simon gezonden ten behoeve van eene vereeniging voor verlaten kinderen. Volgens te San Francisco ontvan- gen berichten hebben de beambten der Ameri- kaansche schatkist by St. Paul Island meer dan 10 duizend doode jonge zeehonden] gevonden, d'e bij onderzoek bleken van honger te zijn ge storven. De eenige verklaring ie, dat de moeders moeten zijn gedood door de jagers. Von Bismarck's redder. Dezer dagen werd op het kerkhof van Bieseadahl (Pruisen) een rentenier begraven, die eene belangrijke rol heeft gespeeld in het leven van Von Bismarck. Het was een zekere llannewitz, die deu 7en Mei 1866 op post stond bij de Russische ambassade te Berlijn, toen Karl Blind op Von Bismarck twee pistoolschoten loste. De schildwacht ontwapende den moordenaar, die, in verzekerde bewaring ge bracht, zich zeiten het leven benam. Vou Bumarck heeft dit bewijs van trouw nooit vergeten. Hy beloonde den schildwacht Baonevitz, die slechts een arm boekbindcrlje was op vorstelijke wijze en bezorgde hem verscheidene eervolle onder- scheidingen. Ook een troost. Zoo kom je van de jacht? Ja. En heb je wat geschoten? Niets, maar ik heb toch tot mijn pleizier bespeurd dat ik lang niet zoo ver misschiet als verleden jaar. Verdrink-gevaar. „Het water is hier meer dan 400 voet diep,// merkte de schipper op tegen het damesgezelschap, waarmede hij een zeetochtje maakte. //O, laten we dan toch liever wat dichter by het strand gaan was nu het algemeen geroep. „We knnnen geen van allen zwemmen 1" „Hier is 't maar twintig voet diep 1// zei de schipper eene minuut of wat later, nadat hij eeni- gen tijd strandwaarts had gestuurd. //O, de Hemel zij gedaokt!// klonk het verlicht //nu zyn we gered 1" Altijd klaar. Oost. Ik heb hier gisteren myoe parapluie lateB staan. Kellner. 't Spijt me, mijn heer. Er is hier geene parapluie gevonden. Maar u zou haar toch wal dadelijk gemist hebben, als het bij het naar huis gaac regende. U heeft haar dns z-ker meegenomen. Gast. Maar het regende gisteren niet. Kellner. Dat is waar ook. Maar als het niet regende dan had u toch ook geene para pluie noodig. U heeft haar dus zeker niet meege bracht. Do doode. Voorbijganger (voorbij een huis komende, waaruit iemand begraven wordt.) Weet je ook wie er dood is, vriendje Straatjongen (gryozend). De mehser, die in de kist leit. Galgenhumor.Rechter (tot eersten vagebond"». Waar woon jy Vagebond. Meestal onder den blooten hemel, mijnheer. Rechter (tot tweeden vagebond). Waar woon jy Vagebond. Ik Ik, mynheer de rechter Ik woon vlak boven mijn vrieud. Do kleine beursman. Schoolmeester. Stee- nen vallen dus sneller dan hout. Kunnen jelui me na iets opnoemen, dat nog sneller valt? Kleine Mozes. De papiertjes Een gedachtenlezer. Een man komt dei avonds laDgs eene gracht, waar een dienstmeisje voor de dear van eene burgerwoning staat te schreieD. Waarom huil je? vraagt hy. Geen antwoord. O, zevt hij, ik begry'p het al je bent nit je dienst gejaagd. Ja, snikt ze. Ruzie gehad, vult hy aan. Ja, stamelt ze. Mevrouw zei, dat je een vuilpoes bent Verstomd staart ze hem aan; //hoe weet u dat?" Wel ik zie het! HAARLEM, 22 Dto. Wederom had de parochie van den H. Jozef het voorrecht de plechtigheid der Eerste H. «olemneele Mis van een onzer atadgeBooten gevierd te zien. De Weleerwaarde Heer J. P. Hendriks droeg gis teren-morgen te 9 uur voor de eerste maal op plech tige wijze het H. Misoffer op aan het hoofdaltaar der kathedrale kerk, hetwelk voor deze gelegen heid feestelijk was getooid. De jeugdige Priester werd bij verhevene plechtigheid geassisteerd door den Hoogeerwaarden Heer B. Bankelman, als Presbyter assistens en door de Weleerwaarde Heeren J. H. CollaenDr. H. Van Aersen sis Diaken en Subdiaken en den Weleerw. Heer J. C. S. Klompe als Ceremoniarins. Na het Evangelie werd de feestrede gehou den door deu Weleerw. Heer R. Ratelland, die in zeer schoone en welgekozen woorden de verhe vene waardigheid van den Priester schetste door dezen voor te stellen als Offeraar, bekleed met eene ontzagwekkende macht, waardoor zijne waar digheid zelfs boven die der Engelen verheven is; als Koning, bekleed met de macht om zielen te redden en koninklijke geschenken uit te reiken, als uitdeeler van Gods geheimen, <üe niet alleen het recht heeft om hemelsche schatten uit te doe len, maar ook de macht bezit om de ongetrouwe onderdanen van het Rijk des Heeren weder in genade aan te nemen; als het licht, als leeraar der wereld en als trooster der menschheid, die aan den wanhopigen zondaar het vertrouwen we dergeeft en hem tot het eenwige leven voorbe- reidt. Groot zijn de plichten den Priester opgelegd, sprak ZEerw., en groot is de verantwoording, die hij er van zal moeten afleggen. Daarom wekte de gewijde Feestredenaar de aanwezigen op om veel voor den jeugdigen Priester te bidden opdat deze zijne heilige bediening waardig moge verrichten. Met de bede tot den jeugdigen Priester ge richt om zijne eigene belangen, die van zijne hooggeachte Moeder en familieleder,, de belangen van den Hoogeerw. Herder der Parochie, van zijne medepriesters en vbd alle geloovigea in het H, Mis offer aan te bevelen, besloot de Weleerw. Heer Ratelland zijne treffende redevoering. Na deze feestrede werd doer den. jeugdigen Celebrant het H. Misoffer voortgezet. Indrukwek kend was het oogenblik toen de nieuw/gewijde het Onbevlekte Lam den Eeuwigen Vader ten offer bood, maar ook treffend was het oogenblik toen hy de H.Offerspyze ten eeuwigen leven aan zijne Moeder en Zusters, en verdere verwanten, vrienden eu bekenden mocht uitreiken. De plechtigheid, die met den Lofzang Te Deum werd besloten, zal voor de aanwezigen, maar vooral voor de familie van den feesteliug, nog lang ia gezegend aandenken blijven. Dat het den jeugdigen Priester gegeven zij eene lange reeks van heilvolle jaren inHeeren wyn- gaard werkzaam te zyn en hij een ryken oogst van zielen voor den Hemel moge vergaren, ia voorzeker de wensch van allen, die het voorrecht hadden bij de plechtige haodeling tegenwo/rdig te zijn. LI. Zaterdagavond is naar het St. Eliza beths Gasthuis alhier overgebracht een 6 jarige knaap, die by het glijden over een bevroreD plas is gevallen en daarbij zijn rechterdijbeen heeft gebroken. Gisteren-morgen zijn in den Oester- eu Schotersingel jongens door het ijs gezakt, mBar gelukkig allen gered. Zaterdag-avond is door de politie alhier aangehouden G. Z., oud 40 jaar, metselaar, woonachtig te Velzeo, die zich in een koffiehuis in de Smedestraat had schuldig gemaakt aan diefstal van een biljartbal. Hij heeft reeds vroe ger wegens diefstal 3 maanden gevangenisstraf ondergaan. Afloop der veiling van perceelen, gehouden in den Gouden Leeuw te Haarlem op Zaterdag 19 December. No. 1. Een winkelhuis en erve met tuin, Oude Groenmarkt, No. lOswart en rojd. No. 2. Een pakhuis, waarboven zolder en erve met tuin, Bul- lemanisteeg, no. 2. De perceelen no. 1 en 2 ge combineerd f11015, J. Erdtsieck. No. 3. Eeu perceel bouwterrein, Raameingel nabij het Plein, groot omstreeks 3 areo, 30 centiaren f6175, opgehouden. No. 4. Een perceel bouwterrein, Plein, groot omstreeks 3 aren, 5 3 centiaren f 8000, C. A. Honingh qq. No. 5. Een perceel bouw terrein, Plein nevens het voorg., groot omstreeks 2 aren, 12 centiaren. No. 6. Een perceel bouwterrein, op den hoek van het Plein, groot omstreeks 2 aren, 63 centiaren. De perceelen no 5 eu 6 gecombineerd f 12455, P. Muller' No. 7.Het zuidelijk gedeelte van het heeren huis,staande op het perceel bouwterrein ouder no. 4 genoemd. No. 8. Het overige gedeelte van het heereuhuis, onder no. 4, 5 en 6 genoemd. De perceelen no. 7 en 8 gecombineerd f 5145, A. A. van den Berg. No. 9. De koetsierswoning; f 345, J. Vander. Drie perceelen bouwterrein aan den Wagenweg, tegenover het Florapark, als: No. 10. Een stuk, groot 2 aren, 73 centiaren. No. 11. Een stuk, groot 2 aren, 13 centiaren. No. 12. Een stuk, groot 3 aren, 44 centiaren. No. 13. Tot afbraak: eene werkmanswoning, get. no. 54, een groot woon huis, no. 52, zynde de opstal op bovengenoemde bouwterreinen; benevens een daarnaast gelegen bollenschuur, no. 50. De perceelen no. 10 tot en met na 13 gecombineerd f 11860,/. WHolterman. No. 16. Een huis en erve, waarin de koffie- huishoudersaffaire met vergunning, met bovenwo ning, Kleine Krocht no. 2 f 7480, opgehouden. No. 15. Een aandeel op naam van f 1000 waarop gestort f 100 in de Haailemsche Brandverzeke ring-Maatschappij. No. 16. Een aandeel als voren. No. 17. Een aandeel op naam van f 250 waarop gestort f 50 in de Haarlemsche Brandverzekering-Maatschappij. No. 18. Een aandeel als voren. No. 19. Een aandeel als voren, No. 20 Een aandeel als voren. No. 15 tot eo met 20 gecombineerd f 580, H. Van Veen. No. 21. Een hnis en erve Kleine Houtstraat No. 101 f 4605, opgehouden. No. 22. Twee hui- züd en erven, aan de Voorplaats onder Zandpoort, met tuingrond, Ns. G. 106 en 106 a, groot 5 aren, 78 centiaren f 1175, H. J. Prevoost. No. 22 Een stuk tuingrond, Oranjeboomstraat, groot omstreeks 15 centiaren f 125, opgehouden. No. 24. Een schuur eD erve, Oranjeboomstraat, no. 2320 f 130 Gt Van Oostveen. No. 25. Een hui* en erve, Brouwersvaart no. 92 f 1200. Op gehouden. No. 26. Een hnis en erve. Eerste Brouwersdwarsstraat no. 2 W. f 1400 N. Bulters. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM BEVALLEN: 18 Dec.: M. C. Van Huyzen-Jansse, d. J. M. Severijnse-Vsn der Sluis, i. 19 Dec.: H. Kaart- Boeré, d. E. C. Van Norden-Vogelzang, d. A. M. C. Van der Veldt-Van der Erf, d. H. M. Traksel- Koster, z. 21 Dec.: A. M. Moolenaar-Barnhoorn, z. H. M. De Wit-Koster, d. IJ. Hartel-Schermer, z. OVERLEDEN: 19 Dec.: S. Snining-De taClambre,75 j. M. A. Hoffman, 75 j. 20 Dec.: M. S. Stokhnizen- Voogd, 81 j. Commissariaat van Politie te Haarlem. Gedeponeerde voorwerpen.) Een wijnkooperswagen. Eene handmof en een paar handschoenen. Een zwart boezelaar. Eene zeepdoos. Eene wollen want Een paardenhalster. Een manometer eener bierpomp. Een potlood waaraan een cirkeltrekker. Een satijnen taschje met visitekaartjes ten name van Elise Hamen. Een bruin glacé handschoen. Eene nieuwe hand mof van astrakan. Een handschoen en een sleuteltje. Eenige rozenkransen. Eenige sleutels. Drie zinken kappen van schoorsteenpijpen. Terug te bekomen bij den Heer A. J. De Jong, Ane- gang No. 48: een boekwerk; bij den Heer De Blauw, Bakkerstraat No. 38: een zinken kap van een schoorsteen (f» rijn tuin\gewaaid)bij den Heer A. Van Keulen, Rozen - prieëistraat No. 33 z,: een roodkralen halskettinkje met gouden sluiting; bij den Heer J. H. Krul, Kinderhuisvest No.- 43: een wit smoushondje; by den Opziehter over de Gemeente-Reiniging, Harmenjanswog: een vouwsleutel (vermoedelijk huissleutel) (in de opgehaalde vuilnisstoffen gevonden). In éen der tramwaggons achtergelaten. Een sleuteltje. Een rozenkrans. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 17 December 1891. 1. C. J.jh/v L. S., tapster Haarlem, (appèl) Muziekuit voering houden zonder vergunning, f 5 boete of 5 dagen hechtenis met vernietiging vonnis van den kantonrechter te Haarlem. 2. A. S., z. b. Edam (appèl). Strooperij.Het vonnis van den kantonrechter te Purmerend bekrachtigd 3 dagen hechtenis. 3. C. de J., arbeider, Krommenie. Overtr. hondenbelasting, f 6 boete of een dag hechtenis. 4. A. de G., boekhouder te Tilburg. Eenv. beleed, in geschrift, f 15 boete ol 5 dagen hechtenis. 5. C. K., arbeider z. v. w. Landlooperij. 12 dagen hechtenis en 18 maanden R. W. I. 6. W. J. L., koopman te Haarlem. Mish. van een ambtenaar. 15 dagen gev. straf. 7. P. d. 1. R., pak jesdrager te Haarlem. Belemmeren handelingen der politie. 14 dagen gev. straf. 8. F. de K koopman te Haarlem. Dronkenschap en wederspannigheid. Bij verstek f3 boete subs. 3 dagen hechtenis en 14 dagen gev. straf. 9. J.Z., z. b. te Krommenie. Verduistering. Bij verstek 2 maanden gev. straf. 10. G. v. E., tuinder,Beverwijk. Diefstal. Eene maand gev. straf. 11. H. O., z. b. Zaandam. Diefstal met oordeel deB onderscheids. 7 dagen gev. straf. 12. P. J. P. K., kantoorbediende te Haarlem. Diefstal. 9 maanden gev. straf. Z. D. H. ds Bisschop van Haarlem, Mgr. C. J. M. Eottemannc, heeft jl. Zaterdag in de kapel vaa net Se minarie Warmond de wyding van het H. Priesterschap toegediend aan den Eerw. Heer 1. P. Hendriks; vaa hat H. Diaconaat aan de Eerw. Heeren E. A. M. Mersel, J. H. Niedveld, T. Jansen en P. Nieman, en van het H. Sub diaconaat aan de Heeren J. G. Van Galen, J. M. J. Ven Rooy, T. C. A. Stam, J. J. G. Hafkenseheid, C. J. F. Heiwig, G. J. Liesker, J. G. Groot, P. F. Soepnel eu J. J. Sam wel. Z. D. H. de Bisschop van 'a Hertogenbeaeh, Mgr. A. Godschalkheeft jl. Zaterdag de wijding ven het H. Priesterschap toegediend aan den Eerw. Heer J. B. A. Wirtz, Can. Reg. van de Orde van Premonitreit, abdij Berne. Het concert gisteren-avond door het orkest van „het concertgebouw" te Amsterdam, onder leiding ven den Heer IV.Kcs gegeven, werd door tal ven belangstellenden be zocht. De verschillende nummers ven het programme wer den wederom met dat artistieke achevé ten gehoore gebraeht, dat wij by elke uitvoering bewonderen. De Heer Kei heeft zijn orkest zoo meesterlijk harmoniseh georganiseerd, alles werkt hier bij aanvoerder en uitvoerenden zoo uitnemend en als 't ware van zelf samen, dat het een onwaardeer baar genot is voor den eenigszins muzikaal ontwikkelde de uitvoeringen van het Amsterdamsche orkest te hooren. Wij doen san den lof voor de nitstekeade uitvoering der overige nummers niet tekort, wanneer wy de ver tolking van de Ouverture Sakuntala van Goldmarek en de Hanse macabre van Saint-Saëns roemen als het genot rijkste wat de avond bracht. De muzikale verkwikking, welke overigens alle nummers, door hunne zorgvuldige en bezielde vertolking, verschaffen, is ontegenzeggelijk eene bizondere dankzegging waardig. De aanwezigen toonden door hun daverend applass, dat zij ook bij deze nitroering recht genoten. Die waardeering was dan ook wel verdiend. Het Openbaar Ministerie bij de rechtbank te Roermon heeft Vrijdag drie jaren gevangenisstraf geëitcht tege J. R. L. Corbeij, Burgemeester te Wetsem, in zake d aldaar gepleegde verkiezingsknoeierijen. UITLOTINGEN van aandeelen in geldlceningen voor B. K. kerken en gestichte*. GRONINGEN. Parochiekerk O. L. Pr. Onb. Ont. Uit geloot aandeel No. 94. Aflosbaar na lo Jan. 1892 by de Heeren E. H. Van Cranenbnrgh, kassiers, te Amsterdam HAARLEM, 21 Deo. Ter graanmarkt van heden zyn gedaan: roode tarwe f l f—witte f 9.— a 7.75 rogge f7.75 a f7,50 haver f 3,98 a (3,60 gerat f bruine boonenfa f —.Gr. erwten f 11,50 a f 10.— Capucynera f—a f Oliezaad fKsrwijzaad HOORN, 19Dee. Op de weekmarkt van heden warea de prijzen en aanvoeren der grenen ala volgt: heat tarwe 8,25 a 11,50 heet. rogge l a Hect.Gerst 525a 650 heet haver f 3,50 (450 mosterdzaad 17,al8.— heet. bruine f10.75 a 13.50 gele 12.a ƒ18.— heet. paardeboonen 7,— a 7.50 heet. erwten ƒ13.25 t f 14— AMSTERDAM, 21 December. Ter veemarkt geren aangevoerd 503 runderen, van walke de prjjsea weren vette late quel, f 0,80 a 0.75 dito 2de qnal. f 0.70 dite 8de qualiteit 0,60 per kilo; melk- en ktlfkoeiea e 10 graakelv. a 48 nuaktere kalveren 7 a 10, schapen en lammeren a 429 vette varkens 40 a 42 c. per kilo. ALKMAAB, 19Dec. De aanvoer van vee en daarvoer bestede prijzen was alsvolgt: 7 koeien 180, 20 nuchtere kalveren/ 8 a 16 vette kalveren e 817 schepen 10 a 20 varkens e. per kilo, 64 ma gere dito 8 a 12, 9 bokken 3.— a (88 paarden 70 k 180 lammeren f k LEIDEN, 19 Dee. De pry a der boter wei heden per vat 1ste qnal. f 60.— k 68.—, 2de qnnl.f 52,— 58.Aanvoer groot en handel middelm. EDAM, 19 Dec. Kaas. Aangeroerd 44 itapela, we gende 9578 kilo; prijs f 32.50. ROTTERDAM, 21 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 235 rnnderen, 9S vetteen gres- kalveren. nnehtere kalveren, 841 eohapen of lamme ren, 5ö3>arkeai, biggen, 1 bokken of geiten. De prijzen ven het vee, belteed ter markt van kaden waren ale volgt: Rnnderen late qualiteit 78 e. 2d qual. 72 e„ 3de qnel. 66 e.; kalveren lste qnal. 100 e. 2de qnal. 90 a 85 o. sehapen late qnal. 60 .,2de qnal. 50 c., alles per kilos varkens lste qnsd. 24 a e., 2de qnal. s 23 e., 8de qnal. 22 e., licht eoort 17 a 18 per Kalf kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd: 60/8 en 57/11 ton en 888 atnkken per half kilo; prija le qnal. 166,— 2e qnal. f 62 8e qnal. t 58 per half kilo 155 a 70. SCHIEDAM, 19Dec. Moutwijn per Ned. vat aft.— Jenever 14,50 Amaterd. proef f 15.75 Spoeling, f Commissie f 2.10, 2 Naar het U. D. verneemt, zjjn de werk zaamheden, vereischt tot voorbereiding van het in werking stellen der nieuwe postwet, zooverre gevorderd, dat de invoering den 15en Januari kan worden tegemoet gezien. De «Vereeuiging tot ondersteaning van behoeftige kraamvroawen» te Leiden heeft de f 150, haar door Sequah geschon ken, niet willen aannemen en ze aan Seqaah ternggezonden. Het L. D. verneemt, dat de operatie, welke eergiateren-ochtend op den Heer Davenport door Prof. Van Iterson is bewerkstelligd, gunstig is afgeloopen, en dat de toestand van den patiënt vrjj bevredigend was. Totdat hg hersteld zal wezen, zal deze week nn eiken avond zgn vertegenwoordiger, de Heer Ëoyden, zgne werkzaamheden waar nemen, zoodat de séances niet behoeven te worden gestaakt. BRUSSEL, 21 December. Bg de Missie Scheut alhier is het volgende telegram uit China ontvangen, geteekend Ratjes, Apos tolisch Vicaris van Mongolië: Pater Minn, een Chineeach Priester, is met 1000 Christenen gedood geworden. Al de andere broeders hebben zich gered. Er is bescherming opgedaagd. PEST, 21 December. Bg het duel tns- schen den Minister Fejervari en den Afge vaardigde Ugron zgn beiden aan den arm gewond. LONDEN,21 December. Het Parlements lid Hastings is heden voor het politiegerecht in Bowstreet gebracht als aangeklaagd van oplichtergen ten bedrage van 15,000 pd. et., welke som hem voor het Malvern-college in beheer was toevertrouwd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1891 | | pagina 3