Btraa. stand des gem. haablem. MARKTBERICHTE Laatste Bericht. Iets uit de geschiedenis der brie- ven-frankeering. Voor geest en hart. Het ia eene getuigenis van armoede, als ®en alleen over zyn rijkdom weet te spre ken. Zorg zóo te wezen, als ge zoudt wil- 'en schjjnen te zjjn. Een paar feiten hebben meer bewijs kracht, dan een zak vol theorie. Ter behartiging. STEDELIJK NIEUWS. Verkiezingen voor de Provinciale Staten te Haarlem. Land- en Tuinbouw. Posterijen. ROME, 15 Mei, Het nieuwe ministerie is voor goed aldus samengesteld; Griolitfci voorzitter van den ministerraad en Minister van binnenlandsche zaken, en »ad interim e Minister van de schatkist; Ellena, financi ën; Brin, buitenlandsche Zaken; Pelloox, Oorlog; Saint-Bon, Marine, Onderwjjs; Bo- nacci, Justitie; Ganala, openbare werken; Lacava, koophandel en landbouw; Finocbiaro Aprille, post- en telegraafwezen. De Ministers zullen heden-namiddag in banden des Konings den eed afleggen. De w a 1 v i s c h, welke te Parijs op de tosrkt gebracht werd, is, gelijk wij reeds berioht- ten, gekocht door een restaurateur, die du de lekkerbekken kan vergasten op allerlei zeldzame waWiecbgerfchten in traaneaus. Het dier is 960 kilogram zwaar en 6 meter lang dus niet groot »oor een walvisob. Maar het vervoer leverde toch groote b*zwaren op, zoo zjlfs, dat een restaurateur, die hem al gtkocht had, om die reden van den koop moest afzi n. De walviech werd door den kooper tentongesteld voor zijn huis, waar hij eeu groat aaotai kijkers lokte.Zijn geraamte zal aan een Londensch ra srum verkocht of, als di onderhandelingen dauover •fspringeD, aan het Zrologisch Museum te Parijs geschonken worden. Te Workn» gingen Zondagmiddag vier jongelieden uit p'eizier zeilen. Op het zooge naamde Zaodmter, waar gewoonlijk de zeilwed strijd wordt gehouden, slosg bet ranke bootje om en geraakten alle vier te water. Drie jonge lingen zonken on niddellijk en zijn verdronken. SLchts n mocht het gelukken weder op het omgekantelde vaartuig te komec. Eerst anderhalt uur later werd bij opgemerkt en kon hij, hoewel in deer; iswasrüigen foestaud, nog gered worden. Men hoopt hem in het lertn te behouden. De Russische spoorwe g-m ait- schappij bestelde te Kopenhagen bij Burmeister Wain een rotserenden sneeuwploeg, die met 300 Paardenkracht, door 10 voet sneeuw en door 4 duim dik jjs gaat, met eene snelheid van 9 Engel- 8che mij'en. In Rusland, Amerika, Duitschland un Zweden worden zulke plo'gea met veel succes gebruikt, iloewel zeer duur, winnen zij spoedig dj kosten van het sneeuw-wegruimen uit. De r/Königliche Eisenbahn Di- tection (R ichtsrhsioisc'i) heef',ter bevordering van de Zondagsrust voor haar personeel, het goederen vervoer op Zon- en feestdagen op Itarelynen zooveel ®ogelijk beperkt. Ten einde deze beperking neg verder uit te breiden, is zij voornemens nog een aantal goede- rentreiuen op Z jd- eu feestdagen te doen vervallen, vaaneer de aansluitende spoor» egmaatschappjjeD, Waartoe ook onze spooiwegen behooron, daartoe evenzeer bereid worden gevo den. Voor de personrn, die het gevolg uitmaakten vau Koning Lodewijk XIV, bestond een middel om door tusfehenkomst van der Koningsboden briefwisseling te houden met de vtienden te Parijs, wanneer Z. M. Z'eh buiten de residentie bevond. Zij hadden name lijk daartoe zekere merken te hechten aan de brie- Veu, door hen verzonden of aan hen gericht. Er besteat o. e. nog een brief van Mile, de Scude/y, die van zulk een teeken is voorzien. Meu zou deze de oudste postzegel kunnen noemen. De leden van het Engeleeh Parlement verkregen tusschen de jaren 1635 en 1642 vrijdom van brief port voor alle brieven, door hen afgezonden of voor ben bestemd; dasrtoe motst de en»e!oppa van hun- haodteekening zijn voorzien. Het gevolg was, dat sr een vrij uitgebreid: handel ontstond in der gelijke ge'eekecde eimloppes, waarvan weldra vole nagemaakte naamteekeningen droegen. Dit voorrecht werd in den loop der vorige eeuw wel herhaaldelijk beperkt, doch eertt ia 1840 voorgoed "fgetchaft. Men berekende, dst dit misbruik san de schat- k'St een nadeel br rokkende van ruim een half mil iioen gulden in 1730 en van ruim een miliioen iu 1760. Nog in 1737 werden er ruim drie miliioen atdrrs geteeket.de brieven verzonden. Het idee van gestempelde of gemerkte envelop pen is dus dat der pes zegels voorafgegaan. Reeds Voor Sir Rowland Hill zijne denkbeelden omtrent de postzegels uiteenzette, bad Triffeoberg, ia Zwe den, 23 'Maart 1823, het voorstel gedaan van aatswege gestempeld papier uit te geven voor ®P'eloppen, die vrijdom van port zonden hebben. Het werd echter met groote meerdeth ;id verworpen, evera!s, eenige jaren later, een gelijk plan van Stead door het postbrheer in Engeland wnrd afgekeurd. In Finland, Polen en het overige Europeeech -Rusiaud zijn echtsr de gestempeldo enveloppen de lostzegels voorafgegaan. Za kwamen er in 1845,1851 en 1848 in gebruik, terwijl de postzegels in 1858,1857 eu 1866 volg den. Waar Liefde woont, daar is Geluk En waar Gelukdaar is ook Vrede: Zoo heb dan lief! en op uw pad Daar wandelen Etiglen met u mede! Allerlei. Van zijn standpunt. Goochelaar (tot het pu bliek). Nu ga ik my onmiddellijk onzichtbaar ®»keu. Student. Aha, je kleermaker ia z-ker in ds zaal! Dokter. Zonder hoed of mu's in do zon gewerkt of in den wind geloopen ja? Boer. Volstrekt niet dokter. Dokter. Nu, waar kan het d">n van rijn? Boer. Misschien heb ik zoo'n hoofdpjja, dokter, omdat buurman Jaap mij een paar keeren met de mestvork op het hoofd heeft geslagen. Een zonderling. Hoe bevalt u de nieuwe win kelbediend'? Goed voor zijn werk; maar hij is zoo vreemd. Toch niet...? Och, wat zal ik je zeggen; verbeeld je, dat hij al vijf woken hier in da stad is, en nog ia hij geen lid van de eene of andere vereentgiDg. Ja, dat is zonderling! Moderne kinderen. Tante (tot baar zesjarig neefje Jan). Wel foei, kereltje, rook jij al sigRre p Dan rookt je jongste broertje zeker ook at? Jantje. Neen, tante, die snuift. Lof. Dame. Hoe smaken u die zandtaartje? Heer. O, za doen haar naam eer aan, Mevrouw. Eene eigenaardige opvatting. Vader der bruid. Wat, ge hebt tienduizend gulden schulden? Jongmensch (die papa om de hand zyocr doch ter vraagt). Niet waar schoonpapa, ge iiadt niet kunnen deokeD, dat ik zulk een groot krediet heb. Kritiek. Dichter. Heeft u dat tweeregelig versje 81 geplaatst? Redacteur. Neen. "®t te lang. ziet u, 't is eigenlijk wel Oorzaak. Boer (by den dokter), O, dekte*, ik n® i zoo'u razende hoofdpijn. Lokter. Zoo zeker te veel gegetei,? Boer. Neen, dokter. Dokter. Of le veel gedronken? Boer, Ook niet dokter. HAAULEM, 17 Mei. Blijkens achterstaande ad vertentie is er eene naamlooze vennootschap opge- richt, die, behoudens de goedkeuring van H. M. de Koningin, de exploitatie van de staal waterbronnen te dezer stede zal ondernemen, en dat het hiermede ernst is, blijkt uit het uitschrijven eener leening, groot f200.000, die zal worden gehouden op 19 en 20 Mei a. s. Deze f200.000 zijn echter slechts een deel der som, die men noodig heeft. Het geheele bedrag wordt begroot op f 335.000 en de thans gevraagde f 200.000 zullen worden benut tot overname der gebouwen in de Haarlemmermeer,^ voor verbou- wingskosten, vultoestellen, reclames, een stoom werktuig te Haarlemmermeer en de geleiding naar Haarlem, eene drinkhal en badinrichting in het Frederikspark, enz. terwijl de f 135,000, waarvoor later eene leening zal worden uitgeschreven, besteed zullen worden aan een Kurhaus, eene muziektent, aanleg van het terrein, enz. Die tweede leening zal waarsclrjnlijk eerst over eenige jaren plaats hebben, zoodat daarover thans niet behoeft te worden ge sproken. Komt deze onderneming tot stand, dan zal de lijdende menschheid daardoor gebaat worden en zullen zoowel de ingezetenen dezer stad, alsook die van omliggende gemeenten daardoor veel kunnen profiteeren. Op Donderdag 19 en Vrijdag 20 Mei de dagen waarop de ïnschrijving^ van de eerste serie aandeeleo geschiedt, zal blijken of de onder nemingsgeest groot genoeg is voor eene inrichting, die voor Haarlem en omstreken een schoon verschiet belooft. Bij het verleenen van de concessie voor eene paardentram HaarlemBeverwijk werd door den Raad o. m. in de voorwaarden de aepaling op genomen, dat de concessionaris binnen 14 dagen na de dagte&kening van het besluit ten kantore van den gemeente-ontvanger zou hebben te stor ten eene som van f300, ter vergoeding van de ten gevolge van zijne aanvragen aan de gemeente reeds veroorzaakte bemoeiingen en kosten, welke som liij echter zou terug krijgen als de tram in exploitatie zou worden gebracht, doch die aan de gemeente zou vervallen, als de concessie niet werd uitgevoerd. Daar nu de Heer Le Comte vooralsnog geene volledige toestemming heeft van het Rijk om de tram te leggen, vindt hij deze bepaling met billijk en verzoekt hij den termijn van storting te ver lengen tot het tijdstip, waarop de rijks-concessie zal zijn verleend en daar Burgemeester en Wet houders dit verzoek billijk oordeelen, stellen zij den Raad voor het genomen besluit in dien zin te wijzigen, en te bepalen, dat die storting zal moeten plaats hebben binnen eene maand nadat de rijksconcessie zal zijn verleend. Op het verzoek van de tappers en slijters, om gedurende de zomermaanden, d. van 1 Mei tot ultimo September, het openingsuur hunner inrichtingen te bepalen op 5 uur s morgens, wordt door B. en W. geadviseerd afwijzend te beschikken, daar zij de juistheid van het door adressanten aangevoerde geenszins beamen. Door B. en W. is bepaald, dat in het loopende jaar 3,7 pet. (in het vorige jaar 3,65) van de belastbare vertering geheven zal worden, en het primitief kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1892, opgemaakt tot een bedrag van f208,189,75. m. Bij den eergisteren te Tiel gehouden kegel- wedstrijd, uitgeschreven door de vereenigingen „Boedel niet" en „Advendo," heeft de nog jeug dige vereeniging „Hard gaat ie// alhier, bij den korpswedstryd, den 4den prijs, verg. zuv. medaille, benevens een verg. zilv. voor het grootste getal negens behaald. Naar wy vernemen is Mejunrouw A. Bas-, tiaans alhier benoemd tot leerares in den zang aan het conservatoire te Amsterdam. De vergaderingen der afdeeling Haarlem van den Ned. li. K. Volksbond zullen van heden af tot 21 Juni a. s. gehouden worden in de socië teit De Kroon. Maandag a s. 33 Mei, zal in de bijeenkomst als Spreker optreden de Weleerwaarde Heer II. F. J. Rikmenspoel, Kapelaan te Am sterdam. Op Maandag 13 en 20 Juni a. s. zal eene uitvoering plaats hebben van de rederijkerskamer J, A. Alberdingk Thijm en de zang vereeniging St. Bavo. Over den uitslag der verkiezingen voorde Pro vinciale Staten in het Haarlemsche district van 10 Mei jl, is men algemeen van oordeel, dat ook de 4de zetel bij de a. s. herstemming door de liberalen zal worden bezet. De NieuweNoord-Hollander zegt in zijne beschou wingen: „Te Haarlem is gebeurd wat de Nieuwe Haar lemsche Courant voorzien bad; de zich noemende Katholieke Kiesvereeniging President de Heer M. L. Van Gemert, hoofd der Parochiale school heeft 'tspel der liberalerij gespeeld. Met de beste bedoelingen, o jal want met de beste bedoelingen zijn Schaepmanniaautjes van zijn kaliber bedeeld." „Al vast 3 liberalen zijn er, om de vierde vech ten de Katholieken voor Mr. Waterschoot Pan der Gracht tegen de anti-revolutionnairen met hun 't Hooft en Mijsberg den liberaal. Beide eersten voeren't praedikaataftredend lid, maar voor een is slechts plaats, een anti-liberale zetel is derhalve zeker verspeeld. Waarschijnlijk gaat de Katholiek af en komt de liberaal, num mer vier er op. Maar die zich noemende Katho lieke kiesvereeniging wist het en te Beverwijk nu ja! daar wisten ze 't ook.// „Wat behoefde ook zoo'n Nieuwe Haarlemsche Courant te waarschuwen! en ook de oude B. K. Kiesvereeniging te Beverwijk, met den Heer Kou- wenhoven aan 't hoofd een advies uit te brengen, zij mogen 't nu eenmaal niet weten. De parochiale schoolman, snoof 't lesje van Westwouder of JEnk- huizer wijsheid op, en de helpers trippelden mee als ijverige ja naijverige scholieren. De reddings medalje wegens verlossing van't liberale juk be koorde, en bovendien lukte het, dan werden de stemmen immers apologeten ter verheerlijking van zekere politiek.// //En die lijn volgende is geschied dat er een anti-liberale zetel naar de maan ging, en geen assurantie van verzekering tegen ongelukken de eenig overblijvende wil verzekeren. In plaats van verlichting is verzwaring van't juk het resultaat." „Toch wage hier niemand te fluisteren van ze kere wegstervende politiek, evenmin van onhan - dige vrienden.// In Haarlem waar de Voorzitter met zijn Secre taris van de z. g. Katholieke Kiesvereeniging die meenen 't alleen te weten en zich niet storen aan de opmerkingen hun van hooger hand gegeven, had zich ook zeer gemakkelijk het geval kunnen voordoen nu zij zich iu hun kringetje met handen en voeten hebben gebonden aan de anti- revolutionnaire partij, dat de anti-rev.Kiezers bij eene herstemming tusschen wederzijdsche candi- daten, wel hun partijgenoot, niet den Katholieken medestander waardig zouden achten om zitting te nemen. Voor een zaak is echter de Katholieke eandi- daat behoed, het geval n. 1. der herstemming tusschen hem en den anti-revolutionnair. In dit geval zonden de leden der z. g. Katholieke Kies vereeniging nog erger moeten doen, dan zelfs zooal,3 in 't Huisgezin werd genoemd de Pharao- politiek toepassen. Hun eigen candidaat en geloofs genoot zouden zy dan naar 't Nijlwater moeten dragen, na het biezenkorfje te hebben helpen vlechten, waardoor de anti-revolutionnair behou den bleef. Aan het einde van zijne beschouwingen zegt het Alkmaarsch orgaan: //zeker éen zetel, misschien wel twee gewonnen te Haarlem, is de winst der liberalen; en mogelijk ziet men een Katholiek plaats maken voor een anti-revolutionnair." v't Eigen voordeel is door de anti-revolution- nairen op treffende wijze voor oogen gehouden. En dan zeggen de voorstanders van zekere be kende politiek ons nog, dat met te luisteren en te doen naar hun zalvend woord, we op weg zijn om van 't liberale juk verlost te worden, 't Kan ons spijten voor sommige goede menschen 't klein kuddeke, dat op dien weg voorstrompelt, zich nog te laten belezen, maar die politiek is wegster- vende; de afgeloopen verkiezingen hebben haar den laatsten knak gegeven." Gisteren-avond hebben de Besturen der gecom bineerde oude R. K. Centrale Kiesver- eeniging Beverwijk e.a., de R. K. K i e s- vereeniging te Heemstede en Afge vaardigden uit het Haarlemsche district voor de Provinciale Staten met een groot aantal Kiezers hier ter stede, eene vergadering gehouden in de bovenzaal van de Heeren Gebr. Brinkmann. De President der R. K. K i e s vereeniging n door Vriendschap bloeijenden te Heemstede nam het presidium waar en schetste het doel dezer bijeenkomst, n. 1. om te beslissen ingevolge de machtiging van de Leden ontvangen, welk eene gedragslijn moet aangenomen worden bij de Her stemming van een lid voor de Provinciale Staten, op Dinsdag den 24sten Mei e. k. De Voorzitter verzocht, dat ook op deze bijeen komst geen woord zou gesproken worden over betgeen de z.g. Katholieke Kiesvereeniging hier Ier stede, zoowel hier als elders heeft gewrocht ter verloochening van onze beginselen. Hy wees op trouwe plichtsbetrachting en na eene vrede lievende discussie, werd Mr. W.S. JVan Water schoot Van der Gracht te Amsterdam, metalgemeene stemmen, als de candidaat der vergaderde R. K. Kiesvereenigingen en Afgevaardigden, zoomede van de R. K. Kiezers uit Haarlem, die daartoe uitgenoodigd deze bijeenkomst bijwoonden, voor de Herstemming van een lid voor de Provinciale Staten, op Dinsdag 24 Mei e. k. gekozen. Deze beslissing is deu Heer Mr. Van Waterschoot Van der Gracht, per telegram, staande de vergadering, overgebracht. Nadat een der aanwezigen een woord van waar deering sprak over het zoo onverschrokken en waardig optreden van de Voorzitters, Bestuurs leden en Afgevaardigden der vertegenwoordigde Kiesvereenigingen uit het district, bracht een der Haarlemsche Kiezers het reeds lang verwachte voorstel ter tafel, omstaande deze vergadering het bestaan eener Eoomsch Katholieke Kiesvereeniging te proclameeren. Onder luid applaus werd dit voorstel door de vergaderden begroet en al de aanwezige Haarlemsche Kiezers verklaarden lid te willen zijn van de nu opgerichte Roomseh Ka tholieke Kiesvereeniging. Met drie en twintig leden is deze jeugdige vereeniging op het terrein der verkiezingen ver rezen in een tyd als de onze, nu twist en twee dracht eene hoogte heeft bereikt, die geen grenzen meer kent, en tot de allerlaagste daden enkelen der verdwaalden, heeft gebracht. Geen haat of nijd deed de nu opgerichte ver eeniging geboren worden, maar het handhaven onzer heiligste rechten en het vervullen onzer dierbaarste plichten, heeft een aantal Haarlemsche R. K. Kiezers er toe gebracht, zoo sprak een der aanwezigen om eene Kiesvereeniging in het leven te roepen, waarin geen persoonlijke belangen, maar die van allen in den geest der Kerk zullen worden betracht. Na een woord van dank voor de belangstelling in het goede, door al de aanwezigen betoond, sloot de Voorzitter deze vergadering. Een gerucht als zou men pogingen in het werk hebben gesteld om den Heer Mr. Van Water schoot Van der Gracht te bewegen om zich terug te trekken ten behoeve van den anti-re volution - nairen candidaat, wordt niet bevestigd, integen deel vernemen wij nu met zekerheid, dat de Heer 't Hooft, (anti rev.) die geen kans van herkozen te worden heeft, zich wil terugtrekken, doch dat de anti-revolutionnaireKiesvereenigingen in het gansche district zijne Candidatuur ten strengste zullen handhaven. Hier zien wij het werk der mannen waarmede het Bestuur der z.g. Katholieke Kies vereeniging zich alliëerde toen het eener- zijds het liberalisme en anderzijds de anti-revo lutionnairen meer diensten aanbood dan zijne eigen partij. O! gij beginselloozen, vernederd zijt ge, in uw snood bedryf. BEVALLEN: 11 Mei: E. v. Hemert-Voet, d. 12 Mei: A. v. Wateringen-Kuyt, z. D. C. Ciaus-Moo- leviiet, d. J. Booning-v. Zij verden, d. 13 Mei: H. J. Peper-Vrijbloed, d. H. v. Hamelsveld-Dolle', d. J. M. Stevens-Handgraaf, d. 14 Mti; C. C. Gijzen-Remme, z. D. M. Apeldoorn-Maal, d. E. Godefrooy-Bloemzaad, d. J. C. Thoo!en-v. Deurzen, z. E. (J. H. De Pruyn-Joost, z. H. C. Visters-v. Bruggenum, z. W. C. Hofmeester-Bronwer», z. 15 Mei: S. de Groot-v. Winkel, d. H. Kuiter-Vrolijk, d. H. G. Keizer-Philippo, d. D. Jonstra-Herschoe, z. A. H. Overakker-Vermenlen, d. 16 Mei: E. v. d. Pol-Klooa. z. OVERLEDEN: 12 Mei: T. J. M. Vertijiberg, 8 mn. M. W. C. Versteeg, 7 mn. W. Lans, 40 j. 13 Mei: G. v. Wieringen, 5 mn. W. v. Nes, 12 mn.— 14 Mei: J. E. Bonfrer-van Rietbroek, 65 j. A. J. Dnnker, 53 j. C. Stokman, 2 j. A. T. Traksel, 2 md. De Staatscourant bevat eene instrnclie voor de rijkl- landbonwleeraren, vastgesteld bij beschikking Tan den Minister van binnenlandsche Zaken van 80 April jl. In Noorwegen heeft men eene bizondere manier om hooi te drogen. Als men langs den grooten weg rijdt, ziet men in het midden van een veld tien of twaalf hekken in eene rechte lijn. Waar dienen die voor Als het gras gesneden is, wordt het aan lagen over dia schuttingen gehangen om te drogen. Daarbij heeft het dan zoowel het voordeel van den wind als van de zon, en at9 het regent loopt het water er af. Da klaar van het hooi is bij ua zoo Iriech en groen als van het ta velde staande gras. Brieven, verzonden door het Postkantoor te Haarlem over de 2: helft der maand April 1892 en geadresseerd aan onbekenden. 1. Hendriks, Alkemade. 2. M. Achda, Amster dam. 3. C. Smit, idem. 4. Mevr. H. Blikker, idem. 5. F. W. Bleema, idem. 6. HuySooto, idem. 7. B. Heering, idem. 8. Wed. J. Gortz, idem. 9. Mevr. Df. Herman Coster, idem. 10. H. A. Hanker, idem. 11. R. K. Ges'icbt, Delft 12. Marlijue, Den Haag. 13. A. N. Polak, idem. 14. J. Piket, Leiden. 15. R ijeaburg, Nieuwer-Amsiel. 16. G. J. Ligte/moet, Ro'ttrdacu. 17C. G *e~ekink, 18. W. v. d. L-an Briefkaaiten: 1. D. Saria. Amsterdam. 2. Wed. Wijnbergb, idem. 3. Mevr. C. Sjuman, idem. HAARLEM, 16 Mei. Ter graanmarkt van heden zijn aangev: roode tarwe f a f witte f 6.50 a 7. rogge 17.a f 6,50 haver f 3,60 a f 8,50 gerat f 4.75 bruine boonenf a f Gr. erwten f 6,— a f Capncijners faf Oliezaad f.— Karwijzaad HAARLEM.16 Mei. Boter, aangevoerd 148 KG. var- kocht 97 KG., fl.— af 120 Biggen, aangevoerd 94 stuks, verkocht 79 stuks f 8.— a f 11.50 Schrammen, aangevoerd 82 stuks, verkocht 82 stuks, (12,—af 18.— Aardappelen aangevoerdl21 heet., verkocht 92heot, f 1.— a f 5.— Appelen en peren aangevoerd —heet., verkocht heet. f a f ALKMAAR, 14Mei. De aanvoer van vea en daarvoor bestede prijzen was alsvolgt: 71koeien 200, 34 nuchtere kalveren/' 5 a 12, 313 vette kalveren 40 a schapen s 166varkens 38 e. per kilo, 182 ma gere dito 17 a 22 bokken 0.40 a 0.70 5 paarden AMSTERDAM, 16 Mei. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 446runderen late qnal. 78c. 2de qual. 68 c. 3e qnal.56e.; —vette kalveren, lat qnal. a c. 2de qual. o. per kilo 2 graskalveren f—a 69nuchtere kalveren f5 af 9.33 aehapen en lam. 477 vette varkens42 a 47 e. per kilo. biggen paarden f DELFT, 14 Mei. Heden weden aangevoerd 31 atapela kaas, wegende te zamen 6178 kilo; pry's f 24 a 29 et. per kilo. Viel vraag. LEIDEN, 14 Mei. De prya der boter waa hedan pei V4 vat late qual. f50.— a 58.—, 2de qnal.f 40, 48 Aanvoer groot handel ving. EDAM, 14 Mei. Kaas. Aangetoerd 42 atapela, we gende 8006 kilo; prijs f 31. HOORN, 14 Mei. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aiovoeren der granen ala volgt: heet. tarwe 7,— a 10,50 heet. rogge (7.a 7,50 Heet. Gerat a4.75 heet haver f 3,50 af5— mosterdzaad 17,— a 19.— heet. bruine f 9.a 12.— gele 12.—, a J14.— heet. paardeboonen 7,— a 7.50 heot. erwten/10.50 afl2.— SCHIEDAM, 14 Mei. Moutwijn per HL. vat a f 9.50 Jenever 15,—. Amaterd. proef f 16.25 Spoeling, f fore missie f 1.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1892 | | pagina 3