MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten, Voor geest en hart. Ter behartiging. Muziekuitvoeringen. Ingezonden. Kerknieuws. De Koniogin-K»gentes was in rouw, de kleine Koningin ln het wit, een grooten etroohoed met meede veer op het bloede hoofd. Beiden hadden oooquetten in de hand, aan HH. MM. te WoWega vereerd. Twee meisjea in het wit, met orat je-sjerpan, dochtertjes van den Commiesaria der Koningin en den Burgemeester, boden Hare Majesteiten bloe den aan. Daarna werden de hooge gasten naar het ont- vang-salou galeid. waa» de Burgemeester tot de Koninginnen eene toespraak hield. De KoninginneE begon aan het slot dier rt d», onderhielden zich daarna met eeoige aanwezigen, on de plechtigheid der ontvangst was geëindigd. Toen de Koninginnen het station verlieten, ontspanden zich de gemoederen buiten. Een luid Bfjuich ging nit de menigte op. Het//Wilhelmus/' weerklonk van de schutterskapel. v De beide Koninginnen stegen in een hofrijluig a la Daumont gereden, en begonyriendelijk naar *Ue zijden. De stoet formeerde zich, en langs eene oreede haag van menschen aan beide zijden der •traten, ging het stapvoets naar het paleis. Hier werdeo de Koninginnen ontvangen door Mevr. Harinxma thoe SlooteD, echtgenoote van den Commissaris, en op treffande wijze een wel kom toegezongen door een twintigtal meisjes nit do burgerij, keurig in het wit met oranje-sjerpen, Oon welkom, geopeud met een couplet van kot //Wilhelmus van Nassouwer//en besloten door een//Welkomstlied" in het Friesch, dat op de Koningin- Regentes blijkbaar een zeer aaEgenamen mdralc maakte. Naar wij vernemen moet de Koniogin-Regentes voornemens wezen de Koningin het Friesche kostuum, dat zij van de Frieeche vrouwen ten geschenke zal ontvangen, ook nu en dan te doen dragen. Waarschijnlijk zal onze jonge Koningin rich er het eerst in vertoonen bij da harddraverij te Leeuwarden of bij den zeilwedstrijd ts Soeek. Het geweten van den mensch door harts tocht gedreven is als da stem van den schip breukeling, door den storm overstemd. Het is beter terecht gewezen dan ge vleid te worden. De last drukt niet meer als wg ge leerd hebben, hoe wij dien dragen moeten. Licht valt het dragen, als wg inzien, waar het goed voor is. Niemand Aan de gevolgen zgner daden ontgaan, elke handeling heeft niet slechts Haar eigen karakter, maar oefent ook on vermijdelijk invloed uit op het karakter van den handelenden persoon. Daden heb ben een onverdelgbaar bestaan, zoowel in als buiten ons bewustzgn. STEDELIJK NIEUWS. HAARLEM, 18 Juni. Naar wg vernemen werd Woensdag-avond, in eene druk bezochte leden vergaderingvan de Ver. van Industriëelen en Koop lieden betreffende bouwk. en aanverwante vakken alhier, de gasquaestie ter sprake gebracht en werd, na eene levendige discussie, waaruit bleek dat onder de leden weinig sympathie voor de ver lenging der concessie aan de Imperial Gas As- socation te vinden was, met nagenoeg algemeene stemmen de navolgende motie aangenomen: z, De vereeniging is over het algemeen van oordeel, dat het niet wenschelijk geacht moet worden thans het contract met de Imperial Con tinental Gas-Association te vernieuwen." Jl. Woensdag-ochtend te 11 uren, werd het stoflelijk overschot van den Heer A. F. Van Kempen, commissaris von politie alhier, grafwaarts geleid. Aan de lijkkoets gingen vooraf acht agenten van politie le kl., die gevolgd werden door een der tigtal agenten van politie 2e en 3e kl. De slippen van het lijkkleed werden gedragen door een viertal inspecteurs en adjunct-inspecteurs van politie. De ljjkstatie trok door de Groote Houtstraat en de Zijlstraat, waar voor het politie-bureau een oogen- blik werd stilgehouden om onmiddellijk daarna den weg te vervolgen. Behalve de familieleden waren vele autoriteiten en belangstellenden aan den doodenakker samen gekomen om den ontslapene de laatste eer te bewijzen. Voor de stoet aan de begraafplaats ge komen was, werd de kist door het korps agenten van politie opgenomen en grafwaarts gedragen. Aan de groeve werden de verdiensten van den overledene in gevoelvolle bewoordingen herdacht door den Heer Mr. E. A. Jordens, Burgemeester alhier, Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré, Officier van Justitie, de Heeren Barbas en Mouton, pre dikanten bij de Ned. Herv. gemeente, en den Heer Gersthagen, waarna de zoon van den overle dene, ook namens de nagelaten betrekkingen,dank betuigde voor de eer den betreurden afgestorvene bewezen. Donderdag-morgen is een begin gemaakt met het opruimen door duikers van het in het Zuider-Buitenspaarne aanwezige fundament tus- schen den Burgwal en den hoek van den Heeren - singel. Dat fundament is waarschijnlijk een stuk vestingmuur uit vroegere tijden, waarvan de grootste massa in de nabijheid van den Burgwal zit.Vermoedelijk zijn daarvan fragmenten aanwezig over de geheele lengte van de Korte Heerenvest. Naar wij vernemen, zal een van de adjunct inspecteurs van politie in deze gemeente binnenkort elders eene betrekking van inspecteur bij de politie gaan vervullen. Dientengevolge bestaat er thans gelegenheid om naar de openvallende betrek king te dezer stede te dingen. Eergisteren heeft door Burgemeester en Wet houders dezer gemeente de openbare aanbesteding plaats gehad van het bouwen van eene eerste Tusschenschool aan de Parklaan; het bouwen van eene bewaarderswoning en het leveren van de benoodigde schoolmeubelen in drie perceelen. le perceel aannemer de Heer Q. F. J. Beccari, voor f 44,190; 2e perceel aannemer dezelfde, voor f 4000; 3e perceel aannemer de Heer Q.Hulsebosch, voor f1460. Er waren aangekomen le perceel 7 inschrijvingen, 2e perceel 7, 3e perceel 8. Naar wij vernemen, heeft de anti-revoluti- onnaire kies vereeniging Nederland en Oranje in hare vergadering van Dinsdag jl. eene motie van afkeuring aangenomen over de houding van den Heer H. Van den Berg, lid van den gemeen teraad, wegens zijne houding bij bet debat over het afschaffen der kermis in de laatst gehouden raadsvergadering. Door hem werd gestemd voor het voorstel van B. en W. om op de ingekomen adressen tot afschaffing van de kermis afwijzend te beschikken, welke houding geheel in strijd is met het door de anti-liberalen vastgestelde ge meenteraadsprogram, waarmee de Heer Van den Berg instemming had betuigd. (H. D.) Heden zijn in de étalage van de firma J, Voet, in de Groote Houtstraat no. 165, ter be zichtiging gesteld de door haar vervaardigde medailles en de eereprijs, bestemd voor den door het quartet //Loreley" uitgeschreven wedstrijd voor mannenquartetzang, morgen alhier te houden. De Postduiven-Vereeniging //De Snelvlie- ger" alhier hield 11. Zondag hare eerste wedvlucht met oude duiven van Mainz. Losgelate i te half 6 uur met bewolkte lucht en vrij hevigen wind, schijnen de duiven onderweg met zwaar weder te kampen gehad te hebben. De uitslag beantwoordde dan ook niet aan de verwachting, en de duiven kwamen zeer vermoeid aan. De eerste drie duiven kwamen bijna gelijktijdig te 1 uur hier aan, en dien dag werden nog slechts 5 duiven getoond. Maandag kwamen verder nog 8 duiven aan en werd de wedvlucht gesloten. De volledige uitslag is: J. F. Hessels 1ste, 4de, 7de en 15de prijs: Joh. Jung 2de en 3de prjjs; A W. v. IJseldijk 5de, 6de en 13de prijs; F. v. Fatten Jr. 8ste prijs; Jan Faber 9de prijs; D. Janus 10de prijs, A. T. H. Harms 11de en 12de prijs; Abr. Meijer 14de prijs; Henri Jung 16de prijs, De le luitenant J. H. Van der Hegge Zijnen, van het 4e regiment infanterie, is, te rekenen van 1 Juli a. s., benoemd tot leeraar aan de Militaire School te dezer stede. Eergisteren-morgen omstreeks half tien uren is een onbestuurde en met een paard bespannen chais, toebehoorende aan een inwoner van Heem stede, van diens buitenverblijf af op hol gegaan en heeft hier ter stede, door de Groote Houtstraat rennende, een boodschappenwagen stuk- en een steenen paal op den hoek van die straat en de Gedempte Oudegracht geheel afgereden. Bij genoemde gracht is het paard gevallen en gegrepen. De chais is zeer beschadigd. Andere ongelukken zjjn niet voorgevallen. Een ingezetene dezer gemeente heeft dezer dagen uit een ring een juweelen steen verloren, welke eene waarde van f50 moet vertegenwoordigen. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van directeur der hier ter stede op te richten Ambachtsschool bedraagt 35. - Met de leening voor de exploitatie derstaai- waterbronnen gaat het goed vooruit. Pot den 21en dezer maand houdt men die leening ook voor halve en kwart aandeelen open. Hoe de zaak ook moge loopen, of de leening geheel wordt vol- teekend of niet, in elk geval wordt met de exploitatie begonnen. De schilderijen-tentoonstelling van het tee kengenootschap Kunst zij ons doel//, alhier, ter gelegenheid van zijn 70jarig bestaan is bezocht geworden door 2087 personen. Komt men de begraafplaats voor Haarlems dooden door het hek binnen, dan ziet men links afgaande een rijken aanleg van perken met heesters en bloemen, paden enz. Rechts bevindt zich de rustplaats der Roomscb Katholieke afgestorvenen, eenvoudig en kaal, hier is van gemeentewege niets ten koste gelegd, alleen door eenigen, die hunne dooden eeren en liefhebben zijn de graven ver sierd, en van riionumenten voorzien. Aan de nieuwe begraafplaats, er naast gelegen, zijn geene kosten gespaard,en met eene ruime hand is het geld uit de gemeentekas verstrekt. Maar gaan wg eenige passen verder den straatweg naar Schoten op, dan zien wij tot ons genoegen de vorderingen van de gebouwen eener nieuwe Roomsch Katholieke begraafplaats. Heerlijk ziet het er uit, en wat tot dusver verrees, bewijst thans, dat het de Katholieken ernst is niet langer hunne dooden te willen begraven op de te klein gewor den kale en rr isdeelde plek daar ginds. Komt het werk van den jeugdigen en talent- vollen bouwmeester tot zijn recht, dan zullen Haarlems Katholieken zich kunnen beroemen een der schoonste begraafplaatsen van ons land te bezitten. Thans reeds geven ons de aanleg, de meesterlijke combinatie der gebouwen een over zicht van wat het worden moet. De bouw van de kapel in verschillende baksteenvormen, met banden in gelen én grijzen steen, tot aan de ven sterbogen opgebouwd, geven iets meesterlijks te aanschouwen. De wachterswoning en het lijken huisje bijna voltooid en aan den straatweg gelegen, geven ons nu reeds een bewijs van de technische kennis en van de zorgvuldige uitvoering, dieèu den architect,den Heer N.Nelis, en den degelijken aannemer, den Heer J. Slenterseer aan doen. Alles te samen vormt een harmonisch geheel, dat stemt tot eenvoud en opwekt tot eerbied voor de plek, die wg voor ons zien. Naar wij vememqn zal eerlang een prachtig jjzeren hek met niet minder technische bekwaam heid en zorg door genoemden architect getee- kend ia uitvoering worden gebracht, en in een uitmuntend architectonisch bindmiddel aan de samenstelling der gebouwen worden toegevoegd. Wanneer binnenkort de volgens teekemng slanke en edel geproportioneerde toren het ranke opge- vatte gothieke kerkgebouw zal bekronen, zgn wij overtuigd, dat hier een geheel zal ontstaan, 't welk het oordeel mag doorstaan van de meest strenge critici. Ook vernamen wig dat onzen stadgenoot, den kundigen beeldhouwer den Heer F. L. Stracke, de uitvoering van het door eene milde hand ge geven altaar van het kerkgebouw is opgedragen, naar eene teekening door den architect der ge bouwen vervaardigd. Alzoo belooft ook het in wendige der kapel aan het uiterlijk schoone te zullen beantwoorden. Door den schenker van het kostbare altaar en door allen, die medewerken om aan onze dooden eene waardige rustplaats te verstrekken, is hier aan de nagedachtenis onzer beminde dooden, èn door depiéteitèn door de kunst een waardig ge- denkteeken gesticht. in den Hout op Zondag 19 Juni des namiddags .an half 3 tot 4 nar door het gemeentelijk muziekkorps onder directie van den Luitenant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch de 1' opéra le Prophéte Meyerbeer. 2 Ouverture Les MartyrsDonizetti. 3. Amors pfeil, PolkaKnobloch. 4. Grande fantaisiesnr des motifs de 1' o,éra La vie pour le CzarGlinka. 5. Ouverture op Schuberts liederen Suppé. 6. Frühlingskinder, WalzerWaldteufel. 7. Fantaisie sur des motifs de 1' operette .La vie parisienneOffenbach. Buiten-Sociëteit «TROU MOET BLYKEN". Concert op Zondag 19 Juni 1891 des avonds te 8 nor, te geven door het stedelijk muziekkorps onder directie van den Luitenant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Warriors Return March Faust. 2. Ouverture ZauberflóteMozart. 2. Bei uns z'HaHS, WalzerStrauss. 4. Grosse Fantasie ans der Oper der fliegendc HollanderWagner. 5. Ouverture Le barbier de Seville. Rossini. 6. Fantaisie de l'opéra l'Ombre Flotow. 7. Pilgerchor and Lied aus Tannhauser. Wagner. 8. Grande fantaisie sar des motifs de l'opéra II TrovatoreVerdi. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 21 Jnni 1892, des namiddags van 1—2 nur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Fuga op den naam BachSchumann. 2. Sonate No. 5J. S. Bach. a. Allegro. b. Largo, e. Allegro. 3. Toonstuk No. 3Niels W.Gade. 4. Andante uit de 4e Symphonie. Mendelssohn. 5. Finale. KEBKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zjcdag de geleten HH. Diensten met onder- ichting, te 7 en half 9; na de H. Mia van 7 unr Processie en begio van het 40 uren-Gebed, te half 11 de pleohtige Hoogdienst, t-3 nor de Ves- pera met Rozenhoedje; te 8 uur het plechtig Lof. Zondag, Maandag en Dinsdag den geheelen dag aanbidding. Maandag en volgende dagen der week na den H. Dienst van half 10 hel Roteuhoedje. Maandag te half 10 de pleohtige H. Mia en 's avonds te 8 nar het Lof. Dinsdag te half 10 de gezongen H. Mis en te 8 unr solemneel Lof met Processie en Ie Beum tot sluiting van bet 40 uren-Gebed. Woensdag en Donderdag te 7 uur het Lof ter eere van het Allerb. Sacrament. Viijdag, feest van het goddelijk Hart van Jezus, te 8 uur gezongen H. Mis, te 7 nur Lof en predi katie. Zaterdsg te 6 uur het Lof en vau 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag en volgende dagen de Catechismus op de gewone uron. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua Zondag de HH. Missen te 5, 7 eu half 9 te half 11 de plechtige Hoogmis, te 6 uur de Ves pers waaronder de feestpredikatie. Na de Vespers de Pauselijke zegen voor de leden der Dei de Orde. Maandag en Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H.Antonius, te 7 uur het Lof. Woensdag te 7 uur predikatie eo oefening van den H. Kruiswt g voor de 1 deo der Broederschap. Vrijdag te 8 uur gezoDgeu H. Mis, 7 our het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 on half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, half 9 ea balf 11 uur, des namiddags te 2 uur Ca'e- ohismus, te 3 uur de Vespers, te balf 5 oefe ning der H. Familie, te 7 uur htt Lof. Maandag-, Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag en Vrijdag-avond te 7 uur het Lof. Vrijdag te half 9 uur gezongen H. Mis. Gedurende de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. NATIONALE MILITIE. Geachte Redactie, Uit berichten van onderscheiden kantoorhou ders onzer Maatschappij en ook uit eigen erva ring blijkt ons, dat slechts zeer weinigen bekend zijn met de gemaakte veranderingen in de wet op de Nationale Militie, bij noodwet van 4 April 1891 Stbl. 56. De meesten weten zelfs niet eens, dat die wet werd aangenomen en bekrachtigd. Dat die onbekendheid tot groote teleurstelling aan leiding moet geven, is te begrijpen; o. a: met het het oog op voorgenomen vertrek naar of terug komst van het buitenland, aanneming of opzeg ging van betrekkingen, enz. enz. Het is daarom, dat wij meenen te handelen in het algemeen belang door te herinneren, dat de voornaamste veranderingen zijn: le. Dat de loting voor hen, die in Januari zijn ingeschreven vier maanden vroeger zal plaats hebben en wel tusschen 7 October en 7 No vember. Anders geschiedde dit tusschen 7 Fe bruari en 7 Maart. 2e. Dat de zitting van den militieraad zal worden gehouden in December en Januari a s. vroeger had dit plaats in Maart en April. 3e. Dat de inlijving reeds in Maart zal geschie den in plaats van in Mei. U dank zeggende voor de plaatsing. De Directie der Algemeene Nederlandsche Militie-Verzekering-Maatschappij. J. J. HERENS, F. W. SCHaEFERS. JACOB ZEEHANDELAAR. Amsterdam (Rokin 76), 15 Juni 1892. BT7BG. STAND DES GEM. HAABLBM ONDERTROUWD: 15 Juni; W. J. Korte en W. FeÜ- der. J. D. Karstens en T. Brnin. K. A. Metz en P. C. v. d. Berg. J. De Lange en J. M. t. d. Grootepuor JJansen en J. M. A. Kelderman. GETROUWD; 15 Juni: H. Kuipers en G. v. Eeden. A. Prins en F- De Boer. C. Wesler en J. M. Mulders. G. Veen en G. Smeenk. J. H. Weasels en E.Hen driks. 16 Jnni: J. Houtkamp en M. M. v. Goor. W.G.v. Eykern en C. Soellaart. BEVALLEN: 14 Juni: M. C. Sorné-De Jong, z. A. Logmans-Brugts, z.J. P. Smits-Malton, d. 15 Jnni: A.S. v. Wort-Wastewal, d. 16 Jnni: A. M. A.Leising- Engelman, z. M. Peper-v. Meura, d. S. Knijk-Stien- stra, z. D. De Jong-Foppen, z. M. M. Ruigrok r. d Werven-v. d. Werff, z. C. Matena-Stniver, z. (levenl.. 17 Juni: J. W. v. d. Heuvel-Verhagen, d. A. M. v) Gelder-Smits, 6. OVERLEDEN: 14 Jnnii C. J. De Ridder, 2 d. 15 Jnni: M. M. Raygrok-v. d. Berk, 66 j. J. W. Boe ree, 8 m. Commissariaat van Politie te Haarlem. Gedeponeerde voortoerpen. Een gonden dop eener ffaeon. Eene ivoren broche. Een wielband. Een muilkorf. Een zakmesje. Twee stukken ijzer, afkomstig van eene naaimachine. Eene broche. Een gouden potloodhouder. Een lepje flanel. Twee hangsloten met sleutels. Een kinderschoeutje. Eene charivari eenar oud-zilveren vestketting. Eene zilveren ceintnnr. Een hangslotje met twee sleuteltjes. Een zakboekje. Een ledige sigarenkoker. Eenige sleutels. Terug te bekomen bij Mejuffrouw Mertens, Bakenesser- gracht No. 30: een grijs hondje; bij den Heer Van Hnizen, Burgwal No. 20b; een glas van een lorgnet; bij den Heer A. Schermer, Korte Lakenstraat; twee zilveren geldstukken; bij den Heer J. G. Feije, Ravelingsteeg No. 13: een lam; bij de Gebroeders Muller, Nieuwe Raam- straa No. 10: een wandelstok; bij den Heer J. Kooiman, Ravensteeg No. 13: oen voorkrat van een wegen. In éen der tramwaggons achtergelaten: Een nihailé dames-horloge. ABBOND. BECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 16 Juni 1892. 1. K. O., herbergier te Edam. Overtr. hondenbelasting- verordening. f 5 boete of een dag hechtenis. 2. S. W., zonder beroep te Haarlemmermeer. Eenv. beleediging.fi boete of 1 dag hechtenis. 3. W., tapper te Haarlem. Mish. f10 boete of 5 dagen hechtenis. 4 R. v. B. en T. L., ar beider te Westzasn. Mish. Ieder 3 dagen ger. straf. 5. P. N., timmerman, Beverwijk. Eenv. beleed, ambtenaar in functie, f5 boete of 3 dagen hechtenis. 6. H. K., los werkman te Haarlem. Opzettelijke vernieling. Bg varstek 14 dagen gev. straf. 7. L. Z. en G. V., zonder beroep te Beverwijk. Strooperij met oord. des ond. Ieder f 1 boete boete of een dag hechtenis. 8. J. T., zonder beroep te Assendelft. Diefstal met oord. des ond. Bij verstek 7 dagen gev. at ral. Z. D. H. Mgr. IV. Fan de Ven, die jl. Woendag van den Bisschoppelijken zetel van 's Hertogenboieh bezit heett genomen, heeft den Hoogeerw. Heer A. Van de Laar benoemd tot zijn Vicaris-Generaal. RAAHLEM15 Jnni. Aan de veemarkt van heden waren de aanvoeren, verkoopen en prgzen als volgd Koeien verkocht 10 voor f180 a f140 stieren verkocht 2 pinken verkocht voor f 65 s 0 graekalv vark. voor f a nnohtora kalveren, 28 verk.28 12 a f 7— 54 schapen, verk. 46 voor f 214 f 16— lammeren 168, verk.132, f10 a 7. Varkens, verk. per 5 ons. Biggen vork. f s Paard 17 verk. f a Veulens, verkocht f Aan de kaasmarkt werden heden aangevoerd en verkocht 83 stapels kass uitmakende 10752 stuks wegende 19161 kilo. Hoogste prjja f 28,middelbare prgs 50— per 50 kilo. AMSIBBOAM, 15 Juni. Ter veemarkt waran aangevoerd rnnderen, van welke de prgsen waren vette 1ste qnal. f 0,—a 0.dito 2de qusl. f 0.dito 3de qualiteit 0,per kilo; melk- en kaifkoei» a graskalv. a 54 nuchtere kalveren J 5 a 9,4 schapen en lammeren a 149 vette varkens 40 4 46 c. per kilo. QODDA, 16 Jnni. Granen. Witte poldertarwe f 6.25 7.75 jarige roode dito f a f Angel dito f a Zeenweche dito f a f nieuwe dito 850 9.10afwijkende dito mindere soort. Zeenwsche f7.50—8.— Zeenwsche dito 6.50 a 7.40 polderrogge f 550 a 6 wintergerst f 4.— a 4.50 aanvoer dito (por 70 kilo a jarige chevalier a zomer dito f 3.80 a 4.30. Haver f 3.25 a 4.10 dito nieuwe 750a 8.perlOOkilo. Kookerwten f a .—por heet. Mait. Amerik. f 6.30 a f6.75 Odessa 4 Cinqnantine f 7.50 a 8.— per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f 9. 60 a 9.75 en buitenlandach f 7.— 4 7.25 spelt a kanariezaad f 7,50 4 8.50. Kaas le qual. f27,— 4 29.— 2e, qnal f 23.— a 26 graskaas f a NoordhoUandsche f 24a 27 aangevoerd 149 partijen. Handel vlog. Boter met goeden aanvoer; handel gewoonprgs der goeboter f 1.30 e 1.45. der weiboter I 1.10 4 1.20 Melkvee met goeden aanvoer en handel traag. Vette varkens met goeden aanvoer, hendel matig van 21 tot 24 e per half kilo. Biggen voor Engeland met redel. aanvoer, handel ving van 21 tot 22 e. per half kilo Megere biggen met goeden aanvoer, handel vl. f 0,85 af 1.30 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel m. 16 a f24. Nnchtere kalveren met weinig aan voer, handel traag f 4. a 7. DEIDEN, 17 Juni. Op de hedenalhier gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen ala volgt: paarden f a f28 stiereni 47 260 110 oesen, f 132 a 310 115 melkkoeien f 110 a 270— kalveren dito f 42 vare dito f 85 a 195, 70 vette dito f 33 graskalveren f a 95 vette dito f 28 a 75 60 a 75 c per kilo. 44 nnchtere dito f 5.— a 15. 610 vette schapen f 15 a 23.— 40 a 46 o. per kilo 1590 lammeren f 4 a 11.132 magere varkena f 14 a 24 264 biggen f 5.50 a 14— HOOBN,16Jnni. Ter waag zijn gewogen2S5i!apel« kaaa wegende 84019 kilo; hoogste prgs per 50 kilo 31,— voor kleine/28.75voor commissie,/—voor middelbare .LONDEN, 16 Jnni. Ter veemarkt zijn aangevoerd rnnderen 100, schapen en lammeren 7000, kalveren. 200, zwijnen 50. Prgzen: beste rnnderen 2/9 a 418 schapen en lammeren 4/2 a 5,8, kalveren 3/ a 516 zwijnen e SCHIEDAM, 16 Jnni. Montwijn per HL. vat 4 f8.50 Jenever f 14,Amsterd. proef f 15.25. Spoeling, f Commissie 1,00. BARCELONA, 17 Juni. Dank zg de tusschenkomst van den Burgemeester, zullen naar men gelooft, heden de werkstakers den arbeid hervatten. BERLIJN, 17 Jani. Ia <Petermanu's Mitthei1unge„» wordt gemeld, dat ook Emin-Pacha, volgens een telegram in wel stand te Bukoba is aangekomen. NEW-YORK, 16 Juni. Een cycloon met slagregens trok heden-middag over Minne sota en wierp o.veral huizen omver. Een dertigtal personen werden gedood of ver wond. Te Sherburue werd het schoolgebonw vernield, waarbij een onderwgzer met vijftien leerlingen omkwamen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1892 | | pagina 3