MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten, STEDELIJK NIEUWS. Muziekuitvoeringen. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Omtrent het opstootje, of lieve, oen oploop op Zondagavond te Leeuwarden, wordt nog het volgende medegedeeld Boor een paar socialisten was op dien middag eene meeting belegd, om te protesteeren tegen de weigering van H. M. de Koniogin-Weduwe- Regentes, om een tiental leden der volkspartij in afsonderlijk audiëntie te ontvangen. E:n srstigtal personen, ook uit andere plaatseo der provincie hadden aan die oproeping gehoor gegeven. Toen ïij hun vergaderlokaal verlieten, werdea zij be- bemoei ijkt door het volk. Vooral was men geheten op een sigarenhandelaar, een sekeren Van Bors urn Waalkee. Deze toch had in de laatste dagen zijne •igaren verkocht in zakjes, op de achterzijde waai van het socialistisch pamflet was afgedrukt, dat ook op straat door eenige opgeschoten jon gens werd verspreid. Boor de politie beschermd, bereikte hij zijne woning, waar zich ook de redacteur der socialistische Sneeker Courant, Mr. R. J. Troelstra en nog een paar andere geest verwanten bevonden. Spoedig school eene groote volksmenigte voor die woning samen en ofschoon het aan bedrei gingen aan het adree der socialisten niet ontbrak, ging men toch in geenerlei opzicht tot dadelijk heden over en e'aagde de politie er in, echter niet zonder eenige inspanning, de menigte door over reding in bedwang te honden. Inmiddels waagde Troelatra het niet naar zijne woning terng te keeren, tot ziju vader hem te hulp kwam. Deze, een hoogst achtenswaardig man van geheel andere beginselen, wethouder van Leeuwarden en dezer dagen door H. M. gedecoreerd met de orde van Oranje-Nassau, vernam deo benarden toestand, waarin zjjn zoon verkeerde en begaf zich tot hem om hem daaruit te verlossen en hem onder zjjne hoede naar huis te brengen, wat dau ook is geschied. Volgens sommigen zou hij toch nog een paar muilperen hebben opgeloopen anderen echter spraken dit tegen. Tot laat in den nacht bleef hot vrij woe lig voor het hnis vac V. B. W., doch men be paalde zich in hoofdzaak tot het zingen van natio nale liederen. Niet gelijkend. Kort voorde on t- hulling van het gedeaktteken voor Schnecken- buiger, den dichter van //Bic Wacht am Rhein„, te Tuttlingen, stond onder het publiek een oud vrouwtje, starende naar het vrouwenbeeld van de Germania, dat reeds lang aanwezig is. //Neen hoor, ik heb Sshneckburger goed gekend,'zegt ze maar, daarop lijkt bij toch niets.// Be sleep dreigt weder in de mode te komen. Wij geven daarom er bijtijds eene beschrijving van ter overweging aan ocze leze ressen. „Eene sleep is: eeoe poging van de modenaaister tot verlenging van de geetalte in horizoutale richting, een stofhezem bij droog weder, een schuutlap bij nat weder, een rouwvaaedel over het verloren gegaan verstand, een voetaf- Veger voor booswilligen en onvoorzichtigen en een voorwerp tot bedekking van vuile en gescheurde echoenen. Ben 3 Juli zal te Anzin een stand- beeld van een mijnwerker, Fontaine genaamd, onthuld worden. Aan dezen heeft men namelijk de vioding van een stelsel te danken, waardoor het mogelijk wordt oen nederdalenden bak in eene mjjo tot etilstand te brengen, als de kabel breekt. Be kosten van het standbeeld zijn door vrij willige bjjdragon bijeengebracht. Er was voor niet minder dan 18.000 fr. ingeschreven. Te Groningen overleed Mevrouw de weduwe Slot, geb. Riedel, die den leeftijd van 100 jaar en zes maacden bereikte. Ook een bewijs In een der bladen bomt het volgende bericht voor Bat het vuurwerk te Leeuwarden, ter eere der Koninginnen afgestoken, schitterend moet geweest &ÜD, blijkt uit het feit, dat men te Hoeren veen de vuurpijlen duidelijk heeft gezien. Be afstand is zes uur. Be //N. Gron. C t.i/ deelt mede, dat zij bij gelegenheid van de komst der Koningin te Groningen „wel een kilometer aan verzen „heeft gekregen. Het blad plaatste er éjn. Een verschrikkelijk ongeluk heeft eergisteren plaats gehad in eene stetukolenrnjja te Amercoeur, nabij Roux. Be bak, waarin zich Oen aantal mijnwerkers bevonden, werd met zoo gioote snelheid omhoog geheschec, dat hij aan stukken sloeg tegen de katrollen tan den kabel. Verscheidene mijnwerkers, onder wie een meisje, Tonden onmiddellijk den dood. E«n gedeelte van het dak van het gebouw waarin zich de bak be- Tond, werd weggeslagen. Volgens de Amerikaanschedag- bladen zullen, volgens eene berekening van het bestuur der Wereldtentoonstelling te Chicago, de kosten dezer onderneming, als men op ver- echiitende afdeeÜDgen groote bezuinigingen maakt, 48 millioen gulden gedragen en zonder die be zuinigingen 55 millioen gulden. Be sterfte onder de kinderen is sik jaar zeer groot. Men heeft in ronde ge allen berekend,dat op de wereld 5.000.000 kinderen oiet zoo lang leven om te kuDnen spreken, 4.000.000 andere sterven voordat zij loopen kunnen, terwijl weer 6.000.000 andere niet oud genoeg worden °m naar school te gaan. Ren bundel vorstelijke muziek w thaes te Weenen verschenen. Het is het eerste eel der werken van de componeerecde Keizers erdinand III, Leopold I en JuZof I, uitgegeven op last van Keizer Frans Jozef en onder toezicht Tan Dr. Guido Adler. Bit deel van 528 bladzijden bevat voor namelijk gewade muziek. Een volgend deel zal meer wereldeohe muziek bev/ ttendansen, lie deren enz. Zekere Lefèvre, die er z ij n werk van maakte van onderofficieren de premiën, die zij bjj latere weder-indiensttreding zouden ont vangen, bij voorbaat te koopen, is Vrijdag door de rechtbank der Seine als woekcaar tot vier maan den gevangenisstraf en 2000 frks. boste veroor deeld. Be Brusselsche manieom Par ij s na te bootsen is altijd even groot. Zoo zal nu ook eer, voetgangirswedatrijd, in navolging van Parijs- Belfort, worden gehouden. Be deelnemers zullen een wedloop houden van Brussel naar Antwerpen en terug. Het is ia elk geval minder vermoeiend want de wandeliog is 88 kilometers lang in stede van de nagenoeg500 kilometers,die hunne Fransche collega's aflegden. Aan het Engelsche hof is de vo or- lezer der Koningin geen sinecuur. Soms vier of vijf uren daags moet hij luid, duidelys en lang zaam voor H. M. het beste wat er zooal ui komt lezen. Drijvend touw. In Amerika vervaar- digt men tegenwoordig touw, dat hoifdzakelijk bestemd is, gebezigd te worden bij schipbreuk, bij kleine vaartuigen, kortom in al die gevallen, waarin het bovendrijven van het touw van gewicht kan zijn. Voor ons land komt ons deze uitvinding van zeer veel belang voor. Bit touw wordt vervaardigd van katoen met eene inweudige kern van aan elkandar passende cyliodervormige stukken kurk, waar omheen zich een netwerk bevindt van katoenen koordjesdit is nogmaals omgeven^door eene dikke laag vlecht werk eveneens van katoen vervaardigd. Zulk touw is buigzaam, zinkt niet in bet water, en heeft een voldoend weerstandsvermogen. Bij eene dikte van 25 millim. heeft het eene draagkracht van ongeveer 500 kilogram. Dinsdagavond heeft deZeeveerw. Heer J. W. Brouwers, Pastoor to Bovenkerk, iD eene vergadering van het Kon. Aardryklkandig Genootschap te Antwerpen eene voordracht ge houden over Columbus. Na eene inleiding dU in de Nederlandsche taal werd uitgesproken, hield hij zijne eigenlijke voordracht in het 1'ransch. Na afloop werd hem het eerelidmaatschap van het Genootschap aangeboden. Een jongetje, oud 3 jaar, van G. Rsam8, te Haarlemmermeer, is m eene sloot achter de woning geraakt ea eenige oogenblikken later daar levenloos uitgehaald. Een te Par ij s reeds verouderd en sedert door aadere uitdrukkingen vervangen woord is //chic." Weinig zullen de vele -Nederlanders, die vaak //chique// „pruim" en //zandvloo// schrijven, vermoeden dat dit woord een half— Buitsch, half-Holbndscben oorsprong heeft. De heer Adriaan Timmermans, die iene studie maakte van l'Argot Parisien, leidt het af van hetDuitecbe schickec, rangschikken, ordenen en van liet Hol- landsche opschik. Als een gevolg van het verbod van vee-invoer in België zijn hier te lande op onderscheidene plaatsen de prijzen van het kalfs- vletsch ongeveer 30 a 40 cents per kilogtam afgeslagen HAARLEM, 25 Juni. Boor het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland is jl. Donderdag bij enkele inschrijving aanbesteed: riet at breken van het bestaande en het bouwen van een nieuw ton- nenmagazijn met locomotiefloods, bij den grooten steiger langs het buitenkanaal te I muiden, be- hoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. (Raming f4030.) Minste inschrijver de Heer G, D. Van Doorn, te Amsterdam, voor f3600. In de omstreken van Haarlem is de oogst der bloembollen in vollen gang. Het opnemen van de tulpen is reeds nagenoeg afgeloopen en met de hyacinten is men begonnen. Ofschoon het gewas buitengewoon is te noemen, zijn de kweekers toch niet voldaan, daar, zeggen zij, de bol door het koude weder niet is uitgegroeid, hetgeen nadeelig kan werken op den bloei van het volgend jaar. Zeer hoopt men op nog eenige warme weken, voordat met het opnemen van de leverbare hyacinten wordt begonnen. In de vergadering van inschrijversi op aan- deelen in de op te richten Maatschappij tot ex ploitatie van staalwaterbronnen te Haarlem,] op 2 Juni 11. gehouden, werd medegedeeld, dat voor een bedrag van f122,500 was ingeschreven en dat de gelegenheid tot verdere inschrijving, ook op halve en kwart aandeelen, nog eenigen tijd zou opengesteld worden. Voor dit laatste bestond des te meer reden, daar de Heeren J. LeupenF Lieftinck, G. Prins Sen., J- Scholtens en Mr. F. Willekes Mac Donald zich bereid hadden ver klaard pogingen in het werk te stelten, ten ein de verdere inschrijvingen te bevorderen. Hoewel die heeren zich met grooien ijver, ja met toewijding, van hunne taak hebben gekweten, is het vereischte kapitaal nog niet bijeen. Naar aanleiding van de vraag, wat het comité in de gegeven omstandig heden te doen staat, hebben die heeren het denkbeeld geopperd om, vasthoudende aan het primitieve plan om de leiding te zijner tijd naar Haarlem te brengen, inmiddels, zij het ook met minder kapitaal, te beginnen met het water in den Haarlemmermeer te exploiteereu, ten einde zekerheid te verkrijgen, dat ons staal water alge meen gewild is en de exploitatie bevredigende financiëele resultaten oplevert. Het voorloopig comité heeft dit een en ander ter kennis van de inschrijvers gebracht en hen uitgenoodigd tot bijwoning van eene vergadering, te houden op heden, Zaterdag 25 Juni, des avonds te half acht, in de bovenzaal van het Nutsgebouw, ten einde over dat denkbeeld van gedachten te wisselen. Eene trouwe opkomst is in het belang der zaak zeer gewenscht. Jl.Donderdag heeft de Heer Mr. C.M. Rasch, waarnemend Commissaris van politie alhier, den ge.vorderden eed afgelegd, waarna hij zijne functiën heeft aanvaard. Het politiepersoneel werd hem door den Burgemeester met eene toesp/aak voor gesteld. De schutterij van Haarlem heeft bij den korpswedstrijd in het individueel juistheids-schot, bij den schietwedstrijd te Hoorn den eersten prijs behaald. Door de commissie, belast met het afnemen der examens van apothekersbediende te's-Herto genbosch, is gisteren toegelaten als apothekersbe diende Mejuffrouw J. S. C. Misset, geboren te Haarlem, thans werkzaam in de apotheek van den Heer L. H. Enters, te Utrecht. KEBKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zoi dag de gelezen HH. Diensten met onder richting, te 7 en half 9; te half 11 de Hoogdienst eu predikatie, te 3 uur het Lof met Rozen hoedje. Maandag en volgende dagen der week na den H. Dienst van half 10 het Rozenhoedje. Dinsdag van 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag de HH. Diensten als op Zondag. Te 3 uur de Vespers en het Roze hoedje. Donderdag te 7 uur het Lof. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Maandag en volgende dagen de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Eadua Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 met onderrichting, te half 11 de Hoogmis met predi katie, te half 3 de Catechismus, te half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 nur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, te 7 uur het Lof. Woensdag te vieren als Zondag; de HH. Missen en Vespers als des Zondags. Vrijdag te 8 uur gezongen B. Mis, te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, half 9 ea half 11 uur, des namiddags te 2 uur Cate chismus, te 3 uur de Vespers, te half 5 oefe ning der H. Familie. Maandag-avond te 7 uur het Lof. Dinsdag-avond van 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag te vieren als Zondag, des namiddags te 3 nur de Vespers, des avonds te 7 uur het Lof. Gedurende de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. Baitenaociëteit „TROU MOET BLYCKEN*. CONCERT op Zaterdag 25 Juni 1891 des avonds te 8 uur, te geven door bet stedelijk muziekkorps onder directie van den Luit. Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marche de l'opéra Le prophéte. Meyerbeer. 2. Ouverture TitniMozart. 3. Wiener Bint, WalterStrauss. 4. a. CavatineRaff. b. Marche TarqueGuillaume. 5. Fantaisie sur des motifs de l'opéra Einani. Verdi. 6. Ouverture Le domino noir Aaber. 7. Einleitung and Brautchor a. d. Oper LohengrinWagner. 8. Zweite Ungariache Rhapsodic. Liszt. geïnstrumenteerd door Kriens. 9. Grande Fantaisie sur des motifs de l'opéra FaustGounod. ZESTIENDE MUZIEKUITVOERING in den Hont op Zondag 26 Juni des namiddsgs van half 3 tot 4 uur door het gemeentelijk muziekkorps onder directie van den Luit. Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. I. Marsch aus der Oper RienziWagner. 2: Concert OuvertureGaener. 3. Schmeiohel -Kiitzchen.| Salonstück. Eilenberg. 4. La béoédiction des poignards. Scène dramatique de 1' opéra Lei HuguenotsMeyerbeer. 5. Ouverture Leichte CavalerieSujipé 6. Improvisations WalzerGung'l. 7. PotpoirriBuralt. ORGELBESPELING in de groote- of St. Bavokerk alhier op Dinsdag 28 Jnni 1892, des namiddags van 1—2 uur door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA 1. Preludium en FugaJ. C. Bastiaans. 2. Andante uit de 7e Symphonie Beethoven. 3. Sonate No. 5J- Rheinberger. a. Grave. b. Adagio non troppo. e. Finale. 4. Allegretto Quilmant. BURG. STAND DEB GEM. HAARLEM. GETROUWD: 23 Juni: J. J. M. Lonwerens en E. M. Althoff.J. W. Goeden en C. A. Van Gaart. BEVALLEN: 21 Jnni: M. Hopman-Heemskerk, d. B. Gompertz-De Beer, d., (11.) 22 Juni: T, H. W, V. Beek-De Panuw, z. C. A. v. Ekeren-v. Dantsik, z. 23 Juni: E. Janse-Lindeman, z. H. M. PeBchar-Pries- man, z. M. C. v. d. Kroft-v. d. Ven, d. M. E. Hurkmans-Teeuwen, d. M. C. Oly-Anthoaisae, z. J, M. C. v. d. Weyden-Keiderman, z. B. J. v. Slooten. Meijland, d. H. A. Grootendorst-Dollekamp, d. G. J. Ploeg-Roeland, d. 24 Juni: M. A. Schotel-Poppinga. d. M.v. d. Kroft-Flaman, z, OVERLEDEN: 24 Juni: J. J. T. d. Berg, 4 m. Commissariaat van Politie te Haarlem. Gedeponeerde voorwerpen. Een wandelstok. Een R. K. kerkboek. Eene controle tang van een spoorweg, of tramconducteur. Twee ledige vaten. Een zilveren haarring. Een kruiwagen. Een cate- ehisatieboek. Een handschoen. Eene koperen gaskraan. Een expeditie-kruis. Een FranBch boekje. Een muilkorf. Eene broche. Een sleutel. Terug te bekomen bij den Heer C. Heyman, Baljuws- laan No. 14, eene portemonnaie met eenig geld; bij den Heer J. Antonisse, Oranjeboomatraat No. 72; een omslag doek; bij den Heer J. Van der Vcldt, Gaathnislaan No. 26: eene kleine portemonnaie waarin eenig geld; bij den Heer Van Gerven, Spaarne hoek Turfateeg: eene mand waschgoed. In een der tram waggons achtergelaten: Eene dames- parspluie. Eeu paar bruine glacé handschoenen. Naar wij vernemen, bestaat het voornemen om de plech tige bisschopswijding van Z. D. H. Mgr. W. Van der Ven in de kathedraal te 'a Hertogenbosch te doen plaats hebben op den 7en Juli e. k., den feestdag van O. L. V. van Den Bosch. Ds Frankfurter Zeitung van eergisteren bevat bet vol gende verslag: „De uitvoering van ond-Nederlandsche kerkelijke meesterzangen, welke het Amsterdamscbe a capell a-koor gisteren, op reis naar de Tentoonstelling te Weenen, in onze stad, mocht zich van de zijde der muzikale krin gen alhier in de grootste deelneming verheugen. De betee- kenia der Nederlandsche componisten van de 15e, 16e en 17e eeuw voor de ontwikkeling der geestelijke mnziek en bnn invloed op bet werk van den meest beroemden meester der oudere scholen. Paleitrina, is eerst iu den laatsten tijd door uitstekende onderzoekers; als Ambros, en door de Hitgaaf der Verzameling van oude meester werken der Nederlandsche School door Commer en Rochlitz onder een juist licht gesteld. Had dus de gisteren gegeven keuze uit de werken van eerste Nederlanders in de eerste plaats geschiedkundig belang, de uitvoering leverde voor een deel ook volledige bewyzen van het rijke menachelijke gevoelsleven «n van het gelijken tred daarmede houdende, groote muzikale uitdrukkingsvermogen der be trokken componisten. Boven alles toonden de uitgevoerde werken van den Amsterdamscheu meester Jan Pieter Sweelinck, die ook op instrumentaal gebied een baanbreker is gebleken, zoowel een bnitengewoon meesterschap in het beheerschen der vormen van het contrapnnt, als een gods dienstig, diep ait het gemoed komend gevoel. Zijn psalm 67 Dieu nous soit doux is ongemeen edel in de uitdrukking en bewonderenswaardig van aamenstelling; nog onmiddel lijker treft de feestelijke en krachtig vreugdevolle mnzikale stemming van het Kerstmisgezang: Eodie Christus natus est. Uitstekend, zoo ook strenger en scherper van uitdruk king, zijn de motetten van den beroemden Beierschen hofkapelmiester Orlandns. Manus tuae Domine en het O crux benedieta van Clemens non Papa, evenals ver scheidene der andere nommers van het program. „De nitvoering dsr gezamenlijke compositiën door hat door den bekenden voortreffelijk en dirigent en mnziekon- derzocker Dan. de Lange geleide koor verdient den warm- sten lof. Het koor is weliswaar niet ta rijk maar het bereikt bnitengewoon veel door de samenstelling uit goede stemmen, welke voor een deel tot de eerste zangkan ste naars van Holland behooren, zooals de beroemde baryton J. M. Messchaert, de tenoren Rogmans en A. Averkamp, de dames Jo Kempees, Gerda Reynders, Z. Bakker en Nanny de Roever. Bizonder trof de rijkdom der klank- schakeeringen en haar gemakkelijke overgang eigen schappen, welke door de goede scocstiek der Catharina- kerk nog meer tot haar recht kwamen.» DELFT, 23Juni. Op de weekmarkt van heden waren prfjzen vanhet vee als volgt:— vette koeien le qnal 200 250 A 250 dito 2de quai. f 140 A 180 kalf- koeien 1ste qnal. 220 A f 240 dito 2de qnal. 145 a 190, vairkoeien lequal. 140 a 1 70 dito 2de qnal. ƒ80 a 125 vette kalveren, late qnal. 50 70 dito 2de qnal. 30 a 40 vette schapen 1ste qnal. f 17 a 23 dito 2de qnal. a lamscha- pen le qual. a 2de qnal. f a vette lammeren a weilammeren f 3 a 10.— magere varkens 20 a 28 biggen f 7.— a 12.— nuchtere kalveren f 6 a 16. paarden f 40 a 130 a stieren f 40 a 100 ossen f A Rundvleesoh 60, 70 a 74 e. vet kalfsvleesch 60,70 80 c. schapevleesch 50 a 55 e., lamsvleesch a Granen, Zeeuwseheen Overmaassche tarwe 7.— a 9,50 nienwe dito f 8.50 a 9.50, roode dito f 8.50 a 9.50. a rogge f a nienwe dito f 6— 725 wintergerst f 4,— a f 475 zomer dito f4.— .75 chevalier dito f5,—f6,—haver f3,75 a 4,50 groene erwten f8.50 a. 10,50 mesting f6,50 a f 7,50 haardeboonen f 6.25 a 7.—, duiveboonen 6.50 a 7.25 prniue boonen f 9.a 11,—koolzaad f 10, a 11 ennepzaad f 8.25 a 9.25 kanariezaad 675 a 8.75. OODDA, 23 Juni. Granen. Witte poidertarwe f 6.25 7.75jarige roode dito f af Angel dito f a Zeenwsche dito f a f nieuwe dito 850 9.10afwij kende dito mindere soort. Zeenwsche f 7.508.— Zeenwsche dito 6.50 a 7.40 polderrogge f 550 a 6 wintergerst f 4.— a 4.50 aanvoer dito (per 70 kilo a jarige chevalier a zomer dito f 3.80 a 4.30. Haver f 3.25 a 4.10 dito nienwe 7 50a 8.—perlOO kilo. Kookerwten f a .—per heet. Mais. Amerik. f 6.30 a f6.75 Odessa A Cinqnantine f 7.50 a 8.— per 100 kilo. Hennepzaad inlandsch f 9. 60 a 9.75 en buitenlandsch f 7.— A 7.25 spelt a kanariezaad f 7,50 A 8.50. Kaas le qual. f27,— A 28.50 2e, qual f 26.— a 26 graskaas f a Nooidhollandsche f 24a 27 aangevoerd 92 partijen. Handel vlag. Boter met goeden aanvoer; handel gewoonprjji der goeboter f 1.30 a 1.40. der weiboter f 1.10 A 1.20 Melkvee met goeden aanvoer en handel traag. Tette varkens met goeden aanvoer, handel matig van 21 tot 24 c per half kilo. Biggen voor Engeland met redel. aanvoer, handel ving van 21 tot 22 e. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel vl. f 0,85 a r 1.25 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel m. 19 a §f22. Nnchtere kalveren met weinig aan voer, handel traag f 3. a 7. LEIDEN, 24 Jnni. Op de hedenalhier gehouden reemarktwaren aanvoer en pryzen als volgt: paarden J a f 28 stierenf 47 f 260 110 ossen, f 132 a 310 115 melkkoeien f 110 a 270 kalveren dito f 42 vare dito f 85 a 195, 70 vette dito 33 graskalveren f a 95 vette dito f 28 a 75 60 a 75 o per kilo. 44 nnchtere dito f 5.— a 15. 510 vette schapen f 15 a 23.— 40 a 45 c. per kilo 1690 lammeren f 4 a 11.132 magere varkens f 14 a 24 276 biggen f 6.— a 15— LONDEN, 23 Jnni. Ter veemarkt ifjn aangevoerd runderen 200, sehapen en lammeren 7000, kalveren. 120, zwijnen 15. Pryzen: beste runderen 9/ a 4/7 schapen en lammeren 3/S a|£5,6, kalveren 3/ a 5/4 zwynen 2/9. a 4/4. AXiKMAAE, 24 Jnni. Aangevoerd 530 stapels kaar kleine 30,— commissie dito f 29,— middelbare f 30.— BCH1EDAU, 23 Jnni. Moutwijn per HL. vat Af 8.50 Jenever f14,Amsterd. proef f 15.25. Spoeling, f Commissie ,80. ROME, 24 Juai. Den 15en zal Z. H. de Paus een consistorie houden. PARIJS, 24 Juni. Markies Morés, die kapitein Mayer in een duel doodde, is heden avond in hechtenis genomen. Er zijn door het parket huiszoekingen bevolen en heden avond uitgevoerd door commissarissen van politie, ook bij de getuigen ia 'net duel. De wapenen, welke daarbjj gediend hadden, zjjn ia beslag genomen. BERLIJN, 24 Juni. Het gerucht omtrent het ontslag van den Duitschen A.mbassadeur te Madrid, Baron Stnmm, bevestigt zich. Naar het schjjnt, zjjn de door hem, ge meenschappelijk met zjjn broeder, Baron Stumm te Neunkirchen, in het werk gestelde pogingen om eene verzoening tusschen den Keizer en Prins Von Bismarck te bewerken, hem euvel gednid.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1892 | | pagina 3