Dienstbode, J 1. FAUMUIS. Gerookte Paling. SPAARBANK. De Katholieke GÉ Voor Haarlem. DEPOT ML Amslerdamstraat straat G 2. Barteljorisstraat 4. Nieuwe Gracht No. 42, Belgische Anthraciet „Bonne Espérance." KOPPERS LAIIREY Bankvereeniging, Hij zal in staat zijn eiken dag versch gebakken roggebrood en beschuit en drie malen daags, ook des Zondags, versch tar webrood en klein brood te leveren, belooft eene prompte bediening en beveelt zich min zaam voor de levering aan, M ARKTBE RICHTEN Laatste Berichten. ADYERTESTIEN, P.HUET. Architect Raarlemsche Bijscbrijring m Intrest J. T. PERQÜIN k ZONEN. MAATSCHAPPIJ DE De ondergeteekende heeft de eer U te berichten dat hij met goedkeuring van de Directie der My. de Haarlemsche Brood- en Meelfabriek heeft overgenomen het de pot van N Ph. MX gevestigd Je P, a G UN TER. Allerlei. Nooit naar genoegen. Heer (in eene res tauratie op het platteland). Kastelein, het bier is zuur en de salade niet genoeg g^paperd. Kastelein. Men kan het den menechen nooit naar den'zin maken. Zooeven waren hier eenige gasten, die vonden de salade te zuur en de rekening te veel gepeperd. STEDELIJK NIEUWS. Muziekuitvoeringen. Kerknieuws. HET VAN OUDS BEKENDE Heerlijke Hollandsclie hoek Nieuwegracht. Maandschrift voor het Katholieke Nederl. volk. eeuw was het in Brandenburg hun veroorloofd 24 pet. in rekening te brengen.jTe Straatsburg daaren tegen, een rijk en volkrijk middelpunt van den baudel, was reeds in de 15e eeuw de standaard ved lager dan in het arme, door oorlogen geteisterde Frankrijk. In Italië was hij te "Verona 12i/2 P°t*> te Modena 20 pet. la 1430 riep, om den woeker te bedwingen, Venetië de Joden tot zich, onder vooi waarde dat deze niet meer dan 30 pet. zoudeD eitcben. In Vlaanderen werd in het begin der 16e eeuw de rente tot 12 pet. verlaagd. Voeger werd in vele gedeelten van Frankrijk een zeer zonderling gebruik bij het verkoopen van land langen tijd in eere gehou den. Wanneer de verkoop plaats had, moesten er twaalf meerderjarige getuigen bij zjjo, die vergezeld zijn van twaalf kleine jongen?; en als prijs van het laad betaald werd en de overgave plaats vond, dantroc men die twaalf kleine bengels bij de ooren, dat zij het uitkraaiden van pijn en sloeg hen geducht, dat ze schreeuwden als magere varkers. Dat was omdat zij nooit zouden ver geten, dat ze op dien gedenkwaardigen dag eene overgave van land hadden bijgewoond. Kwam er later geschil tuascben kooper en ver- kooper, dan gaf het getuigenis van de kleine knapen al was het jaren er ca den door lag. Naar het //Handelsblad» van A n t- werpen meldt heeft een voorloopig oomité in be ginsel besloten, //dat er in 1894 eene wereldten toonstelling zal plaats hebben in Antwerpen. Men vraagt de zedeljjke ondersteuning van het Gouver nement.» De Britsche consul teCadix deelt in zijn laatste rapport mede, dat hij, met een vriend een der grootste //bodega's// bezoekende verschillende wijnen proefde, en s.o. twee soor ten die hun tamelijk gelijk voorkwameo, zoodat zij niet wisten welke te verkiezen. Daarop deelde een der eigenaar* mee, dat de eene soort 50 p. st. het vat kostte de andere ten behoeve eener stoom vaartmaatschappij voor 41/2 stuiver de flesch //ver vaardigd// en den passagiers voor 4 st. het glas aangerekend werd. Een geniaal denkbeeld. De Egyptische Begeering zon voornemens zijn de oevers van het Suez-kanaal te verhuren voor reusachtige reclame borden. Wie weet, of de grijze pyramiden er ook niet eens in dagen van geldgebrek, aan zullen moeten geloo/en! Nieuwe aardappelen\ Vole meoschea eten zich dikwijls ziek ean nieuwe aardappelen. Oak zijn jonge aardappelen niet geschikt voor a menschcn darmgestel. E/ is nochtans een goed middel om ze minder schadelijk en veel lekkerder te koken. Men handele als volgt: Züt twee ketels water tegelijk op het vnur; den eenen met aardappelen. Wanneer de aardappelen beginnen te koken, dan giet men het vuile, solaninehondeudc water af en men doet de aardappelen in het vereche water, dat eveneens aan 't koken is. Aldus bereid, bieden de aardappels minder gevaar en z(ja zij Vdel smakelijker. Eene zonderlinge betrekking wordt bij advertentie in een der Belgische bladen aangeboden; //Men vraagt, om terstond in dienst te treden iemand met eene zuivere, krachtige stem begaafd, die bovendien versjes kan opzeggen; voor de vuist een of ander geaprek kan voeren, de geluiden v&u een groot aantal dieren kan cabooteea en met den phonograsf weet om te gaan. Beloonisg 4 franks per séance van 2 unr. Te Szegedio (Hongarije) is eene grjote linnenfabiiak door brand vernield. De scha- bedraagt f 500,000. Tweehonderd gezinnen zijn voorloopig broodeioos door het ongeluk. Een bewoner van de Lindengracht te Amsterd. zat voor zjjoe woning kalm uit te rus- toD van de vermoeinissen des dsags. Ongemerkt dommelde hjj in en sliep weldra zoo vast, dat hij er niets van bemerkte dat een brutale strsatdief hem zyue pantoffels uittiok en daarmee van door ging. Bij zijn ontwaken kwam de man tot die onaan gename ontdekking, waarvan hjj onmiddellijk aan gifte deed aan de politie. In de Italiaansche provincie C 0- mo is eene kwaadaardige ziekte, de pestzweer, onder het vee uitgebroken. Twee parsonen, de eigenaar van een der aangetaste beesten en een slager, werden beamet en stierven weldra aan de gevreesdo ziekte. Het groote historische feest, waarmede te Genua het vertrek van Columbus uit die haven voor zijne ontdekking van Amerika cal worden herdacht, is offtolëel vastgesteld op den derden Augustus, en de feestelijke viering van zjjn triomfantelijken terugkeer zal den ze venden Augustus plaats hebben. Achthonderd personen zullen aan den stoet deel nemen, die door verscheidene allegorische zegekarren zal opgeluisterd worden. Te Duseeldorf is een Nederland- sche schipper gearresteerd, die valsehe muntbil jetten san een koopman in betaling gaf. Da schip per bood na de ontdekking het viervoudig bedrag in ruil aau tegen echte munt. Verraden. Onderwijzer. Deze plaat, kinderen, stelt eene kat voor. Jozef, hebt ge thuis ook eene kat Jozef (zoon van een restauratiehouder). Neen, meester, want als moeder eene kst aanschaft, maakt vader er dadeljjk hazepeper van. Te laat. Kastelein. Na tap ik je niet meer, of je moet betalen. Het is vandaag immers de eerste. Klant. Dat spijt me, maar ik krijg miin 8eld altyd den laatsten. Liefst niet te stevig. De Heer L. Mag ik van u een paar voetenbankjes zien, ik wil er een koopen voor mijne vrouw. Verkooper. Ik heb groote keus. Dit bijv. kan ik u aanbevelen, het is sterk en duurzaam. He Heer L. Heeft u er niet die geheel bekleed zijn en wat minder stevig Gelooft u soms dat ik een hoofd van ijzer heb? Nog een couvertHeer (die juist wil gaan eten, tot een vriand, die hem komt bezoeken). Ha, dat treft. Je hebt zeker nog niet gegeten. Tot zijn knecht: //Jan nog een couvert.// Jan gast heen. Na een kwartier. Heer, Waar of die kerel tooh blyft I Jan komt eindelijk terug. Heer. Waar blijf je tooh Jan. Er ia hier in de buurt geen boekwinkel mijnheer; ik heb wel vier straten moeten loopen. En hij geeft eene enveloppe over. Amerikaansche lof. De afgevaardigden uit het land van Koning Gungunyana woonden de manoeuvres in het kamp van Aldershot bij. Door eenige soldaten werden in de gymnastiek zaal gymnastische oefeningen verricht. Huluhulu hield do hand voor zijn mond, dat is het teeken, waarmede men onier zijn volk verbazing te kennen geeft. Toen zeide hij tot zyn tolk: //Zeg den Kolonel, dat ik verbaasd ben en mijn mond hond, want hier moet het geweest zijn dat de apen hunne kunsten leerden, voordat zjj wild werden. Bestrafte snoeverij. A. Wat zegt ge van myn nieuwe jas? Ze kost me honderd gulden. B. Dan zal uw kleermaker er zeker den deur waarder reeds bij gerekend hebben. HAABLEM, 9 Juli. De uitslag der aanbeste ding, gehouden alhier den 7en Juli 1892 wegens het bouwen van eene school en onderwijzerswo ning te Houtrijk én Polanen (gemeente Haar- lemmerliede c. a.), was als volgt: laagste inschrijver de Heer J. Van den Boogaard te dezer stede voor f15,138, hoogste inschrijver de Heer W. A. Post te Amsterdam voor f 18,512,90. De twee personen, omtrent wie door den hoofd-inspecteur van politie te Amsterdam inlich tingen zijn gevraagd en die in de Amsterdamsche vaart zjjn verdronken, zijn herkend geworden. De eene was eene dienstbode van een en twintig jaar en de andere een smidsknecht, oud zes en twin tig jaar, beiden hier woonachtig. Eenige ingezetenen hebben het voornemen opgevat eene adresbeweging op het getouwte zetten ten gunste van de benoeming van den Heer H. Scherpenhuijsen, eerste-inspecteur van politie al hier tot commissaris. Van dit adres zullen afschrif ten worden aangeboden aan den Commissaris der Koningin in deze provincie en aan den Burgemees ter dezer gemeente terwijl den Minister het orgineel zal toegezonden worden. Gedurende de afgeloopen maand zijn door de politie alhier 43 personen vervolgd ter zake dronkenschap op straat. In de maand Juni van het vorige jaar was dit getal 54, dus 11 meer. Donderdag had een werkman van de genie te Haarlemmermeer het ongeluk met zijn duim zoodanig in eene machine te geraken, dat die vermoedelijk afgezet zal moeten worden. Alle werklieden bij de genie zijn tegen ongelukken verzekerd. In den Hout op Zondag 10 Jnli des namiddags van half drie tot vier uur door het gemeentel, muziekkorps onder directie van den Luitenant-Kapelmeester C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. PolonaiseChopin. 2. Ouverture Lei Père Gaillard Reber. 3. Toujonra gal ant, Polka Farbach. 4. Grande fanta iaie «sr des motifs de l'opéra ManonMassenet. 5. Mozart-onveiftnreSnppé. 6. Dream of the ocean, Walzer Gnngel. 7. Grande fanta iaie sur des motifs de l'opéra Carmen Bizet. Buiten-sociëteit «TROUW MOET BLYCKEN." CONCERT op Zondag 10 Juli, 1892 des avonds te 8 uur, te geven door het atalmuziekkorps v/h 3e Reg. Infan terie (in garnizoen te Bergen op Zoom) Directeur de Heer N. A. BOUWMAN. PROGRAMMA. 1. Militaire gro*t, MarschBouwman. 2. Ouverture „(Jsillaume Teil" Roasini. 3. Seiil nmschl.uiugen, Millionenl" Walzer (Nieuw)Strauss. 4. „Un jour d' été en Norvège," fantaisie pastorale Wilmers. 5. Vorspiel zur Oper „Die Folkunger'. Kretschmer. 6: „Esplna," RhapsodieChabrier. 7. a. „La chanson des nids," concert-polka. Buot. t. Serenade (Be^euse)Gonnod. 8. Fantaisie anr „Les Dragons deVillars". Bouwman. No. 2. 4, 5, 6 en 7 geïnstrumenteerd door N. A. BOUWMAN. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk op Dinsdag 12 Juli 1892, de» namiddagi van 1—2 uur door den Heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Preludium ea FugaMendelssohn. 2. PrièreGnilmaud. 3. Sonate No. 2 6. Merkel. a. Maestoso b. Adagio. c. Allegro assai. 4. Variatiën op het Oostenrijksche volkslied. Haydn. 5. Finale. KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag de gelezea HH. DieDsteu met onder richting, te 7 eu half 9; te half 11 de Hoogdienst en predikatie, te 3 uur het Bozeuhoedje en te 7 uur het plechtig Lof ter eere van de HH. Mar telaren van Gorcum met predikatie. Maandag te half 11 de p'echtig-e Conventuaele II. Mis door httHoogw. Kapittel der kathedrale kerk. Diasdag te 10 uur eene gezongene H. Mis voor een bruidspaar. Donderdag te 7 uur het Lof. Ziterdag van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biecht-n, en te 6 uur het Lof ter eere van O. L. V. Eiken dag na de H. Mia van half 10 het Bozeuhoedje. In deze week da HH. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antoniusvan Padua- Zondag de HH. Missen te 5, 7 en half 9 met onderrichtiug, te half 11 de Hoogmis met predi katie, le half 3 de Catechismus, te half 4 de Vespers. Diosdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van S'. Antooius, te 7 uur het Lof. Woeosdag-avond te 7 uur predikatie en oefe ning van den H. Kruisweg voor de leden der Broederschap. Vrijdag te 8 uur gezongen B. Mis, te 7 uur het Lof. Deze week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 eu half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur, des namiddags te 2 uur Ca'e- chismus, te 3 uur de Vesaers, te half 5 oefe ning der H. Familie, te 7 uur het Lof. Maandag- en Woensdag-avond te 7 nut hot Lof. Gedurende de week de HH. Missen te 8, half 9 eD 9 uur. De Catechismus naar gewoonte. BURG. STAND DER GEM. HAABLEM. ONDEBTKOUWD: 7 Juli: D. v. Zaodijk en W* M. Wjjkbuizen. W. Vermeer en W. F. Carleij. J. K M. W eigaad en L. Dallinga. BEVALLEN: 4 Juli: L. H. P. Smits-Vester, i. 6 Juli; A. M. Wit-Dors, d.M.Ter Haak- v. d. Werff, z. J. P. Ploeg-Huijkman, z. 7 Juli: G. E. Harlman-Hujjboom, z. A. Badema- ker-JaDsen, i. E. v. d. Tol-v. Leeuwen, z. M. E. Swart-v. Hoof, z. A. J. Zweers-Sohornagel, z. A. C. v. d. Wal-Blokdijk, d., (levenloos). 8 Juli: J. Vellemao-Spier, z. OVEBLEDEN: 6 Jali: J. v. d. Vliet, 17 d. J. E. Bimmervwaal, 5 j. A. C. Jore, 1 maand. Commissariaat van Politie te Haarlem. Gedeponeerde voorwerpen Een zwarte handschoen. Een phantaiie-armbaad. Eene schraag. Een R. K. kerkboek. Een gouden medaillon. Eene spoo fluit. Een boterhimmentrommeltje. Een rozen krans. Drie linnen heerenhoorden. Een linnen zakje waarin loopers. Eene ijzeren pen. Een rijtuigsnoer. Een kin- derschoentje. TweeFransche taalboekjes. Een notitieboekje. Eene paraoluie. EeDige diverse handschoenen. Een rozen krans. Eenige sleutels aan een touwtje. Eenige sleutels. Een zilveren cylinder-horloge met koperen vergalden ketting, in eene nabijgelegen gemeente gevonden. Terug te bekomen bij vrouw Van Emmerik, Delfstraat no. 27: een geldstuk; bij vrouw Kenselaar, Leidiche straat, Zijstraat no 10Ji een kralen vrouwenbeursje met zilveren knip; bij den Heer A. Vaa 't Vlie, Nobelstraat no. 7 een vlieger, bij den Heer Schönhath, Anegaug: een mandje met waschgoed; bij Ga. Bon, Voorzorgstraat no. 34: een armband van ronde schakels waaraan een balletje. Ia een der tramwaggons achtergelaten: Em pakje met staaltjes. Eene portemonnee met eenig geld. De plechtige wijding van Mgr. fan de Ven, heeft jl. Donderdag te 'a Hertogenbosch in de kathedraal plaats gehad. Bij de opening der kathedraal te 8 nar, wachtte reeds eene zeer groote menigte belangstellenden het begin der plechtigheid af. Nadat zich de Eerw. Geestelijkheid te half 9 in de kathedraal had vereenigd ter ontvangst van hel Nederland- ache Episcopaat, begaven zich de Hoogw. Bisschoppen in prachtige rijtaigen twee vierspannen en voor Mgr. Van de Ven een zesspan waarbij ais lakeien o. a. eenige oud-aona/en in uniform dienst deden, naar de kerk, begroet door duizenden geloovigen, die zich langs den weg, welken de atoet volgde, earbiedig hadden geschaard. Na de begroeting door de Geestelykhrid vormde zich de stoet. Deze stoet begaf zich door het middenschip naar de H. Sacramentskapel. Dit geschiedde onder het zingen van Ps. 121 door de Sehola. Na eenige oogenblikken in de Saeramentskapel te hebben vertoefd, verdeelde zich de stoet en begeleidde een deel der Geestelijkheid Z. D. H. den Aartsbisschop naar het hoofdaltaar en een ander deel Mgr. Van de Ven en de assisteerende Bisschoppen naar de H. Antoninskapel. Hierna hiel een kinderkoor, dat geplaatst was op eene estrade, buiten het Priesterkoor, tegenover den Biaachop- pelijken troon, onder leiding van den Zeereerw. Heer Van Bezouwen, het lied aan: „Maria's Lustwarande", dat zeer goed voldeed, waarna Mgr. Van de Ven met de Asssistenten zich naarjhet hoofdaltaar begaf en de verhe vene plechtigheid volgens het uitvoerige programma plaats had. De plechtige wijding geschiedde door Mgr. P M.Snicker t, Aartsbisschop van Utrecht, bijgestaan door .P .Lcijten en F. A. ll. Boermans, resp. Bisschoppen van Breda en Roermond. De plechtigheid werd bijgewoond door eene groote schare Geestelijken en tal van burgerlijke en militaire autoriteiten. De doorluchtige Prelaten werden bij het veria en van het bisschoppelijk paleis en der kerk levendig toegejuicht. Luide hoera's doorkliefden de lucht. Talrijke en kostbare geschenken werden Mgr. Van de Ven aangeboden. De bevolking der stad gaf in hooge mate blijken van ingenomenheid met. den nieuwen Bisschop. Nsgenoeg van elke woning woei de vlag, voorzien van een paarsen wim pel* Eerebogen waren opgericht, nabij het bisachoppelijk ptleia en de St. Janikerk. De leerlingen der Roomseh-Ki- tholieke bizondere scholen zongen toepasselijke liederen en het muziekkorps der schutterij ga' na afloop der plech tigheid, eene matinee voor het bisschoppelijk paleis. Des avonds van 110 uur had eene muziekuitvoering van de atafmuziek van het 2e regiment infanterie plaat», welke uitvoering welwillend door den Kolonel van dat regiment werd aangeboden. Kantongerecht te Haarlem. Door het Kantongerecht zijn jl. Donderdag de navol gende uitspraken gedaan: lo. J. S. en E. M. te Zand voort, J. P., J. K., J. D. en F. D. te Beverwijk, wegens onbevoegd over een anders grond loopen, nos. 1, 2, 3 en 4 ieder tot 1 boete van 11 anbi. 1 dag hechtenis, en nos. 5 en 6 ieder tot 1 boete van f3, subs. 2 dagen hechtenis; 2o. I. J. H., P. A., C. A. v. d. R., C. v. S„ P. v. d. M. en Th. R. te Haarlem, wegens te Haarlem op straat met geld spelen, noi. 1 en 2 gepleegd zonder oor deel dvs onderscheid» en de overigen met oordeel des onderscheid». nos. 1 en 2 ontslagen vaD rechtsvervolging; nos. 3 en 4 ieder tot 1 boete van f0.50. subs. 1 dag hechtenis, no. 5 tot 1 boete van f0.60, snbs. 1 dag hechtenis, en no. 6 tot 1 boete van f 1, snbs. 1 dag hechtenis. 3o. H. J. H., H* J. W„ C. V., J. v. d. R. en P. J. v. G. te Ha» lem, wegens straatschenderij, no. 1 tot 1 boete van f3, snbs. 3 agen hechtenis, no. 3 tot 1 hoete van f 2 dagen hechtenis, nos. 3 en 4 ieder tot 1 boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis, en no. 5 vrijgesproken; 4o A. R. te Haarlem, wegens atrooperij, tot 1 boete van f5, snbs- 5 dagen hechtenis,- 5o. R, te Haarlem, wegens voorhanden hebben van eene oneeijkte maat, vrijgesproken. 6o. W. M. te Haarlem, wegens te Haarlem met een rijwiel op een voetpad rijden, tot een boete van fl, subs. 1 dag hechtenis; 7o J. d. V. te Haarlem, wegens te Haarlem met zijn atationneerend rijtnig niet op de hem aangewezene plaats blijven staan, tot eens boetejvsn f 1, snbs. 1 dag hechtenis; 8o. J. P. te Zandvoort, A. K. te Bennebroek, J. L. B. te Haarlem. G. J. M. Haarlem, i. V te Haarlem en O. d. B. te Eukhuizen, wegeus dronkenschap, door no. 1 gepleegd bij 4e herhaling en door nos. 2, 3 en 4 bij le herhaling, no 1 tot 14 dagen hechtenis, nos. 2 en 3 ieder tot 1 boete f3, snbs. 3 dagen hechtenis, no. 4 tot 1 boete van [4, subs. 4 dagen hechtenis, en nos. 5 en 6 ieder tot 1 boete van f 1, snbs. 1 dag hechtenis. DELFT, 7 Jnli. Op de weekmarkt van heden waren prijzen vanhet vee als volgt:-—vette koeien le qual 205 i J 250 dito 2de qnsl. 142 4 180 kalt- koeien 1ste qnal. 200 4 f 240 dito 2de qnal. 145 a 170, vaarkoeien lequal. f 140 a 1 80 dito 2de qnal. ƒ80 a 115 vette kalveren, 1ste qual. 64 75 dito 2de qual. 30 a 45 vette schapen 1ste qnal. f 15 a 22 dito 2de qnal. f a lamscha- pen le qual. f a 2de qual. f a vette lammeren f a weilammeren f 4 a 9 magere varkens f 19 a 27 biggen i 7.— a 11.— nuchtere kalveren f 6 a 17. paarden f 40 a 125 a stieren f 50 a 180 ossen f 4 Rundvleesch 60, 66 a 72 e. vet kalfsvleesch 58,65 76 o. schapevleesch 54 a 58 e., lamsvleesch a Granen, Zeeuwache en Overmaassche tarwe 7.— a 9,50 nienwe dito i 8 50 a 9 50, roode dito f 8,50 a 9.50. a rogge f a nieuwe dito f6— 725 wintergerst f 4,— a f 475 aomer dito f4.— 4.75 chevalier dito f5,—f6,haver f3,7 5 a 4,50 groene erwten f8.50 a. 10,50 matting (6,50 a f 7,50 paardeboonen f 6.25 a 7.—, dnivehoonen 6.50 a 7.25 bruine boonen f 9.— a 11,—koolzaad f 10, a 11 hennepzaad f 8,25 a 9.25 kanariezaad 675 a 8.75. OOUDA, 7 Jnli., Granen. Witte poldertarwe f 6.25 7.75jarige roode dito f af Angel dito f a Zeeuwsche dito f a f nieuwe dito 850 9.10afwijkende dito mindere soort. Zeeuwsche f 7.508.— Zeeuwsche dito 6.50 a 7.40 polderrogge f 550 a 6 wintergerst f 3.90 a 4.50 aanvoer dito (per 70 kilo a jarige chevalier a zomer dito f3.80 a 4.30. Haver f 3.50 a 4.25 dito nienwe 750a 8.10perl00kilo.Kookerwten f a per heet. Mais. Amerik. f 6.60 a f6.75 Odessa 4 Cinqnantine f 7.25 a 7.75 per 100 kilo. Hennepzaad inlandach f9.75 a 10. en bnitenlandsch f 7.— 4 7.25 spelt a kanariezaad f 7,50 4 8.50. Kaas le qnal. f28,— 4 30.— 2e, qnal f 23.— a 26 graskaas f a Noordhollandsche f a aangevoerd 150 partijen. Handel ving. Beter met goeden aanvoer; handel gewoonpr(j» der goeboter f 1.30 a 1.40. der weiboter f 1.10 4 1.20 Melkvee met goeden aanvoer en handel traag. Vette varkens met goeden aanvoer, handel matig van 21 tot 24 c per half kilo. Biggen voor Engeland met redel. aanvoer, handel vlug van 20 tot 21 c. per half kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel vl. f 0,9J af 1.40 per w. Vette schapen met goeden aanvoer handel m. 14 a (20.. Nuchtere kalveren met weinig aan voer, handel tiaag f 3. a 7 LEIDEN, 8 Jnli. Op de heden alhier gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen al s volgt: paarden f a f—32 stierenf 58 f 250 72 nsten, (131 a 275 75 melkkoeien f 100 a 268 129 kalveren dito f 44 vare dito f 87 a 192, vette dito I 10 graskalveren f 23 a 46. vette dito f a a e per kilo. 48 nuchtere dito f 3.— a 9. 720 vette schapea f 14 24.— 40 a 45 c. per kilo 688 lammeren f 7 a 15.132 magere varkens f 16 a 28 144 biggen f 7.— a 15— HOOHN.7 Jnli. Ter waag zijn gewogen 374stapels kaas wegeade507866 kilo; hoogste pryt per 50 kilo 30,— voor kleine/29.50/oor eommissie, voor middelbare SCHIEDAM, 7 Juli. Moutwijn psr HL. vat 4 f 8.50 Jenever f14,Amsterd. proef f 15.25. Spoeling, f Commissie 0,70. BERLIJN, 8 Juli. Woensdag te 4 uur 's ochtends ontstond, naar hat heet, W8gens eene onbeduidende reien, in het «Café Baaer» te Luipzig een twist tusschen deu Franschen consul-generaal Jacquot en eenige gasten, welke tot zoo ernstige handtaste lijkheden leidde, dat de politie gerequireerd moest worden.Aanvankelijk verzette de Heer Jacquot zich met geweld ook tegen de po litie, zoodat 5 agenten hem naar het bureau moesten breDgen, waar hij, nadat zjjne in- dentiteit was vastgesteld, echter terstond weder op vrge voeten werd gelaten. LONDEN, 8 Juli. Bij den gisteren ge houden laatsten «Heoley» -roeiwedstrijd heeft onze landgenoot, de Heer Ooms, met zjjne «NeptUous» wederom eeue schitterende, en thans tevens beslissende, zegepraal behaald over den Heer Boyd. De pers is een eu al bewondering. De «Globe» schrijft: «Wij moe ten blijkbaar ons gewone oordeel over de Hollanders prijs geven. Hunne vaardigheid op het jjs vernietigt de faam hunner traagheid. «De Hollandersb3oefenen op het ijverigst «cricket» en «lawn tennis,» terwijl Ooms met zjjn schitterend optreden op de Theems bewjjst dat de «Dutchman» ook bjj de roei- wedstrgden nommer éen kan zjjn. Ook in den strjji der wieiers staan de Nederlan ders vooraan; van alle natiën van het vaste land zjjn zjj onze ernstigste mededingers op een veld waar tot dusver uitsluitend wjj, Eugelschen, heerschteDÏ» ATHENE, 8 Juli. Gisteren-avond zjjn er in den Pbalara-schouwburg heftige woor den gewisseld tusschen den Turkschen Ge zant en Griekscbe officieren over eene per soonlijke aangelegenheid. Te Thebe is eene aardbeving waargeno men; schade is er niet door berokkend. Hedm overleed onze be minde Zuster, Behuwdzuster en Tante, de Zeereerwaarde Moeder MARIA van den H. Josef, in de wercid DORO THEA MARIA. EVERARD in den oud-rdom van 67 jaren, gedurende ruim 28 jaren Over ate van het gesticht van den Goeden Herder te Zoe'.ertvoude, tijdig voorzien van de HH. Sacramenten der Stervecden. Uit aller naam, H. EVERARD. Haarlem, 3 Jnli 1922. Gevraagd met AUGUSTUS in een klein gezic, eene B. K. als MEID-ALLEEN, tegen goed loon. Brie ren franco onder letter A., aan het buteau van dit blad. De ondergeteekende, gtquelifi- ceerd Kollekteur der Staats- Loterij bericht, dat de le trek king der 340a Loterij zai plaats hebben op MAANDAG 18 Juli IlEïisT HAARLEM. J. VAN DER LAAN, Riviervischmarkt 13. HEDEN ONTVANGEN: de eer/te nieuwe Hollandsche Ha ring 10, 12Vs, 16, 20 en25ct.p. at. alsmede nieuwe Zoutevisch en Lippen en Kelen. Verder puike, fijne Gras-, Room- en Tafel- boter, lot de bekende prijzen. In het gebouw in de ZIJL STRAAT. De iutrest over het afgeloopen halfjaar, door Commisstrissen be paald op twee en half percent, zal in de boekjes worden bijge schreven op Donderdag 7 Juli 1892 dea voormiddags van 10 tot 11, des namiddags van 1 tot 2, van 4 tot 5, en des avonds van 7 tot 8 nur en Vrijdag 8 Juli 1892 des voormiddags van 10 tot 11, des namiddags van 1 tot 2, eu van 4 tot 5 uur; verder te beginnen Maandag 11 Jnli, eiken werkdag, gedurende de maand Jnli, des voormiddags van 10 tot 11 uur, benevens na 11 Juli, des Dinsdags, Donderdags en Vrijdags dier maand nog dts namiddags van 1 tot 2 uur. De Commissaris Boekhouder J. A. FONTEIN. 1 fEDING VAN BERKHOUT DE CLERCQ. Kleine Houtstraat No. 11. Belast zich met aan- en ver koop van effecten, incasseert, dis conteert en verstrekt binnen- en buitenlandsche wissels, koopt en verkoopt coupons, lossingen en vreemd geld, verleent voorschot in rekening-courant,sluit prolongatie verschaft reiecredietbrieven, neemt waarden in bewaring en gelden a deposito op langen en korten termjjn. Onzen geëerden begunstigers meenen wij te mogen aanbevelen, de benoodigde Anthraciet in deze maand op te doen, dewijl die thans 10 pet. goedkcoper zijn dan over eenige maanden. Voor J uli is de prijs van No. II van so/so m/m. f 1,15 en van No. III. "/so m/m. f ,95 per Heet. vrij te huis te Haarlem en Om streken. Haarlem, axorte Spaarne 25. Bij de Uitgevers te HAABLEM is verschenen af levering 7, Vierde Jaargang van: INHOUD. I. Liedjes-Boeken P. M. Bots, Pr. II. De Schriftuur bswezen uit de huidige archaeologie van Assyrië, Ejypte ea Palaestina, dior G. D. Kern Eik. Ro- bertcs Pullus. III. Het Sijsje en de Raat; en De laatste der Roodhuiden H. Krmann s. j. IV. Broeder Van Schaik. B. Metz V. Profetieën? P. J. C. VI. De Tweede Apostel van Dnitsch- land W. De Veer, S. J. VII. Onde Kunstwerken te Venlo en Venray. A. J. Flament. VIII. Maandelijksch Overzicht. Th. A. Koelman. Eeu AFNEMER of WINKEL wordt gezocht, die genegen is ge durende de wintermaanden de zoo zeer gewilde zuivere ROOK WORST te verkoopen van HENRI DEKKER te Lochem. Alles wordt gekeurd geleverd. Brieven voor Aug. aan het adres. HAARLEM, 9 Juli 1892.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1892 | | pagina 3