MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. STEDELIJK NIEUWST" Kerknieuws. Kunst en Letteren. Land- en Tuinbouw. De Minister vanOorlog heeft be- meer. Tot plaits van die vergadering werd Schagea gekozen.De begiootiog vaa 1893 sloot fn ontvangst en uitgaat met een bedrag van f 9-12,68 en werd bij acclamatie goedgekeurd. De Rechtbank te Leeuwarden heeft negen mannt-n, vsn 17 tot 36 jaren end,en eene 30-ja-ige gehuwde vrouw, allen wonende te Fra- neker, die deD 28 December jl. te Franeker, zich hebben verzet t-gen de openbare macht, ieder veroordeeld tot een jair gevangenisstraf. De eiech was voor twee beklaagden 1 jaar, en voor de auderen ieder 9 maanden. Vrijdag heeft hol te Zevenaar zoo hevig gestormd, dat de ziekenbarak, welke ge bouwd was op palen van ongeveer 1/2 M. hoogte boven den beganen grond, door den wind is op genomen en een eindweegs verder op den vlakken grond Wtêr neergezet. Aan vele huizen in de stad is stormschade toe gebracht, 0. a. werd een schoorsteen door den wind omver gerukt, en kwam aan de overzjjde der straat ia een winkelkast tereoht, waardoor veel schade werd berokkend. Door de politie te Leideniseen man aangehouden en naar de gevangenis overge bracht, die uit een kcffiobuis f 10 had ontvreemd en uit een winkel een zoetmelksche kaas had weggenomen. Het Gemeentebestuur te Belling- wolde, heeft de weosc'aelijkheid uitgesproken, dat er een brigade aa éehausièjs worde gevestigd. Een desbetrtffoud verzoek is aan den Minister gericht. 'tSehijnt, dat erin Duitschland nog al tandel onder de paarden is, want weke lijks komen in Limbug Duitsche Vooplicdin aan en koopen allerlei soorten van paarden op. De Commissaris der Koningin in Limburg heeft den Burgemeester vau Meersen verzocht een ter gelegenheid van het carnaval op Maandag s.s. aangekondigde optocht -van anti- semitischen aard Diet ts doen doorgaaD, Een inwoner van het dorp De Lier die niet al te best met zija vrouw k:ft,joeg haar in een booze bui kort en boudig met haar 5 kin deren de deur uit, Lang had bij er geen pleizier van, want reeds 'saionds werd ziju scha'die nu juist ook geen katje is om zinder handschoenen aan te pakken, hem met hsar kroost per rijtuig weder thuis geb.acht. kapitein der mailboot, wien deze week reeds twee ongelukken hadden getrofUn, was haast buiten zichzelven van schrik. De passagiers der mailboot, dit: door den schok uit hun bed waren geslingerd, handelden io (Jeu beginn6 als zinneloozen, doch zoodra zij van den eersten schrik bekomen waren, wendden zij alles aan ter vcrplging van de schipbreukelingen. Da matrozen namen zij zelfs iii hunne kajuit en boden hun ververschingen en droge klsederen aan. Bij de aankomst te Vliasingen heeft de kapitein van deze noodlottige zeereis, waarbij vier men- schen hst leven verloren, bij de bevoegde macht aangifte gedaan. Onder de verongelukten waren ook een vader en zood; laatstgenoemde maakte de reis voor het eerst mede. Door de Centrale R. -K. Kiesver- eeniging //Recht voor Allen// te Za»eosar is de heer Jhr. Paul van Nispen tot Zavenaar kandidaat gesteld voor de provinciale Staten van Gelderland. Tijdens de aardbeving op het e i- land Zante, waarvan ook op eenige der L'parische eilanden schokken werden gevoeld, is het water van al de kanalen bij de eb te Yenetic, zoo laag geweest, dat de bodem bijna geheel droog was. Zelfs op het ;/Canal Grande" zaten de gondels aan den grond. Men brengt dat versobjjnsd met de aardbeving in velband. Omtrent de vreeseljjke ramp van bet verbranden van het Krankzinnigengesticht te Dover (New-Hampshire) wordt nader gemeld, dat een oppasser te 10 uur 's avonds ontdekte, dat er brand ontstaan was in de cel van een der vrouwelijke patiënten. Die daar de brand had gesticht. Oe middellijk word alarm gemaakt en al de collen geopend om de verpleegden gelegenheid te geven het gebouw to verlaten. Hij redde daarop zijn vrouw en twee kinderen. De ongelukkige verpleegden beseften echter het gavaar niet waar aan zij bloot stonden en slechts vier hunner ont snapten. Vijftig verpleegden zijn omgekomen. Een tooned van onbeschrijfelijke veiwaring greep plaats bij het openen der celleD, toen de verpleegde ver wittigd weiden, dat zij zich hadden te redden. Een ooggetuige verzektrt, dat hij een oogenblik voor het itstoiten van het gebouw voor de vlammende vensters de osgelukkigen in hun nachtgewaad onderling zag vechten iu de vreselijkste stuiptrek kingen. Een psar maanden geleden was door de plaat selijke bladen het gevaar voor braud in het gebouw aangetoond. Maar de bestuurders beweerden, dat er geen brand kon ontstaan. Het 17-jarig meisje te Arnhem, dat sedert 30 Januari in slapeaden toestand ver keerde, is weder ontwaakt. Zij ie zeer zwak, doch de geneesheer heef; hoop gegeven op volkomen herstel. In een café-chaDtant te Leipzig is 's avonds gedurende de uitvoering brand uitge broken. De vlammtn verspreiden zich door de zaal jr al de bezoekers uit het lokaal konden komen en zes personen kwamen om het leven. geven, waarna de roover het op een loopsn zette. Ofschoon de bestolene terstond kennis gaf van (leze brutale aanranding is men don dader nog niet op het spoor. Deuzelfdau dag werd eece di ligence, van ltome naar Ronciglione, door vitr gewapende kerels aangevallen. E10 der paarden werd licht gewond door de fohoteo, welke door de roovers op bet voortsnellende voertuig gelost werden. Ia de diligence bevond zich ook een rijke pachter, die juist veel geld bij zich had. De politie vermoedde in vier inwoners van Bas- s»no de daders van dit feit te hebben gevonden. Algemeen verlangt men iu Rome naar eres ige maatiegeler, van Regeeringswege, met iut oog op de talrijke rooversbeoden, die de omstreken van de stad onveilig maken, daar men anders eeue belangrijke vermindering van het bezoek van vreemdelingen vreest. Op Maandag 13 Maart e.k., zal op den Dot-len alhier, de aflivering van de vrijwilligers bij de militi van de voor den dienst bij de militie aangewezen lotelingen en vaa de plaatsvervangers en uammerverwisselaars der lichting 1893, uit deze gemeenteu herkomstig, plaats hebben. Naar wij vernemen, heeft de anti-revol. kies vereniging //Nederland en Oranje" alhier de contributie van haar lidmaatschap van f 1 vermin derd tot 50 et., mat het oog op de leden van „Pratimonium" en da verwachte uitbreiding van het aantal kiezers. De heer H. Pyltersen lid van de Tweede Kamer, zal Woensdag voor de meubtlmakers- vereenigiug alhier eeue lezing houden over „ar beidsraden." De commissie tot uitdeeliog van brood en koffie heeft Zaterdag bediend 934 kinderen en 407 volwassenen. Gisteren zijn bedeeld 795 kinderen en 900 volwassenen. In den Haarlemmerhoat is bij een rustbank het lijk gevonden van een dertigjarig hear. Uit een onderzoek blesk, dat hij hier woonachtig was en werkzaam in eau drogiatwinkel. Bij het lossen vau vee uit een stoomboot san het Spasme ontsnapte gisteren-namiddag een stier. Het dier ia ir. volle vaart gereed door Hoogstraat, Auvhociestrast, Burgwal en Honden- steeg. Ie die staag heeft het een glazen deur vernield en twee jongens met kracht omverge- loopeD, dia daarbij vermoedelijk ieder een been hebban gebroken. D.-ze knapen zijn gsnasmd J o- han S m i d k, oud 16 jaren, wonende Zuiaer- Buitenspaarue, en CornelisJunge, oud 5 jaren, wonende Hondensterg. Zij waren niet in staat om te loopen en zija naar hunne respectieve woningen overgebracht. Het woedende dier is met veel moeite gegrepen od overgebracht naar een stal in de Raamsteeg. POSTERIJEN. De Directe .r van het Post kantoor te Haarlem breugt ter kennis aan de ingezetenen, het hem gebkken is, Jat velen niet bekend zijn met de gewijzigde openstelling van zijn Kantoer tengevolge van de invoering vaa den Greenwich, ijd op den Spoorwegen. Daarom brengt bij b.danghebbendcn in herinnering, dat zijn Kantoor volgens stadstijd is geopend als volgt Op werkdagen van 7 50 vm. tot 9.20 's av. Op Zon- f n feestdagen van 7.50 's m. tot 9.50 's m. en van 11,50 's vm. tot 2,50 's av. Voor de Postpakketpost alléén op werkdagen van 7 50 't Dm. tot 9.20 's av. Vcor de Postwissels eo Quitantien allééi op werkdagen vaa 8.50 'sub. tot 2 50 's. av. Voor de Rijkspostspaarbank op werkdagen van 8.50 's vm. tot 8.50 'sav. Op Zon- en feestdagen van 8 50 's m. tot 2.50 av. BURG. STAND DER GEM. HAARLEM. BEVALLEN: 9—13 Februari: M. C. J. A. Boeage- Metz, d. C. J. Hienskens-Van Wees, d. G. v. d. Meulen-Koning, z. P. Rees-Vermeeren, z. H. P. H. Waleveld Gans, z. A. Stewenhagen-Homburg, d. S. Bakker-Rombout, z. A. M. Prinsen-v. Acker, z. II. W. Möring-Kuiperr, z. T. Slootweg-Bax, d. A, Hnrlcmins-Dekkers, d. M. de Ruittr-v. Huis, z. C. v. Stipriaan-Krap. z. C. M. Smit-v. Csmpen, d. A. M. G. Bruigom-Zwemmer, d. M. Broekhnize- Maarse, d. T. v. Beek-Otte, d. W. P. Koster- Hurkmans, z. G. Otte-Hoogland, d, M. M. Voorderhake- Broekhuizen, d. OVERLEDEN: 9—12 Fe'sraari: W. J. Kroon, 13 m. A. A. Arps, 24 j. L. Persoon 2 m. - A. G. v. d. Laan, 4 m. H. J. Eeckelaart, 76 j. W. Bolle 35 j. Commissariaat van Politie te Haarlem. (Gevonden voorwerpen.) Een wagen met één wiel. Een koker, waarin cigaretten en een pijpje.Een ledig spoorwegmandje. Een handschoendje. Een vonwschaartje. Eene want. Eene kip. Een glacé hand schoen. Eene breikons. Eene bloedkoralen oorbel. Een zwart bontje. Twee kopere slootjes. Een vierkant gonden medaillon. Een zilveren oorknopje. Een gonden oorknopje. Een paardenhalster. Eene ledige portemonnaie. .Eene para- pluie. Een duimstok. Eenige sleutels. ARROND. RECHTB. TE HAARLEM. Terechtzitting van 9 Februari 1893. 1. A. P. dir. postkantoor te IJmuiden, verduistering en valschheid 2 jaar en 6 maanden gev. straf met attr-k der preventieve hech eniB. 2. J. v. D., werkman te Uit hoorn. Bedelarij 2 dagen hechtenis en 3 maanden pl. in eene R. W. I. 3. J. S.. arbeider te Beverwijk mish. f 1 boete of 1 dag hechtenis. 4. M. v. D. h/v. A. v. d. L., zander beroep te Aalsmeer, mish. f 10 boete of 5 dagen hechtenis. 5. J. V.. H. V.. W. D., A. M. v. E., P. H., arbeiders te Haarlemmermeer, mish. 14 dagen gev. straf. 6. M. M., koopman te Haarlem, misb. 3 weken gev. straf en f 19.60 schadevergoeding. 7. H.S., zeeman te Amster dam, desertie gedurende de reis, 2 dagen gev. straf. 8. K. de V.. schipperaknecht te Pnrmereud, 9. C. de L., werk man te Haarlem, 10. L, de V., schippersknecht te Pnr- merend, allen openb. dronkenschap en wederspannigheid, elk f 3 boete of 3 dagen hechtenis en 14dagen gev. Btraf. 11. G. B., zonder beroep te Heemskerk, strooperij f3 boete of 3 dagen hechtenis. 12. 8. N., arbeider te Wijk aan Zee en Duin, slrooperij, hij verstek f5 boete of 5 dagen hechtenis. 13. J. B. B. h/v M. W„ zonder beroep te Hiliegom, diefstal 3 dagen gev. straf. 14. K. M., werkman te Haarlem, diefstal 7 dagen gev. straf. 15. H. v. V., werkman te Westzaan, diefstal 14 dagen gev. straf. 16. C. Z. en D. S., zonder beroep te Velzen. Diefstal 2 pers. ieder 14 dagen gev. straf. 17. J. P., gi'oentenkoopman te Haarlem. Diefstal, eene maand gev. straf. De Zeereer «vaarde HeerA. J. Me ijs ond-professor van het Seminarie Hageveld, laa'st pastoor te Rijndijk ia Donderdag-avond te Scheveningen, zijn geboorleplaats, op den nog jeugdigen leeftijd vau 43 jaren overleden. Iu 1875 priester gewijd, werd hij, ua korten tijd te Goes als assistent, daarna te Berkenrode en in de hoofd stad als kapelaan te ziju werkzaam geweest, iu 1877 tot professor aan het Seminarie te Hageveld aangesteld. Sinds 1891 was hij Pastoer te Rijndijk, waar hij algemeen werd bemind. Te PiinseDhnge is in het St. Lncie-Gesticht overleden in den ouderdom 77 jaren, de Zeereerw. heer H. V a n der Hooft, oudpastoor van Rijnsbergen. Hij ruste in vrede. De liedcrtafel „Souvenir dos Montagnards, te Tilburg, zal in April a. s. een kunstreis maken. Den 22en April 's avonds wordt gezongen in de „Harmonie" te Groningen, en den volgenden avond te Leeuw arden. De terugreis gaat over Ams erdam. Van het Nienwe Utrechtsche studenten weekblad is het eerste nummer verschenen; het draagt een onde naam; de Vox is herrezen, Vox Studiosorum De heer Joh. M e s s c h a e r t is tot eerelid benoemd, van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" te Haarlem. De kunstschilder W. A. van Deventer is Za terdag te 's Gravenhage overleden. De Koning van Xtaliëjjheeft Verdi in den adelstand verheven en hem den titel verleend van „Marpais de Bnsseto." Behalve dat er zich telkens nienwe gevallen van mond- en klauwzeer voordoen, openbsart zich ta Slo- ttrdijk af en toe ook mildvnnr onder het vee. Voor de 3e maal werd die ziekte dit jaar aldaar ge constateerd, thans bij eene gestorven koe van den vee houder G. van Beem, in den Sloterlyker-Meer. Te Haarlemmermeer kwamen de laatste dagen geen nienwe gevallen van veeziekte (mond-en klauwzeer) voor; nog twee stallen moeten worden ontsmet. Te Leimuiden, Spaarawonde.Spaaradam en Schalkwijk is de ziekte geweken. Het mond- en klauwzeer is thans ook in Zweden opgetreden. De regeering van Noorwegen heeft daarom den invoer van levend rundvee, schapen, geiten en varkens en laatstelijk ook van huiden, uit Zweden naar Noorwegen versoden. De afdeeling „Gooi- en Eemland" der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zal in de maand Jnli a. s. te Baarn eene tentoonstelling van bloemen en planten houden. HAARLEM, 13 Feb. Ter graanmarkt van heden zijn aangev: roode tarwe f5.35 a witte f 6,35 a 5.25 rogge f a f haver f3,75 a f3— gerit f4.60 bruine boonenf a f Gr. erwten f a f ,-m Capncijners f af Oliezaad fKarwijzaad HAARLEM. 13 Feb. Boter, aaugevoerd 92 KG. ver kocht 92 KG., f 1.70 a f 1 80 Biggen, aangevoerd 122 stuks, verkocht 122 stuks f10.a f 12.50 Schrammen aangevoerd 51 stuks, verkocht 50 stnks, f 15,a f 26. Aardappelen aangevoerd 144 heet. verkocht 135hect, f 1.50 a f 2.40 Appelen aangevoerd 78 heet. verkocht 43 heet. f 4.a f7. HOORN,11 Eeb. Opde weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt; heet. tarwe 6,50 a 7,— heet. rogge f a Heet. Gerat a 4.75 heet haver f 3,a f375 mosterdzaad 29,—a 29.50 heet. bruine f 6.-— a 10.50 vale 12.a ƒ14.— heet paardeboonen 6,a 7.— heet. erwten 10.50,a f 12— ALKMAAR, 13 Feb, De aanvoeren en prijzen van het vee waren heden als volgt. paarden fa veulens f a22 koeien f 180 a 24,0 83 vet kalf f 40 a 112 25 nuchtere kalveren f7 a 15. 29 schapen f 14.a 24.— lammeren f alles per stuk. 132vette varkens 48 a 56 e. per kilo 65 magere varkeus f 17 a 22 biggen f a bokken en geiten f a kleine bokken a c. ezels f a per stuk. AMSTERDAM, 13 Feb. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 290 runderen late qua). 73e. 2de qnal. 61c. 3e qnal. 53e.; vette kalveren, 1st qnal. a c. 2de qual. o. per kilo graskalveren f a 64 nuchtere kalveren f 6 a f 8, 9 schapen en lam. 390 vette varkens45 a 51 c. per kilo. biggen paarden f LEIDEN, 11 Feb. De prijs der boter was heden per vat lste qual. f64.— a 72.—, 2de qual.f 64, 62.Aanvoer mid. handel vlug. EDAM, 11 Feb. Kaas. Aangeroerd 5 atapels, we gende 1195 kilo; prijs f 27.50. ROTTERDAM, 13 Feb. Op de veemarkt waren hedrn aangevoerd;— paarden, 408 runderen, 94 vette en gras„ kolveren, nuchtere kalveren,110 schapen of lamme,, ren, 324 varkens, biggen, —bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren aie volgt: Runderen lste quaiiteit 70 e. 2de qnal. 64 c„ 3de qnal 56 o,; kalveren lste qnal.105 2de qnal. 87 a 92 e. schapen lste qnal. 55., 2de qnal. 50 e., alles per kilo; varkens lste qnal. 27 a ct., 2de qnal. a 26 c., 8de qnal. 25 e., licht soort 24 a 25 per half kilo. LONDEN, 10 Feb. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 1900, schapen en lammeren 13000, kalveren 20, zwijnen 85. Prijzen: beste runderen 274 a 479 schapen en lammeren 3/9 a 5,6, kalveren 374 a 572 zwijnen 3/6. a 574. SCHIEDAM, 11 Feb. Moutwijn per HL. Vat 1 8.— Jenever f 13,50. Amsterd. proef f 14.75. Spoeling Commissie f 1.30. COBURG, 13 Februari. Volgens de Co- burger Zeitung heeft prins Ferdinand van Bulgarije den Hertog van Saksen Coburg als hoofd van het Huis Coburg verzocht, zijne goedkeuring te hechten aan Prins Ferdinand's verloving met prinses Marie Louise de Bourbon, dochter van den Her tog van Parrna. BRUSSEL, 12 Februari. Heden had al hier eene vergadering plaats van arbeids- loozen, welke werd bijgewoond door gede legeerden uit de provinciën. De sprekers keurde in strenge bewoordingen de houding af van de regeering en van den burge- meester ALEXANDRIE, 13 Februari. Het tweede bataljon van het South Lancashire-regiment is hier aangekomen en heden naar Kaïro vertrokken. De carnevalsfeesten zijn zonder rustverstoring afgeloopen. LONDEN, 13 Februari. Uit Philadelphia wordt aan de Times gemeld, dat president Cleveland tot zijne ministers benoemd heeft: als staats-secretaris Walter Gresham; als secretaris der schatkist John Carlisle; als secretaris voor oorlog Daniel Lamont. ATHENE, 12 Februari. De Regeering heeft eene quarantaine voorgeschreven van vijf dagen voor alle personen en goederen afkomstig uit Marseille. Door de Staatsspoorweg-Maat schappij zij» veiligheids maatregelen genomen. Ten einde het locomotief- en treinpersoneel de nadericg der bruggeo, waarover volger s wettelijk voorschrift slechts met een snelheid van 30 kilo meter per uur msg gereden worden, in den nscht aan te kondigen, zullen ter weerszijden der bruggen groote lantaarns worden geplaatst. De Rechtbank te Leeuwarden heeft de tien beklaagden wegens wanordelijkheden te F/aneker veroordeeld ieder tot ésn jaar gevange nisstraf. De heer A. J. Jurgens Van Woerkom, te Os is door Z H.Leo XIII benoemd tot ridder der orde van den H. Gregorias. Te Oldeboorn hebben ongeregeld- heden en baldadigheden plaats gehad. Zonder aanleiding heeft men daar het huis vau oen notaris met steenea gebombardeerd, waarbij een der zware spiegelruiten brak. De politie maakte een einde aan het schandaal. pasld, dat de lotelingen van de lichting 1893, die tot onderofficier worden bevorderd en als kor poraal geen twee maanden verlof met behoud van «oldjj hebban genoten, door hun aatelelliug aan spraak hebben op esn maand verlof met behoud van soldij. Tegen de beruchten leider der sociaal-democraten Domela Nieuweuhuis is procei- verbaal opgemaskt, wrgees het gebruiken van be- leedigendeuitdrukkingen io eene openbare ver gadering te Donkerbroek (Fr.) Op de Noordzee, tusschen Queens- borough en VlisaingeD, heeft weer een verschrik kelijke ramp plaats gehad. Da mailboot „Prins Hendrik//, van de Stoomvaartmaatschappij „Zee land", is in aai.varing gekomen mat een van Bou logne komend Fiansch schip. De schok, welke san een ratelenden donderslag deed denken, was allerhevigst. De //Prins Hen drik// had bjj een stoot het Fransche schip door midden gevaren. Dadelijk werden alle pogingeD in het werk gesteld om de opvarenden te redden, doch wegens de onstuimige zee en de duisternis ging dit met zeer veel moeite gepaard. Het Fran sche schip zonk zoo snel in de diepte, dat men er slechts met buitengewone krachtsinspanning en levensgevaar in slaagde den kapitein, den stuur man en zes matrozen te redden; vier andere ma trozen zijn verdronken. Dit jammerlijk tooneel duurde slechts vier mi nuten. Noch vaD het schip, noch van de personen, die zich daarin bevotden, was toen iets meer te bespeuren. Blijknasr waren zij in hun slaap ver rast, daar de geredden haast gecne kleederen aan het lijf hadden. Treurig was het op het dek van de „Prins Hen drik. De kapitein weende als een kind, en de andere geredden waren als sprakeloos. Ook de Sarah Bernhardt trekt ook te R c- me niet metr zulke volle zalen als vroeger. Zij heeft de toegaugBprjjzen aanmerkelijk verlaagd. De kunstenares heeft nog kans, met al haar malle mannoeuvres op zwart zaad te raken. Een nienw soort reclama. Alamen bij den hotdenfabrikant X op den boulevard Se- bastopcl een hoofddeksel koopt, wordt men mitsen gratis gephotographeerd. Het eenige btzwaar is, dat men zeven verdiepingen hoog moet klimmen om de operatie te ondergaan. Volgens bericht uit Bakoeisin de Mohammedaansche bad -inrichting voor vrouwen aldaar brand uitgebrokenterwijl zich 300 vrouwen en kinderea er in bevoudeo. Het vuur verspreid de zich met groote snelheid over het gansche gebouw, waardoor eene vreeseljjk paniek ontstond De meeste vrouwen liepen naakt de straat op, Vele vrouwen ea kiaderen werden doodgediongeu of doodgetreden, en talrijke bekwame zware kwetsuren. Een slechte speculatie deed Ko ning Karei 1 van Engeland, toen hjj in der lijd zijn aandeel verkocutin de Loudeosche New River Water-maatschappjj, voor een jaargeld van 500 p. st. want, dat aandeel in de winst bedroeg iu 1892 niet minder dan 93,360. p. st. Frankrijk's Universiteiten tel- len te zameo 18.545 studenten. Die te Parijs heeft er 10.212, de kleinst*, die te Basancpn 140. Van de Engelsche Universiteiten heeft Oxford 3212, Cambridge 2909 studenteD. Het kleinste aanlal studenten heeft de Akademie te UrbiDO, in Italië, nl. 63. De Russische boekhandel ver keert in een treurigen toestand. Men wijt dat voornamelijk aan de dagbladen, die niet alleen feuilletons geveD, maar ook vele //letterkundige bijbladen" verspreiden door het geheels land. Da boekhandelaars hebben zich nu tot dan Mi nister van Binnenlandsche Zaken gewend met een adres, waarin zij verzoeken dat van die uit gaven, van schoolboeken en alle werken door de schrijvers zeiven uitgegeven, eene bizondere be lasting zal worden geheven. De veiligheid in Italië begint hoe langer hoe meer geheel te verdwjjoeD. In den loop der vorige week werden in de nabij heid van Rome, een beer en eene dame uit Leipzig, door een gced gewapenden struikroover aargevallen en ven a! hunne kostbaarheden be roofd. Zjj waren slechts elf kilometer van Rome verwijderd, toen een maD, met geladen geweer al hun geld eisehte. De reiziger hoopte zich door het toewerpen van eenige zilveren muntstukken van den aanrander te kunnen bevrijden, doch deze was daarmede niet tevreden en dus was de Leipziger genoodzaakt nog een biljet van honderd mark, vier Italiaansche bankbiljetten, zijn gouden horloge en het zilveren van zjjne vrouw af te

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1893 | | pagina 3