MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Slachtoffers der speelwoede. De ramp te WashiDgton. Op z'n Amerikaansch. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Ia het jaar 1540 wag het zoo heete droge zomer als men niit veel gezien heeft, dies de rivieren ea sloten weinig water hadden en de beesten veel leden bij gebrek san drioken a's van voeder, dat door de droogte ni6t veel wies. De levensmiddelen stegen zeer in prys, duizenden muizen vraten het laad kaal, zoodat de nood hoog steeg. Ia 1556 vielen zeer weinig regens, zoo in Hol land, West-jfriaslaed,Gelderland, ja overal; zoodat dit geheele jaar door de ellende zeer groot was. In 1601 was de zomer uitermate dioog en hot gras was zoo weinig, dat de beesten op vele plaat sen van den honger vergingen en er wekig boter en kaas gemaakt werd. In 1612 bleef de droogte tot 26 Juni aanhou den, daar op dien dag een vreeBelijke storm vele ongelakkeo veroorzaakte. Ook iu 1624 was de zomer droog; in het na jaar stierven tengevolge daarvan vele menschen door onderscheidene soorten van ziekten. Woensdag ging een meisje van een twintigtal jaren uitZepperen.bij Trnyen (België) dat verkeerde meteen inwoner der plaats, volgens gewoonte naar de weide om de koeien te melken. Wat er tusecheo het meisje en haar minnaar is voorgevallen, weet men niet, maar zeker is het dat deze het arme meisje het hoofd heelt afgesneden en haar lijk aan de omheining van de wei heeft opgehangen. Men eohrjft de misdaad aan jalouzie toe.'t Is onbekend of de dader reeds is aangehouden. Op de Antwerpsche tentoonstel ling in 1894 zal mea in oen echt luchtkasteel kunnen plaats nemen, een gebouw van 30 bij 5 meter, met ruimte voor 150 personen, en, dat zes ballons onder een zijden hulsel tot eene hoogte van 500 meter zullen opheffen. Bedoeld hulsel zal van 82,000 el zjj gemaakt worden.Het „kasteel// wordt vastgehouden door s alen kabels ter geza menlijke lengte van 15,000 meter. Bijna overal komen inrichtingen met Kneipp's geneeswijze tot stand. Nu is ook te Bentheim, de welbekende badplaats aan de Neder- landsche-Proisicha greus, onder bijzondere goed keuring van Pastor K n e p p, esne inrichting voor het toepassec van zijne genetswijze geopend. Zij staat onder leiding van Dr. Striethoff. De arme joodjes hebben het in Rusland weder te kwaad. Al de Isrsëlietiscbe inwoners van Lustdoitf, Gross'iebanthal en Klein- liebenthal, drie volkrijke voorsteden van Odessa, worden nu verbannen, zonder onderscheid en binnen eau zeer kort tijdsbestek. Dit laatste be rokkent veal nadeel en ellende aan de vele onbe middelde Israëlieten. Een dergelijke maatregel zal, naar men bericht, genomen worden ten opzichtte van de Israëlietische voorstadbevoners van aide groots steden in Rusland. Er is, zegt la Frandre libérale, t h a n a een voorraad postzegels, ter waarde van 150 milli- oen franks, in de werkplaatsen te Mecheien, en die voorraad zou bicnen eeu jaar zijn uitgeput, als er niet voordurend werden bijgemaakt. In de gevangenis van Clinton (Vertenigde Staten) is weder een moordenaar, de Italiaan Martella, door electriciteit terechtgesteld. Er waren twee schokken noodig om hem naar de eeuwigheid te doen verhuizen. Bij de eerste schok was de man nog niet dood, zoodat een tweede schok noodig was om den ongelukkige te dooden. Twee bekeeringen. Barones Alexandra von Schieinitz-Merseburg heeft te Meran het Protestantisme afgezworen en is in den echoot der Katholieke Kerk opgenomeD. De bekeerde is eene bekende schrijfster en geniet de algemeone achting door haar edel karakter eD grcote ge leerdheid. De heer Pranz Morits Neuman,kapi tein bij het zesde bataljon jagers van het Oosten- rijkeebe leger, in garnizoen te Riva, heeft Zaterdag 3 dezer plechtig de Talmud afgezworen en is in de Katholieke Kerk opgenomen. Het H. Doopsel werd hem toegediend door den aartspriester Mgr. M a f f e i. Te Mekka moet eene ernstige cho- lera-epidemie zijn uitgebroken. Donderdag stier ven daar 60 menschen aan de vreeselijke ziekte. Het uitbreken van deze epidemie juist nu er eats buitengewoon groots toevloed van bede vaartgangers wotdt verwacht heeft groote on gerustheid gewekt. De Egyptische Regeering is op allerlei veiligheidsmaatregelen bedacht. Het bruiloftsgeschenk van deLon- densche „City Corporation// aan den Hertog van York en prinses May, zal zoo werd gisteren besloten bestaan in een zilveren servies ter waarde van 1500 guineas en een diamanten halssnoer. Na het overlijden van onzen ko ning Willem III is voor het eerst te Luxem burg een man ter dood veroordeeld. Willem III heeft ncoit de straf doen toepassen, maar men weet niet welke de gevoelens zijn van den Groothertog omtrent dit punt. Een vreeselijke brand is uitge broken in de werkplaatsen van de Spoorwegrijtuig- maatschappijtelvry,gelegen in de rue Nationale.De brand die ontstond in de zadelmakerswerkplaatsen, breidde zich met ontzettende snelheid uit en was eerst tegen 2 uur in den morgen met groote moeite gebluscht. Een tiental afgewerkte wagons-eerste klasse, de stallen en de schilderswerkplaatsen zijn verwoest.De schade bedraagt meer dan een millioen franks. Da helft der arbeiders is thans genoodzaakt het werken te staken. Ü8 speelbank teMonte-Carlo doet op bet oogenblik weder op onaangename wijze van zich spreken. Verleden week Vrijdag hebben zich niet minder dan 4 personen van het leven beroofd, omdat zij alles aan de bank verloren hadden. Er gaat bijna geen dag voorbij, zonder dat de wandelaars één of meer ljjken van zelfmoordenaars vindeo. Het is daarom niet te verwonderen, dat de buitenlandache familiën de in de nabijheid gelegen badplaatsen vermeden. De vreemdelingenlijsten der hotsls vertoonan in dit jaar vtei minder achtenswaardige namen dan voiigs jaren. Over de vier zelfmoorden wordt het volgends nog nader bericht. Ü3 38-jarige Amerikaan Henri Mauks was naar Nizza gegaan, om van een borstkwaal te herstallen. Zjja familie zond hem maandelijks 3000 franks. Sinds eenigen tijd ging hij dagelijks naar Monte- Carlo en verloor dsar zooveel, dat hij er krank zinnig door werd. Vrijdagavond begaf hij zich uit Monte-Carlo teruggekeerd, naar bet koffiehuis Glacier, waar hij door ziju zonderling gedrag de opmerkzaamheid tot zich trok. PlotseliDg haalde hij een revolver voor den dag en loste twee schoten op zichzelf. Hij was onmiddellijk dood. Op den- zelfden dag hadden te Monte-Carlo drie zelfmoor den plaats. Eene Russische dame, die ia den loop vsn de vorige maand reeds 100,000 roebel verloren had, kwam met de rest vac haar vermogen, 40,000 roebel ongeveer, in de speelzaal, om eene laatste poging te wagen. In minder dan een half uur had zij ook dit bedrag verloren. Zij verwijderde zich van de tafel, ging op een rustbank zitten en dronk eene enkele teug uit eeu klein ILschje. Binnen enkele minuten was zij een lijk. Men vond in haar zak een brief, waarin zij den weusch uitdrukte verbrand te worden. Denzelfden avond joeg zich een jong Italiaan een kogel door het hoofd. Hij was naar Nizta gegaan, met de opdraoht vsn zjjn vader om een terrein te kooper. In twee dagen tijds had hij de geheele koopsom, 80,000 franks, te Monaco verspeeld. Zaterdag-morgen eindelijk vood men een jongen man, die zich aan een boom opgehangen bad. Het oude Eordtheater te Washington, dat Viij- dagis ingestort was al sinds eenigen tijd bouwvallig gebleken. Eece commissie, die het onderzocht, bevond het onveilig en drong er op aan, dat het afgebroken zou worden. Men bleet het niettemin maar gebruiken er waren, gelijk gemeld is, regeeringsbureelen in gevestigd en in den laat- sten tyd was het gevaar cog vermeerderd door eene bezending zware archieven betreffende mili taire pensioenen en het graven van een kelder onder een der muren run het gebouw voor ma chines der electrische verlichting. Zoo is Vrijdag het gebouw als een kaartenhuis iegestort de bovenverdieping het eersten de 300 ambtena ren, die er aan het werk waren, werden onder het puin bedolven. Eenige werklieden, die boren bezig waren en het gevaar bemerkten door het schudden van het gebouw, sprongen uit de vensters, maar zij werden bijna allen door hun val gedood. Men begon onmiddellijk met het wegruimen van het puin om de slachi offers te zoeken. Arbei ders en militairen bielpen bij dat treurige werk. Men vorderde slechts langzaam. De gewonden werden raar het Emergency hospitaal gebracht, waar men, cndacks de vele geneeskundigen, van alle kanten toegesneld, geen handen geuoeg had om hen te helpen. Het vinden van de dooden en gewonden gaf aanleiding tot hartroerende tooneelen. Verschei dene menschen die in de verminkte lichamen hunne verwanten herkenden, werden krankzinnig van smart. Zaterdag-middag had men 63 dooden te voor schijn gebracht, en er lagen toen nog velen onder het puin. Hel aantal gewonden ie nog niet met zekerheid bekend. De chef van de bureelec, de Hear A. C. Shunt, is onder de dooden. De buitenmuren van het gebouw zijn blijven stain. De vloeren en tusechenmureu zijn ingestort. Een der beambten, die op de tweede verdieping was, deelde een dagbladverslaggever zijn indruk van het vreeeelijk oogenblik mee. Hjj hoorde een geweld op de bovenverdieping, alsof daar iets zwaars viel, en toen hij opkeek, zag hij met schrik dat de zoldering naar beneden kwam, eerst met eene langzame en slingerende beweging, later zeer snel. De beweging kwam van den voorkant. Het duurde nog een oogenblik voor de zoldering op de lesse naars viel en op de beambten, die daaraan zaten en geen begrip hadden van al wat er gebeurde. Van dat korte oogenblik maakte hij gebruik om zijne collega's te waarsohawea en met verscheidenen van hen naar den achterkant van het gebouw te vluchten, vanwaar zij zich wisten te redden. Eenige seconden na hun vlucht viel de zoldering met vervaarlijk geweld neder en door den vloer heen op degenen, die beneden waren. N.v.d.D. Mevrouw Emma Jucb, de beroemde prima donna, bereist met haren operatroep de Veree- nigde Staten. Da troep bestaat uit 96 personen eu reist in eenen specialen tiein, waarin al de leden van het gtzelschap ook slapen, eten, drinken, enz., zoodat hotelkosten uitgewonnen worden. De im- pressario reist vooruit met reuzengroote aanplak biljetten en de portretten van de voornaamste artisten. Waar hij afstapt, zijn in een oogenblik alle maren, zelfs de ontoegankelijkste, met aankondi gingen bedekt, waarin de voorstelling en het personeel nauwkeurig beschreven zijn en het uur van aankomst van den trein wordt bekend ge maakt. Komt de trein aan, dan begeeft onmiddellijk iedereen zich met zijne utensiliëu, de theaierwerk- lieden met de tooneelschermeD, enz., de muzikanten met hnnne instrumenten, de kapelmeester met deu dirigeerstok en partituur, de zangeres met hare garderobe en haar blanketsel, zich recht streeks naar den schouwburg. E a zoodra de voor stelling is Bfgeloopen, gaat ieder op gelijke wijze naar den trein terug, en deze aioomt naar eene andere plaats. Onlangs had de trein een langdurig oponthoud. Het publiek, dat reeds iu den schouwburg aan- wez'g was, nam de zaak luchtig op en haalde uit eene nabij gelegen restauratie de noodige eetwaren om te soupeeren; eindelijk te middernacht kon de vorstelling aanvangen en om 3 uur 22 minuten in den morgenstad was zij geëindigd. Het publiek was volkomen daarmee tevreden! Neen, koen veizet! ge an laf en moedloos bukkenl Da geest is vrij en duld geen wreed verdrukken.- Ook hopelooze strijd is kamp met eare! Schatten te bezitten en rijk te zija is geenszins hetzelfde. Waar de moed, waar de macht, Waar in zwakheid de kraoht, Waar de balsem der bloedeado wonden, Waar de hoop der voleinding gevonden? Een geluksvogel. A. Die X heeft toch al tijd veine. B. Hoe zoo? A Hij gaat in 'a levensverzekering en overlijdt drie maanden voordat de Maatschappij failliet gaal! In eene nieuwe restauratie. Hoe bevalt u dit lokaal? De proporties zij a grootsch maar de porties zjju klein. Romantisch pleidooi. Verdiger. Hoogge rechtshof, de beschuldigde heeft een meisje, dat bij aanbidt; hem was bet kostbare diama .trn sieraad van den juwelier niet te veel, om het der aangebedene aan de voeten te leggeD. Moge het Hof dus deze daad niet als diefstal beschou wen, maar ais eene wat te ver gegaue ridderlijke galanterie. De oorzaak. Mevrouw. Maar om hemels wil, Bet, wat heb je met de soep uitgevoerd. We ziju allemaal doodziek. Keukenmeid. Niets, mevrouw; er was geen zout meer in da keuken en toeu heb ik wat van uw zout uit de kast genomen. Mevrouw. Mensohl dat was Engelsch zout. Overtroffen. Ik zeg u, in T^xas, was het eens zoo heet, dat de vogels uit de lucht kwamen vallen! Noem je dat heel? Bij ons in Florida is de hitte dikwijls zoo groot, dat de melkweg aan den hemel aanbrandt. HAARLEM. Wij ontvingen het navolgende te laat om in ons vorig nummer op te nemen: E-no voor de behoeftigen io deze gemeente belangrijke beslissing werd gisteren in eeDe nage noeg voltallige vergadering van het hoofdbestuur der Vereaniging h Weldadigheid naar Vermogen// genomen. Bij het eiude der winter-campsgue bleek, dat de hulp, aan niet minder dan 885 gezinnen verstrekt, al de inkomsten der Vereeniging, ten bedrage van ruim f 12,000, had verslonden, zoo dat Diet alleen de administratiekosten ongedekt waren, maar, wat erger is, er niets beschikbaar bleef voor de ruim 200 gezinnen vau weduweD, hoogbejaarden, zieken en gebrekk'gen, die ook gedurende zomer en herfst den steun der Ver eeniging niet konden missen. De „Weldadigheids dag'/ bracht slcohts f 500 in kas, terwijl ter voor ziening van de meest dringende behoeften tien maal zooveel noodig was. Het bestuur zag zich daardoor in de droeve noodzakelijkheid de vraag te atelleD, of de Vereeniging hare bemoeiingen ▼oor dit jaar niet moest staken. Alvorens eehter een voor de betrokken behoeftigen lóó rampspoe dig besluit uit ts lokken, legde het iatusschen den toestand bloot aan eeuige der Vereeniging gunstig gezinde personen, met het met niet genoeg erken telijkheid te vermelden resultaat, dat door enkelen binnen weinigs dagen ruim f 3000 werd geschon ken. Die ruime bijdragen deden het bestuur Vrijdag jl. besluiten, om, ook al ontbreekt er nog ongeveer f 2000, niettemin met het verleenen van hulp aan de meeat behoeftigen voort te gaan. ZoolaDg de kas echter niet beter voorzien is, zal het bedrag der aan elk gezin verleende ondersteu ning met worden verminderd. Moge het edele voorbeeld, door enkelen gegerec, bij velen navolging vinden! Niet enkel bij hen, die met honderden kunnen bijspringen, maar ook bij hen die dit slechts met guldens en dubbeltjes kunnen doen. Elke bijdrage is welkom. Na al wat reeds gedaan is, zal het bestuur zich thans onthouden van rechtstreeksche beroepen op de liefdadigheid door middel vau circulaires, collecten, enz.,enz.; het vleit zioh echter,dat menig een zich geroepen zal achteu der Vereeniging geheel uit eigen beweging ter hulpe te komen. De namen der bestuurders zijn bekend; het kantoor der Vereeuigiog is gevestigd in „de Doelen//; daar en in het voorportaal van het Stadhuis zjjn bussen der Vereeniging geplaatst. De wedstrijd, gespeeld op het veld te Heem stede tusschen de Haagsche Cricket-Club en de Haarlemscbe C. V. Rood en Wit, werd door Haarlem met een innings gewonnen. Bij den Zangwedstrijd te Groningen van Zaterdag-avond, heeft de Koninklijke iiedertafel „Zang en Vriendschap" den eersten prijs behaald, n.l. een gouden medaille en f 300. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: 812 Juni: C. J. Boeré-Groenendaal, d. A Kossen-Vink, z M. E. Oderkerk-De Haan, d. H. L. Grosneveld-Semeijn, z.— TJ. S. Goenewond-Znren- donk, z. C. Touw-Dirkse, z. M,C. Bokker-Ausum, z. C. H. Tierie-v. d. Horst, z. G.Qaist-Liemau, d. J. M. C. Well-Roest, z. W. v. Roon-Prinsen, d. J. v. d. Bijl-Ott, d. J. Willebrands-Veltman, z. A. M. C. v. Kessel-Bekker, d. M. Raren-De Waard, d. H. Henperman-Kruijt, d. R. v. Brede- rode-Pot, d.— M. E. Thijs-Crnyee, d.— J. Vau het Ne- derend-v. d. Raadt, z. M. E. Remmé-De Reus, d. G. Zomerdijk-Bakker, d. A.J.G. De Jong-Haverkamp, d. OVERLEDEN: 7—10 Juni: J. G. v. Berloo, 12 d.—- A. C. v. Ek-v. Lith, 79 j. M. M. Waning-Hipke, 82 j. P. Rademaker», 32 j. C. v. TJden-Wijnand», 26 j. A. T. Voorting, 18 md. Begin van September vertrekken de weleerw. Arnoldas (Petrus Lamb, van Delft) en Feliclanns (Gerard Bloem, van 's-Hage), beiden nit het klooster te Weerd: naar de missie van Zuid Chansi in China, om aldaar kunnen priesterlijken arbeid te beginnen. Zondag 11 Jnni overleed, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten, in het klooster der EE. PP. Jo- aaieten te Maastricht de zeereerw. pater Herricas Van Rijckevorsel S. J. De overledene was een sieraad zijner Orde, een man van diepe geleerdheid en brandenden zielenijver. Hij was een vader voor de armen. Te Wolfaartsdijk (Z.) is eene roomboterfabriek opgericht. Reeds hebben twaalf landbouwers zich verbonden tot het leveren van de melk van 96 koeien. Blijkens de extracten uit de registers van het Friesch Rundvee-Stamboek zijn in Friesland thans acht veehouders, wier geheele beslag uitsluitend bestaat uit stamboekvee, of volbloedafstammelingen daarvan. HAAKLE», 12 Jnni. Ter graanmarkt van heden x(j aangev: roode tarwe f a witte f a rogge fS,25 a f haver f af.— gerst f brnine boonenf a f j Gr. erwten l a f Capucijners f af Oliezaad fKarwijzaad HAARLEM.12 Juni. Boter, aangevoerd 253 KG. ver kocht 200 KG., f 1.20 a f 1,30 Biggen, aangevoerd 184 stuks, verkocht 163 stuks f 18.114.Schrammen aangevoerd 61 stuks, verkocht 52 stnks, f 16,a f 17.— Aardappelen aangevoerd219 heet. verkocht 187hect, f .80 a f 8.— Appelen aangevoerd heet. verkocht heet. f af. HOORN,10 Jnni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe 6,— a 8,— heet. rogge f a Heet. Gerst a 4.heet haver f 4,25 a f5— mosterdzaad 26,—a 27.— heot. bruine f 6.50 a II.vale 7.50, a ƒ12.— heet paardeboonen 5.25 g 6.heet. erwten a f ALKMAAR, 5 Jnni. De aanvoeren en prijzen van het vee waren heden als volgt. 1 paarden f 80 venlens f 16 koeien a f180 a 230 202 vet kalf f 35 a 86 24 nnehtere kalveren f 5 a 10. 221 schapen f 13.— a 20. lammeren f alles per stuk.160 vette varkens 42 a 50 e. per kilo 53 magere varkens f 17 a 20 biggen f a bokken en geiten f a kleine bokken a c. ezels f a per stuk. DELFT, 10 Jnni. Heden waren alhier aangeroerd 85 stafels kaas, wegende 24414 kilo; prijs 21 i 29 c. per kilo Handel kalm. LEIDEN, 10 Jnni. De prijs der boter was heden per vat 1ste qnal. f52.— k 56.—, 2de qual.f 42, 50.Aanvoer mid. handel ving. EDAM, 10 Juni. Kaai. Aangeroerd 122 itapels, we gende 26619 kilo; prys f 29.—. AMSTERDAM, 12 Jnni. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 386 rnnderen 1ste qnal. 70e. 2de qnal. 60 e. 3e qnal. 50e.; vette kalveren, let qnal. a c. 2de qnal. o. per kilo 16 graskalveren f a 68 nuchtere kalveren f 4 a f 9. schapen en lam. 410 vette varkens38 a 44 e. per kilo. biggen paarden f BOTTERDAM, 12 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 269 rnnderen, 227 vette en graskalveren 2— nnehtere kalveren, 888 sehapen of lam meren, 435varkens, biggen, bokken of geiten. De pryzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Rnnderen lsto qnaliteit 72 o. 2de qnal. 66 e. 8de qnel. 60 e.i kalveren 1ste qnal. 95— 2de qnal. 70 a 75 e. schapen lste qnal. .45,2de qnal 40 e., alles per kilo; vsrkene lste qnal. 24 a ct., 2de qnal. a 23 e., 8de qnal. 22 e., licht soort 22 a 23 per half kilo. LONDEN, 12 Jnni. Ter veemarkt zijn aangevoerd rnnderen 1900, sehapen en lammeren 16000, kalveren 57, zwijnen 50. Prijzen: beste rnnderen 372 a 478 sehapen en lammeren 3/8 a 5,2 kalveren 37 a 479 zwynon. 2/9 a 4/9. SCHIEDAM, 10 Jnni. Moutwijn per HL. vat f9,— Jenever f 14.50. Amsterd. proef f 15,75. Spoeling 140 Commissie fl.40. MUNCHEN, 12 Juni. Hertog MacEmanuel broeder van Hertog Karei Theodoor en ge boren 7 Decamber 1849 ia hedenochtend 7 uren te Feldaffing overleden, vermoedelijk tengevolge vau 't springen van een bloedvat bij een rit. PARIJS, 12 Juni. De President der republiek is ▼rij ernstig ongesteld, ten gevolge vso de vermoeie nis, welke hij zich gisteren heeft getroost om den Grand Prix te kunnen bijwonen. Da geneesheeren Brouerdel, Potain eD Planchon, door den gewonen geneesheer in consnlt geroepen, verklaarden dat de President ernstig verzwakt is, zonder dat nochtans zijn geheele toestand eenig ernstig gevaar oplevert. Tegen de reis van 18 Jnni hebben deze genees heeren zich echter verzet en baar nadrukkelijk ver boden. MONTPELLIER, 12 Juni. Hier ziju drie chole- ra-gevallen voorgekomen ea twee personen zijn san cholera gevalles overleden. ALA1S, 12 Jnoi. Hier zjjo gisteren negen sterf gevallen, ten gevolgea van cholera-achtige aandoe ningen, voorgekomen. BERLIJN, 12 Juni. Uit Arolsen wordt bericht, dat de jonge vorst Friedrich Yon Wal deck en zijne zuster prinses Elisabeth bij eenen rijtoer uit het rijtuig zijn geslingerd. Zij deden, terwijl de paarden voortholden, eeneu ge vaarlijken val, maar moeten nochtans niet ernstig zijn gewond. PETERSBURG, 12 Jnni. Iu een algemeene zit- tiog nam de Rijksraad heden de ontwerpen aan betreffende den invoer van het monopolie vsn braodewijnverkoop in de gouvernementen Ufa, Samara, Orenburg en Perm. Verder werd het ont werp tot bestriding van de beursspecnlatiën goed gekeurd. Bij dit ontwerp ziju voornamelijk de speculatiëu bij Russische gouden fondsen en Russischen goud wissel verboden. Da Beurs wordt van de zij Je vsn het ministerie van finanoiën aan eene strengere controle onderworpen. LYON, 12 Juni. Esn oud-beambte van de spoorwegmaatschappij ParijsLyoaMiddelland- scbe Zee is aangetast door eeoe verdachte ziekte, welke hü in het zuiden heeft opgedaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1893 | | pagina 3