MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Land- en Tuinbouw. Correspondentie. trachtte te brengen. Hij ia naar de gevangenis overgebracht. De hardlooper Stewart, wiens laatste verrichtingen hem recht geven, zegt het IV. v. d. D., op wat meer bewondering dan tot dusverre zijn deel was, heeft Zondag een wedloop gehouden in Café Maas onder Amsterdam te zamen met zijne kunstgenoote, Miss Lnlly. Donderdag a. s. begint hij een snel-wandeltocht door Nederland over een afstand van 2743 K. M., welken hij in ongeveer 25 dagen, rusttijd inbe grepen, zal afleggen. Hij zal daarbij o. a. de steden Haarlem, Leiden, Den Haag, Botterdam, Dord recht en Breda aandoen. Donderdag-morgen te elf nur zal hij van den Dam vertrekken. De landbouwer H. Kroon, inden middelpolder onder N.-Amstel, had eergisteren het ongeluk met paard en wageo, met hooi beladen, van de brug te water te vallen. Het paard be zeerde zich daarby zoodanig, dat het terstond moest worden afgemaakt. De landbouwer wist zich door tydig van den wagen te springes, te redden. Eene dienstbode te 'aGravenhage Vond dezer dagen dagen een gouden horloge, dat zij echter verzuimde aan te geven, 't Mocht de politie, bjj wie de eigenares aangifte kwam doeD, evenwel gelukken de vindster te ontdekken. Zij zal zich hebben te verantwoorden. Door eenige bewoners indebuurt der Muiderpoort te Amsterdam is een hoepelwed- strijd uitgeschreven van Amsterdam naar Diemen en terug, op Woensdag 28 Juni, 's middag te 2 uur. Hieraan zullen deelnemen 100 jongens van 10 tot 13 jaren. Als prijzen zijo uitgeloofd: een nickel remontoir horloge, een inkslel, eeu postzegelalbum, schrijf— eu teekengarnituren, passerdoozen, boeken in prachtband enz.,altemaal geschenken voor de jeugd. Bovendien ontvangt elke jongen die geen prijs wint, eene verrassing. Dezelfde commissie bereidt voor een feest voor meisjes, zoomede eene feestelijkheid ter gelegen heid van den verjaardag onzer Koningin. Naar wij vernemen zullen met lJuli a. s. de ambtenaren der Staaisspoorweg- Maatschappij hunne tweejarige 10 pCts. verhoo ging krijgen, waarop zij drie jaren hebben gewaeht. Een jongetje van den heer P. te Joure had een drinkflïScbje na het baden opzijn bloote lichaam gehangen. Bij het nazetten van een hond viel hij voorover, waardoor het glaa brak. De scherven drongen hem in maagholte en buik, met het gevolg, dat de ingewanden naar buiten kwamen. Dr. Bisselada verbond den knaap. Zyn toestand is naar omstandigheden redelijk Wel. Een behangersgezel, die te Am sterdam langs de Wecsperzijde wandelde, had het ongeluk, twee horloges in den Buiten-Am- stel te lateu vallen. Een stratemakersjongen, die daar in de buurt aan 't werk was, sprong on middellijk te water en dook tot tweemaal en bracht de uurwerken behouden aau den eigenaar terug. De belooning voor dit waagstuk viel den duiker niet mede. Hij kreeg maar een kwartje voor zijne moeite. Men verneemt, dat de Directeur- Generaal der posteryen en telegraphie heeft be paald, dat voortaan voor post- en telegraafbe- stellers uitsluitend zullen worden gekozen gepas- porteerde of gepensionneerde militairen. Spreekwijzen op kennelykschool- verzuim betrekking hebbende: In Amsterdam zegt men; „stukjesdraaien,// in Haarlem „uitbin ken gaan//, in Utrecht //een schobbetje maken,// in Botterdam „scharlokeeren", in Dordrecht „kram metjes loopen//, in Leiden //spybe!en//,in Groningen en Kampen „plat loopen//, in Enkfauizan //een schotje maken//, in Alkmaar //de wink steken//, in Deventer „een eluiperlje maken//, in Amersfoort: „uit sshoften gaar// eu in Breda //schuilen.// Een Engelschman heeft op de Arnhemsche hondenteDtoonstelling drie kortharige fox-terriers mee uit Engeland gebracht, die hij Wel zoo goed is te koop aau te bieden. Volgens den catalogus zyn deze kostbare honden te ver kregen, voor.... 10,000 pond st.off 120,000 het stuk. Men herinnert zich de muskie- tenplaag te Amsterdam van 12 jaren geleden, die de //Bietlanden/r bekend maakte. Een derge lijke plaag heerecht op den Amstelveenschen weg. Sommige aan de oostzijde gelegen gevels van eerige huizen zijn met millioenen muskieten bedekt. Het zijn niet de gewone muggen, doch een soort watermuskieten die niet steken en door deo regen na eeoige droogte plotseling zijn te voortchijn gekomen. Volgens de D u i t s c h-s oc ial istische Vorwarts hebben Nederlandeche socialisten hun Du'tscbe geestverwanten gelukgeweneoht met hun triumf by de verkiezingen. //Weg met individua lisme zoo juichen de Nederlanders weg met het militairisme, voorwaarts op den ingeslagen weg. De overwinning van het internationale socialisme is zeker!// Te BerlijD, waar al sinds e enigen tijd het vertoonen van gedresseerde wilde dieren 'n schouwburgen of café-chantants verboden was, zijn nu ook zulke vertooniogen, in menagerieën geheel verboden, „omdat een schouwspel van dien "ird pbysiek en moreel een slechten invloed uit oefent op de toeschouwers.'' Dat kwamtoohdewerkelijkheid to veel nabij. By de dragonder-manoeuvres in de hoogvlakte van Arragonj by Ca'CBSsone, zijo ten gevolge van eene onoverlegde charge twee pelotons met zooveel kracht op elkander ingereden, dat verscheidene paarden met hun ruiters zijn omge vallen. Er zijn twaalf soldaten gewond, waarvan zeven zwaar. //Een r o o v e r-K a m erlid?// Een grond eigenaar ontving dezer dagen eeu dreigbrief van den beruchten en ouvindbaren rooverboofdman T i b w o z i, om hem eene aanzienlijke som golds te zenden, poete restant B jme. De landheer stelde de politie ervan in kennis, een brief met waardeloos papier werd aan den post bezorgd, terwijl eenige geheime agenten het loket in het postkantoor bewaakten. Eenige dagen geleden,verhaalt de radicale "Secolou nu, kwam een mau dien brief opvragen. Maar tot hunne onuitsprekelijke verbazing bemerkten zij, dat die man een Kamerlid was. Zij dorsten hem niet ar resteeren en lieten hem loopen! De Secoio "voegt er bij, dat over deze zaak eene interpellatie in de Kamer zal worden aangevraagd, maar verwacht, dat ze zal gesmoord worden. Met het oog op het gebrek aan voeder heeft de Hertog van Mainingen 400 zijner herten laten dooden en zijn bosschen voor de boeren opengesteld. De statistiek heeft onlangs eea vreeselijk feit aan het licht gebracht. Da Engelsch- man Muihall heeft berekend, dat in onze eeuw on eindig meer menschen door zelfmoord dan door den oorlog sterven. In de laatste 50 jaar zijn in Erankryk Oostenrijk en Duitsohland 316,000 men schen het slachtoffer van oorlogen geworden, cn in denzelfdeo tijd hebben zich in die landen 510,000 menschen van het leven beroofd. B ij N a n t i c o ke (V. S.) zijn Donder dag vijf mijnwerkers door eene gasontploffing omgekomen en vier erLiiig gekwetst. Het geluk bestaat hoofdzakelijk hierin: God lief te hebben, zich te schikken in zijn lot, en niet wat anders te willen wezen dan wat men is. Leeren zonder nadenken is verloren moeite; nadenken zonder leeren is gevaarlijk. Het klimop hecht met alle krachten Zich aan den zuil, geknot gescheurd; Zóó houdt de mensch met zya gedachten Te trouwer vast wat hij betreurt. Collegiaal. Een dokter werd bij een zieke geroepen, die zijn eigen dokter den bons had ge geven. Na eenigo minuten met zyn nieuwen patiënt gesproken te hebben, vroeg de dokter. Wie is de collega, dien u hebt gehad? Dokter Z.autwoordde de patiënt. O, dat 's een mijner beste vrienden !Dat 's een verduivelde kraan in de muziek, ook danst hij keurig en bij zingt als een lyster. Een beste vent, een knap, onmisbaar man in een gezelschap Een ruim geweten. Verbeeld je, gisteren kwam een cliënt op 't kantoor om af te rekenen, en hij beiaaide me honderd galden te veel! En wat heb je gedaan? Eerlijk bovenal! Ik heb de helft gegeven aan mijn oompagnon. Te laat geboren. Jawel, mask maar verzen wanneer zoo'n Vondel, Bilderdijk, Shakespeare, Goethe, en hoe heeten ze allemaal, je de schoonste gedachten hebben weggekaapt. Gezien en voldaan. Herman Piefke meest school blyven, omdat hij zijne lessen niet had ge leerd. Hij kreeg daarom een briefje, dat zijn vader moeat teekenen. Da vader is eenvoudig bankwerker en een man, die de discipline hoog houdt. Herman bracht het briefje terug met betraande oogen. Het was als volgt geteekend: //Gezien en afgeranseld. C. Piefke.// Gek geworden. Ejd 84jariga weduwnaar huwde een 19-juig meisje. Een der bladen vatte de zaak humoristisch op en merkte daarbij aan: //Toen verleden jaar zijne vrouw stierf, dachten de nabestaanden dat de man gek zou worden. Dit vermoeden is thans gebleken juist te zijn.// HAAELEM. Bij den Baad dezer gemeente zyn ingekomen adressen van het Nederlandsch Werklieden Verbond en den Nederlandschen R. K. Volksbond om door dat college te laten bepalen, dat de vrije dag voor den werkman, vervallen door het intrekken van den laatsten kormis- Maandag, zou vallen op 31 Augustus, den ver jaardag der Koningin, en zoo die op een Zon dag mocht vallen, alsdan den len September daar voor aan te geven. B. en W., van advies dienende, verklareD dat het gemeentebestuur de bevoegdheid mist om, welken dag dan ook, te verklaren tot openbaren feestdag, doch voor de werklieden iu dienst der gemeente willen zy het daarheen leideo, dat deze, óf op Koningioue-verjaardag óf, valt deze op Zon dag, 's Maandags vrijaf zullen hebben. Zij hopen dat de Baad dit zal toestaan en ook, dat alle ingezetenen die werklieden in hun dienst hebbeu, evenzeer zullen bandelen. Wy geven het Bestuur vari den Nederlandschen R. KVolksbond in oterwegiug wy hebben niets tegen een vrijen dag voor den werkman, te letten op de erkennende Katholieke feestdagen die gevierd moeten worden als Zondag, om op die dagen te zorgen dat de Katholieke werkman vrij af heeft en hij met vrouw en kinderen even goed als zijn patroon, zijne godsdienstplichten kan vervullen. Als de Nederl. R. K. Volksbond dien weg op ging zou hij zeer veel nut kunnen stichten. Door de politie alhier is aangehouden B u d o 1 f Jacobus Beynierse, oud 47 jaren, horloge maker, geboren te dezer slede, zonder vaste woon plaats, verdacht van diefstal van een koperenplaat eener brievenbus van perceel no. 2 7 aan hetSpaarne, die hij echter vermoedelijk even voor zijne aanhon- ding in de Amsterdamscha vaart heeft geworpen. Hunne Exc. de Minister van Binnenland- sche Zaken en van Koloniëu hebbbn Zaterdag 11. een bezoek gebracht aan het Koloniaal Museum en bet Museum van Knntny verheid op het Paviljoen alhier. Eene zeer nuttige inrichting heeft onze stad. Zij is gevestigd op de Nieuwe gracht No. 68, waar onderricht wordt gegeven in het koken. Mevrouw De Clercq van Weel opende jl. Vrijdag als presidente de 3de algemeene vergadering der Haarlemsche kookschool en deelde mede, dat we gens het aangevraagde ontslag van de directrice de school wat vroeger dan het vorig jaar was ge sloten. Hat afgeloopen jaar is zeer gunstig geweest. Het getal leerlingen heeft dat van het vorig jaar overtroffen, wel een bewijs, dat de school in eene dringende behoefte voorziet. Het bestuur heeft eenige veraodering ondergaan. De eere-presidente, mevr. lord ene, heeft onze stad verlaten. Eene der dames-leden heeft om gezondheidsredenen bedankt, terwijl 3 nieuwe dames-leden zijn toe getreden. De nieuwe cursus zal weder primo Sep tember beginnen, waarvoor reeds vele leerlingen zich hebben aangemeld. De kas sluit met een tekort, zoodat men hoopt, dat nieuwe contributiëu zullen inkomen om doze nuttige zaak te steunen, vooral ook om het voornaamste doel der school, den kosteloozen cursus der meisjes uit de volksklasse, te kunnen uitbreideo, om haar te leeren eenvou dige spyzen smakelijk klaar te maken en zoo de voeding van de volksklasse gaandeweg te verbe teren. Met dankzegging aan de dames van de com missie van financiën werd de vergadering gesloten. In de Opr. Haarl. Ct., lezen wij, dat op initiatief van dr. Van Deventer directeur van het krankzinnigengesticht „Meerenberg,// hier ter stede, onder den nsam van de Noordhollandcche Voreeniging //Meerenberg" eene vereeniging is op gericht, die ongetwijfeld ieders sympathie zsl wegdragen. Eenige dames hebben zich nl. vereenigd om persoonlijk aan de onvermogende verpleegden in het gesticht //Meerenberg// bloemen en vrachten te brengen en de zalen waar de verp'eegden ver blijf houden, van enkele sieraden te voorzien en daaraan zooveel mogelijk een gezellig aanzien te geven. Ieder, die weet hoe velen dier arme ongelnk- kigen, noodwendig afgesloten van de maatschappij, ieder stieven op prijs stellen, waaruit blijkt, dat er ook buiten hunne verplegers nog personen zijn, die belang in hen stellen; ieder, die weet hoe elke kleine oplettendheid hun bewtzm, ook door hen gewaardeerd wordt en ztlfs velen hunner gelukkig maakt, zal zeker gaarne het zijae bij dragen om het werk van den ijverden directeur en van de dames, die aan zijne roopstem en die zijner echtgenoote gevolg gaven, te steunen. Door de bovengenoemde Vereeniging zijn dezer dagen talrijke circulaires verspreid om medewerking te vragen, hetzij door het geven van geldelyke bij dragen, hetzij door het verstrekken van bloemen of vruchten. Mogen velen zich genoopt voelen ook op deze wijze het lyden van ongelukkige natuurgenoo- teu te verlichten. Het bestuur van de Vereeniging „Meerenberg// is samengesteld als volgt: mevrouwHaitsma Muiier bsae v. Sytzema, pres.; mevr. Willekes Macdo- nald Reijnvaan, penn.; mevr. FerfLaan-, mejuffrouwen A. Suermondt, O. Von Hemert, M. Des Amorie van der hoeven, J. De Wit, L. En schedé, C. Schorer en S. Schorer, secr. Zeker betuigen ook wy onze sympathie met het streven van Dr. Van Deventer en vooral met de dames die zich welwillend veel moeite willen getroosten in het belang van de ongelukkigen. Maar val ook nu weer onze aandacht heeft getrokken is.- dat er geen enkele Katholieke dame onder de ge noemde te vinden is. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: 2225 Juni: A. J. v. d. Vliet-Weerman, z. A. C. Wiebes-Boerrigter, z. H. G. Wesselins- Kerkmeijer, z. D. Xok-v Nellestija, d. J. Koning- Dorst, z. M. Rond-Geilvoet, d J. Zonneveld-Ha- gendom, d. S. M. Blei-Serné, z. B. KerkmanVeen. stra, z. K. Johannea-De Benrs, d. ^levenloos). A- Beksvoort-v. Delden, d. C. T. Nienwenhoven-Piët, d. H. J. M. Meijers-Deelen, d.— M. C. H. v. El-Bartels, z. W. Souwer-Swcnneker, d. M. P.Voorham-v. Galen, d. OVERLEDEN: 22—25 Juni: A. 11. Rijbroek-Hnizeners, 63 j. M. H. Hnijbens, 3 md. J. v. Brinkom-Krnijer, 73 j. M. H. Govers, 2 md. J. B. v. Bunren, 2 md. J. Kenselaar, 68 j. C. T. Dolle, 17 md. J. Kattestaart, 68 j. K. Schouten, 65 j. A. Kors, 5.j. J.Dort- mond, 72 j: G. J. Terpoorten, 5 m. Afloop der veiling van perceelen, gehou den in „De Gouden Leeuw// te Haar lem op Zaterdag 24 Juni. No. 1. Een loods en erve, achter perc. no. 2. No. 2. Een hnis waarin tappers- en slijtersaffaire en erve aan de Turfmarkt, get. no. 18 f 8530, opgehouden. 'No. 3. Een winkelhuis met bovenwoning, tnin en erve Spaarn- wouderstraat get. 94 zwart en rood. No. 4. Een huis en erve Maasalesteeg, achter het voorg., get. no. 92c. De perceelen no. 3 en 4 gecombineerd f5825, P. Van der Stad voor A. M. Mok. No. 5. Een huis, erve en tuintje, Lange Heerenvest.get. no. 16 f1510 J. Van den Berg. No. 6. Een huis en erve met tnintje en stalling voor 12 stuks hoornvee, Breestraat get. no. len 3 f4450 P. Hoogeveen. No.7. Een huis en erve Wolstraat, annex het woonhnie, een pakhuis waarin paarJenslaohterij get. no. 3 zwart en rood f 2180, A. Bosch. No. 8 Een stuk bouwterrein Zijlweg tegenover de Spoorwegatraat groot 2 aren 18 centiaren f1840. P. Hoogeveen. No. 9. Een perceel als voren groot 2 aren 38 centiaren f 1850 E. C. Mons. No. 10. Een perceel als voren groot 2 aren 53 centiaren f1940, E. O. Mons. No. 11. Een percel als voren grcot 2 aren 80 centiaren. No. 12. Een perceel als voren groot 2 aren 86 centiaren. No. 13. Een pereeel als voren, groot 2 aren en 75 centiaren. De perceelen no. 11, 12 en 13 gecombineerd f 8255 opgehouden. No. 14. Een huil en erve met tnin,Groot Heiligland, get. no. 54 en een daaraan verheeld pakhuis en erve aan het Nieuw Heiligland, get. no. 20. No. 15. Een hnis en erve Groot Heiligland get. no. 52.^ De perceelen 14 cn 15 gecombineerd f3780, H. Smink. No. 16. Een huis erve, Nieuw Heiligland get, no, IC. No. 17. Een huis en erve Nien w Heiligland, nevens het voorg. get. no. 18. Da perceelen no. 16 en 17 geoombineerd f2570, J. Klimbie. No. 18. Een huis en erve Korte Hofstraat get. no 15 f 1670, J. Van den Berg. No. 19. Een hnis cd erve, Mincebroedersteegget.no. 7. f700 P. J. Braspenning. No. 20. Een hnis en erve Minnebroedersteeg get. no. 13 f700, J. N. Van der Weij- den Lzn. No. 21. Een hnis en erve Minnebroeder- steeg, get. no. 17, f765 J. Klimbie. No. 22. Een hnis en erve, Omvalspoort get. no. 12. No. 23. Een huis en erve Omvalspoort get. no. 10. No. 24. Een huis en erve Omvalspoort, nevens het voorg. get. no. 8. De perceelen no. 22, 23 en 24 gecombineerd f 2035 H. Van der Pol. No. 25. Een huis en erve, Boeren- steeg get. no. 24 f 905, J. De Boer. No. 26. Een hnis en erve Nobelatraat get. no. 12 f920, G. C. Merens qq. No. 27. Eeu winkelhuis en erve Ko ningstraat get. no. 52, f8000, A.|Van der Linden qq. De Staats-Ct. van heden bevat het verslag aan den Minister van Binnenlandse lie zaken uitgebracht door den districtveearts te Haarlem, M. J. Hengeveld GJz. omtrent de proef met de inenting tegen de vlekziekte der varkens, in 1892 van regeeringswege genomen in de gemeenten Nieuwe Niedorp, Wijdenes, Hoogwoud, Wognnm en Berkhout. Dat een kilogram hooi even duur is als een kilogram brood, is zeker eene zeldzaamheid, eu toch is dit op Walche ren thans het geval. Daar kost een voer hooi f 70 en het brood in de gestichten te Middelburg is aanbesteed voor nog geen 7 cents. Overal ia daar weinig hooi gewonnen, en het is te voor zien, dat de prijs nog aanmerkelijk zal stijgen. Er was dezer dagen zelfs een koopman uit den Eizas, om op Walcheren hooi te koopen; het schijnt das dat daar ook geen overvloed is. Men duide het ons niet ten kwade, dat wij de ingezonden stukken die niet onderteekend zijn met den naam van den schrijver, betrekking hebbende op de onlangs gehouden verkiezing en de a. s. herstemming in het Beverwijksche district, geen plaats verleenen in ons blad. Onze vrienden die tegen de gepleegde schandalen in verzet komen, zien liever een openlijk optreden, opdat ook aaD het modderen van achter de schermen waaraan mannen zich schuldig maken, die een verhevener roeping hebben te vervullen dan ons in het geheim te bestoken, daarvan moge terogkomen. Bed. HAABLEM, 26 Juni. Ter graanmarkt van heden zijn aangev: roode tarwe 16.a witte f 6,25 a rogge f af haver f 4,62 a f gerst f bruine boonenf a f Gr. erwten f a f Capucijners f af Oliezaad f.— Karwijzaad HAARLEM.26 Juni. Boter, aangevoerd 147 KG. ver kocht 96 KG., f 1.40 a f 1,30 Biggen, aangevoerd 121 stuks, verkocht 82 stuks f 7.I f 10.— Schrammen aangevoerd 62 stuks, verkocht 53 stuks, f 14,—a f 30. Aardappelen aangevoerd392 heet. verkocht378 heet, f 1.— a f 5.— Appelen aangevoerd heet. verkocht heet. f af. HOORN, 24 Jnni.Opde weekmarkt van heden waren de prqzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe 6,25 a 8,— heot. rogge f a Heet. Gerst a 4.heet haver f 4,75 a 14— mosterdzaad 27,—a 28.— heet. brnine f 6.50 a 10.vale 7.a ƒ14.— heet paardeboonen 5.25 a 6.— heet. erwten a f ALKMAAR, 26 Juni. De aanvoeren en prijzen van het vee waren heden als volgt. paarden 1 a venlens f 10 koeien a 1 160 a 230 142 vet kalf f 35 a 75 19 nuchtere kalveren f 6 a 10. 130 schapen f 13.— a 19. lammeren f alles per stuk.133 vette varkens 40 a 48 c. per kilo 27 magere varkens f 16 a 20 biggen f a bokken en geiten f a kleine bokken a c. ezels f a per Btnk. AMSTERDAM, 26 Juni. Ter veemarkt van heden wa ren aangevoerd: 203 runderen lste qnal. 68e. 2de qnal. 58 o. 3e qnal. 48c.; vette kalveren, 1st qual. a o. 2de qual. o. per kilo 7 graskalveren f a 96 nuchtere kalveren f 4 a f 8. 24 schapen en lam. 457 vette varkena39 a 43 c. per kilo. biggen paarden f ROTTERDAM, 26 Jnni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, 102 rnnderen, 166 vette en graskalveren nuchtere kalveren, 633 schapen of lam meren, 399 rarkem, biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden waren als volgt: Rnnderen lste qnaliteit 70 c. 2de qnal. 64 e. 8de qnal. 58 e.; kalveren lste qnal. 2de qnal. 80 a 75 o. schapen lste qnal. .55,2de qnal 45 0., alles per kilo; varkens lste qnal. 22 a ct., 2de qnal. a 21 c., 8de qnal. 20 e., licht soort 22 a 23 per half kilo. SCHIEDAM, 24 Juni. Moutwijn per HL. vat f8,50 Jenever f 14.—Amsterd. proef 115,25. Spoeling 1.50 Commissie fl.50. LONDEN, 26 Juni. By de ramp der Victoria zija omgekomen 22 officieren en 238 mauach&ppen; gered xijo 29 officieren en 287 manschappen. Nadat de Camperdown tegen de Victoria wis aangekomen, liet admiraal T r y o n de Victoria landwaarts steveueo. Hij liet de zieken en gevan genen der equipage op dek brengen. Maar het vaartuig begon te zinken. Toen beval Try on een.- sauve qui peut. Hy zelf bleef op den brug. In don tijd vau ruim tieu minuten was het vaartuig in den afgrond verzonken. PABIJS, 29 Judi. In eene groote meeting om te proteateeren tegen de maatregelen door de Begee ring tegen de syndicaten genomen, die zich niet houden aan dc wet van 1884, is de gemeenteraad nitgenoodigd de Begeering te waarschuwen, dat de werklieden het voorbeeld der Belgen volgen zonden en algemeen het werk staken. PABUS, 26 Juni. De Minister van Buitenlsnd- eche zaken heeft iu de couloirs der Kamer mede gedeeld dat Cornelius Herz is overleden. TOULON, 26 Juni. Eergisteren en gisteren zyn hier ter stede en in de omstreken acht personen overleden aan cholera. BEBLIJN, 26 Juni. HeJen-avond was van 116 herstemmingen het volgende bekend. Gekozen: 25 conservatieven, 10 leden der Bijksparty, 35 natio- naal-liberalen, 10 van de vrijsinnige vereeniging, 21 vau de vrijzinnige volksparty, 7 Zuid-Dnitsche volkspartij, 9 leden van het centrum, 7 Polen, 14 anti-semieten, 20 sociaal-democraten, 7 Weiten, 1 Elzasser. BUDA-PEST, 26 Jani. Men verzekert dat hier heden een cholerageval met doodelyken afloop is voorgekomen. DJEDDAH, 26 Juni. Te Mekka zijn gisteren 455 personen aan cholera gestorten. PABIJS, 26 Juni. De heer Deorais is be noemd tot gezant te Londen ter vervanging van den heer W addington, en heeft de benoeming aangenomen. SOUTH SHIELDS, 26 Juni. Het stoomschip Myrtle Branch is heden-Bacht de Tyne opge- s'.oomd; de gezagvoerder heeft bericht dat zija stoker tijdens de reis aan cholera is overleden; het vaartuig is in quarantaine.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1893 | | pagina 3