MARKTBERICHTEN, Laatste Berichten, Diefstallen. Ongelukken. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Land- en Tuinbouw. Kerknieuws Uit Harlingen schrijft men aan hst Nieuws van den Dag oyer den moordenaar van mej. M. het volgende: ,/Bleek reeds dadelijk, dat men met een over legd plan had te doen, in het verhoor gaf ds. Barger te kennen: „Ik weet zeer goed wat ik deed, ik beo volkomen normaal/' en daaroa: //Gij behoeft mg nitt uit te hooren, ik ral u alles tot in de bijzonderheden medodeelcn, „Op den avond van 4 Maart, toen üs. B. de Gods dienstoefening in de Groote Kerk leidde, aprak hij zeer opgewekt en treilend naar aanleiding van Lucas 23: 28 (Weent niet over mij, maar over uz-.l«en en uwe kinderen), en toen meet hg het voornemen hebben gehad om een tragisch einde aan zijn leven en loopbaan te maken, door den bijbel naar beneden te smijten en zich te doorsteken want hij had zich ook em dolk aangeschaft. Doch het meisje in de kerk ziende, waarop hij zijn hart had gezet, kwam bij tot andere gedachten, daar hij in die omstandig heid een voor zijne wensohen gunstig teeken zag. Zijne vrouw was geheel als door hem ge biologeerd, zoodat zij op zijne last herbaalde- lijk moeite deed om het meisjs in huis te lokken. Men vond bij het lijk negen briefjes van mevr. B., allen ten doel hebbende om het meisje in huis te krijgen, zoo zij (Mevrouw B.) meende, om eene laatste ontmoeting tot af scheid te doen plaats hebben; //want//, zoo was haar beloofd, //dan kan het tusschen ons ook vrede zjjn.v Zaterdag zijn 350 werklieden der landswerf te Amsterdam ontslagen. Alweer een aanslag heeft Vrijdag-avond plaats gehad bij het uitgaao der bontweverij Insulinde te Hengeloo. De directeur dier fabriek, de heer Campagne, werd opgewacht door een zekeren J., een der werkstakers welke niet weer worden;to.- gelatcn. Genoemde J. bracht den hee; C. met een soherp voorwerp eenige verwondingen toe aan hala en nek; welke gebleken rijn gelukkig niet van erna igeo aard te zijn. Naar een voorloopig verhoor te heoben ondergaan, werd genoemde J. op vrije voeten gelaten. Naar wij vernemen heeft door bemiddeling van den Pauselgken Internuntius te 's Gravenhage, de E. K. vereaniging //Eencents-ichoilpenning" te Franeker vaa den Paus twee fraaie cameeën ten geschenke ontvangen,de eene met eeD Madonna beeld, de tweede met een buste van den Paus. Deze voorwerpen moeten dienen tot prijzen bij eene verloting van kunstvoorwerpen, die de vereaniging tot verbetering harer geldelijke omstandigheden heeft op touw gezet. Te Uden (N.Br.) was 'a ochtends vroeg de koopman in gemaakte kleeren M. met zjjoe vrouw naar de jaarmarkt te Aarle-Kikstel gegaan. Toen zjj 'a avonds thuis kwamen vonden zij hun huis open. Alle kasten en kisten waren opengebroken en al het aanwezige geld, ongeveer f 360, ver dwenen, benevens eenige gouden en zilveren sieraden. De dieven men vermoedt twee schijnen al den tijd gehad te hebben om hunne roofzucht bot te vieren. Twee nienwe jassen, twee hemden, zakdoeken en andere kleediugstnkken, worden eveneens gemist. Uet vermoeden ligt voor de hand, dat zij den geheelen dag in het huis vertoefd hebben en dit b$ het vallen van den avond verlaten hebben. Te Woubrugge is de coievaar reeds gearri veerd, en wel vroeger dan gewoonlijk. Moge deze lentebode werkelijk de aankondiger van een goed voorjaar rijn! Een zekére B. te Tilburg, een Hongaarsch werkman, heeft tweemaal een moordaanslag op zijne vrouw gepleegd. Bij de eerste mislukking ontnam zij hem de revolver die met zes ko gels geladen was. Den volgenden dag, nadat bij te 'e-Hertogenbosch eene nieuwe gekocht had, kwam hij in een vlaag vao woede bij haar te rug zij had intnscchen de wijk naar hare ouders genomen en richtte de revolver op hssr hoofd. Doordien zij hem op de hand sloeg kreeg het schot eene BDdere richting gelukkig zonder iemand te raken. Op haar hulpgeroep vluchtte B. de wooiDg uit en is sedert dien tijd spoorloos verdwenen. Alleen is vsn hem een briefje uit het naburige Berkel ontvangen, maar daar is hij niet te vin den. Een verschrikkelijk gevel deed zich gisteren te 's Gravenhage voor. De timmerman v. L. kreeg in bijzijn van zijne kinderen een hevige twist met zijne vrouw. De kinderen riepen moord I en buren schotea op het hulpgeschrei toe. De vrouw bleek te zijn overleden. Volgens de geruchten zon de man zijne vrouw een zwaren slag met de hand hebben toegebracht of wel haar bij de keel hebben gegrepen en geworgd. De man ontkent dit echter en beweert, dat zijne viouw door eene beroerte is getrcffeD. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats vervoerd en zal heden naar het Academiich Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht om aldaar te worden geschouwd. De zaak is in in structie. Dezer dagen had eene ernstige ontploffing plaats in een kruitmolen te Gibbetow (Nienw Jersey.) Een werkman werd geheel in stukken gescheurd, verscheidene anderen werden gekwetst. Het ge bouw werd geheel vernield. In Perzië, in de steppen tusschen Teheran en Meiched, sijn onlangs retroleumbronnen ontdekt welke reeds geëxploiteerd worden. Perzische groot handelaars, zoo bericht mer, zijn voornemens, te Rosiow aan de Don depóts van deze Perzische preloleum te vestigen, om daarmede tegen de Eussische petroleum en tegen den paegevormden //Amerikaansch Eussischen petroleumring" te con- cnrreeren. Het aantal dames:studenten te Parijs neemt steeds toe. Den 31«ten Dacambor waren er 343, waarvan 171 franQiises. De meeste vreemdelingen komen uit Rusland. In den loop van het vorige jaar zijn zes dames in de geneeskunde gepro moveerd. Petroleum, bestemd voor machinebrandefof, zal binrenkort vrij van rechten in Duitschlaud in gevoerd kunreu worden. Ia de Vossische Zeitung kwam dezer dagen de volgende advertentie voor: „Eeo heel aardige, kleine jongen van ander half jaar, die het ongeluk gehad heeft zijn lieve mamaatje te verliezen, wenscht op deze wijze daar hij zelden met dames in aanraking komt een nieuw mamaatje te vinden, die echter ook door teederheid en minzaamheid, eeoe trouwe levensgezellin voor zijn papaatje moet zjjn. Mija papa is een architect, die eeDe flinke maatschap pelijke betrekkiog bekleedt; daarom moet ik echter ook naar eenig fortuin uitzien, opdat mijn papaatje in tik opzicht tevreden zal zjjn met mijn niruwe mamaatje. Ik verzet mij tegen alle tuaschenpersonen met al de kracht die reeds in, mg is en verzoek, dat alle mededeelingen direct geschieden." Iets voor dierenbeschermers. In Amerika heeft men eene nieuwe mode uitgedacht. Terwgl men daar vroeger, zooals in andere landen jn- weeleu droeg, nit edelgesteenten vervaardigd, is Uncle Sam er thans tce overgegaan om bij voor keur levende dieren als s'eraad te dragen. Deze zonderlioge sieraden worden zoowel door heeren als door dames gedragen en liggen voor alle winkels naait diamanten en parelen uitgestald. Een diertje, dat bijzonder geschikt schjjnt te zijn, is de hagedis, die in vele verschillende kleuren voorkomt en 's avonds op de avondtoiletten der dames en aan de horlogekettingen der heeren aan eene dunne speld wordt beveitigd. Daar doze diertjes na de opprikking blij /en leven, is voor hen deze mode bjjzonder wre^d. Een Fransoh officier, dia uit Dahomey teruggekeerd is, heeft verhaald, dat Behanzin, toen hij, van allen verlaten, begreep, dat verderen tegtn- stand nutteloos was, zijne moeder bij zich ontbood, en tot haar zeide: //Ik zal mij aan den Koning der Franschen overgeven, maar mijn overleden vader Glegle moet dat weten; gig zult het hem gaan vertellen." Hierop liet hg zgne moeder het hoofd van den romp scheidenl Onverstoorbaar kalm, met de onafscheidelijke pijp ia den mond, woonde hg het onthoofden bg. Een verschrikkelijk geval. Zekere Fred Moorgat, wonende te Denderbelle, (België) kwam giiterenavoud, om 7Vaure, zooals caargewoonte, zijne dochter te gemoet, die te Dendermonde op ds fabriek werkt. Gekomen aan de barrière van St.-Gidu-Boonwjjck, en dezen niet gansch gesloten zijnde, stapte hij zonder achterdocht de spoorbaan over, toen hij onverwachts getroffen werd door eenen aldaar mauoeuvreerenden goederentrein, die hem om zoo te zeggen letterlijk het hoofd afsnetd. Dokter Yan Stappen, dadeljjk ter plaatse toe gesneld, kon slechts den dood vaststellen van den ongelukkige, die eene diepbedroefde weduwe en zeven minderjmge kinderen achterlaat. Een koninkrijk te koop. Een koninkrijk val eerstdaags te Berlijn publiek verkocht worden. Het is het koninkrijk Matupia, op het eiland Tatolo, in den Bismarck-aichipel, tusschea Nieuw Zeeland en Nieuw Mecklenburg gelegen. Het land is 7 vlerk, kilomoter groot. Het heeft ongeveer 1000 inwone.-s on de hoofdstad Matupia most de beste haven van den Bismarck-archipel zijn. Matupia werd indertijd door den laatsten in- landschen Koning verkocht aan den heer Weiszer, directeur der GuioeB-roaatsehappg, die na bloedige gevechten met vijandige inlandtche stammen, zijn //Rijk// bestuurde tot algemeene tevredenheid zij ner ondtidanen. Maar nu die heer overleden is, wil'geen zgner erfgenamen hem opvolgen en zoo komt het Koninkrgk in veiling. Misschien voelt wel een ander Europeesohc kroonpretendent zich geroepen, den troon van Matupia te beklimmen. Aan het station Delftsche poort te Rotterdam aangekomen gaf een heer kennis dat hem zijn geldbeurs was gestoten. De conducteur sloot de portieren van den waggon ten einde de mede reizigers te fouilleeren. Eene juffrouw, die in de zelfde coupé zat, verzette zich ernstig daartegen, waardoor het vermoeden zich juist op haar ves tigde. Nadat zij overgebracht was naar het po- litiebureel, werd het vermiste bij haar gezonden. Er is procet-verbaal opgemaakt. Te Utrecht is in verzekerde bewaring genomen een stads-plantsoenwerker, die geen verschil scheen te kennen tnstchen het mijn en dijn. Hij wordt verdacht van aan die gemeente toe- behoorende gereedschappen ontvreemd en gedeel telik te gelde te hebben gemaakt. Zijne woning bleek een magazijn te zijn; al thans vele werktuigen van allerlei aard werden in beslag genomen. Een 32 jarige kleermaker en eene 19 jarige diamantslijper, hebben ia een sigarenwinkel in de Kalversttaat te Amsterdam, een duizendtal tramkaartjes ontvreemd. De politie heeft da diaven aangehouden. In een onbewaakt oogenblik is ts Zuilichem een driejarig kind van G. v, V. aldaar in het water geraakt en verdronken. Nabij Delft ie gisteren opgehaald het lijk van vrouw S., oud 69 jaar, die, waarschijnlijk door de duisternis misleid, in het water aan de Oostpoort is geraakt en verdronken. Yieemd, dat er zooveel menschen zijn, die hopan koran té oogsten, wanneer zij onkruid zaaien. Een mensch moest zich nooit schamen, zijn ongelijk te erkennen, hij zegt daarmee slechts, dat hij haden wijzer is, dan hij gisteren was. Onged-uld vergif der ziele! Waar geduld een kostlijk kruid! Die dat krnidtjen aan mag kweeken, Vind, den Levens-balsem nit. Oude adel. Mijne voorvaderen waren er reeds, voordat het Htnegouwsche huis bestond. De mijnen hadden op 't Henegouwsche huis al 'n hypotheek Zelfbewustzijn. Luitenant, deukt u nog niet aan trouwen Te moeilijk een passend pendant te vindeo! Lage koers. Man: De volgende maand kunuen we de zilveren bruiloft vieren. Vrouw: Dat is toch niet waar! We zgn pas twintig jaar getrouwd? Man: heb je dan niet gehoord, dat het zilver zoo in waarde gedaald is? We kunnen best 20 pet. aftrekken. HAARLEM. Opnieuw heeft de beer H. V a n Breemen Hzn, den Gemeenteraad een aanbod gedaan tot afkoop van de erfpacht van het terrein //De Phoenix." In hoofdzaak komt de aanbieding hierop neer, dat adressant voor het afstaan van erfpacht, die nog duurt tot 1933, een gulden perM». vraagt. Het geheels terrein is 20600 vierkante meters groot. Buitendien stelt requestrant als voorwaarde, dat hij van dit terrein in eigendom verkrijgt een stuk, groot 80 bij 40 meters, te zamen dus 3200 M2, gelegen in het verlengde van de daar gebouwde school. Wanneer de Raad dit atnbod aanvaardt, blijft de afbraak enz., die er nog aanwezig is, hel eigendom van adressant. De heer van Doppen alhier heeft het recht van pacht verkregen voor den tijd van tweejaar, om te mogen jagen op de grirden der Maatschap IJ muiden, ongeveer 200 H A. groot voor f455 's jaars. Hier ter stede veischijnen niet minder dan 17 week-en dagbladen. Wij ontvingen de voorjaars-catalogus van de firma E. H Kr el age Zoon waarin wij zien, dat deze hare welbekende Hyacinthen Pronkbak- ken heeft overgebracht naar een harer tuinen te Oterveen, waar de liefhebbers zich in de vol. gende maand zullen kunnen verlustigen in de aanschouwing van het voortreffelijkste dat de Haarlemeohe byacinthenteelt oplevert. De Cata logus ziet er wat illustraties, druk en redactie betreft allerkeurigst uit. In het vorige jaar werd door den Raad dezer Gemeente eene som van f 22 000 besehikbaar ge steld voor de stichting van een Mausoleum op het nieuwe gedeelte der algemeene begraafplaats. Nu het Mausoleum gereed is en in gebrnik kan worden genomen, is door B. en W. aan den Raad ter vaststelling aangeboden eene verorde ning op de hefliag voor het begraven daarin en eene verordening op de invordering dier rechten. Voor het bekomen van het recht om voor on- bepaalden tijd in een der grafkelders lijken te begraven wordt voorgesteld te htffea: a. voor een kelder in het hoofdgebouw en ia het, voorportaal, ruimte bevattende voor de lijken van 8 volwassen personen en van eenige kinde ren, eene som van f 3000; 5. voor een kelder onder de colonnade, ruimte bevatteide alsvoren, eene som van f2500; c. voor een kelder in de zijvleugels, ruimte bevattende voor é:n lijk, eene som van f150; d. voor een kelder in den benedengang van de zg-leugels, eveneens ruimte bevattende voor éan lijk, e;ne som van f 100, De sub a en b genoemde kelders kunnen op ver zoek in twee helften werden gesplitst, wtlke elk afzonderlijk verkrijgbaar zijn tegen de helft van de voor den geheelen kelder vaslgestelden prijs. Nu wetCD de Haarlemmers op welke voorwaarden zij ia gebouw vaa bederf, zich kunnen doen opDemen. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: 8-12 Maart. E. H. Albers-Boet- ter, 2d. M. M. Velthuys-v. Kesteren, z. J. Sikkink-Wapens, d. M. C. de Vos-de Lang, z. M. W. K. Biesbronck-Drogdrop, z. N. Sohuchhard-Hes, d. A. P. Achttien-ten Berge, d. A. Flascbwinkel-Groen, z. J. T. Cra- mer-van Straelen, z. W. van Mackelenberg- Leemans, z. P C. v. Brouwershaven-v. Erken, z. N. Luitze-Bakker, z. S. Hoogkamer- Brussel, d. E. M. v. Gennip-Nijsseo, z. A. Bos-v. d. Oord, r, G. Eterman-Willemse, d. OVERLEDEN: 8-12 Maart. J. Schollen, 31 j. C. van Maas-Mulder, 78 j. J. Bijster-Rose, 38 j. J. van Bruggen, 69 j. J. T. Kerk vliet, 2j.H. Wielart, 53 j. H. Spee-Zomer- dijk, 87 j. J. Stoelman, 16 m. D. Kabel, 6 j. G. A. de Droog, 4 m. F. B. J. A. Haf- kenscheid, 6 m, J. Nieuwveen, 5 j. A. Tesselaar-Bakker, 50 j, R. Mok- Drieduiten, 60 j. Te Roelof-Arcndaveen heeft zich eene afdeeling gevormd van de Alg Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem. Deze afdeeling telt reeds 42 leden en 2 donateurs. Ben comité dat zich te Hillegom heeft gevormd, buiten de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen- cnltnnr om, wenscht maatregelen te nemen, om den handel in afgesneden bloem',n van bolgewa?8en naar het buiten land zooveel mogelijk tegen te gaan. De heer jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden burgemeester van Hairlem is toegetreden als donateur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Z. D. H. mgr. W. Van de Ven, bisschop van 's Her togenbosch, heeft den eerw. heer P. A. J. Hamers, priester van liet Seminarie, benoemd tot assistent teBerchem. De Zeereerw. Heer A. W. Schoonbeek pastoor te Rot terdam herdenkt heden den dag, waarop hg voor 25 jaren de H. Priesterwijding ontving. Z. D.H. Mgr. Fr. A. H. Boer mans, Bisschop van Roermond heeft Zaterdag-morgen in de kerk van het Groot-Seminarie te Roermond, de volgende heilige wij dingen toegediend: Het H. Sub-diaconaat aan de Eerw. heeren H: G. Bosch, van Schinveld. M. J. Brouwers, van Meerssen, M. H J. Broue, van Meerssen, H. S. N. M Derke, van Blitterswijk, P. 1. H. Geurte, van Swelgen, P. H. H. Grispen, van Thorn, L. H. V. Janssen, van Genlis, Th. Janssen, vsn Stevensweert, H. J. H. Quix, van Voerendaal, J. H. Scheijven, van Nederweert, J. H. H. Staesen, van Maastricht, P. J. Theilen, van Horet, A. J. H. Van de Venne, van Echt, J. G. Van Rijt, van Meijel, A. C. F. A. Van Wintershoven, van Thorn, allen nit het Seminarie te Roermond. Verder aan 1 Eerw. frater Benedictijn uit Merkelbeek, 1 Eerw. lrater Trappist nit Lillebosch, 1 Eerw. frater Camiliaan nit Roermond en 15 Eerw. fraters nit het Min- derbroedersklooater te Weert. De H. Priesterwijding aan de Eerw. heeren C. J. M. H. Baert, van Roermond, C. H. H. Brewers, van Hor- bach, A. C. G. Esser, Van Venray, J, L. Eydsmi, van Eijgelshoven, P. H. Geraets, van Bnggennm. H. H. J. Greymans, van Nederweert, J. M. Hermans, vao Nnth, M. H. G. Hermans, van Sittard, F. J. Heynen, van Nnth, M. Q. V. Kissels,- van Klimmen. J. P. Mennen, van Horst, A. Th. A. G. Meijer, van Venlo; H. G. Oberjé, van Nienwenhagen, G. A. J. Rieter. van Blitterswgk, J. C. F. H. Schrijnen, van Venlo, H. P. H. Smeets van Poa- terholt, J. E. H. Thissen, van Echt, N. Van den Berg, van Venjay, Th. A. M. Van der Marck, van Roermond M. H. H. Van de Schoor, Van Baexem, J. H. Van Eye, van Schin-op Genl, J. H. Van Kan. van Schimme-t. C. H. Verbeek, van Velden, allen heeren nit het Seminarie te Roermond. Verder aan 8 Eerw. fraters nil het Minderbroederekloos ter te Weert. SAABLEM, 2Maart. Ter graanmarkt van heden ^jn aangev: roode tarwo f6.— a witte f 5,75 a 5.80 rogge f 4,35 4 haver 13.50— a f3.— gerat (4.50a f Bruine boonen f a Gr. erwten f a Capncijners f a f Oliezaad fKarwgzaad HAARLEM, 12 Maart. Boter, aangevoerd 147 KG. ver kocht 147 KG. f 1.50 a f 1.60 Biggen, aangevoerd 97 stuks, verkocht 97 stnke (9.a f 12.Schrammen aangeroerd 57 stuks verkocht 57 stnke 114.—af 17.— Aardappelen aangevoerd223 heet. verkochtl94 heet. f 1.75 a f 3.Appelen aangevoerd 98 heet. verkocht 76 heet. f 2.50 af4.— Peren aangevoerd 54 heet. verkocht 33 heet.. (2.50 af 3.60 AM8TEEDAM, 12 Maart. Ter veemarkt waran aangevoerd 340 runderen, van welke de prgzen waren vette 1ste qual. 0.70 a dito 2de qual. f 0.60 dite 3de qnaliteit f 0.50 per kilo; 150 melk- en kalfkoeien 100 a 230 vet kalv. f a— ct. kilo gras- kalveren fa 41schapen en lammeren a 353 vette varkens 42 4 48 c. per kilo. HOORN, 10 Maart. Op de weekmarkt van haden waren de prgzen en aanvoeren der granen als volgt: heet. tarwe 5,50 a 7,hoot, rogge f a Heet. Gent 450a5.—heet haver i 3,75 a 4.mosterdzaad 18.—a— heet. brnine f 8.50 a 10.— vale 10.—, a 12.— hset paardeboonen 5.50 a 6.50 heet. erwten/ 9.— a f 10.— LONDEN, 12 Maart. Ter veemerkt zijn aangevoerd runderen 1700. schapen en lemmeren 12000, kalveren 40. zwgnen Prgzen: beste runderen 2/4 n 4/6 schapen en lammeren 3/8 a 5'8 kalveren 2/4 n 5/9 zwgnen. a BOTTERDAM 12Maart. Op de veemarkt waran heden aangevoerd: paarden, 309 runderen, 88 vette en graskalveren nuchtere kalveren, 14 sehapen of lam meren, varkens, 388 biggen, 0 bokken of goiten. De prgzen ven het vee, beateed ter markt van heden waren ale volgt: Rnnderen late qnaliteit 72 e.— 2de qual. 64 e. 8de quel, 48 e.s kalveren 1ste qntl. 95 2de qnal.80 3de qual. 65 o. sehapen lite qnal. 60. Sda qual 40 e., allee per kilo; varkens lets qual. 22a 24— et., 2de qnal. e., 8de qnal. e., licht eoort 20 a 22 per half kilo. SCHIEDAM.12 Maart. Moutwijn per HL. vat 16,75 Jenever f 10.75. Amsterd.proef 112.25, Spooling 1.80 Commissie f 1 80. ALKMAAR, 12 Maart. De aanvoeren en prgzen van het vee waren heden als volgt. paarden f 4 venlens f —6 koeien 4 f 140 a 220 45 vet kalv f 40 a 90 94 nuchtere kalveren 15a 10.— —2 schapen f 8 .12 lammeren 4 f allee per stuk. 116 vette varkens 38 a 51 e. per kilo 44 magere dito f 16 a f 19. bok f a De Nieuwe Rotterdamsche Courant gaf haden haar ochtend-editie uit in verkleind formaat, tenge volge van een ramp het blad getroffen. Gisteren-avond omstreeks 7Vs uur stood de bergplaats vau het papier in het gebouw van het blad in de Witte-de-Withetraat in brand. Oogenblikkelijk toog alles aan het werk om ta redden wat kon, toen de brand zulk een omvang had genomen, dat de vlammen uit het dak sloegen en een regen van vonken zioh naar alle agden verspreidde. Omstreeks 9 uren was alle gevaar voor verdere uitbreiding geweken en te 107« nar wes de brand geblascht. Het bleek toen, dat het weatelgk gedeelte van den zolder, zich uitstrekkende boren de redactie- kamers aan de zijde der Witte de With- en Een- drachtsstraten, geheel uitgebrand wae, doch hat overige gedeelte van dien zolder grootendeei* ge spaard bleef. Veel grooter daa de brandschade ia evenwel de waterschade. Deze strekt zioh uit over de redaciie- en adminiatratiabureau'e, de biblio theek, de machinekamer, de kelderverdiepingen, met éeo woord over alle vertrekken, zioh aan de straatzijde der Witte de With- en Eeodrachtetraat bevindende. De zetterij en drukkerij bieren nage noeg geheel gespaard. De brand blijft beperkt tot het gebouw, terwjjl veel waterschade ia veroorzaakt. De Redaotie van het blad vermoedt, dat da brand ontstaan is tuseohen 51/3 en 7Vt uur, in welk tijdstip een drietal lieden, in dienst van de Telephoon-maatachappg, op den zolder zijn geweest, waar de brand ontetOBd. BRUSSEL, 12 Maart. De heer De Bounder Marlsbroeck, gezant van België te Madrid, is benoemd tot gezant bij den Heiligen Stoel. BERLIJN, 12 Maart. De Rgkedag heeft tarief A,beratteade de reohten voor den uitvoer naar Rusland, aangenomen. Naar aanleiding van het uitvoerrecht op hop ontspon zioh eene nitvoerigo beraadslaging. Het debat wordt morgen voort gezet. PEST, 12 Maart. Da Kamer van Afgevaar digden heeft de vootloopige handelsovereenkomst met Rusland aangenomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1894 | | pagina 3