BINNENLAND. Ciiina en Japan. Da Japansche troepen omsingelen, niet tegenstaande, dat zjj veel last hebben van de sneeuw, Wei-hai-Wei. Deze beweging van het Japansche leger, heelt een paniek te Peking en Tientsin veroorzaakt, zoodat aan de Cfaineesche Vredes-onderhande- laars last is gegeven zich onverwijld naar Japan te begeven. Volgens bericht oit Tsjifoe zjjn de Japanners geland aan de Ninghai-baai, zonder dat ze verzet ondervonden. Daarna rukten ze voort, bezetten zonder slag ol stoot Ninghai, tnsschen Wei-hai-Wei en Tsjifoe en trokken vervolgens opLioehoeng af. Deze plaats moeten ze bezet hebben voordat ze den aanval op Wei-ha-Wei kunnen ondernemen. Da barde vorst maakt de straatwegen goed begaanbaar. Oj a ma leidt in persoon da operatiea tegen Wei- ha-Wei. De eerste lauding van de Japanners op Sjantoeog werd begunstigd door een sneeuw storm, welke hun bewegingeD vei borg. De Chineezen beweren dat Wei-hai-Wei dermate is uitgerust dat de haven bet onder twijfel lang zal nithouden. GEMENGDE BERICHTEN. De Forensen-quaestie. De jongste stormen. Branden. Diefstallen. Ongelukken Vcor geest en hart. Een waardig pendant van het, aan den oorlog van 1870 voorafgegane //dicteeren// door Von Bi smarck aan den argeloozen Eranschen gezant Benedetti van hei bekende com- promitteerende ontwerp-verdrag, waarbij Europa zoo ongeveer tusschen Erankrijk en Pruisen werd verdeeld, een waardig pendant daarvan moet het geweest zijn, dien jongen Keizer daar zittende te zien, geheel op de hoogte, terwijl de Eransche Gezant de dépêche opent en leest, met al de gelaatsverwringingen en uitroepen van een Eranschman, die plo tseling een slechte tijding ontvangt. Wat moet Duitschland's Keizer wel gedacht hebben over den langzamen Eranschman, die hier voor hem stond. Baar komt leven in de brouwerij. Prijzens waardig is het optreden van een aantal heeren die in verzet komen tegen het liberale systeem van vrijen invoer der granen, waar door onze landbouw wordt geruïneerd. De liberalen moeten erkennen, dat de landbouw verschrikkelijk achteruitgaat door hun eenzijdig en dolzinnig doordrijven met een handels systeem, waarvan het bespottelijke hoe langer hoe meer in het oog loopt. Te Sittard hebben dan ook de beeren Jhr. Alpli. Michiels van Kessenich, J. A. C r e m e r s, graaf L. W o 1 ff M e 11 e r- nicb, Mr. H. Yan BastenBatenburg, Mr. Paul baron De Bieberstein, Gu s- taafStraetmans, M. Merck elbach, allen leden van Ged. en Prov. Staten van Limburg, benevens hun griffier, de heer T h. Houba, en de beeren Leon M a g n e, lid der Eerste Kamer, Louis Welters, Burge meester, P. Koten, industrieel, en J. A. Bec kers, lid van bet hoofdbestuur der Maat schappij van landbouw, eene vergadering ge houden, ten einde maatregelen te beramen tot ondersteuning der motie Dobbelman tot verkrijging van beschermende rechten. Gemelde heeren verklaarden zich eenparig voor de motie en zullen zich tot alle gemeente besturen, Kamers van koophandel en landbouw- vereenigingen wenden, met bet verzoek van bun adhaesie aan gemelde motie bij de Tweede Kamer nog voor den ln Eebruari te doen blijken. De Tweede Kamer der Staten-Generaal is gisteren uiteengegaan met het voornemen om op Dinsdag 26 Februari a. s. de werkzaamheden te hervatten. Aalsmeer, 25 Januari. Bij aankomst van den sergeant P. P i t van het Oost-Indisch leger uit Lombok in deze gemeente,zijne vroegere woonplaats,wapperde van verscheidene huizen de vaderlandsche driekleur te zijner eer en vocht men er als om strijd, om den dappere de hand te mogen drukken. Nieuw-Vennep, 25 Januari. Bij den land bouwer Van W ij k alhier, zijn acht schapen door honden verscheurd. Hillegom, 15 Januari. Ook al blijven de Commissarissen weigeren het te kort aan te zuiveren van de Spaarkas, dan toch zullen de inleggers hun geld terug ontvangen. Het te kort door wijlen den Penningmeester achtergelaten, is nu gebleken te worden gedekt uit zijne onbezwaarde vaste eigendommen ter waarde van p.m. f9000. Egmond aan Zee, 25 Januari. Door den donkerbruin baar, hoog voorhoofd en een zeer verstandig uiterlijk. Hij was eenvoudig maar met zorg gekleed en scheen diep in de dsr- tig jaar oud te wezen. Na alles wat ik van de zaak gehoord heb, schijnt 't mij bijna onmo gelijk. daarop een aanklacht tegen mejuffrouw Zier te gronden, zeide hij en drukte vluchtig de hand die Koenraad hem toestak. Ach u weet het laatste nieuws nog niet? zei Koenraad, terwijl hij mismoedig op een stoel plaats nam. Ik kom regelrecht van het gerechtsge bouw. Wel, beeft men nieuwe ontdekkingen ge daan? vroeg Agnes nieuwsgierig. Ja, iets zeer ergs en Koenraad vertelde met somber gelaat en doffe stem dat men een tweede flesch gevonden en daarin vergift aan getroffen bad. Agnes uitte een kreet van ontzetting en het gezicht van den advocaat betrok merkbaar. Ob, dat verandert de zaak geheel, zeide hij en legde peinzend de hand onder den kin. Gedurende Koenraad» verhaal had Agnes in spanning naar het gezicht van den Advocaat gekeken, om den indruk waar te nemen, dien zijn woorden op den rechtsgeleerde zouden ma- ken.Ofschoon zij hem nog niet lang kende,scheen zij reeds goed in zijn gelaat te kunnen lezen, en daarom vroeg ze Oh, mijnheer, u vat toch geen verdenking op tegen onze Valentine. Hij glimlachte even en antwoorddeHoe spoedig kunt ge u in den gang mijner gedachte verplaatsen, mevrouw. Ik moet u inderdaad bekennen, dat ik begin te twijfelen. hoogen vloed is alhier een groot deel van de zoogenaamde werf afgenomen. Enkele gebouwen loopen groot gevaar door de zee te worden verzwolgen. IJmuiden, 25 Januari. In deze gemeente heerschen- mazelen en roodvonk zeer kwaad aardig. Gisteren-avond stonden zelfs 10 kinder lijkjes boven aarde. Heemskerk, 25 Januari. De Baad benoemde heden tot wethouder dezer gemeente den heer W. S e i g n e 11 e in plaats van wijlen den heer G. Limmen. Voorburg, 25 Januari. Een voorstel is in den Raad aangenomen om te onderzoeken in hoeverre eene electrische verlichting der ge meente uitvoerbaar is, met 6 tegen 4 stemmen. In de Raadszitting mag voortaan niet meer gerookt worden. Eergisteren werd de rustbewaarder die op schildwacht stond voor het gebouw van de Nederlandsche Bank te Amsterdam, wegens dronkenschap van zijn post verwijderd en naar de hoofdwacht op den Dam gebracht. Deze soldaat wacht eene zware bestraffing. De Koninklijke Nederlandsche Pakketvaart- maatschappij is van plan twee nieuwe schepen, voor hare vloot noodig, in de vaart te brengen en hier te lande te laten vervaardigen, daartoe is zij reeds met eenige firma's aan het onder handelen. De schepen moeten binnen een kort tijdsbestek voor den dienst gereed zijn. Te Gouda had het dezer dagen een politie agent te kwaad toen hij een beschonken man arresteerde. Het publiek Verzette zich er tegen, waardoor de agent ten laatste genoodzaakt werd zijn arrestant los te laten. Goedgezinden hadden intusschen andere politieagenten ge waarschuwd, die daarop ter hulp snelden, en wel was de beschonkene ontkomen, maar bet gelukte den grootsten verzetpleger op te sporen en in arrest te nemen. Naar de N. 11. Ct. verneemt is in de plaats van den heer M. Mallivoire de Bute* tot consul generaal van Frankrijk te Rotterdam benoemd, de heer De Leigue, vroeger consul-generaal te Florence. Er zijn maatregelen in overweging om het monument ter herinnering aan de aankomst van Prins Willem I te Scheveningen af te breken en tijdelijk, tot er eene andere plaats gezocht is, in veiligheid te brengen, ten einde het gevaar van instorten te voorkomen, waar mede het gedenkteeken bedreigd wordt door het afnemen van den duinvoet. Gisteren-namiddag, terwijl de goederentrein tusschen Haarlem en Leiden in volle vaart was ontstond er twist tusschen den hoofdconducteur v. Dam en een remmer, welke zoo hevig werd dat v. Dam zijn mes trok en hiermede den rem mer eenige sneden over het gelaat toebracht. De remmer trachtte den machinist een sein te geven om te stoppen, en sloeg daarom een paar ruiten in den bagagewagen stuk, doch zoodra de trein wat minder gang had, sprong de hoofd conducteur er uit en nam ijlings de vlucht.De remmer werd doorgevoerd naar Leiden en in het ziekenhuis opgenomen. Blijkens een nader bericht handelde de hoofd conducteur in een vlaag van waanzin. Na uit den trein gesprongen te zijn, ijlde hij door het weiland naar Warmond, waar hij het gebeurde verl.aaide. Zes kinderen zijn te Nijmegen door een von nis dat vader en moeder trof, overgeleverd aan de armenzorg zoo niet de familieleden zich het lot der kleinen aantrekken. De moeder zekere vrouw P. werd onlangs wegens mishandeling veroordeeld tot 6 maandan gevangenisstraf, zij heeft, om die straf te ontgaan, hare woonplaats heimelijk verlaten en vermoedelijk koers geno men naar Duitsckland, zes jonge kinderen on verzorgd achterlatende. Haar man, die voor het zelfde feit 2 jaar gevangenisstraf kreeg, werd na zijne veroordeeling dadelijk achter slot en grendel gezet Op den Amsterdamschen straatweg heeft eer- gisteren-avond eene aanranding plaats gehad. De vrachtrijder 8. uit Haarlem werd door een hem onbekend man aangegrepen. Reeds bad hij 's mans jas opengesneden, kennelijk met het doel daaruit de portefeuille te halen, toen S. hem door zijn flink optreden op de vlucht joeg. Te Venloo zijn valsche rijksdaalders in om loop, waarvan bereids twee in handen van de politie zijn. Zij zijn tamelijk goed nagemaakt en verloonen den beeldenaar van Koning Willem III en het jaartal 1861 en 1851. U moogt aan de beweging der aarde twij felen en aan alles, wat u verkiest, maar niet aan de onschuld mijner Valentine, riep Koenraad uit, van zijn stoel opspringende. On danks haar ernstige deelneming moest Agnes glimlachen om deze spontane uiting zijner ge voelens. Doch de Advocaat antwoordde Neem mij niet kwalijk mijnheer Rechling, als ik u zeg, dat iemand die verliefd is, zelden onbevangen kan oordeelen. Ik weet dat bij ondervinding aan mijn eigen persoon. Vergeet niet, dat het hier den moord op mijn moeder geldt riep Koenraad. Daartegen zou ook de meest verblinde geliefde geen stand kunnen houden. Uw liefde is niet blind, ze is helderziende, Koenraad, en mevrouw Von Beeren legde de hand op zijn arm. Voor mij zelve durf ik op die eigenschap geen aanspraak maken, mijnheer Lageman, maar ik ben toch van hetzelfde ge voelen als mijnheer Rechling Ja wel, u is het ook, antwoordde de Ad vocaat met een steelschen blik op haar sckoone trekken. Ik heb dat reeds bemerkt toen u mij opzocht om mijn hulp voor uwe beschermeling in te roepen. Mijn oude vriend, de raadsheer Ring heeft u aanbevolen als den bekwaamsten verdediger van geheel Berlijn. Mijnbeer Lageman boog bij dit compliment en Agnes vervolgdeIk kon niet weten, dat het met de verdediging niet zoo spoedig gaatik wist niet, dat weken en maanden verloopen kunnen En dat ik gedurende al dien tijd over tollig ben, viel de advocaat in, doch hij scheen Te Beemster zal op 8 Eebruari een nationale dam- en schaakwedstrijd worden gehouden, uitgeschreven door de aldaar bestaande schaak- en damclub. Deelnemers kunnen zich bij de club aanmelden. In de eerste vergadering van dit jaar van commissarissen van het Rijkspensioenfonds voor Weduwen en Weezen van burgerlijke ambte naren, werden voor 1895 opnieuw tot voorzit ter, ondervoorzitter en secretaris gekozen resp. de heeren prof dr. P. van Geer, J. H. Smits en P. J. Raaymakers. Op den Sisten December 1894 bedroegen de kapitalen van het fonds ruim 44 inillioen gulden nominaal, hetgeen bij tegenwoordigen hoogen koers der inschrijvingen Grootboek ruim 42i/3 millioen reëel bedraagt. Er waren op 31 December 1894 2840 weduwen en 207 weezen, die te zamen een pensioen ontvingen van f608,359 per jaar. Te Vlieland circuleert een request van Z. E. den Commissaris der koningin om iemand, //van den vasten wal// voor te dragen voor het ambt van Burgemeester aldaar. Bij executie had Woensdag-morgen eene verkooping plaats bij K. Bakker in de Buik- slotermeer onder Nieuwendam. Er was veel volk op de been, ook socialisten uit Amster dam. Bij den eersten koop waren de socialisten de hoogste bieders en werd den koop aan een hunner gegund. Daarna werd overgeveild, om dat de eerste kooper, een werkelooze, geen geld had. Per draad werd politie uit Amster- sterdam gevraagd, daar er vrees bestond voor verzet. De verkoop ging echter door en de deurwaarder ontving het vereischte bedrag. De goederen werden onder politiegeleide op eene kar geladen en naar de plaats hunner bestem ming getransporteerd. Door de Kon. B. Bierbrouwerij aan de Wees- perzijde te Amsterdam is, voor het vullen harer kolossale kelders, ruim f 6000 aan ijs uitgegeven. De Burgemeester van Watergraafsmeer ver zoekt bekend gemaakt te worden met de her komst van eeu aldaar aangespoeld lijk eener vrouw, oud naar gissing 26 jaar, donker blond haar en lang ongeveer 1.80 M., gekleed in katoenen blouse, zwarten rok, blauw baaien onderrok, katoenen broek en zwarte kousen, alles ongemerkt. Op het lijk, dat kenteekenen draagt reeds lang in het water gelegen te hebben, is bevonden een gouden medaillon met vrouwsportret en een koralen beursje met zilveren beugel, waarin eenig geld. De heer Fiirncombe Sanders is lieht ongesteld en daardoor verhinderd de vergadering der Tweede Kamer bij te wonen De politie te Hilversum heeft eene dieven bende, bestaande uit elf knapen, ontdekt, die in den laatsten tijd er hun werk van maakten de winkeliers te bestelen. De Beutscher Turnverein te Amsterdam viert beden-avond in Fraseati aldaar, den geboortedag van keizer Wilhelm II. Kr in geloopen. Door het plotseling aftre den van den heer Casimir Perier, is een on dernemend koopman blijven zitten met twee millioen portretten in kleurendruk van Perier. Er is bijna geen huis in Erankrijk, waar niet een gekleurd steendrukportret van den heer Carnot hangt. Waarom zou ook den heer Ca- simir-Perier in afbeeldsel zijn weg niet gevon den hebben? Zoo dacht de ondernemer, maar helaa» de weg welke door den laatsten Presi dent gevonden werd, is niet die waar langs de verkoopers van portretten hun voordeel vinden. Onzedelijke geschriften. Door het Amtsgericht te Keulen is dezer dagen C. G. Bellack, uit Amsterdam, veroordeeld, wegens het zenden van onzedelijke geschriften en platen naar Duitschland. Aan de postbeambten is opge dragen, alle zendingen van of aan Bellack op te zenden aan het Amtsgericht te Keulen. Een schurk gevat. Carl Zander, procuratie houder der Nobel - Dynamietmaatsehappij te Hamburg is gevangen genomen, wegens het verduisteren van geld en het maken van val sche handteekeningen. Hij heeft de maatschappij bestolen voor een bedrag van 750,000 Mark. Dat verlies zal, ter wille van het dividend, gedekt worden uit het zeer aanzienlijke reser vefonds. Een grootè bruiloftde grootste welke nog ooit in het Zillerdal gevierd werd, is Maandag te Zeil (Tyrol) gegeven. De bruid was eene recht tevreden, toen zjj levendig antwoordde Oh, zeg dat nietHet is zeer vriendelijk van u, dat ge reeds van te voren u met de zaak bezighoudt, en voor mij uw kostbaren tijd opoffert. Ik heb u gezegd, dat ik dit uur vrjj had Neen, uw uur van koffiedrinken riep mevrouw Von Beeren, en ik sta hier te praten en vergeet, dat de koffie koud wordt. Laten wij weer plaats nemen Koenraad, ge ziet er uit of uw levensgeesten een kleine opfrissching noo dig hebben.Ik veroorloof den heeren een sigarette te rooken. Zij schonk koffie voor de heeren, nam zelf ook een kopje en zeide, terwijl zij plaats nam Welnu, mijnheer Lageman, zeg ons eens oprecht hoe u over het geval denkt. Ik denk dat de zaak voor mejuffrouw Zier heel bedenkelijk staat. Koenraad kermde, Agnes zuchtte. Mevrouw Rechling had mejuffrouw Zier zwaar beleedigd en en zij was de eenige persoon, die bij haar sterven kon winnen.Me- vrouw Rechling had zich beslist tegen het hu welijk verklaard. Oh, dat is verschrikkelijk 1 dat mag u niet zeggen zei Koenraad en hij nam een bijna dreigende houding aan. Ik zeg alleen, wat de aanklacht zal zeg gen, antwoordde de advocaat. Nu, dan zal ik eeus zeggen, wat de ver dediger zeggen moetHoe moet Valentine plot seling aan vergift gekomen zijn Waarom heeft zjj niet enkele droppels in het glas gedaan, in dochter van den postdirecteur aldaar. Er waren niet minder dan 600 gasten genood, die allen niet alleen deelnamen aan den kleinen maaltijd voor het trouwen en aan het overvloedige bruiloftsmaal daarna, maar ook, volgens bet gebruik, in den loop van den dag al de elf drankhuizen van het plaatsje moesten bezoeken. Het aantal ossen en schapen, welke op deze brniloft werden opgegeten, met de noodige Tiroler Knödeln, is zeer aanzienlijk, en er werd heel wat wijn gedronken ook. Bierverbruik. In Oostenrijk zijn in 1894 18.2millioen hectoliter bier gebrouwen, tegen 17.5 in 1893 en 16.4 in 1892 De uitvoer vooral naar Noord-Duitschland neemt van jaar tot jaar toe. Van 321,000 hectolitersin 18901 is zij gestegen tot 450,000 in 18934. De uitvoer naar Italië is echter zeer afgenomen. Boor den jongden storm. De Duitsche stoom - boot Anthon, komende van Kiel, is op de Deen- sche kust gestrand, onder een storm met sneeuw jacht uit het Zuidwesten. De bemanning trachtte in de booten het land te bereiken. 4 Man verdronken, 7 man werden gered. De kapi tein dreef op een riem naar land. 7 0 Vaten ter pentijn in de lading vatten vlam en het geheele middenschip brandde af. In de lucht gevlogen. In de monding van de Theems is eergisteren het schip Petrol met kruit en kanonnen in de lucht gesprongen. Allen, die er aan boord waren, kwamen om het leven. Opruiming van sneeuw. Het opruimen van sneeuw te Berlijn, heeft in de v orige week het Gemeentebestuur 200.000 Mark gekost. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft jl. Woensdag eene beslissing genomen over een twaalftal reclames van //forensen.// Onder die reclames was er éen van iemand, die gemiddeld vijfmaal per week gedurende twee uur hier verblijft en bier een kantoor heeft. De Raad besliste dat deze reclamant niet kan geacht worden binnen de grenzen der belastbaarheid te vallen, en wees zijne reclame toe. Een andere van de reclamanten die gedurende een deel van het dienstjaar geregeld hier vier a vijf uur op zijn kantoor aanwezig was, werd ge acht voor dat deel wegens verblijf terecht te zijn aangeslagen; voor het verdere deel van het dienstjaar, waarin hij slechts eenmaal per week hier kantoor hield, werd hij vrijgesteld. De aanslagen der andere reclamanten, die hier ge regeld dagelijks gedurende zeven tot elf uur kantoor hielden, worden op grond van hoofd verblijf gehandhaafd. Twee reclamanten werden dus in het gelijk gesteld, waarbjj rekening gehouden werd met het feit, dat men bij hen niet komen kon tot het verblijf van drie maanden, door de Ge meentewet geëischt De thans behandelde, afgewezen reclames behoorden tot de minst quaestieuse, zoodat eene beslissing van Ged. Staten op deze reclames van groote beteekenis wordt voor die van de andere forensen, wanneer de beslissing gunstig mocht wezen. To Scheveningen werden door den storm vloed jl. Woensdag weder opnieuw een tiental visscherssehuiten beschadigd. De hevige noordwestenwind gepaard met opvolgende hagelbuien dreef het water te Nu- mansdorp over de nog niet geheel herstelde dijken heen, zoodat de //laagjes// weder zijn ondergeloopen. Uit Puttershoek wordt gemeld,dat het dorp voor een groot gedeelte onder water is gezet. De inwoners in het lager gedeelte moesten hun goed op den zolder brengen, daar het water de huizen binnenstroomde. Onder Nieuw-Lekkerland begonnen Woens dag-namiddag omstreeks half drie de uiter waarden onder deze gemeente gelegen te overstroomen, te drie ure stonden de veerkade en het stoombootenhoofd van de Lekdienst zoover onder water, dat de stoombooten Cu- lemborg van Rotterdam en Schoonhoven naar Rotterdam niet konden aanleggen en de pas sagiers voor en van deze gemeente naar Lek- kerkerk moesten geroeid worden. Op de machi nefabriek van Diepenveen, I els en Smit te Kinderdijk en op het etablissement Fop Smit, firma L. Smit en Zoon werd o. a. het werk te vier uren gestaakt, gedwongen door het opko mende water. De rivieren de Maas en de Boer zijn buiten hunne oevers getreden. De weg van Vlodorp naar Herkenbosch staat gedeeltelijk onder water, ten gevolge van de overstrooming van de rivier de lioer. Gedurende den feilen sneeuwstorm is het aakschip Carl. Schroers te Duisburg te huis plaats van den geheelen inhoud der flesch te vergiftigen? Ik zal u nog met een andere tegenwer ping te hulp komen, sprak Lageman. Hoe kon het verstandige meisje zulk een dwaasheid be gaan? Z(j moest immers begrijpen, dat de ver denking op haar moest vallen. Maar daar staan de volgende feiten tegenover Mevrouw Rech ling is werkelijk vergiftigd, zij heeft Valentine aangewezen als de persoon, die haar het vergift toediende en de flesch met vergiftigden cog nac is op een verborgen plaats gevonden. Daarachter steekt juist de duivelachtige toelegriep Agnes uit De heer Lageman keek haar verwonderd aan. Koenraad, die voorovergebogen met de handen voor het gelaat gezeten had, richtte zich op en vroegWat wil u daarmee zeggen De flesch is daar naderhand verborgen, opdat de Commissaris ze zou kunnen vinden. Dan vergist ge uik ken den commis saris Kuhnel als een eerlijk man hij is niet in staat om tot zulk een lage daad mede te wer ken, verzekerde mijnheer Lageman. Dan heeft hij er toe medegewerkt, zonder het zelf te weten, beweerde Agnes. Dat zou de eerste maal zijnKmhnel is zeer gevat, hjj laat zich niet gemakkelijk beetne- nemen.zei de advocaat en daarop vroegKoenraad: Wien verdenkt u dan toch eigenlijk van dien schurkenstreek Mevrouw Von Beeren keek in het rond of niemand haar beluisteren kon en fluisterde Den Amerikaanschen neef, mi' Wie is dat? vroe beboorende en met steenkolen geladen van Pruisen naar België, gesleept wordende door de sleepboot Succesvoor Bruinisse lek ge sprongen en gezonken'. De opvarenden, schipper Carl, van Marwijk, met vrouw, twee kinderen en twee knechts, zijn met genoemde sleepboot gered, te Zijpe geland en te Bruinisse geherbergd. Het zinken ging zoo vlug in zijn werk, dat een aan boord zijnde hond niet gered is kunnen worden Te Rotterdam is het ook weer hoog water geweest. Om vijf uur Donderdag-middag stond het water 3.18 M. boven R. P. Het West- Nieuwland, de Steiger, de Wijn- en Leuvehaven en Noordblaak waren voor voetgangers onbe gaanbaar. De paarden der tram liepen tot aan de knieën in het water. Ook Dordrecht heeft voor een groot ge deelte onder water gestaan. In de overstroomde wijken is veel schade aangericht. Te IJmuiden joeg de storm het wat§r hoog tegen de duinen op. Te Maassluis had omstreeks 5 uur in den namiddag het water het hoogste punt bereikt. In verscheidene huizen rondom de haven stond het water een voet hoog. De woning van mej. Berkemeijer te Haar lemmermeer nabij H alfweg is afgebrand. Door krachtige hulp is de stal waaruit het vee reeds gedreven was, behouden gebleven. Gisteren-naebt te half vier ontstond te Zetten brand in eene glas- en porseleinwinkel. Alles is tÖtaal verbrand. Ook is eene geit in de vlammen omgekomen. De bewoners hadden niet eens den tijd zich van eenige kleeding- stukken te voorzien en moesten zich door het raam redden. Gelukkig voor den eigenaar dat hij juist sedert kort zijn geheelen inboedel geassureerd had. Te 's Gravenhage is door middel van inslui ping ontvreemd 6 zilveren lepels, 6 zilveren vorken, waarvan 1 stel gemerkt P. V. en 1 stel gemerkt C. d. R. en vermoedelijk allen gemerkt met een R.1 lepel en 1 vork van platé1 zilveren remontoir heerenhorloge. De Commissaris van politie aldaar, verzoekt inbeslagneming van die voorwerpen en bericht. Door de Rotterdainsche politie is een zekere W. een befaamd 23jarig jonkman, gearresteerd verdacht van poging tot inbraak in de American Bar aldaar. Bij herhaling vermiste men in den laatsten tijd in de inrichting van den heer K. E. T. Otto in de Witte de Withstraat te Rotterdam, flesschen met cognac. Om tot de ontdekking van den dief te geraken werd besloten een streng toezicht te houden, hetgeen ten gevolge had, dat dezer dagen iemand betrapt werd op het oogenblik dat hij een flesch cognac in den zak stak. Een onderzoek in zijne woning inge steld leidde tot de ontdekking van eenige ledige cognacflesschen, van het merk van den heer Otto voorzien. De man die naar het schijnt van een gestolen cognacje houdt, is aan het politiebureau aldaar in bewaring gesteld. Te Zwolle is Gerrit Zandkamp bij de vee lading aan het station terwijl hij bezig was om de veewagens schoon te maken, door de loco motief van den personentrein, van Utrecht komende, aangeredenhij werd onmiddellijk gedood. Zijn kameraad H. Ester, die in den wagen werkzaam was, waarschuwde hem nog, doch G. Z., die een weinig hardhoorig was,' wilde de naar buiten slaande deuren open trekken om in den wagen te klimmen, doch helaas even te laat. De machinist en stoker hadden niets van het ongeval gemerkt. In den vroegen Donderdagmorgen te 5i/s uur is door de eerste naar Leiden ver trekkende stoomtram onder de gemeente Oegstgeest nabij de Kanaalbrug overreden een rondreizend koopman, die volgens mededeeling van boeren den nacht had doorgebracht in eenen hooiberg. De man was onmiddellijk dood en zijn lijk vreeselijk verminkt. De machinist, die in de duisternis voor zijn machine iets meende te zien, remde dadelijk, niettegen staande hij vaart had moeten aanzetten om den oprit der brug te passeeren, doch te laat. Te Martenshoek, even voorbij /'Fulton,// is de 20 jarige scheepstimmersknecht Lambeït Speelman in het Winschoterdiep geraakt en verdronken. Volgens geruchten zou liet ongeluk gebeurd zijn onder verdachte omstandigheden zoodat marechaussee en politie een onderzoek instellen. Het gaat met het geweten als met een wek ker. Staan wij dadelijk op als de wekker ons waarschuwt, dan zal bij altijd op den juisten rijd wekken, maar blijven wij liggen, dan hooren wij hem op 't laatst niet en alsof hij niet bestaat. Bauerlich riep Koenraad met luide stem. De eerste maal dat ik den kerel ontmoette, maakte hij reeds een ongunstigen indruk op mij. Ik zou veel slechts van hem verwachten maar ik begrijp niet, waarom hij zulk een laagheid zou begaan hebben. Agnes glimlachte in stilte het was niet de eerste maal, dat de goede, eerlijke Koenraad iets niet begreep, wat zij als bij instinct doorzag. Lageman vroeg echter Heeft die heer zich dan vijandig tegen de familie Zier betoond Neen, integendeel, hij was een soort van huisvriend, ofschoon mijnheer Zier en ziju doch ter hem weinig genegen schenen te zijn, ant woordde Koenraad, die blijkbaar weinig gewicht aan dit gesprek hechtte. Lageman integendeel werd oplettender en vroegWat hadden zij tegen hem Dat weet ik niet, hij is verscheidene jaren in Amerika geweest, misschien vreesde mijnheer Zier, dat hij zijn vermogen op niet altijd eerlijke wijze had verkregen. Valentine sprak ongaarne over hem en hij boezemde mij te weinig be langstelling in om veel naar hem te vragen, antwoordde Rechling. Tegen mij heeft zij nooit over hem gespro ken. Ik heb zijn naam eerst gehoord, toen juf frouw Constance hem aan ons voorstelde als haar eenige steun anders zou ik hem niet opgemerkt hebben. Ik weet zeker

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 2