BINNENLAND. den, welke strikken deze Ras hem zou spannen. Engeland. Afrika. Italië. GEMENGDE BERICHTEN. Er heerscht in Engeland groot gebrek aan werk, het aantal werklooze zwervers in het graafschap Somerset is in twee jaren toegenomen van 29,000 tot 40,000. Dezelfde toestand bestaat in de graafschap pen Gloucester en Hereford, waar de laad- loopers zóó talrijk zjjo, dat zij bepaald aanleiding geven tot bezorgdheid- Dagelgfcs komen groote troepen mannen werk vragen aan de inwoners en kunnen het niet krjjgen; de rjjke menschen laten zoo min mogelgK werken wegens de onge hoorde eischeD, die het werkvolk in den tegenwoordigen tjjd stelt, waaraan dan ook voor een groot deel de treurige toestand te wjjten is. Nn doen de werkhuizen van het Kerk- leger te Bristol, Exeter, Plymouth en an dere stedeD, die overstelpt worden met aanvragen om hnlp,doordat de middelen die ter hnnner beschikking staan ontoereikend zjjn om hnlp te verleenen in den dringen den nood, een beroep op de publieke lief dadigheid van het Engelsche volk. In de Midden-Afrikaansche districten Usambara en Rovuma heerscht hongersnood tengevolge van het vernielen van den oogst door sprinkhanen. Er kan geen nieuwe oogst zjjn vóór Julie, k. Da rjjst die nog in voorraad was, heeft tot dusver velen voor den hongerdood bewaard; maar in de volgende maanden zallen velen van gebrek moeten omkomen. Als er niet spoedig hnlp komt, is het arme volk niets anders te wachten dan de vreeseljjke lang zame hongerdood». Men moet zich toch zonder nevenbedoe lingen afvragen, zijn onder den blauwen Italiaanschen hemel nog veel eerljjke men schen Het eene schandaal komt t9 Rome na het andere voor hetvoetlicht.Nu weder heeft eene 28-jarige gravin OariceStroz- z i aldaar terechtgestaan wegens dief stal ten nadeele van hare meesteres. De Gravin, wier ouders vroeger zeer rijk waren, maar nu tot armoede vervallen zjjn, deed namelijk dienst als kamenier bjj eene dame te Roma, en zjj had hare meesteres een kostbaren ring en een borst speld van paarlen ontstolen. Een aantal aanzienlijke heereD, vroegere vrienden van graaf S t r o z z i, kwameu uit eigen beweging voor de Rechtbank als getuigen ten gonste van de beschul digde. Maar het beste, wat zjj zeggen ko3- deu, was, dat de Gravin door de gelde lijke rampen en door eene ongelukkige liefde in hare geestvermogens gekrenkt en haast niet verantwoordelijk was voor wat zij deed. Ook bjj een geneeskundig onderzo k werd zjj slechts balf toerekenbaar bevon den. De Rechtbank veroordeelde haar daar om tot eene gevangenisstraf van 12 dagen, welke men rekende, dat zjj reeds had ondergaan in de twaalf dagen van de voorloopige hechtenis. Verderfelijke lectuur. Een langzaam maar zeker werkend vergift zijn de zedelooze romans. En van dat goedje is uit een ingesteld onder zoek in Duitsehland en Oostenrijk gebleken, dat daar niet minder dan 43000 romans van verderfelijke strekking zijn verspreid, die door omstreeks 20 millioen menschen worden gelezen. Onder 121 veroordeelde jeugdige gevangenen schreven 92 hun vergrijpen en de ondergane straffen toe aan 't lezen van ver derfelijke boeken en bladen. Maar niet alleen in genoemde landen maakt de roman- en zedere courantenlectuur de menschen slechtook in ons land verpest zij den dampkring. Verre van argeloos te zijn, geven deroman- netjes die langs de huizen in afleveringen tegen een klein bedrag per week gevent worden en de z.g. neutrale bladen, den verraderlijken dolk steek in jeugdige harten. Als een vuilnisbak komen die drukwerken de huizen binnen, ze zijn gevuld met groen en rijp en bevelen aan wat goed en kwaad is Onder de teedere zorgen van Agnes was Va lentine weldra van haar onmacht bekomen. Zij vroeg onmiddellijk naar Lageman aan hem en aan Agnes betuigde zij nu op roerende wijze haar innigsn dank. Nu eerst vernam zij den ge- heelea samenhang van alles wat Agnes en Lage man voor haar gedaan hadden. Zonder haar zoudt ge bezwaarlijk niet hier zitten, bevrijd van elke smet, zei Lageman op Agnes wijzende, want ik moet bekennen, dat ik aan uw onschuld twijfelde. Met volle recht, zei Valentine zacht. En zonder een vast vertrouwen in de on schuld van een beklaagde, kan men hem verde digen maar de overtuiging, die den doorslag moet geven, ontbreekt. Men ziet dan iets over het hoofd, dat schijnbaar onbelangrijk is, en dat toch den afloop van het proces beheerschen kan. Agnes heeft zich verdienstelijk gemaakt door mij op zulke punten te wijzen. En uw verdienste is nog veel grooter want van die aanwijzing hebt ge op geniale wijze ge bruik gemaakt, zeide mevrouw Von Beeren met warme overtuiging. Uw geloof heeft ons geholpen en de liefde heeft wonderen gewerkt, antwoordde Lageman en hij bedekte de hand van Agnes met vurige kussen. Kleurende en in verwarring trok zij haar hand weg en zei: Wij moeten een zeker iemand ook niet veTgeten. Valentine, ofschoon ge onbe grijpelijk genoeg den naam van Koenraad Rechling niet kunt hooren, moet ik het- toch zeggen.Koenraad heeft aan uw onschuld geloofd, geen oogenblik heeft hij in zijn liefde gewan- Het goede verblind maar het kwade er in gelegen treft zijn doel. De lectuur van z.g. neutrale bladen is echter veel gevaarlijker dan die van den vuilsten roman, want deze werpt men alras met afkeer ter zijde. En dan wordt helaas, zoo'n pers gesteund, door menschen die als zedeprekers rondwandelen, 't Is wel. Lectuur voor onze soldaten. Naar wij ver nemen is in de cantine te Zwolle de aanbieding van een gratis-exemplaar van dc Nieuwe IJsel- bode (een katholiek blad) geweigerd, op grond van den inhoud. Het is ons ook op meer plaatsen gebleken dat katholieke bladen streng uit de cantines der kazernen geweerd wordenzelfs in de kazerne te Roermond waar de miliciens der veldartillerie en infanterie bijna uitsluitend katholiek zijn, isgedurende het tijdvak November 1891December 1893 nooit anders ter lezing gegeven dan het Aieuws van den Dag en het Rotterd Nieuwsblad. In de cantine der kazerne te Haarlem vonden wij onlangs onder de vele bladen geen enkele ka tholieke courant en toch kan men in de R.K Mili taire Vereeniging en in het lokaal van den Ncderl. R. KVolksbond te Haarlem, in welke ver- eenigingen uitsluitend Katholieken worden opgenomen, naast Katholieke bladen, het z.g. neutraal-liberale Haarlem's Dagblad en meer niet-katholieke bladen ter lezing vinden. Hieruit blijkt, dat men onder de Katholieken gehee' anders denkt over couranten-lectuur dan onze militaire autoriteiten, dat voor hun soldaten plegen te doen, waarvan toch op zijn minst genomen ruim een derde gedeelte Ka tholiek is. Wij meenen, dat het zijn nut kan hebbeni op een en ander eens de aandacht te vestigen. Naar aanleiding van een bericht over de Duitsche journalisten in den Duitschen Rijks dag en de hoffelijke wijze waarop zij door den President van den Rijksdag worden bejegend zooals wij in ons vorig nummer hebben mede gedeeld, onder: Daar verdrukt men journalisten niet,u schrijft de Haagsche Courant: Hier te lande zou de President de spijslijst niet behoeven in te zien; want een restauratie zaal bestaat er voor de journalisten niet. Maar vermoedelijk zouden onze persmannen dan ook al zeer tevreden zijn,als de Voorzitter der Tweede Kamer zich eens in persoon wilde overtuigen van het uiterst bekrompene der plaatsruimte op de joumalistentribune, die inderdaad zeer veel te wenschen overlaat. Spanbroek, 22 Februari. Bij de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad heeft geen der candidaten de meerderheid verkregen. Er moet herstemd worden tusschen de heeren G. .T H. Guinee, die 49 en P. Vriend, die 26 stemmen heeft verkregen. Leiden, 22 Februari. //De Kappers- en Bar biers vereeniging;/ alhier heeft besloten dat met 1 Juli de kappers en barbiers op Zondag hunne winkels zullen sluiten. Katwijk, 22 Februari. De bomschuit K. W 87, van schipper A. v. d Plas, uit deze ge meente is in zinkenden toestand hier aange komen. Deze schuit was Dinsdagmorgen half- twee, terwijl zij vischte, aangevaren door een Engelsch visschersvaartuig, en wel zoo hevig, dat de boeg tot aan de waterlijn geheel ver brijzeld werd. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van Sche- veningen, vier uur buiten land. Hoewel men om hulp seinde, vervolgde het andere vaartuig zijn weg. Gelukkig dat het weder al den tijd kalm is gebleven, was dit niet het geval geweest, dan waren schip en bemanning verloren gegaan. Lgiden, 22 FebruariDe heer van Geld er en zijne vrouw, wiens huis geheel is uitgebrand, zijn in het St.. Elisabeth-gesticht opgenomen. De man is ernstig aan den rug gewond, de vrouw is naar omstandigheden ndelijk wel. Alles was verzekerdmaar de effecten en contanten, juweelen, sieraden, enz., zijn verbrand. IJmuidon, 22 Februari.De mazelen die hier verschrikkelijk hebben geheerscht, zijn gelukkig geweken, geen enkel geval heeft zich in de laatste 8 dagen voorgedaan. Egmond22 Februari. De raad dezer gemeente heeft aan de Omnibusmaatschappij De drie Egmondtn vrijheid verleend om in de gemeente rails te leggen, ten einde zoodoende mede te werken om den Omnibusdienst in een tramdienst te veranderen en daardoor de communicatie te verbeteren. Noord wijk, 22 Februari. De alhier ge stationneerde rijksveldwachter P. is eenige dagen geleden uit zijne betrekking ontslagen. De reden daarvan wordt gezocht in het feit, dat deze persoon niet geheel onschuldig geacht wordt aan verduistering van goederen, waarvoor reeds ongeveer zeven maanden geleden zekere A. S., uit deze gemeente, in hechtenis genomen keld, ofschoon aan den zoon niet euvel geduid had kunnen worden, wanneer ontsteltenis en droefheid over den verschrikkelijken dood zijner moeder zijn oordeel hadden beneveld. Wij durfden hem niet inwijden in het plan dat wij ontwierpen om u te redden, sprak La geman, want wij vreesden, dat hij te kwader ure Bauerlich zou aanvallen en daardoor alles be derven zou. Immers gedurende de terechtzitting was hij nauwelijks terug te houden hij wilde den ellendeling te lijf gaan en hem met. zijn vuisten bewerken. Bij de herinnering hieraan kon de Advocaat niet nalaten te lachen. Wat die ongelukkige mevrouw Rechling u ook heeft aangedaan, zei Agnes, daar is Koen- raad niet aan schuldig. Maar ik ben schuldig tegenover hem, riep Valentine en uit haar stem klonk grievende smalt, en daarom is het beste, dat wij elkaar nooit, nooit wederzien. Gij schuldig vroeg Agnes Ge ztjjt toch niet verantwoordelijk voor den dood zijner moe der, omdat ge haar den vergiftigden drank ge geven hebt Op die manier hadt ge even goed uw vader kunnen vergiftigen. Gedurende het gerechtelijk onderzoek hebt ge laten doorschemeren, dat ge u niet vrij van schuld gevoelt, en daardoor hebt gij de Rechters en mij op een dwaalspoor gebracht, sprak Lage man ernstig. Ge moet aan zulk een ziekelijke inbeelding niet toegeven. Stort uw hart voor uwe vrienden uit, dan kunnen ze iets doen om u dien verkeexden wa n te ontnemen. Het is geen verkeerde waan, maar ik kan het nu niet zeggen. Later, later zult ge alles en ook gestraft werd. De zaak zal nu opnieuw grondig onderzocht worden. Alkmaar, 22 Februari. Sedert 8 Januari j.l. wordt hier vermist, de heer H. E. 38 jaar oud en klerk op het hypotheek- en kadaster kantoor. Uit naam der echtgenoote, die vermoedt dat hij zelfmoord heeft gepleegd, verzoekt de Commissaris van politie opsporing en bericht. Haarlemmermeer22 Februari. Het Bestuur van dc Wilhelminabron heeft in deze gemeente een begin doen maken met het leggen van buizen om het water naar Haarlem te doen overbrengen. Velzen, 22 Februari. In het Noord-zeeka naal ondervindt de vaart der zeeschepen van IJmuiden tot Amsterdam geen belemmering meer. De ijsbrekers behoeven geen dienst meer te doen. Schiedam, 22 Februari. De lieer A. K n ap- pert Lzn. heeft zijn ontslag ingediend als lid van den Gemeenteraad. Scha gen, 22 Februari. In deze gemeente en in Hollands Noorderkwartier circuleert een verzoekschrift aan H. M. de Koningin tot het verkrijgen van graanrechten vooral in de Waard en Groetpolder en Winkel, vond dit adres veler instemming. Bij de veehouders van Sehagen en omstreken klopte men te vergeefs om handtee- keningen aan. Door eenige belangstellenden werd tot de op richting van eene protectionistische vereeniging besloten. Het comité tot samenstelling van een reglement bestaat uit de heeren :A. Soos, wijn handelaar, Winkel ;K.Koomen, landbouwer WinkelT. Koomen, idem, WinkelB a k x notaris, Wieringerwaard ds. D e Boer, Wierin- gerwaardS. Keet, kleermaker, Scbagen, en K o r v e r, koopman, Den Helder. Voortaan zal te Assen een officier der Kon. Marechaussee gestationneerd worden. De nieuw benoemde officier bij dat wapen is er voor aangewezen. Te 's Gravenhage bestaan ernstige beden kingen van brandstichting tegen een der bewo ners van het Sumatra-hofje waar eergisteren- middag in korten tijd zijne woning geheel is uitgebrand. Hij en nog een ander persoon zijn aangehouden. Nu de laag sneeuw, welke up de Gouwzee lag, grootendeels weggedooid is, heeft men gisteren weer met het ijsschuiten zeilen zich ver maakt. Een vijftal namen deel aan het ijsvermaak. De heer Bottenheim te Amsterdam heeft f500 uitgeloofd aan hen, die zoodanige inlich ting kunnen geven, welke tot ontdekking van den dader of daders van den ten zijnen huizo gepleegden diefstal leiden. Uit Amsterdam vernemen wij, dat ten be hoeve van het op te richten gymnasium, onder leiding der eerw. Paters Jezuïeten aldaar, door de makelaars H. J. Mart, P. H. Van Engelen, lid der firma M. J. Van Engelen Zoon, de twee perceelen Heerengracht tusschen de Spie gel en Leidschestraat 446 en 448 onderhands zijn aangekocht. Het eerste dezer perceelen is bekend als de woning van wijlen dr. Biichner. het tweede als dat waar tijdelijk de zittingen der Rechtbank zijn gehouden. De influenza heeft onze grenzen overschre den te Rotterdam zijn reeds eenige gevallen van de ziekte waargenomen Op de perrons van alle stations der Staats spoorwegen zal eene gelegenheid tot het bekomen van drinkwater, op voor eene ieder duidelijk zichtbare plaats worden aangebracht. Door den Minister van Financiën is bepaald, dat in 1895 of later, naar gelang van het ontstaan van vacaturen, tien kommiezen, na afge legd examen,kunnen worden aangesteld als kom mies-verificateur voor den actieven dienst der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, waartoe het examen in Maart en April a. s. te 's-Gravenhage, op nader te bepalen dagen zal worden afgenomen Daaraan zal echter alleen kunnen worden deelgenomen door kommiezen, die een voldoend examen als roeier der dran ken hebben afgelegd. Bij eene vechtpartij te Amstenrade is de land- houwer L. v. G. zoodanig verwond, dat hij kort daarna overleden is. Door de marechaussees wordt de zaak onderzocht. De Burgemeester van Voorschoten verzoekt namens de vrouw opsporing en bericht omtrent Cornelis Franschen, wonende te Voorschoten. vernemen, bracht Valentine met moeite uithet arme kind werd weer zoo bleek als een doode, het koude zweet parelde op haar voorhoofd. Agnes wenkte Lageman toe de kamer te verla ten. Uren lag Valentine stil, onbeweeglijk, met gesloten oogen, schijnbaar sluimerend, doch zij was hij haar volle bewustzijn. Zelfs het minste gedruisch ontging haar niet, en ondertusschen hielden haar gedachten haar bezig. Toen Agnes weer bijna onhoorbaar in de ka mer kwam om naar haar te zien, richtte zij zich op en wenkte haar om nader bij te komen. Agnes, fluisterde zij, Koenraad is hier in huis, ik weet het. Mevrouw Von Beeren knikte. Hij wil niet heengaan voordat hij mij ge sproken heeft. Weet ge dat ook al? Ja, door de stilte van den kerker wordt het gehoor gescherpt, zuchtte zij Toen richtte zij zich op en zeide vastbeslo ten: De kelk moet geledigd worden, het zij zoo. Bij boetvaardigheid is de bekentenis der zonden een onmisbaar vereischte, alzoo geschiede wat toch eens geschieden moet. Plet zal u te zwaar vallen, stel het uit tot later als ge meer krachten hebt. Het vleeseh is altijd zwak, al is de geest gewillig, zei Valentine treurig, laat het mij nu doen. Schuif de gordijnen open, help me een beetje om mijn haar en mijn kleeding in orde te brengen en roep hem dan. Ge moet ook ko men, want ge moet ook mijn schuldbelijdenis hooren. Zij stond op. Agnes voldeed aan haar verlangen. De fraai Hij zou zich den 21 Februari 11. hebben begeven van het station Leiden naar Rotterdam ten einde aldaar bij de Ned. Am. Stoomv. maatschappij te worden aangemonsterd, doch is daar niet aangekomen, zoodat men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Te Nieuw-Pekela is uit de Schutkolk het lijk opgehaald van Trijntje Lestestuiver, sedert 28 December aldaar vermist. Door Gedep. Staten van Noord-Brabant zal in de zomervergadering van 1895 een ontwerp besluit voor de heffing van eene provinciale belasting op de rijwielen der tatel worden gebracht. Het voornemen bestaat, om te heffen f 5 per rijwielde belasting wordt vermoed f 10,000 a f 12,000 onzuiver te zullen op brengen. Donderdag-avond kwamen per Holl. Spoor zonder postbewijs twee knapen van ongeveer 10 jaren te 's Gravenhage aan, die vermoede lijk te Rotterdam de ouderlijke woning waren ontloopen. De jongens werden aan de politie overgegeven. Dat een uurwerk in den gevel van een huis wordt aangetroffen is zeker iets zeldzaams, doch een uurwerk, zooals men in den gevel van den smid Verkerke te Oud-Vosmeer aan treft, is nog iets zeldzamers. Deze klok is versierd met verschillende, beelden, zooals: een smid, die het vuur stookt, een klokluider een scharenslijper, eeD molen, een trompetter, enz. Het eigenaardigste in deze klok is even wel dat, wanneer de klok slaat, al deze beelden in beweging gebracht worden. Menig vreem deling heeft hier reeds met aandacht naar staan kijken. Thans weigert de klok evenwel den dienst en alle pogingen, die in het werk worden gesteld om ze te herstellen, zijn tot heden vruchteloos gebleven. Een knecht van een koopman in diamanten te Nieuwer-Amstel, heeft dezer dagen eene partij bewerkte diamanten verloren, gedurende een tocht op schaatsen naar de Monnikendammer vaart en terug. Eene brutale aanranding had Dinsdag op den Eemnesserweg te Baarn plaats. Een Huizer vischboer werd plotseling door een reizend mars kramer aangevallen. Deze mishandelde hem en trapte den boer op borst en aangezicht, waarna hij hem van al zijn geld beroofde. De Baarn- sche politie heeft den aanrander gearresteerd. In de vorige week kwam een boerinnetje bij een winkelier op den Hof te Utrecht, van wien zij een paar wollen dekens kocht a f5 per stuk Middelerwijl die dekens worden inge pakt, legt de vrouw een muntbiljet op de toon bank neder, onder bijvoeging //hier koopman, dat is krek pas.// Doch even nadat de vrouw de winkel heeft verlaten, komt de winkelier tot de ontdekking, dat het muntbiljet er niet een is van f 10, maar van f 50. Fluks wordt de vrouw teruggeroepen, die nu ook hare ver gissing bemerkt, en te kennen geeft //dat die breefjies ook zulke beroerde dingen zunt veur 'n boerenmins, dat ze niet mosten maggen be- staon.// Over de ontdekking der vergissing verheugd kocht ze nog een //watten// deken, en verliet onder dankbetuiging aan den win keiier voor zijne ontdekking diens etablissement. Ons wil het voorkomen zegt het Utr. Dagblad dat die briefjes niet alleen voor een boeren- mensch, maar ook voor ieder ander lastig zijn, wijl tusschen de muntjes van flö en die van f50 niet dan bij nauwkeurige bezichtiging verschil te bespeuren is. Voor den huurboer in Noord-Holland is het een verblijdend verschijnsel, dat, terwijl de prijs der landerijen vermindert, die der kaas stij gende is. Deze week betaalde men tot f 27 voor hooikaas. Dc voorraad kaas in de pakhuizen vermindert sterk en de zoogenaamde oude Edammer kaas is opgeruimd. Ook op Texel heeft zich een lentebode ver toond. Door schaatsenrijders toch werd een //ekfectieve" kievit gezien. Een paar dagen geleden werd een poelier te Rotterdam door een kalkoen in de han gebe ten. Van het ontstane wondje werd weinig notitie genomen/Thans is door geneeskundigen wier hulp was ingeroepen nadat hand en arm zeer opzwollen, bloedvergiftiging geconstateerd en verkeert de poelier in levensgevaarlijken toestand. De redactie der Nieuwe Bredasche Cour art tn dus meldt men uit Breda, heeft van H. M. particulieren secretaris, Jbr. de Ranitz, op een verzoek om inlichtingen omtrent een bezoek gemen bileerde kamer lag tegen het Westen, een stroom van licht en goud kwam door de hooge vensters, toen Agnes de gordijnen had opge schoven. In dat schoone betooverende licht vond Koen raad zijn geliefde in een leuningstoel zitten. Als verblind bleef hij een oogenblik schuchter op den drempel staan, toen snelde hij naar haar toe, zonk aan haar voeten neer en greep haar slanke hand, om die met kussen te bedekken. Zij trok eebter haar hand terug en zei Raak me niet aan, Koenraad Daarmee zoudt ge tegen uw overledenen moeder zondi gen Gij behoort niet aan mijne voeten, ik moest aan uw voeten liggen om u mjjn zware schuld te belijden. Lief, dwaas kind,antwoordde hij zonder op te staan, die langdurige gevangenschap heeft u ziek gemaakt, anders zoudt ge zulke gedach ten niet hebben. Het is de waarheid. Ge acht u zelve schuldig omdat ge aan Koenraads moeder den vergiftigden drank hebt toegereikt, maar dat is ziekelijke inbeelding ik heb u dat al meermalen gezegd, zeide Agnes, nu nader tredende. Dat alleen is liet niet, sprak Valentine hoofdschuddend. Sta op Koenraad, ga hier op den stoel zitten, Agnes, zot u hier op de sofa en laat mij aan uw voeten zitten, zooals een boetvaardige past. In angstige spanning voldeden beiden aan haar verlangen. Valentine zweeg eenige oogen- blikken, zij haalde diep adem, als wilde zij -kracht versameien voor de zware taak, die zjj der Koninginnen aan Noord-Brabant in dit jaar, per telegraaf bericht ontvangen, dat daar omtrent aan het Hof nog niet» bepaald is. Het hoofdbestuur van den Volksbond, Ver- eenigong tegen Drankmisbruik, heeft zich met een adres gewend tot H. M. de Koningin- regentes, om te verzoeken dat bij de voorgeno men herziening van de wet op de personeele belasting zoodanige wijziging zal worden aan gebracht dat in het vervolg van het betalen dier belasting ook zullen worden vrijgesteld de door verscheidene afdeelingen van den Bond gestichte volkskoffiehuizen en leeszalen,al dienen deze gedeeltelijk voor ontspannende en gezel lige bijeenkomsten. Immers de inrichtingen van den Volksbond, waarin, met volstrekt ver bod om sterken drank te gebruiken wordt gearbeid aan het bevorderen van volksontwik keling en gemeenschapszin, werken ten alge- meenen nutte en beoogen allerminst eenig geldelijk voordeel te behalen. Het hoofdbestuur is van oordeel dat deze instellingen gegronde aanspraken op steun, ook van de zijde van de» wetgever, mogen maken. De Burgemeester van Loosduinen verzoekt uit naam der familie opsporing en bericht van J. v. d. Meulen, 17 jaar, ten huize zijns vaders te Loosduinen. Hij verliet 15 dezer des namid dags 6 uur met zijne schaatsen de ouderlijke woning. Eene rijke vondst. De grootste zilverklomp, ooit door een neger uit den aardbodem gehaald werd,volgens (itNew- Yorker Hand. Zeit. onlangs te voorschijn gebracht in de zoogenaamde „Smugglers Mine// in Aspen Col. Aldaar stieten de mijnwerkers dezer dagen op een geweldigen klomp erts die bij nadere be schouwing een blok bijna zuiver zilver bleek te zijn. Na zwaren arbeid gelukte bet eindelijk om het blok, dat 3300 pond weegt en eene waarde van 25000 dollars vertegenwoordigt, aan het oppervlak te brengen. Het is het grootste stuk bijna geheel zuiver zilver, waarvan men ooit gehoord heeft. Door een wolf aangevallen. Een ongewoon verschijnsel heeft zich te Saarbrücken voorgedaan. De wacht voor de kazerne aldaar is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag door een wolf aangevallen. Bij de nadering van eenige per sonen nam het dier de vlucht; in den morgen van Zaterdag zag men het echter nog in den omtrek der kazerne rondsluipen. Wat eene verwarring.Vijf evangelisten zijn versche nen in Tocama-Washington, en verklaren,dat het met de wereld in 1897 gedaan is. Zij beweren: Negen tienden van het menschelijk geslacht zal inde laatste vijf jaar vergaan door oorlog, door plagen, hongersnood, pest en aardbevingen. Satan zal voor een duizend'al jaren vastgezegeld wor den en de hemel zal al dien tijd in de lucht han gen. Zij hebben de hel gezien, die 6000 mijlen breed is en groot genoeg om al de vervloekten te kunnen bevatten. Eene deftige eectóarfy.Dinsdag-avo nd is in de Gemeenteraadszitting te Laeken, bij Brussel, een der leden een journalist, die hem in zijn blad had aangevallen,telijfgegaan.Hetgemeenteruadslidwas woedend op den Journalist die natuurlijk zich er niet aan stoorde. De Burgemeester, die tusschen- beiden wilde komen, werd geduwd en gestooten en er ontstond eene groote opschudding Russisch spoorwegongeluk. Bij het station Drjazgi, tusschen Worónesj en Tambóf, zjjn 's nachts twee treinen, een expres - en een goederentrein, in hotsing gekomen. Zeven menschen zijn gedood en drie waggons van den sneltrein en zeven van den anderen ver brijzeld Leve de Minister. In de Belgische Kamer diende de Minister van financiën gisteren een ontwerp in strekkende tot verhooging van het traktement van de staatsbeambten. Wie zal dat betalen? Een geweldige brand. Te Utica in den staat New York zijn door een brand dertig gebouwen vernielddaaronder een operagebouw. De scbade wordt op 400,000 dollars berekend. Injluenxi. In En .elands hoofdstad en te Brugge (België) heerscht de influenza. Te Brugge is de school van middelbaar onderwijs voor meisjes wegens de ziekte voorloopig gesloten. Een diepgezonken zoon. De jonge man, die Zondag-nacht te Marseille zijne tachtigjarige grootmoeder vermoord en bestolen heeft, is de zoon van eenen wethouder, Roullain, en werd geholpen door een anarchist Chabaud, twee publieke vrouwen en een koetsier. Het geroofde wilde vervullen, en begon toen met neergesla gen oogen Toen Bauerlicb gisteren verklaarde, dat ik te gelijk met het ontvangbewijs van den juwe lier een tteschje met atropine in handen kreeg.... Dat was een ellendige leugen, waarvoor ik hem gaarne geworgd zou hebben, viel Koen raad in, ofschoon Agnes hem met een gebaar tot zwijgen vermaande. Hij loog, maar toch klonken mij zijn woor den als een vre selijke aanklacht in de ooren want als ik op d it oogenblik zoo'n fleschje in banden had gekregen, wie weet, of ik niet ge daan had wat hij zei. Valentine 1 riepen beiden tegelijk vol me delijden, zacht verwijtend uit. Ge wilt me niet gelooven, ge houdt die aanklacht voor overdreven, ge kunt van mij zoo iets afschuwelijk niet gelooven. Ge hebt gelijk. Zóó erg hebt ge mij nooit gezien als ik toen was. Ik was woedend, ik dorstte naar wraak, voor alles wat mijn vroegere meesteres mij had aangedaan. Ik dacht er op dat oogenblik niet aan, dat zij uw moeder was Koenraad Zij sloeg even de oogen naar hem op. Hij wilde spreken, doch zij wenkte met de hand. Laat mij voortgaan, zei ze met matte stem. Ik was zoo God vergeten, dat ik op het punt stond haar den dronk te weigeren, waar zij om vroeg, en toen ik dien toch gaf, vloog mij de gedachte door het hoofdhè ik wou, dat het in vergift veranderde. Onwillekeurig liet Agnes een kreet hooren. Koenraad kromp ongesteld in een. Wordt vervolgd.}

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 2