MARKTBERICHTEN, BKURSBERfOHTEN. Laatste Berichten. Influenza. Branden. Ongelukken. STEDELIJK NIEUWS Land- en Tuinbouw. Kunstnieuws. Kerknieuws. Dronkenmansieerk. Een Hollandsche schipper, die dezer dagen met zijne schuit aan de Quai St. Leonard te Luik gemeerd ligt, was, na eenige boodschappen te hebben gedaan, dronken terug aan boord gekomen. Twist krijgende met zijne vrouw, begon hij deze te sin an en wierp haar ten slotte over boord. Voorbijgangers, die nu tusschenbeide kwamen, slaagden erin, de vrouw te redden en den razenden dronkaard aan de politie over te leveren. De ridderorden van prim Von Bismarck. Prins Von Bismarck bezit de navolgende onderschei dingsteekenen: Twee leeuwen, een zon, een rooden adelaar, een witten adelaar, een zwarten adelaar, een witten olifant, de Christusorde, het Gulden Vlies, de Chrysanthemum, de orden van St. Hubertus, St. Andries, St. Stanislaus en St. Anna, kruisen, kronen en schepters in allerlei vormen en soorten. Napoleon III verleende hem het grootkruis van het Legioen van Eer, ge- ruimen tijd voor Sedan en van den Duitschen Keizer ontving hij het IJzeren Kruis eenigeu tijd na den slag. Zijne eerste onderscheiding kreeg prins Von Bismarck toen hij iemand het leven redde. Het was 53 jaar geleden toen de toe komstige kanselier in de Wendelsee sprong en een knaap redde. Van koning Frederik Wilhelm IV ontving hij toen eene medaille. De eerste hono raire graad, werd prins Von Bismarck toegekend in 1867 door de hooge school te Halle. Hoe veel eeretitels de Prins sedertdien tijd heeft ontvangen is onmogelijk op te noemen. Het is werkelijk geen wonder, dat men geen raad weet, welke eer men den ex-kanselier van het Duitsche Kijk op zijn a. s. verjaardag zal bewijzen, Een bloedig drama. Te Elsene in België is dezer dagen een bloedig drama afgespeeld De gebroeders Jan en Paul V. koetsiers aldaar had den elkaar om eene quaestie van geldelijken aard, een haat gezworen, die, dit voorzag ieder een, vandaag of morgen in een bloedig drama moest eindigen. Dinsdag-avond bevond Paul zich in eene herberg, in tegenwoordigheid zijns broers. Hij begon hem te tergen, haalde toen eene revol ver te voorschijn, schoot en trof Jan, die doodelijk gekwetst neerstortte. Het slachtoffer stierf bijna oogenblikkelijk. De moordenaar vluchtte naar huis, waar hij kort nadien door de politie werd opgezocht. Men vond slechts een lijk. Hij had zich dood geschoten. Chineesche laagheid. De Chineesche overheid te Chee-Poo (Tsjifoe) strooit overal uit, dat de Japanners naderen en allerlei gruwelen bedrij ven. Het domme volk wordt daardoor zoo angstig gemaakt, dat talrijke zelfmoorden door vrouwen en kinderen worden bedreven. Van die Japansche gruwelen is natuurlijk niets aan. Wel is het een feit, dat 5000 Chineezen uit Wei- hai-Wei voorbij Chee-Poo zijn getrokken, bela den met den buit, dien zij met het plunderen van hun eigen dorpen onderweg behaald hadden. Studentenopstand. Aan het Philologisch Insti tuut te St. Petersburg hebben onder de leerlingen zoo ernstige ongeregeldheden plaats gehad, dat de gewapende macht moest tusschenbeide komen. Op eene door 1600 leerlingen bezochte bijeen komst was besloten het aftreden van den Rector te verlangen. De Rector had de studenten tot kalmte aangespoord en hen gewaarschuwd tegen botsingen met de militaire macht. Een weldadig man. Dr. Canini, te Livorno, dezer dagen overleden, heeft zijn vermogen, 2,500,000 lire, aan de ziekenhuizen dier stad vermaakt, om gebruikt te werden voor genezing van kroep met het serum van Dr. Behring. Een sociaal-democraat ontmaskerd. In de Bel gische Kamer verweet onlangs de clericale volksvertegenwoordiger Helleputte zijn socialisti- schen collega den advocaat Destrée, algevaar digde van Doornik, dat deze geen vertrouwen verdiende als hij voor de rechten der minder bedeelden opkwam, omdat hij zelf indertijd eene arme weduwe een ongehoord hoog honorarium had laten betalen voor zijne rechtskundige hulp. De raad van toezicht der balie te Charleroi onderzocht de zaak en de beschuldiging is ge grond bevonden. Destrée heeft werkelijk de weduwe van een verongelukten mijnwerker voor wie hij 25,000 frs. wist te verkrijgen, 5000 frs. laten betalen. Hij stond daarvan 2500 frs. af aan zijn oom den advocaat Defontaine, die hem deze zaak bezorgd had. Mr. Defontaine werd door den Raad berispt en hij moet de 2500 frs. teruggeven. Destrée kreeg alleen eene //waarschu wing// en hij moet 1000 frs. terugbetalen. Jammerlijk verdronken. Te Lussac les Eglises is een 9-jarig herdersmeisje, bij eene poging om een knaap die op een rivier door het ijs gezakt was te redden verdronken. De jongen, die zich aan een brok ijs had vastgeklemd, werd levend uit het water gehaald. Zijn kloek vriendinnetje was dood toen men haar op het droge braoht. Een verschrikkelijk geval. Te Dumbrovenj in Rumenië is in eene stokerij een gruwelijk ongeluk gebeurd. Een stoomketel sprong, zoodat de vloer vernield werd. De werklieden in het vertrek vielen naar beneden twaalf kwamen om in een kuip met kokende spiritualiën, terwijl verschei den andere ernstig werden gekwetst. Gevolg van een duel. De gewezen kapitein Le- Chatelier die den journalist Harry Alis bij een duel te Parijs heeft gedood,is door den Rechter van instructie gehoord.De Justitie heeft nog geen verlof gegeven om het lijk van den vermoorde te begraven. Naar men mededeelt, zal de gevallen duel- lant niet kerkelijk begraven worden. De influenza heerscht te Londen en in andere steden van Groot-Brittannië nog zeer hevig en breidt zich nog steeds uit. Alleen aan het hoofdkantoor voor den dienst der postpakketten te Londen ontbreken 130 beambten. Eveneens ondervindt men bij den telegraafdienst en bij dc politie de nadeelige gevolgen der ziekte, want ook bij deze takken van dienst zijn een groot aantal beambten ver hinderd hun werk te. verrichten De ziekte blijft goedaardig, zoodat, in aan merking genomen het groot getal aangetasten, het aantal der sterfgevallen betrekkelijk niet groot is. Lord Rosebery en de heer Balfour beginnen te herstellen. De lijst der Parlements leden en regeerings-ambtenaren, die door deze ziekte zijn aangetast, is zeer groot. De Czaar van Rusland lijdt aan influenza en keelaandoening. Z.M. moest gisteren zijne kamer houden. Te Utrecht is een felle brand uitgebroken in de sigarenfabriek van de firmaBerkesteijn Comp. Een regen van vonken viel op de belendende perceelen. De brandweer tijdig tegenwoordig, was de brand met behulp van de waterleiding spoedig meester. Door het omvallen van een petroleumlamp is te Purmerend de bezemmakcrij van den heer J. de Vries, afgebrand Met groote moeite kon de brandweer de omliggende perceelen behouden. Te Helder is het bovenhuis bewoond door den officier ter zee, Smit uitgebrand. De brand was ontstaan door een petroleumkachel. Een keet van de genie in de nabijheid staande van Spaarndam is met den geheelen in houd eene prooi der vlammen geworden. Het logement //De Kroon// te Ambt-Alme- loo is totaal verbrand. Met moeite zijn de bewo ners den vlammen ontkomen. Gisteren-middag is inhetgehuchtLennisheuvel, onder Bokstel, het bierhuis genaamd De vroolijke Nachtegaal, bewoond door Willemse, tot den grond afgebrand. Zaterdag-middag, omstreeks half vijf, is zekere J. K., knecht in de bierbrouwerij //De Hand//, firma wed. A. Koek, te Gouda, op noodlottige wijze om het leven gekomen. Een kameraad bij eenig witwerk op een ladder willende helpen, is hij daar afgevallen. Met gespleten hersenpan opgenomen en per bvandcard naar het gasthuis vervoerd, bleek hij bij aankomst aldaar reeds overleden te zijn. Uit Velsen vernemen wij de treurige tijding, dat tijdens men Zaterdag-avond nabij de spoor brug op het Engelsche stoomschip Osborn bezig was een vlet neer te laten, door de strop, een vletterman en een der opvarenden in het water vielen. Laatstgenoemde werd gered, doch de vlet terman J. Jansen verdween in de diepte. Zijn lijk is gisteren-ochtend opgevischt Te Arnhem werd de wisselwachter L. door eene rangeerend3machine gegrepen, waardoor hij viel en hem dc linkerarm tot aan de elleboog werd afgereden. Op de Ringvaart bij de Beets zijn 2 kin deren van den molenaar R. door het ijs gezakt en verdronken. Het ruim anderhalfjarig dochtertje van den landbouwer Th. Linders te Blerick slikte spe lende een boon in. De boon bleef in de keel zitten, aan de gevolgen waarvan het kindje kort daarna overleed. Zondag is een 5-jarig knaapjb aan den Oudendijk te Schiedam in de nabijheid der ouderlijke woning verdronken. HAARLEM. Donderdag a. s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de Zeereerw. heer N. A. A. A u s s e m s, pastoor in de parochie van den H. Antoniuszijne priesterlijke bediening hier ter stede begon. AlsKapelaan had pater Au s sem s zich spoedig door zijn werkzamen priesterlijken arbeid vele vrienden en vereerders verworven, terwijl hij later den zeereerw. heer Sprengers als pastoor der parochie opvolgde. Ter eere van zijn 25-jarig jubilé, zal a. s. Don derdag te 9 uur een plechtige Hoogdienst in de St. Antonius-kerk worden opgedragen. Het zang koor zal de Mis van Haydn en het Te Deum van Verhuist uitvoeren. Een zoon der parochie, thans priester in de orde van den H. Pranciscus, de weleerw. heer San ders, zal onder de H. Mis eene Peest.predicatie houden, over den algemeen beminden en wat meer wil zeggen, ijverig werkzamen Jubilaris in den wijngaard des Heeren. Van de Vereeniging nWeldadigheid naar Ver mogen// ontvingen wij de navolgende opgave: Aan behoeftigen werd in Nov., Dec., Jan. en Pebr. na onderzoek uitgereikt Aan brood en levensmiddelen Nov. '94 f481.08Vs. Dec-> '94f 586,01, Jan.'95 f677,05, Pebr. '95 f660,69., totaal van 1 Nov.'94 tot 28 Febr. '95 f 2404.80. Aan brandstoffen f 62.98. f 214,55 f 101,16 en 299.65. totaal f678,34. Aan ligging en kleeding f 68.77-, f94,82. 130,92Vs, en 54.22l/s, totaal f348,75. In geld f965,45, f 1057,91, 1176,65 en f 1156.70, totaal f4356 71. Totaal in Nov. '94 f 1578,29 in Dec. '94 f 1953,295, in Jan. '95 f2085.78Vs eninPebr. '95 f2171 07. Totaal van 1 Nov. '94 tot 28 Pebr. '95 77.88.64. 'Bovendien werd eene groote hoeveelheid ten geschenke ontvangen kleedingstukken, brandstof fen, enz. uitgereikt. De officier van Justitie hier ter stede heeft bekend gemaakt, dat hij geen last heeft gegeven tot het maken van proces-verbaal tegen de moeder van Raoul Koczalski. Ook de Burge meester dezer gemeente, heeft als hoofd der po litie tot het maken van proces-verbaal geen order gegeven. Het Nieuws vjd Dag is er achter en zegt, dat het proces-verbaal door den Inspecteur van politie is opgemaakt op last van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantonge recht hier ter stede. Zondag-avond omstreeks negen uur deed de brandklok zich hooren. Een felle brand was uitgebroken in de dubbele villa van den heer S J. Graaf van Limburg Stirum, gelegen aan den ingang van het Florapark, mede bewoond door den heer A. II. H o 1 de r t. Het zoontje van den heer Van Limburg Stirum had met kruit gespeeld, dat kruit was ontploft en in een oogenblik was door on voorzichtigheid van den knaap brand ontstaan, waardoor de bel-étage en bovenverdiepingen in volle vlam stonden. Een kind dat reeds boven sliep, werd met moeite gered. In de bovenverdieping hadden de vlammen vrij spel en weldra stond het boven-midden ge deelte van de villa in lichte laaie. Toen de kap doorgebrand was, speelden de vlammen hoog in de lucht. Wanneer op dat oogenblik flink water had kunnen gegeven worden, zou de brand zich hoogst waarschijnlijk tot dit gedeelte der villa hebben bepaald, maar er was weinig water en met de paar aanwezige slangen kon men de hoogte van het gebouw niet bereiken waar het vuur zich links en rechts uitbreidde Brandweerlieden waren er met en zonder stok genoeg. Treurig was het om aan te zien, hoe menige brandweerman zich op zeer gevaarlijke plaatsen begaf en daar met de pijp van de slang in de hand door gebrek aan water niets kon uitvoeren. Enkele spuitgasten hadden bepaald succes van hun werk, zij lieten dan ook de waterstralen flink werken. Onder dat alles won het vuur steeds in kracht en weldra stond de dubbele villa van boven geheel in vlam. Alhoewel er bijna geen wind was, vlogen de vonken hoog in de lucht en kwamen als een regen van vuur neder. Zij le verden niet veel gevaar op door de sneeuw die viel en waarmede de daken der in de nabijheid gelegen villa's en huizen waren bedekt. Inmiddels werden de kostbaarheden zooveel mogelijk gered. Bij dat redden waren ongevraagde gasten zeer behulpzaam, een er van H. L. 5 c h o u t en, een bekende bij de politie werd door een paar agenten ingerekend. Hij was reeds bezig met het een en ander bij zich te steken, toen hij weid gegrepen. Om half negen begonnen brandde over twaalf uur de eene vleugel van het gebouw nog in volle kracht. Uit het benedengedeelte der villa zijn veel kostbaarheden uitgedragen. De heeren Commissaris der Koningin, de Bur gemeester, de beide Officieren van Justitie, de Commandant der schutterij en andere autoriteiten waren op het terrein aanwezig, terwijl de politie, die het meer dan volhandig had, zich uitste kend kweet van haar taak. Een klacht heerschte algemeen over het slecht water geven en de onverschilligheid die hier en daar werd waargenomen. De orde, in aanmerking genomen den Zondag-avond, werd op een paar gevallen, waarin moeilijk kon worden voorzien, flink gehandhaafd. Naar wij vernemen is de schade zeer groot, gebouw en inboedels zoowel van den heer V a n Stirum als van den heer H o 1 d e r t, zijn verzekerd. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: 1—3 Maart. M. W. Dingjan-Kroon, d. C- Faber-Heyboer, d. A. G. van Dijk-Merle, z. M. van Tongeren-De Rooy, d. J. M. II. Sie raad-van der Meer, z. S. Bakker-De Vries, d. M. Nieman-De Waal-Malefijt, z. A. Beksvoort- Van Delden, d. J. C. de Graaf-Van Baaien, d. W. Janus-Leuven, d. G. van Es-Maarsen, d. P. M. van der Haak-Van Bourgonje, d. L. II. Leeuwerik-Den Otter, z. G. H. van der Wal- Kollerie, d. A. de Vries-Renout, d. OVERLEDEN: 28 Febr.—3 Maart. E. M. C. M. Korporaal 13 m.,A. W. Haanebrink-Smit, 76 j. M. G. Damiaans, 11 m. VV. J. van Oldenmark, 6 m. E. Simons, 11 j. H. W. Faller, 34 j. L. G. v. Buuringen, 3 m. M. C. Boonacker-Berns, 77 j. A. M. Klok, 42 j.P. v. Putten, 68 j. Het Hoofdbestuur van de «Hollandsche Maatschappij van Landbouw» heeft ter bespreking door het Ned. landbouw-comité ingezonden de volgende vragen: lo. Is het wensclielijk voor den landbouw in het algemeen, dat beschermende rechten voor landbouw producten worden geheven? 2o. Wat kan er gedaan worden om, hetzij van rijkswege of anderszins, tegemoet te komen aan den tegenwoordigen ongunstigen toestand van den land en tuinbouw? 3o. Is het wensclielijk, dat van rijkswege linan- nancieele steun wordt verstrekt, voor bevordering en instandhouding van den uitmuntenden veestapel in Nederland? In de maand Februari zijn aan het grens-sta- tion Rozendaal ontsmet 258 veewagens, tegen 414 in Februari 1894, hetgeen een minderen uitvoer naar het buitenland vertegenwoordigt van 2560 stuks vee, ter waarde van ruim f 275.000. Volgens de Belgische bladen kan de toelating van Nederlandsch vee in België iederen dag tegemoet gezien worden. De heer W. lies te Amsterdam heeft de hem aangeboden betrekking te Glasgow aanvaard en zal ons land verlaten. De door hem gestelde voorwaar den zijn aangenomen en tegen half November zal hij als dirigend van de Orchestral Society te Glas gow optreden. Als directeur van het orkest van het Con certgebouw te Amsterdam zal hij, naar verzekerd wordt, worden opgevolgd door mr. Henri Viotta. Te Rotterdam is op 65-jarigen leeftijd overleden Mgr. J. Bos, eere-kamerheer van Z. H. den Paus en Rector der R. K. Weeshuizen aldaar. Toen Mgr. Bos zijn priesterlijke loopbaan als Ka pelaan te Rotterdam was begonnen, deed hij zich al dadelijk kennen als een degelijk priester, ook bewees hij dit jarenlang als journalist, als hoofd-redacteur van De Maasbode. In dat orgaan wees hij de Ka tholieken den waren weg aan dien zij te bewandelen hadden in den strijd, en niet zelden wist hij aan zijn blad een invloed te verzekeren, die gedurende de laatste kwarteeuw aan de Katholieke partij in Nederland de overwinning heeft gebracht. Mgr. Bos deed veel voor het Katholiek onderwijs in Rotterdam en was lid van het comité tot bevor dering van het bijzonder onderwijs in het Bisdom Haarlem. Z. D. H. Mgr. P. M. Snickers, aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Deventer, den weleerw. heer B. Eppink, en totpastoor te Steggerda, den weleerw. heer B. A. Batenburg. haarlem. 4 Maart Tarwe, roode f a witte f 5.- a f 4.60. Rogge f 3.70 a 3.50. Haver f2.75 a 2.50. Gerst f a f Duivenboonen f5.75 af.Paardenboonen f a f Bruineboouen fa Gr. erwten fa Capueijnd. f—a Koolzaad fa Mosterdzaad bruin fa Geel f Lijnzaad fa per hectoliter. Karwijzaad fa Maanzaad fper 50 kilogram Kanariezaad f haarlem, 4 Maart. Boter aangevoerd 134 K.G. verkocht 134 KG. f 1,30 a 11.40. Biggen aangevoerd 67 stuks, verkocht 67 stuks, f4 a 1'7. Schrammen, aangevoerd 49 stuks, verkocht 36 stuks, f 8.af 13 Appelen aangevoerd 29 hectol. verkocht 29 hectol., f 3,a f 4Peren aangevoerd 21 hectoliter, ver kocht 12 heet. f 3,a 3,50 Aardappelen aange voerd 37 heet. verkocht 19 heet., f 5.a 6, Amsterdam, 4 Maart. Op de veemarkt waren aangevoerd 390 runderen, van welke de prijzen wa ren: vette koeien le qual. 62 a 66 c, 2e qual. 58 c. 3e qual 48 c per kilo; 60melk- en kalfkoeien f 90 a 200 vette kalveren le qual. f 2e qual. f per kg. graskalveren f a 141 nuchtere kal veren f9 a f 11,3 schapen fa lammeren fa 523 vette varkens 35 a 37 c per kilo. hoorn, 2 Maart. Op de weekmarkt werden he den de volgende prijzen besteed: tarwe t 4.75f a 6,50 rogge f—a gerst f3,— a 425 haver 2.50 a 3,;erwten witte f 10,50 a 12, groene f 11,50 a 13 grauwe f 15,a 19 vale f 16,50 a 18 boonen bruine f 15,— a 18,50 witte f 16— a 18,paarden- f-5,a 5,75 mosterdzaad f 15,50 a karwijzaad 16,a per heet. Paarden f65 a 140, veulens fa koeien f110 a.230schapen f18 a f 26, lammeren fa kalveren f5 a 16, varkens f 12 a 24, zeugen f30. a 50.— biggen f5 a 11, kippen f a een den f a kipeieren a per 100 stuks; boter 55i/2 a 55 c. per kop, aardappelen f a peren f a appelen f a per heet. leiden, 2 Maart. Boter per 1/4 vat le qual. f48 a 56 2de qual. 38 a 46, aanvoer groot, handel midm. londen, 4 Maart, Veemarkt aangevoerd 1200 Runderen, 8,000 Schapen, 35 Kalveren en 60 Var kens. Men noteert: Runderen 2/8 a 4/8, Schapen 4/6 a 6/4, Kalveren a en Varkens 2/4 a 6/4 per steen. Rotterdam, 4 Maart. Op de veemarkt waren aangevoerd: 312 vette runderen, 68 vette kalveren, nuchtere kalveren, 24 schapen of lammeren, 483 varkens, biggen, bokken, Koeien puike qual c le qual 66 c 2e qual 60 c 3e qual 56 c; ossen puike c le qual 64 c 2e qual 58 c 3e qual 54 c stieren le qual 2e qual c; kalveren le qual 88 c 2e qual 75 c 3e qual 70 c schapen le qual. 65 c 2e qual. 60 c. varkens le qual 38 c2e qual 37 c 3e qual 36 c. Schiedam, 4 Maart. Moutwijn per HL. zonder de bel. f5.50. Jenever id. f 10 Amst. proef id. f 11,25 Spoeling per Ketelbeurs f Spoelingcommissie 0.f -) f Beursnoteering Branders- bond enz. f43/8 a f 41 /2. Amsterdam 4 Maart 1895. Prijzen der onderstaande effecten genoteerd pCt. de koers NEDERLAND Certif. Werk Schuld D 21/2 941/4 3 31/2 HONGARIJE Obl. Goudleening5 id 1881/1893 5 ITALIË Obl.Pausel.Leen. 1860-64 5 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 5 zilver 1868 5 PORTUGAL O buitenl. 1858-84. 3 RUSLAND bij Hope Comp 1889/90 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 in goud 1884 Obl Perpet. schuld. binnenl. (Perpetueele O. Alg. Schuld '65 Serie D '69 C Obl. Leening 1876. SPANJE TURKIJE EGYPTE 5 5 4 5 6 4 N.-AMERIKA Obl. Vereen. Staten 1876 4 1877 4 COLUMBIA Obligatien43/4 VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald4 OOSTENRIJK Aand. O. H. Bdivid. NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. M. tot Expl. St.Spw. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 4i/2 »1875/80gest.5 ITALIË Zuid-Ital. Spoorw. Obl. 3 RUSLAND Gr. Spw. Maatsch. Aand. 4l/2 101% 1013/4 1021/a 101 9^/4 82 827/8 9713/j6 101 1071/g 713/4 62 26i/2 <29 1031/2 15% 455/g 451/4 1461/2 1051/2 23 I841/4 60 549/16 9815/10 65H/16 1017/g 73 1031/2 1353/g 8I/0 I841/4 |l3i/8 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Grias. Obl5 Kursk Chark. Obl. 4 Moskou-Brest Aand 3 ld. Jaroslow. Obl. Aand. 5 RUMENIE Aandeelen Spdivid. AMERIKA Chicago N.W.Cert.Aand. N.YorkLake Erie W. S. A. Illinois Cert. Aand Miss Kan.Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. NEDERLAND Loten Amsterdam f 100 2 Rotterdam3 GemeenteCrediet 3 BELGIE j> Stad Antw. 1887 OOSTENRIJK Staatsl. 18544 18605 1864 5 RUSLAND 18645 1866 Prolongatie 2 pet PARIJS, 4 Maart. Minister Hanotaux heeft aan den Duitschen gezant graaf Munster medegedeeld dat Frankrijk naar de feesten te Kiel twee pantsersche pen en een aviso zal zenden, onder bevel van een vice-admiraal. BERLIJN, 4 Maart. Het Pruisische Huis van Afge vaardigden heeft heden 90,000 mark toegestaan voor het verbindingskanaal tusschen het Siid-Nord-Kanaal en het Nederlandsche Hoogeveen-kanaal. LONDEN, 4 Maart. In het Lagerhuis is bij eerste lezing het wetsontwerp tot verbetering der agrarische wet voor Ierland aangenomen. De pachters vinden er betere beschermingsbepalingen in dan zij tot heden hadden. 111% 109 1071/2 104 122 128 164 148 1471/4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3