H. van DIJK, HEOEN GEOPEND Behangselpapieren enz. OPRUIMING van groote en kleine restanten. Barrev«etestraatp3, lÏÏmtTÏÏNTÏM GESCHIEDENIS der Katholieke Kerk V&rbansslachteriij MARKTBERICHTEN. Jaap Eden Barbiers- en Kappersbediende J. W, Thompson, Onschadelijk en Goedkoop, Per flacon a 30 et, No 7, Paarlaarsteeg No 7 Paarlaar steeg 7, J, H, MULLERJr, wegens vertimmering bij de BOTERMARKT. ïe te bikt af. Branden. Eene Gemeenteraadszitting. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. burgerlijke stand. Groote vijf-jaari ijk ache Bloemen tentoonstelling te Haarlem. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. Kuust en Letteren. INGEZONDEN. HAARLEM. Mij n allerhartelij katen dank; de beste wenschen voor uw aller welzijn. H C. Tombergh, P. Droste en A Van der Linden, van de geboorte van Christus tot op onze dagen Onmisbaar voor hen wier tand- vleesch spoedig aan gedaan is. ANEGANG 29. tel een 311/'» e» steen viel door het dak en den zolder en kwam op de tafel in het woonvertrek neer, gelukkig zonder iemand te kwetsen. Ook is Woensdagochtend te Westkapelle in de Noordstraat een huis ingestort. De man was naar zijn werk, de Trouw met twee kin deren bevond zich in de woning; een klein stuk muur, een deur en raamkozijn is alles wat daarvan nog staat. De arme bewoner Jan Stroo heeft veel schade, daar er heel wat huishoudelijke goederen door de neervallende pannen en steenen zijn gebroken. Woensdag-nacht is het werkhuis voor oude mannen en vrouwen Ie Oud-Pekela eene prooi der vlammen geworden. Met groote moeite werden de oudjes gered. In de Kinkerstraat No. 2 onder Nieuwer- Amstel brak Donderdag-middag brand uit. Het onderhuis, een manufactuurwinkel, is geheel uitgebrand, terwijl ook de bovenverdieping werd aangetast. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De oorzaak is naar men zegt alweer het omvallen van een petroleumtoestel. Te Wateringen (Z. H.) heeft in de zitting van den gemeenteraad een heftig debat plaats gehad tusschen den Burgemeester en de wet houders naar aanleiding van het Kon. be sluit, waarbij het beroep van den Baad tegen het besluit van Ged. Staten om den post voor politie op de begrooting van 1S95 met f 400 te verhoogen, ongegrond werd verklaard. De oudste wethouder zegt //De slag ii voor Wateringen gevallen. Het is een stukje, Burgemeester, dat u in uw le vensgeschiedenis kunt zetten. Dan heeft uw nageslacht nog wat te lezen. Uw haan moet toch koninkje kraaien. U was de man, die met leugens is aangekomen, dat de commissaris hier een veldwachter wenschte. De Burgemeester. Wie is met leugens aan gekomen, ik 1« Wethouder. Ja, u gaf te kennen, dat de commissaiis hier een tweeden veldwachter wenschte, en u is het, die er bij den -com missaris op aangedrongen heeft. 2« Wethouder. Het Kon. besluit is geda teerd 5 Maart. Hoe komt het, dat het eerst gisteren is aangekomen De Burgemeester. Dat moet ge maar in den Haag gaan vragen. ïe Wethouder.Op eene bevolking van klein 2000 zielen hebben wij ongeveer 500 armlas tigen, die moeten ondersteund worden door hen die den hoofdelijken omslag betalen.Het is eene ongehoorde zaak, dat eenBurgemeester in over leg raat den commissaris zulk eene gemeente nog zulk een zwaren last op de schouders durft leggen. Het zal mij altijd een grief blijven tegan den Burgemeester, da* hij deze zaak heeft door gedreven. Het schreit ten hemel, dat in Den Haag zulk eene beslissing is genomen. De le Wethouder roept den Burgemeester toe //Naar de Transvaal met de groote trom In dan ook liefst maar nooit weerom De gevaarlijkste leugens zijn die, welke het dichtst bij de waarheid komen. Het lichaam wordt door water, de geest do n- waarheid gereinigd. Geen deugd, geen kunst. Maar 't geld heeft gunst. Sen woord dat verschrikt. President (Van eene damesvergadering). Wie der geëerde dames tegen dit voorstel is, blijft zitten Alle dames staan onmiddellijk op. Een krijgslist. Kapitein: „Wat is een krijgslist in den oorlog Gesf er eens een voor beeld van.// Sergeant: cEen krijgslist, Kapitein is b.v. wanneer men den vijand niet wil laten be merken, dat men gebrek aan patronen heeft, en daarom maar altijd voortgaat met schieten.// Naïef. Luitenant (tot zijn oppasser). Jo- han, heb je den kleermaker gezegd.dat bij den eersten zijn geld kan krijgen? Jawel, LuitenantIk heb hem zelfs uw eerswoord gegeven. SoorBienJachtopzichter. En nu, geachte hoorders weet ik werkelijk niets meer te vertellen Dame. O, dat is jammer! U kon zoo aar dig liegen HAABLEM. In de Af deeling van den Ned. M. K. Volksbond hier ter stede zal a. s. Woens dag-avond te 81/a uur eene feestelijke bijeen komst der leden worden gehouden In de groote zaal der Sociëteit De Kroon zal als spreker optreden, de weleerw. heer W. M. G. Wittert Van Hoogland B. K. Pr. en Bector te 's Gravenhagc. De plechtige installatie van den onlangs nieuw gekozen president den heer G. Huls e- h o s c h zal plaats hebben, terwijl den wegens ziekte afgetreden president den heer A. J. de Jong een huldeblijk zal worde* aangeboden. Donderdag zijn de miliciens te dezer Btede ingedeeld behoorende tot de lichting 1895; zooals men weet, bedroeg het aantal voor onze stad 263 man. Bij de gisteren-avond gehouden aanbesteding door den architect J. A.G. van der Steur, voor het bouwen van een gymnastieklokaal en twee schoolvertrekken hij de Christelijke school in de Anthoniestraat alhier, zijn ingekomen 14 biljetten. Het werk is gegund aan Martens en Zoon voor f 10.765. Blijkens de door Burg en Weth. dezer ge meente vastgestelde kiezerslijsten bedraagt bet getal kiezers voor de Tweede Kamer 2826 v»or de Provinciale Staten 2821 en voor den Ge meenteraad De 17-jarige jongeling Louis laBive hier ter stede heeft zich dezer dagen kranig gedragen en drie kinderen gered, die zich roekeloos op het ijs hadden gewaagd op de Kinderhuissingelgracht. Ze waren er alle drie doorheen gezakt en spartelden in het water, toen de flinke jongen kruipende over het broze ijs zich spoedde om hulp te verleenen, het galukte hem met moed en zelfopoffering de kleinen een voor een te grijpen en hen van een wissen dood te redden. In eene alhier gehouden vergadering van timmergezellen viel het ons op, dat de sociaal democraten weer de leiding op zich genomen hadden. Het is opmerkelijk hoe zij de massa van het volk steeds trachten te wi*nen. Een der aanvoerders der sociaal-democraten voerde het woord; het was de hakende C o r n e 1 i s- s e n, die zeide, dat de vakvercenigingen de macht der toekomst waren. Zij zouden eenmaal de wet voorschrijvem aan allen en alleen de macht uitoefenen Loonquaestie en arbeidsduur waren niet te scheiden. De werklieden, zoo ging Cornelissen voort, moeten dwang uitoefenen, dan zal men hunne eischen toestaan Daarom is aaneenslui- sluiting noodzakelijk. De eisijh van 23 ets per uur is niet te hoog. Andere sprekers voerden nog het woord, waarna de volgend» motie werd aangenomen: Aan de Heer en Aannemers en Timmerlieden- patroons te, Haarlem. //De Vergadering van Timmerlieden-gezellen, vergaderd in „Felix Eavore,// op Woensdag 13 Maart 1895, en uitgescheven vanwege het loon- comité, noodigt U uit, hij de aanbesteding van timmerwerken in 't algemeen, reeds te begin nen met 1 April in uwe begrooting rekening te houden met den eisch der timmerlieden-ge zeilen: 23 ets. per uur, bij een werkdag van des zomers 11 uur en des winters 10 uur. De vergadering is van oordeel dat indien van den kant der patroons hiertegen wordt ingebracht, dat voor het nemen van een dergelijken maat regel het thans te laat zou zijn, dit slechts zou bewijzen, dat zij niet zijn van goeden wil, aan gezien zij van de beweging onder de Ilaarl. timmergezellen lang genoeg en voldoende ken nis dragen Bij al wat steeds gepraat wordt over de sa menwerking van patroons en werkman, zou het de gezellen ten zeerste teleurstellen, wanneer ze weer moesten ondervinden, dat men bij de patroons te vroeg of te laat komt, nooit op tijd en dat in elk geval de gezellen geen gehoor vin voor hun rechtmatige eischen. Toont gij heeren aannemers, patroons en timmerlieden, dat u althans de samenwerking in der minne ernst is.// De samenwerking in der minne komt dus hier op neer dat de timmerlieden 23 cents eischen, bij een bepaalden werktjjd zooals de motie aangeeft. Het staat nu te bezien of de patroons zich naar dien eisch kunnen en zullen schikken. Door de politie alhier zijn aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht de gebroeders W, en J. Westhof oud 6 en 14 jaren en C. B o m, oud 15 jaren allen alhier woonachtig die in eene onbewoonde villa aan het Kenaupark, de looden afvoerpijpen in de badkamer en in de keuken de pijpen van de duinwaterleiding moedwillig hadden afgerukt, ontvreemd cn daarna verkocht;door het verbre ken eener glasruit hadden zij zich toegang verschaft. Zij zijn reeds vroeger wegens diefstal veroordeeld geweest. KERKBERICHTEN Kathedrale en parochiekerk van den H Jozei. Zondag te 7 en half 9 uur de gelezen HIT. Missen met onderrichting, te half 11 uur de Hoogdienst met Predicatie Te 2 uur de Cate chismus. Te 3 uur het Bozenhoedje en te half 7 uur het Lof ter eere van het H en O. Hart van Maria, met de Medidatie over het lijden Onzes Heeren. Maandag-ochtend tot 11 uur en 's middags van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag, feestdag van den H. Jozef, Patroon van deze Parochie, de stille H.H. Missen, te 7, 8, half 9 en te half 11 uur de plechtige Hoogmis. Te 7 uur Solemneel Lof met de Feestrede. Woensdag-, te 7 uur het Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag, te 7 uur het Lof Vrijdag des avonds te 7 uur plechtige oefe ning van den H. Kruisweg. Zaterdag te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid tot biechten. In deze week de HH. Missen en de Cate chismus op de gewone uren,behalve Dinsdag. Parochiekerk van den H. Antonius van Pad,na. Zondag de H.H. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met predicatie, te half 3 en te 3 uur de Catechismus, te half 4 uur de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van denH. Antonius, des avonds te 7 uur Lof en Medidatie over het Lijden des Heeren. Woensdag-avond te 7 uur Lof ter eere van de H. Joseph. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 7 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. In de week de HH.Missen te half 8, 8, half 9, en half 10 uur. De Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. De Catechismus te 2, de Ves pers te 3 uur, te half 5 uur oefening van de H. Familie, des avonds te 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Maandag te 7 uur Lof en Lijdensmedetatie. Dien dag des morgens van 7 tot 10 uur en des avonds na het Lof gelegenheid om te biech ten. Dinsdag, feezt van den H. Joseph, gezongen H. Mis te 9 uur en des avonds te 7 uur het Lof. Woensdag te 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. De HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur de Catechismus volgens gewoonte. ONDERTROUWD. 14 Maart: G. v. Maas en M. E. v. Lunenburg. GETROUWD: 14 Maart: J. F. H. Boonacker en C. P.Dubois. K. v. d.Velden en M. Berg. BEVALLEN: 12—14 Maart: J. C. Bakker-Bremer, z. T. Romijn-Prins, z. E, de Graaf-Vermeer, d. M. M. Roosloot-Westhoff, z. S. C. Schornagel-Rek- man, d. L v. Egmond-Otte, d. A. Teeuwen, Roest, z. OVERLEDEN: 12 Maart: L. Hoogeboom-Freeth, 41 j.L. Vreugdenhil, 69 j. In de volgende week zal na een rust poog van 5 jaar weder een dier groote tentoonstellingen van bloeiende bolgewassen worden gehouden, welke steeds zoovele vreemdelingen, zoowel vakmannen als liefhebbers, niet alleen uit ons land, maar ook van over de grenzen naar de Spaarne-stad lokken. En terecht! Want door de scherpe mededinging die de meest bekende firma's op het gebied van den Haarlemschen bollenhandel elkander onderling aandoen, is men vooraf verzekerd dat alleen bet voortreffelijkste door de inzenders waardig wordt gekeurd om tentoongesteld te worden en dat de eischen, die men zichzelf stelt, zeer boog zijn, zoo dat de kenner zich vast verheugen mag op een alleszins fraai geheel, dat ook in zijne kleinste 011- derdeelen een nauwkeurig onderzoek kan doorstaan. Evenals bij vroegere gelegenheden zal deze bloemen tentoonstelling worden gehouden in de groote zaal en verdere lokalen van de sociëteit «de Ver- eeniging» te Haarlem, die zich voor dat doel zoo bij uitstek leent. Het programma behelst 132 wed strijden, waarvan 20 voor Hyacinten, 22 voor Tul pen, 12 voor Narcissen, terwijl de overige betrek king hebben op die lange reeks van verschillende Bol- en Knolgewassen, welke juist tegenwoordig meer en meer in den smaak vallen. Ook bouqet- ten en versieringen worden in het programma gevraagd, mits uitsluitend samengesteld uit bloe men van bol- en knolgewassen afkomstig. Onder de uitgeloofde prijzen zijn 25 gouden medailles, en eenige honderde zilververgulde, zilveren en bronzen medailles, benevens verscheidene extra- premiën. Vooraan in de rij der schenkers van medailles staat Hare Majesteit de Koningin-Regen tes, die van Hare Hooge belangstelling blijk gaf door een Gouden Medaille met de beeltenis van H. M. de Koningin beschikbaar te stellen. Het Hoofdbestuur der Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur, waarvan gelijk bekend is deze ten toonstelling uitgaat, heeft bepaald dat deze me daille zal tendeelvallen aan den inzender, die het rneest tot het wolslagen der tentoonstelling zal hebben medegewerkt. De gemeente Haarlem schonk 4 gouden medailles, en tal van autoriteiten, ver- eenigingen en particulieren gaven op gelijke wijze van hun belangstelling blijk. De jury, die uit ervaren vakmannen gekozen is, zal als proef enkele inzendingen hebben te be- oordeelen naar punten, welke van te voren in het programma zijn bekend gemaakt. De uitslag dezer proefneming wordt door vakmannnen met belang stelling tegemoet gezien. Ieder die zich voor onzen nationalen tuinbouw en vooral voor de zoo uitgebreide Haarlemsche kuituren interesseert, vérzuime niet deze tentoon stelling te bezoeken, die opnieuw zal kunnen be wijzen, dat Haarlem en omstreken terecht een wèreldvermaarden naam heeft op dit gebied, waar van zij haar monopolie steeds heeft weten te hand haven. De tentoonstelling zal Vrijdag 22 Maart te 1 uur feestelijk worden geopend en daarna tot den vol genden Dinsdag te bezichtigen zijn. Commissariaat van Politie (Gevonden voorwerpen) Eene broche. Twee armbanden. Eenige honden. Twee kerkboekjes. Eene pelerine. Een boezelaar. Eene portemonnaie.Een lombardbriefje.Een horloge ketting. Een paardendek. Een jongensjasje. Eene cache-nez. Een handschoen. Een scheermès. Een pantoffel. Eene pet. Een bontje. Een paternoster. Een oorbelletje. Een Keulsch potje. Een handschoen. Een rekening ten name mej. Stadig. Eenige sleutels. ÜRRONDISSEIMEHTS RECHTBANK. Terechtzitting van 14 Maart. 1. J. Sprokkelenburg arbeider te Haarlemmer- liede en Spaarnwoude. Diefstal 6 maanden gev. straf. 2. J. de liaan arbei'der te Kwadijk. Diefstal, eene maand gev. straf. 3. J. F. Tuinman en S. Hagen zonder beroep te Haarlem. Diefstal ieder 9 maanden gev. straf. 4. H. Seders glazenwasschor te Amsterdam. Verduistering en diefstal, 10 maan den gev. straf. 5. C. Bom en H. Th. Vermaas zonder beroep te Haarlem. 2 diefstallen, de le zes maanden, de 2e zes weken gev. straf. 6. C. Bom en J. Westhof zonder beroep te Haarlem. Diefstal de le drie maanden, (le 2e twee maanden gev. straf. 7. M. de Wild, tapper te Heemskerk. Tappen na bezetten tijd (verwijzing van den Hoogen Raad der Nederlanden) ontslagen aan rechtsvervolging. 8. S. Wals Pz. vissoher te Landsmeer. Beleed, ambt. in functie, 2 dagen gev. straf. 9. W. Handgraaf arbeider te Velsen. Mishandeling, vrijgesproken. 10. D. Nederstigt visscher te Rijp-Wetering mish. 3 weken gev. straf. 11. J. G. C. Smits en J. Smits schoenmakers te Haarlem. Loopen over een an ders grond en mish. van een ambtenaar in functie ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis en 14 dagen gev. straf. 12. J. Zandolies, korenmolenaars knecht te Rijp-Wetering Opz. vernieling 7 dagen straf, met vrijspraak van het meerdere. 13. H. van Munsteren en C. Akerboom, arbeiders te Al kemade. Opz. vernieling en mishandeling ieder 3 maanden gev. straf met vrijspraak aan het meer dere. 14. W. F. Pesch, tuinder te Velsen. Diefstal vrijsgesproken. 15. J. van Vaneveld, arbeider te Lisse. Diefstal, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. 16. A. Zevenbergen, arbeider te Velsen. Diefstal 7 dagen gev; straf. 17. H. van der Meij, werkman te Zand- voort. Diefstal bij verstek 7 dagen gev. straf. 18. J. Galavazi. G. Strube H. W. van den Berg, werklieden te Amsterdam. Diefstal 3 personen ieder 6 weken gev. straf. Te Culemborg is Dinsdag het nieuwe R. K. Zie kenhuis «Barbara-Gesticht» ingewijd. De opening geschiedde zonder openbare plechtigheid. De zeereerw. heer B.H.Klönne, Rector op 't Ba- gijnhof te Amsterdam, is benoemd tot eere-ka- merheer van Z. II. den Paus. De Zeereerw. heer J. van Dongen, pastoor te Nunen (N. B.) is in den ouderdom van 01 jaren overleden. Sinds 1889 was de Overledene pastoor der Parochie aldaar. Bij gelegenheid van het eeuwfeest van den 11. Antonius zal te Lissabon een internationaal Katholiek Congres worden gehouden. Het solemneel lof, dat door Z. D. 11., denBis- schop van Haarlem in de II. Stede te Amsterdam werd geofficieerd, had Dinsdagavond plaats. Behalve de secretaris der Oostenrijksche legatie, baron C. von Braun, waren er ook bij tegenwoordig, de katholieke Raadsleden van Amsterdam, allen in ambtscostuum. Mgr. Bottemanne werd ter zijde gestaan door de ZeerEerw. heeren L. E. Jansen, pastoor van de Post hoorn, en J. J. Thünissen, pastoor der parochie van het H. Hart, respectievelijk als diaken en subdiaken, en omgeven door een 25-tal priesters. De feestrede werd uitgesproken door den weleerw. hooggel. heer P. L. Dessens, professor aan het Semi- nairie te Warmond, naar aanleiding van de woorden uit het Boek des Uitgangs «Laat ons den Heer lof- zingen, want roemlijk is Hij verheerlijkt Bij (le plechtige processie na de predicatie werd het Allerheiligste gedragen door Z. D. H don Bis schop, terw(jl ook de beide vanen, die vóór den tijd der Hervorming in de mirakelprocessie dienst déden, werden medegevoerd. Onmiddellijk achter het H. Sacrament volgde de secretaris der Oosten rijksche legatie. Na de benedictie, waarmede de grootsche plechtigheid besloten werd, verliet Z.D. H. den Bisschop zegenend de kerk. In Engeland, dat geruimen tijd vrij bleef van de longziekte onder het rundvee, is thans opnieuw een geval dezer ziekte waargenomen, en wel op een boe renerf in de Spitalfields te Londen. Bij den veehouder W. Niesing, aan den Langen Muiderweg, te Weesper-Carspel, hoeft, zich onder het vee bij een koe een geval van miltvuur voorgedaan, liet cadaver is verbrand en de voorgeschreven ont- smettings-maatregelen zijn onder behoorlijk toezicht toegepast. Naar wij vernemen is de Haagsche Kunstkring offi cieel uitgenoodigd om deel te nemen aan de op 1 Mei te openen kunsttentoonstelling te Berlijn. De eigen jury van den Haagsehen kunstkring zal de in te zen den schilderijen, desverlangd als een groep geëxpo seerd, beoordeelen. De collectieve Nederlandschc inzending op de te Milaan gehouden internationale werklieden-ten toonstelling is niet de gouden medaille bekroond ge worden. Voor onderstaande regelen wordt in uw veel gelezen blad beleefd plaats verzocht. In het nummer van 13 Maart jl. lees ik een bericht uit Sassenhei m bevattende een ver zinsel van aardappelen pooten bij gelegenheid der maansverduistering. He geachte inzender van deze aardigheid is zeker bij inzending niet goed wakker geweest, want hoe kan men als de grond hard is aardappelen poolen? Mis schien brengt de zonsverduistering van 26 Maart aanst. ens wel eens een rot in de zon te zien. Met dankzegging voor opname. J. S. leiden, 15 Maart. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden faveulens fa11 stieren 1' 83 a 150; 102kalf- en melkkoeien f 130 a 220; 70 vare dito flOOa 205; 108 vette ossen en koeien 1126 a 250, 48 a 04 c. per kilo: graskalveren f a- 43 vette dito f31 a 82, 60 a 80 c. per kilo; 155 nuchtere ditof 3.a 10.26 vette schapen f 16 a 24, 30 a 35 c. per kilo; 156 weide dito f12 a 21; lammeren fa120magere varkens f 16 a 30 72 biggen f 4.50 a 13. Goudsche kaas f16 a 22.Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidsche f a per 50 kilo. Aanvoer 7 partijen. alkmaar, 15 Maart. Granen. Aangevoerd 3307 hectol. Tarwe f 5.50 a 6.25 rogge f 4.a 425 gerst f 3.10 a 4.chev. 3.90 a 5.— haver f 2.50 a 2.90 paardeboonen f 475 a 5.50 bruine boonen f12,-- a 20.citroenboonenf 17. a fduiven boonen f 5.2") a 6.witte 118.a kana riezaad f 8. 50a groene erwten 12.75 a 16 grauwe f20.a vale f a Edam, '14 Maart. Aangevoerd 75 stukken boter per half kilo 53 a 55c. kipeieren f3.25 a 3.50 per 100 stuks. Schiedam, 15 Maart. Moutwijn per HL. zonder de bel. f Jenever id. f -. Amsterdamsehe Proef id. f—Spoeling, per ketelbeursf Spoelingcommissie f - Beursnoteering Bran- dersbond f 4* 2 a 4.3/4 alkmaar, 15 Maart. Aangevoerdl 28 stapels gras kaas wegende 53966 kilo. Prijs voor kleine f 30 commissie f27middelbare f26. Londen, '14 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 100 Runderen, '1.000 Schapen, 25 Kalveren en Var kens. Men noteert: Runderen 278 a 474. Schapen 476 a 6/4. Kalveren 2/8 a 57 en Varkensa per steen. Heden ontving mijn pasgebo red {lievelinge de nsmen AL- BERTHA JOSEPHA MARIA Wed. FOLKERT J. A. BOTS Nieuwkoop, 12 Maart '95 Heden overleed, na voorzien te zijn geweest van de HH. Sa cramenten der stervenden, mjjn inniggeliefde Echtgenoo'e en der Kinderen z irgdragendeen liefde volle Modder, B huwd- en Groot moedor, Mejuffrouw JOANNA, BODEWES, in den ouderdom van 64 jaar. Mede namens de Familie J. B. UIL. Hoogezand, 13 Maart '95 delft, 12 Maart. Heden waren de veeprijzen als volgt:-vette koeien 1ste qual. f180 ii 225, dito 2de qual. f135 a '170; kalfkoeien 1ste qual. 1.90 a 220, dito 2de qual. f140 a. 165; vaarkoeièft 1ste qual. f170 ii 230, dito 2de qual. .90 a 145; vette kalveren 1ste qual. f60 a 80, dito 2de quaL f40 a 55; vette schapen 1ste qual. f 15 it 22, dito 2de qual. f a lamschapen 1ste qual. f' 30 a 42, 2de qual. f ii vette lammeren 1ii weilammeren fa magere varkens 20 it 30 biggen f5 it 10; nuchtere kalveren f4 a 16; paar den f40 a 90 stieren £90 ii 130; ossen f' a Rundvleesch 64, 58 a 50 c. vet kalfsvleesch 90, 85 a 75 c., schapevleescli 00, 55 a c. lamsvleesch c. alles per kilo. Granen. Jarige Zeeuwsche en Overm. tarwe f 5.75 a 725, nieuwe dito f 4.25 a 6.25. Westland- sche roode ris dito f 5.25 a 6.50. nieuwe Zeeuwsche en Overmaassche tarwe fa Zeeuwsche en Overmaassche rogge f4.50 a 5 nieuwe dito f3.75 a 4.75, wintergerst f3.a 4.25 zomer dito f3.50 a 4.25, o.havelier dito f4.a 5.25, zware haver f 3Jip a 4.25, lichte dito f 1.25 a 2.50 groene erwten f 7.50 a 9.50 inesting f 5.75 a 6.50 paarde boonen f5.25 a 5.75 duiveboonen f5.a 6. bruine boonen ('13.75 a 17.25, witte boonen f 12.50 a 16.koolzaad f6 a 7.buitoni. hennepzaad f6.a 7.kanariezaad f9 a f 11. Granen. Bij eene ints vastere stemming voor voerartikrlen was er meer omzet. Tarwe blijft even wel nog onveranderd. De prijzen der boter waren heden 1ste qualiteit f58, goede f 50, mindere f 40 per 1/4 vat van 40 kilo. Aanvoer pot 277/8 en 103/16 vaten, we gende te zamen 6570 kilogram. gouda, 14 Maart. Granen. Witte poldertarwe f4.25 a 4.90 jarige f a roode fa angel dito f ajarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito f5.60 a 6.mindere soort Zeeuwsche foa 5.50. afwijkende f 4.a 5.50; polderrogge f 3.50 a 3. 75 Zeeuwsche dito f 4.25 a 4.60 voer dito (per 70 kilo) f3.50 a 3.75 wintergerst f 3.25 a 5.75 zomer dito 3.a 3.50 jarige chevelier dito f a■- nieuwe dito f 4.:- a 4.75 haver f2.25 a f 3,10 per heet. dito f5.a f5.90 per 100 kilo, kookerwten 1 9.a 10.buitenl. voererwten per 80 kilo f4.80 a 5.10 inlandsche mesting dito f a per 80 kilo witte boonen f—a f-.bruine dito f16.a 19.duiveboonen fa paardeboonen fa - mais Amerikaansch f 5.90 a 6. Odessa fa Cinquantine f 7.a 7.25 per 100 kilo hennepzaad, inlandsch f8,25 a 8.50 en buitenlandsch f6.25 a 650. spelt fv kanariezaad 8.75 a 9.75 nieuwe koolzaad f a karwijzaad f a per 50 kilo. Kaas le qual. f24.a 26,2e qual. f20 a 23 zwaardere fa graskaas fNoordhol- landsche fa Aangevoerd 7 partijen Handel zeer vlug. Boter met grooten aanvoer, prijs der goe-fl. a 1.10, wei- f085 a f25.en der grasboterf a per kilo. Vette varkens met goéde aanvoer, handel flauw, 17 a 18 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goede aanvoer, handel flauw, 15a 16c. per half kHo. Magere biggen met goede aanvoer, han del flauw f 0.50 a 0.75 per week. Nuchtere kal veren met, goeden aanvoer, handel redel. f 3 a f 6. Fokkalveren f 7 a f12. Met dezen betuigen wij otzen hartdijken dank voor de vele bewijzen van deelneming onder vonden bij het overlijden van onzin geliefde Echtgenoot, Vader Behuwd- en Grootvader PIETER HUIJG. Uit aller r aam Wed. P. HUIJG— Steenvoorden. Heemstede, 18 Maart 1895. Zeer geachte burgerij van Makelaars, preseatee- ren, als lasthabbenden van hunnen principaal, op Zaterdag 30 Maart 1895, des namiddags na 5 uur, in het Verkooplokeal //DE GOUDEN LEEUW, inde Zijlstraat te Haar lem, in publieke veiling to verkoo- pen, Un overslaan van den No taris C A. JOEKES. Een Winkelhuis met afzon derlijk opgaande Bovenwoning, Tuin en Erve, aan den Kouden- horn te Haarlem, met uitgangen aandeel in eena gemeene poort, uitkomende in de Biggesteeg, benevens de Wal, d e voor het perceel aan het Spaarne ligt, get. No. 14 zwartn rood, sectio D.No. 6881 als huis en erf, gr. IA. 73 C., sectie D No. 6871 gomeene poort, gr. 25 C makende de wal een deel uit van het perceel ge meente Haarlem,sectie No. 1917 in het geheel gr. 60 A. Breeder bjj biljetten omschre ven. Nadere informatiën bij bo vengemelde Makelaais.Da bewijzen van eigendom en veilconditiën zullen drie dagen voor en op den verkoopdag ter visie lizgen ten kantore van den Notaris voor noemd. biedt zich aan, zoo spoedig mo- g' ljjk,liefst met Kost en inwoning. Brieven franco onder lett-r V aan het bureau van dit blad Verschenen bij G. W. Van BELLE, Rotterdam: door le Deel: Van da geboorte van Christus tot aan de Kruistochten. Post-80. 172 blz. Met Kerkelijke goedkeuring. Prijs f 0.50, fr. p. p. f 0.57V2- Het tweede en laats e deel is ter perse. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij heeft GEOPEND een en tevens u i t s n ij d 0 r ij, naar alle eischen des tijds ingericht. Aanbevelend, Specialiteit in HAAGSCHE LEVERWORST. Delicieuse uitgesneden HAM fl. per 5 ons. F. J. ZANTVOORT,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3