De Yijfjaarlijksche Tentionstelling van Bloembollen te Haarlem. Lijst der bekroningen. GEMENGDE BERICHTEN" 30 centimes op ingemaakt wild, gevogeUe, eft 60 centimes op ganzen levers, fbies gras. Het Belgisch, ministerie wil toonen, dat het hemd ieder nader moet zijn dan de rok en dat cbarité bien ordonnée commence par soi- même. Het is plicht de eigen landskinderen, die hulp noodig hebben, te beschermen, en dit zijn voorzeker de landbouwers en de kleine industrieelen. Voor onze Begeering die de belangen der landskinderen van een liberaal standpunt schijnt te bezien, is het te hopen, dat zij iets kan leeren van wat in België geschiedt. De landbouwers hebben geen steun noodig, de kleine industrie wordt niet geteld en met 52 tegen 33 stemmen verwierpen Donderdag de heeren Afgevaardigden in de Tweede Kamer de motie-Dobbelmann, betreffende de noodza kelijkheid eener herziening van ons tarief van invoerrechten. H Is wel. Velsen, 22 Maart. De kiezerlijst voor deze gemeente telt 601 kiezers, waarvan er 179 te Velsen, 159 te Sandpoort en 263 te IJmuiden moeten stemmen. Niet minder dan 57 namen dia op de vorige lijst stonden. Amsterdam, 22 Maart. De zeereerw. heer B. H. Klönne, rector van het Begijnhof alhier, is vereerd geworden, met een telegram van Z. H. den Paus. De inhoud is als volgt Monseigneur Klönne, recteur du béguinage Amsterdam. A l'occasien cloture des solennités pour le Saint Sacrament du miracle, le Saint Père bé- nit avec effusion de coeur le digne recteur et tous les assistants a la fête. Card. Bampolla. Monseigneur Klönne, rector van het Begijnhof te Amsterdam. Bjj gelegenheid van de sluiting der plech tigheden ter eere van he; H. Sacrament van Mirakel, zegent de H. Vader uit de volheid zijn» harten den waardigen Bector en allen die aan het feest hebben deelgenomen. Kard. Bampolla. Naaldwijk, 22 Maart. De Katholieke kies- vereeniging alhier heeft met algemeene stemmen voor de verkiezing van twee leden der Provin ciale Staten, in het kiesdistrict Vlaardingen de aftredende leden de heeren Uzermans, te Vlaardingen, en Waldeck, te Loosduinen candidaat gesteld. Bennebroek, 22 Maart. Dr. J. P. J. G o e d- koop zal deze gemeente verlaten en zich in Haarlem vestigen. In zijne plaats zal hier komen Dr. A. Kouwenaar, arts te Nieuwkoop. De gemeenteraadsleden, die volgens roos ter dit jaar alhier moeten aftreden, zijn de heeren B. J. E. baron Ittersum, wethouder; H. van der Vossen, wethouder, en J. H. Wentholt. Haarlemmermeer, 22 Maart. Dit jaar zul len als leden van den Baad dezer gemeente moeten aftTeden, de heeren P. K n aap, H. F. Bultman, wethouder, A. J. G. Timmer man, wethouder, B. Biesheuvel. J. H. M. E v e 1 e i n en F. L. Faas. Zand voort, 22 Maart. Zaterdag-namiddag te 2 uur,; zal hier een proeftocht met de red dingsboot paats hebben. Aalsmoor, 22 Maart. In deze gemeente en in de Haarlemmermeer zullen, in verband met de opgeworpen verdedigingswerken, dit jaar groote manoeuvres gehouden worden door de detachememten pontonniers en veldartillerie. Leiderdorp, 22 Maart. De heer G. J. V a n Dorp is met 123 van de 200 geldig uitge brachte stemmen tot lid van den Baad dezer gemeente verkozen. Gisteren-middag werd deze Tentoonstel ling wegens ongesteldheid van den nestor der bloemisten en voorzitter in het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur den heer J. H. K r e 1 a g e, door een der bestuursleden van genoemde vereeniging, den heer L. K r u ij f f te Sassenheim geopend. Een groot aantal bloemisten met hunne da mes, de Gouverneur van Noord-Holland Jhr. Mr. J. W. M. Schor er, en verdere auto riteiten waren aanwezig. De Tentoonstelling is wonderschoon en het is dan ook te begrijpen dat de Nederlandsche bollencultuur tot in verre gewesten een roem rijken naam heeft; waar men ook vraagt naar Dutch bulbs, overal zal men u zeggen wat men daardoor verstaat. Op Haarlem met zijne schoone omstrekenen de bloemisten uit deze streek vestigen de bui- tenlandsche bloemenliefhebbers hunne aandacht, door gansch de wereld door is de bloemen stad bekend, wegens hare voortbrengselen op het gebied van bloementeelt. De gisteren geopende Tentoonstelling doet den bezoeker verbaasd staan over hetgeen te aanschouwen is. gegeven. Niet alleen de rijkdom van hyeinthen, tulpen, narcissen, crocussen, tritillaria's, calanthussen, scilia's, anemonen, ranonkols en andere bloemen en gewassen maar ook de tafelversieringen, bouquetten en bloem- arrangementen, vooral door de firma J. Buij- senaarste Haarlem tentoongesteld, deden ons zien wat eene enorme kunstvaardigheid deze firma bezit niet alleen in het aankweeken van de fijnste bloemen, maar ook in het arrangeeren en samenbrengen der kleuren. Het is dan ook geen wonder, dat het Be stuur dezer Tentoonstelling voor ruim f 4000 aan prijzen beschikbaar heeft gesteld, terwijl nog een onbeperkt aantal medailles in goud, zilver en brons geschonken zijn. De waarnemende voorzitter de heer Kruijff kon met zijn bestuur, trotsch neerzien op het volbrachte werk en op den vooruitgang der Algenteene Vereeniging voor bloembollencultuur. In de openingsrede hoorden wij den waarn. Voorzitter dan ook gewagen van twee mannen die groote verdiensten hadden op het gebied van bloemencultuur de ontslapen heeren Ant. Boozen Sr en M. W. B ij v o e t en hoe de Vereeniging sedert de laatste Tentoonstelling, dus in vijf jaren tijds, van 500 tot 1500 leden was gestegen. Hij wees op den roem die den bloemenhan del in het Buitenland heeft verworven enhoe men aldaar er naar tracht om onafhankelijk te worden van Nederland. Met een krachtig woord *p4>rde dn heer K r u ij ff de bloemisten aan om voort te gaan met het behartigen van hun vak, om steeds te trachten iets nieuws op het gebied van cultuur te bewerken. Stuur uwe zonen naar alle hoeken der aarde om onze zaak te bevorderenriep hij den bloemisten toe Tenslotte bracht de waarn. Voorzitter een woord van dank uit aan allen die hebben medegewerkt aan het welslagen dezer schoone zaak. Ik heb gezegd, zeide de heer L. K r u ij f f en hiermede open ik deze Tentoonstelling. Hyacinthen. 4. Eene verzameling van 100 verscheidenheden bloeiende hyacinthen, in potten, waarvan 80 en kele en 20 dubbele. Gouden medaille en f25 aan no. 2 van de heeren A. J. Guldemond en Co. te Lisse. 3. Eene verzameling van 25 verscheidenheden enkele hyacinthen, in potten, op één bloemsteng bloeiend, a. Zilv. verg. medaille aan no. 4 van de firma A. J. Guldemond en Co. te Lisse, met 163 punten, b. Zilv. medaille aan no. 5 van den heer Ant. van der Vugt Mz. te Lisse, met 151 punten. De beoordeeling dezer hyacinthen is geschied volgens het puntenstelsel op de volgende wijze: De jury kon toekennen aan ieder exemplaar van deze verzamelingen: Voor netheid van vorm, zoowel van bloem als van plant hoogstens 4 punten, van frisch- heid van kleur hoogstens 3 punten, voor breedte en grootte van bloem 3 punten, geeft dus te zamen hoogstens voor elke plant 10 punten of voor 25 potten 250 punten. Voorts voor de schoonste ver scheidenheid van kleur en het netjes exposeeren van de geheele verzameling hoogstens 25 punten, zoodat alzoo te zamen aan eene verzameling hoog stens 275 punten konden worden toegekend. 5. Eene verzameling van 50 verscheidenheden bloeiende hyacinthen, in poften, waarvan 35 en kele en 15 dubbele, a. Zilv. verg. medaille aan no. 7 van de firma Guldemond en Zoon te Lisse. b. Zilv. medaille aan no. 8 van de firma A. J. Gul demond en Co. te Lisse. 6. Eene verzameling van 25 verscheidenheden bloeiende hyacinthen, in potten, waarvan 17 enkele en 8 dubbele, a. Zilv. medaille aan no. 11 van Ant. van der Vlugt Mz. te Lisse; b. bronzen medaille aan no. 10 van de firma Guldemond en Zoon te Lisse. 7. Vijf en zeventig enkele hyacinthen, in potten, op één bloemsteng bloeiend, in 25 verscheidenhe den, van elke verscheidenheid 3 stuks. b. Gouden medaille aan no. 14 van de firma Van Waveren Turner te Hillegom. 9. Achttien bloeiende enkele hyacinthen, op één bloemsteng bloeiend, in potten, in 6 verscheiden heden, van elke verscheidenheid 3 stuks. a. Zilv. medaille aan no. 15 van de firma A. J. Guldemond en Co. te Lisse. 10. Vier en twintig bloeiende dubbele hyacin then, in potten, in 8 verscheidenheden, van elke verscheidenheid 3 stuks. a. Zilv. vergulde medaille aan no. 16 van de firma Guldemond en Zoon t# Lisse. 11. Drie stuks van eene n. enkele hyacinth (con quest), in potten, slechts met één bloemsteng bloei end, hier te lande nog niet in den ha ndel voor komende en door deze Vereeniging vroeger niet bekroond, welke als een vooruitgang kan worden beschouwd. Zilv. medailles als eerste prijzen, aan no. 17 van den heer C. A. Braam te Heemstede, voor e. r. Generaal Vetter; aan uo. 22 van de firma J. H. Kersten en Co. te Haarlem voor e. r. King of the Roses. 13. Eene verzameling van 75 verscheidenheden bloeiende hyacinthen, op één bloemsteng bloeiend, op glazen, waarvan 60 enkele en 15 dubbele, a. Gouden medaille en f 25 aan no. 25 van den heer G. van der Mey te Lisse; c. zilv. verg. medaille aan no. 25 van den heer W. A. van Kessel te O verveen. 14. Eene verzameling van 36 verscheidenheden bloeiende hyacinthen op glazen, waarvan 26 enkele en 10 dubbele, a. Zilv. verg. medaille aan no. 27 van den heer G. van der Mey te Lisse; b. zilv. medaille aan no. 28 van den heer P. A. C. van Velsen j.Pz. te Overveen. 15. Èene verzameling van 20 verscheidenheden bloeiende hyacinthen op glazen, waarvan 14 enkele en 6 dubbele, a. Zilv. medaille aan no. 30 van den heer G. van der Mey te Lisse; b. bronzen me daille aan no. 31 van den heer P. A. C. van Vel zen j.Pz. te Overveen. 16. Eene verzameling van 24 verscheidenheden bloeiende hyacinthen, in 24 lage potten of pannen, in iederen pot of pan 10 stuks van dezelfde ver scheidenheid. a. Gouden medaille en f 25 aan no. 32 van de firma A. J. Guldemond en Co. te Lisse. 17. Eene verzameling van 12 verscheidenheden bloeiende hyacinthen, in 24 lage potten of pannen, in iederen pot of pan 10 stuks van dezelfde ver scheidenheid. a. Zilv. verg. medaille aan no. 33 van de firma A. 'J. Giddernond en Co. te Lisse. 18. Eene verzameling van 6 verscheidenheden bloeiende hyacinthen, in 6 lage potten of pannen, in iederen pot of pan 10 stuks van dezelfde ver scheidenheid. a. Zilv. medaille aan no. 34 van de firma A. J. Guldemond en Co. te Lisse. 19. Eene verzameling van 36 verscheidenheden hyacinthen, in 36 p. in iederen pot 3 stuks van dez. verscheid, a. Gouden medaille aan no. 36 van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem; b. zilv. verg. medaille aan no. 35 van dezelfde firma. Tulpen. 21. Eene verzameling van 100 potten bloeiende tulpen, waarvan 80 enkele vroege en 20 dubbele, van elke verscheidenheid slechts één pot. a. Gou den medaille f 25, aan no. 38 van den lieer J. W. Daudey H.t. te Haarlem; b. Gouden medaille aan no. 41 van de firma M. van Waveren en Zonen te Hillegom: c. Zilv. verg. medaille, aan no. 42 van de firma L. van Waveren en Co. te Hillegom. 22. Eene verzameling van 50 potten bloeiende en kele vroege tulpen, van elke verscheidenheid slechts één pot. e. Zilv. verg. medaille, aan no. 46 van den heer II. J. Homan te Noordwijk; b. Zilv. medaille, aan no. 48 van de firma M. van Waveren en Zonen te Hillegom. 23. Eene verzameling van 30 potten bloeiende enkele vroege tulpen, van elke verscheidenheid slechts één pot. a. Zilv. medaille, aan no. 51 van den heer II. J. Homan te Noordwijk, met 13 punten; b. Bronzen med. aan no. 52 van de firma M. van Waveren en Zonen te Hillegom. met 11 punten. De beoordeeling dezer tulpen is geschied volgens het puntenstelsel en wel op de volgende wijze: De verzamelingen zijn beoordeeld in haar geheel uit de volgende oogpunten: a. kweeking, b. bloei, c. bloemvorm, d. echtheid der «amen, c. kleur der bloemen. Voor elk dezer onderdeelen is de hoe danigheid aldus aangegeven: 0 slecht, 1 goed, 2 zeer goed, 3 uitmuntend, waardoor het hoogste ge tal punten, dat door eene verzameling kon worden verkregen, zal zijn 5 X 3 15. 24. Eene verzameling van 50 potten bloeiende dubbele tulpen, in minstens 36 verscheidenheden, niet meer dan 2 potten van dezelfde verscheiden heid. a. Gouden medaille aan no. 57 van de firma M. van Waveren en Zonen te Hillegom; b. zilv. verg. medaille als 2e prijs aan no. 54 van de firma Gebr. Blokhuis te Lisse; c. zilv. medaille no. 55 van den heer W. Daudey Hz. te Haarlem. 25. Eene verzameling van 36 potten bloeiende dubbele tulpen, in minstens 24 verscheidenheden, niet meer dan 2 potten van dezelfde verscheiden heid. a. Zilv. verg. medaille aan no. 61 van de firma M. van Waveren en Zonen te Hillegom; b. zilv. medaille aan no. 58 van de firma Gebr. Blok huis te Lisse. 26. Eene verzameling van 20 potten bloeiende dubbele tulpen, in minstens 15 verscheidenheden, niet meer dan 2 potten van dezelfde verscheiden heid. a. Zilv. medaille aan no. 65 van den heer H. J. Homan, te Noordwijk; b. bronzen medaille aan no. 66 van den heer H. J. Homan te Noordwijk. 27. Eene verzameling vin 90 bloeiende dubbele tulpen in 30 soorten, van elke soort 3 stuks, slechts één bol in eiken pot. a. Gouden medaille, uitge loofd door de afd. Haarlem, aan no. 74 van de firma M. van Waveren en Zonen te Hillegom; b. zilv. verg. medaille aan no. 71 van den heer C. G. Tubergen jr. te Haarlem; c. zilv. medaille aan no. 70 van den heer J. W. Daudey Hz. te Haarlem. 28. Eene verzameling van 50 bloeiende dubbele tulpen in 50 verscheidenheden, slechts één bol in eiken pot. a. Zilv. verg. medaille aan no. 75 van den heer C. G. van Tubergen Jr. te Haarlem; b. zilv. medaille aan no. 78 van de firma M. van Waveren en Zonen te Hillegom. 29. Zes potten van eene nieuwe enkele vroege tulp (conquest), hier te lande nog niet in den han del voorkomende en door deze Vereeniging vroeger niet bekroond, welke als een vooruitgang kan wor den beschouwd. Zilv. medailles als eerste prijs niet toegekend. 30. Zes potten van eene nieuwe dubbele vroege tulp (conquest) hier te lande nog niet in den han del voorkomende en door deze Vereeniging vroeger niet bekroond, welke als een vooruitgang kan wor den beschouwd. Zilv. medailles als eerste prijzen aan no. 80 van den heer J. W. Daudey Hz. te Haarlem en aan no. 81 van den heer L. de Wilde te Heemstede. 31. Eene verzameling van 36 verscheidenheden bloeiende vroege tulpen, op glazen, waarvan 30 enkele en 6 dubbele, op elk glas drie stuks van dezelfde verscheidenheid, a. Zilv. verg. medaille aan no. 82 van de firma L. van Waveren en Co. te Hillegom. 32. Eene verzameling van 20 verscheidenheden bloeiende vroege tulpen, op glazen, waarvan 16 en kele en 4 dubbele, op elk glas drie stuks van de zelfde verscheidenheid, a, Zilveren medaille aan no 83 van de firma L. van Waveren en Co. te Hil legom. 33. Eene verzameling van 60 bloeiende vroege tulpen, op glazen, in 20 verscheidenheden, waarvan 15 enkele en 5 dubbele, van elke verscheidenheid drie glazen, op elk glas één stuk. a. Zilveren ver gulde medaille aan no 84 van de firma L. van Waveren en Co. te Hillegom. 34. Eene verzameling van 30 verscheidenheden bloeiende vroege tulpen, waarvan 22 enkele en 8 dubbele, in 30 lage potten of pannen, in eiken pot of pan 10 stuks van dezelfde verscheidenheid, a. Gouden medaille aan no 85 van den heer J. W. Daudey Hz. te Haarlem; b. Zilveren vergulde me daille aan no 86 van den heer C. G. van Tuber gen jr. te Haarlem. 35. Eene verzameling van 12 verscheidenheden bloeiende vroege tulpen, waarvan 9 enkele en 3 dubbele in 12 lage potten of pannen, in eiken pot of pan 10 stuks van dezelfde verscheidenheid, a. Zilveren medaille aan no 87 van den heer J. W. Daudey Hz. te Haarlem b. bronzen medaille aan no 88 van den heer C. G. van Tubergen jr. te Haarlem. 36. Een perk in mozaïkvorm, van minstens twee meter in doorsnede; van bloeiende tulpen. Het is den inzender vrijgelaten voor de afscheidingen en den rand één of meer andere gewassen te bezigen, a. Zilveren vergulde medaille aan no 89 van de firma Polman Mooy te Haarlem. 37. Eene verzameling van minstens 36 potten bloeiende enkele vroege tulpen, onder den naam «Duc van Tholl» in den handel bekend, in min stens 9 verscheidenheden, niet meer dan 4 potten van dezelfde verscheidenheid, a. Zilveren vergulde medaille aan no 90 van de firma Polman Mooy te Haarlem. 39. Eeno verzameling van 36 bloeiende Darwin- tulpen in 36 verscheidenheden, in elke pot één stuk. a. Zilveren vergulde medaille aan no 91 van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem; b. zilveren medaille aan no 92 van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem. 40. Eene verzameling van bloeiende enkele fijne late tulpen, in potten, in eiken pot één stuk, en wel 8 violetten, 8 roses en 8 bizarren. a. Zilveren vergulde medaille aan no 94 van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlemb. zilveren medaille aan no 95 van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem. 41. Eene verzameling van 12 potten bloeiende Mon- strose of Parkiet Tulpen, in verscheidenheden, in eiken pot drie stuks. a. Zilveren vergulde medaille aan no 99 van den heer C. G. vanTubergen Jr. t« Haarlemb. zilveren medaille aan no 97 van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem. 42. Eene verzameling van bloeiende nieuwe of min bekende soorten of verscheidenheden tulpen, welke niet tot de gewone vroege, dubbele of late gerekend worden, in eiken pot één of meer stuks. a. Zilveren vergulde medaille aan no 104 van den heer C. G. van Tubergen Jr. te Haarlem; b. zil veren medaille aan no 101 van den heer H. J. Daudeij Wz. te Haarlem; c. bronzen medaille, als extra-prijs, op voordracht van de jury, aan no 102 van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem. Narcissen. 43. Eene verzameling van 24 potten bloeiende Tros-narcissen (Narcissus Tazetta), in minstens 24 verscheidenheden, in eiken pot vijf stuks. b. Zilve ren medaille aan no 105 van den heer/. W. Dau deij hz. te Haarlem. 44. Eene verzameling van 20 potten bloeiende Tros-narcissen (Narcissus Tazetta), in minstens 10 verscheidenheden, niet meer dan twee potten van dezelfde verscheidenheid, in eiken pot vijf stuks, b. Bronzen medaille aan no 106 van den heer J. W. Daudey Hz. te Haarlem. 45 Eene verzameling van 50 potten bloeiende enkele en dubbele Narcissen met uitzondering van Tros-narcissen, van elke soort of verscheidenheid slechts één potin eiken pot vijf stuks. a. Gouden medaille aan no 108 van den heer Jan W. Boozen Hz. te Overveen b. zilveren vergulde medaille aan no 107 van de firmaP. van der Meer te Noordwijk. 46. Eene verzameling van 24 pot. bloeiende enkele en dubbele Narcissen, met uitzondering van Tros- narcissen, van elk soort of verscheidenheid slechts één potin eiken pot vijf stuks. a. Zilveren vergulde medaille aan no 111 van den heer Jan W. Boozen te Overveenb. zilveren medaille aan no 110 van de firma C. J. L. van der Meer Cz. te Noordwijk. 51. Eene verzameling van 30 bloeiende narcissen, op glazen, in minstens 15 soorten of verscheiden heden, van elke soort of verscheidenheid niet meer dan 2 glazen, a. Zilveren medaille aan no 118, van de firma Peter van Velsen en Zonen te Overveen; 6. bronzen medaille aan no 117, van de firma Peter van Velzen en Zonen te Overveen. 53. Twaalf potten kleine enkele ruikende jonquil- len, in eiken pot tien stuks. b. Bronzen medaille aan no 120, van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem. 54. Twaalf potten bloeiende enkele zilver jon- quillen (narcissus tenuior), in eiken pot 10 stuks. a. Zilveren medaille aan no 121, van de firma V. Schertzer en Zonen te Haarlem. Crocussen. 55. Eene verzameling van 50 lage potten of pannen met bloeiendecrocussen, met uitzondering van geelbloeiende, in minstens 25 soorten of verschei denheden, van elke soort of verscheidenheid niet meer dan 2 lage potten of pannen, in eiken pot of pan 20 stuks. a. Zilveren vergulde medaille aan no 122, van den heer J. W. Daudey Hz. te Haarlem. Fr itillarias. 58. Eene verzameling van 12 bloeiende Keizers kronen (Fritillaria imperiales), in potten, in min stens 6 verscheidenheden, van elke verscheidenheid niet meer dan 2 potten, één bol per pot. b. Zilveren medaille als 2den prijs aan no 123, van den heer J. M. Philippo te Hillegom. SCILLAS. 64. Twaalf lage potten of pannen bloeiende blau we scilla sibiricain eiken pot twintig stuks. b. Bronzen medaille aan no 124, van den heer J. W. Daudey Hz. te Haarlem. Verschillende bol- en knolgewassen VOOR DEN VOLLEN GROND. 73. Twaalf potten bloeiende Chionodoxa, zooveel mogelijk verschillend in eiken pot twaalf stuks. b. Bronzen medaille aan no 125 van de firma Peter van Velsen Zonen te Overveen. 74. Eene verzameling van 12 potten bloeiende Muscari, in minstens 6 soorten of verscheidenhe den, van elke soort of verscheidenheid niet meer dan twee pottenin eiken pot tien stuks. a. Zil veren medaille aan no 126 van den heer J. W Daudeij Hz. te Haarlem 79. Eene verzameling bloeiende Iris, van elke soort of verscheidenheid niet meer dan twee potten. a. Gouden medaille aan no 127 van den heer C. G. van Tubergen jr. te Haarlem. 80. Twintig potten bloeiende enkele witte Con- vallaria majalisin eiken pot niet meer dan één bol. a. Zilveren vergulde medaille aan no 130 van den heer C. Eggink te Voorschotenb. zilveren medaille aan 132 van de firma K. II. Krelage Zoon te Haarlem. 81. Twintig potten bloeiende enkele witte Con- valleria majalis; in eiken pot 25 kiemen, a. Zil veren vergulde medaille aan no. 136 van den heer C. Eggink te Voorschoten; b. zilv. medaille aan no. 135 van den heer J. W. Daudey Hz. te Haarlem. 82. Twaalf potten bloeiende Hoteia (Spiraea) japonica; de potten niet grooter dan twintig cen timeters in middellijn aan de bovenzijde, binnens- werks. a. Zilv. medaille aan no. 141 van den heer Jan W. Roozen Hz. te Overveen; b. bronzen me daille aan no. 142 van den heer Jan W. Roozen Hz. te Overveen. 88. Twaalf potten bloeiende Dicentra (Diclytra) spectabilis; de potten niet grooter dan twintig centimeters in middellijn aan de bovenzijde, bin- nenswerks. a. Zilv. medaille aan no. 145 van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem; b. bron zen medaille aan no. 144 van Mart. Koek te Hillegom. Amaryllis (Hippeastrum). 89. Eene verzameling van 36 verscheidenheden bloeiende Amaryllis (Hippeastrum). a. Gouden me daille en f 25, le prijs, aan firma V Schertzer en Zonen te Haarlem, b. Gouden medaille, 2e prijs, aan firma E. H. Krelage en Zoon, 3e prijs aan J. W. Daudeij Hz. te Haarlem. 90. Eene verzameling van 24 verscheidenheden bloeiende Amaryllis (Hippeastrum). a. Gouden me daille, le prijs, aan de firma V. Schertzer en Zonen te Haarlem, b. zilveren vergulde medaille, 2e prijs aan de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem. 91. Eene verzameling van 12 verscheidenheden bloeiende Amaryllis (Hippeastrum). b. Zilveren medaille aan de firma E H. Krelage en Zoon te Haarlem. Calla (Richardia). 92. Twaalf potten bloeiende Calla (Cichardia) aethiopica. a. Zilv. medaille aan no. 155 van de firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem; b. bron zen medaille aan no. 154 van den heer J. W. Dau dey Hz. te Haarlem. Cyclamen. 95. Eene verzameling van 36 potten bloeiende Cyclamen persicum (alleppicum) giganteum in ver scheidenheden. Zilv. verg. medaille aan no. 158 van den heer J. Ruysenaars te Haarlem. Piiormium. 97. Een koppel groenbladerige Phormium tenax, groote planten. Bronzen medaille aan no. 159 van den heer A. J. Kors te Leiden. 98. Een koppel bont- of gekleurdbladerige Phor mium, groote planten. Bronzen medaille aan no. 160 van den heer A. J. Kors te Leiden. Imantophyllum (Clivia). 99. Eene verzameling van 12 bloeiende Iman tophyllum (Clivia) in minstens 6 verscheidenheden, van elke verscheidenheid niet meer dan twee stuks. a. Gouden medaille aan no. 162 van den heer C. G. van Tubergen jr. te Haarlem; b. zilv. verg. medaille aan no. 161 van den heer J. Ruysenaars te Haarlem. 100. Eene verzameling van 6 bloeiende Iman tophyllum (Clivia) in minstens 3 verscheidenheden, van elke verscheidenheid niet meer dan twee stuks. Zilv. medaille aan no. 163 van den heer J. Ruyse naars te Haarlem. Yucca. 102. Een koppel Yucca quadricolor. Bronzen me daille aan no. 165 van den heer J. Ruysenaars te Haarlem. 103. Een koppel Yucca aloifolia fol. var. Bronzen medaille aan no. 166 van den heer J. Ruysenaars te Haarlem. Verschillende Bol-, Knol- en Wortel gewassen. 106. Eene verzameling van -12 potten bloeiende Hepatica triloba van ééne verscheidenheid, a. Zilv. verg. medaille aan no. 167 van den heer J. Ruyse naars te Haarlem. Algemeene vragen voor Bol- en Knol gewassen. 115. Eene verzameling van 50 potten of pannen met verschillende bloeiende bol- en knolgewassen, met uitzondering van hyacinthen, tulpen, narcissen, crocus en Amaryllis (Hippeastrum) in 50 soorten of verscheidenheden, a. Gouden medaille en f 25 aan no. 170 van den heer C. G. van Tubergen Jr. te Haarlem. 6. Gouden medaille aan no. 169 van den heer J. W. Daudey Hz. te Haarlem. 117. Bijzonder fraai gekweekte bol- en knolge wassen, waarvoor geene afzonderlijke prijzen in dit programma zijn uitgeloofd, in enkele exemplaren of in een groep tentoongesteld, c. Bronzen medaille aan no. 171 van den heer C. G. van Tubergen jr. te Haarlem. 118. Nieuwe of zeldzame bol- en knolgewassen, waarvoor geene afzonderlijke prijzen in dit program ma zijn uitgeloofd, in enkele exemplaren of in eene groep tentoongesteld, a. Zilv. verg. medaille aan no. 176 van den heer C. G. van Tubergen jr. te Haarlem voor Lachanalia's. b. Zilv. medaille aan no. 174 van de firma E. II. Krelage en In. te Haarlem voor Arum Eggeri. c. Bronzen medaille aan no 175 van de firma Gebr. Kuyk te Hillegom voor Spireaea Astilboides floribunda. Voorts zijn buiten de vragen van het programma nog toegekend voor: No 197. Eene verzameling enkele hyacinthen in potten. Een gouden medaille aan den heer J. II. Kersten, firma H. Kersten en Co., te Heemstede. Eene verzameling palmen. Een zilv. medaille aan no. 199 van den heer Mart. Koek te Hillegom; Voorts is vanwege hot hoofdbestuur toegekend: eene gouden medaille aan den heer Ruysenaars te Haarlem voor de onder no 207 tot opluistering der tentoonstelling ingezonden verzameling planten. Tafelversieringen. 119 on 120. Twee tafelbloemstukken, b. voor elk een Zilveren medaille, 2e prijzen. J. Ruijsenaarste Haarlem. 121. Twee tafelbouquetten. ben no. 122. Een vaas- bouquet, a, voor elk een Zilveren medaille, ,1. Ruijsenaars te Haarlem. Bouquesten. 123. Een bruidsbouquet. a. Zilveren medaille, le prys en voor Idem, b. bronzen medaille 2e prijs,/. Ruijsenaars te Haarlem. 124. Een balbouquet, a, Zilveren medaille, le prijs en voor Idem, b bronzen medaille, 2e prijs, J. Ruijsenaars te Haarlem. Bloemen-arrangementen. De heer Ruijsenaars te Haarlem bekwam hier voor de volgende bekroningen 125 Een bloemkussen, le prijs, Zilveren medaille 120. Een bloemkrans, le prijs, Zilveren medaille. -127. Een grafkrans, 2e prijs, Bronzen medaille. ■128. Een grafkruis, le prijs Zilveren medaille. 129. Drie bloemkorven, le prijs, Zilveren medaille. Bestuursprijzen. Een gouden medaille aan de heeren Robt. P. Ker en Zonen te Liverpool voor eene verzameling Amaryllis (Hippeastum) (no. 196) (op voordracht der jury. Een zilveren medaille aan den heer J. H. Kre lage. firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem, voor een verzameling late fijne Vlaamsche tulpen (no^ 200). Een zilveren medaille aan den heer J. H. Kre lage, firma E H. Krelage en Zoon te Haarlem voor een verzameling late fijne Vlaamsche tul pen (no. 201) De Medaille met de beeltenis van H. M. de Ko ningin, beschikbaar gesteld door II.M. de Koningin- Regentes is toegekend aan den heer J. W. Daudeij hz. te Haarlem, als inzender, die het meest tot het welslagen dezer Tentoonstelling heeft bijgedragen. Groot was reeds bij de opening de belang stelling in deze Bloemen-Tentoonstelling, af komstig van bol- en knolgewassen. De feestredenaar de heer K r u ij f f had zijn laatste woord nauwelijks geëindigd en hulde ge bracht ook aan H.M. de Koningin-Begentes voor haren steun en medewerking of daar klonken de fanfares en beziclitigdede opgekomen menigte onder het Wien Neerlandsch bloedhet Wil helmus van Nassanwenu gevolgd door de volks liederen u God save the Queen" de uMarseil laise, //de Brahanqonmu en andere opwekkende muziek, de prachtige tentoongestelde bloemen en gewassen die schitterden en geurden in honderdvoudige kleuren en frischheid. De Tentoonstelling heeft de groote Concert zaal van de Sociëteit //Vereeniging// en de bo venzalen in beslag genomen. De concertzaal is in een tuin herschapen en in de bovenzalen vonden wij behalve eene rijke verzameling hva- cinthen,tulpen,en narcissen ook de bloemstukken en bouquetten, wondervol schoon in guuren, kleuren en pracht. Een gang naar deze Bloemententoonstelling bevelen wij een ieder ten zeerste aan. Zij wekt op ten leven. Te 's Hertogenbosch zijn gisteren-avond een aantal jongelieden, zonen der aanzienlijkste familiën bijeengekomen tot bet vormen eener eerewaebt, die na ontvangen hoogere goed keuring HH. MM. op hoogstderzelver tochten bij het bezoek der stad zal vergezellen. Eenige ondernemende ingezetenen van Hoorn hebben eene Maatschappij gevormd, die zich zal belasten met den verkoop van West-Fries- land's beroemde zuivelproducten, op de We reld-Tentoonstelling te Amsterdam. Deze Maatschappij, die het monopolie voor den verkoop van melk, boter en kaas verkreeg, zal baar intrek nemen in twee perceelen van „Oud-Holland// en in een kiosk op de groote terreinen. In een der gebouwen zal een groote koel- kuip worden geplaatst en de behandeling van de melk, die dagelijks aangevoerd zal worden van de boerderijen van het Kamerlid den beer Zijp te Abbekerk, zal geschieden onder toe zicht van den heer J. Mcyster te Diepenheim. De gemeenteraad van Harderwijk beeft be sloten, aan H. M. de Koningin een adres te richten, inhoudende het verzoek, om het door de staatscommissie voorgestelde ontwerp tot afsluiting en drooglegging der Zuiderzee te helpen bevorderen. v De Bechtbank te Groningen heeft den heer H. Houwing, ontvanger te Hengelo, beschul digd van valschheid in de registers, vrijge sproken. Te Scheveningen heerscht de typhus. De barak in de Westduinen is in gebruik geno men en een der lijders daarheen ter verpleging vervoerd. De sub-commissie voor werklieden-bezoek der Wereldtentoonstelling te Amsterdam heeft bekend gemaakt, dat geene werklieden meer door hare tusscbenkomst aan de Tentoonstel ling kunnen geplaatst worden. De commissie zal zich voortaan alleen bezighouden met het beramen en uitvoeren van plannen tot bevor dering van werkliedenbez oek aan deTentoon- s telling. Onze koningin Wilbelmina maakt bijna dagelijks een tochtje te paard. Het is een lieflijk verschijnen de jeugdige Vorstin te zien rijden, en dan te zien hoe zij door allen die zij op haren weg ontmoet met eerbied en belangstelling wordt gadegeslagen. Te Vaals (L.) is eene werkstaking uitgebro ken onder de wevers der lakenfabriek van den heer Merzenich. Meerder loon, betere werk tuigen en mindere gestrengheid in de toepassing van het reglement op hen, die te laat in de fabriek versebijnen, wordt door de werklieden geëisebt. Als vermoedelijke stichter van den brand, waardoor bet buis van G Huisman, te Frede- riksoord, in de asoh gelegd werd, is gearres teerd en naar Assen overgebracht zekere C. J. v. d. B. Den Israëlietischen militairen der landmacht die niet aan de strengere tucht bij het Alge meen Depot van Discipline onderworpen zijn en die hun eerlang invallend Paaschfeest ten hunnent wensehen te vieren, zal daartoe de gelegenheid worden gegeven door: lo. aan hen, wier ouders of betrekkingen in hunne garnizoensplaats wonen, op de feestdagen vrijstelling van den dienst te verleenen; 2o. aan de overige militairen een verlof te verleenen van en met 8 tot cn met 17 April a. s., 3o. aan hen, die mochten zijn opgeroepen om gedurende het tijdvak van 26 Maart tot 13 April. a. s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen, reeds op 8 April a. s. groot verlof te verleenen. De gemeenteraad heeft een crediet van f 20.000 toegestaan ten einde daarmede de kosten te dekken voor eene feestelijke en der hoofdstad van Noord-Brabant waardige ontvangst van onze Koninginnen. Hoe lucratief het bedelen in Twente is, be wijst de omstandigheid, dat daar een bedelaar voorzien is van een abonnement op de spoor wegen en daarmede ter uitoefening van zijn

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 2