KioderjuOVouw AANBESTEDING Aanbesteding. Het Kantoor Kruislraal No.51, CrtOOTE KEUZE Gitten Garnituren Magazijn FLORA, Smedestraat 41. 9 Frankestraat 9 VARKENSVLEESCH. Nieuwe Groenmarkt 18. Bijbelteksten, Spreuken, Gedichten MARKTBERICHTEN, Laatste Berichten. AUVEETHNTlfiN. 18, Lange Boogaardstraat 18, 18, Lange Boogaardstraat 18. Handboek der Kinderen van Maria. Kiinpers' Boekhandel M. Rasen, tegen zeer voordeelige prijzen. Spoorweg Alkmaar—Heerhugo- waard—Hoorn. Ongelukken. Allerlei. STEDELIJS NIEUWS. Land- on Tuinbouw. Het maken van een ijzeren hek om het Bron gebouw in het Frederikspark. Het bouwen van een BADHUIS van de maatschappij tot ex ploitatie van de Staal- waterbronnen. Het amoveeren van twee perceelen en het ter plaatse bouwen van een Heerenhuis met Koetshuis en Stal ling op een terrein aan de Oude Gracht, hoek Zakkendragerssteeg te Utrecht. HAARLEM. NU NAAR DE Kassiers enCommission- nairs in Effecten, Calligraaf, Smedestraat. No. 15. graag zijn om vee te koopen voor invoer naar België. Twee kooplieden zaten in eene herberg, waar zij hoorden, dat een boer in het, op een uur afstand gelegen dorp T. nog twee kalverkoeien te verkoopen had. Dadelijk nam ieder voor zich het besluit zoo spoedig mogelijk den boer te bezoeken, zonder natuurlijk bij den ander argwaan te verwekken. Men scheidde. De een liep als een haas langs den grindweg, kwam hijgend bij den boer aan en vond er zijn collega uit de herberg, die langs den zandweg geijld was en de koeien reeds voor niet hoogen prijs gekocht had! Eene Tentoonstelling. In de uitstalkas der Berlijnsche Hofjuweliers Gebr. Eriedlander is drie dagen lang het een en ander uit Bis marck's schatkamer tentoongesteld geweest geschenken, welke de Vorst in de laatste 25 jaren ontving en welke daar bewaard worden. Onder die kostbaarheden is vooral merkwaar dig de gouden met diamanten bezette pen, welke Von Bismarck ontving van de Hanausche goudsmeden en waarmee hij het vredesverdrag met Frankrijk onderteekende. Voorts is er een zilveren slede een geschenk der Duitschers te St. Petersburg en wel een honderdtal eerebekers en drinkhorens, door binnen- en buitenlandsche vereerders aan den Vorst ge schonken en ieder 1000 ii 3000 Mark waard. Modern. Eene modemaakster te Nogent-sur Marne verloor enkele jaren geleden een paar processen en was daarover zoo verwoed, dat zij een brief aan de jury van het Hof der Vogeczen schreef, waarin de assessor Scheller door haar werd uitgemaakt voor al wat leelijk is. Zij had zich over dat schrijven voor de llde correctioneele kamer te Parijs (dezelfde die de maitr es-chanteurs veroordeelde) te ver antwoorden. "Ik handelde naar recht//, zeide de juffrouw. "Neen//, antwoordde president Lévrier. //Gij badt in elk geval niet het recht om zulk een brief te schrijven.// Nauwelijks waren deze woorden geuit of de beklaagde haalde eene revolver te voorschijn en loste een schot op den President. Algemeene opschudding. Gelukkig bleek spoedig dat het wapen slechts met losse patronen geladen was. De juffrouw verklaarde alleen maar schandaal tc hebben willen verwekken, omdat zij vreesde ander» geen recht te zullen krijgen. Misschien dat zij nu recht krijgt maar daarbij dan toch ook zeker eene strenge straf. Een eigenaardige diefstal. Voor de Becht- bank te Rouaan (Frankrijk) stonden dezer da gen vijf mannen terecht, die 18 beelden ge stolen hadden, welke den voorgevel der ka thedraal aldaar versierden 60 meter boven den grond. Zij hadden die beelden waaraan zij vonden dat niemand iets had op die hoog te, zeer voorzichtig 's nachts naar beneden ge haald en ze verkocht aan een handelaar te Rouaan. Deze kreeg achterdocht en waar schuwde de politie. De dieven werden gevat, en thans zijn zij veroordeeld tot gevangenis straffen van 6, 4 en 3 maanden. Het zal nog een aardig sommetje kosten de beelden weer op hun plaats te zetten Verdreven. De Pruisische regeering heeft de Marmonenzendelingen die zich te Sorau, in Brandenburg gevestigd hadden, uit het land gebannen. Eenige jonge dochters zijn met de verdrevenen naar Utah vertrokken. Eene gerechtelijke uitspraak. Onlangs heeft te New-York eene rechtbank uitgemaakt dat een muntstuk, op den vloer van een tram-rijtuig gevallen, zelfs wanneer het gerold is tusschen de houten latten en daardoor volkomen ver borgen wordt, als wettige betaling voor de verschuldigde vracht geldt, welke de conduc teur niet alleen moet aannemen, maar waar van hij wisselgeld terug moet geven. Een heerlijke toestand voor de New-York- sche conducteurs indien het mode wordt op die manier te betalen. Geen hoedenspelden\ Het achteloos dragen van een hoedenspeld heeft te Berlijn weder een ernstig ongeluk ten gevolge gehad. Eene jonge dame stond in een waggon van den stads spoorweg aan het venster, toen de trein plot seling stilstond. Zij verloor haar eigenwicht en viel op een heer, die in een der hoeken zat De ongelukkige kreeg de punt vau een haar speld in het rechteroog, dat zeer zwaar ge kwetst werd. De Regeering heeft voorgesteld de onteigening- ten name van de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij van de eigendommen noodig in de gemeenten Heerhugowaard, Obdam, Spanbroek, Wognum, Berkhout en Hoorn voor den aanleg Van een spoorweg van Alkmaar over Heerhugo waard naar Hoorn,aanvangende te Alkmaarbeoos- ten het stationsgebouw en aldaar aansluitende aan den Staatsspoorweg Nieuwediep Amster dam dielangs een te leggen tweede spoor gevolgd wordt tot voorbij en aansluitende aan het station Heerhugowaard, van daar met noordoostelijke ombuiging in rechterichting langs Obdam, voorts in zuidoostelijke nagenoeg rechte richting tot na bij Hoorn, om aldaar ten westen van het slation aan den spoorweg ZaandamEnkhuizen aan te sluiten. Een station is ontworpen nabij Obdam en hal ten zijn ontworpen nabij Zuidermeer enBobeldijk, terwijl ook nog eenehalte zal worden gemaakt aan den Spierdijkerweg. Gedep. Staten van Noord-Holland hebben zich met de ontworpen richting en de plaatsing van bet station en de halten vereenigd. De door belanghebbenden ingebrachte bezwa ren betreffen doorsnijding van perceelen, afsnij ding van gemeenschap, waterlossing en der gelijke. Een treurig geval heeft te Amersfoort plaats gehad. Een loodgieter, Y. H. genaamd, is door het breken van de Ladder, welke hij beklom, gestort en levensloos opgenomen. De ongelukkige, die eene vrouw en vier jonge kinderen onverzorgd achterlaat, was niet tegen ongelukken verzekerd. Op den straatweg onder Voorst zijn Woens dag de onlangs in functie getreden gemeente ontvanger de heer Klem Nuland, en de ge meentebode Witteveen, die samen m een rijtuig zaten, te water geraakt, wijl het paard schrikte voor een rietdekker en van den dijk sproi g, waarna het rijtuig met de daarin zittende per sonen in een kolk terecht kwam. De beide genoemde personen zijn verdron ken; alleen de koetsier is gered. Te W'ormerveer is een werkman, bezig met het lossen van graan, met een zak op den rug, van de loopplank, welke van de boot op den wal lag, door het breken er van tusschen de kade en het schip in het water gevallen. Hoewel hij onmiddellijk uit het water werd gehaald, was hij echter bezweken. De ongelukkig omgekomene laat eene on verzorgde weduwe na met acht kinderen, waar van het oudste slechts 11 jaar is. Tusschen St. Annaland en Stavenisse is in eene sloot het lijk van een bejaard mange vonden. Hij had eenige dagen doorgebracht in laatstgenoemde gemeente, en daar hij aan toevallen leed, vermoedt men, dat hij daar door te water geraakt is. Eene schoone familie. //Wat doet Juan?// //Hij is ingenieur.// //En Pedro?// //Advocaat." „En Carlos?" //Die is dokter.// //En de oude heer?" //Die moet hard werken, anders zouden allen van honger sterven./. Moei'ijk. Op een bureau krijgen twee kler ken ruzie. Het nadeel is geheel aan den kant van A., daar deze sterk stottert en derhalve moeilijk zijn woord kan doen. Daardoor nog meer in de war, laat hij zich tot scheldwoorden verleiden, en brengt dadelijk met de grootste mooite uit. G....gij z....z....z...,zijt een sch....sch....scha schav ...v....vvuit!// //Dat zult gij intrekken!" roept de beleedigde. N...n....nooit....—stamelt de andere...ik. b....ben ..blij ...d....d...dat.... het er uit is. HAARLEM Door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland is bij enkele inschrijving aanbesteed Het uitvoeren van werken tot versterking van den duin voet op het Noorderstrand van het eiland Vlieland, behoorende tot de zee werken in Noord-Holland. Raming f 3500. Minste inschrijver M. Daalder, te Terschel ling, voor f 2913. De Brievenbus op de Parklaan is verplaatst naar de overzijde tegen de woning van mevrouw de Wed Nijborg No 28. De liberale kiesvereeniging Vooruitgang hier ter stede komt a. s. Maandag opnieuw bijeen tot voorzetting der discussie en het nemen van eene beslissing over het voorstel van mr. H. Ph. de K a n t e r, tot aansluiting bij de Liberale Unie. Door Burg. en Weth. is de pacht der kiosken in den Hout gegund aan J. Parson, te Heem stede, en wel kiosk no. Ivoor f91 en no 3 voor f30 'sjaars. Een begin van brand is ontstaan in een perceel in een slop aan den Heerensingel. De slangen wagen van de politie en spuit 10 waren spoedig aanwezig. Zij konden inrukken want de bewoners en de buren hadden reeds het vuur weten te blusschen. Te dezer stede is weder eene nieuwe coöpe ratieve bouwvereeniging opgericht met den naam van //Coornhert." Zij is de negentiende van dien aard en stelt zich ten doel het bouwen van eigen woningen in de Coovnhertstraat bij den Zijlweg alhier. Op de heden alhier gehouden paardenmarkt waren 60 paarden aangevoerd, grootendeels inlandsche werkpaarden; de handel was tamelijk, de prijzen varieerden van f250 tot f50. In de gisteren gehouden buitengewone Raads zitting werd besloten aan den eigenaar van het z. g. Heerenlogement in den Hout den heer Scholten, eenige strooken grond te ver huren, waardoor aldaar èn voor vreemdelingen èn voor muziekliefhebbers eene groote verbete ring zal komen, daar een voetpad, dat dooi de jeugd word gebezigd tot het uitvoeren van allerlei kwaad waardoor den bezoekers overlast werd aangedaan, zal vervallen en tevens de grond zal kunnen worden opgehoogd. Tot nu toe betaalde de eigenaar f70 huur; dat vond de commissie voor de financien te weinig, waarom zij voorstelde het dubbele be drag te heffen, maar de heer Stolp en met hem 16 andere leden oordeelden ook die som nog niet voldoende en bepaalden dat de eige naar f300 per jaar zal hebben te voldoen. Het verschil ran f 230 is nog al van belang voor den heer Scholten. KEB KBEBICHTBN Kathedrale en parochiekerk van den H Jozei. Zondag te 7 en half 9 uur de gelezen HH Missen, te half 11 uur wijding der palmen en de Hoogdienst. Te 2 uur de Catechismus. Te 3 uur het Rozenhoedje en te half 7 uur het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, met de Medidatie over het lijden Onzes Heeren. Woensdag-ochtend tot 11 uur, ens middags van 4 tot 10 uur gelegendheid om te biechten. Donderdag te 7 en 8 uur wordt de H. Com munie uitgereikt. Te 9 uur de Pontificale Mis de wijding der H. Oliëen en Processie. Daarna aanbidding tot 's avonds 10 uur. Te 7 uur Meditatie. Vrijdag te 9 uur het plechtige Officie. Te half 3 uur Meditatie over den Kruisdood O.H. Te 7 uur Kruisweg. Zaterdag te 8 uur de plechtigheden. Te 10 uur de gezongen H. Mis. Te 6 uur het Lof en van 4 tot 11 uur gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur, te half 11 uur de Hoogmis met predicatie, te half 4 uur de Vespers. Voor de Hoogmis de wijding der palmen. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den II. Antonius, des avonds te 7 uur Lof en Medidatie over het Lijden des Heeren. Donderdag te half 9 uur gezongen H. Mis, waarna processie naar het H. Graf. Des avonds te 7 uur Aanbidding voor de leden der Broeder schap van den II. Kruisweg. Vrijdag zullen de plechtigheden van den dag te half 9 uur een aanvang nemen, 's Avonds te 7 uur predicatie en oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, begin der plechtigheden te 8 uur, waarna de H Mis zal gezongen worden. Maandag, Dinsdag en Woensdag de H.H. Missen te 7, 8 half 9 en half 10 uur. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. Des namiddags te 2 uur Cathe- chismus. De Vespers te 3 uur, te half 5 uur oefening van de H. Familie, des avonds te 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Maandag, des avonds te 7 uur Lof en Lij- dens-medilatie. Woensdag en Donderdag-avond te 7 uur het Lof. Maandag en Dinsdag van 7 tot 9 uur en Woensdag des morgens van 7 tot 10 uur en des namiddags van af drie uur gelegenheid om te biechten. Donderdag de plechtige H. Mis te 9 uur. Vrijdag te 9 uur de plechtigheden, des na middags te 3 uur de Kruisweg. Zaterdag te halt 8 de plechtigheden, te 9 uur de Paaschmis. De HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur de Catechismus volgens gewoonte. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 4 April.: II. Marseille on H. M- v. Donselaar. I. W. Storm de Grave enECopes v. Hasselt. A. C. Hendriks en G. Meurs. B. Braskamp en E. Nagel. A. Jansen en A. M. v. Alphen. GETROUWD. 4 April.: F. G. Moeton en G. J. de Lang Evertsen. BEVALLEN: 2-4 April; M. H. v. Nes-Klooster z. B. Brandon-Vicera, z. J. C. de Veer-Tromp, d. C. de Haan-Broekmeijer, z. L. .1. Metse- laar-v. Veldhuijsen, 7„ L. v. d. Stouwe-Visseher, z. C. Stanmes-Fokkkens, d. J. S. Spierings- Willemse, z. L. Hoek Schouten, z. M. Prins- Joris, d. OVERLEDEN'24 AprilJ. J. van Dijk, 70 j. LI. Jonkmans, 78 j. M. E. v. d. Vossen-v. d. Hoofd, 82 j. A. M. Keessen-Stevens, 77 j. - C. G. J. Kerkhove, 7 d. S. Roeland, 6 m, J. G. Fuehs, 56 j, G. v. Huijze, 82 j. 11. D, Mat hot, 17 d. Commissariaat van Politie. (Gevonden voorwerpen) Eenige boorden. Een vloerkleedje. Een sport wa gentje. Twee messen. Een handschoen. Eene para- pluie. Eene medaille. Een insigne. Een kerkboek. Een armbandje. Eene zak brandhout. Een bril. Een zweep. Twee portemonnaies met eenige centen. Een pakje verbandlinnen. Een beursje met geld. Een schaar. Eenig sleutels. ABBONDISSBM ENTS-BECHTB ANK. Terechtzitting van 4 April. 1. II. Dirks, verversknecht te Haarlem diefstal met oord. des onderscheids een maand gev. straf. 2. J. M. Vermolen jr. reiziger en koopman te Am sterdam mish. (in verzet) liet bij verstek gewezen vonnis bekrachtigd. 3. E. Rike zonder beroep te Haarlem mishandeling 2 jaren gev. straf, met vrij spraak van het meerdere. 4. J. Westhof, H Dirks, J. Bom zonder beroep te Haarlem diefstal 3 perso nen met oord des ond. de le en 2e ieder 7 dagen gev. straf de 3e f 1 of 2 dagen hechtenis met vrij- xpraak van het meerdere. 5. F. L. de lCuster. lompenkoopman te Haarlem diefstal 9 maanden gev. straf. 6. W. Westhof, H. J. Weijers, J. Westhof zonder beroep te Haarlem diefstal 3 pers. 2 met oord des onderscheids de le 2 maanden de 2e 14 dagen de 3e 3 weken gev. straf. 7. C. Bom, J. Westhof zon der beroep te Haarlem diefstal 2 personen met oord. des onderscheids ieder 2 maanden gev. straf met vrijspraak van het meerdere. 8. H. Snijder, koopman N. Ootesdrukker M. C. Snijder verwer, allen te Haarlem diefstal 3 pers. en 3 met oord. des onderscheids de 2e en 3 ieder 6 weken gev. straf de le vrijgesproken. 9. J Westhof en II. Dirks zonder beroep te Haarlem diefstal 2 pers. met oord. des onderscheids ieder eene maand gev. straf. 10. J. de Vos arbeider en D. J. van Alphen, varens gezel, te Haarlemmermeer diefstal 2 pers. ieder een jaar en 6 maanden gev. straf met vrijspraak van hot meerdere. Men schrijft in de «.The Gardeners 'Chronicles van -30 Maart over de groote Tentoonstelling van Bol en Knolgewassen. De mogelijkheid om bloemen van bolgewassen te gebruiken voor tafeldecoraties als bouquetten, kransen, kruisen en nog andere arrangementen is nooit zoo volmaakt bewezen als op deze groote expositie. Op dit gebied evenwel behoorde de ge- heele inzending aan den Heer J. Ruijsenaars te Haar lem wiens geheele' collectie medailles hem wel in een goederenwagen zullen worden afgeleverd. Hij verkreeg moer dan 2 dozijn bekroningen en het moet erkend worden dat zijne diverse inge zonden stukken, niet alleen op zichzelf eene hooge mate van uitnemend goede smaak ten toon spreid den, maar zeer belangrijk het welslagen en de aantrekkingskracht van deze Tentoonstelling ver hoogden en waarlijk alléén de reis van Engeland waard was om ze te gaan zien. Door het Bestuur der Vereeniging tot be strijding van knoeierijen in den boterhandel is een adres verzonden aan den Minister van Water staat, inhoudende het verzoek dat producenten en handelaars in boter gratis hunne boter onder door- loopende controle mogen stellen van de rijksproef stations. De prijzen van het vee zijn weer dalende nu te Esschen onder Hollandscli vee weer mondzeer geconstateerd is en eehe geheele bezending voor België bestemd, is teruggezonden. Donderdag is te Schagen de trekking ge houden van de verloting door de «Vereeniging tot het houden van jaarlijksche Paasch-tentoonstellin- gen van Vee», aldaar. De hoofdprijzen vielen op de volgende nummers Op 5216 een os2483 een koe5106 een koe 5780 een koe6938 een koe 11438 een koe6499 een tilbury7464 een bok- wagen 11513 een boerenwagen 12506 een zaaimachine. In het geheel waren aangekocht 406 prijzen, waaronder, behalve de bovenvermelde,,18 varkens, 25 schapen, 4 volledige paardentuigen2 ketting eggen, enz. enz. terwijl er 13,500 zijn geplaatst. De offlcieele trekkingslijst is a 10 cents verkrijg baar bij den heer J. Winkel, te Schagen, De prijzen welke op 12 April e. k. niet afge haald zijn, zullen den 18n dezer in het openbaar worden verkocht; de opbrengst daarvan blijft nogge- durende 14 dagen daarna ter beschikking van de houders der loten, waarop prijzen zijn gevallen. Na dien tijd vervallen de rechten van de houders dier loten. hoorn, 4 April. Ter waag zijn gewogen 76 stapels kaas wegende24,251 KG. Hoogste prijs voor kleine f 281/2 commissie f 251/2 middelb. f 231/2 zaandam, 4 April. Ter markt aangevoerd 7 stapels kleine kaas. Hoogste prijs f26i/2. londen, 4 April. Veemarkt. Aangevoerd 200 Runderen, 2.000 Schapen, 45 Kalveren en - Var- kens. Men noteert: Runderen 2/9 a 4/(>. Schapen 4/6 a 6/6. Kalveren 2/9 a 4/4 en Varkens a j per steen. alkmaar, 5 April. Granen. Aangevoerd 1460 hectol. Tarwe f 5.a 6.10 rogge f 4.a 425 gerst f a chev. 4.25 a 5.12 haver f2.60 a 3.40 paardeboonen f 475 a 5.20 bruine boone n f 17.a 19.citroenboonenf 16.a fduiven boonen f 5.90 a witte f a kana riezaad f 7.50 a groene erwten 16.a 18 grauwe f 16.50 a 22.vale f 12.50 a Schiedam, 4 April. Moutwijn per HL. zonder de bel. f 5.Jenever id. f 9.Amsterdamsche Proef id. f 10.50. Spoeling, per ketelbeurs f 1.20. Spoelingcommissie f Beursnoteering Bran- dersbond f43/g a 45/g. Haarlemmermeer, 4 April. Graan- en Zaad- markt, gehouden te Hoofddorp. Roode wintertarwe fa f jarige tarwe 1'afwitte tarwe f4.75 a f 5.50; zomer ristarwe faf rogge f3.90 a f4.25; haver f5.a. 5.50; clieva- liergerst f af wintergerst a f zomergerst fafduivenboonen f 6. a f6.20 paardenboonen f4.75 a 5.25; bruineboonen f—a f—groene erwten fa f— capucijners fa fkanariezaad f per 75 KG. netto; karweizaadfaf inclusief hoogste prijs f—koolzaad fa f blauw maanzaad f a geel mos terdzaad fa fv— bruin mosterdzaad f a f lijnzaad f bodegrave, 2 April. Op de kaasmarkt werden 'heden aangevoerd: 20 wagens, te zamen 1570 stuks wegende pl. m. 6950 kilo, prijs le soort Goudsche f 22a zwaardere fa2e soort f 18 a 20— bieronder wagen Derby kaas, prijs le soort f a 2e soort f a 7 wagens Edammerkaas, prijs le soort f - a 2e f 21a 23commissie fwagen Leidsche kaas, f - het schippond. Handel matig. delft, 4 April. Heden waren de veeprijzen als volgt: votte koeien 1ste qual. f240 a 310, dito 2de qual. f160 a 180; kalfkoeien 1ste qual. f 1.80 a 2,15 dito 2de qual. f130 a 160; vaarkoeien 1ste qual. f160 a 190, dito 2de qual. 120 a 150; vette kalveren 1ste qual. f70 a 90, dito 2de qual. f40 a 60; vette schapen 1ste qual. f 16 a 23, dito 2de qual. f a lamschapen 1ste qual. f 32 a 44, 2de qual. f a vette lammeren fa weilammeren fa magere varkens f20 a 40 biggen f4 a 8; nuchtere kalveren f4 a 14; paar den f36 a 90 stierenfl20 a 170; ossen f a— Rundvleescli 68, 60 a 50 c. vet kalfsvleesch 90, 80 a 70 c., schapevleesch 55, a 45 c. lamsvleesch c. alles per kilo. Granen. Jarige Zeeuwsclie en Overm. tarwe f5.75 a 725, nieuwe dito f4.25 a 6.25. Westland- sche roode ris dito f 5.25 a 6.50. nieuwe Zeeuwsche en Overmaassche tarwe faZeeuwsche en Overmaassche rogge f 4.50 a 5 nieuwe dito f3.75 a 4.75, wintergerst f3 a 4.25 zomer dito f3.50 a 4.25, chavelier dito f4.— a 5.25, zware haver f 3.50 a 4.25, lichte dito f 1.25 a 2.50 groene erwten f 7.50 a 9.50 mesting f 5.75 a 6.50 paarde boonen f 5.25 a 5.75 duiveboonen f 5.50 a 6.50 bruine boonen f 13.75 a 17.25, witte boonen f 12.50 a 16.—, koolzaadf 625a 7.25, buitenl. hennepzaad 6.a 7. kanariezaad f 8- a f 10. Granen onueranderd stil; Zaaigranen boven notee ring verhandeld. De prijzen der boter waren heden 1ste qualiteit f52, goede f 44, mindere f 32 per iU vat van 40 kilo. Aanvoer pot 353/8 en 10016 vaten, we gende te zamen 8060 kilogram. gouda, 4 April. Granen. Witte poldertarwe f4.75 a 5.50 jarige f a roode fa angel dito f ajarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito f5.70 a 6.10. mindere soort Zeeuwsche f5.30 a 5.60. afwijkende f 4.75 a 5.polderrogge f 3.50 a 3. 75 Zeeuwsche dito f 4.25 a 4.60 voer dito (per 70 kiloj f3.60 a 3.80 wintergerst f 3.40 a 3.90 zomer dito 3.25 a 3.75 jarige chevelier dito f anieuwe dito f 4.25 a 5.25 haver f2.25 a f 3.25 per heet. dito f5.10 a f6.per 100 kilo, kookerwten 1 9.a 10.buitenl. voererwten per 80 kilo f4.90 a 5.25 inlandsche mesting dito f a per 80 kilo witte boonen fa fbruine dito f 15.a 17.duiveboonen f 5.60 a 6.25 paardeboonen f4.75 a 5.40 mais Amerikaanseh f 6.a 6.20 Odessa fa Cinquantine f 7.a 7.50 per 100 kilo hennepzaad, inlandsch f8,50 a 8.75 en buitenlandsch f6.50 a 675. spelt fa kanariezaad 8.50 a 9.75 nieuwe koolzaad f 6.75 a 7.80 karwijzaad fa per 50 kilo. Verscheidene buitenlandsche regeeriagen hebben bet uitsluitend gebruik van de S»nt»l Midy in hunne legers bevolea de militaire dokters hebben inderdaad bemerkt dat de capsulus van Santal Midy, de eenige wareD, welke spoedig de kwalenge- nezen, waaraan zoovele jonge soldaten lijden. WASHINGTON, 5 April. De kruiser "Mar- blehead" heeft bevel ontvangen naar Beyroet te gaan. Andere Amerikaansche schepen gaan naar Alexandretta en Adana. Indien de vrees be treffende de Christenmoorden gerechtvaardigd blijkt te zijn, zal de regeering der Vereenigde Staten den verantwoordelijken autoriteiten kond doen, dat zij de Amerikaansche burgers zal beschermen. LONDEN, 5 April. Het Lagerhuis heeft de agrarische wet voor Ierland in tweede lezing zonder hoofdelijke stemming aangenomen. BRUSSEL, 5 April. De Kamer heeft een amendement op het gemeente-kieswetsontwerp aangenomen, waarbij een stem op grond van capaciteit wordt toegekend aan de oud-kiezers voor de gemeenteraden van den leeftijd van 25 jaren af. Het geheele ontwerp werd ver volgens aangenomen met 90 tegen 52 stemmen en 3 onthoudingen. Ondertrouwd: EUGENE HOELEN en MARIE Van PUTTEN. Amsterdam, 4 April 1895. Voorscoedig bevallen van eene DOCHTER, C. J. H. H. VERGOUW, Hoogeboom. Zaandam, 1 April 1895. Voorspoedig bevallen van een ZOON T H. P. VESTER, geliefde echtgenoote vau J. J. SMITS. Haarlem, 4 April 1895 4 oor de talrijke bewijzen van deelneming ondervonden hij het overljjdea van onzeDgeliefdenEeht- genoot, Vader, Behuwd- en G oot- vader den heer Lt. VREUGDEN- HIL, betuigen wjj onzeo liartelij ken dank. Uit aller naam Wed. Lt. VREUGDËNHIL Van Düijkeren. De zaak zal door mij op denzelf den voet worden voortgezet. Vrijdag 12 April des na middags te drie ure zal in het café NEUE van deu heer Mon tague worden aaubesteed: Bestek en teekeningen liggen ter inzage van af Maandag 8 April in bovengenoemd café. Bestekken zjjn van af dien da tum a f 1.25 te verkrijgen bij de ERVEN LOOSJES. Inlichtingen geven de archi tecten J. A. G. Van der STEUR. D. E. L. Van den AREND, Een BURGERMEISJE bekend met Naaien, Stoppen en Mazen zoekt teg n Mei plaatsing als Kinderjuffrouw, 6 jaar in clusda nige betrekking werkzaam kan zij de beste getuigen overleggen. Brieven franco la ter E. aa het bureau van dit blad. Op Zaterdag 13 April des namiddags tea drie ure zal in het café NEUF van den heer M o n- tagne worden aanbesteed: Bestek en teekeningm liggen van af Maandag 8 April in ge noemd café ter inzage. Bestekken zijn vaa af dien datum ad f 0.50 te verkrijgen bjj de ERVEN LOOSJES. Aanwijzing Maandag 8 April des morgens te 10 ure. Inlichtingen geven de Archi tecten J. A. G. Van der STEUR. D.E. L. Va - der AREND. Woensdag 17 April 1895, voormiddngs 10 uur, zal door den Architect S J. W. MONS, in het gebouw van „Kuisten en Weten schappen" te Utrecht in het openbaar worden aanbesteed.- Aanwijzing op het ter/ein Za terdag 13 April voormiddags 11 uur. Bestek en teekeningen zijn a f 1 te verkrijgen bij den boek - handelaar FISCHER, Elisabeth- straat te Utrecht. Verkoop van Goud, Zilver en Uurwerken. Vele artikelen voor oud. Inkoop tegen de hoogste waarde. Atelier voor alle voorkomende reperatiën. R. BOSHAKKER. Wegens grooten aanvoer en lage marktprijzen dagelijks ver krijgbaar: versch geslacht, eerste dualiteit tegen zeer lage prjjzsn. Alles per 5 ons. Fricandeau35 Cts. Schijfjes of Stukjes. 35 Versche Worst 35 Saucijsjes35 Rookworst40 Karbonade30 Magere Lappen ea Gehakt 30 Harde Reuzel 30 Vette Lappen 25 Vet Spek25 u Lever- en Bloedworst 20 N.B Op verlangen worden da gelijks bestellingen opgeno men en, tegen dsnzelfden prys als aan den winkel bezorgd. VAN is verplaatst van NAAR (voormalige Wooing vanden Heer Dr. POSTHU MA In f)Q verschillende soorten van banden; ook in de Franscke taal. JANSSTRAAT 25. en toepasselijke Opschriften, en dergeljjk worden op STRA- MIENSTOE geschetst of op kaarten in kleuren geteekend door IN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3