BlflflKML A N D. gelgk deze no, op voorstel der Regeer Rs» door Kamer en Senaat is aaugenomenDr werklieden-partij heeft eene bjjeenkomst gehouden, waarin besloten is tegen de wat te blpven protesteeren. Tegenover de werklieden-partij die een handje gegeven wordt om te handelen ia democratischen geest, staan de Kath„liekeo en deze zjjn het volkomen met de Re geering eens, zoodat het nu te vrrezen is, dat eene besliste scheiding van het de mocratisch en behoudend element der Katholieken van België, nabjj is. Engeland. Duitschland. GEMENGDE BERICHTEN. Diefstallen. STEDELIJK NIEUWS. Lord Rosebery, de Eegelsche ml- nistar-president,"- is nog niet beter. Yu - gens de Lancethet bekende Engelsche geneeskundige tjjdschriit, ljjdt deMinist r nog steeds aan slapeloosheid. Alle pogin- geD, om deze te overwinnen, zijn tot dus ver vruchteloos gebleven. Onder de Protestanten heerscht zekere opgewondenheid ovei het bezoek van lord Halifax, president der Church Union aan den Paus van Rome, wat te verkla ren is, als men weet, dat die vereeniging meer dan 3000 Anglicaansche predikanten en 30 Anglicaansche bisschoppen omvat. Het gerucht, dat door de Anglicaansche bladen ging, als zou de Pans in weerwil van kardinaal Vaughan's verzet ge neigd zjjn de Engelsche geestelijkheid het huweljjk toe te staan, ter vergemakkelij king van den overgang der Anglicaansche clergy tot de Kerk van Rome, is door de Katholieke Bisschoppen ten stelligstetegen- gesproken. Da Pans denkt er zelfs niet aan, op dit punt eene wijziging in de ker kelijke tucht toe te laten. Keizer Wilhelm zal na Paschen een bezoek breDgen aan Karlsruhe en deelne men aan eene jachtpar jj, welke de Groot hertog van Baden te Kaltenborn zal geven. De nationaal-liberale vereeniging te Keulen heeft eene bjjeenkomat gehouden, waarin besloten werd tot de regeering een protest te richten tegen de Umsturz-Vor- lage, die nog steeds aan de orde is. Dit protest zal niet veel helpen nu eene over eenkomst ia gesloten tusschen de Regeering en het Centrum, en de meerderheid der na- tionaal-libei alen in den Rijksdag genegen is voor de wet te stemmen. Het Franscbe blad Le Libre Paroleis in de Rjjkslanden Elzas en Lotharingen verboden. Waar gaan wij heen? Het driemanschap, B. H. Heldt President van het Algemeen Nederl Werklieden- Verbond, K. Kater, van Patrimonium en W. C. J. Passtoors, van den Ned. 11. K. Volksbond, zullen eene protest bijeenkomst houden op 22 April e.k. in de groote zaal van Tivoli te Utrecht, tegen het besluit van den Utrechtschen Gemeenteraad, om in de gemeentebestekken geen bepalingen op te nemen betreffende minimum-loon en maximale arbeidsdag. Wij kunnen dus van heden af aan beschou wen, dat in den Ned. R. K. Volksbond op de agenda is gebracht: Minimum-loon en Maximale arbeidsdag.Of gaat de heer Passtoors met zijne persoonlijke meening protesteeren tegen de Stadsregeering te Utrecht? dan zouden wij hem aanraden zich zoodra mogelijk te laten inschrij ven als lid van het Algemeen Nederl. Werk lieden- Verbond, van den heer Heldt. Door al het agiteeren van den heer Pass toors, met mannen als den radicalen heer H e 1 d t en den anti-revolutionnair-radicalen heer Kater, komt eene ontevreden stemming onder de Katholieke werklieden in den lande; de hartstochten worden aangeblazen en vermeer dert en den volksopruiers wordt een middel te meer aan de hand gedaan, om van de aan gekweekte ontevredenheid gebruik te maken en het volk op te zweepen. Het wordt hoog tijd, in het belang van de Katholieke werklie den, dat aan dit doordraven een einde komt. Concurrentie tusschen Beidt en Staalman. Door de afdeeling Zaandam van het Ne derl. Werkliedenverbond u Patrimonium/' is de volgende motie aangenomen //De afd. betreurt ten zeerste de wijze, waarop de Tweede Kamer der Staten-Generaal de motie-Beidt, die niets teveel eischte, heeft //onschadelijk// gemaakt betreurt de houding van den heer H e 1 d t, doen. Ik heb uwe opdracht vervuld en 't zal lang duren, eer ik het u en ook mijzelve ver geef, mij met die onwaardige taak belast te hebben, want zij heeft mij slechts vernedering op vernedering gebracht, thans is het uwe beurt voor uzelve te blozen. Ik bid u, mijnheer? smeekte Alma. OLaat hem gerust uitspreken zeide Iwan schouderophalend en met eene uitdrukking van onbeschrijfelijke minachting, het zal lang duren, eer hij mij overtuigd heeft. Paul wierp hem een doorborenden blik toe en door zijne verontwaardiging tot onbarmhar tigheid gedreven, vroeg hij Welke rechten hebt gij op uwe vroegere bruid, dat gij haar in het stof zoekt te dwingen? Geene! was Iwan genoodzaakt te ant woorden. Neen, geen enkel, hernam Nesdorft' op strengen toon. Uwe verloving van eenen dag was niet eens aan de wereld bekend. En toch hebt gij het goed gevonden mij die ellendige rol te doen spelen, die haar een slag in het aange zicht moest toebrengen en blijft blind voor hare edelmoedigheid. Zij deed dit met geen ander doel dan om te aanschouwen, hoe het zieleleed meer nog dan de lichamelijke fortering mij heeft ver woest. Zwijg herhaal ik u. Luister naar hetgeen ik u te zeggen heb, want ik behoor u tot het eind toe verslag te geven van de fraaie zending, die ik vervulde. Ik ben naar Sterna gegaan ingevolge uw verlangen ben ik daar onverwacht aangekomen, ten einde gravin Alma des te ze kerder van schuld te overtuigen. Ik meende er die, om stemmen te winnen, zijne motie zoo onschadelijk liet maken betuigt haar sympathie met het te dezer za ke gesprokene door den heer Staalman, die zoo hij al niet sprak uit naam van duizenden werklieden, het toch ongetwijfeld wel deed naar het harte van Patrimonium's afdeeling Zaandam//. De Minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in den loop der maanden Juni en Juli gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen der exa mens ter verkrijging van een getuigschrift als apothekersbediende. Zij zullen worden afge nomen te Breda en te Kampen op 10 Juni en volgende dagen Zie verder de St.Ct. (no. 87). Helder, 12 April. De heer C. D. Z u r- m u h 1 e n, cargadoor en lid van den gemeen teraad alhier, is door de vrijzinnige kiesver- eeniging //Vooruitgang// candidaat gesteld voor de Provinciale Staten. De Coöperatieve Winkelvereeniging Eigen Bulp alhier keert over het afgeloopen jaar aan hare leden-verbruikers 51/2 pet. dividend uit. Leiden, 12 April. In de gemeenteraads zitting alhier is in behandeling genomen het vroeger vermelde voorstel omtrent de oprich ting van een krankzinnigengesticht op het aan deze gemeente toebehoorend terrein //het Raam- land//, nabij Leiden. Nadat deze zaak in ge heime zitting was besproken, werd in open- fa re vergadering met algemeene stemmen over eenkomstig het voorstel van B. en W. beslo ten, de voorloopige plannen van op- en inrich ting van een zoodanig gesticht, bestemd voor 350 patiënten, waarvan de kosten worden ge raamd. op f417 000, goed te keuren en daar van, bij de toezending dier plannen aan de Gedeputeerde Staten, met het oog op het door de provincie toegezegd subsidie van de helft of 50 pet. in de kosten, mededeeling te doen. Omtrent de werkzaamheden aan den stoom tramweg Purmerend-De-Rijp-Alkmaar, kan thans worden medegedeeld, dat met ijver het begonnen werk wordt voortgezet. Van Purme rend tot hier liggen de rails reeds waterpas, het stationsgebouw is bijna gereed, en te Alk maar zoowel als te Purmerend vorderen de noodige werkzaamheden. Met het oog op de Wereldtentoonstelling te Amsterdam en de in Juni te houden uitvoe ring van het gewest Noord-Holland van het Nederlandsche Gymnastiekverbond, verwacht men, dat de lijn Purmerend-De-Rijp zoo spoe dig mogelijk zal worden geopend. Te Weert (Limburg) zijn valsche 2-Mark- stukken in omloop. Door de politie is daarop beslag gelegd. Het arrondissement Roermond begint^eene treurige vermaardheid te krijgen in zake cri minaliteit. Weinige andere arrondissementen toch van ons land kunnen het halen bij dit arrondissement in ernstige misdrijven. Moord en doodslag, kindermoord, zware mishande ling en misdrijven tegen de zeden zijn, om zoo te zeggen aan de orde van den dag, en er gaat bijna geen enkele week voorbij, dat de recht bank niet een of meer dier zaken te behan delen heeft. En bovendien zijn op het oogen- blik nog twee gevallen van moord, drie van kindermoord, en verschillende van ernstige misdrijven tegen de zeden, in instructie, waar bij dan nog niet is gerekend de moord te Tienraai, die door den krijgsraad te 's-Bosch moet worden berecht. De Rechter-commissaris voor strafzaken heeft dan ook de handen vol werk, het is nu te hopen, dat zich in den eer sten tijd geen ernstige gevallen meer zullen voordoen. Ook onder de Amsterdamsche Spiegel- en Lijstenmakers schijnt iets te broeien. Alle ge zellen zijn tegen Maandag Tweede Paaschdag opgeroepen tot eene vergadering. Te Baarn zijn op een dag niet minder dan 5 bekeuringen gedaan wegens den verkoop van sterken drank zonder vergunning. Dit ge schiedde door den rijksveldwachter van der Veen, aan de Vuursche, en den onbezoldigd rijksveldwachter Verhoef van de Bildt. H. M. de Koningin Regentes heeft bepaald, dat Zij zelve requesten, Haar op straat aan geboden, niet meer zal aannemen. Door de schooljeugd te 's Hertogenbosch zal bij aankomst der Koninginnen aldaar de aan gekondigde aubade worden toegezongen. De kinderen der verschillende scholen en liefdadige instellingen zullen op de Groote Markt staan geschaard en twee meisjes, een het kasteel in feestgewoel te vinden, het huis vol gasten te zien weet gij wie ik als eenige slotbewoners vond?Deze vrouw hier en eene oude huishoudster. Hare dienstboden waren de ge trouwe dienaren der uwen. En zij stemden er in toe eene zoo trotsche meesteres te dienen Waarom er mij over te ver wonderen Is niet al wat klein is menschelijk. Zii hebber nooit anderen gediend als hunne tegenwoordige meesteres, want nooit heeft zij daar gasten ontvangen. Prins Karoskine slaakte een diepen zucht van verademing. Zijne bakermat was dus ge spaard gebleven, maar dit verhinderde hem niet te hernemen Dat is ten minste ietsmaar zij heeft zich gehaast er alles te herscheppen, alles te vernie len wat aan vroeger herinnerde. En ook al had zij dit gedaan, wie zou het haar kunnen verwijten Ik niet voorzeker, mompelde Iwan, maar het zegt mij toch wie zij is. Ja, het zegt wie zij is. Ieder ander, in hare plaats, zou zich gehaast hebben aan het gansche gebouw een lachend aanschijn te geven. Uwe gehechtheid aan het verledene verbiedt u, in te zien hoe vermolmd en kleurloos die oude meubelen waren de zon fan zoovele jaren, ge luk en ongeluk had ze langzaam vernietigd welnu, geen enkel behangsel, geen stoel, geen vloerkleed zelfs werd er vernieuwd en een der eenige vertrekken, die er sedert bewoond wor den, is het uwe, dat hare kamer geworden is en waar ik alles heb weergevonden in dezelfde orde, als gij het verliet. Op uw schrijftafel staat nog het portret van Karoskine, ligt nog onder van de kostelooze en een van de nietkostelooze scholen, zullen, alvorens de zang aanvangt, aan H H. MM. bloemruikers aanbieden. De aubada is eene compositie van den heer E. J. van der Heijden op woorden van den heer J. R. van der Lans. Onmiddellijk na de Paasch-vacantie, zegt de Bossche üt., zal het lied op de verschillende scholen worden ingestudeerd. Door het Gerechtshof te 's Gravenhage zijn een vader en 2 zoons te Hazerswoude wegens poging tot afpersing en het wederrechtelijk vertoeven in eens anders woning, ieder tot 1 i/s jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zij zouden op 31 Dec. j.l. in eene woning te Hazerswoude door eene achterdeur zijn bin nen gedrongen, na eerst f 50 en daarna f 100 te hebben geëischt, alvorens de woning te willen verlaten. HH. MM. zullen den 24en Mei van Maas tricht vertrekken naar Aken, en van daar op 25 Mei de reis voorzetten naar Igels, nabij Innsbrück, waar HH. MM. een séjour zullen maken van omstreeks 5 weken. Einde Juni of aanvang Juli zullen HH. MM. op //HetLoo// terugkeeren. Volgens nOns Noordenu is de algemeene vergadering van den Katholieken Bond, die aanvankelijk bepaald was op Maandag 15 de zer, op verzoek van dr. Schaepman uitgesteld tot 3 Juni, tweeden Pinksterdag. Het Nederlandsche stoomschip „Prinses Ama- lia// van Amsterdam naar Batavia, passeerde vol gens Lloyds telegram 10 AprilOuesant. De gezag voerder seinde van boord in aanvaring te zijn geweest met het Engelsche stoomschip Elmi- na//, van Sierra Leona naar Havre bestemd. De „Prinses Amalia// zal de schade (die niet werd opgegeven) tiqGenua herstellen. De schade aan de //Elmina//is van geen beteekenis. Voor de Protestansclie militairen was het gis teren voor het eerst op den Goeden Vrijdag //Zon- dagsche dienst'/ Zooals men zich herinnert werd in Februa ri jl door den Minister van Oorlog bepaald, dat die dag in het vervolg gerekend moet wor den te behooren tot de christelijke feestdagen. Woensdag-avond omstreeks half acht derail leerde de stoomtram van Waalwijk naar Til burg even voorbij Loon-Op-Zand. De locomo tief kwam terecht tegen een boom en werd door een hevigen schok dwars over de lijn ge plaatst, terwijl het voorste gedeelte even boven de zich langs den weg bevindenden sloot kwam te staan. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. De trein van Tilburg naar Waalwijk kon niet passeeren daar de weg versperd was en de locomotief niet zoo spoedig kon verwijderd worden. De reizigers waren dus genoodzaakt uit te stappen om te voet of per rijtuig hun ne reis voort te zetten. Hier misten zij echter de aansluiting op de treinen van Waalwijk naar 's-Hertogenbosch of naar Lage-Zwaluwe. Naar wij vernemen zullen op de beide Paaschdagen de Tentoonstellingsterreinen te Amsterdam toegankelijk zijn voor het publiek tegen betaling van 25 cents. Op het lijk dat eergisteren door de beman ning van de Scheveningsche bomschuit Wil lem Beukelszoon te Seheveningen is aange bracht, werd gevonden een zilveren horloge, dat was blijven stilstaan op dertien minuten vóór achten, vermoedelijk het tijdstip waarop de Elbe zonk. De naam van den verongelukte is tot he den onbekend door de Duitsche legatie wordt daaromtrent een onderzoek ingesteld. De exploitatie-Maatschappij zal ter bevor dering van de Zondagsrust van haar persoon- noel ook op den tweeden Paaschdag, evenals op gewone Zondagen, geen goederentreinen la ten loopen. Op last der justitie te Roermond is te Heijt- huizen, als verdacht van medeplichtigheid aan kindermoord, de kleermaker F. K. aangehou den. De Mei-meeting voor een 8-urigen werkdag wordt door de Deventer werklieden en vak verenigingen gehouden op 28 April, op eene weide onder Diepenveen. Een verzoek om met muziek en vaandels van uit de stad naar het meeting-terrein te mogen trekken is geweigerd De Burgemeester van Zandvoort, de heer B. T. A. Westerouen van Meeteren, is benoemd tot officier in de orde van den Bevrijder van Venezuela. In het gesticht Veenhuizen heeft een daar een stulp een ridderkruis, dat een der uwen moet hebben toebehoord, rusten nog uwe leer boeken Iwan's gelaat was door eene aschgrauwe kleur overtogen, zijne handen beefden en hij zonk op de rustbank achterover. Genoeg genoeg stamelde hij. Ik zie dat ik verkeerd werd ingelichtmaar zelfs zij zal mij niet tegen kunnen spreken, dat zij Sterna heeft aangekocht om mij te bedroeven. En wie anders had het kasteel met zoo veel liefde kunnen onderhouden als zij Wie had er elk aandenken, elke herinnering in ge ëerbiedigd Maar daartoe, het is waar, kocht zij het goed niet aan. Neen, het was om het slot voor slooping te bewaren, om het lijden uwer oudste zuster ietwat te verzachten door de we tenschap, dat haar ouderlijk huis niet ten gronde zou gaan. DwaasheidZij en Olga waren nimmer vriendinnen Ik ken de gevoelens niet, die uwe zuster haar eenmaal toedroeghet is mogelijk, dat ook zij zich door de afgunst der wereld liet mis leiden, maar ik las een brief van haar, waarin zij gravin Podnawska 111 de teederste bewoor dingen dankt voor den aankoop van Sterna en tevens terugkom* op het feit, dat zij haar redde op het oogenblik toen Texakofl' alles verspeeld had, door voor hare kinderen te zorgen. Er ontstond eene diepe stilte in het vertrek. Alma was op een stoel aan den ingang der kamer neergevallen en had de oogen gesloten om Iwan's vernedering niet te zien, en hij zelf scheen in hevigen zielestrijd gedompeld en het duurde eenigen tijd, aleer hij kon vragen opgeborgene den opzichter Van der Yeen die eene bemerking maakte, aangevallen en vrij ernstig aan het hoofd verwond. De aanvaller werd dadelijk onschadelijk gemaakt. Naar de //Mepp. Ct.// verneemt, is A. J. Rotman te Mcppel, meer bekend onder den naam van „Toko//, die indertijd tot 4 maanden gevangenisstraf is veroordeeld, doch voortvluch tig was, dezer dagen gearresteerd. Gedurende het verblijf der Koninginnen in Amsterdam zal de Koningin niet aan alle di ners deelnemen; ook zal de voorstelling in den Stadsschouwburg niet door H. M. bijgewoond worden. De werkstakende meubelmakers te Amsterdam viel het eergisteren niet mee. 't Was de dag waarop, ingevolge eene aankondiging van de patroons, de stakende gezellen hunne gereed schappen van de werkplaatsen moesten weghalen. Aan de waarschuwing werd door de stakers geen gevolg gegeven, zoodat door enkele pa troons de gereedschappen op straat werden ge zet, vanwaar de werklieden ze dan kwamen weghalen. Eenige patroons lieten de gereed schappen aan de huizen hunner werklieden bezorgen. Uit de Prinsengracht te Amsterdam is een kinderlijkje opgehaald. Het is naar het politie bureau gebracht. Alweer een nieuw geweer. Naar men mede deelt, worden te Florence proeven genomen met een nieuw geweer, uitgevonden door den Italiaanschen kapitein C e i. Naar het schijnt, hebben de proefnemingen, welke door den Prins van Napels, commandant van de legerdivisie van Florence, werden bijgewoond, uitstekende uitkomsten geleverd. Vooral de vuursnelheid trok algemeene bewondering. De Kroonprins wensehte den uitvinder geluk en sprak de hoop uit dat het n:.euwe geweer eigendom van Italië zou blijven. Ook een talisman. De Keizer aller Russen heeft een hond, een buitengewoon grooten Deen- schen dog, die bijzonder aan hem gehecht is. Hij slaapt in de kamer van den Czaar en ver gezelt op alle reizen zijn keizerlijken meester, die groot vertrouwen stelt in het instinct van het dier. Men verhaalt, dat herhaaldelijk nieuwe bedienden tegen wie de hond eenige keeren gebromd had, alleen om die reden ontslagen zijn, daar de Czaar mensehen, tegen wie zijn viervoetige vriend iets schijnt te hebben, niet vertrouwt. Afschuwelijke moord. In het district Pola de Lena (Asturië) is een moord gepleegd, gelijk aan dien van den beruchten Jack the Ripper. Eene jonge, knappe herderin is in het veld ver moord en op de bekende wijze verminkt ge vonden. Dienzelfden dag werd daar in den omtrek nog eene vrouw aangevallen door een man, die dreigde haar met een dolk te ver moorden, maar die vluchtte, toen er op haar angstgeschrei hulp kwam. Een soldaat afgevaardigde. In de Fransche Kamer verscheen Woensdag in de uniform van jager het gekozen kamerlid Mirinan. Onder de toejuichingen der socialisten nam hij plaats op de banken der Uiterste Linkerzijde. Daar is geen zon, in V hart van den man. Koning Umberto van Italië verdiende een land van //mist en moddergoön// als het onze te regeeren, in plaats van het land van Mignon. Hij houdt van zoogenaamd slecht weder. Hoe harder het regent, waait, sneeuwt, des te liever is het hem. Voor zijne jachtpartijen kiest hij dagen uit, waarop de meeste kans is op slecht weer, en nooit zal een openbare plechtigheid, waarbij hij tegenwoordig moet zijn, om het weder worden uitgesteld. Als de regen bij stroomen neervalt, noemt Z. M. het //echt Ko- ningsweer.// Uit den trein gezet. Onlangs werden aan het spoorwegstation Jarotschin drie personen uit een trein gezet, omdat zij niet in staat waren tot bijbetaling over zekeren afstand van den weg, dien zij hadden afgelegd. De stationschef bracht over 't geval een rapport aan zijn be stuur uit, dat het volgende bevat: //Toen ze op het bureau werden gebracht, zeiden de mannen artisten te zijn en toen we heel ongeloovig opkeken, gooiden zij hun boven- kleeding uit en vertoonden zich in tricot-pakjes, Een hunner pakte een kantoorstempel beet, slikte het voorwerp in, en haalde het, in den vorm van een vouwbeen, uit den buik van nommer twee, de derde artist rolde zich in elkander en bootste een stekelvarken na. Dat gaat toch te ver. Volgens de Temps zijn twee inwoners van Boulay, in Elzas-Lotharingen En gij staat mij bij uw eer in voor de waarheid van dit alles? Bij mijn eer, antwoordde Nesdorff beslist. Het is wellaat ons alleen. Paul gehoorzaamde. Hij gevoelde, dat hij geen getuige van hun onderhoud mocht zijn. Zijne taak was afgeloopen en, zonder zijn vriend ook maar een enkelen blik te gunnen, boog hij vol eerbied voor Alma en verwijderde zich. Reeds had de deur zich achter hem gesloten en nog altijd wilde er geen woord over Karos- kine's lippen komen. Alma, zeide hij ten laatste, ik heb u mis kend en vraag u verschooning daarvoor. Het lijden verbittert den mensch, wanneer hij niet godsdienstig is. Bij ons kan voortaan geen ge negenheid meer zijn, doch dit zal mij niet ver hinderen u tot mijn jongsten dag te zegenen voor datgene wat gij voor de mijnen hebt ver richt. Zij hief thans den vochtigen blik naar hem op. Waarom kan er geen genegenheid z\jn vroeg zij. Omdat tusschen ons mijne verdenkingen liggen en En herhaalde zij. - Omdat onze doode liefde tusschen ons verrijst. Onverschilligen kunnen aan elkander leeren hechten, vijanden weer vrienden worden maar voor de liefde, die stierf, is hierbeneden geen verrijzenis. Haar kilheid verwijde t voor altijd degenen, die elkander eenmaal dierbaar waren, van eikaars hart en woonstede. Dus wilt gij liever, dat ik gaan zal Ja, want wat zouden wij elkander nog te zeggen hebben, nadat de zoetste woorden, die gevangen genomen, wegens het zingen van de Marseillaise. Een hunner, een Lotharinger, was nog wel ltd van de Duitsche vereeniging van oud-militairen 1 Moord door hypnotisme. Yoor den eersten keer is in Amerika een persoon ter dood ver oordeeld wegens medeplichtigheid aan moord door middel van hypnotisme. De dader beweer de, dat hij gehandeld had onder de onweer staanbare suggestie van een ander, die hem gelast had, den moord te plegen. Die ander werd hierop gevat, en ofschoon hij aantoonde, tijdens de moord plaats had, op 1') mijlen af stand te zijn geweest, nam de jury als bewe zen aan, dat hij als schuldig moest worden beschouwd. Krankzinnigenwerk. Een Parijsch werkman. Ernest Destruelle, 60 jaren oud, heeft zich door kolendamp het leven benomen, omdat zijn hond was gestorven, en hij zonder het beest niet leven kon Omtrent den inbraak op het Tulpplein te Amsterdam, in het hulp- post-en telegraafkan toor, waarbij een bedrag is ontvreemd van f 285,151/2, vernemen wij hetvolgende: Het ge stolen geld bestaat uit twee bankbiljetten van f 25,een muntbiljet van flQ,en verder specie. Voorts werden ontvreemd een ijzeren geld kistje, l zwarte portefeuille van glad leer, waarin eenige papieren en quitanties, waar onder een van de firma Kleingeld en Zoon; 3 spaarbankboekjes, te weten: (Rotterdam Kruis kade) 110 1341, bedrag f6, (Amsterdam Tulp plein) no. 552, ten name van mej. E. Molhui zen, bedrag f125 en (Leeuwarlenlno. 5606, ten name K. W. Schonebaum, bedragonbekend. Aan een blikken '/rommel, welke is openge broken, zijn sporen van bloed zichtbaar, zoo dat kan worden aangenomen, dat de dader of daders zich bij het openen daarvan hebben verwond. Te Amsterdam zijn de navolgende dief stallen gepleegd. Op de Westermarkt beroof de eenjzakkenroller eene juffrouw van haar portemonnaic. met f6.erin. Uit een winkel aan de Kalkmarkt is een pak zeemlederen lappen en uit een huis O. Z. Voorburgwal is een winterjas gestolen. Uit een spoorwegwaggon aan het station Maas te Rotterdam is een blok tin van 55 kilogram ontvreemd. HAARLEM. De Haarlemsche Gemeenteraad heeft weer een kranige streek uitgehaald. In de gehouden bijeenkomst van de vroede vade ren der stad Haarlem is afwijzend beschikt op het verzoek van de Directie der Staalbron- nen, om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank in het nieuwe Brongebouw met bijbehoorend park. Volgens een in dit blad geplaatste adver tentie zijn naar aanleiding van de weigering van het recht van //vergunning// in het Bron gebouw alhier, de aandeelhouders bijeenge roepen tegen Woensdag tot bespreking van de te nemen maatregelen. De heer C, Prins Szn. heeft de benoeming tot lid voor de commissie voor de bezwaar schriften omtrent de vermogensbelasting in den Raad dezer gemeente niet aangenomen Als een eerste gevolg van het niet toestaan van de ver gunning voor het Brongebouw, gaat de aanbe steding van het badhuis niet door. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 11 April. J. Gieliam en P. C. Bouwmeester. A. v. Huizen en J. La Lau. GETROUWD: 11 April B. G Zuurendonk enA. Ch. van der Laan. H. N. Vastenouw enA. Tierie. BEVALLEN: 9—10 April. E. A. Ego-Dollekamp, d. II Plantje-Langevoort, d. C. Schuitenma- ker-Derr, z. S. Mok-de Jong, zA. Ch. Droog- v. d. Pol, z. P. Miezenbeek-de Graaf, z. A. Uijlenbroek-Stuurman, d. C. Stevenhagen- Smelter, z. J. P. Poseh-Winkel z. M. L. van Rijzen-v. Eden d. OVERLEDEN: 910 April. II. Slootemaker, '17 ra. S. Walig 18 j. H M. Ch. Ides 8 m d Th Monshouwer 73 j. P. Velthuijs 12 in. z J. J. F. Hermann 28 j. F. Wilkes 17 m- d' Commissariaat van Politie. (Gevonden voorwerpen) Eenige notitieboekjes. Een gewicht. Een hand schoen. Een beursje met eenige centen. Twee kerk boekjes. Een boezelaar. Twee oorknopjes. Een turf- dragersmand. Een knop van een wandelstok. Een potloodhouder. Eene duif. Eene pellerine. Een zil veren cliarivarri. Eene kous. Een halsband. Een schoentje. Een handschoen. Een paar handschoenen Een defect speeldoosje. Een ring met sleuteltjes Eenige sleutels. Vervolg Stedelijk nieuws enz.Tweede Blad.) de eene mensch den ander toe kan fluisteren, tusschen ons gesproken werden Gij haat mij dus wel zeer, dat gij mij niet eens aan uwe zijde wilt dulden Ik heb het recht niet meer u te haten dus alles tusschen ons is gedaan Het is welik zal gaan,sprak zij op zach- ten toon, cn opstaande, trad zij naar hem toe. Het was nu geheel en al avond geworden, zoodat hij de uitdrukking van haar gelaat niet kon zien, toen zij vervolgde Maar ik heb u nog eerst eenen vriendschapsdienst te vragen, dien gij mij niet weigeren zult, indien gij we zenlijk mocht meenen, dat gij mij eene vergoe ding schuldig zijt voor uw ongegronden twijfel. Spreek Ik zal gehoorzamen, zeide hij niet zonder bevreemding. Heb d ink voor die belofte en vergeef mij, zooikeenekiesche zaak moet aanroeren.Toen uwe ouders stierven, gij kunt dit niet weten,omdat u nooit eenig schrijven bereikte lieten zij voor het bijna onmogelijke geval, dat gij ooit weder zoudt keeren, zoowel Sterna als een aanzienlijk kapitaal aan uwe oudste zuster achter om het u weder af te staan. Texakoff heeft de.... zwakheid gehad ook dat alles prijs te geven aan zijn harts tocht, en nu gij terug gekomen zijt, zal Olga tot wanhoop gedreven worden door de gedachte, dat gij bestolen zijt geworden. Laat mij haar dit leed besparen,schenk mij het recht alles in hare plaats te herstellen. Ik ben zoo rijk, dat ik het zelfs niet gevoelen zal, dat er eenige verandering kwam in mijne fortuin.Neem Sterna aan en tevens hetgeen uwe ouders u daarnevens nalieten. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 2