MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. Laatste Bericht. Jhr. F. de Casembroot. t Influenza. Branden. Diefstallen. Ongelukken. STEDELIJK NIEUWS. Land- en Tuinbouw. dam kan men thans kennis maken met een kunstkip, die paascheieren aflevert Men werpt daarvoor een dubbeltje in een gleuf op de kam, de kip kakelt en in een bakje rolt een sierlijk paaschei, gevuld met bonbons ot chocolade. Is de kip uitgeput, dan geeft zij eerlijk het dubbeltje terug, en werpt men eene halve cent of een ander klein munt stukje in plaats van het dubbeltje in de gleuf, zoo behoudt ze het en legt geen ei Binnenkort zal Millingen van rijkswege te- lephonisch verbonden worden met Nijmegen. Als Pruisen de telephoonlijn Kleef Duf- felward nu ook tot Millingen doortrekt, zal langs den geheelen linker-Rijnoever eene snelle riviercorrespondentie worden verkregen, eene zaak van 't grootste belang bij ijsbezettingen of hoogwater. In de afgeloopen week deden zich te Rot terdam vijf gevallen van pokziekte voor. H. M. de Koningin heeft aan de weduwe van R. de Jong, te Lemmer (Fr.) die haar man voor eenigen tijd verloor en met 6 hulp behoevende kinderen overbleef, eene gift van f25 en aan H. v. d. H., te Ureterp (Fr.) f 20 doen toekomen, om daarmede eene nering te beginnen, De Tielenaars hebben een hunner stads kinderen de sergeant F. W. C. Klören, die zich zoo heldhaftig heeft gedragen op Lom bok, en daarvoor werd gedecoreerd met de Militaire Willemsorde 4e klasse, bij zijn te rugkomst aan het station afgehaald. In een rijtuig naar het Beursgebouw aldaar gereden, werd hem door burgemeester en wethouders de eerewijn aangeboden. In de straten, waar langs het ouderlijk huis moest worden bereikt wapperden verscheidene vlaggen in het vroolijke zonnetje, als een blijk van hulde en waardeering voor den kranigen stadgenoot. Een duel.De ceremoniemeester aan het Ber- lijnsche Hof, de heer Von Kotzè, die onlangs van rechtsvervolging wegens het openbaar ma ken van schandalen door anonieme brieven is ontslagen,heeft Zaterdag-morgen geduelleerd met den kamerheer Fon Ueischach. Von Kotze kreeg een kogel in het dijbeen zjjn toestand is niet gevaarlijk, maar het zal in allen gevalle eenige weken duren, voordat <le overige duels waartoe hij is uitgedaagd, kunnen plaats hebben. Verborgen dynamiet. De politie te Lons-le- Saulnier in de Jura heeft, op aanwijzing in een anoniemenbrief, eene geheime bergplaats van dynamiet ontdekt, waarin vijf kisten, elk niet 50 kilogram, werden gevonden. Men ver moedt dat deze groote hoeveelheid van het gevaarlijke goedje afkomstig is van een dief stal, die indertijd op het terrein van een in aanbouw zijnden spoorweg werd gepleegd. Verdronken Ter hoogte van Red. Hook N V., (Amerika) zonk Donderdag eene sleep boot, met het gevolg dat negen personen ver dronken. Verpletterd. In eene looierij te Woburg, Mass, (Amerika) is een stoomketel gespron gen, waarbij zes personen door stukken ijzer en steen werden verpletterd. Een verschrikkelijke brand. Uit Laibach wordt gemeld, dat de bekende Oostenrijksche badplaats Töplitz bij Rudolfswerth bijna ge heel door brand is vernield. Vijftig huizen benevens het post- en telegraafkantoor wer den eene prooi der vlammen. Aardbevingen. In het zuiden van Oosten rijk is in den nacht van Zondag op Maandag een hevige aardschok gevoeld. Het herigste Was de schok langs de kuststreek. In eenige dorpen en steden brachten de inwoners den nacht in de open lucht door. Te Triëst en elders is vrij aanzienlijke schade veroorzaakt aan huizen en gebouwen, maar voor zoo ver bekend, verloren geen menschen het leven. Alleen te Laybach werd een tien tal personen gewond. Te Weenen is de schok ook gevoeld, maar m zeer geringe mate. Ook in het noorden van Italië weid in enkele dorpen door de aard- heving nog al ongerustheid veroorzaakt. Ern stige ongelukken kwamen echter daar even min voor. Brandstichters. Eenige werkstakers onder de schoonmakers te Leicester, hebben aldaar ge tracht de fabriek van de Belgrave Rubber Company, waar non-unionistische arbeiders aan het werk zijn, in brand te steken. De vlam men werden echter spoedig ontdekt en ge- hluscht eer veel schade was toegebracht. Tot n°g toe heeft men de brandstichters niet ont dekt. Spoorweg-ongeluk. Zaterdag derailleerde te Cornwal de mailtrein van Plymouth naar Pen zance De twee locomotieven, één personen- en één goederenwagen vielen om, waarbij een aan tal passagiers gekneusd en gewond werden, geen echter zeer ernstig. Fransche rechtspleging. De politie-rechtbank te Nimes heeft de lieden, die de stierenge vechten organiseerden, waarbij in strijd met de wet Grammont 6 dieren ter dood gebracht werden, veroordeeld tot eene boete van 1 frank. Eene oude tante. Te Aniche leeft eenePool- sche vrouw die 112 jaren oud is. Zij meldde rich dezer dagen in persoon by de prefectuur te Rijssel aan om haar pensioen in ontvangst te nemen. In 1813 heeft zij als marketentster den veldtocht in Rusland meegemaakt; in het geheel nam zij aan 12 campagnes deel en werd tweemaal gewond. In 1831 was zij aan den ambulance-dienst verbonden van het 10de Pool- sche linie-regiment, waarbij haar man als ka pitein diende, en kreeg daarna het Zilveren Kruis. Zy heeft 15 kinderen gehad, waarvan het oudste eenige jaren geleden op 80-jarigen issftyd overleden is. Zelfmoord. Te P-trijs heeft men uit de Seine opgehaald de lijken van een jongen man en eene jonge vrouw, stevig saamgebonden en elkander krampachtig omkneld houden e. Begenadigd. De Koningin-Regentes van Spanje heeft op Goeden Vrijdag 15 ter dood veroordeelden begenadigd. Eene reisonderneming. Door het reisbureau Riese te Berlijn wordt thans eene groote on derneming op touw gezet, bestaande in eene reis om Afrika tot het bezoeken der verschil lende landen en koloniën aldaar. Het reisgezelschap zal 1 October van Mar seille vertrekken, en het eerste reisdoel na het bezoeken der Noordafrikaansche kuststa ten en Egypte zal Duitsch Oost-Afrika zijn, waar langer vertoefd zal worden, tot het be zichtigen van de Duitsche nederzettingen te Dares-Saliiam, Bagamoyo, Pangani en Tanga. Vandaar gaat de reis naar Delagoabaai ook worden de goudvelden van Transvaal en de diamantgroeven te Kimberley bezocht. Op de verdere reis worden Duitsch Zuidwest- Afrika,het Portugeesche Loanda, de Kongo, het tropeneiland Fernando Po, Kameron en To- goland, de Engelsche goudkust, de negerre publiek Liberia, Sierra Leone, Fransch Sene- gambië en Teneriffe bezocht. De terugreis ge schiedt over Madeira. Bat noemen zich mannen van eer! Prins Otto Von Schaumburg-Lippe trouwde verleden jaar met een meisje, Anna Von Koppen, ge- heeten, dat tot gravin Von Hagenburg werd verheven. Daar de dame katholiek was, werd in het gemengd huwelijk slechts toegestemd op de vaste onafwijsbare voorwaardedat de kinderen katholiek zouden worden. De Prins heeft zich daartoe plechtig verbonden, en nu melden de bladen dat het zoontje, den prins op 15 Januari 11. geboren, den 6 Maart door den protestantschen aalmoezenier van het gar nizoen te Metz evangelisch gedoopt is. De tijding die sedert eenigen tijd werd ge vreesd, is tot ons gekomen. Jhr. F. de Ca- sembrooot, gepensionneerd vice-admiraal titu lair, kanselier der Nederlandsche ridder orden, adjudant van H. M. de Koningin in buitengewonen dienst, is te 's Gravenhage op hoogen leeftijd ontslapen, In hem verliest de Kroon een van haar getrouwste dienaren, de Nederlandsche Marine een harer schitterende figuren. Wie kende hem niet, althans van naam? Wie had nooit gehoord van den held Simonoseki; van den man, die op II Juli 1863 de eer onzer vlag in de Ja- pansche wateren zoo roemrijk wist te hand haven Jhr. Francois De Casembroot was 26 Juli 1817 te Luik geboren. Den 16den Nov. 1832als adelborst op het marine-instituut te Medem- blik geplaatst, werd hij 20 Nov. 1840 bevor derd tot luit. ter zee 2e kl., 1 Jan. 1852 tot luit. ter zee le kl., 19 Febr., 1860 tot kapt. luit. ter zee, 1 Juni 1868 tot kapitein ter zee. Toen de heer De Casembroot 14 Nov. 1872 eervol ontslag werd verleend werd hem de rang van schout-bij-nacht toegekend, terwijl hij in 1879 tot vice-admiraal werd verheven. Als luit. ter zee 2de kl., in 1851, was de heer De Casembroot benoemd tot ordonnans- oficier des Konings, in 1853 tot Zr. Ms. ad judant, In 1865 volgde daarop zijn benoeming tot adjudant in buiteng. dienst van Z. M., terwijl dit in 1891 veranderd werd in adj.in buiteng. dienst van H. M. de Koningin. In 1894 werd aan den overledene het ambt. van kanselier der Nederlandsche ridderorden op gedragen. Toen jhr. De Casembroot in de Japansche wateren de annalen onzer vaderlandsche ge schiedenis met eene schitterende bladzijde ver rekte was hij, zooals uit dezen staat van dienst blijkt, als kapitein-luitenant ter zee bevelheb ber van Zr. Ms. stoomkorvet Medusa. Met eene bemanning van officieren en min deren, door Z. M. Willem III hoogelijk ge roemd, vertrok de korvet in het begin van 1862 vanYlissingen via Lissabon en Montevideo naar Batavia. Daar kreeg de commandant bevel naar Ja pan te gaan waar moeielijkheden waren ont staan, zoodat de Nederlandsche consul-generaal van Nagasaki naar Yokohama moest gaan op de Medusa. De Japansche Regeering gaf het schip loodsen aan boord, die het door de bin nenzee naar Nagasiki zouden brengen. Maar onder de forten van Simonoseki gekomen werd het schip beschoten en het was dien gedenk waardige» Hen Juli 1863, dat jhr. De Casem broot de straat forceerde en met zijne kleine korvet een stuk volvoerde, dat de bewondering opwekte van alle maritieme mogendheden. Op den 5en en 6en September 1864 namen de mogendheden, nl. Engeland, Frankrijk en Amerika, op de Japanners schitterend revanche en bij die vloot onder bevel van den Engel- schen admiraal sir A. Kuper, voegden zich ook de Nederlandsche oorlogsvaartuigen Me dusa, commandant kapt. luit. ter zee De Ca sembroot; Amsterdam, kap. luit. ter zee Muller en Metalen Kruis, kapt. ter zee De Man. De Japanners leden eene volkomen nederlaag en de Vorst van Negato had eene zware oorlogs schatting te betalen. Een der officieren, die onder den bevelhebber De Casembroot op de Medusa diénde, zeide ons van hem: //Hjj was een man, die de Ne derlandsche vlag hoog heeft gehouden; een man vol geestkracht; een edelman van top tot teen. Bovendien, hij was een man, van groote geestesgaven. Hij sprak verscheidene talen even vloeiend en schoon als zijne moedertaal en deze gave, gepaard aan zijn diplomatiek doorzicht, waren oorzaak dat hij tijdens de vredesonder handelingen steeds geroepen werd bij de be langrijke conferenties en zijn woord dan groot gewicht in de schaal legde.// Toen jhr. De Casembroot zijn schip dat door de vijandelijke projectielen deerlijk was geha vend, veilig te Batavia had teruggebracht, werd het vaartuig daar afgekeurd en keerde de bevelhebber naar het moederland terug. Daar kwam hij weldra, in 1866, in de Tweede Kamer, eerst voor het district 's Gravenhage, later van 1874 tot 1880 voor Delft. //Daar zoo spreekt weder onze boven aangehaalde zegsman daar toonde hij weder op zijn plaats te zijn. Veel, zeer veel heeft hij in zijn parlementair leven voor de Marine gedaan en krachtig trad hjj op om dengenen, die bij de Marine hadden gediend, een goed pensioen te verzekeren. Zijne, nagedachtenis zal by allen die hem kenden, by alle actief-dienende en ge- pensionneerden der Marine in dankbare her innering bljjven.// brandweer tot laat in den nacht nog Jhr. De Casembroot's verdiensten werden door zijn vorst en door de vorsten van andere rijken erkend. Talrijk waren de ridderorden die zijn borst sierden; hij was o. a. ridder van de Militaire Willemsorde 3e klasse wegens het foiceeren der Straat van Simonoseki, groot kruis van den Ned. Leeuw, officier der Orde van het Legioen van Eer, ridder der le klasse van den Heiligen St anislas van Rusland, enz. Het stoffelijk overschot van den vice-admi raal jhr. De Casembroot zal Vrijdag a. s. op de begraafplaats //Eik en Duinen// worden ter aarde besteld. De stoet verlaat te 11 ure het sterfhuis. Op uitdrukkelijk verlangen van den overledene zal de begrafenis in allen eenvoud plaats hebben De influenza schijnt in onze groote steden, althans te Rotterdam cn 'sGravenhage, belang rijk af te nemen, terwijl de algemeene sterfte daalt. In de berichtsweek van 31 Maart6 April zijn te Rotterdam slechts 6 en te 's Gravenha ge slechts 5 sterfgevallen aan die ziekte aange geven, te Amsterdam daarentegen nog 19 In de daaraan voorafgaande week bedroeg het aantal sterfgevallen aan influenza: te Rot terdam 22, te 'sGravenhage 20 en te Amster dam 18. De sterftecijfers, die in de voorlaatste be richtsweek nog bedroegen voor Rotterdam 37,25 voor 's Gravenhage 33.12, en voor Amster dam 31.88, daalden in de laatste beriebts week tot 26.74 voor Rotterdam, tot 23.94 voor 'sGravenhage en tot 27.83 voor Amster dam. Te Keer bij Hoorn is door het omvallen van een petroleumlamp'brand ontstaan in een huis, door drie gezinnen bewoond. In een groot uur was het pand geheel uitgebrand, doch een achter het huis staande hooischelf maakte, dat de werk had Een hevige brand heeft dc bouwhoeve van den landbouwer P. van den Berg te Hil- legersberg in de asch gelegd. Ook twee hooi bergen brandden totaal af, doch dank zij de krachtige en doelmatige werking van de dorps- spuit, later geholpen door de spuit van Ter- bregge, bleef de woning, ofschoon er zeer dicht bij staande, behouden. Bij een brand op de boerenplaats van J, Janknegt te Wateringen, bleven alleen de muren van een stal over. 15 koeien 2 kalve ren en een zeug met biggen zijn met den ge heelen inboedel verbrand. Ook de hooibergen werden eene prooi der vlammen het woonhuis bleef behouden. -Terwijl man en vrouw afwezig waren, brandde te Kuik het huis af, bewoond door J. Gysbers, in het gehucht Vianen. Daar de schamele woning in een oogwenk in lichte laaie stond, werden drie kinderen nauwelijks gered. Een vierde kind van 2Vï jaar, door zijn ouderen broeder op den zolder gedragen, kon niet meer gered worden en kwam in de vlammen om. Eene woning aan de Vlissingsche straat te Middelburg bleef gesloten. De buren kregen vermoeden dat er iets niet in den haak was en riepen daarom de hulp in van een timmerman. Deze opende de woning en bemerkte,'dat het huis vol rook stond en dat er goederen smeul den. Verder vond hij de bewoonster eene drie en-tachtigjarige weduwe, doof en blind, dood op den vloer liggen. De weldra bij het lijk geroepen geneeskundige constateerde, dat de dood door verstikking was veroorzaakt. Ver moedelijk is een petroleumlampje, dat op een tafeltje voor het bed der oude vrouw stonl, omgevallen en heeft dat brand veroorzaakt in het beddengoed. De oude vrouw schijnt toen het bed te hebben verlaten, maar door den rook te zijn bedwelmd. Eene bovenwoonster van het huis bleek ook door den rook bewusteloos te zijn geworden, doch werd door tijdige hulp voor erger onge val behoed. Bij een landbouwer te Vuren zijn door inbraak f120 aan bankpapier ontvreemd. De brigadier der marechaussee te Deu- tinchem is er in geslaagd, de in den nac'nt van Zondag op Maandag bij mej. K. aldaar gesto len voorwerpen, gedeeltelijk ten huize van den voerman S., te Doesburg, gedeeltelijk ten huize van den verraoedelijken dief, zekeren B., te Ambt-Deutinchem, in beslag te nemen. De laatste heeft intusschen de wijk naar Duitsch- land genomen. Reeds voor de vijfde maal is in de laatste dagen in de omstreken van Beek by Nijmegen inbraak gepleegd.Nu weder in eene onbewoonde villa van den heer L. de Bruijn, aan den Berg- en Dalschen weg onder de gemeente Groesbeek. Door middel van afgehakte denneboomen schijnt men het keukenraam bereikt en daarvan de ruiten en het houtwerk verbrijzeld te heb ben. Ditmaal scheen men het hoofdzakelijk voor zien te hebben op het donzen vulsel van kus sens, waarvan men de overtrekken heeft achter gelaten. Verder schijnt er niets van waarde ontvreemd te zijn. Eene gedeeltelijk geledigde flesch champagne bewees, dat men ook den wijn kelder bezocht had. Een vierjarig knaapje is te Vreeland al spelende te water geraakt en verdronken. Te Eek en Wiel is het tweejarig zoontje van den arbeider G. v. H. in een onbewaakt oogenblik in eene sloot geraakt en in de modder gestikt. Zaterdag-morgen omstreeks7 uur geraakte A. V., onderbaas bij de Ballast-maatschappij, by de rangeering ten behoeve dier maatschappij op het station Nijmegen, (haventerrein) met hals en borst tusschen twee wagens beklemd, waardoor hij levensgevaarlijk werd gekneusd. Te Hendrik-Ido-Ambacht is M. B., die lijdende was aan toevallen, te water geraakt en verdronken. Door het op hol slaan van het paard bespannen voor een rijtuig van den landbou wer P. te Beest, viel de knecht er af. De man bezeerde zich zoo, dat hy spoedig aan de gevolgen is overleden. Het li/a jarig zoontje van E. Warm- steeker te Hoofddorp (Haarlemmermeer) ge raakte onder een wagen met zand beladen en was inmiddels een lijk. HAARLEM. De liberale kiesvereeniging Vooruitgang alhier, heeft tot voorloopige Can- didaten voor de Provinciale 3',aten gesteld, de heeren: Mr. J. F. T. van Valkenburg, Joh.ter Hoffsteede, dr. E. van der Ven, P. Goedkoop Dzn. en Jhr. J. B. v. M er 1 e n. In eene volgende vergadering zullen defini tieve Candidaten worden gekozen. De heer W. Strengers, ridder van de Militaire Willemsorde, is gisteren voormiddag met militaire eer naar zijne laatste rustplaats gebracht. Achter den lijkwagen gingen een drietal rid ders gevolgd door den Commandant en officie ren van het alhier in garnizoen liggende ba taljon infanterie Het muziekkorps der stedelijke schutterij voerde treurmarschen uit. Aan het graf gekomen werden door de Infan terie onder bevel van den lsten luitenant Klijnsman salvo's gelost. De majoor der infanterie Chappuis her innerde hoe Strengers 28 jaren geleden had gestreden bij Palembang, waarvoor hem het Ridderkruis 4e klasse van de Militaire Willemsorde, was uitgereikt. Ook de overste C. J. M. de Wilde van het Oost-Indische leger, bracht een woord van hulde aan een oud-kameraad en overleden krijgs makker bij de geopende groeve, en ten slotte droeg een der Ridders van de Militaire Wil lemsorde, die met nog een paar Itidders hun overleden vriend grafwaarts vergezelden, een toepasselijk gedicht voor. Hiermede was de treurige plechtigheid afge loopen. Naar wij vernemen was het schouwburglo kaal, waar op Eersten Paaschdag een uitvoering werd gegeven, zeer slecht bezocht. Algemeen keurt meu het af, dat de Burgemeester van Haarlem op dezen hoogen Feestdag toestem ming aan Geb. van Lier te Amsterdam heeft verleend, tot het geven van eene uitvoering. Vrij algemeen keuren de inwoners van ome Spaarnestad het genomen besluit waarbjj Burg. en Weth. aan de Maatschappij tot exploitatie van Staalwaterbronnen de verkoop van sterken drank in het klein in het Brongebouw en het daarbij behoorende park is geweigerd, af. ""JIn de Maatschappij zit p. m. f 370.000 Haar- lemsch kapitaal. De aandeelhouders zien zich nu teleurgesteld in de schoone onderneming waardoor zij hun geld beschikbaar hebben ge steld in eene zaak ook van algemeen belang. Er is sprake, dat invloedrijke Raadsledsn eene buitengewone Raadszitting zullen aanvra gen waarin het besluit van Burg. en Weth. zal worden ter sprake gebracht, opdat kunne blyken hoe de meerderheid der vertegenwoordigers der burgerij er over denkt. De heer Mr. F. Willekcs Macdo- n a 1 d wiens overlijden reeds is gemeld gewor den, neemt naar wij vernemen zeker tot vreugde zijner betrekkingen in beterschap toe. Niet alleen onze stedelijke berichtgever maar ook meerdere personen, deelden ons mede dat de geachte rechtsgeleerde overleden was. Intusschen feleciteeren wij den Kranke met de gunstige wending die zijne ziekte genomen heeft. Het Nieuws van den Bag was er ook ingeloopen en zegtOnze Haarlemsche cor respondent is de dupe geworden van een daar ter plaatse verbreid onjuist bericht omtrent den afloop eener operatie, welke de heer Mr. F. W i 1- lekes Macdonald heeft ondergaan, en daardoor hebben wij tot ons leedwezen mede gewerkt dat bericht verder te verspreiden 't Doet ons genoegen, in strijd met het gisteren gemel de, te kunnen mededeelen, dat de heer Macdo nald in beterschap toeneemt. In het advies van Burg. en Weth. ter sake van minimumloon en maximum arbeidsduur komt o. a. voor, dat de vrees der tegenstanders, dat door het opnemen in de bestekken van bepalingen omtrent minimum-loon en maximum arbeidsduur een aanzienlijk aantal werklieden uit naburige plaatsen naar Haarlem zou worden gelokt, geen grond meer besta:, t, //nu Amsterdam en ook Leiden inmiddels zijn voorgegaan.// Wij gelooven dat Burg. en Weth. hier ter stede eene vergissing hebben begaan met Lei den te noemen. Wel is te Leiden een voorstel bij den Raad aanhangig gemaakt, maar de beslissing werd den 21en Februari verdaagd en de Raad zal eerst in Mei daarover een besluit nemen. De stoombierbrouwery //De Witte Raaf" aan de Spaarnwouderstraat alhier, is metbijbehoo- rende gebouwen in publieke veiling gekocht door J. van den Berg voor f 47.495. Een pakhuis en erf in de Spaarnwouderstraat door S. Velthuysen voor f4000. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN. 10-16 April A. M. Mes-Wildt, d. H. v. Orden-Lomans, d. A. J. Henneman-Becker, d. M. Arons-Diessel, z. J. Kool-Koedijker, z. G. Bremer-Brienen, d. (11.) M. Gaarkeuken- Keizer, d. D. Winkel-de Vries, d C. van Brugge-De Lang, z M. C de Vos-v. Buuren. z. M. J. Zitman-Buurman, d. C. Wolken-v. d. Spek, z. J. v. Leeuwen-Nimwegen, z. Th. W. Prins-v. d. Spek, d. L. de Clercq-'s Jacob, d. M. Alders-Woestenburg, d. L. Hoogeveen -Meyer, z. M- A. v d. Horst-Steffens. d. P. v. Dijk-Hubrechtse, d. M. Th. Suurendonk-Voort- man, d. W Verheul-Tijssen, d J. M. Stuf- fers-Dijkman, z. OVERLEDEN11—16 April. B. Vreenegoor, 17 d. A. M E Hofman, 16 j. A. v. Dijk, 78 j. W. Strengers, 59 j. R. Scheringa, 34 j. P. v. d. Molen, 28 j. J. Kikkert, 3 m. J. II. Vermeer, 8 mnd. P. A. Gude, 15 d. H J. Wesseling, 7 mnd. L. J. Kessens, 38 j. J. E. de Boer, 4 j. E. A. E. Wagner, 59 j. C. M. A. v. Grieken, 4 mnd. C. M. H. de Liefde, 13 mnd. I. J. Drukker, 72 j. E. Beukers-Geurs. 42 j. voordracht gehouden over zuivelbereiding voor de leden dor afdeeling, terwijl ook de meisjes die aan den cursus zullen deelnemen, waren uitgenoodigd. j De handel in lammeren op het eiland Tes- I sel, tot lieden zonder beteekenis, kreeg sedert i eenige dagen een gunstiger stemming. Tegen f9 a ƒ10 zijn er althans heel wat partijtjes lamme- i in voorkoop verhandeld. De levering vangt eerst medio Mei aan. nODEGRAVii, 16 April. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd: 103wagens, te zamen 5938 stuks wegende pl.m. 24635 kilo, prijs le soort Goudsclie f 22azwaardere f 24a2e soort f 19 a 21hieronder lwagen Derby kaas, prijs j le soort f a 2e soort f a 15 wagens I Edammerkaas, prijs le soort f 25 a 2e f 21— a i 22commissie fwagen Leidsche kaas, f 1 het schippend. Handel matig. «aarlem. 16 April. Tarwe, roodef witte f 5.25 a f 4.80. Rogge f a Haver f3.— a 2.60 Gerst f a f Duivenboonen f af Paardenboonen f a 1 Bruineboonen a Gr. erwten f a Capucijnd. fa Koolzaad f a Mosterdzaad bruin fa Geel f- - Lijnzaad f a per hectoliter. Karwyzaad f a Maanzaad f per 50 kilogram Kanariezaad f haarlem, 16 April. Boter aangevoerd 9b E.G. verkocht 81 KG. f 1,a fl.10. Biggen aangevoerd 107stuks, verkocht 89 stuks, f4 a f7. Schrammen, aangevoerd 76 stuks, verkocht 76 stuks,f 8.a f lb Appelen aangevoerd 54 hectol. verkocht 43 hectol., f 4,a f 7Peren aangevoerd 17 hectoliter, ver kocht 12 heet. f 3,a 4,— Aardappelen aange voerd 47 heet. verkocht 31 heet., f 4.a 5, hoorn, 13 April. Op de weekmarkt werden lie den de volgende prijzen besteed: tarwe 1 4.75 a b,50 rogge fa gerst f3,50 a 4,50 haver f 3. a 3,50; erwten witte f 10,a 12, groene f 12, alt grauwe f 18,a 20 vale f 16,a 20 boonen bruine f 16,a 20,witte f1750 a 17,paarden- f5,25 a 6,mosterdzaad f 15,50 a karwyzaad 157/g, aper heet. Paarden f75 a 150, veulens fa koeien f125 a.240schapen f19 a f2/ lammeren fa kalveren f5 a 12, varkens f 10 a 20, zeugen f a biggen f4 a 6, kippen f a een den f akipeieren 2.50 a Per 100 stuks; boter 50 a 52c. per kop, aardappelen f a peren f a appelen f a per heet. leiden, 13 April. Boter per 1/4 vat lequal. f42 a 48 2de qual. 32 a 40, aanvoer groot handel vlug. edam, 13 April. Kaas, aangevoerd 17 stapels, we gende 3110 kilo prijs f25.50 londen, 16 April, Veemarkt aangevoerd 1100 Runderen, 8,000 Schapen, 10 Kalveren en Var kens. Men noteert: Runderen 2/9 a 4/8, Schapen 4,4 6/4, Kalveren 2/9 a 5/2 en Varkens a Per steen Rotterdam, '16 April. Op de veemarkt waren aangevoerd: 48 paarden, veulen, ezels, 500 vette runderen,1681 magere dito, 87 vette en gras kalveren, 494 nuchtere kalveren, 60 schapen of lam meren, 532 varkens, 175 biggen 4bokken. Koeien le qual. 70 c., 2e qual. 62 c., 3e qual. 56 c.; ossen le qual.70 c., 2e qual. 62 c., 3e qual. 56 c., stieren le qual. 60 c., 2e qual. 50 c., 3e qual. c. kalveren le qual. 100 c., 2e qual. 90 c., 3e ge qual. 75 c. Schiedam, 16 April. Moutwijn per HL. zonder de bel. f5.Jenever id. f9 50. Amst. proef id. f 10,75 Spoeling per Ketelbeurs f 1,30 Spoelingcommissie 0.f f Beursnoteering Branders- bond enz. f af Amsterdam 16 April 1895. Prijzen der onderstaande effecten genoteerd pCt. de koers - 21/2 951/g Voor de te verwachten Tentoonstellingen op het gebied van land- en tuinbouw ter Wereldten toonstelling te Amsterdam, is een afzonderlijk co mité gevormd, waarvan het bestuur bestaat uit de heeren: H. F. Bultman te Haarlemmermeer, P. F. L. Waldeck te Loosduinen, en P. Bauduin te 's-Gravenhage. In plaats van den heer F. Telders is als lid der commissie van bijstand gekozen de heer M. Merens. Te Ouddorp (Z.H.) zal in den zomer een cursus worden gegeven in de Zuivelbereiding, waaraan een twintigtal meisjes zullen deelnemen. Daartoe uitgenoodigd door het bestuur der af deeling Goedereede en Omstreken van de Ilolland- sche Maatschappij van landbouw, werd door den heer Bos, zuivel-consulent van Z, Holland, eene NEDERLAND Certif. Werk Schuld 3 31/2 HONGARIJE Obl. Goudleening5 id 1881/1893 5 ITALIË Obl.Pausel. Leen. 1860-64 5 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 5 zilver 1868 5 PORTUGAL O buitenl. 1858-84. 3 RUSLAND bij Hope Comp 1889/90 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 in goud 1884 5 SPANJE Obl Perpet. schuld. 5 binnenl. (Perpetueele 4 TURKIJE O. Alg. Schuld '65 Serie D 5 '69 C 6 EGYPTE Obl. Leening 18764 N.-AMERIKA Obl. Vereen. Staten 1876 4 d d 1877 4 COLUMBIA Obligatien43/4 VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald4 OOSTENRIJK Aand. O. H. Bdivid. NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. M. tot Expl. St.Spw. i> Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 41/2 »1875/80gest.5 ITALIË Zuid-Ital. Spoorw. Obl. 3 RUSLAND Gr. Spw. Maatsch. Aand. 41/2 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Grias. Obl5 Kursk Chark. Obl. 4 Moskou-Brest Aand 3 ld. Jaroslow. Obl. Aand. 5 RUMENIE Aandeelen Spdivid. AMERIKA Chicago N.W.Cert.Aand. N.YorkLakeErie W. S. A. Illinois Cert. Aand Miss Kan.Texas Obl. Cert. 7 IOU/2 1015/8 103 1021/4 881/2 831/4 84 28 971/2 IOU/2 lOO'/w 70 581/., 261/s 2811/is 1033/8 181/2 427/8 151 110 96 I88I/2 PREMIE-LEENINGEN. NEDERLAND Loten Amsterdam f 100 2 d Rotterdam3 GemeenteOrediet 3 BELGIE d Stad Antw. 1887 OOSTENRIJK Staatsl. 18544 18605 18645 RUSLAND 18645 1866 Prolongatie U/2 Pct 545/g 981/4 6415/46 1013/4 741/4 104 1351/2 107/16 881/8 153/4 1127/16 1087/8 1007/g 1037/8 •1261/2 130 1623/4 154 147 De schoonzoon van Li-Hang-Chang, heeit te Shanghai bericht ontvangen, dat de vrede tus- chen China en Japan gesloten is. De vredes voorwaarden zijn de volgende Korea wordt onafhankelijk; Japan blijft in het bezit van de veroverde plaatsen, eveneens van het gebied ten oosten der Liao-rivier; Formosa wordt voor altyd afgestaan door China wordt eene oor logsvergoeding van 100 millioen dollars be taald en een of- en defensief verhond wordt tusschen China en Japan gesloten. ME DEDEELINGEN ct 15 cents per regel. Santal was vroeger een synonymy voor ingewandspjjaen en bezwaarde maag; de ingewandspgneo, het gerolg van de on zuiverheid vao den Sautalzgn verdwenen sedert Midy het bandelhout van Mysore distel leert; dit uittreksel in eene kleine toi de capsule, die zich in de maag opent onderdrukt de vermoeiing van de digestie der massa galatine die de capsules om hulde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3