MARKTBERICHTEN. GEMENGDE BERICHTEN. Ongelukken. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. door de leden der Staten werden ontvangen waarbij mevrouw de barones Yan Voorst een bouquet aanbood. Kort na aankomst reed de Koningin-Regentes uit om bezoeken af te leggen aan het groot- Ziekengasthuis. H. M. betuigde haar ingenomen heid met de stichting, deelde bloemen uit aan de zieken en reed terug door de volle en fees telijk versierde straten naar het Gouvernements hotel, waar voor de Koninginnen een déjeuner was aangerecht. Daarbij gaf de muziek der schut terij eene uitvoering. Ongeveer te 2 uur hield HM. de Koningin- Regentes audiëntie. Leden van Eerste en Tweede Kamer in kostuum, militaire autoriteiten, de putation, mannelijke personen uit alle rangen en standen togen er heen en werden minzaam ontvangen. Onder de velen die ter audiëntie togen, merk ten wij ook op Mgr. W. Van de V en, bisschop van 's Hertogenbosch in vol ornaat, twee mis sionarissen uit het klooster bij Bokstel, in hun lange witte mantels met roode mutsen en blauwe kwasten. Na de audiëntie bezochten de Vorstinnen onder klokgelui de Kathedraal, ontvangendoor den Bisschop met de hooge geestelijkheid. De Bisschop dankte Hare Majesteiten voor haar ge lukkig en geestdriftwekkend besluit om de kerk te bezoeken. Hij verzocht de geestelijkheid van de stad en het bestuur van de kathedraal aan Haar te mogen voorstellen, en hij voegde daarbij de verzekering dat al die heeren trouwe onder danen zijn van de Koninginnen, allen konings- en Oranjegezind. Zij zullen het koninklijk gezag steeds hoog houden, zij zullen dat altijd ver dedigen, en de koninklijke waardeering zal hun daarvoor een rijk loon zijn. De Koningin-Regentes bedankte voor deze vriendelijke woorden, waarna het Wilhelmus [oude zetting] plechtig van het orgel klonk. Na nog andere instellingen bezocht te hebben reden Hll. MM. na het diner door de sierlijk geïllumineerde straten overal toegejuicht door de bevolking. Te kwart voor tienen vertrokken de Koninginnen weer naar Nijmegen, uitgeleid door vele autoriteiten, toegejuicht en gehuldigd door het dankbare volk. Het Huisgezin te 's Hertogenbosch verscheen in een oranjerand en bevat o. a. naast een//Wel kom aan onze Koninginnen,// den tekst der can tate van den heer v. d. Lans, „Brabants Trouw//. De Gelderlander te Nijmegen verscheen in feestgewaad. In een hoofdartikel behandelt de Staatsraad Mr. Heydenrijck, voormalig ver tegenwoordiger van Nijmegen ter Tweede Kamer, de historische beteekenis van het vorstelijk be zoek aan Nijmegen. Het blad is op Oranjepapier gedrukt onder het motto: "Eer den Koning!" Eenige schilders te Enschedé hebben het werk gestaakt. Zij eischen meer loon, wat de bazen niet van plan waren te geven. Daar de werkstaking der veenarbeiders te Oldeouwer totaal is mislukt, hebben de stakers tegen het oude loon weer het werk hervat. Uit Zevenaar wordt gemeld, dat de troepen Zigeuners, welke eerst getracht hebben in LLm- en bij Groesbeek over de grenzen onsjland bin nen te dringen, zich onverwachts aldaar hebben vertoond. Onze marechaussees, welke van hun komst nog juist bij tijds waren onderricht, ga loppeerden spoedig gewapend naar de grenzen waar zij nog in tijds aankwamen om het bin nentrekken te beletten. Op den Ouden Scheveningschen weg nabij 's Gravenhage is een heer aangerand door een bedelaar omdat hij hem geen geld wilde geven. Gelukkig is de booswicht gegrepen en achter slot gezet. Gedurende de zomermaanden zullen, ter gele genheid van de Wereldtentoonstelling, tal van extra-treinen uit verschillende richtingen naar Amsterdam loopen. Er moet zelfs sprake zijn van een extra-trein van Parijs naar de hoofd stad. Reeds gedurende verscheidene maanden kan men te Utrecht wekelijks een vijf-en-twintigtal, soms dertig mannen voor de arrondissements rechtbank zien terechtstaan, die nog in de kracht van hun leven allen, en veelal op hun verzoek, worden opgezonden naar de rijkskolonie. Het meerendeel dezer mannen bestaat uit personen die reeds herhaaldelijk, sommigen zelfs 8 en 9maal in de kolonie hebben doorgebracht. Als tengevolge van hunne opzending weder ruimte in het huis van bewaring, waarin zij waren opgesloten, komt, dan worden door de politie weder nieuwe bedelaars opgenomen, zoo dat die ruimte dan weder spoedig is aangevuld. Aangezien het onder de landloopers bekend is dat de politie te Utrecht nogal gemakkelijk tot opneming overgaat is de toeloop van lief hebbers altijd zeer aanzienlijk. In den laatsten tijd is daarom het opnemen der bedelaars be perkt tot vier per dag, voor iederen commissa ris twee. Dat dit maximum niet bereikt werd is nog niet voorgekomen; er zijn altijd nog ad- spiranten te over De Residentiebode deelt mede dat Z. Exc. Mgr. Lorenzelli, pauselijk internuntius, toezegging heeft gedaan, om met den auditeur der nuntia tuur, Mgr. graaf Scapinelli, het feestconeert, Zondag a. s. door St. Caecilia (onderafdeeling van den Ned. R. K. Volksbond) in hetBonds- gebouw te geven, zal komen bijwonen. Eergisteren-avond had een politie-agent te 's-Gravenhage eene minder aangename ontmoe ting met een persoon, die hem den weg vroeg naar een politiebureau, waar hij nachtverblijf hoopte te verkrijgen. Toen de diender aan dit verzoek voldeed, kreeg hij van den man plotse ling een hevigen slag tegen het hoofd. Later, toen de aanvaller naar het politiebureau aan de Nieuwe Haven was overgebracht, bleek het dat men met een krankzinnige te doen had. Als een bewijs dat de varkens laag in de prijs zijn, kan dienen dat een veehouder in de gemeente Polsbroek twee biggen van de hand deed voor eenborrel per stuk. Een achttienjarige veedrijver J. M. te Ou- werschie moest dezer dagen eene koe ter waarde van f 118.75 op de Delftsche markt door den veehouder N., te Lier gekocht naar diens wo ning drijven. In plaats van dat te doen liet J.N. toe dat de koe te Delft voor f95 van de hand werd gedaan door drie hem onbekende personen, die hem f35 gaven. Tegen den on trouwen veedrijver is proces-verbaal opgemaakt. Naar wij vernemen, heeft H. M. de Koning in-Regentes, nadat was geconstateerd dat de k naap die dezer dagen op de Dagelijksche Groen markt in Den Haag onder het rijtuig' van H M. de Koningin was geraakt, hoegenaamd geen letsel had bekomen en dat ongeval aan eigen onvoorzichtigheid van den knaap was toe te schrijven, nochtans aan de moeder van den knaap, op grond harer behoeftige omstandigheden, eene gift doen toekomen van f25. T. Huijzer te Rijksoord ontving van H. M. de Koningin-Regentes f25, ter voorziening in zijne behoeftige omstandigheden. Op een houten bord voor een der huizen aan de Zuid-Willemsvaart nabij deVeemarkt te 's-Her- togenbosch leest men „Vlakerstoken// te koop. Te oordeelen naar een paar droogstokken, die in de nabijheid staan, is de veronderstelling niet te gewaagd dat met het bewuste opschrift be doeld wordt //Vlaggen3tokken// te koop. Als een bewijs hoe groot de aanvoer van kip eieren aan de Deventermarkt is, deelt men ons mede, dat alleen door den heer P. de Bruin, te Deventer, bijna wekelijks 50 a 60 duizend stuks van de markt worden genomen voor de firma A. Bluyssen, welke in Holland, België en En geland thans 86, in Utrecht een drietal eigen winkels heeft. De inschrijvingen voor de wedloopen te Cruijs Bergen bij Bussum op 23 Mei a. s. zijn ge sloten. Voor de drie nummers zijn 41 paarden inge schreven en wel als volgt: Zestien voor de harddraverij voor paarden die aan geen harddraverij op de lange baan hebben deelgenomen. Twaalf voor de recordheat-hard- draverij en dertien voor de harddraverij 2e klasse. Die was voor zijn pleizier uit geweest. Een Deen, hofmeester aan boord van een te Rotter dam liggend stoomschip, kwam Donderdag al daar in kennis met een meisje, te huis behoo- rende in een bierhuis in de Lijnbaanstraat. Men ging uit rijden en bezocht een kennis van den hofmeester injde Alexanderstraat, waar een be drag van f 240 in Engelsch goudgeld, daar door den hofmeester in bewaring gegeven, werd in ontvangst genomen. Het rijden moede, keerde men ten slotte in het bierhuis in de Lijnbaanstraat terug. Met drinken en zingen werd het verdere van den avond doorgebracht. En toen de hofmeester be schonken was geraakt, werd hij opgenomen en de straat opgegooid, geen cent meer bezittende. De politie werd ter hulp geroepen en de vrouw, door hem van den diefstal beschuldigd, aan het bureau in de Witte de Withstraat gehaald, waar men in haar bezit de ledige portemonnaie van den hofmeester vond. Eene zeldzame vondst. Een verloren trouwring, met naamletters en het jaartal 1878 er op, heeft men dezer dagen gevonden in eene. asperge, gestoken op het „riddergoed" Wanlechen, in Saksen. Werkstaking. Uit Keulen komt het bericht dat de werkstaking onder de mijnwerkers in het Sülzthal zich dreigt uit te breiden. Nadat in twee mijnen de arbeid reeds gestaakt was, heb ben nu ook de arbeiders in de overige mijnen loonsverhooging geëischt. De afgevaardigde Schroder uit Dortmund is overgekomen om de mijnwerkers dringend te waarschuwen tegen verdere uitbreiding dezer beweging. Eene nuttige vereeniging jEene vereeniging tegen babbelarij en lasterpraatjes is te Insterburg ge sticht. De leden, die hun lidmaatschap strikt geheim moeten houden, verbinden zich om alle praatjes en lasterlijke geruchten, welke zjj hoo- ren terstond aan den betrokken persoon mee te deelcn, opdat deze eene gerechtelijke vervolging zal kunnen instellen. De vereeniging is ook bereid aan belasterden geld voor te schieten voor de kosten der vervolging. Veteranen. Frankrijk telt nog vier oud-strijders die deel hebben genomen aan den slag bij Wa terloo Victor Baillot, 102 jaar Juli en Rose 101 jaar Sébastian Brouant, 99 jaar en Vanoye, 103 jaar. Verzachting van straf. De doodstraf van mevrouw Joniaux is door den Koning der Bel gen, in levenslangen dwangarbeid veranderd. Feesten Oostzee-kanaal. De opening van dit Kanaal zal met grooten luister plaats hebben. Behalve eenige van de beste schepen der Duit- sche oorlogsvloot zullen bij de feestelijke opening van het Noord-Oostzeekanaal van vreemde Mo gendheden tegenwoordig zijn 54 oorlogsbodems, bemand met 814 officieren en 16263 man schappen. Van deze zond Nederland er 2, bemand met 25 officieren en 413 manschappen. Een jaloenche Amerikaan. Een lid der Wet gevende Vergadering van den Amerikaanschen Staat Illinois, van oordeel, dat er te veel, en vooral rijke, Amerikaansche meisjes met vreem delingen trouwen, heeft bij die vergadering een voorstel ingediend, waarbij de Amerikaansche meisjes worden aangespoord haar vaderlandsch gevoel te laten zegevieren over de verlokkingen van adellijke namen en titels, en alleen te hu wen met mannen, die burgers der Vereenigde Staten zijn, door geboorterecht of naturalisatie. Het lijk van een 50-jarigen metselaar F. H. S. wonende to Vlaardingen is uit eene sloot opge haald nabij Vijf Huizen aan den Vlaardinger- dijk. Nabij het station Franeker is Maandag de conducteur J. H. Boutema uit den spoor trein gevallen. De ongelukkige was terstond dood. Hij laat eene vrouw met vier kinderen achter. Dezer dagen bracht de melkboer Prins, uit Muntendam, eene koe, welke hij te Finster- wold gekocht had voor f 135 naar huis. Te Meeden viel het dier plotseling dood neder. De veearts verklaarde, dat het tengevolge van de lange reis gestorven was aan eene hartziekte. De boer had wel wat een te lange reis van zijn lieveling gevergd. HAARLEM. De verkiezingen voor drie leden der Provinciale Staten v;.n Noord-Holland en een lid voor den Haarlemschen Gemeenteraad, zijn Dinsdag kalm afgeloopen. Van de 2821 kiezers voor de Staten hier ter stede zijn er 1289 opgekomen. In het district werden uitgebracht 2915 stemmen. Voor de verkiezing van een lid voor den Raad hebben van de 2816 kiezers, slechts 1304 stem gerechtigden hun biljet ingeleverd. Er dus is slecht gestemd. Onder de Kiezers heerscht geen opgewekten geest. De liberale kies vereeniging Vooruitgang» heeft haar best gedaan, de Bestuursleden hielden den ganschen dag zitting in de benedenzaal der sociëteit //Trou moet Blijcken//, hielden controle wie of al dan niet gestemd had en lieten per rijtuig den tragen kiezer ter stembus brengen, terwijl groote biljetten en flinke advertenties, zelfs in alle bladen zonder uitzondering, hunne candidaten hebben aanbevolen. De neutrale Kies vereeniging Burgerplicht beval haar candidaat voor den Gemeenteraad aan bij advertenties in alle bladen, bij biljetten en liet wagens door de stad rijden, waarop met groote letters den heer H ij m a n s als Raadslid werd aanbevolen. De anti-revolutionnaire kiesvereeniging "Ne derland en Oranjen heeft de candidaten der Staten in alle bladen, en die van den Raad in haar eigen orgaan en in de liberale bladen aanbe volen. De Katholieke Kiesvereeniging beval de libe ralen en anti-revolutionnaire candidaten door haar overgenomen aan, door het verspreiden van strooibiljetten, het plaatsen van advertenties in het hier nieuw verschenen anti-revolutionnaire blad en in de liberale bladen. De uitslag van deze kies-manoeuvre s is: dat voor de Provinciale Staten herkozen zijn de heeren J. F. T. van Valkenburg (lib.) met 2207, en Joh. ter H o ff s t e e d e (lib,) met 2165. Gekozen is in de plaats van den heer G. B. 't II o o f t (ant. rev.) de heer J. B. van Merlen (lib.) met 1455 stemmen. De heer G. B. 't Ho oft (aftr. antirev.) had er 1411, de heer P. Verkuyl (antirev.) 445, de heer A. C. van R o y e n (antirev.) 424. Voor den zetel in den Gemeenteraad verkreeg van de 1304 stemmen, waarvan 27 van on waarde, zoodat de meerderheid was 639, de heer A. Re sink 457, Joh. Winkler 415 en G. E. L. Hij mans 378 stemmen. Er moet dus herstemming plaats hebben over de twee eerstgenoemde heeren. Wij verwachten bij die herstemming een hevi gen strijd. Wil men met de candidatuur van den heer Joh. Winkler slagen dan mag men wel alle muggenzifterij die deze candidatuur bij de eerste stemming niet heeft bevorderd, ter zijde zetten om eendrachtig ter stembus te kunnen gaan. Een 5-jarige knaap J. R o n d, viel al spelende ia het water van den Heerensingel en zou ver dronken zijn, indien niet de 19-jarige J. S c h e e p- maker, door gekleed te water te springen hem met moeite had gered. De gratificatiën die de Burgemeester dezer gemeente aan eenige brandweermannen heeft uitgereikt voor bewezen diensten bij de laatste branden, waren hem ter hand gesteld door de Haarlemsche Brandverzekering-Maatschappij. Bij de Vereeniging //Weldadigheid naar Ver mogen// is ontvangen van Jr. D. door douair, S. f 5, van N.N. door den heer v. d. Laan f2,50, van Pk. f3, van de Haarl. Velocipède- club f 63,50, voorstelling f 6.350. Met het voorgaande is nu ontvangen 478.64. Er is benoodigd f3000. De aanbesteding van het priesterkoor der nieuwe Kathedrale Kerk, zal niet, zooals ge meld is op Vrijdag, maar op Woensdag 22 Mei a. s. plaats hebben, in het gebouw van de Af- deeling van den Ned. R. K. Volksbond aan de Gedempte Oude Gracht alhier. De architect J o s. Th. J. C u ij p e r s te Amsterdam, zal in overleg met den Hoogeerw. heer A. J. C a 11 i e r, vicaris-generaal van het Bisdom negen bekende aannemers uitnoodigen in te schrijven. De jaarlijksche roeiwedstrijd van den Neder- landsclien Studenten-Roeibond op het Noorder- Spaarne zal ditmaal plaats hebben op Zondag 26 Mei. Het Bestuur van het Staalbad (Brongebouw) alhier heeft de voorwaarden openbaar gemaakt waarop men toegang kan krijgen tot het in de volgende maand te openen „Brongebouw" en het daarbij behoorende Park. Men zal zich kunnen abonneeren per seizoen en er zullen voor niet- geabonneerden (uitgezonderd mannelijke inwoners der gemeente Haarlem) entréekaarten verkrijg baar worden gesteld. Eene advertentie in dit nummer geplaatst, ver wijst belanghebbenden naar de boekhandelaren hier ter stede en naar het Bureau Donkere Spaarne No. 58, waar gratis voorwaarden en Reglementen voo r de bezoekers verkrijgbaar zijn. Naar men ons mededeelde, heeft de Zeereerw. heer N. A.A. A u s s e m s een rustigen nacht ge had, de benauwdheden hebben zich niet her haald waardoor men mag hopen, hoewel de zieke uiterst] zwak is, op een gunstig verloop der ziekte. Hier ter stede is overleden de heer Jan August Hoog, koster in de Groote- of St. Bavokerk der Ned. Ilerv. gemeente. Aanvanke lijk opgeleid in den onderwijzersstand was hij sedert 1858 in zijn betrekking werkzaam. Naast trouwe plichtsbetrachting was hij steeds voor een ieder zeer bereidwillig in het geven van in lichtingen omtrent de prachtige St. Bavokerk en hare bijzonderheden Het gewone orgelconcert zal heden-middag we gens het overlijden van den heer Hoog niet plaats hebben. Naar men ons mededeelt zal de zeereerw. heer L. E.Jansen, pastoor te Amsterdam, voor heen kapelaan aan de Kathedraal alhier, a. s. Maandag-avond optreden als spreker in de Haarl. Afd. van den Ned. R. K. Volksbond. Op dien avond zal tevens de plechtige uitreiking van Diploma's en Medailles aan de bekroon den op de gehouden Tentoonstelling van den Ned.R. K. Volksbond, AfdHaarlem, plaats heb ben. Gisieren-avond heeft de Haarlemsche Han- delsvereeniging haar jaar vergadering gehouden. Het verslag van den secretaris en de rekening en verantwoording van den Penningmeester ga ven aan, dat de Vereeniging in bloei toeneemt. Twee bestuursleden de heeren J. Leupen en P. J. R. van Huizen werden herkozen. De heer II. Visser die als secretaris had bedankt werd vervangen door den heer'jF.H. Smit.Den heer Visser werd onder het aanbieden van een zilveren inktkoker bij monde van de* Voorzitter dank gebracht voor de moeite die hij zich steeds in het belang der Vereeniging heeft getroost. De pers werd verzocht vande verdere besprekingen die plaats vonden geen melding in de bladen te maken. BURGERLIJ KB STAND. ONDERTROUWD14 15 Mei. Dr. W. II. Koo- mans en E. M. Leupen. G. J. Spruit en J. A. Schilt- man. J. J. Pollé en W. M. Itorthoven. L. v. d. Osch en A. de Jong. A. Folkerts en A.P. Meijer. GETROUWD. 15 MeiJ. Kolderie en M. H. v. Es.— J. v. Maas en H. J. Denser. P. v. Loeverijn en A. C. Porre. G. H. v. Santé en A. Visser. B Burger en H. Brussee. J. Biersteker en J Dikkeboom P. v. Zonneveld en A. J. v. d. Berg. A. J. Scherpenhuijzen en S. J. de Lugt. C. Y. Paauw en A. G. Delcliam- bre. H. v. Brederode en E. Drogtrop. H. B. Kortebein en A. A. Dorreman. BEVALLEN. 1215 Mei. M. C. Bonfrer-v. Gennip, d. J. C. v. Zomeren-Erdtsieck, 2 d. M. M. Schrijn- ders-Hartgers, d. W. F. Hellmann-Geiger, d. Ch. E. Baggerman-Brakel, d. C. H. Erdtsieck-Lon- don, z. A. Krom-v. Kessel: z. B. van't Hof-Ilille, d. P. J. Hoekstra-Louws, d. G. P. Klomp-Hanott A. M. v. Zeist-Bonfrer, d. A. Hospes-v. Konings- bruggen, z. Th. Gh. v. Oorschot-Ilore, z. levenl. OVERLEDEN. 1314 Mei: C v. Noorduijn-Haze- voet, 87 j. E- Dijkers-Frins, 78j. De Zeereerw. heer J. J Burgmeijer, pastoor der St. Antonius kerk te Amsterdam is op 82-jarigen leeftijd overleden. Den 25en Januari 1844 priester gewijd in de Orde van den H. Fransiscus, werd de Overledene in 1866 in zijne geboorteplaats tot pas toor benoemd. Hij was een goede Herder en voor zijn zeer veel verdiensten werd hij door de Koningin- Regentes begiftigd met het Ridder-kruis der Oranje- Nassau-Orde. De Hoogeerw. Vicaris-Generaal van het bisdom Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Rotterdam (II. Laurentius) den weleerw. heer G. M. A. Van Leeuwen, tot kapelaan te Middelburg en vicaris van Veere den weleerw. heer D. M. G. P. De Haas tot kapelaan te 's Heerenhoek den weleerw. heer J. W. Van Ileeswijk, en tot assistent te Haarlem mermeer (O. L. V. Onb. Ontv.) den weleerw. heer J. Castelein. De laatste twee eerw. heeren zijn 30 Maart 11. priester gewijd. HAARLEM, 15 Mei. Ter veemarkt aangevoerd koeien, 9 verkocht 7 f 180. a f 130; 78 nuchtere kalveren verkocht 78, fll a f 7; 104 schapen ver kocht 92, f 16 a f 24. paarden, verkocht f a haarlem, 15 Mei. Aangevoerd stapels uitmakende kazen. Verkocht 33 stapels, uit makende 4384 kazen, wegende 8226 ICG. Hoogste prijs per 50 KG. f 25,— Laagste prijs per 50 KG. f -,-. AMSTERDAM, 15 Mei. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd rund. 1ste qual. c. 2de qual. c. 3e qual. c.; 224 vette kalveren, lste qual. 70 a c. 2de qual. 55 c. per kilo, graskalveren f 46 nuchtere kalveren f 7. a 9, schapen, lammeren, 242 vette varkens, 25 a 29 c. per kilo, biggen, paarden f purmerend, '14 Mei. Kaas. Aangevoerd 227 stapels kleine, prijs f 28,l/2 per 50 KG.; middelbare prijs f22.—; commissie prijs f Rotterdam, 14 Mei. Op de veemarkt waren aangevoerd: 38 paarden, veulen, ezels, 450 vette runderen,1229 magere dito, 193 vette en gras kalveren, 280 nuchtere kalveren, 2schapen of lam meren, 2 varkens, 351 biggen 2bokken. Koeien le qual. 68 c., 2e qual. 62 c., 3e qual. 56 c.; ossen le qual. 68 c., 2e qual. 60 c., 3e qual. 54 c., stieren le qual. 56 c., 2e qual. 50 c., 3e qual. c. kalveren le qual. 85 c., 2e qual. 75 c., 3e 3e qual. 65 c. Schiedam, 44 Mei. Moutwijn per HL. zonder de bel. f 5.50. Jenever id. f 9.50. Amst. proef id fll.Spoeling per ketelbeurs f 0.50 Spoelingcom missie fBeursnoteering Brandersbond enz.f 5 a bodegrave, 14 Mei. Op de kaasmarkt w erden heden aangevoerd:197 wagens, te zamen 12320 stuks wegende pl.m. 50494 kilo, prijs le soort Gou dsche f 23— a zwaardere f 25 a 2e soort f 18 a 191/2 hieronder 8wagens Derby kaas, prijs le soort f 241/2 a 2e soort f21 a 22l/2 wagens Edammerkaas, prijs le soort f 25 a 2e t 20 a 22% commissie fwagen Leidsche kaas, f het schóppend. Handel matig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3