MARKT BERICHT MN. BEURSBERICHTEN, Laatste Berichten. ^^«Hie^be.cMdigdwe, Zeerampen. Ongelukken. Diefstallen. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. H. Jozef. Land- en Tuinbouw. PKEMIE-LEENINGEN. NEDERLAND Loten Amsterdam f 100 2 i) Rotterdam3 GemeenteCrediet 3 BELGIE Stad Antw. 1887 De reizigers vertrokken 'smorgens te 8 ure uit Dover. Het weer was schoon en de zee zoo glad als een vijver. In het begin raakten zij een Weinig uit den koers tengevolge van den suist, maar verder ging alles goed, en kwart Ua drie ure bereikten zij Calais, waar het zon nerlinge vaartuig de algemeene belangstelling wekte. Zij hadden eenen weg van dertig mijlen afgelegd en dus eene gemiddelde snelheid van Vler mijlen per uur bereikt. Cholera. In Arabië breidt zich de choler i zeer uit. In de laatste berichtsweek der vorige maand zijn te Mekka 100 personen aan cho lera gestorven. Ook op Camaran trad de ziekte opnieuw °P onder de opvarende] pelgrims aan boord ■Van de Iioseine, komende van Bombay, Vfi/^flara.Delh'anschc torpedoboot XX is nabij het eiland Aix vergaan. De kapitein en drie Uiatrozen vonden hun dood in de golven. Sneeuwstormen. Wie zou daar nog aan den- hen in de maand Mei, en toch zijn verschei dene kantons in Zwitserland er door geteisterd Waardoor zelfs het verkeer is gestremd. Eene practïsche vereeniging. Een soort verze- heringmaatschappij tegen het geven van hu welijksgeschenken eene verplichting, welke ffirnig huisvader nog al eens zwaar valt !s te Londen gesticht. Die maatschappij ver bindt zich tegen eene jaarlijksche bijdrage van 2 guinjes, hare leden alle mogelijke kunst voorwerpen, zilverwerk, kostbaarheden, enz., welke zij voor trouwende vrienden en ken nissen mochten noodig hebben, te leveren zoo goedkoop als zij die nergens anders kunnen krijgen. Aardbevingen. De schade, door de aardbe vingen in het Oostenrijksche stadje Laibach aangericht, wordt geschat op ruim 6 mil- lroen Mark Ongeveer 160 huizen moeten ge heel nieuw gebouvd worden. Yan 1350 hui zen zijn geen vijftig onbeschadigd. Tiendui zend inwoners hebben de stad verlaten 15,000 moesten in tenten en barakken huizen, en slechts 500 konden in hunne huizen blijven. Een geweldige brand. Te I .ouden is in het Centrum van het leernijverheid-gedeelte, Ber- monday, een brand uitgebroken die ettelijke fabrieken en pakhuizen in de vlammen deden opgaan; de bouwvallen nemen eene oppervlakte Van anderhalve acre in. De schade bedraagt 200,000 pond sterling. Levend verbrand. Twee jonge echtgenooten Hale en Belle Hammond, te Midland (Michi gan!, zijn den nacht na de bruiloft in hun huis verbrand. Tegen den ochtend ontdekte men, dat er vlammen uit de vensters sloegen maar het branddetocn zoo fel,dat er geen denken Was aan redden van de jongelui daar binnen. Toen de brandweer de vlammen had gebluscht, vond men hen beiden geheel verkoold. Later ontdekte men, dat de brand aan boos opzet te wijten moest zijn. De trappen en zolderin gen waren met petroleum gedrenkt, en onder de tapijten waren vettige lappen gelegd, om alles goed te laten vlammen. Een jonkman, John. Allen genaamd, die met de 21 jarige Bell Hammond verloofd Was, voor zij Hale leerde kennen, is in hech tenis genomen, onder verdenking van deze af schuwelijke misdaad gepleegd te hebben. Geen kellners. De eerste automatische res tauratie van Europa bevindt zich sedert korten tijd te Berlijn, en wel in den Zoölogischen tuin Zij ziet er zeer eigenaardig uit. Bondom staan aan de wanden automatische schenktocstellen. Tegen een inleg van een tienpenningstuk pre senteert het toestel belegde broodjes, wijnen en likeuren van allerlei aard en uitstekende kwaliteit, ja zelfs een kopje warme koffie. Men behoeft niet op den bediende te wachten om te bestellen en te betalen, zelfs het uitspoelen van de glazen en de kopjes wordt mechanisch bewerkstelligd. De automatische restauratie valt zeer in den smaak. Op een Zondag werden 2700 belegde broodjes, 9000 glazen wijn en 12000 koppen koffie verbruikt. Joodsche bekeerlingen. In de Latijnscbe kerk, genaamd van 't H. Land, te Damiate, in Egypte, heeft de plechtige afzwering van het Jodendom, de Katholieke geloofsbelijdenis en doop plaats gehad van een Israëlietisch huis gezin, bestaande uit moeder en drie zonen De plechtigheid werd verricht door pater Jo- sephus Hermo, Latijnsch curator der orde van den H. Eranciscus, na een half jaar voorberei ding en proeftijd. InbeslagnemingNaar Petit Bleu verneemt zijn Woensdag bij verscheiden krantenverkoo- pers te Brussel en bij een drukker te St.Joost- ten-Noode eenige honderden anarchistische geschriften in beslag genomen. In de vlammen en door schrik omgekomen. Een noodlottige brand in een hotel te Melreux, bij Laroche, (Belg. Luxemburg) heeft Dinsdag middag drie mensckenlevens gekost. Twee kinderen, die, zonder dat men 't wist, in een hooischuur hadden geslapen, kwamen daar in de vlammen om het leven, en de moeder van een dier kleinen stierf van schrik, toen zij het ontzettend ongeluk vernam, hoe behoed zaam men het haar ook mededeelde. Bij eene ontploffing gedood. Op een mijnwer- kerstrein op den spoorweg bij Bilbao is een dynamietpatroon ontploft. De conducteur werd er door gedood en zes arbeiders werden zwaar gewond. Spoorweg-ongelukken. Tusschen Bucil en Bréval bij Nantes, in Erankrijk, is een passagierstrein in botsing gekomen met eenige goederenwagens. Dertig van de honderd reizigers zijn gewond, een luitenant en een conducteur gedood. Ook bij Leamington, op den London and North-Western spoorweg is gisteren een goede rentrein in botsing gekomen met een trein die werklui vervoerde. Een man werd gedood en achttien gekwetst, de meesten licht. Een qroote brand. Te Home is in liet Poli- teatroAdriano een houten schouwburg afgebrand. leairuAui er om heen lig- den. Menschenlevens zijn niet te betreuren.* Koning Umberto was aanwezig en werd door het volk toegejuicht. De Katwijksche visschersvloot heeft in den laatsten storm met alleen groote schade gele den, maar ook een aantal menschenlevens gin gen verloren. Van de bomschuit K. W. 42 //De vrouw Cornelia// is de 15-jarige Willem de Jong over boord geslagen en verdronken. Van dezelfde schuit is ook de schipper M. van der Plas over boord geraakt, doch dezen wist een ta keltouw te grijpen en werd door de bemanning weder aan boord getrokken. Op de bomschuit K. W. 26 //De vrouw Louise,// brak de schipper G. van Duijn tijdens den^storm een been. Erger is het afgeloopen met de visschers- schuit K. W. 65 //Concordia//, die vlak voor- het dorp Katwijk, 'ten Zuiden van den vuur toren is omgeslagen. Het onderstboven werd de bomschuit een oogenblik op den top van een golf gezien, en het volgend oogenblik dreef zij omgekeerd in de woeste baren. Later heeft men niets meer van de schuit kunnen ontdekken. De schipper B. van der Plas heeft, waar schijnlijk op een stuk hout, een paar uren in de woeste branding rondgedreven. Hij werd door eenige mannen aan den voet der duinen op 3/4 uur van het dorp gevonden en naar hier gebracht. Zijn toestand is bij het afzenden van dit bericht vrij bevredigend. Er zijn geen acht, zooals het eerste bericht luidde, maar vijf menschen bij dit ongeluk omgekomen. De namen der slachtoffers zijn A. van Velzen en zijn zoon, G. van Duyn, Jan van den Oever, Klaas van der Plas, broeder van den schipper. De ongelukkige Jan van den Oever maakte de reis mede als plaatsvervanger van een der ma trozen. De schuit was het eigendom van de reederij F. E Meerburg. Een later bericht uit Monster deelt mede dat de verongelukte bomschuit aldaar is aan gedreven. Zij zal vermoedelijk door de golven wel stuk geslagen worden. De opvarenden die verdronken zijn hebben nog eenigentijd op een zwaard of een luik in zee rond gedreven. De schipper, zijn broer Klaas en de matroos J. van den Oever moeten dicht bij het strand zijn omgekomen. Toen de schipper die bewusteloos aan het strand gevonden werd bijkwam, was zijn eerste vraag naar de overige bemanning en zijn broer Helaas ze hadden allen hun graf in de golven gevonden, eenige van de ongelukkigen zijn aangespoeld. Het is ongeveer dertig jaar geleden, dat eenzelfde ongeluk in het gez'cht van het dorp plaats had. De visschersschuit Z. A. 12 die in de Zui derzee voor anker lag, is door dat de kabel touw brak op het Harderwijkerstrand gewor pen en uit elkander geslagen. De opvarenden zijn gered. Ten noorden van Enkhuizen kwam een Rijks-loodskotter in nood. De stoomkanonneer- boot Gier heeft tevergeefs getracht den kotter op sleeptouw te nemen. De goederenboot Enk huizen is op verzoek van den Burgemeester van Enkhuizen naar het in nood verkeerende vaar tuig gestoomd, maar het was ha,ar niet gelukt den kotter dicht genoeg te naderen, om een tros over te werpen. Ook vier stoere visschers zijn tegen den avond in een vlet te hulp ge roeid. De duisternis maakte het reddingswerk echter zeer moeilijk, zoo ook de hevige wind. Zoolang het anker houdt, bestond er geen on middellijk gevaar. Deze loodskotter is later door het intructie- vaartuig de //Schelde" op sleeptouw genomen en te Enkhuizen aangebracht. Van de kotter was het fokkezeil stukgeslagen en een zwaard gebroken. Nabij Oostvoorne is eene bomschuit op het strand geworpen. Het schip schijnt gevaarlijk te zitten; de bemanning is echter gered. Nabij de Brielsche haven is een kolenaak op den dijk gezet. Men maakt zich te Katwijk zeer ongerust over de bomschuit Katwijk 15schipper Zwaan. Jammerlijk verdronk gisteren nabij den Over toom, gemeente Sloten een man die een mest schuit bevoer, hij wilde een touw grijpen van de sleepboot en viel te water. Eene bedroefde weduwe en zes kinderen betreuren den dood van vader. Woensdag-avond is een schippersknecht uit Hilversum door een rukwind te Uitermeer onder Weespercarspel van zijne schuit in de Vecht geslagen en verdronken. Pogingen tot redding mochten niet baten. Nabij de Keersluis te Vlissingen is het 17-jn rig boerenmeisje opgevischt, dat sedert 3 maanden werd vermist. Toen de landbouwer J. A., teEldrik, bij Doesburg, naar huis reed, schrikte het paard voor een wielrijder, waardoor de kar omsloeg en A. en zijne vrouw er onder raakten. De vrouw is er betrekkelijk goed afgekomen, doch de man is ernstig gewond en heeft het schou derblad gebroken. Dr. H. J. Bosch, arts te Laag-Keppel, verleende zeer spoedig genees kundige hulp. Uit een der vijvers in het Vondelpark te Amsterdam zijn kort na elkaar opgehaald de lijken van twee vrienden, de lieeren v. G. en H., die sedert eenigen tijd werden vermist. Men verdiept zich in gissingen omtrent de oorzaak van dit ongeval. Het 4-jarig zoontje van C. van Linge te Geldermalsen is in een moddersloot nabij de woning gevallen. Toen het kind er uit gehaald werd, was het een lijk. Te Murmerwoude (Er.) is een zes-jarig knaapje onder den tram geraakt en overreden; weinige oogenblikken later was hij dood. Waar schijnlijk had hij zijn klomp, welke tusschen de railslag, willen grijpen. Ten nadeele van een kellner op het terrein der Amsterdamsche-Tentoonstelling wordt ver mist 1 bruine koffer, inhoudende: 1 nieuw kellnerspak, rok, broek en vest, een licht ge- streepten broek, 2 lichte jacquetten, 12 over hemden, 3 onderhemden, 5 onderbroeken en voorts nog eenige Duitsclie papieren ten zjjnen name. Een 17 of 18 jarige Duitscher die men aan het zoeken is, wordt verdacht koffer en inhoud ontvreemd te hebben. Wie het vuur aanblaast, dien vliegen de vonken in deoogen. Als uw vijand valt, verheug u niet, en als hij struikelt, laat uw hart daarin niet juichen. De haat is een zware last cn drukt als een grafsteen op alle vreugde des levens. Erfelijk. Vrouw (van een politie agent) Jongen, ik heb al een half uur naar je ge zocht Jij bent nooit te vinden, als men je noodig heeft Zoontje: Dat heb ik zeker van vader geërfd, moeder. Moderne droefheid. Oom: Wat zou je wel doen, hartje, als ik eens dood ging? Nichtje. Dan zou ik dadelijk den keu- rgen rouwhoed koopen, dien ik van-middag bij Hirsch heb gezien.// Zoo iets gebeurt meer. //Hoe komt je lui blad de candidatuur van Smit aan te beve len De Lange moest toch veel meer je man wezen „Best mogelijk, maar, zie je van Smit had den we een portret om boven het artikel te zetten, van De Lange niet Vraag' &r antwoord. Mama. //Jij zoudt geen meisje om haar geld willen trouwen niet waar vroeg eene sentimenteele moeder aan haar zoon. Zoon: //Neen//, gaf hij ten antwoord, //maar ik zou ook niet willen dat zij zitten bleef omdat zij rijk was. HAARLEM. Door het Provinciaal Bestuur van Noord-Ilolland is bij enkele inschrijving aanbesteed le. Het maken van eene aanlegplaats voor kolenschepen en eene steenkolenbergplaats nabij het nieuwe stoomgemaal te Schellingwoude, behoorende tot de werken van het Noordzee kanaal. (Raming f 7960) Minste inschrijver C. Hoen te Nieuwendam voor f6959. 2e. Het leveren van steenkolen ten behoeve van de stoomgemalen te en nabij Schelling woude, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. (Raming f7.10 per sclieepston) Minste inschrijver W. H. Berghuis te Amsterdam voor f 6,66 per scheepstou. Door Commissarissen van het gemeentelijke muziekcorps is verzocht de subsidie van flO.000 van het jaar 1894 en 1895 uit de gemeentekas toegestaan, voor één jaar te verlengen. Burg. en Weth. zullen dit verzoek in den Gemeente raad brengen en gunstig advisesren. De commies 4e klasse der posterijen, G. J. van Mansvelt, ten postkantore alhier werk zaam, is overgeplaatst naar het hoofdpostkantoor te Amsterdam. Woensdag-avond te 8 uur zal Dr. P. G. B u e- k e r s, Leeraar in de natuurkundige vakken aan het Gymnasium enz. eene voordracht hou den in de zaal van het Nutsgebouw voor de Leden van de Vereeniging tegen het mishan delen van dieren voor Haarlem en Omstreken, met hunne dames «n genoodigden. Onder leiding van den len luit. H. C r o o c k e- w i t, leeraar aan de militaire school alhier zullen de volontairs van het tweede studiejaar dier inrichting, den 24n, 25n en 26nJuni de oefeningen bijwonen van het corps genietroepen in de legerplaats bij Zeist. De kapitein van spuit 10, de heer H. J, D a u d e y, heeft de zilveren medaille, die de jongelui wegens betoonde dapperheid ten ge schenke kregen, tentoongesteld bij de firma W. Voet Zonen, goud- en zilversmeden in de Anegang. De eerste nieuwe aardappelen en doperwten zijn hier ter markt gebracht. De heer C. Prins Sz. heeft wegens vertrek uit de gemeente ontslag genomen als president en commissaris van de Maatschappij tot exploi tatie van staalwaterbronnen. In zijn plaats is tot president benoemd de heer J. Scholte ns, ingenieur en bestuurslid der Maatschappij. KEB KBEBICHTEN Kathedrale en parochiekerk van den Zondag, te 7 en half 9 uur de gelezen IIH. Missen, met onderrichting te half 11 uur de Hoogdienst en Predikatie. Te 3 uur het Rozen hoedje en te half 7 uur het Lof met predi katie. Maandag en volgende dagen van deze week 's- avonds te 8 uur Meimaandoefeningen. Woensdag te 6 ure gelegenheid om te biechten. Donderdag feest van 's Heeren-Hemelvaart, de HH, Missen als op Zondag; te half 7 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de Ll.H. Missen en de Cate chismus, uitgezonderd Donderdag, op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met predikatie, te half drie en te drie uur Catechismus, te half 4 uur Vespers en Rozenhoedje. Dinsdag 4e 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius,. Donderdag, Hemelvaartsdag, de HH. Missen en Vespers als Zondags Vrijdag te 8 uur gezongen H Mis. Gedurende de Meimaand dagelijks te 7 uur het Lof en Rozenhoedje. Deze week de H.H. Misgen te 7, 8, half 9 en te half 10 ure, en Catechismus, uitgezon derd Donderdag, naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. Des namiddags te 3 uur Ves pers, te half 5 uur oefening van de H. Eamilie. 's Avonds te 7 uur het Lof met predieatie ter eere van Allerh. Maagd Maria. Woensdag-namiddag gelegenheid om te biechten. Donderdag, Hoogfeest van O. II. Hemelvaart, te vieren als Zondag, de HH. Missen zooals op Zondags des namiddags te 3 uur de Vesper, des avonds te 7 uur het Maria-Lof. Gedurende deze week eiken avond te 7 uur het Maria-Lof. De HH. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur, de Catechismus, uitgezonderd Donderdag, volgens gewoonte. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 16—17 Mei: J. H. J. de Wildt en H. Jansen. Mr. H. Ph. 't Hooft en J. C. Lieftinck. GETROUWD: '16 Mei. C. G. v. Langeveld en J. E. Blad. G. Sigling en A. G. J. Meijer BEVALLEN: 14—17 Mei: A. C. Schildert-Wijk huizen, d. Ch. M. Planije-Ivuiper, z. A. 11. Timmers-Miezenbeek, d. A. Warnaar-Cederhout, d. A. M. Baumeister-Meuke, d. J. II. v. Baekel-v. d. Horst. d. M. J. P. Gigengack- Klein, d. OVERLEDEN: '1416 Mei: J. P. Molkenhoer, wed. Kruseman, 82 j. J. A. de Hoog; 68 j. S. J. Ilulsbosch, 4 m. M. M. v. Nieuwenhoven, 32 j. A. Abbink, 2 m. B. Kooy, 11 j. J C. Wennekes, 6 j, Commissariaat van Politie. (Gevonden voorwerpen) Een kruisje. Eenige rozenkransen. Eenige paren handschoenen. Een duimstok. Een hond. Een zak kammetje. Twee parapluies. Een boezelaar. Een oorbel. Een paar laarzen en eene kiel. Eene por- temonnaie met eenig geld. Eene kinderzak. Eene koperen dop van een wiel. Een paar,kousen. Eene bak ledige flesschen. Een doekje. Een taschje. Eene broche. Eene mand met koolrapen. Een paar man chetten. Een geruite doek. Eenige sleutels. ARBONDISSEMENTS-RECHTBANK Terechtzitting van 16 Mei 1895. 1. P. P. C Schreinders smid te Haarlem appèl Kantongerecht Haarlem, vissclierijovertreding het vonnis a quo bevestigd. 2. A. Vermeeren smid te Haarlem geheel als voren. 3. K. van der Meije paardenkoopman te Zandvoort openb. dronkenschap en mish. van een dier f3 boete of 3 dagen hechte nis. 4. J. de Jeu arbeider te Alkemade huisvrede breuk en mish. bij verstek eene maand gev. straf. 5. C. Tol visscher te Volendam diefstal 14 dagen gev. straf. 6. W. J. Volders werkman te Haarlem diefstal bij verstek 3 maanden gev. straf. 7. H. van der Helst, loodgietersknecht te Haarlem diefstal 9 maanden gev. straf. De eerste peulen en doperwten van den kouden grond zijn dezer dagen uit Roelof-Arendsveen naar Amsterdam gezonden. Door de jury zijn toegekend de volgende be kroningen op de eerste nationale orchideeën-ten- toonstelling der Nederlandsche Orchidophilen-club, in Tivoli te Utrecht: In afdeeling A. gouden medaille baron Van Boetzelaar en D. E. 11. Boxman; verg. zilv. medaille dr. J. T. W. Neeb te Nijkerk, J. Ruijsenaars te Haarlem en II. W. Dros te Bennekom; zilveren me daille C. W. B. Scholten te Amsterdam, S. M. W. Rijbende te Overveen, J.C. Wurfbain te Worth- Rhedert en P. W. Sutorius te Baarn; bronzen me daille: G. G. van Dijk te Zeist; Jhr. A. L. van Schuvlenburch te Hoog-ICeppel, mevr. L. Boreel te Vogelenzang, en Mr. J. H. Schober te Putten. In afd. B.: een le pr. aan J Ruijsenaars te Haar lem en een le pr. aan H. van Lunteren eu Zoon te Utrecht, en twee le pr. aan T. Knopper te Utrecht; In de afd. C: bronzen medaille, mej. II. Wolter- beek te Oosterbeek en N. Verboog te Leiden, en le pr. G Folkersma te Utrecht. In afd B: een zilv. med., aan J. Nijland te Utrecht. De eereprijzen zijn toegekend als volgt: In de afd A. Zilveren medaille van H. M. de Koningin toegekend aan Dr. J. W. Neeb te Nijkerk. In afd. B: Groote bronzen med. van H. M. de Koningin-Regentes, toegekend aan J. Ruijsenaars te Haarlem. gouda, 16 Mei. Granen. Witte poldertarwe f4.75 a 5.60 jarige f a roode fa angel dito f a jarige Zeeuwsche dito f a - nieuwe dito f 6.a 6.25. mindere soort Zeeuwsche f 5.60 a .5.80 afwijkende f 4. 75 a 5.25; polderrogge f 3.75 a 4.Zeeuwsche dito f 4.20 a 4.60 voer dito (per 70 kilo) f3.90 a 4.60 wintergerst f 3.25 a 4.25 zomer dito 3.a 3.50 jarige chevelier dito f a nieuwe dito 4.50 a 5.50 liaver f2.25 a f 3.25 per heet. dito f 5.25 a f6.50 per 100 kilo, kookerwten f a fbuitenl. voererwten per 80 kilo f5.a 5.50 inlandsche mesting dito f a per 80 kilo witte boonen fa fbruine dito fa duiveboonen f 5.60 a 6.25 paardeboonen f4.70 a 5.25 mais Amerikaansch f 6.25 a 6.50 Odessa fa inquintine f 7.a 725 per 100 kilo hennepzaad, inlandsch f8,50 a 8.75 en buitenlandsch f6.50 a 675. spelt fa kanariezaad 8.50 a 9.50 nieuwe koolzaad f 6.50 a 75 karwijzaad fa per 50 kilo. Kaas le qual. f23.a 25,2e qual. f 19 a 21. zwaardere f—a graskaas fNoordhol- landsche f21 a 26. Aangevoerd 83 partijen. Handel vlug. Boter met redel. aanvoer, prij der goe- f 0.95 a 1.05, wei- 75 a f85.en der grasboterf a per kilo. Vette varkens met redel. aanvoer, handel (lauw, 13 a 15 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met redel. aanvoer, handel flauw 13a 13l/2 c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, han del matig f0.40 a 0.70 per week. Nuchtere kal veren met goeden aanvoer, handel vlug 15 a f 9. Fokkalveren f9 a f16. delft, 16 Mei. Heden waren de veeprijzen als volgt: vette koeien 1ste qual. f 185 a 2-25, dito 2de qual. f130 a '165; kalfkoeien 1ste qual. f.200 a 2,40 dito 2de qual. f135 a 170; vaarkoeien 1ste qual. f 165 a 185, dito 2de qual. 90 h 130; vette kalveren 1ste qual. f75 a 90, dito 2de qual. f55 a 65; vette schapen 1ste qual. f24 a 28, dito 2de qual. f 18 a 20; lamschapen 1ste qual. f 36 a 40, 2de qual. f 28 a 34, vette lammeren f - a weilammeren f6 a 14; magere varkens f 15 a 30 biggen f5 h 10; nuchtere kalveren f5 a 14; paar den f 50 h 130; stierenf 80 a 130; ossen f a— Rundvleesch 70, 64- a 58 c. vet kalfsvleesch 85, 70 a 65 c., schapevleesch 60, a 55 c. lumsvleesch c. alles per kilo. Granen. Jarige Zeeuwsche en Overm. tarwe f5.50 a 7,nieuwe ditof 4.50 a 6.50. Westland- sche roode ris dito f 5.50 a 6.50. nieuwe Zeeuwsche en Overmaassehe tarwe faZeeuwsche en Overmaassehe rogge f 4.50 a 5 _nieuwe dito f4.a 5.wintergerst f3.a 4.25 zomer dito f3.50 a 4.25, chavelier dito f4.— a 5.25, zwacn haver f 3.50 a 4.25, lichte dito f '1.25 a 2.50 groene erwten f7.50 a 9.50 mesting f 5.75 a 6.50 paarde boonen f5.25 a 5.75 duiveboonen f5.50 a 6.50 bruine boonen f 12.75 a 17.25, witte boonen f 12.50 a 16.koolzaadf 625a 7.25, buitenl. hennepzaad 6.a 7. kanariezaad f 8a f 10. Granen. Tarwd en rogge ongeveer 25 c. lager met weinig handel; overige artikelen flauw. De prijzen der boter waren heden 1ste qualiteit f50, goede f 40, mindere f 26 per 1/4 vat van 40 kilo. Aanvoer pot 988/8 en 11/16 vaten, we gende te zamen 20570 kilogram. SCHIEDAM, 16 Mei. Moutwijn per HL. zonder de bel. f 5.50. Jenever id. f 9.50. Amsterdamsche Proef id. fll.Spoeling, per ketelbeursf .60. Spoelingcommissie f Beursnoteering Bran- dersbond f5a alkmaar, 17 Mei. Aangevoerd300 stapels gras kaas wegende 12ÜOO kilo. Prijs voor kleine f 28 commissie f 24, middelbare f 25 leiden, 17 Mei. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden f a veulens f—a—48 stieren f 53 188; 382 kalf-en melkkoeien f128 a 241; 196 vare dito f 85a 198; 106 vette ossen en koeien f132 a 251, 52 a 66 c. per kilo; graskalveren fa 52 vette dito f30 a 67, 60 a 80 c. per kilo; 137 nuchtere ditof 4.75 a 15.30 vette schapen f 17 a 31, 35 a 40 c. per kilo; 666 weide dito 13 a 26; 37441ammeren f6.al4.156magere varkens 14 a 25 30 biggen f3.50 a li. Goudsche kaas f16 a 23.Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidsche fa per 50 kilo. Aanvoer 73 partijen. alkmaar, 17 Mei. Granen. Aangevoerd 263 hectol. Tarwe f 6.a 6.25 rogge f 4.75 a gerst f a chev. 3.70 a 3.haver f2.70 a 3.— paardeboonen f5a bruine boonen f 19.25 a 20.citroenboonenf 19. af duiven- boonen f a witte f 18.a kana riezaad f a groene erwten 15.50 20 grauwe fa vale fa edam, 16 Mei. Aangevoerd 250 stukken boter per half kilo 45a 50 c. kipeierën f2.75 a 3 per 100 stuks. zaandam, 16 Mei. Ter markt aangevoerd 10 stapels kleine kaas. Hoogste prijs f25 Londen, 16 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 100 Runderen, 5.000 Schapen, 50 Kalveren en Var kens. Men noteert: Runderen 2/8 a 4/4. Schapen 4/ a 5/6. Kalveren 3/2 a 5/4 en Varkens a per steen. Amsterdam 17 Mei 1895. Prijzen der onderstaande effecten genoteerd pCt. de koers 935/8 1001/2 1001% 101% 1017/16 835/g 28 975/s IOII/4 106 69 561/2 251% 281/2 104 181/4 43% NEDERLAND Certif. Werk Schuld 2%: 3 31/2 HONGARIJE Obl. Goudleening5 id 1881/1893 5 ITALIË Obl.Pausel. Leen. 1860-64 5 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 5 zilver 1868 5 PORTUGAL O buitenl. 1858-84. 3 RUSLAND bij Hope Comp 1889/90 P Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 in goud 1884 5 SPANJE Obl Perpet. schuld. 5 binnenl. (Perpetueele 4 TURKIJE O. Alg. Schuld '65 Serie D 5 '69 C 6 EGYPTE Obl. Leening 18764 N.-AMERIKA Obl. Vereen. Staten 1876 4 1877 4 COLUMBIA Obligatienh3k VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald4 OOSTENRIJK Aand. O. II. Bdivid. NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. M. tot Expl. St.Spw. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 4l/2 »1875/80gest.5 ITALIË Zuid-Ital. Spoorw. Obl. 3 RUSLAND Gr. Spw. Maatsch. Aand. 41/2 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Grias. Obl5 Kursk Chark. Obl. 4 Moskou-Brest Aand 3 ld. Jaroslow. Obl. Aand. 5 RUMENIE Aandeelen Spdivid. AMERIKA Chicago N.W.Cert.Aand. N. YorkLake Erie W. S. A. Illinois Cert. Aand Miss Kan.Texas Obl. Cert. 7 OOSTENRIJK Staatsl. 18544 18605 18645 RUSLAND 18645 1866 Prolongatie 3, 3l/a pet. COUPONNOTEERING volgens opgave van de Coupon-makelaars Oostenrijk papier f20.721/2 Russ. Goud.Roeb. f 1.90 1493% 112 97 231/2 ■184 62 541/2 98 1013/4 12i/i6 1033/4 141 141/2 94 18 112 108% 1061/s 1033/i.6 1253/4 130 166% 1531/2 1451/2 zilver «20.72% Diversen in »ll .52'/2 dito met afli »11.921/2 Portugeesche Fransehe Belgische dito Zilv. Roeh. i> 1.27 dito Pap. dito Pool.p.ZilverRoeb.» Sp. Buitenl. Frs. «47.50 id. Binnenl. Piast1.84 Amer. Goud. Doll.» 2.46 «47.50 »47.50 Div. in Reicliem. «58.60|Mexicaansche Hamb. Rusl. 1.21l/2 Het standbeeld opgericht te Magenta, door de stad Milaan ter eere van den overleden Eranschen maarschalk De Mac-Mahon, zal den 4n Juni e. k. worden onthuld. De Eransche minister van oorlog Zurlinden, officieel cot het bijwonen der plechtigheid uitgenoodigd, zal zich door eenige officieren laten vertegen woordigen. WEENEN, 17 Mei. De heer Von G0I11- chowski is tot minister van Buitenlandsche Zaken benoemd. BERLIJN, 17 Mei. Het sedert eenige da gen als onvermijdelijk geachte aftreden van Kalnoky heeft hier niet weinig indruk ge maakt in staatkundige kringen had men op deze gebeurtenis echter gerekend. Des te meer verrassing wekt Von Goluchowski's benoeming. Bij het groote publiek nagenoeg onbekend wekt hij toch reeds als Pool en vriend van Rusland eenig wantrouwenmen onderstelt wel is waar dat keizer Frans Jozef met deze benoeming toch bedoelt, zijne tot nog toe ge volgde staatkunde voort te zettenmaar legt er intusschen nadruk op, dat Von Golu- chowski zijne gezindheid ten aanzien van Duitschland en Italië nog moet laten blijken De avondbladen zijn zeer terughoudend over Von Goluchowski's benoeming. ST.-PETERSBURG, 17 Mei. Blijkens hier ontvangen berichten is den l6n Mei brand ontstaan in de stad Brestlitowski. De brand brak 's avonds uit en word aangewakkerd door een feilen wind. De gcheele stad werd groo- tendeels vernield, met uitzondering van eenige steenen huizen. Dertig personen verloren door deze ramp het leven. Brestlikowski ligt in het gouvernement Grod no, aan de Bug. Deze stad, waar nog al handel wordt gedreven, vooral in graan, hennep en vlas, telt ruim 20.000 inwoners. BERLIJN, 17 Mei. De leiders der conserva tieve partij in het Pruisische Heerenhuis hielden eene bijeenkomst, ten einde te spreken over een voorstel, door de conservatieven in te die nen, waarbij tot de Regeering het verzoek wordt gericht om de geheime stemming voor de ver kiezing der Rijksdag-afgevaardigden af te schaffen. De Regeering bracht echter ter kennis van de conservatieve leiders, dat haar de indiening van een dergelijk voorstel niet aangenaam zou wezen, Daarom lieten de conservatieven hun voornemen varen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3