MAKKTliElllCHTM, Laatste Berichten. Branden. Ongelukken. Onweders. Kath. Leosvereenigirig te Botterdam. Voor geest en hart. Allerlei. STiDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Veeziekten. Land- en Tuinbouw. den lieer Goossen is nog niet Huwelijks-geschenken. De juweelen welke prin ses Hélène van Orleans bij gelegenheid van haar huwelijk met den Hertog van Aosta heeft ont vangen, zijn door een juwelier uit Parijs geschat op 3.000.000 franks. Een gevaarlijk wijf. In de Londensche voor stad Southwark werd Zaterdag-nacht de brand weer gealarmeerd, tot blussching van een brand in de Summer-Street.De brandweer kwam nog tij - dig genoeg om de inwoners te redden.Den volgen den ochtend meldde de vrouw van een der be woners zich in het politie-bureau aan en deelde mede, dat zij den brand had gesticht, opdat haar man daardoor zou omkomen. Tot haar te leurstelling vernam zij daar dat haar echtgenoot gered was. De vrouw werd natuurlijk terstond in hechtenis genomen. Te Zessenich zijn drie boerenwoningen met aanhoorigheden geheel verbran t. Te Apeldoorn is, door het spelen van een kind met lucifers, eene woning in brand geraakt en in korten tijd, met bijna den geheelen inboe del, in vlammen opgegaan. De stoommolen«Nederland" te Schiedam is in korten tijd totaal door brand verwoest. De machinist liet, voor hij moest vluchten, de stoom schieten. Dat ging met zulk een geweld dat het afvoerriool een gat in de straat sloeg. Om 10 uur waren alle daken ingestort en lag de voorgevel op straat Het puin had een brand- kraan bedolven en vernield. De hitte was bui tengewoon groot Eene naastbijstaande distilleer derij moest met 3 waterstralen verdedigd wor den. Pand en inboedel waren op beurspolis verzekerd. Te Hengelo (O,) is Zondag een perceel afge brand dat bewoond werd door vier huisgezinnen. Het huis, toebehoorende aan den heer Ch. Luije- rink, aldaar, en drie der inboedels waren ver zekerd. Door het vlamvatten van een petroleumtoestel geraakte de kleeding van de 70-jarige weduweK. Mosterd te Beneden-Sliedrecht in brand. Hoe wel de buren spoedig ter hulpe snelden had de oude vrouw reeds zulke brandwonden verkre gen, dat haar toestand niet buiten gevaar is Zondag-avond omstreeks elf uur zijn te Am sterdam paard en rijtuig, waarin zes personen gezeten waren, in de Baamgracbt geraakt. Toen de koetsier het onheil zag aankomen, sprong hij van den bok en maakte zich snel uit de voeten. Een vijtal personen begaven zich te water en mochten het genoegen smaken de in gevaar verkeerenden behouden op het droge te breDgen. Bijtuig en paard zijn met Sniek's toestel op den wal gehaald. Het paard was intusschen verdronken. Te Bakkeveen (Friesland) zijn twee broertjes bij liet baden verdronken. Het 6-jarig dochtertje van den landbouwer j II Bolding, in den Legmeerpolder onder Nieu- wer-Amstel, zou haar sponsje in de pas uitge- j graven tochtsloot uitspoelen, met het treurig gevolg dat zij te water geraakte, en kort daarop levenloos werd thuisgebracht. Een 13-jarige jongeling is te Kralingen bij het baden verdronken. Zondag heeft teVlissingen een droevig onge luk plaats gehad. Uit Antwerpen waren een aantal leden der vereeniging //De Vrije Ant werpenaren// overgekomen. Zij begaven zich naar het strand, en velen van hen namen een bad. Een dezer, de heer Goossen, uit Antwerpen, 25 jaar oud en eerst onlangs gehuwd is daarbij verdronken. Het lijk 1 gevonden. In de Marinehaven te Amsterdam is bij het baden een jongen van 12 jaar verdronken. Ook verdronk gisteren een jongen aan den Zeebur- gerdijk aldaar, In plaats van naar school te gaan, was hij gaan baden. Zijn lijk werd door een daar werkzaam zijnd houtvlotter opgehaald. Te Zwijndrecht verdronk een 16-jarige knaap, llij was in de rivier de Noord aan het zwem men cn zonk plotseling in de diepte. Een 3-jarig kind viel in de nabijheid der moeder te Zevenbuizen in de stoepsloot. On middellijk door de moeder er uit gehaald, stierf het kind eenigc oogenblikken later. Te Voorschoten zijn gisteren twee jonge lieden, de een oud 18, de ander oud 20 jaar, bij het zwemmen in den vijver van de vroegere buitenplaats van den heer Leembruggen ver dronken Waarschijnlijk had de een den ander willen redden. Zaterdag-avond viel de vrouw van een schipper, die met zijn schip achte*.eene sleep boot de Waal opvoer, even boven Druten bij het water scheppen overboord; zij verdronk en laat zeven jonge kinderen achter. Tijdens het onweer van Zaterdag-avond is na bij Dodewaard, van een schip, liggende in de Waal eene vrouw over boord geslagen en ver dronken. Nabij Zevenaar sloeg de bliksem in de ho'- stede van de Gebr. Pelgrim, te Dichteren, welke geheel in vlammen opging. Bijna niets is gered Twee kalveren kwamen mede om. Alles was verzekerd. Nabij Doetinchem sloeg de bliksem in eene der grootste boerderijen, //De PLttenbrug//, be woond door Pelgrim. Alles is verbrand. Drie kalveren zijn omgekomen. De woning was ver zekerd, de inboedel niet. Te Loenen op de Veluwe zijn door het in slaan van den bliksem de woningen van F. Uiterweerd en P. Muller afgebrand. Alles was verzekerd. Zonder brand te veroorzaken, sloeg de bliksem in den toren van de B. K. kerk te Ooijen, alleen werden veel leien afgeslagen en eenige planken verbrijzeld. Kort daarop trof de bliksem een huis te Alfen aan den Maasdijk gelegen, bewoond door Van der Yoort. De be woners, die juist aan den avondmaaltijd zaten, kwamen met den schrik vrij, doch overigens werd alles eene prooi der vlammen. In korten tijd lag het huis tegen den grond. Huis en in boedel zijn verzekerd Zondag-avond ruim 11 barstte boven Deventer een hevig onweer los. Een bij de stad op den weg naar den Snippeling staand gebouw werd door het hemelsehe vuur getroffen en brandde geheel af. Verder sloeg de bliksem in een blok van drie nieuwe huizen buiten de stad, waar van een beschadigd werd, doordien er eenige sporen van het dak werden verbrijzeld en een stuk uit eeu muur werd geslagen. Hier werd geen brand veroorzaakt. Te Zuilen is een ooievaarsgezin: vader moe der en vier jeugdige spruiten, door den bliksem gedood. In de omstreken van Enschedé en Lonne- ker heeft het onweder, gepaard gaande met zwaren regen en veel hagel,groote schade voorde landbouwers aangericht. Te Buurtschap But- beek en Boekeloo onder Lonneker werden ver scheiden glasruiten door den hagel verbrijzeld en al de te veld staande vruchten, zijnde rogge, boekweit, aardappelen en hoonen zijn geheel vernield. Te Toitsum, werden twee koeien doodelijk door den bliksem getroffen.De doode beesten zijn naarWommels vervoerd om door den veearts te worden onderzocht of het vleesch ook nog voor de comsumptie geschikt zal zijn. In het naburige Gubaard vond men bij een watermolen een dooden ooievaar. Een der mo lenwieken bleek door den bliksem getroffen te zijn, zonder brand veroorzaakt te hebben. Waar schijnlijk is ook de ooievaar getroffen, want het beest nam dikwijls zijn nachtkwartier boven op een der molenwieken. Te Schingen is een paard in de weide dood geslagen, terwijl een plasregen vergezeld van hagelslag in 't noorden vrij wat verwoestingen heeft aangericht op de bouwvelden. - Bij een onweder, dat Zondag-avond over Zuid-Limburg woedde, is even buiten Maastricht de bliksem geslagen in een brikkenbakkerskeet, waar zich op dat oogenblik acht personen be vonden. Ternauwernood hadden deze den tijd de keet te verlaten, die geheel is afgebrand, even als eene in de nabijheid staande hooimijt. Ook een paard kwam in de vlammen om. Te Beek en Donk sloeg de bliksem Zater dag-avond in eene woning, grenzende aan het hotel //Zuid-Willemsvaart aldaar. In zeer korten tijd stond de gehcele woning in vlam en brandde tot den grond toe af. Ook van den inboedel kon zeer weinig gered worden. Te Botterdam is met groote plechtigheid in gewijd het gebouw der Katholieke Leesvereeni- ging. In de gothieke societeitszaal had de opening plaats, die bij deze gelegenheid smaakvol met planten en bloemen was versierd. De plechtig heid werd bijgewoond o.a. ook door de Gregorius ridders, Mr. L. C. Driebeek, Dr. II. J. Sleurs, Anth. P, W. van der Lugt, P. Willemse Czu. en J. W. Thompson. De president A.J.A. Gilissen sprak de feestrede uit. Schitterend werd daarbij opgemerkt, dat de Katholieken van Botterdam nu de kamp tussclien geloof en ongeloof gestreden wordt geen vrees hebben voor het menschel ijk opzicht, maar manmoedig voor hun beginsel uitkomen. Ook in daden geven de Botterdamsche Katho lieken blijk van iets over te hebben voor hun zaak. Toen ik, zei de President, het plan eener geldleening aan het bestuur ontvouwde, werd het met alleen goedgekeurd, maar de helft der Lening, ad f65.000, werd staande de vergade ring door de aanwezige bestuursleden ingeschre ven. Bij zulk voorgaan was volgenjniet moeilijk, in enkele dagen was de gansche leening voltee ken d. De Katholieke Lee.svereeniging te Botterdam, heeft in de 32 jaren van haar bestaan veel goeds tot stand gebracht, nooit heeft zij gevreesd, altijd heeft zij pal gestaan in den strijd, het goede voorop gezet en de dwaling bekampt. Niet in dolle pret van zang en muziek heeft men te Botterdam troost gezocht, en de Geeste- telijke Adviseur, de zeer eerw. pater Van den Berg, pastoor der St. Dominicus-parocbie mocht er dan ook in zijn schoone rede op wijzen, dat de teugels van hoofd en hart voor de jonge lieden niet zijn los gelaten. Moge de Katholieke Leesvereeniging, zoo sprak de Geestelijke Adviseur verder, zijn, een parel van Botterdam, een toonbeeld voor het Katho lieke Nederland, en mogen wij aan het einde onzes levens met blijdschap terugzien op ons lidmaatschap, overtuigd als we zijn, dat we daar door ons geloof gesterkt, den goeden strijd ge streden hebben, zoodat we zeker zijn van de overwinning, ons na dit leven hierboven weg- gclegd. Een onderwijzer zonder menschenkennis, is als een brievenbesteller die niet lezen kan. Dubbelzinnig. Heeft je patroon je weggejaagd? Wat heb je dan gedaan? Absoluut nie's. De glimlach van open gelaat zonnestraal van het inwendig leven. In de reatauratia.(Bezoekerj roept den Kell- ner.) K e 11 n e r: Wat belieft u mijnheer. Bezoeker: Zeker eene vergissing. Ik heb kalfslever besteld en gij brengt kalfsleer. Een signalement. Van een heer wiens aan houding bevolen werd, gaf men het navolgende signalement: Haren zwart; neus puntig; voor hoofd kleinbijzondere kenteekenen gelijkt sprekend op zijn zoon. Minder aangenaam. Bertha: Grootmoeder! sluit uwe oogen eens. Waarom, lieve Bertha, Moeder zei gisteren, als grootmoeder de oogen toe doet, dan krijgt Bertha een nieuwe pop. als zou de heer van Hogelanden als HAABLEM. Het gerucht Jhr. Mr. B o r e e 1 burgemeester dezer gemeente willen bedanken, heeft zich niet bevestigd. Zoo iets zou kunnen plaats vinden, indien de heer B o r e e 1 geko zen werd tot lid van de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarvan sprake schijnt te zijn. Onze stadgenoot de heer J. J. B e ij n e s, student aau de Bijks-Polytechnische school te Delft, heeft zijn eind-examen afgelegd als werk tuigkundig' ingenieur. De neutrale kiesvereeniging Burgerplicht heeft in eene gehouden vergadering een lijstje opge maakt van eeu tiental candidaten voor de a. s. gemeenteraadsverkiezing. Men bepaalde zich er toe alleen eenige namen te noemen, o. a. werden genoemd, de heeren Th Schiirmann, H. Figée, H F. v a n T h i e 1, G. E. L. H ij m a n s, M. Sa vrij, W. J. A. v. d.Kamp, J.N.v.d. Wijden, G. Hulsebos en Joh. En schedé. Willen deze heeren in aanmerking komen, dan moeten zij schriftelijk verklaren te zijn tegen //Eigen Hulp", en voor de Kennis. Tot bestuurslid werd gekozen Dr. L o d e- w ij k Mulder. Het Aieuws v. d. Dag wijst er op, dat de Vleeschhal, het schoone. monumentale gebouw op de Groote Markt alhier, in de laatste jaren zoo is verwaarloosd, dat stadgenoot en vreemde ling er schande van spreken. Vooral de voorgevel is geheel verveloos. Nu het Bijk het gebouw van de gemeente heeft gehuurd, hoopt men, dat in dien on houd baren toestand eene verandering zal worden ge bracht, omdat het Bijk ook het onderhoud voor zijne rekening heeft. Gisteren herdacht de heer A. D. L o d e w ij k s zijn 25 jarigen diensttijd aan de posterijen. Zijne kameraden brachten hem met een lan dauer van zijne woning naar het keurig ver sierde kantoor. Aldaar sprak de tweede hoofd besteller, de heer Van dcr Walle, hem in har telijke bewoordingen toe, en bood hem, uit naam van het geheele personeel, een geschenk aan, bestaande uit zes keurige stoelen en een leu ningstoel. Zondag is op last van de Arrondisscments- Bechtbank alhier, preventief gevangen gezet Gerardus Ides, die verleden week in een bierhuis een anderen bezoeker eene doodelijke wonde met een bierglas heeft toegebracht. De toestand van den verwonde is hopeloos. In de afgeloopen maand is het Stedelijk Museum van schilderijen en oudheden op het Baadhuis alhier bezocht door 418 personen tegen en door 299 personen zonder betaling. De vereeniging //Weldadigheid naar Vermo gen//, deed ons een staat toekomen van een overzicht der uitgaven. Aan behoeftigen werd in Nov., Dec., Jan., Febr., Maart, April en Mei na onderzoek uit gereikt: Aan brood en levensmiddelen November '94 f 481,081/2, Dec. '94 f586,61, Jan '95 f677,05, Febr. '95 f660 69l/2, Maart f 539,831/2, April 191,201/2, Mei f210,28, Juni, f 217,781/2 totaal van 1 Nov. '94 tot 30 Juni '95 f3563,94. Aan brandstoffen f62,98, f214,55, f 101,16, f299,65, 31,57 f 0,61, f 1.18 totaal f711,70. Aan ligging en kleeding f 68.771/9, f94,821/2, f 130,92i/3, f 54,221/2, f35, f 5,90,f 2.20 en f 6,— totaal f 391.85. In geldf 965 45, f 1057,91, 1176 65, f1156,70, f839,021/2, f484,45, f 505,52V2 en f 503 371/2, totaal f 1362.28, Totaal in Nov '94 f 1578,29 in Dcc. '94 fl9;i3,291/2. in Jan. '95 f 2085,70l/2, in Febr. '95 f2171,27, in Mrt. f 1445,43, in April '95 f 682,161/2,in Mei f 719,18% i„ Junif 726 S6. Totaal van 1 Nov.'94 tot 30 Juni'95 f 11362,82. Bovendien werd eene groote hoeveelheid ten geschenke ontvangen kleedingstukken, brandstof fen, enz. aan hulpbehoevenden verstrekt. De heer M. A. van den Berg adjunct-com mies ter Gemeente-secrotarie heeft zijn 121/2 jarig en de heer G. van Pellecom adjunct commies bij de provinciale griffie, heeft zijn 25 jarige dienstvervulling herdacht, onder belang stelling hunner mede-ambtenaren en autoriteiten. In het Museum van Kunstnijverheid alhier is eene Tentoonstelling geopend van Textiele kunst. Het Bisschoppelijk Museum heeft, naar men ons mededeelde, ingezonden, zijden weefsels uit de 17e en 18e eeuw. Ook van 15501600 en van 16501700. Een stuk geweven zijde van 1550 1600 eigendom der parochiekerk der gemeente Schoten en gouden kantwerk van 17001750 is mede aanwezig. Ook zijn er kleedingstukken van geestelijken geëxposeerd. Belangrijke inzendingen zijn gedaan door de industrieschool voor meisjes te Botterdam. Zoo ook van de industrieschool voor vrouwelijke jeugd te Amsterdam enz. Naar wij vernemen is door een der grootste industrieelen te dezer stede eene som van f 60,000 geboden voor het tot 1933 door de gemeente in erfpacht uitgegeven terrein //De Phoenix", dat, eerst fabneks-, later sportterreinthans voor den opslag van steenkolen, turf, steenen enz. gebruikt, een stadsgedeelte ontsiert en der ge meente nog geen f100 per jaar oplevert. De gemeente zou van die som f30,000 krij gen, de erfpachter de andere f30,000 De Burgemeester en de Wethouder van pu blieke werken hebben echter daartegen bezwaar- BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN 27 Juni1 JuliF. Hoogkamer-Brus sel, z. - J. Th. Heuvelkamp-Schnitfink, z. W. H. Bartels-De Nijs. J. C. Boersma-Bannink, z. L. J. v. d. Weyden-Bosch, d. J. Zandvoort-Polder- vaart, d. A. J. G. de Jong-Haverkamp, z. H. M. de Nijs-Cliteur, z. T. v. d. Putten-Mulder, d. M. J. v. Zaanen-Lasschuit, d. G. C. Huysmans- Wijkhuizen, d. A. Arum-v. Veis, z. E. A Die- venbach-v, Til, d. C. v. Oldenmark-Tromp, z. H. C. IIoed-Boeree, z. M. C. Kapteyn-Bussing, d. OVERLEDEN: 26 Juni—1 Juli: H. A C. Dekker, 12 mnd. J. Doets, 75 j. G. E. Vester-Voskuijl, 33 j. H. Luyten, 9 mnd. A. W. Quint, 75 j. J. Volders, 75 j.M. Terstal, 1 m. A. de Vree- Schepers, 75 j. - F. Castercum, 13 d.W L. v. Mierloo, 49 j. J. P.W. Smit, 9 mnd. J. II. v. d. Voort, 63 j. Z D. II. Mgr. C. J. M. Bottemanne, bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Amsterdam (II. Autonius) den Weleerw. pater G. Broekman; tot pastoor te Delft (H. Joseph) den Weleerw. pater A. Melis tot kapelaan te Rotterdam (II. Rosalia) den Weleerw. pater P. J. Bennenbroek, en tot ka pelaan te Oudewater, den Weleerw. pater C. Pieterse in plaats van den Weleerw. pater AJ. F. Koch, die tot kapelaan is benoemd te Bolsward. Zijne Doorl. Hoogwaardigheid verleent heden geen audiëntie. Z.D.H. Mgr W. Van de Ven, bisschop van 's- Ilertogenboseh, heeft benoemd tot kapelaan te Wij- chen den eerw. pater J. M. II. Smits, en tot kapelaan te Zaltbommel den eerw. pater L. G. Hoogenboom. Z. II Leo XIII heeft benoemd tot Aartsbisschop van Sardica, de hoogeerw. pater Bonaventura Maria Soldatich, gewezen minister -generaal der Minder broeders Conventueelen. Heden viert Mgr. Dr. P. J. Hoefnagels, president van het Bisschoppelijk Seminarie te Roermond, zijn gouden priester-jubilé Eene deputatie van Duit- sche priesters die aan het Roermondsche Seminarie tijdens den Kuituurkamp hebben gestudeerd, zullen den Jubilaris hun opwachting maken en namens hun medepriesters een geschenk aanbieden. Te Velp is een geval van besmettelijke varkens ziekte geconstateerd. Dit is het eerste geval van besmettelijke veeziekte, dat binnen de gemeente Rheden in '1895 is voorgekomen. Te 's-Gravenland is bij de landbouwers G. van den Broek en W. Boeschoten het mond-en klauwzeer onder de koeien uitgebroken. Zaterdag 6 Juli zal in het gebouw voor tijdelijke tentoonstellingen op het tentoonstellingsterrein te Amsterdam de eerste internationale tentoonstelling van tuinbouw geopend worden. Deze tentoonstelling zal drie dagen duren en belooft 0. a. een schat van rozen te doen aanschouwen. De «Bond van Westlandsche bloembollenkweekcrs- vereeniging» heeft besloten voor den drogen handel in bollen beurste houden te Poeldijk op 17 Juli en volgende Woensdagen. HAARLEM 1 Juli. Graan en Zaadmarkt niets aan gevoerd. Haarlem, 1 Juli. Boter aangevoerd 154 K.G verkocht 154 KG. f 0,90 a f 1.Biggen aangevoerd 63 stuks, verkocht 35 stuks, 11 40a f 2.60Schrammen aangevoerd 38 stuks, verkocht 23stuks, f 4.75 af6 Appelen aangevoerd hectol. verkocht hectol., f a f Peren aangevoerd hectoliter, ver kocht heet. f a Aardappelen aange- voerdl97 heet. verkocht 134 heet., f 3.— a 6, Amsterdam, 1 Juli. Op de voemarkt waren aangevoerd 226 runderen, van welke de prijzen wa ren: vette koeien le qual. 6S a c, 2e qual. 58c 3e qual 48 c per kilo; 150melk- en kalfkoeien f 90 a 200 vette kalveren 'le qual. f 2e qual. f per kg. - graskalveren fa 48 nuchtere kal veren f 7 a fll9 schapen f a— 43 lammeren a764 vette varkens 27 a 30 c per kilo. hoorn, 29 Juni. Op de weekmarkt werden he den de volgende prijzen besteed: tarwe t 5.50 a 6,50 rogge f a gerst f 3,75 a 4,50 haver f 2.75 a 3,50; erwten witte f 10,a groene f 12,a grauwe f 18,a vale f a boonen bruine f 14, a 20,- witte fa paarden- f5,50 a mosterdzaad f'15,50 a karwijzaad a per heet. Paarden f75 a 150, veulens f a koeien f a schapen f af lammeren f a kalveren f7 a 15, varkens 1 8 a 16 zeugen fa biggen f2.50 a 5,50 kippen fa eenden f a kipeieren 3.25 aper 100 stuks; boter 50— a 52i/2 c. per kop, aardappelen a a peren f appelen f a per heet. leiden, 29 Juni. Boter per 1/4 vat le qual. f42 a 48 2de qual. 34 a 10, aanvoer klein handel midm. delft, 29 juni. Heden waren alhier op de kaas markt aangevoerd 26 stapels kaas wegende 7816 kilo, prijs 15 a 21c per kilo. edam, 29 Juni. Kaas, aangevoerd 81 stapels, we gendekilo prijs f27. Handel vlug. Londen, 1 Juli. Veemarkt aangevoerd 1700 Runderen, 10,000 Schapen, 20 Kalveren en Var kens. Men noteert: Runderen 2/8 a 4/6, Schapen 3/8 5/4, Kalveren 2/4 a 5/ en Varkens 2/4 a 3/6 per steen Schiedam, 1 Juli. Moutwijn per IIL. zonder debel. f6. Jenever id.f 10 50. Amst. proef id. f 11,75 Spoeling per Ketelbeurs l ,80 Spoelingcommissie 0.f f Beursnoteering Branders- bond enz. f af. alkmaar, 28 Juni. Aangevoerd615 stapels gras kaas wegende 195 000 kilo. Prijs voor kleinef 27% commissie f25,middelbare f26. leiden, 28 Juni. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden f a veulensf a 24 stieren f 50 218; 116 kalf-en melkkoeien f 110 a 223; 40 vare dito f 82a 187; 82 vette ossen en koeien f 118a 2,55 54 a 68 c. per kilo; graskalveren f f 72 vette dito f27 a 06, 55 a 75 c. per kilo; 40 nuchtere ditof 8.a 21.—292 vette schapen 15 a a 27, 30 a 35 c. per kilo; 64weide dito 10 a 20; 838 lammeren f7.al5.—; 105magere varkens 11 a 20 231 biggen f2.alO. Goudsche kaas f 15 a 24.Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidsche f a— per 50 kilo. Aanvoer 70 partijen. De groote brand die te Parijs volgens een in dit nummer geplaatst bericht was uitgebroken, is men te middernacht meester geworden. Namens H. M de Koningin-Begentes ontving de president der Nieuwe Koninklijke Harmonie te Tilburg voor deze vereeniging, een groote gouden medaille, als herinnering aan de uitvoe ring, door de Harmonie gegeven ter gelegenheid van het bezoek der Vorstinnen op 18 Mei.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3