BIIMMEft Lift 1). infanterie; artillerie en cavalerie kunnen in het grensgebied niets uitrichten. Bal- garije daarentegen heeft iu het zuiden twee divisies, vormende te zamen 80,000 man de beide divisies kunnen in vijf dagen gemobiliseerd worden; aan de grenzen kan nen staan acht bataljons van 500 man en de grecscompagDieëu. De Bulgaren hebben bovendien 160,000 Mannlicber-ge- weren en 40,000 Berdan-geweren, terwgi de Turken uitsluitend Martini-geweren ter hunner beschikking hebber. De Bulgaren hebben van de Turken niets te vreezen. - Aan het station te Belgrado is een kist in beslag genomen, die met revolu- tionnaire geschriften in de Bulgaarsche taal gevuld was de kist kwam uit Sofia en was voor Macedonië bestemd. GEMENGDE BERICHTEN. i mmm Niet goed te keuren. De geweldpleging die te Breda heeft plaats gehad tegen de socialisten toen eenige lieden verontwaardigd en over de verregaande en onbeschofte taal van D o m e 1 a Nieuwenhuis, den boel in het vergader lokaal der sociaal-democraten kort en klein sloegen, zoodat de bewoners moesten vluchten kunnen wij niet goedkeuren. Immers den op ruier had men niet te pakken en het is wel jammer, dat de wet verbiedt dezen man eene bestraffing op zekere plaats toe te dienen zoo als een goed vader, dat zijn ondeugenden zoon pleegt te doen. Het streven van Domela Nieuwen huis is //De mensch moet komen in de plaats van God. Daar moet het heen, zegt hij, terug naar het heidendom." Terug naar den tjjd, toen een Nero zich tot god verhief, die om geen god, die hem in den weg stond, naast zich te dul den zijnen broeder vermoordde die zijne moe der van het leven beroofde, die zijne zwangere vrouw doodtrapte, die Eome aan de vier hoe ken in brand stak en daarvan de schuld op de Christenen wierp en hen daarom op de wreedste wijze deed ombrengen, die gruwelen bedreef te ongehoord om ze neer te schrijven. DoinelaNieuwenhuis met zijne helpers weten zeer goed, dat als de mensch komt in de plaats van God, er dan alom Robespiere's ver rijzen. Maar wee dan de mindere goden, wee dan het volk Indien de minder bedeel den en de onterfden, die lessen der geschie denis kenden, zouden zij de volksmenners, die hun een wereld van geluk voorspiegelen, als hunne grootste vijanden beschouwen. Indien zij uit hunne oogen keken, zouden zij zien, hoe de volksmenners zich te hunnen kosten verrijken en God wegcijferen om zich als goden door het volk, slaafs te laten dienen. Moge de sociaal-democratische woelgeesten uit de les hun te Breda gegeven, leeren, dat het Ncderlandsche volk, de Geestelijkheid en ons geliefd Koningshuis niet ongestraft laten beleedigen. KROMMENIE, 5 Juli. Door Gedep. Staten van Noord-Holland is ontworpen eene wet tot grens- verandering tusschen de gemeente Krommenie en Assendelft. De overgang van grondgebied, die het gevolg zal zijn van deze grensverande- ring, zal plaats hebben op 1 Jan. 1896. Naar aanleiding hiervan zal eene verkiezing plaats hebben van zeven leden, eene commissie vormende aan wier oordeel dit ontwerp even als aan dat van den Raad zal worden voor gelegd. HOORN, 5 Juli. De Noordhollandsche-Zan- gersbond zal Zondag 28 Juli. e. k. alhier een zangerfeest houden. 's Morgens optocht's middags openbare uitvoering op bet Doelenplein daarna volks concert in de sociëteit des namiddags zang- uit. voeling van negen vereenigingen in het parklokaal en tot slot concert, reünie en bal. YELSEN, 5 Juli, In deze gemeente hebben vijf aftredende leden van den Gemeenteraad toen vóór of tegen kermis in den Raad ter tafel kwam, eene circulaire ontvangen, waarin den Heeren aangezegd werd, dat zij hadden vóór te stemmen, op verbeurte van hunnen zetel. Zooals men weet, werd tot wederinvoering der kermis besloten. HAARLEMMERMEER, 5 Juli. De an'i- revolutionuaire kiesvereeniging heeft als can did aten voor den gemeenteraad alhier gesteld de heeren M. van S p 1 u n t e r, K. J. Vis ser, P. Knaap en B. Biesheuvel, UMUIDEN, 5 Juli. Uit het pantserfort alhier is eergisteren een zeer gevaarlijk schot gelost. De sleepboot Simeon sleepte de schijf op 300 vadem lengte achter zich aan, een kogel kwam, in plaats van op de schijf, aan boord van de Simeon terecht. Zij ging dwars van stuurboord naar bakboord door het stoomschip heen op slechts geringen afstand van den stoomketel, over hem verkregen had, dat deze hem zijne vroegere ongeschonden eer ontnam. De achting en vriendelijkheid, die hij steeds het jonge meisje betoond had, was na den dood zijner vrouw tot eene vurige liefde geworden, die hem tot eeu slaaf gemaakt had. Benno zelf was 't, die ham op de gedachte van zijn bedrog gebracht bad. Hij bad hem namelijk geschreven, dat hij voor onbepaalden tijd naar de diamantvelden ging, waardoor hij voor ecnigen tijd de correspondentie met, Erna moest staken, daar er geene postaanslui- t:ng was. Hij voegde er bij: Erna mocht zich getroosten, daar dit de Patste proef was, die hij en Erna doorstaan moesten, waarna hij echter rechtstreeks naar Europa zou terug- kecren. Deze laatste tijding maakte den heer Von Rehfeld bijna razend. Erna moest de zijne worden voordat Benno terugkeerde. Hij achter hield haar brieven en zoo vernam zij noch iets van de diamantvelden, noch van de groote hoop, die Benno koesterde over de terugkomst eu 't huwelijksplan. Erna kwelde zich en had veel verdriet van Benno; zij schreef den e» nen brief na den andere, doch deze gingen niet weg en werden door den heer Von Rehfeld achtergehouden, ten laatste werd zij door het vervalsehte schrijven van den consul geheel cn al teleurgesteld. Benno echter werkte vlijtig op de diamant velden cn zag zijne pogingen bekroond. Reecis had hij zooveel verdiend om de schulden van het huis Treuenfeld en Gölduer te dekken, en wilde nu nog iets verdienen om Erna en zich onder vier aan dek staande personen door,zonder persoonlijke ongelukken aan te richten. In het achterschip is alles vernield en ontrampo- neerd. De schade is zeer belangrijk. De Simeon kwam onmiddellijk uit zee, en de schietoefe ningen werden gestaakt. YELZEN, 5 Juli. Door de liberale kiesver eeniging //Velsen// zijn tot Candidaat voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen gesteld: de heeren A. D. G. Clarion te Sandpoort, A. C M. Hoffman te Velsen, C. J. v a n 8 1 u ij s te IJmuiden, L. Uitendaal te Driehuis; allen aftredende leden, en in plaats van den heer II. Schoo, die bedankt heeft de heer J. R. Wüste te Sandpoort. BLOEM EV DAAL, 6 Juli. Gisteren-ochtend is de verpleegde Klaas Keizer oud 46 jaar, uit het krankzinnigen-gesticht Meer-en- berg ontvlucht. HEEMSTEDE, 5 Juni. In deze gemeente is eene adresbeweging op touw gezet, tot we der invoering van cle sedert een tiental jaren afgeschafte kermis. Op den 16n Augustus e.k. zal te Scheve- ningen, het 7e Internationale Vredescongres worden gehouden. H. M. de Koningin Regentes heeft aan de beroemde porseleinfabriek van Pillivuyt Co. te Melun bij Parijs de opdracht gegeven tot de vervaardiging van een kostbaar volledig servies, bestemd voor II. K. Koningin Wiliiel- In het Hotel-Central te 's Gravenliage heb ben drie kellners den cognac-voorraad in den kelder zoo duchtig aangesproken, dat een proces verbaal is opgemaakt. Een Engelsche zakkenroller is eergisteren in het Kurhaus te Scheveningen op heeterdaad betrapt, toen bij zijn handwerk wilde uitoefenen teil nadeelo eener dame, die in een der zalen het spel op een der biljarten gadesloeg. Zondag 21 Juli zal te Hoorn eene sociaal democratische meeting gehouden worden op het Doelenplein. Als sprekers zullen optreden T. Domela Nieuwenhuis, T. Hermans, J. Met- höfer en mej. Kleclstra. Een paar zangkoren zullen de bijeenkomst opluisteren. Op de Amsterdamsclie Wereldtentoonstelling doen zich allerlei relletjes voor. De vechtpartij op de mailboot tusschen de kellners en den exploitant heeft ten gevolge gehad, dat een kellner zekere Becker uit Wei- mar afkomstig, wegens hekomen kwetsuren in 't gasthuis opgenomen, in bedenkelijken toe stand verkeert. Door het uitvoerend comité worden maatre gelen genomen om verdere geschillen tusschen de bedienden en den exploitant tengevolge waarvan de mailboot door niemand meer be zocht wordt, te voorkomen. De Commissaris der Koningin in Noord- Holland en eenige leden der Provinciale Sta ten zijn te Callautsoog geweest om de bedreigde punten aan onze kust iu oogenschouw te nemen. Te Kortenoever (gem. Brummen) heeft een j 14-jarige jongen J D. zelfmoord gepleegd. De knaap had een woest karakter, en toen hij van zijn baas eene berisping ontvangen bad over een twist met een zijner kameraden, beeft bij de afschuwelijke misdaad volbracht. i j Het uitreiken der eereteekenen aan de Lom- i bokstrijders heeft heden in de Maliebaan te 's Gravenbage te 1 uur plaats. De Koning- I innen zullen er aankomen, voorafgegaan door de heeren van het Civiele Huis in negen rijtui- gen, en gevolgd door de dames der hofhouding in drie rijtuigen. Het dienstdoend Militair Huis te paard volgt het rijtuig der Koninginnen. De chef van het Mi- litaire Huis rijdt aan de zijde der Koningin, de j adjudant van dienst aan die van de Koningin- Regentes. Op het Malieveld gekomen, rijden de Koning innen, gevolgd door 't Militair Huis, langs de gelederen. Koningin Wilhelminn zal, nadat de Koning innen op de tribune zijn aangekomen en nadat het carré is geformeerd, de decoratie zelve op de borst der te decorecren personen hechten. De adjudant van dienst, majoor Baron Sir- tema van Grovestins, oveihandigt de decora tion aan II M. Bij de plechtigheid zal tegenwoordig zijn een detachement van de koloniale reserve te Nijme gen en te Zutphen, ter sterkte vanlOOonder- huiselijk leven zoo aangenaam mogelijk te kunnen maken. Zijn oponthoud op de diamantvelden duurde echter langer dan hij dacht, toen hij eindelijk naar de Kaapstad terugkeerde, had hij de over tuiging, dat hij zich als een rijk man naar Europa zou inschepen en de schuLl tot den laatsten penning vereffend had. Voor zijn ver trek had hij herhaalijk aan Erna geschreven doch geen antwoord ontvangen, toen schreef hij aan den procureur in de residentie, die zijne schuldeischers betaald luid en vroeg om inlichtingen omtrent Erna, zonder van zijne verloving te gewagen. De procureur, die dacht, dat zijn cliënt zich verplicht gevoelde ook voor de verlaten vrouw en dochter van Göldner te' zorgen, schreef heel beleefd, dat zijne edelmoedigheid in het laatste geval otunodig was, want er werd verteld dat juffrouw Göldner eerstdaags zou trouwen met den rijken bezitter van 't riddergoed Rehfelde. Ten tweeden male in zijn leven ontving Ben no in bet verre Westen een bericht uit zijn vaderland, dat zijne plannen, die hij voor de toe komst vormde gelijk een kaartenhuis deed ineen storten en wederom nam hij 't besluit, zoo spoe dig mogelijk af te reizen en met eigen oogen te zien, wat voorgevallen was. Hij vertrouwde een gevolmachtigde alles aan ■wat nog te doen bleef, en reisde met de eerste stoomboot naar Europa. In de residentie aan gekomen, zocht bij zijn procuratiehouder on, dien hij de zaken aanvertrouwde en wien hij nadere inlichtingen omtrent de Göldners vroeg. Hij spoedde zich naar de woning van Göldner, officieren en minderen, onder bevel van den kapt. H. Koppen. Duizenden menschen bewogen zich reeds heden-morgen naar de Maliebaan om zich een goede plaats te verzekeren voor het verheven schouwspel gade te kunnen slaan. De gewezen artillerist Hendrik Coeleman, uit Naarden, die wegens poging tot diefstal en doodslag op de dertienjarige Meinders, te Bussum, door het Gerechtshof te Amsterdam is veroordeeld tot vijftien jaren gevangenisstraf, is Donderdag overgebracht naar den cellen- vleugel van de strafgevangenis te Leeuwarden. Te Meer (L.) werd jl. Maandag tijde nseen onweder een prachtig rund van den landbou wer A. in de weide door den bliksem gedood. Te Bolnes (gem. Ridderkerk) zijn bij het lossen van eene scheepslading grind, hetwelk gebaggerd is uit de rivier de Waal bij Nijme gen, te voorschijn gekomen een twintigtal geel koperen geldstukken ter grootte van een gul den. Op de eene zijde staat een keizerskop met het randschrift //Hadrianus Augustus,// en aan de andere een zittend vrouwenbeeld. HH. MM. de Koninginnen hebben aange nomen om de wedrennen in het Noorden, op uitnoodiging van de Harddraverij-vereeniging der drie noordelijke provinciën, bij te wonen, onder aanbieding van een prijs. De 2e luitenant-kwartiermeester J. uit Lei den wordt vermist; men brengt dit in verband met onregelmatigheden, :.n zijne administratie ontdekt. In den nacht van 3 op 4 dezer is op de stoep van het Bestedelingenhuis aan de Prin sengracht te Amsterdam te vondeling gelegd een kindje ongeveer 5 maanden oud, van het mannelijk geslacht, gewikkeld in een rood wol len doek. Te Rotterdam is aangekomen het Portugee- sche oorlogsschip Vasco de Gama. Het ligt op stroom aan boei 8. Naar Oud Hollandfs Nieuetydinghe meldt, zullen de Oud-IIollandsclie komedianten dage lijks bij gunstig weder, behalve des Zondags, des namiddags te 3 uur, op bet Marktplein van Oud-Holland uitvoeringen geven onder leiding van den beer Henry van Kuijk. Heden-middag wordt opgevoerd het Klucht spel van //die Onbarmhartige Huysheer of de bedrogen Gierigaert//. In studie is: //De Klucht van de Slempers//. Gisteren-avond is te Rotterdam een moord aanslag gepleegd op E. F Buvelot, die onver hoeds in zijne woning werd aangevallen en met een mes levensgevaarlijk aan het hoofd verwond. De dader, een zekere Dries ging op de vlucht maar werd door de politie aangehouden. Bu velot werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar zijn toestand hoogst zorgwekkend werd bevon den. Naar het Dagblad met zekerheid verneemt is ook aan het Departement van Koloniën, waar nog de nieuwste telegrafische berichten van den Gouverneur-Generaal werden ontvan gen, niets bekend van de beweerde overstroo- mingen op Westelijk Java. Te Hardinxveld beeft de werklieden-veree- niging //Helpt elkander//, voor het meerendeel bestaande uit aannemerswerklieden in verband met bet nog steeds heerschende gebrek aan werk, besloten een door alle werklieden van geheel Nederland onder teekend verzoekschrift aan de Koningin-Regentes aan te bieden, om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het ge heel of gedeeltelijk droogleggen van de Zuiderzee. Dat er pedicures bestaan menschen, die likdoorns snijden en verdere zorg aan de voe ten wijden wisten we al lang. Maar thans heeft zich in den Haag ook een manieure ge vestigd, zoo pas uit Parijs overgekomen. Die man een artist//, evenals de //coiffeurs// «soigneert// de handen. Hij moet het zeer druk hebben; verschillende dames laten zich twee maal per week de handen verzorgen. Het vel blijft dan blank en zacht, de nagels d la mode mein Liebchen, enz. De bliksem sloeg tijdens het onweder van eergisteren te Westerbeers (N. B.) in eene woning. Vrouw en kind werden voor den grond geworpen. Zonder verdere schade aan te rich ten verliet de bliksem de woning. Ter gelegenheid van het installeeren der Jury voor de Amsterdamsche Wereldtentoon stelling zal des avonds eene feestelijke bijeen waar men hem zei dat de dames te Rehfelde vertoefden, waar eerstdaags de bruiloft zou gevierd worden van juffrouw Göldner en den heer Van Rehfeld. //Ik kom te kwader uredacht Benno, terwijl hij naar zijne vaderstad en van daar zonder een minuut oponthoud naar Rehfelde reisde. Hij kwam toch te laat. Het huwelijk was reeds voltrokken, werd hem op zijne ee rste vraag geantwoord Men deelde hem mede, dat de heer Von Rehfeld voor weinige uren met zijne jonge vrouw naar Italië wa3 vertrokken De man met zijn bruine gelaatskleur, den langen zwarten baard en de zwarte oogen maakte de dienstboden niet weinig bezorgd; zij weigerden hem bij vrouw Göldner toe te laten; maar hij verschafte zich toegang. Het voorval dat daar plaats had, bleef nog lang bij allen die daar aanwezig waren in herinnering. Benno reisde in Italië van de eene plaats naar de andere, zonder den heer Von Rehfeld te treffen Somtijds dacht hij door de inlichtingen die hij aan de stations inwon en door de vreemdelingenljjst in de hotels 't spoor ge vonden te hebben, maar later zag hij zich ook weer bedrogen. Twee volle maanden duurde deze wilde jacht, zonder eenig gevolg te hebben Dikwijls was hij op 't punt naar huis te kceren, om dat het gemakkelijker was den vijand later aan zijn huis te treffen, waar hij terugkeeren moest, doch dan werd hij door onrust ook weer verder gedreven, 't Was hem onmogelijk geworden te rusten en te wachten; hij moest verder, al kon 't even goed z\jn, dat zijne rei- komst gehouden worden op het terrein, ge volgd door een groot vuurwerk. De politie te Tilburg heeft een zekeren V. aldaar gearresteerd als verdacht valsch geld in betaling te hebben gegeven. Als opvolger van den hoofd-commissaris van politie P. W. Steenkamp te Amsterdam, die tegen 1 October a. s. ontslag beeft aange vraagd, wordt genoemd de luitenant-kolonel der marechaussee te Leeuwarden, M. A. Diekhof. De Anna-Paulownapolder bestaat eerlang 50 jaar. Dit feit zal feestelijk worden herdacht. Reeds is door het polderbestuur eene com missie benoemd ter voorbereiding van dit feest. Wat moederliefde vermag, bewees een kat toen dezer dagen aan het bestaan van baar spruitjes in de Lijnbaansgracht te Amsterdam, een einde zou worden gemaakt. Nauwelijks waren de jongen te water geworpen, of de kat sprong haar achterna, zwom en redde er een uit den hoop. De eigenaar was daartegen niet bestand, maar nam de oude en de jonge kat weer lie derijk op in zijn huis. Door het minder gunstige weder is de ope ning van het Volkszeebad te Scheveningen eenige dagen uitgesteld. Zondag-avond zaten in het Hof van Holland bij den heer G. van den Elshout te Ooster hout, vier personen, toevalligerwijze bij elkan der gekomen, kaart te spelen. Toen men elkanders ouderdom vroeg, kwam men tot de conclusie, dat zij met hun viertjes het respectable aantal van 326 jaren telden. En niettegenstaande dit hooge levenseijfer, zaten de oudjes te spelen alsof zij jongelui Gisteren-voormiddag bad te Meppel eene hevige gasontploffing plaats tn het mantelma gazijn van £de firma E. Lakkc, aan de Hoofd straat. De vensters sprongen en een begin van brand ontstond. De brand werd echter spoedig bedwongen. De schade bepaalt zich hoofdza kelijk tot den voorraad mantels. Te Sondel heeft een verschrikkelijk voor val plaats gehad. De ingezetene M. S trachtte in een vlaag van waanzin zich op te hangen. Zijne echtgenoote, dit nog bijtijds ontwarende, sneed het touw door. Terstond daarop werd zij door den krankzinnige besprongen, die haar het mes ontwrong, waarop hij op zijn doch tertje aanvloog en deze aan den schouder ver wondde. Voor de vrouw van haar schrik be komen was, rende bij de straat op, waar bij op een ander kind aanviel en dit een vrij ernstige wonde toebracht. Eerst toen gelukte het den ongelukkige in handen te krijgen, waarna hij veiligheidshalve voorloopig in be waring werd gesteld. Vergiftiging. Te Odesa doet de politie op het oogenblik onderzoek naar een geheimzinnig geval van vergiftiging. Ongeveer twee honderd menschen zijn daar ter stede ernstig ongesteld geworden na het gebruik van vergiftigd roomijs en zeven dezer zijn reeds overleden. Het roomijs was op verschillende plaatsen van vermaak ver orberd, maar kwam van dezelfde fabriek. Toen deze door de politie werd doorzocht, werd evenwel alles in de volmaakste orde bevonden. Professor //Verigo,// de stads-scheiknndige, heeft uitgemaakt, dat het vergift rattekrnit was, waarschijnlijk in de ijsbussen gebracht door een geheimen vijand van den fabrikant. Ook eene liefhebberij. De Parijsche politie heeft een jongeling van 17-jaren oud gearres teerd, die er zijn vermaak in had vrouwen en meisjes op straat in het voorbijgaan met een pennemes in de dij te steken. Hoor den bliksem gedood. Eenekudde van 33 schapen is te Chalöns, aan de Marne door een bliksemstraal gedood. De man viel flauw, maar kwam weer bij. A lleen negers. Te Berlijn is tegenwoordig een hotel voor negers. Aan blanken wordt daar de toegang geweigerd. In dat //Kameroen-Hotel,# zooals het genoemd wordt, zijn thans 17 kleur lingen in pension. De eigenaars houden tevens een huur- en verhuurkantoor van kleurlingen. Ze hebben geen ongelijk. Er i9 te Antwerpen eene vereeniging die voor stelregel heeft aan genomen, nooit voor een wielrijder op zij te gaan Een groote brand. Het Beiersche dorpje Elsarn, met 2000 inwoners is door brand ver zen zonder gevolg en doelloos bleven. Tot eene ernstige overweging was Benno Treuenfeld echter niet in staat. Hij had slechts de gedachte den roover van zijn geluk na te jagen en hem rekenschap te vragen. Eindelijk toc'i moest Benno aan terugkeeren denken,het geld dathij nog bij zich droeg, zou nog maar voor enkele dagen toereikend zijn en hij wilde zijn procuratiehouder niet om kredietbrie ven schrijven; ook liet hij de hoop varen dereizi- gers nog in Italië te vinden.Hij kwam in Venetië en daar vond hij eindelijk den naam Von Reh feld. De hotelhouder vertelde hem dat hij naar Weenen vertrokken was en noemde hem ook het hotel, dat hjj Von Rehfeld aanbevolen had. Benno reisde hem na. Te Weenen in 't ho tel: //Zum ErzhertogStephan,// vernam hij, dat de doorhem gezoffiten zooeven naar'ff station gereden waren. Onmiddellijk volgde hij hen. De trein stond op het punt te vertrekken. Hij kocht spoedig een kaartje, sprong in een coupé tweede klas en ontdekte bij 't naaste station dat het toeval, dat hem zoolang ongunstig ge weest was, hem eindelijk op het rechte spoor had gebracht. De heer Von Rehfeld en zijne vrouw hadden in een coupé eerste klas, naast het zijne plaats genomen. Nu was bet oogenblik van afrekening ge komen; Benno had slechts eene deur te openen en hij stond voor zijn vijand. Maar hij talmde. Hij was niet alleen in zijn coupé en wat hij met den heerVon Rehfeld af te rekenen had,dat had geen tweede noodig te weten. Hij wachtte hoe zwaar hem dit ook viel. //'tZou slechts korten nield. Behalve de kerk werden 37 huizen in de asch gelegd. Ruilhandel. Aan de Italiaansche Regeering is door de firma Krupp aangeboden, 82 millioe» Italiaansche stuiverstukken in te ruilen tegel een gelijk bedrag in nikkel-muntstukken. Eene kinderroofster. De Zigeunervrouw die te Eilendorf in Pruisen een drie-jarig kind had geroofd, is gelukkig ontdekt. Zij gaf het echter eerst na hevigen tegenstand over. Heldenfeiten. De Engelsche bladen deelen een bericht mede, waarin heldenfeiten vermeld wor den door werklieden verricht. Een werkman daalde af in een rioolput van het pompstation te East Ham, big Londen de man werd door de dampen bedwelmd en viel in het vuile water beneden. Een tweede man ging terstond hem na, offl hem te helpen, en hij onderging hetzelfde lot' Zonder aarzelen volgde nu een derde, en na hem nog een vierde, met hetzelfde treurig0 gevolg. Eu nog altijd was er geen gebrek aan mannen, die bereid waren hunne makkers te helpen. Er daalde een vijfde man in den po' af maar ook hij werd door de dampen bedwelmd. Nu nam men een proef met het neerlaten van vuur, en toen dat in den put bleef bran den, ging een zesde man naar beneden, en het gelukte hem den laatst neergedaalden man boven te brengen, die nog levend was, maar in be denkelijken toestand verkeerde. Ook die zesde man werd bijna bedwelmd. Hij moest vier ma len boven komen om adem te scheppen, man' eindelijk, na een urenlangen on vermoeiden arbeid, bracht hij de lichamen der vier ver ongelukte mannen boven. //Nooit//, zegt de Daily News, „werd et schooner daad volbracht aan den mond Tan een mijn of aan den voet van een bres//. Werkstaking, Te Stettin dreigt onder d6 werklieden en naaisters in de talrijke confectie magazijnen eene werkstaking op groote schaal uit te breken. Alweer een zelfmoord. Een overigens be kwaam genie-officier, kolonel Stoops, kommaf' dant van het regiment der genie te Antwer pen iu garnizoen, heeft zelfmoord gepleegd. SÏ was 27 jaren oud, geboren te St. Josse te® Noode, Eene bekeering De heer Louis Pasteur, de Parijsche geleerde, heeft de vrijmetselarij afge zworen en is dezer dagen, voorbereid door de® pater Dominicaan, den eerw. heer Boulanger' tot de Katholieke Kerk teruggekeerd. Dat viel hem tegen Een pochhans kwam 10 een restaurant te Macrane. Hij dineerde goed trok zijn sigarenkoker uit den zak, nam da»» uit bedachtzaam een havana. Hierop greep M even bedachtzaam naar zijne portefeuille, daaruit een biljet van vijf mark, stak bet brand en stak daarmede zijne sigaar aan. Toe" een der gasten opmerkte, dat hij beter had g6' daan met het biljet aan een armen drom®' te geven, begon de jongeman te lachen en Ue hij het overblijfsel van het biljet zien. Op hetzelfde oogenblik bestierf hem echter de la"'1 op de lippen en riep hij uit//Dromme ls, d'1 was een echte Weder bracht hij de poB£' feuille te voorschijn en onder het gelach aanwezigen constateerde hij, dat hij, in pla»" van een der voor zijn doel nagemaakte biljet' ten, een echt biljet van vijf mark had genom6"' Een groot werk. Voor den aanleg van d1'1' Jungfrau-spoorweg wordt een kapitaal f»'1 fr. 9,000.000 (fr. 5,000.000 in aandeel^ fr. 4,000 000 in obligatiën) gevraagd. Een f' deelte daarvan is reeds geplaatst. Waarschip' lijk zal nog in Augustus van dit jaar een a®! vang worden gemaakt met den aanleg van sectie ScheideggEigergletscher. Acht menschen gedood. Maandag heeft bofe!' het zuiden van Zweden een onweder gewoed' dat een ernstig ongeluk ten gevolge heeft ëe' had. Bij Weziö sloeg de bliksem in een schuld' waarin negen mannen envijf vrouwen eene schu1 plaats hadden gezocht. Acht mannen werde", door éénen straal gedood, de schuur brand® af. De vrouwen kwamen met den schrik Tfï' De negende man werd zwaar gewond. Een spoorweg-ongeluk. De sneltrein tussc^J Weenen en Salzburg kwam gisteren bij het stab" Eiohgraben in botsing met een goederentr®'1' Eenige goederen-wagens werden verbrijzeld, o.a. een waggon waann een aantal koeien werd vervoerd. Twee der veedrijvers, die dit transp0 begeleidden, werden licht gewond. Verder be de zaak zonder ernstige ongevallen af. tijd duren, en de heer Von Rehfeld zon he1" niet meer ontkomen. V. Keeren wij naar het station terug. //Weg, Dorothea! Roer me niet aan! ïuS. i schcn ons bestaat geen gemeenscbap mce. riep Von Rehfeld's vrouw en week voor oude kamenier uit, die haar naar gewoo" behulpzaam wilde zijn, bij liet ontdoen vi' haren mantel in de kamer, die haar in 't8 tionsgebouw aangewezen was. Met vertoornden blik keerde haar de oude rug toe en ging in het naaste vertrek, ter' zij schold op de ondankbare, die niet om h»| echtgenoot treurde, die haar toch zoozeer mind had, maar slechts aan zijn moord®111', dacht en middelen zocht om dien te vcr°!l s chuldigen. Erna sloeg geen acht op deze woordeOi veel had zij in de laatste uren beleeld ett® dervonden om nog met hare dienstmeid twisten, die zij verdacht ook een hoofdrol speeld te hebben in 't complot, dat zij j. Benno ten offer waren gevallen. Ofschoon,) reis, die zij met Benno had gedaan, slechts was en beiden ook nog aan wantrouwe^ blikken waren blootgesteld, was het hun fJ- mogelijk geworden, eenige woorden ter op dering te wisselen. l Veel woorden waren er immers niet ter klaring noodig, daar eene innerlijke sU steeds te zijnen gunste sprak en Benno 1> nooit ontrouw was geworden Wat zij ech elkaar niet vermochten te zeggen, raadde» Wordt vervolgd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 2