BIINX K IN LAX D, Koloniën. Op Atjefa is weer een opstandje uitgr- brokeD. De civiele en militaire gouver neur heeft telegraph'sch medegedeeld, dat in den nacht van den 7en op den 8sten het Chiueesche kamp te Telok-Semawé door eene bende, ongeveer 30 man sterk, werd beschoten. Aile Chineezen vluchtten naar het versterkt etablissement, terwjjl de kwaadwilligen de poort van genoemd kamp forceerden en de huizen in brand staken, welke, op vier Da, geheel afbrand den. De brandstichters werden daarop door geweervuur verdreven en lieten twee doodeu en een gewonde achter. Ons verlies bedroeg twee gewonden (Chineezen), dat der kwaadwilligen drie dooden en zeven gewonden. Van de vluchtenden werden nog eenige achterhaald onder welke Tengkoe bin B 1 a n g Ara. De schade wordt op f40.000 geschat; een gedeelte der Chineezen is naar Pinang teruggekeerd. GEMENGDE BERICHTEN. Journalistiek. Het onweder. Ongelukken. Branden. Diefstallen. Voor geest en hart. Allerlei. De aanbieding aan het Departement van Oor log gedaan, voor de vervaardiging van geweren in het binnenland, is ingetrokken, nadat ge bleken was, dat de, door het syndicaat ont worpen op te richten fabriek geen voldoend productie-vermogen had, om te voldoen aan de door den Minister, in de vergadering der Tweede Kamer op li Maart 1.1gedane con cessie. Eene poging, in het belang van de nationale nijverheid gedaan, om daarna de ondtrhande- lingen voort te zetten, ten einde, desnoods op den grondslag van een langeren leveringster mijn, dat overeenstemming te geraken, heeft niet tot eene gunstige uitkomst geleid. EDAM, 16 Augustus. Bij gelegenheid der jongste landbouwtentoonstelling alhier die zoo uitnemend slaagde, vervoerde alleen de «Noord- Hollandsche Tramweg-Maatschappij'/ p. m. 10 000 passagiers. SCHEVENINGEN, 16 Augustus. Door de ingezetenen dezer plaats zal aan H. M. de KoniDgin-llegentes een adres worden aangebo den tot het bekomen van een visschershaven. Niemand mag teekenen die niet den leeftijd van achttien jaren bereikt heeftvrouwelijke ingezetenen die het hoofd van een gezin zijn of het beroep van boetster uitoefenen mogen eveneens het adres onderteekenen. BEVERWIJK, 16 Augustus. Bij den kolfwed- strijd in "Maison Stroucken// alhier eergisteren gehouden, behaalde de le prijs J. van der Does, van Beverwijk, met 114 punten; 2e pr. H. v a n der Laan, Haarlem, met 96 punten 3e pr. J. Timme r s, Haarlem 90 punten serie-prijs K. Boo ij. Krommenie, met 35 punten. Gisteren middag is op bevel van den plaat selijken commandant te 's Gravenbage op voor stel van den auditeur-militair de indaging bij trommelslag bevolen van den 2e luitenant kwartiermeester B. L. J., uit Leiden, die voort vluchtig is. Te kwart voor tweeën begaf zich daartoe een tiental tamboers van de Oranjeka zerne naar het huis van bewaring. De volkstrein van de richtingen Emmerik en Zutfen naar Amsterdam vervoerde Woensdag 2158 personen naar Amsterdam, van welke er 900 afkomstig waren uit Arnhem. De Amsterdamsche Tentoonstelling is Don derdag bezocht door 11500 betalende personen. Te Gouda worden sedert 31 Juli jl. vermist: Twee 41/2 pCt. Russische pandbrieven nos. 54363 en 54365, groot Rs. 100. De commis saris van politie te Gouda verzoekt opsporing en bericht. Een 30-tal metselaars en stucadoorsgezellen heb ben zich te Tilburg tot eene vereeniging gevormd, om te trachten loonsverhooging te krijgen. De slager A. Bakker, te Oudkarspel, zon dezer dagen een paard slachten, dat door het breken van een der achterpooten voor zijn werk ongeschikt was geworden. Om het dier naar zijne woning te vervoeren, bond hij het een touw om den bek, den nek en de voorpooten, <n sleepte het zoo, met behulp van een tiental gedienstigen, over een weg van niet minder dan 70 el. Het ongelukkige dier trilde van Mijns inziens van den zeekant, dokter! antwoordde Petersen, een jongman van zeer vernuftig uiterlijk, die eerst sedert kort als j politiedienaar naar E. gekomen was. Noch Hanzen, noch zijn knecht zijn dicht bij 't strand geweest en toch zie ik hier een aantal voet stappen. Beide heeren overtuigden zich van de juist heid dier opmerking, die voetstappen waren verschillend, kwamen dus minstens van twee personen voort. De hooge hielen van laarzen waren zelfs duidelijk zichtbaar in de weeke klei; ook moesten die laarzen naar den indruk te oordeelcn, klein en sierlijk geweest zijn en konden dus niet van den boer voortkomen, j Petersen trok, op des Burgemeesters bevel, met behulp van een der arbeiders den doode j eene laars uit, die in sommige voetstappen pasten, terwijl de andere eenigszins grooter waren. Hij is dus levend aan land gestapt, be merkte de geneesheer. Buiten de voetstappen vond men nog hier en daar geronnen bloed op den grond, dat reeds door de aanwezigen verspreid was ge worden. De Burgemeester stelde nog een onderzoek in naar de bezitting des vreemden, wiens klee- j ding zeer sierlijk w s. Maar hij vond niets wat over de persoonlijkheid des verslagenen eenige opheldering kon geven, daar zijne zak ken ledig waren en Viij noclv geld, nocb beurs, noch uurwerk had Hoe zeer men er op be'- dacht geweest was elk spoor uit te wissohen, bleek uit het feit dat uit den hoed zelfs den pijn en wendde wanhopige pogingen aan om zich van zijne beulen te ontdoen. Naar aan de Alkm. Ct.aan welk blad het bericht is ontleend werd medegedeeld, is tot heden tegen de bedrijvers van deze onmen- sclielijke daad geen proces-verbaal opgemaakt. De Amsterdamsche Kegelbond zal op 18 en 19 dezer een corps- en personeelen wedstrijd houden in het lokaal //Plancius// Concerten, bals en dergelijke festiviteiten zullen aan deze wedstrijden nog meerdere aan trekkelijkheid leven. Donderdag-avond ondervond de trein welke 6.10 van Amsterdam vertrekt, 25 min. vertraging door het breken van eene veer van het post- rijtuig, dat daardoor te Leiden uit den trein moest worden verwijderd. Een aantal handen waren noodig om de voor Engeland, Frankrijk en België bestemde posten en pakketten in een ander rijtuig over te brengen. Door dit ongeval misten vele reizigers te Dordrecht de aanfluiting naar Tiel en Nij megen. Het Panorama Jerusalem te Amsterdam is Woensdag 11. bezocht door 1869 personen, het hoogste getal tot heden per dag bereikt. Het zal nog slechts enkele maanden alhier te bezichtigen zijn. De waarnemende stationschef te Kuilenburg is door een ondankbare beetgenomen. Jl. Zon dag vervoegde zich aan het loket een net ge kleed heer om een kaartje enkele reis naar Amsterdam. Toen het op betalen aankwam, bespeurde de heer tot zijne groote ontsteltenis,dat hij zijne portemonnaie, waarin volgens zijne bewe ring ongeveer f9 was, miste. Met betraande oogen verzocht hij den waarn. chef vriendelijk hem toch bet kaartje te geven, daar hij te Amsterdam moest zijn. Hij zou alsd-n degel den overmaken De Ambtenaar verstrekte hem het bewijs, maar tot heden zijn de kosten nog niet voldaan. Door een looper van de gemeentegasfabriek op Eijenoord is bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van eene portefeuille met f800 aan bankpapier. De man beweert het geld in eene fabriek aan de Maaskade te zijn kwijtgeraakt. Uit Zwolle vernemen wij, dat aldaar alle handen aan het werk zijn om onze geliefde Vorstinnen bij het bezoek aan deze stad, waar dig te kunnen ontvangen. Versieringen worden aangebracht langs de straten en aan het station zeer fraaie decoraties daargeste ld. Een eere poort in 16e eeuwschen stijl wordt er opge richt, zoo ook zullen eerepoorten verrijzen aan de sehoenkui perburg enz. Op de Groote markt is men bezig met een muziektent op te slaan waarin muziekuitvoeringen worden ge- geven. Een groot waterfeest waaraan een wed- strijd wordt verbonden, zal in de stadsgrachten worden gegeven. De woning van den Commissaris der Koningin wordt versierd en een fontein er voor geplaatst zal haar waterstralen naar omhoog werpen. Er heerscht te Zwolle reeds groote geestdrift en het is te verwachten dat ons helder, frisch stadje, dat zoovele fraaie woonhuizen en zeer bezienswaardige gebouwen telt, tijdens het drietal dagen dat de Vorstinnen hier zullen doorbrengen een recht feestelijk aanzien zal hebben. Gistel en-voormiddag is te Zaamslag een moordaanslag gepleegd op den beer C De Bokx, burgemeester van die gemeente. Drie personen vielen hem op zijne weiden aan, sne den hem bijna den hals af, wierpen hem in een put en namen de vlucht. Volgens een laatste bericht hoopt men den heer De Bokx in het leven te houden. De Justitie uit Middel burg is onmiddellijk naar Zaamslag vertrok ken. Gisteren-namiddag omstreeks 2 uren werden te Scheveningen eene dame en een knaapje met levensgevaar uit zee gered door den heer W. A. K roller. Honderden mensehen zagen het angstige schouwspel aan. Toen de heer Kröller met dame en kind belast het strand naderde, werd hij met gej uich begroet. Met veel moeite en zorgen werd de dame tot bewustzijn ge bracht. Dit is de 6e maal, dat de heer Kröller een menschenleven redde. In het ivater gevallen. Te K iel is een treurig ongeluk gebeurd. Aan het havenhoofd aldaar ligt een Turksche torpedoboot waaraan repa- ratiën gedaan moeten worden. Toen om 12 uur de werklieden, die daar bezig zijn, gingen schaften, is de loopplank, welke het schip met den wal verbond, onder hun gewicht bezweken naam der firma gescheurd was. Dit werd door den soherpzichtigen Petersen al spoedig opge merkt. Intussehen was de visschersboot aangekomen, die de melk naar de stad zou varen, en ijlings maakten de boer en zijn knecht zich gereed, terwijl de dragers den doode uit het bootje hieven en op de baar legden. Thans, nu 't volle licht des dags alles ver lichtte,zag men eerst dat het een schoon jonkman was van lijn. voornaam uiterlijk. Haar en baard waren kelderblond, zijne gestalte middelgroot en slank. Wie was hij, de arme, die hier in volle jeugd in vollen bloei des levens zoo verschrikkelijk zijn jong leven moest eindigen. Met donkeren ernstigen blik ging de ge neesheer naast den Burgemeester achter den treurigen stoet. Onwillekeurig moest hij zijn eenigen zoon gedenken die eens voor eenige jaren in wilden trots vaderhuis en vaderland verlaten had en sinds dien. tijd verloren was. Wellicht rustte ook hij, gelijk deze doode, in vreemde aarde onbekend en onbeweend. //Ik wil de begrafeniskosten dragen», sprak hij plotseling, „de ongelukkige zal niet gelijk een bedelaar in den grond gestoken worden Verwonderd keek de Burgemeester op. Wat, Eranzenius, gij wilt Ja, vriend Holenberg!» antwoordde de geneesheer haastig, //de doode neemt heel mijn leedgevoel in. Ik kan de gedachte niet ver dragen, hem, die eveneens tot geluk bestemd was, zoo armzalig tot du laatste rust te zien zoodat allen, die er op waren,in het water vielen. Twee lijken zijn opgevischt, drie werklieden worden vermist en dë andereu zijn zwaar of licht gekwetst uit 't water gehaald. Ook eene belooning.Then rijk heer verloor op de reis van Offenbach naar Frankfort eene som van 78,000 Mk. Hij gaf den eerlijken vinder als belooning20 pfenningen. Een flink bod. Een Amerikaansch uitgever heeft Sarah Bernhardt 384 000 gulden geboden voor haar //mémoires//dat is 144.000 gulden meer dan Macaulay van Longmans kreeg voor zijn //History of Engeland." Te koop aangeboden in Frankrijk. Het Hof der Seine heeft de volgende prijzen vastgesteld, waarvoor de bezittingen van den graaf van Parijs worden te koop aangebodenChateau d'Eu vijf millioen fr.. Chateau Amboise 60,000 fr. Chateau des Bories 400,000 fr., Tréport 26,000 fr., Mers 4800 fr., Cannes 300,000 fr., landerijen 200,000 fr., palais Villamanrique 400,000 fr. Oproer in Italië. In verschillende provincies is een opstand uitgebroken onder de boeren. Te Rosanna heeft de bevolking zich meester gemaakt van het Gemeentehuis te Ravenna werden velen in hechtenis genomen wegens verzet en te Bucheri hebben de boeren een heerenhuis in brand gestoken. Zeilwedstrijd op de Schelde. Bij de op 13 dezer op de Schelde voor Antwerpen gehouden zeil wedstrijden ter gelegenheid van de feesten van de 100-jarige vrijverklaring der Schelde, werden door de Hoilandsche jachten Yum, Yum, Sperwer, Manolia eerste prijzen en door de Iscs, llollandi'i, Ebisabeth en Nora tweede prijzen behaald. 47 vaartuigen namen aan de races deel, die door eene flinke, stijve bries be gunstigd, een fraaien aanblik boden. He prijzen werden door den burgemeester van Antwerpen, den heer Van Rijswijk, per soonlijk uitgereikt. Een lijk verbrand. Het stoffelijk overschot van Eriedrich Engels, den vermaarden socialist, is te Woking verbrand. Ongeveer 150 personen woonden het schouwspel bij. Er werden toe spraken gehouden door socialisten van allerlei natiën Liebkneeht, Bebel, Lafargue, Anseele, Yan der Goes en Aveling. Uit alle wereldstre ken waren kransen gezjnden. In een afgrond gestort. Op de //Jungfrau// zijn twee toeristen uit Weenen, die zonder gids den berg beklommen, in een afgrond gevallen. Een werd gered; de ander werd door den val gedood Zoo iets kon verwacht worden. De Neder- landsche anarchist Cohen, die als een der be schuldigden in het //proces der dertig» te Parijs bij verstek veroordeeld werd tot 20-jaren dwangarbeid, is uit Londen te Parijs aange komen, om daar terecht te staan voor het Hof van Assisen. Hij zal vermoedelijk, evenals zijn medebeschuldigden in dit proces, wel worden vrijgesproken. Spoorwegongeluk. Een goederentrein op weg van Ostende naar Verviers over Schellebelle is in botsing gekomen met een passagierstrein, welke uit I russel vertrok, bestemd naar Os tende. De chef van den personentrein moet gedood en een conducteur en een machinist moeten zwaar gewond wezenmaar van de passagiers moet niemand ernstig letsel beko men hebben. De materieele schade is aan zienlijk. De treinen van en naar Ostende onder vonden veel vertraging door de versperring van den weg. Hoe langer hoe gekker. Twee studenten uit Nancy die te Parijs vertoeven, hebben een weddenschap aangegaan om naar huis te loo- pen op hunne handen,terwijl een ander hunne voeten vasthoudttelkens een half uur achter een. Op die manier rekenen zij den weg van Parijs naar Nancy in twintig dagen af te leggen. Ontsteltenis in het kamp der socialisten. Te Roubaix heeftde leider der werklieden een zekere Rerguet, zelfmoord gepleegd. In een brief ach tergelaten, aan de socialistische hoofden ver wijt hij hun, dat zij hem een rol hebben laten spelen, waardoor hij zijne familie en zijn arbeid heeft verwaarloosd. Een rijk geschenk. E' n Amerikaan die Car men Sylva (Koningin Elisabeth van Rumenië) als schrijfster bewonderd, laat eene piano als geschenk voor haar maken die f187,000 zal kosten. Roovers aan 't werk. Te Tiflis is uit Ward, in Turksch Armenië, bericht ontvangen dat eene brengtn//. //Nu.zooals gij wilt," knikte de Burge meester, „onze stadskas zal u zeker danbbaar- der zijn dan de doode, van wien niet eens te ver wachten is, of hij niet zelf den dood gezocht heeft.// Dat kan ik niet gelooven; de steken, welke ik hij vluchtig onderzoek gezien heb, komen voort van een spitsen degen of dolk, de eene is midden in 't hart gedrongen en heeft zijn oogenblikkelijken dood ten gevolge gehad. Overigens is immers ook geen wapen bij hem gevonden, en de aanwezigheid eens tweeden persoons al vast bewezen. Nu dan zal het een duel geweest zijn; dat is misschien nog de beste veronderstelling. //Zeer waarschijnlijk//, knikte de genees heer „een tweestrijd op leven en dood zonder getuigen en geneeskundige hulp, waar zeker de betere de nederlaag heeft geleden.// Het gesprek staakte nu; men naderde de stad, waar de akelige geschiedenis reeds door boer Hanzen, die met zijne melk voor den droevigen stoet was aangekomen, was bekend gemaakt. De nieuwsgierigheid der bevolking was opgewekt. De politiedienaar Petersen had moeite om de toegesnelde menigte'af te weren. Zeer af gemat betrad de Burgemeester eindelijk weer den drempel zijner woning. Wie was de doode? Niemand meldde zich aan, ofschoon de ge beurtenis door alle dagbladen verspreid en daarbij een nauwkeurig signalement des ver- slagtne gegeven was. rooverbende, onder aanvoering van een kolonel der Koerdische paardentroepen, het dorp Posq- kan heeft verwoest; door eene andere bende het dorp Sajaikan in brand gestoken. Werkstaking. De werklieden te Carmaux trekken zich de haren uit van spijt dat zij aan de raadgevingen der opruiers gehoor gaven door de werkplaatsen te verlaten die de pa troons nu zelfs niet meer op de vroegere voorwaarden willen openen. Zij staan buiten do deur der fabriek. De werklieden te Carmaux hebben de kip, die de gouden eieren legde, gedood. Koningin Nathalie in 't gevecht. Na eene kerkelijke plechtigheid te Belgrado hadkoningin Nathalie nauwelijks met een harer hofdames in het rijtuig plaats genomen, toen zij aangevallen werd door eene vrouw uit het volk. De Ko ningin die een paar geduchte slagen ontving, verloor echter haar tegenwoordigheid van geest niet. Zij liet den koetsier stil honden, stapte uit het rijtuig en vatte de vrouw, die ha/ar aanviel, beet. De vrouw werd toen door de polilie-agenten in hechtenis genomen. Ernstige gevo'gen heeft dit incident niet gehad. Tever geefs had deze vrouw beproefd toegang te ver krijgen tot den Koning, ten einde haar grieven mede te deelen. Vandaar, dat zij tot het plegen van dezen aanslag overging. Volgens een besluit van de commissie, ver leden jaar op het eerste Internationaal Congres van de Pers te Antwerpen benoemd, zal dit jaar van 13 tot 17 September te Bordeaux het tweede Internationaal Congres van de Pers ge houden worden. Op dit congres zal in de eerste plaats het plan van de oommissie tot het vor men van een Internationalen bond journalisten kringen worden behandeld. Voorts zullen ter sprake komen de rapporten over de bescher ming van de letterkundigen eigendom van arti kelen en beriehten in dagbladen, over de inter nationale telegramtarieven en het vakonderwijs. Leden van het comité, dat zich te Bordeaux heeft gevormd zijnde heeren Gounouilhou, hoofdredacteur van de Gironde, voorzitter Cordier, onder-voorzitter, Goin, penningmeester, Moine, Routuriér en Lafarque-Pecazes, allen Bordeauxsche journalisten Aan het Bestuur van den Nederlandschen journalistenkring is verzocht een udélégationu te zenden. Bij het laatste onweder sloeg' de bliksem in eene boerenwoning te Zenderen bij Almelo, de voordeur werd verbrijzeld en het huis in I brand gezet. De vrouw des huizes, die te bed 1 lag, werd met groote moeite uit het brandende huis gered. j De woning brandde met den geheelen in boedel en den pas binnengehaalden oogst tot den grond toe af. Twee koeien, een kalf en dertien varkens werden met de grootste moeite gered. Te Renkum sloeg de bliksem eenige pannen van eene woning, en vernielde daarna het plafond zonder brand te veroorzaken; de be- woners kwamen met den schrik vrij. In de papierfabriek van den heer Van Houtum te Uohelen sloeg do bliksem in, bracht I nog al schade aan en zette het gebouw in brand. De brand weri spoedig gebluscht. De Maria's-hoeve in den Eicrlandscben polder werd door den bliksem getroffen. Het hemelvuur slingerde eenige pannen weg, sloeg splinters uit den houten wand en streek ra kelings langs het hout in de schuur, doch veroorzaakte gelukkig geen brand. Te Oosterhout (N.-Br.) is de bliksem ge slagen in den toren van de St. Corneliuskerk en veroorzaakte aan het electrische uurwerk vrij wat schade, doch geen brand. I Ook bij den landbouwer K., op den Hout aldaar, is de bliksem ingeslagen, waardoor j een begin van brand ontstond, welke echter spoedig gebluscht werd. Bij het zware onweder, vergezeld van hevige regens, dat Woensdag hoven Walcheren losbrak, is onder Domburg de bliksem ge slagen m eene boerenbehuizing, gelukkig echter zonder brand te veroorzaken of de bewoners te deren. De straal ging tusschen hen door en zocht een uitweg door den schoorsteen, op zijn weg enkele kleinigheden vernielende. Een met verlof zich te Soest bevindende marinier is hij het baden in de Eem, ver dronken. Zijn lijk is eenige uren later opgehaald. Toen Maandag de landbouwer H. te Dale, gem. Aalten, aan het ploegen was, schrik te een der twee paarden voor een zak been dermeel, en sleepte H. met den ploeg en het andere paard in eene sloot. De man kreeg daar bij een beenbreuk en eene ernstige wonde van De geneesheer had zjjn woord gehouden en de begrafeniskosten des rampzaligen alleen ge dragen, ja zelfs er voor gezorgd, dat de halve bevolking van 't stadje de met bloemen en kran sen bedekte baar volgde. Een der geestelijken hield uit eigen beweging eene gevoelvolle rede aan de geopende groeve. Zoo welfde zich de heuvel des grafs over het bloedige geheim. Eea eenvoudige grafsteen waarop niets dan de datum van den akeligen morgen te lezen was, waarop de doode gevon den werd, was alleen, wat er van zichtbaar bleef. Men sprak er nog eenigen tijd over, totdat de oorlog welke zoovele offers vorderde, de ge dachte aan den slapende onder den naamloozen steen verdrong. Alleen de geneesheer Eranzenius en zijne dochter verzorgden de bloemen op het een zame gaf. II. Sir Horatio. In de „City" het eigenlijke hart der groote hnndelsmetiopole, Londen, niet ver van de Bank, bevond, zich in een groot, zeer oud ge bouw der King-William-Street de even rijke als hooggeschatte firma James Palmer. De chef des huizes, Sir James Palmer, eene zeer lange en magere persoon met het meest Engelsehe gezicht ter wereld waarop enkel rekenopgaven te lezen waren, blikte niet eens van zijne boeken op, toen do kantoorbediende het ploegijzer, terwijl het paard den rug brak en afgemaakt moest worden, Op rlen Denneweg te 'sHage viel Don derdag-middag een loodgieter uit een dakgoot op de straat. Naar hel ziekenhuis overgebracht, bleek de ongelukkige bij aankomst aldaar reeds te zijn overleden. In de meubelmakerswerkplaats van de firma Hendriks en Bouman te Rotterdam is een felle brand uitgebroken die veel scbade heeft veroorzaakt. Hevig sloegen de vlammen uit, de brandweer was er weldra ter plaatse en wist de brand tot het perceel te beperken. De schade is vrij belangrijk. Donderdag-middag brak onder de gemeente Maasdam een felle brand uit in de schuur van W. Vrijland. Drie boerenhofsteden en twee arbeiderswoningen brandden tot den grond toe af. In den nacht van den 14en op den 15en dezer werd brand ontdekt in eene groote land- bouwschuur te Sint Kruis. 9 werkpaarden en 3 jonge paarden, 9 koeien, 3 vaarzen en 2 stieren kwamen in de vlammen om; eene partij landbouwgereedschap en eene groote partij on- gedorschte rogge verbrandde, slechts eene koe en 4 kalveren zijn de vlammen ontkomen. Hoewel de gebouwen en het vee verzekerd waren, zal de eigenaar toch een groot verlies lijden. Ongeveer 40,000 pakken geperst stroo bij de strookartonfabriek Union// te Oude Pekela, zijn verbrand. Omtrent den te (Ironsveld (L.) plaats gehad hebbenden brand wordt nader gemeld, dat een 16 tal woningen, bewoond door een even groot aantal gezinnen, eene prooi der vlam* men zijn geworden. De brand, welke te 2 nul uitbrak in de schuur van den landbouwer R., en dien men, wegens gebrek aan water, niet kon stuiten, eindigde eerst te 1 uur 's nachts. Alhoewel alle huizen, op twee na, verzekerd zijn, zal deze ramp zich nog lang bij de bewo* ners doen gevoelen, daar de op dat oogenblik in de schuren aanwezige veldvruchten niet door assurantie gedekt werden. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Limmen (N.His de boerenwoning bewoond door J. Schouten in de asch gelegd. Al het hooi ging daarbij verloren. Zekere S. is door de Iiaagsche politie naar Utrecht overgebracht, verdacht de dader te zijn van den onlangs aldaar ten nadeele van prof. G., in de Maliebaan, gepleegden diefstal. S. heeft reeds bij herhaling kennis met de Justi tie gemaakt. De kastelein W A. A Koppens te Haar lemmermeer is door een 10-jarigen knaap wo nende in de Huigsloot aldaar bij herhaling bestolen. De jeugdige dief had zich toegang verschaft door het uitsnijden van een glasruit. Van een en ander is door den gemeente-veld wachter proces-verbaal opgemaakt. Inbrekers hebben op het buitenverblijf van den heer Jhr. Mr. P. van Meeuwen, ge legen langs den Sint Michielsgestelschen weg onder Vucht, diefstal gepleegd. Ontvreemd zijn meer dan honderd stuks zilver, waaronder trekpot, melkkan twee crème lepels een aantal lepels en vorken, koffielepeltjes, enz., De eigenaar heeft een som gelds uitgeloofd voor hem, die aanwijz:ng kan doen. Vier jaren geleden is in dezelfde villa nog eens inbraak gepleegd; toen was er echter niets van der dieven gading. Waar geen schaamte is, daar is geen eer. Stille haat is erger dan openlijke vijandschap. Wie tegen stroom moet roeien en met tegen wind zeilen, leert de menschen kennen. De tijd vliegt. Student (schrijft aan zijne oudersl //U kunt u niet voorstellen, hoe vlug bij 't studeeren de tijd omvliegt. Ik ben nu de maand al ten einde, ofschoon het pas de twaalfde is.// Ook uitspanning. Ik verlang erg naar het zomerseizoen. Dan ga je zeker op reis Ik niet, maar mijne schuldeischers. Op zijne wenken bediend. R o o v e r (uit een heg komende), Mag ik u een weinig vuur verzoeken Heer (hem een geladen revolver voor den neus houdende). Welzeker, met genoegen! een brief en een kaart op tafel legde en dan aarzelend aan de deur bleef stgan. Wat moet er nog, Davis? vroeg Sir Pal mer na een wijl vreemd opkijkend. Sir, de genteleman wacht op antwoord. Eenigszins onwillig greep de koopman het kaartje en daarna met zekeren haast den brief, dien hij opende en ras doorliep. „Hm, hm„, lispelde hij, //daarvoor moet ik eene uitzondering maken. Geleid den gentle man in de ontvangzaal, Davis!// De knecht verdween. Middelerwijl las Sir Palmer nogmaals den brief, welke eene aanbeveling bevatte. Half ge luid las hij //En zoo waarde Sir! geef ik u rnija //neef en eenigen erfgenaam over aan uwe vnend- //schap en rechtschapenheid, in de hoop, dat //hij zoowel u als miss Palmer bevallen moge. „Zijne helblauwe oogen, zijne blonde haren en //blonde baard zullen hem, denk ik, de ge- //negenheid van eiken Engelschman winnen; //wijl hij zich daardoor als zoon zijner moeder, //eene Engelsehe, kenmerkt.// Sir Palmer vouwde den brief dicht, stak hem in zijne brieventasch en liet een oogenblik 't oog rusten op de kaart waarop in sierlijke letters te lezen was: HORATIO BENETT.// De jonge man heeft ongewoon lang op zich laten wachten, prevelde hij voor zich. Reeds in het begin van Maart was zijne aankomst be paald en nu zijn we reeds op t einde der maand. Dat getuigt van nalatigheid, een slecht koopman! Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 2