Sk I MARKTBERICRÏm B ft U BftB tëliJ 0 HTEJSi Laatste Berichten. Diefstallen. Ongelukken. Branden. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. generaal, baron Van der Smissen, die zich voor het hoofd schooteen maand later stierf een zijner broeders onder dezelfde omstandigheden; kort daarop benam een andere broeder zich te Parijs het leven en nu heeft] de laatste der vier broeders zich te Vichy voor liet hoofd ge schoten. Zwaar gekwetst is deze laatste baron Van der Smissen naar het hospitaal gebracht men hoopt hem nog in het leven te behouden. Minder aangenaam. Een gezelschap van 15 Hollandsche wielrijders, dames en heeren, is te Erankfort door de politie opgebracht, omdat zij geen nummers aan hun rijwielen hadden, zooals de plaatselijke verordening voorschrijft. Op het politiebureau werden hunne namen opgeteekend en na eene bepaalde som gestort te hebben, werden zij weer vrij gelaten. Een zeeramp. Bij Blankenese, niet ver van Hamburg, zijn het stoomschip Concordia en de stoomsloep Alex. Beckmann in botsing gekomen. Van de 25 personen, die zich aan boord der barkas bevonden, werden slechts enkelen gered. Volgens een telegram van Wolff zijn 17 per sonen verdronken, waarvan er 8 tot hetzelfde gezin behoorden. Socialistische redenaarste,ne school voor socia listische redenaars te vormen, is te Parijs op gericht. Er zullen twee vergaderingen per maand gehouden worden, waarin iedere aanstaande rede naar eene rede houden of een opstel voorlezen moet over een actueel vraagstuk. VermoordOmtrent den moord gepleegd op den 70-jarigen heer Wacquant te Esch (Luxem burg) vernemen wij nog, dat hij in zijn afgele gen woning vermoord is gevonden, waarschijnlijk dooi dieven die door een venster a m den ach terkant van het huis naar binnenklommen. Alle gelden en voorwerpen van waarde in huis zijn gestolen. Van den moordenaar of de moordenaars is tot dusver geen spoor ontdekt. Aplen-ongeluk. De Londensche advocaat Ben jamin Eyre is, toen hij eene eenzame wandeling deed op den Sparrenhorn, in een afgrond geval len en om het leven gekomen. Een verschrikkelijk geval. Omtrent het instor ten v»n het Gumry Hotel te Denver, in den Amerikaanschen staat Colorado, een gebouw van vijf verdiepingen, vernemen wij nog, dat het aantal dooden op 20 geschat wordt, terwijl een groot aantal menschen gewond zijn. Veertien dooden zijn reeds gevonden. De ramp is ont staan door het springen van een stoomketel waar door tevens brand ontstond. De vlammen ver spreidden zich zoo snel, dat men de ongeluk kige slachtoffers die nog leefden tusschen het puin niet kon helpen. Een zonderling, De broeder van den Koning van Portugal reist onder den naam van graaf Van Eontaiva door Frankrijk, in eene groote, gele koets, getrokken door zes muilezels en ver gezeld door een intendant en vijf bedienden. Hij bezocht te L:moges en elders verscheidene j porseleinfabrieken, waar hij bestellingen deed. Te Bessiles woonde hij Zondag een schietwed- strijd bij, en toen daar de Marseillaise gespeeld werd, hoorde de Prins dat lied aan met den hoed in de hand. De vorstelijke reiziger is op weg naar Parijs. Eene werkstaking bedwongen. In de mijnen te Zagorzer, bij Kattowitz is op echt Russische manier een einde gemaakt aan eene uitgebroken werkstaking. Eene afdeeling kozakken kwam aan j en aan veertien der ergste opruiers werd een j portie kuoedslagen toegediend dat hun hooren en zien verging. I Na Stambouloff prins Ferdinand. De toestand te Sofia is zeer treurig, nauwelijks is Stambou- j loff, de bewaker van Bulgarije voor Russischen 1 invloed, vermoord, of nu reeds worden aan het paleis te Sofia tal van dreigbrieven ontvangen I die de omgeving van vorst Ferdinand beducht maken voor een aanslag. Het paleis wordt I nauwlettend bewaakt Hoog in de lucht. Verleden jaar heeft een geestelijke een H. Mis opgedragen op den top van den Mont-Blanc. Hij moest zich echter tevreden stellen met een groot ijsblok als altaar. Thans heeft een Italiaansch priester op den top van den Rocciamelone, die wel niet zoo hoog is als de Mont-Blanc maar toch nog 3535 meter hoog is een houten kapel laten bouwen, die weldra zal worden ingewijd. Eene ontploffing An de Carnegie-ijzergieterijen te Braddock (Pennsylvanië) had gisteren een ontploffing plaats, waarbij 9 man gedood en 16 gewond werden vijf dezer laatsten doodelijk. Berlijnschepolitie. Eene zeer prijzenswaardige opvatting van zijn consigne heeft een politie agent te Berlijn getoond.De man werd door eene dame te hulp geroepen, die het slachtoffer ge worden was van de onbeschaamdheid van een straatjongen. Hevig verontwaardigd rende onze veiligheidsbewaarder den bengel achterna, maar zoodra deze eene zijstraat insloeg, verklaarde hij niets meer te kunnen doen, daar die straat bui ten zijn wijk lag In een alleenstaand gebouwtje, dat te Bever wijk gebruikt wordt voor kantoor van den Rijks ontvanger is in den nacht van Zondag op Maan dag ingebroken.Waarschijnlijk met een valschen sleutel binnengekomen, heeft de dief uit een geldbakje dat in een kast stond f 24, gestolen. Meer geld was niet aanwezig zoodat hij zich daarmede tevreden moest stellen. Te Wormerveer is ingebroken in de tijde lijk onbewoonde villa //Kinheim// van mevrouw Laan. Verschillende voorwerpen werden open- 1 gebroken en beschadigd, maar aangezien er geen contanten aanwezig waren, moestea de dieven weder onverrichter zaken vertrekken. Zondag-avond heeft men zich, tijdens de afwezigheid der bewoners, toegang verschaft tot eene woning aan de Voorstraat te Delft en uit eene secretaire, welke men heeft opengebro ken, ontvreemd een gouden dames horloge, een gouden halskettingtwee dito damesringen en een dito medaillon, benevens een klem be drag aan zilvergeld. Te Maartensdijk is eergisteren-nacht bij den Dokter ingebroken. De dieven zijn met eenige zaken van waarde verdwenen zonder dat hun spoor te ontdekken is. In //Engeland// gemeente Smilde (Dr.), is dezer dagen op klaarlichten dag eene geit uit de weide ontvreemd. Men is den handigen dief, die het dier met de trekschuit had vervoerd, op het spoor. Zekere G. J. S. is gisteren-ochtend van Apeldoorn geboeid naar Zutfen vervoerd,als be schuldigd van diefstal van hout, behoorende tot de in aanbouw zijnde boerderijen van den Oranjebond van orde. De beschuldigde moet zijn misdrijf reeds bekend hebben. Een 18-jarig jongeling P. S. uit Hees, is te Weert bij Nijmegen, Zondag in een kolk bij het baden verdronken. Zijn lijk was gisteren nog niet gevonden. Hoe gevaarlijk het is kinderen in de na bijheid van paarden te laten, is dezer dagen te Roon gebleken. Bij het in de weide brengen van een paard, behoorende aan de boerderij van den heer G. U. Kuiper aldaar, heeft het dier het zevenjarig zoontje van den daar in dienst zijnden aibeider een slag tegen het hoofd toegebrachtde toestand van het ventje is zeer ernstig. Een zekere J. Ligthart, te Alkmaar, begaf zich in een schuitje naar de weide om de koeien te melken. Onderweg kreeg hij een toeval, met het treurige gevolg dat hij over boord geraakte en verdronk Zijn lijk werd in den loop van den morgen opgehaald. Tijdens de afwezigheid der moeder viel te Zevenhuizen gem. De Leek, een éénjarig kind achterover uit den tafelstoel en bleef hangen aan het koord, waarmede het daaraan was vast gebonden. Hierdoor smoorde het; de moeder vond bij hare thuiskomst haar kind dood. Ren ongelukdat wel goed afliep, had te Bre da plaats. Een verver, werkzaam op een stella ge. aan den gevel van een huis in de Brugstraat aldaar, stortte door een misstap op de straat. Alhoewel het huis twee verdiepingen hoog was, werden bij het eerste medische onderzoek geen ernstige kwetsuren geconstateerd. Een zekere C. de W. is gisteren in de buitcnsluis te IJmuiden gevallen en jammerlijk verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. In zeer korten tijd is te Dalem bij Gorinchem woning met schuur, hooimijten enz. van G. v W. aldaar eene prooi der vlammen geworden. 70,000 halve K.G. hooi en 5000 garven on- gedorschen graan, bouw- en melk-gereedschappen, 3 varkens en 20 kippen werden mede tot asch. Huis en inboedel waren verzekerd, hooi en graan niet. Door korenbroei is de groote boerenhof stede van den heer Germs te Meeden eene prooi der vlammen geworden. Te Borne zijn vier arbeiderswoningen afgebrand. HAARLEM. Wij verwijzen naar achterstaande advertentie,waarin de heerW.R o b e r t zijnVocaal en Instrumentaal Concert aankondigt, Zaterdag namiddag te geven in de Groote- of St. Bavo- Kerk. Als solisten treden op Mejuffrouw A. B la a uw, (Alt)Concertzangeres 's Gravenhage, de heeren W. E z e r m a n, (Orgel). W. Robert Jr. (Vi ool.), terwijl de Koninklijke Liedertafel //Zang en Vriendschap.// haar welwillende medewerking zal verleenen. Het navolgend programma wordt uitgevoerd: 1. Allegro Mederato uit de 16e Sonate, Rheinber- ger. 2. Aria uit het Oratorium «Elias,» (Zang). Mendelssohn Bartholdy3. a. Ecce, quomoilo mo- ritur (Koor). ,f. Handt -j- 1591. b. Tenebrae factae Sunt (Koor.) M. Haxjdn f 1806. 4. Andante uit het Vioolconcert Mendelssohn Bartholdy. 5. a. Pax vo- biscum (Zang.) Schubert, b. Wenn der Herr ein Kreuze schickt (Zang.) Radecke. 6. a. Aria op de G-snaar (Viool), Bach. b. Prélude uit «Le Déluge» (Viool) Saint-Saëns. 7. a. Grab und Mond (Koor), Schubert.. b. Des Heeren Huis (Koor), Boers.ë Aria uit de «Matthaus Passion» (Zang) met begeleiding van Viool en Orgel), Bach. Jongelingen, die in het jaar 1876 zijn gebo ren en nog niet voor de nationale militie zijn ingeschreven, kunnen zich alsnog ten Raadhuize ter inschrijving aanmelden.Den 3ln Augustus e.k. 's namiddags te 4 uur, wordt het inschrijvings register voor goed gesloten. De Bloemententoonstelling dezer dagen in de Haarlemmerhout gehouden is door 1743 beta lende personen bezocht geworden. De commissaris der Koningin m Noord - Holland, jhr. mr. J. W. Schor er, keerde gisteren uit Carlsbad hier ter stede terug en zal zich Donderdag 28 dezer voor een paar weken naar Domburg begeven. Gisteren-namiddag werd in de Groote of St. Bavokerk alhier,aan de verslaggevers derHaarlem- sche bladen, de kerkbestuurders en eenige no tabelen een raam van gekleurd glas aangewezen. Dit raam is een geschenk van een belangstel lende, die het liet vervaardigen in het atelier 't Prinsenhof, van den heer J. L. Schouten te Delft, naar een ontwerp van den heer A. L e- C o m t e. Het stelt voor Christus en de boe teling, en is zeer kunstig afgewerkt. Het Concert en feest Dinsdag-avond gegeven iu het Brongebouw,is goedgeslaagd. Het pro gramma, dat het Utrechtsch Stedelijk orkest gaf, werd zeer goed afgespeeld en het daarna ge geven „Soiree dansante// eindigde omstreeks één uur. Niet al te druk, was het evenwel zeer gezellig in het Brongebouw. Dinsdag-avond werden twee vechtende Ker misreizigers op den Wagenweg onder Heemstede, door de politie opgepakt. Een der vechtersbazen was erg verwonden de kleederen waren van zijn bovenlijf gerukt. Een der agenten kreeg van een der woestelingen een gevocligen slag met een knuppel. De heer Smit in de Gierstraat is opgelicht voor een rijwiel ter waarde van f 250. Een heer zich n oemende Van D ij k, huurde het rijwiel en is er niet mee teruggekeerd. Bij onderzoek is gebleken dat er geen persoon aan het opgege ven adres bestond den naam Van D ij k dra gende. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 24 Augustus: K. J. II. Fibbe en C. F. v. Luyken. C. C. Sonneborn en P. M. v. Ranswijk. E. P. Pel en C. Hogendoorn. Th. F. Bloem en A. M. Beelen. W. A. Bodegraven en A. Orsol. H Ploeg en H. E. Kolk. GETROUWD: 21 Augvstus: Th P. Donkerloo en A. v. d. Vaart. M. J. J. Mooren en M. A. M. Hietbrink. Th. Jantz en P Cornet. B. de Klerk en K. Piek. P. Antonisse en C. C. v. Looy. H. Burger en J. J. Smit. P. Otte en M. Krou- wels. B. C. v. Dijk en E. E. Goffin. J. P. Hoo- genbnom en M. de Haan. J. L. Willemse cn W. C. de Leeuw. P. Creerners en M. H. A. B. Heyligers. BEVALLEN: 1720 Augustus: M. P. Schimmel-v. Aken, d. M. de Bruyn-Bosch, z. A. Vastenouw- Tierrie, z. J. J. Bouman-Hootsen, z. C. J. Christiaan—Sneldervveert, z. G. Kaan-v. Huizen, z. OVERLEDEN: 1821 Augustus: M. J. Kedde, 23 j. J. II. Kamp, 7 j. J. J. Habes, 10 m. Omtrent den plotselingen dood van pastoor Ver braak te Bergschenhoek vernemen wij, dat de over- ledende uit den biechtstoel zich naar de sacristy wilde begeven om liet Lol' te gaan doen, in den gang dood is neergevallen. Daar hij niet in de sacristy verschei-n, ging men hem roepen en vond men hem in den gang dood op den grond met zijn brevier in de hand. De overledene was een voorbeeldig priester. Hij deed veel voor Gods kerk en was bemind onder de menschen. Hij was rechtvaardig. Z. D. H.Mgr. C. J. M. Bottemanne, bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Nibbixwoude den weleerw. heer C. C. Van Berckel, en tot rector van het St.-Etizabeths-Gesticht te Amsterdam den weleerw. heer P. M. A. Donkers, thans kapelaan te Hillegom. Gedurende een verblijf van twaalf jaren in Amerika, na met verlof een jaar in Europa vertoefd te hebben, is pater P. Broundts, S.J. andermaal op reis gegaan om den Oceaan over te steken om te werken aan het zie lenheid der arme Roodhuiden in het Rotsgebergte van Amerika. Z. D. H. Mgr. H. Van de Wetering heeft jl. Zondag officieel in al de kerken van het Aartsbis dom Utrecht zijne aanstellig laten bekend maken. De Aartsbisschop deed dat in een schrijven waarin hij hulde bracht aan zijn voorganger wijlen Mgr. P. M. Snickers. Mgr. van de Wetering beval zich verder aan in het gebed en beval den geloovigen ook aan in hun gebeden Z. H. den Paus en H. M. de Koningin te willen gedenken. De varkensziekte breidt zich in den Grooten 1J- polder meer en meer uit. Geen dag gaat voorbij zonder dat nieuwe aangiften worden gedaan, er zijn landbouwers, waarvan reeds 10 a 12 varkens zijn ge storven of afgemaakt. Te Noordeloos was in het voorjaar door den landbouwerEikelenboom een groote aardappel tusschen de andere gepoot en daaraan he t dubbele der gewone ruimte gegeven. Op verrassende wijze werd dezor dagen zijne nieuwsgierigheid bevredigd, toen hij daarvan oogstte 223 groote en kleine aardappelen. Een aantal veehouders hebben te Rotterdam eene vergadering gehouden ter bespreking van wering der misbruiken in den veehandel. De voorzitter, de heer Tak, uit Schiedam, wilde misbruik voorkomen door alleen te verkoopen met uitsluiting van artikel 1540 Burg. Wetboek, dus voet stoots. Purmerend, Leiden en Delft zijn daarin reeds voorgegaan, te beginnen Sept:inber wanneer Rotter dam volgt. Besloten werd een ontwerp-reglement te drukken en aan de boeren rond te zenden, en de volgende week weer te vergaderen. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoekt de ondergeteekende u, ook namens veel ingezetenen van Noordwijk, het navolgende in uw hier veel gelezen blad te willen opnemen Na nog geen jaar aan het hoofd der Parochiale school te Noordwijk gestaan te hebben heeft de heer Bertels, eervol ontslag gevraagd door zijne benoeming als Hoofd eener inrichting voor Katholiek onderwijs te Rotterdam. De plaats als Hoofd der school te Noordwijk is dus vacant en 't zal wel geen moeite kosten weer iemand te vinden welke den moed zal hebben te Noordwijk zich aant hoofd der Parochiale school te plaatsen. Niet allen kennen den toe stand der Parochie, kon 't zijn dat de heer A. Op de Laak weer als onderwijzer werd hersteld dan zou voldaan worden aan het verlangen ik mag gerust zeggen van alle ouders welke kinderen op die school hebben, dat verlangen wordt nu reeds door velen openlijk op publieke plaatsen te kennen gegeven al moest ook door de herbenoeming van den heer Op de La&k de Parochie gewichtige veranderingen ondergaan. Daar ik volstrekt geen vriend ben van den heer Op de Laak, is toeli mijn bescheiden mee ning, dat alleen door den heer Op de Laak te herbenoemen tot hoofd onzer school, de toestand en de school verbeterd kunnen worden. C. ALKEMADE Sn. Oud-voorzitter der plaatselijke schoolcommissie te Noordwijk. haaelem, 21 Augustus. Aangevoerd stapels uitmakende kazen. Verkocht 72 stapels, uit makende 9643 kazen, wegende 17973 KG. Hoogst- prijs per 50 KG. f 24,50 Laagste prijs per 50 KGe haarlem, 2 f Aug. Ter veemarkt aangevoer koeien, 17 verkocht 15 f 160 a f 205; 20 nuchterd kalveren verkocht 20, f 9 a f14; 4 schapen vere kocht, 4 f 18 a f 22 301ammeren verkocht30, f 11 al4paarden Amsterdam, 21 Aug. Ter veemarkt van heden waren aangevoerdrund. 1ste qual. c. 2de qual. c. 3e qual. c.; 175 vette kalveren, 1ste qual, 90 ac. 2de qual. 70 c. per kilo, graskalveren f18 nuchtere kalveren f9. a 11, schapen, lammeren, 348 vette varkens, 32 a 37 c. per kilo biggen, paarden f bodegrave, 20 Aug. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd: 263 wagens, te zamen 16214 stuks wegende pl.m. 71008 kilo, prijs le soort Goudsche f 22 a 24zwaardere f 2b a 2e soort f 19a 21hieronder23wagens Derby kaas, prijs le soort f 221/2 a24 2e soort f20 a 21i/'2,36 wagens Edammerkaas, prijs le soort f 25 a 2e f 20i/2 a 22commissie fwagens Leidsche kaas, f het schippond. Handel vlug. purmerend, 20 Aug Kaas. Aangevoerd 385 stapels kleine, prijs f28per 50 KG.; middelbare prijs fcommissie -, prijsf Boter, aanvoer 1569 1/2KG. prijsf 1.a f 1.05 per KG. Runderen 550 f 56 a 68 per ICG. stieren; 41 handel vlug. Vette kalveren 165, f 0.55a f 0.75 pei KG. stng. Nuchtere dito 100 f 8.a f 20, stug. Vette varkens 196, f 0.28 a f 0.52 per KG. handel vlug. magere dito 134 f10.a f 16.— stug; 288 biggen f4.a f 7,per stuk, matig; 1198 schapen enlammeren, lager in prijs handel stug; paar- den6veulens f a Rotterdam, 20 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd: 51 paarden, veulen, ezels, 450 vette runderen, 1014magere dito, 302 vette en gras kalveren, 69 nuchtere kalveren, schapen of lam meren, varkens, 154 biggenbokken. Koeien le qual. 68c., 2e qual. 64 c., 3e qual. 56 c.; ossen le qual. 68 c., 2e qual. 62 c., 3e qual. 56 c., stieren le qual. 58 c., 2e qual. 52 c., 3e qual c. kalveren le qual. 80 c., 2e qual. 70c., 3e le qual. 60 c. Melkkoeien f '160 a 210, kalfkoeien f140 a 240. stieren f 75 a 160, graskalveren f35 a 55 pinken f a vaarzen f 110 a 150, alles mager vee; paar den f 45a 95. Handel in eerste qualiteit runderen vlug. in min dere qnaliteit flauwer stieren in le qual. vlugger. Meikoeien met ruimer aanvoer en tragen handel tegen lagere prijzen Kalfkoeien met weinig handel Vaarcoeien en stieren prijshoudend. Tweejarige ossen iets minder dae vorige week, jonge ossen aanfok- vee duur. Op de botermarkt werden aangevoerd 115/8 en 104/16 ton, en 696 stukken a l/2 kilo; prijs le qual 50 2e qual. f 46, 3e qual. f 42 per 1/2 kilo 55 a 65 c Amsterdam 21 Augustus 1895. Prijzen der onderstaande effecten genoteerd pCt. de koers PORTUGAL RUSLAND SPANJE TURKIJE EGYPTE 951/s 1021/g 102 102 1021/2 889/i6 835l8 8 963/4 10015/jg 1055/8 6D/16 52 26 275/g 1041/g 16% Wm 435jo 145 109 903/4 2315/ig 197 NEDERLAND Certif. Werk Schuld 2i/2 3 31/2 HONGARIJE Obl. Goudleening 5 id 1881/1893 5 ITALIË Obl.Pausel. Leen. 1860-64 5 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 5 zilver 1868 5 O buitenl. 1858-84. 3 bij Hope Comp 1889/90 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 in goud 1884 5 Obl Perpet. schuld. 5 binnenl. (Perpetueele 4 O. Alg. Schuld '65 Serie D 5 '69 C 6 Obl. Leening 18764 N.-AMER1KA Obl. Vereen. Staten 1876 4 ddt» 1877 4 COLUMBIA Obligatien43/4 VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald4 OOSTENRIJK Aand. O. H. Bdivid. NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. M. tot Expl. St.Spw. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 41/2 »1875/80gest.5 ITALIË Zuid-Ital. Spoorw. Obl. 3 RUSLAND Gr. Spw. Maatsch. Aand. 4i/2 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Grias. Obl5 Kursk Chark. Obl. 4 Moskou-Brest Aand 3 ld. Jaroslow. Obl. Aand. 5 RUMENIE Aandeelen Spdivid. AMERIKA Chicago N.W.Cert.Aand. N.YorkLake Erie W. S. A. Illinois Cert. Aand Miss Kan.Texas Obl. Cert. 7 PREMIE-LEENINGEN. NEDERLAND Loten Amsterdam f100 2 Rotterdam3 GemeenteCrediet 3 BELGIE Stad Antw. 1887 OOSTENRIJK Staatsl. 18544 1860 5 1864 5 RUSLAND 18645 1866 s Prolongatie li/2 pet COUPONNOTEERING volgens opgave van de Coupon-makelaars. Oostenrijk papier f20.921/,IRuss. Goud.Roeb. f 1.90l/2 651/4 547/16 98% 639/ie IOU/2 74 1033/s 1423/4 17% 1125/g 109 1071/2 1037/g 126 130 163 180 160 zilver »20.921/2 Diversen in S, »11.52l/2 dito met affidavit»11.921/2 Portugeesche Fransche «47.60 Belgische «47.60 Div. Rijksmark. «58.85 Hamb. Rusl. 1.21i/2 dito Zilv. Roeb.1.27- aito Pap. dito Pool.p.ZilverRoeb.» Sp. Buitenl. Frs. «47.60 id. Binnenl. Piast1.84 Amer. Goud. Doll.» 2.45i)2 Mexicaansche Gisteren zijn de jutefabrieken te Dundee allen gesloten, doordat onder de 7000 arbeiders een werkstaking is uitgebroken. Op de drukkerij en zetterij van de Lombaria en de Secoio te Milaan is wegens ontevredenheid van het personeel gisteren een werkstaking uit gebroken. De toestand der Fransche troepen op Mada gaskar moet verschrikkelijk zijn. Een transport schip met zieke soldaten is uit Madagaskar te Algiers aangekomen, tijdens den overtocht stier ven aan boord 26 man. Op het schip wordt nie mand toegelaten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3