MARKTBERICHTEN Laatste Berichten. Wel wat kras. On gelukken. Branden. Diefstallen. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Land en Tuinbouw. Veeziekten. en werd dadelijk in een der hospitalen opge nomen en verpleegd. Eén matroos is overleden. Het schip wordt bewaakt, "opdat niemand het naderen zal. Wie is de weerprofeet. Prof. Rudolf Falb, de Oostenrijksche //weerprofeet werd in 1838 geboren te Obdach, een dorp in Stiermarken Hij werd als Roomsch katholiek priester ge wijd, maar ging weldra in een klooster Later ging hij over tot het Protestantsch geloof, trouwde en ging naar Amerika. Na afloop van eenige jaren keerde hij in Europa terug, ves tigde zich te Leipzig, wair hij journalist werd en populaire lezingen over sterrenkunde hield. Hoe hij aan den Professorstitel komt weet men niet recht. Een goed werlc. De Gemeenteraad van Frank fort a/M. heeft geweigerd 10,000 Mark toe te staan voor de viering van het Sedan-feest maar hij heeft 20,000 Mark bewilligd voor het verstrekken van onderstand aan arme, oude soldaten. Uitstel voor de manoeuvres. In den omtrek ran Thionville en op andere plaatsen woedt de typhus, waardoor de bepalingen voor de gioote manoeuvres van het 16e Duitsche legerkorps die daar in de buuit plaats zouden hebben gewijzigd worden. Bat viel tegen. Meer dan 10.000 menschen waren naar Granville gestroomd om een nieuw Fransch oorlogsschip Puthuau, den nieuwen kruiser, van stapel te zien loopen Ook mevrouw Félix Faure, haar beide dochters en haar schoonzoon waren er bij, in gezelschap van den kapitein t. z. Germinet en luit. kolonel Me- netrez, den prefect van Seine-Tnférieure, den maire van Havre, enz. Nadat het schip ingezegend was, gleed de Pothuau langzaam en majestueus] over zijn kiel- het volk juichte, en toen bleef hij zitten. De kruiser zat er nog toen het bericht werd verzonden: het afloopen was mislukt. Oorzaak onbekend. Het schip is dadelijk gestut, en men hoopt dat de vloed het zal verlossen uit die pijnlijke positie, tusschen land en water. Een stoomketel gesprongen. Op de Dnepr in Rusland is de stoomketel van de passagiers boot Ataman gesprongen Dertig van de opva renden werden gewond en verscheiden andere verdronken. Keizer Wilhelm onder de zijnen. Bij de wapen schouwing op het Tempelhoferveld passeerde de Keizer de 2000 oud-strijders en hield stil voor een geweldig dik mannetje, den kerko- knecht der St. Thomaskerk, een persoontje van 300 pond. „Van welk regiment?// vroeg Vilhelm II, hem met den vinger aanduidend. „Van deZieten-huzaren, Majesteit.// Luid lachend hernam de Vorst: //Zoo, dan was je toen zeker zoo dik niet?" //Neen, Majesteit Nog steeds lachend wendde dc Keizer zich tot zijn adjudant en zeide: „Kijk eens, lichte cavalerie!// zoodat het geheele gelid tegen alle voorschrift in, het uitproestte. Iets verder hield de Keizer stil voor een politie beambte, een reus, vroeger vleugelman bij de garde. //Wat voor landsman?-/ vroeg de Keizer. //Berlijner, Majesteit.// "Ick ooch hernam de Vorst in het zuiverste straat-Berlijnsch en reed glimlachend voort. Rene roovergeschiedenis in Italië. Woensdag avond is in den trein die vanPorretta naar Bolog na vertrok een brutale diefstal gepleegd. Juist toen de trein den tunnel bij Poretta was bin- nengestoomd, stapte een man, met een revol ver gewapend, eene coupé der eerste klasse binnen, waarin zich twee reizigers bevonden. De man eischte, dat de beide pasagiers al het geld zouden afgeven, hetwelk zij bij zich hadden. Nadat dit was geschied en hem on geveer 1600 franks was ter hand gesteld, ver dween de dief op even geheimzinnige wijze als hij was binnengekomen. Van den man is geen spoor ontdekt. Be Buitsche KatholiekendagTe Miinchen zijn reeds meer dan 600 deelnemers aangeko men. De Burgemeester der Beiersche hoofd stad zal de Congresleden verwelkomen. Z. H. Leo XIII heeft in een schrijven aan den Voor zitter zijne vreugde uitgedrukt over de bijeen komst van het Congres. Een gruwelstuk. Onder aanvoering van een Bulgaarsch officier zijn in het Turksclie dorp Dospad ergerlijke wreedheden bedreven. Zelfs de kinderen der Mahomedaansche inwoners van dit dorp werden niet gespaard. Drie huizen liet men door dynamiet in de lucht springen, waardoor allen, die zich daarin bevonden, het leven verloren. Vervolgens werd het dorp in brand gestoken zoodat van de 400 woningen, waaruit Bospad bestond, slechts zeven onge deerd bleven. De niet vermoorde inwoners namen de vlucht naar de bergen. Wat van hen is geworden, weet men niet. De A msterdamsche Courant deelt het volgende mede: Indien gij Woensdag tegen kwartier voor eenen bij de Oranje-Nassaukazerne tegenwoor dig hadt kunnen zijn, zoudt gij ooggetuige geweest zijn van een bedroeven/! schouwspel. Het 2e bataljon van het 7e reg. infanterie hier kwam terug van eene militaire marsch, die ongeveer vijf uur geduurd had. De manschappen konden bijna niet meer voort. Van het bataljon waren ongeveer 40 m*n achtergebleven hoe is dat ook anders mogelijk? Wanneer men toch bij eene warmte van circa 90 gr. Fahrenheit moet uitrukken in het zoogenaamd tenue I, d w. z. model ge pakte ransel en bijbehoorende, dan kan het niet anders of zoo'n troep is na verloop van eenige Uren geheel gedemoraliseerd. De manschappen vielen langs den weg neer en waar bleef de militaire geneeskundige hulp? Zij bleef achterwege, want noch ziekenwagen DOch doctoren waren bij den troep aanwezig Bedrieg ik mij niet, dan bestaat er een order, waarbij het verboden is, bij eene zoo felle hitte als het Woensdag was in dat tenue uit te rukken. De andere bataljons toch hadden het zooge naamde tenue III. Het feit heeft zich voorgedaan dat de heeren Timperley St Co., velocipede handelaars op de Prinsengracht, aan een paar militairen het noodige geld hebben verschaft, om van Ouder kerk naar Amsterdam met de boot te gaan, terwijl diezelfde heeren hun eenige verfrisschin- gen toedienden. Een bezoek der Koninginnen aan do Wereldtentoonstelling to Amsterdam Gisteren bezochten onze Koninginnen de Amsterdamsche Wereld-Tentoonstelling. Ontvangen door het Uitvoerend Comité, werden de Vorstinnen bouquetten aangeboden. Bij het bezichtigen der verschillende afdeelin- gen, rondgeleid door den Burgemeester van Amsterdam en den Voorzitter der Tentoonstel ling, toonden de Koninginnen veel belangstelling. In de Fransche Afdeeling werd de Koningin- Regentes een prachtige Sevrès-vaas aangeboden. In Oud-Holland, opgewacht door het Comité, werd IIH. MM. op een blauw fluweelen kussen de sleutels der stede aangeboden. Ook hier toonden de Vorstinnen hun be langstelling in al wat vertoond werd. De heer R G. Rijkens redacteur van Oud IlollandtsNieuwstydinghe (firma Enschedé Zn) had een gedicht vervaardigd waarvan aan de Koninginnen een exemplaar in fraai gebonden omslag werd aangeboden. Het gedicht luidde als volgt Op de blyde inkomste van II. M. Koninghin Wilhelmina en II. M. Koninghinne Regente der Nederlanden Binnen Oud-Hollandt den XXIII van Ooghstmaendt van den jaere MDCCCXCV. Vorstinnen, welkoom hier; koorn staetlyck in getogen' Tot d'eeuwen oude Stadt, daar elck om strijt U looft. En bloemenkransen vlecht om U gezallefd hooft, En zeegen voor U smeekt van uyt de hemelbogen. Wees welkoom,jongste Telg van 't hoogli geslacht van helden Van Nassou, door wier moede, dat hun in 't herre blaekt', Oud-Hollandt vry en groot en roemrijek wert ghemaekt, Ghelyck d'historie ons op ieder bladt kan melden. Wees welkoom, Regentes, in onse oude voste Ohy die met liefd' en zorgh en wysheid en ver- standt, De Koninghin bewaeckt voor 't lieve Vaderland, En blaekend zyt van liefd' tot het gemeene beste. So is deez' Stadt vol vreughds en al de straet vol bloemen. Deez' huyzen weer vergaen, en wel in kleenen tijt Maar niet verlooren gaet, den nydt des tyds ten spijt. De liefde tot het Iluys, daer in wy blyven roemen. Een knecht van den heer Van Munster, eige naar van de //Montagne Russe" is te Zaandam aan het station tusschen een der zware wagens en den muur van het station bekneld geraakt. Per brancard werd hij levensgevaarlijk gekwetst uaar het binnengasthuis te Amsterdam ver voerd men betwijfelde het echter, of hij daar nog levend zou aankomen. Eergisteren-avond ts een 24jange Duit- scher, als monteur werkzaam aan de gasfabriek te Zaandam, bij het baden in deZaan verdronken. Aan het Winschoterdiep, hoek Verbin dingskanaal, buiten het voormalig Kleinepoortje te Groningen, heeft een treurig voorval plaats gehad. De vrouw van den koopman S wonende buiten de voormalige Oosterpoort, verliet hare woning, met zich nemende een kindje van drie weken, en sprong in het Verbindingskanaal. Hoewel vrouw Sanders nog al spoedig levend op het droge werd gebracht was dit met het kindje, dat geheel naakt was, niet het geval het werd levenloos opgehaald en later naar het hulpbureau van politie overgebracht. De vrouw werd naar hare woning vervoerd. Men denkt, dat zij aan eene zenuwziekte lijdende is Te Arnhem is de 72-jarige heer Ph. J. door het schrikken van zijn paard bij het uit stappen onder zijn rijtuig gekomen, terwijl twee dames er uit vielen. Een der wielen ging over het hoofd van den heer J. dre met verbrijzelden neus en kaak werd opgenomen. De toestand van den ongelukkige die on middellijk verbonden en naar het St Elisabeths- gasthuis aldaar werd vervoerd, is zeer ernstig. Te Genemuiden is een 2-jarig knaapje in eene diepe sloot geraakt en levenloos op gehaald. Donderdag-middag viel tijdens den feest- tocht naar 't Sneekermeer een bijna 60-jarige boerenknecht over boord. Niettegenstaande alle aangewende hulp, verdween de ongelukkige na weinige ongenblikken in de diepte. Het lijk heeft men tot heden nog niet kunnen vinden. Eergisteren-avond is door eene stoomboot in de Ringvaart van den Haarlemmermeerpol der, nabij de Hillegommerbrug, een bootje, waarin een man zat te peuren, aangevaren, met het ongelukkig gevolg dat het bootje om- sloeg en de man jammerlijk is verdronken. Het lijk is opgevischt. Te Zevenaar waren drie arbeiders op weg naar huis met een kar hooi. De wagen sloeg om, en twee der arbeiders geraakten onder het hooi, een geheel en een gedeeltelijk. De eerste is gestikt. Hij was een oppassend arbei der, hij was gehuwd en laat eene vrouw met vijf kinderen achter. Aan de spoorwegbrug Koegras werd Maandag-middag, omstreeks vijf uur, het vijf jarig dochtertje van don brugwachter Carst door de moeder plotseling vermist en is sedert niet teruggekeerd, Men vermoedt, dat het kind in het Noord- Hollandsch kanaal is geraakt en, waarschijnlijk door het sterke spuien, naar Den H elder moet gedreven zijn. In weerwil van het aanhoudend dreggen was Dinsdag-avond het lijkje nog niet gevonden. Donderdag-namiddag had te Tricht (nabij Geldermalsen) een treurig ongeval plaats. Bud- de, stoker bij de Holl. IJzeren Spoorweg-Mpij., geraakte bij het zwemmen in de nabijheid van den boog der Lingebrug vast. De heer Dr. v. d. Bergh, arts aldaar, de positie van B., ziende begaf zich terstond gekleed te water, doch mocht helaas de voldoening niet hebben den drenkeling levend op het droge te brengen. De ongelukkige, 36 jaar zijnde, was zeer op passend en laat eene vrouw met 1 kind achter. Een schip beladen met zand is op de rivier de Maas te Peuderooyen omgeslagen en gezonken. De opvarende, II. de Vries verdween in de diepte. Te Eindhoven brak een hevige brand uit ten huize van de weduwe De Somen, in sui kerwerken. Het belendende pakhuis met kolo niale waren van den heer Vlijminx werd mede aangetast en is geheel uitgebrand Dinsdag-nacht is te Finstcrwold een bij- schuur van den voerman IC. v. d. Veen afge brand. De levende hare werd gered. De eigenaar is gevankelijk naar de kazerne der marecliausees gebracht. Een hooiberg gelegen onder Heemstede, toe- beboorende aan E. van Beusekom is dooi broeiing eene prooi der vlammen geworden. Ten nadeele van den landbouwer S. v. B. in den Grooten IJpolder zijn twee ossen ont vreemd. Door de politie zijn de dieven aangehouden. Een man en diens vrouw wonende onder de gemeente Zaandam, zijn aan het Tolhuis in het bezit dier ossen gevonden. Door een veldwachter van Sloten zijn de dieven naar Zaandam overgebracht. Te Kruisland (gemeente Steenbergen) N. Br., is Woensdag-avond in de kerk inge broken. De offerbakkeu zijn geledigd en ver schillende kostbaarheden ontvreemd. De dieven schijnen door een venster binnen geklommen te zijn, want eenige fraai beschilderde ruiten waren totaal vernield. Ook andere voorwerpen vertoonen de sporen van geweld. De politie te Baarn heeft op heeteulaad een dief betrapt die bezig was verschillende dranken te stelen uit den kelder van de Bier hal aldaar. De aangehoudene; een bekende van de justitie, had nog 5 maanden te goed voor het stelen van eenden en eieren, onlangs te Bunschoten gepleegd. Onder Hillegom is inbraak gepleegd in het kantoor van de firma Gebr. Van Zanten vergeefscbe pogingen waren in het werk ge steld om de brandkast te openen. Er is niets ontvreemd. In de R. K kerk te Kruisland, gemeente Steenbergen is gisteren-nacht ingebroken Toen de koster gisteren-ochtend de kerkdeuren open de, vond hij de offerblokken opengebroken en geledigd, terwijl uit de sacristy een gouden kelk, benevens eenige voorwerpen van waarde worden vermist. Sporen van geweld aan den brandkast toonen aan, dat de dieven ook daar aan bezig zijn geweest. Men gelooft echter algemeen dat de inbre kers vreemdelingen zijn, daar men niemand uit die streek tot het plegen van zulke wan daden m staat acht. Bij den geneesheer B. D. Camstra te Maartensdijk zijn door inbraak ontvreemd tal van gouden' juweelen en andere voorwerpen alsmede 31 gouden tientjes, een bedrag van f100 aan rijksdaalders, 6 bankbiljetten van f 25 een portemonnaie met f 22 en eenige brief kaarten, post- en plakzegels Bij buitengewoon politieblad verzoekt de Burgemeester van Maartensdijk de opsporing en inbeslagneming van het ontvreemde. N Gelukkig zij, die zich in hun eigen huis werkelijk tehuis gevoelen. Een arme man is hij, die nooit kan schert sen, maar armer nog is hij,die niets dan schertsen kan. Leer vroeg het kind een kort gebedje spreken. Op uwen schoot de blanke handjes vouwen Dan zal de moed het later nooit ontbreken Dan leeft het sterk in hoop en vast vertrouwen. Sancta Simplicitas. M a n. Ik geloof, dat de eieren niet erg versch zijn. V r o u w. Hoe kan je dat nu zeggen, min netje! De meid heeft ze pas een kwartier ge leden gehaald! Nieuwe ziekte. //Hoe komt het dat Muller vandaag zijn winkel niet heeft geopend.// //Hij is ziek. //Wat mankeert hem?-/ //De gewone ziekte: hij heeft Insolvenza. Te veel en te weinig. Een mager mensch ontmoet op straat een aangeschoten kerel, die hem bijna tegen het lijf loopt. //Ga uit den weg,// roept hij, „je hebt te veel gedronken. De dronkaard ziet hem schuins aan en zegt, terwijl hij op zij zwaait: //En jij, hebt te weinig gegeten.// Een gegronde redon. Mevrouw. Waar om ga je ons verlaten, Anna? D i e n s t b o de: De dokter heeft mijn sergeant beteren kost bevolen. Worstfabrioage! Slagerszoonje (na eenigen tijd naar de worstbereiding gezien te hebben): Vader, nu weet ik, waarom de worst een huid heeftl Waarom dan? Opdat niemand zal zien, wat er in is! HAARLEM. Gisteren-voormiddag viel de 22-jarige metselaar N. Neuteboom van een steiger achter de boterfabriek aan de Leidsche Vaart. Verwond aan het achterhoofd werd hij in een rijtuig naar zijne woning over gebracht. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen den bierhuishouder H., wonende Brou wersstraat, ter zake het verkoopen van sterken drank in het klein, zonder de daartoe vereischtc vergunning. Op den 15 September e. k. zal hier ter stede een onderlinge schietwedstrijd van plaatselijke gezelschappen gehouden worden en wel op de schietbanen in de duinen onder Overveen. Op verzoek is eervol ontslag verleend, met ingang van 1 September aan den luit.-kolonel J. A. Daniels, militie-commissaris van het 2e district in N.-Holland hier ter stede. De stoomtram die van hier over Beverwijk naar Alkmaar in exploitatie komt, zal niet zooals eerst was bepaald, rijden door het dorp Heemskerk, doch langs den Rijksstraatweg naar Noorddorp; de concessionaris zal dan een oninibusdienst openen tusschen beide dorpen Wij verwijzen naar achterstaande advertentie van den heer J. C. Hessen, waarin hij de opening van zijn sigarenhandel en fabriek aan kondigt. Geheel naar de cischcn des tijds met de nieuwste verbeteringen heeft hij een sigaren fabriek doen bouwen die hem in staat zal stellen vlug en goed werk af te leveren. Onder veel belangstelling weid heden voor middag alhier het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer C. G. F. J a n s e li. Wij ontvingen aan ons Redactie-bureau ter persoonlijke beoordeeling een kistje inhoudende flesehjes Tafelwater der IlollandiaBron, op de Wereld-Tentoonstelling te Amsterdam bekroond met de Gouden medaille. Daar wij dit tafelwater reeds bij voorkeur bij ons bezoek aan het Brongebouw en elders gebruikten wegens zijn aangenamen smaak, frischheid en zuiverheid, noemen wij de toezen ding eene lieve attentie van het Bestuur der Wilhelmina Bron. In deze warme dagen komt menigen Redacteur wel een frissohe en ver kwikkende drank toe, zoodat wij niet anders dan onder dankbetuiging het cadeautje heb ben aanvaard Wil het Bestuur ons nog meer dergelijke lieve attenties bewijzen dan hebben wij daar niets tegen, daar wij met graagte ons verkwikken aan een glas Ilollandia-water, dat alle andere koolzuurhoudende minerale wateren uit het buitenland uitmuntend vervangt, zoo niet overtreft. Wie zich bovendien de luxe kan permitteeren een scheutje wijn of cognac in een glas Hollan- dia-water te storten, bereidt zich niet alleen een versterkenden maar ook een zeer aange namen drank Eenige dagen geleden werd het Tafelwatcr uit de Hollandia-llron ook op de Tentoonstelling voor hygiëne en voeding te Genève met de Gouden medaille bekroond. KERKBERICHTEN Kathedrale en parochiekerk v in den II Jozef. Zondag te 7 en half 9 uur de gelezen IIH. Missen met onderrichting, te halt 11 uur de Hoogdienst met Predikatie. Te 3 uur Lof en Rozenhoedje. Donderdag te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament, met gebeden en gezangen ter eere van de HPI. Martelaars van Gorcum voor de bekeering van ons Vaderland. Zaterdag van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten, en te 6 uur het Lof ter eere van O. L. Vrouw. In deze week de Catechismus in dr HH. Diensten op de gewone uren. Parochiekerk van den II. Antonius ran Pad.ua, Zondag de H H. Missen te 5, 7 en half 9 uur met onderrichting, te half 11 uur de Hoog mis met Predikatie, te half 3 en tc 3 uur. Catechismus, te half 4 uur Vespers, des avonds 7 uur vergadering voor dc leden der 3de Orde, waarbij inkleeding van eenige nieuwe leden. Na de II. Mis van hall' 9 uur en des avonds onder de vergadering Generale Absolutie voor de leden. Dinsdag en Vrijdag te 8 uur gezongen II. Mis, des avonds te 6 uur het Lof. Gedurende de week de H. H. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. Des namiddags te 3 uur Vespers, te half 5 uur plechtige opdracht van nieuwe leden in het Aarts-Broederschap der H. Familie. Maandag en Woensdag des avonds te 7 uur het Lof. Deze week de H 11. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. en de Catechismus naar gewoonte. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 22—23 Augustus: W. J. de Mik en M. W. Kort. M. C. Nobaek en J. C. Muller. F. J. v. Seggelen en A. H. B.v. Reijsen. W. C. N. de Graaf en H. C. Kramer. GETROUWD 22 Aug. J. Barnhoorn en F. Daane. M. P. Korevaar en G. S. v. Vassen. P. M. Schouten en C. M. v. Gelder. A. A. A. Hoogveld, en E. Blesgraaf. BEVALLEN 22 AugustusW. S. Jansen-Sehrei- ner, z. M. C v.Wijk-Meijer,/..— A. P. v. d. Eijnde- v. d. Laar, d. C. v. Wichen-de Wit, d. OVERLEDEN: 21 22 Augustus: C. A. Martin 40 j. II. Kapteijn 1 m. C. C. F. Jansen 62 j. J. F. A. M. Bolmers 29 d C. Corino, 12 m. Z. D. H. Mgr. W. Van de Ven, bisschop van 's Hertogenbosch, heelt benoemd tot rector der bisschoppelijke kweekschool voor R. K. onderwijzers te 's Bosch den weleerw, zeergel. heer A. F. Diepen, thans professor aan het seminarie te St. Michiels- Gestel. Te Roermond is overleden op 66-jarigen leef tijd de Zeereerw. heer G. H. Fouquet, rustend pastoor aldaar. De bloemenverzending in de omstreken van Haarlem is zeer druk. De prijzen gaan in den Iaatsten tijd de hoogte in, zoodat de kweekers een goeden tijd tegemoet gaan. De handel breidt zich dan ook in den Iaatsten tijd tot in de verste ge westen uit en bezoekers komen uit alle oorden der wereld den Haarlemschen bloementuin zooals men de omgeving kan noemen, bewonderen. De Duitsche Regeering heeft den invoer van aardappelen uit Amerika verboden. Aardappelen, uit andere landen van Europa afkomstig, moeten voorzien zijn van een bewijs van herkomst Met het oog op de nadeelen, welke dc veehouders thans ondervinden van de tot beden op de vee markten gevolgde wijze van verkoop van vee, is heden te Purmerend de volgende annonce aange plakt «De veehouders in Noord-Holland, bij onderling contract verbonden, verkoopen hun vee, na den 1 en Sept. a. s. niet anders dan voetstoots.» Het comité in de provincie N.-Holland. (volgen 11 handteekeningenj. In de provincie Friesland heerscht de vlekziekte onder de varkens zeer hevig. Eiken dag komen nieuwe gevallen voor. In de gemeente Bleskens- graf sterven dagelijks een aantal dieren. De kleine boer en de arbeiders die een varken op stal hebben lijden door het verlies van hun schat gevoelige schade. Ook te Zandvoort deden zich eenige gevallen van «vlekziekte» onder de varkens voor. gouda, 22 Aug. Granen. Witte poldertarwe f4.90 a 5.80 jarige f a roode fa angel dito f a jarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito f 6.25 a 6.70. mindere soort Zeeuwsche f5.50 a .6.25 afwijkende f 4.75 a 5.25; polderrogge f a Zeeuwsche dito f 3.75 a 4.25 voer dito (per 70 kilo) f3.40 a 3.60 wintergerst f 3.50 a 4.25 zomer dito 3.50 a 4 jarige chevalier dito f anieuwe dito 4.75 a 5.50 haver f2.50 a f 3.25 per heet. dito 5.50 a f6.25 per 100 kilo, kookcrwten I a; buitenl. voererwten per 80 kilo f5.a 5.25 inlandsche mesting dito f a per 80 kilo witte boonen fa fbruine dito fa— duiveboonen f a paardeboonen fa mais Amerikaanseh f 5.40 a 5.60 Odessa fa Cinquantine f 6.60 a 7. per 100 kilo hennepzaad, inlandsch f8,50 a 8.75 en buitenlandsch f6.75 a 7.spelt fa— kanariezaad 8.25 a 9.nieuwe koolzaad f 6.50 a 7.40 karwijzaad fa per 50 kilo. Kaas le qual. f25.a 27,2e qual. f 21 a 24 zwaardere f 28'a graskaas f Noordhol- landsche f 18 a Aangevoerd 95 partijen. Handel zeer vlug. Boter met weinig aanvoer, prijs der goe- fl.20 a 1.30, wei-105 a f 1.15 en der grasboterf a per kilo. Vette varkens met goeden aanvoer, handel vrijwel. 16 a 18 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met redel. aanvoer, handel matig 131/2 a ID/2 c- Per half kilo. Magere biggen met redel. aanvoer, han del flauw f 0.35 a 0.60 per week. Graskal veren met goeden aanvoer, handel vlugf 25 a 60 Fokkalveren f8 a f 17. delft, 22 Aug. Heden waren de veeprijzen als volgt: vette koeien 1ste qual. f210 a 240, dito 2de qual. 150 it 180; kalfkoeien 1ste qual. f 200. ii 230, dito 2de qual. f140 a 170; vaarkoeien 1ste qual. 1100 h 190, dito 2de qual. 110 it 130; vette kalveren 1ste qual. f65 a 85, dito 2de qual. f36 a 55; vette schapen 1ste qual. f22 a 24, dito 2do qual. f 16 it 20; Iamschapen 1ste qual. f a 2de qual. f a vette lammeren (IS a 23 weilammeren f it magere varkens f 15 a 19 biggen f 4— a8 jnuchtere kalveren f8 a ;21 paar den f 40 it 100; stierenf 80 a 170; ossen f a Rundvleesch 68, 62 a 54 c. vet lcalfsvleesch 85 70 a 60 c. schapevleesch 60 a 55 c. lamsvleesch a c. alles per kilo. ^Granen. Jarige Zeeuwsche en Overm. tarwe f5.25 a 6,75 nieuwe dito 4.50 a 6.50. Westland- sche roode ris dito f 4.50 a 6.50. nieuwe Zeeuwsche en Overmaassche tarwe fa Zeeuwsche en Overmaassche rogge f 4.50 a 5 nieuwe dito 4.a 5.wintergerst f 3.25 a 5.25 zomer dito f3.50 a 4.25, chavelier dito f4.a 5.25, zwacn haver f3.50 a 4.25, lichte dito f 1.25 a 2.50 groene erwten f 7.50 a 8.50 mesting f 5.75 a 6.50 paarde boonen f5.25 a 5.75 duiveboonen f5.50 a 6.50 bruine boonen f 10.75 a 12.25, witte boonen f a koolzaadf 650a 7.75, buitenl. hennepzaad .6a 7. kanariezaad f8a f 10. Granen. Stille merkt. Prijzen vooral voor voer artikelen dalende. De prijzen der boter waren heden 1ste qualiteit f62, goede f 52, mindere f4-4 per 1/4 vat van 40 kilo. Aanvoer pot 725/8 en 68/16 vaten, we gende te zamen 11260 kilogram. leiden, 26 Aug. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden fa veulensf a 46 stieren f 42 241; 156 kalf-en melkkoeien f 110 a 231; 82 vare dito f 81a 186; 112 vette ossen en koeien f 124a 250, 54 a 68 c. per kilo; 12 graskalveren f15 38t 43 vette dito f 27 a 80, 60 a 80 c. per kilo; 6 nuchtere ditof 8 a .22— 688 vette schapen 16 a a 30, 23 a 30 c. per kilo; 604 weide dito 11 a 25; 242 lammeren f7.al7.174magere varkens 13 a 22 164 biggen f2.75 al2. Goudsche kaas f14 a 24.Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidsche fa per 50 kilo. Aanvoer 62 partijen. londen, 22 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 20C Runderen, 6000. Schapen, 50 Kalveren en 40 Var kens. Men noteert: Runderen 2/8 4/8 Schapen 3/0 a 5/0. Kalveren 2/6 a 5/2 Varkens 2/4 a 3/8 per steen. alkmaar, 23 Aug. Aangevoerd489 stapels gras kaas wegende 150157 kilo. Prijs voor kleinef 28 commissie f25,— middelbare f25.50 Schiedam, 22 Aug. Moutwijn per HL. zonder de bel. f 8.25. Jenever id. f12.25. Amsterdamsche Proef id. f 13.75 Spoeling, per ketelbeurs f 60. Spoelingcommissie f Beursnoteering Bran dershond f73/4 a 7/g. hoorn, 22 Aug. Ter waag zijn gewogen 323 stapels kaas wegende 94,468 KG. Hoogste prijs voor kleine f28commissie f25middelb. f alkmaar, 23 A ng, Granen. Aangevoerd 3007 hechtol. Tarwe f 575. a 6.rogge I 4.50 a 5 gerst 1 a ehev. 4.50 a 4.75 haver f2.50 a 3.paardeboonen f a bruine boonen fa citroenboonenf afduiven- boonen f - a witte f a kana riezaad f 7. 75a groene erwten a grauwe fa vale fa rood mosterdzaad 13.a geel mosterdzaad aa koolzaad f6.10 akarwijzaad f 13. a 13.15 lijnzaad fa blauw maanzaad f zaandam, 22 Aug. Ter markt aangevoerde 16 stapels kleine kaas. Hoogste prijs f26 edam, 22 Aug. Aangevoerd 64 stukken boter per half kilo 521/2 a 55c.. grasboter a c. kipeieren f3,50 a 3.75 per 100 stuks. Haarlemmermeer, 22 Aug. Graan- en Zaad- markt, gehouden te Hoofddorp. Roode wintertarwe fa f - jarige tarwe fafwitte tarwe f a f zomer ristarwe f a f rogge f 3.40 a f 4.25; haver f a. cheva- liergerst f 4.40 af wintergerst 3.50a 14.25 zomergerst f a f duivenboonen f a f paardenboonen f a bruineboonen fa fgroene erwten fa f capucijners fa fkanariezaad f per 75 KG. netto; karweizaad f 12.75 afl3— inclusief hoogste prijs fkoolzaad fa f blauw maanzaad f a geel mos terdzaad fa fbruin mosterdzaad f. a flijnzaad f Volgens de Frankfurter Zeil/mg ziet prins Ferdinand van Bulgarije duidelijk in, dat hem geen heil te wachten staat van Rusland's zijde. De militaire partij in Bulgarije, wil, on danks alle pogingen van den metropolitaan Clement, den bekenden leider van de Rus sisch gezinden, niet van het herstel van Rus- lands invloed in Bulgarije weten. Tegen een overgaan tot de Grieksche kerk van den kleinen kroonprins Boris, verzet zich niet alleen zijn moeder, eene dochter van den katholieken Hertog van Panna, maar ook Ferdinants' moeder, prinses Clementine. Prins Ferdinand is in een moeilijke positie gebracht. Het hotel Roszya te Kroonstadt is grooten - deels door brand vernield. De brand ontstond in den nacht. Twee bedienden vonden den dood in de vlammen, terwijl bovendien nog twee der logeergasten en een kellner ernstig werden gewond. LONDEN, 28 Augustus. Het liberaal-uni onistische lid. van het Lagerhuis Finlay is tot solicitor-general voor Engeland benoemd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3