MARKTBERICHTEN. B E URWB E Ri CHTifiJN Laatste Berichten. Ongelukken. Branden. Diefstallen. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Land - en Tuinbouw. Kunst en Letteren. behoed hebben. Voor deze beide uitgevers zal nu in een kerk waar zij begraven liggen een gedenksteen worden opgericht. Generaal Munier. Deze generaal, de schrijver van den voor üuitscldand beleedigenden brief m deFigaro, is sedert eenige jaren in reserve.Hij werd bij Sedan als overste krijgsgevangen ge maakt, was een tijd lang plaatselijk commandant van Belfort en werd in 1880 divisie-generaal. Het feit dat hij thans niet meer in actieven dienst is, belet de Duitschs regeering officieel re kenschap te vragen over zijn woorden. Eene hulde. Ter gelegenheid van den 2 5 Oen gedenkdag van het overlijden van Iiugo de Groot (28 Aug.) bevat het Berliner Tagehlatt een waar- deerend artikel van Goorg Stamper, over dien Oud-Holland ".r. Juist niet zoo pleizierig. Felix Dahn heeft ont dekt, dat hij een dubbelganger heeft, die ook verzen schrijft. Telkens ziet hij in tijdschriften en dichtbundelsverzen, geteekend ,,1'. Dahn,// die niet van hem zijn en die z. i. zulke rijme larij zijn, dat hij niet gaarne voor den dichter zou willen doorgaan. Als er nog iemand is, die werkelijk op den naam F. Dahn recht beeft, dau verzoekt de schrijver van Der Kampf urn Rom hem door de eene of andere toevoeging aan te geven, dat hij niet de andere Felix Dahn is. Het geval is nogal grappig. Die ander zal zeggen //Ik heet F. Dahn, als gij er op gesteld zijt te doen uitkomen, dat gij een ander zijt dan ik, voeg gij dau het een of ander toe aan uwen naam//. Felix Dahn I heeft redacties en uitge vers intusschen voor vergissingen gewaarschuwd. Eene "/longervariatie.'1 De uhongerkunstenaar// Succi heeft te Berlijn dertig dagen vasttijd door gemaakt. Hij is in dien tijd afgevallen van 71,5 kilogram op 60,80 K.G. Zijn pols maakte aan het einde der kuur 60 slagen het aantal adem halingen was 24 per minuut. Succi vertrekt met zijn//hongerloon//naar Florence om daar verder te hongeren. Voorgaan van gekroonde hoofden. Koning Alex ander van Servië en Natalia zijn Zondag van Biarritz uit naar San Sebastian geweest, om een stierengevecht bij te wonen. Ook de kleine Ko ning van Spanje en zijne moeder waren bij het bloedig schouwspel tegenwoordig. Een ongelukkige rijwïeltocht. Eer.e Mej. Theresa Collin, van Seraing, reed op haar rijwiel over de boulevards te Luik, toen eene juffer haar toeriep, dat zij haar portemonnaie zou verliezen. Mej. Collin hield stil en de gedienstige juf fer schikte haren zak, stak den zakdoek boven de portemonnaie, en: Ziezoo, mejuffer, nu is er geen gevaat, rijd nu gerust door. Dank u vriendelijk, zeide mej. Collins, en in vliegende vaart reed zij verder, tot zij aan het //Hotel de l'Univers" eene verfrissching wilde nemen. Maar toen zij wilde betalenwas haar portemonnaie met 22 fr. verdwenen De gedienstige juffer had gezorgd, dat zij niet meer uit den zak kon vallen. Opnieuw willende doorrijden, botste zij tegen eene voorbijkomende koets, zoodat haar fiets in stukken en brokken op den grond bleef liggen. Gelukkig kwam zij er nog heelhuids af. Voor luie stalknechts.Luie stalknechts te New- York behoeven zich niet meer ongerust te ma ken, dat de paarden niet vroeg genoeg voer zullen krijgen. Men heeft een toestel uitgevon den, waardoor het paard des morgens, op elk uur dat men wil, voedsel krijgt, zonder dat iemand de hand behoeft uit te steken. In een bak boven de ruif wordt des avonds een zekere hoeveelheid voeder gedaan en een uurwerk op de manier van de bekende wekkerklokjes ingericht zorgt er voor dat de bodem van dien bak zich op een bepaald uur opent, zoodat de fo urage in de ruif terecht komt. Te Streefkerk is eene vrouw die aah toeval len leed en te Weespercarspel een twee-jarig meisje bij het spelen in het water gevallen en verdronken. Te Smilde (Dr.) is in de Hoofdvaart ver dronken de timmerman E. Ulrich. De ongeluk kige laat eene weduwe met vijf jonge kinderen achter. Twee kinderen vielen te Spijk bij Lobith van een kolenschip in den Rijn. Een van hen, een meisje van vijf jaar verdronk. Het lijkje is nog niet gevonden. Het eenige kind van den landman P. van Diepen te Zwaagdijk, een 5 jarig meisje, is in eene sloot bij de boerderij des vaders vi-rdronken. Een 3 jarig knaapje te Harscamp gem. Ede, kreeg een ketel met kokende koffie over zich heen. Aan de bekomen brandwonden is de kleine overleden. Te Nibbikswoud is de 15-jarige D. B. bij het baden verdronken Zijn lijk is teruggevonden. Een hevige brand door hooibroei veroorzaakt, is uitgebroken in de boerderij van Aalt Selles. Het huis is geheel uitgebrand,van den inboedel is een gedeelte gered. De boerderij van den landbouwer Keizer te Berghuizen, tusschen Ootmarsum en Olden- zeel is uitgebrand. Twee paarden, zeven koeien en twee varkens werden eene prooi der vlammen. Het huis was voor f 6000 verzekerd, doch van den inboedel, den oogst en het vee niets- Men meent hier ook de oorzaak aan broei te moeten toeschrijven Te Uithoorn heeft een zware brand eenige huizen in de asch gelegd. Bij den heer Ver baan begonnen, is de brand spoedig overgesla- den tot de belendende woningen.Die van de heeren Turkenburg en v. Hilten zijn tot den grond afgebrand. De woning van den heer Meijer is beschadigd doch behouden gebleven. Te Middclharnis (Z.-H.) zijn, waarschijnlijk door het spelen met lucifers door kinderen, eenige duizende bossen riet door brand vernield Omtrent den groolen brand te llooge Zwaluwe wordt het navolgende vermeld De brand die zich zeer snel uitbreidde aan gewakkerd door den feilen wind, biak uit in de woning van L. de V. De brandweer was totaal onmachtig nr.nnen, vrouwen en kinderen liepen door het dorp als razenden, varkens, geiten, kippen enz. met zich voerende. De militairen uit Geertruidenberg kwamen met trein 268 ge wapend met hun brandspuit aan, doch er was zoogoed als niets aan te doen. In den middag- om halfvier stonden 43 woningen in volle vlam, en de brand woekerde nog voort. Yan andere zijde meldt men ons, dat 28 hui zen zijn in asch gelegd. Kuim 40 gezinnen zijn zonder huisvesting. De brandspuiten van Hooge en Lage-Zwaluwe, Wagenberg, Made, alsmede die van het garnizoen te Geertruidenberg waren aanwezig. Tc half een was men den brand zoover meester ten was. Tc Purmerend is naar het gasthuis ver voerd de dienstbode van den heer J. Schouten. Zij geraakte in brand, toen zij petroleum goot in een brandend stel en kreeg ernstige brand wonden. Een begin van brand in de woning werd door de buren gebluscht dat geen verder gevaar meer te duch- Te Dordrecht is een schippersjongen aange houden in het bezit van een aantal gouden voor werpen die na onderzoek bleken te Antwerpen te zijn gestolen. Een goudsmid, waar de boos wicht een en ander te koop aanbood, leverde hem aan de politie over. Het applaus van de groote menigte is dik wijls een slag in het gezicht voor den goeden smaak. Men spreekt iemand veel sneller vuil, dan dat men hem weer schoon wascht. Poëzie is een kostbaar en smakelijk nagerecht maar zij moet nooit de hoofdschotel van onzen levensmaaltijd worden. Landelijke bescheidenheid.Gr a af (die op eene wandeling in eene boerenwoning een glas melk met een boterham genuttigd heeft en den boer daarvoor drie gulden geeftZiedaar, daar heb je iets voor je glas melk Boer. Mijnheer heeft ook een boterham ge geten Eone ergerlijke vrcag. Moeder. Zeg, Ma rie, wat heeft Fmile je stiaks gevraagd Dochter (blozend). //Hij vroeg of ik koken kon. Moeder (geërgerd). Wat Denkt die man nu al aan liet eten Verkeerd begrepen Eene dame beval baren bediende te gaan zien of de barometer gezakt was. //Neen, mevrouw antwoordde hij, hij hangt nog stevig aan den spijker Een winstg jvendo reis. Boekhouder (tot den terugkeerenden reiziger) Zoo Munchhausen heb je vele nieuwe bestel lingen meegebracht Reiziger. Neen, dat nu juist niet, maar een duizendtal anecdoten, de eene nog mooier dan de andere HAARLEM. Door de politie is in beslagge nomen een valsche gulden, voerende de beelte nis vankoningW i 11 e m II en bet jaartal 1848,en een valseh kwartguldenstuk met de beeltenis van koning Willem II en het jaartal 1849, blijk baar bestaande uit lood. In den laatsten tijd is alhier weder veel valseh geld m omloop. Gisteren-voormiddag te 9 uur 16 min. vertrok het bataljon infanterie, hier ter stede in garni zoen, per extra trein naar het legerkamp bij Laren. Eergisteren is het Stedelijk Museum van schil derijen en oudheden op het Raadhuis door een aantal vreemdelingen, Amerikanen, Engelschen Duitschers en Fransclien bezocht. De Belgische gezant, de heer graaf De G r e 11 e-R o g i e r, bij ons Hof, werd. ook onder de bezoekers op gemerkt. Wij vestigen de aandacht op de advertentie der School voor Kunstnijverheid alhier; tot het volgen der lessen kunneu zich nieuwe leerlingen vooralsnog aanmelden op het Museum van Kunstnijverheid. Buiten den cursus voor het teekenen, schil deren voor vrouwelijke en mannelijke leerlingen worden de jongelieden praktisch opgeleid voor decoratieschilder, graveur en stempelsnijder, li- tograaf, beeldhouwer in hout en modelleur. De nieuwe als ook de oud-leerliDgen, die alleen den avondcursus wenschen hij te wonen moeten zich voor 15 September bij den directeur aanmelden daar zij anders niet meer kunnen worden toegelaten. De nieuwe leerlingen voor den avondcursus zullen om te worden toegelaten proeven van bekwaamheid moeten afleggen, die nader in het programma der school zijn omschreven. Voor den dagcursus behoeven de leerlingen geen proeven van bekwaamheid af te leggen. Daar de plaatsruimte zeer beperkt is, is het wenschelijk dat men zich bij tijds aanmeldde. In het Stads armen- en ziekenhuis, alhier zijn tot binnenvader en kindermoedcr benoemd 1). II d e M u n c k en echtgenoote te 's G raven hage. Door B. en W. is voorgedragen tot directeur der Burgeravondschool in de plaats van Dr. E. Van der Ven, die bedankt heett, de heer H. J. de Vries, thans leeraar aan die school; 11. en W. dragen tevens de heeren W. II. L. Janssen van R a a ij en D. Mars voor als leeraar in do wis- en werktuigkunde. Dc Liedertafel Haarlem's Zanggenot heeft in eene op 22 Augustus jl. gehouden vergadering met algemeene stemmen de aftredende bestuurs leden herkozen. De tentoonstelling van Textiele Kunst die op het Museum van Kunstnijverheid alhier gehou den wordt zal na aanstaanden Zondag gesloten zijn, belangstellenden die de bijeengebrachte -ver zameling, welke door vele zeer schoone werken uitmunt, wenschen te bezichtigen, dienen deze week van de nog bestaande gelegenheid gebruik te maken. Gisteren-namiddag te 2 uren is een 10-jar.ige knaap op den Zijlsingel overreden door een ledigen zandwagen, bespannen met een paard. Een dei- wielen is over zijn boofd gegaan, dat belangrijk is verwoud. Hij is per brancard naar bet St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. Het ongeluk is zijn eigen schuld hij was achter op den wagen geklommen en onder het rijden daaraf en er onder geraakt In de sociëteit //Vereeniging// zal, blijkens achterstaande advertentie, den 4en September een buitengewoon pbilharmonisch concert wor den gegeven door het orkest van de groote opera te Milaan onder directie van den lieer Maestro Guitano Cimini. Het orkest bestaat uit 62 man. Koninginnedag. In onze stad zal de verjaardag van onze koningin Wilhelmina feestelijk worden herdacht, zoo organiseerde het Bestuur van den Kinderspeeltuin een vliegerwedstrijd op de //Phoenix//; het Brongebouw geeft een soiree en in de sociëteit ./Vereeniging// is des avonds een kinderfeest. In den Hout is het 's middags matiné en 's avonds soiree. De fontein en de muziektent zullen worden geïllumineerd. Des avonds zal ook deKon.Liedertafel //Zang enVriend- schap// zich in den Hout laten hooren en het navolgend programma ten gehoore brengen «Wilhelmus» en «Volkslied» «Omhoog» van II e i n z e «Mijn hof», van Loots; «Ons Vaderland», van Robert; «Des Heeren Iluis», van B o e r s «Volkslied» (in G). De Liedertafel verzoekt bet publiek beleefd bet Volkslied mede te zingen, het wordt expresse- 1 lijk in G en eenstemmig gezongen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD 28 Aug. G. Veldhuis en A. v. Arnhem. C. Steenken en M. v. d. Velden. C. de Klerk en M. Mulder. GETROUWD 28 Aug.H. J. Bijster en M. M. Huij- bers. J. v. Wijk en C. Jansen. D. v. d. Jagt en M. E. Sijpestijn. J. Edel en A. Edelman. G. L. G. Remer en J. Steenken. N. Hoogerbeets enH.Weerts G. Witlou en C. J. M. Meijs. J. v.d.Kroft en B. Ewolds.T. Olferinga en J. de Jong. W. v. d. Vaart en A. M. Lubbers BEVALLEN: 2428 Augustus: N. Dasberg-v. Coe- vorden, z. D. P. Pommé-de Vries, z. H.C. Vis- sers-v. Buggenum, z. (1.1.) M. L. S. Willemse-Ker- vel, d. E. de Vries-Boekbinder, z. J. Roeland- Boetbergen, d. A. J. Brand-v. d. Reijden, z. OVERLEDEN: 24 - 27 Augustus: C. P. M. Hazen, 9 m.C. Majoor, 76 j.M. J. Planije, 3 m. - M. Muis, 3 m. A. S. Westerhovon, '18 j. H. J. M. de Rijk, 2 m. J. Swidde, 62 j. J. E. Warmer, 2 j. A. II Dingjan. 5 m. De Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeeling «Enkhuizen en Omstreken» is voornemens op 11 en 19 September e. k. eene Ten toonstelling te houden van bloemen,planten, groen ten en vruchten. Het programma zal eerstdfiags verschijnen. Op de gewone jaarlijksche Bloemententoon stelling te Helder gehouden, van de Floralia-ver- eeniging waren '106 inzendingen van planten ten toongesteld, welke in het voorjaar ter kweeking wa ren uitgereikt en 8 van verzamelingen kunstbloemen. Voor de fraaiste zaal versiering werd eene vergu ld zilveren medaille toegekend aan den heer P. Puin- broek, een zilveren medaille aan den heer C. A.La- gerweij, en voor ingezonden bloemwerken eene zil veren medaille aan den heer P Puinbroek en eene bronzen medaille aan den heer Th. Adriaanse. In den Nederlandschen boekhandel te Antwerpen, heeft koning Leopold II, van België, zich laten in schrijven als inteekenaar op het werk: Geschiedenis der Nederlandsche Letterkunde van prof. Dr. J. Ten Brink (uitgave van de maatschappij Elsevier te Amsterdam.) Naar wij vernemen heeft de Weleerw. pater B. Van Meurs van Z.Em. kardinaal Gibbons voor den Weleerw. pater H. Ermann de toestemming gekre gen, The Faith of our Fathers voor Nederland te bewerken. HAARLEM, 28 Augustus. Aangevoerd— stapels uitmakende kazen. Verkocht 68 stapels, uit makende 8427 kazen, wegende 17339 KG. Hoogste prijs per 50 KG. f 27,— Laagste prijs per 50 KG. haarlem, 28 Aug. Ter veemarkt aangevoerd koeien, 12 verkocht 11 f 155 a f 200; 13 nuchtere kalveren verkocht 13, f 7 a f15; 5 schapen ver kocht, 5 f 21 a f 24 18 lammeren verkocht 18, f 11 a paarden 8 Amsterdam, 28 Aug. Ter veemarkt van lieden waren aangevoerdrund. 1ste qual. c. 2de qual. c. 3e qual. c.; 155 vette kalveren, 1ste qual, 75 ac. 2de qual. 55 c. per kilo, graskalveren f26 nuchtere kalveren 19. a 11, schapen, lammeren, 363 vette varkens, 32 a 36 c. per kilo biggen, paarden f bodegrave, 27 Aug. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd: 252 wagens, te zamen 15520 stuks wegende pl.m. 68059 kilo, prijs le soort Goudsche f 221)2 a 241/2 zwaardere f 261/2 a 2e soort f '191/oa 21 hieronder21 wagens Derby kaas, prijs -le soort f 231/2 a24 2e soort f20 a 211/2,28 wagens Edammerkaas, prijs le soort f 27 a 2e f21a 221/2 commissie fwagens Leidsche kaas, f het schippond. Handel vlug. purmerend, 27 Aug Kaas. Aangevoerd 370 stapels kleine, prijs f28per 50 KG.; middelbare 2 prijs f23.commissie prijsf Boter, aanvoer 1210 1/oKG. prijsf '1.05a f 1.15 per KG. Runderen 455 f 56 a 68 per KG. stieren; 41 handel traag. Vette kalveren 186, f 0.60a f 0.80 pei KG. ving. Nuchtere dito 107 8.— a f 20, matig. Vette varkens 212, f 0.28 a f 0.43 per KG. handel vlug. magere dito 151 fll.a f 20.stug; 364 biggen f3.a f 7,per stuk, matig; 1974 schapen enlammeren, lager in prijs handel stug; paar- denlO— veulens f a Rotterdam, 27 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd: 72 paarden, veulen, ezels, 350 vette runderen, 1133magere dito, 450 vette en gras kalveren, 47 nuchtere kalveren, schapen of lam meren, varkens, 186 biggenbokken. Koeien le qual. 70 e., 2e qual. 64 c., 3e qual. 56 c.; ossen le qual. 70 c., 2e qual. 64 c., 3e qual. 56 e., stieren le qual. 60 c., 2e qual. 52 c., 3e qual. c. kalveren 'le qual. 80 c., 2e qual. 70c., 3e le qual. 60 c. Melkkoeien f160 a 230, kalfkoeien f180 a 240. stieren f 70 a 200, graskalveren f25 a 60 pinken f a vaarzen f 75 a 160, alles mager vee; paar den f 50a 95. Vette runderen over 't algemeen duurder, Handel iu eerste qualiteit kalveren zeer vlug. Kalfkoeien weinig aangegevoerd; er waren enkele Spaansche kooplieden die zeer weinig kochten, ove rigens flauwe handel. Melkkoeien minder dan vorige week. Vaarkoeien prijshoudend. Tweejarige ossen vrij goed te verkoopen. aanfokvee en graskaUeren vrij goed verkocht. Op de botermarkt werden aangevoerd 108/8 en •116/16 ton, en 696 stukken a l/2 kilo; prijs le qual. 50 2e qual. f 46, 3e qual. f 42 per l/2 kilo 55 a 65 e. Schiedam, 27 Aug. Moutwijn per HL. zonder de bel. f8.25. Jenever id.f 12 25. Amst. proef id. f 13,75 Spoeling per Ketelbeurs t ,60 Spoelingcommissie 0 f f Bcursnoteering Branders- bond en-, f 75/g a f 3/4. Amsterdam 28 Augustus 1895. Prijzen der onderstaande effecten genoteerd pCt. de koers NEDERLAND Certif. Werk Schuld 21/, 3 31/2 HONGARIJE Obl. Goudleening 5 id 1881/1893 5 ITALIË Obl.Pausel.Leen. 1860-64 5 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 5 zilver 1868 5 O buitenl. 1858-84. 3 bij Hope Comp 1889/90 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 in goud 1884 5 Obl Perpet. schuld. 5 binnenl. (Perpetueele 4 O. Alg. Schuld '65 Serie D 5 '69 C 6 Obl. Leening 18764 N.-AMERIKA Obl. Vereen. Staten 1876 4 1877 4 COLUMBIA Obligatien43/4 VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald4 OOSTENRIJK Aand. O. II. Bdivid. NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. M. tot Expl. St.Spw. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 4i/2 »1875/80gest.5 ITALIË Zuid-Ital. Spoorw. Obl. 3 RUSLAND Gr. Spw. Maatsch. Aand. 4i/2 PORTUGAL RUSLAND SPANJE TURKIJE EGYPTE 953/8 102 1017/g 1015)8 1 020/k; 891/g 8315, 841/0 716 9615/16 1003/4 1057,16 52 261/n 28 -IO33/4 16i/a 44% 441/8 145 109 913/„ 197 144 651/, 547/. 16 985/l Baltische Spw. Aand. 3 641/4 Jelez Grias. Obl5 Kursk Chark. Obl. 4 1015/8 Moskou-Brest Aand 3 74i/4 ld. Jaroslow. Obl. Aand. 5 103i/o RUMENIE Aandeelen Spdivid. AMERIKA Chicago N.W.Cert.Aand. 143i/4 N.YorkLakeErieW. S. A. IOI/2 Illinois Cert. Aand IO21/2 Miss Kan.Texas Obl. Cert. 7 185's PltEMIE-LEENIN GEN. NEDERLAND Loten Amsterdam f100 2 U27/16 Rotterdam3 1087/g GemeenteCrediet 3 1051/8 BELGIE Stad Antw. 1887 1037/s OOSTENRIJK Staatsl. 18544 126 I8605 128i/4 18645 163 RUSLAND 18645 174i/2 1866 155 Prolongatie ll/2 pet COUPONNOTEERING volgens opgave van de Coupon-makelaars. Oostenrijk papier f20.95 Russ. Goud.Roeb. f 1.90i/2 zilver »20.95 Diversen in »11.52i/2 dito met affidavit»11.92l/2 Portugeesclie »-— Fransche »47.G0 Belgische «47.60 Div. Rijksmark. «58.85 Hamb. Rush 1.211/2 dito Zilv. Roeb.1.27 aito Pap. dito Pool.p.ZilverRoeb.» Sp. Buitenl. Frs. »47.60 id. Binnenl. Piast1.84 Amer. Goud. Doll.» 2.45i)2 Mexicaansche De Hongaarsche Bisschoppen zullen te Buda- Pest bijeenkomen. In die bijeenkomst zullen de kerkelijke staatkundige hervormingen in Honga rije ter sprake worden gebracht. In een open baar schrijven zal o m. worden uiteengezet, dat de kerk weigert huwelijken te erkennen, die voor den burgelijken ambtenaar zijn gesloten buiten de kerk. Bij de groote parade te Mainz, waarbij keizer Wilhelm Maandag tegenwoordig was, is de groot hertog van Hessen tot luitenant-generaal be noemd. De Keizer gaat Vrijdag naar Demmin om zelf aan de cavalerie-manoeuvres deel te nemen, en zal van daar naar Potsdam terugkeeren. ADODFSECK (bij Fulda), 28 Augustus. De erfgroothertogin van Oldenburg, die hier te be zoek was, is heden aan buikvliesontsteking ge storven. BRUSSEL, 28 Augustus. De Kamer van volksvertegenwoordigers heeft met 69 tegen 55 stemmen aangenomen de bepaling in hetregee- ringsontwerp volgens welke de herstemming bij gemeenteraadsverkiezingen wordt vervangen door toepassing van de evenredige vertegen woordiging. BRUSSEL, 28 Augustus. Na eene zeer,lange vergadering is de Kamer van volksvertegen woordigers voor onbepaalden tijd gescheiden. NEW-YORK, 28 Augustus. Uit Panama is bier bericht ontvangen over den burgeroorlog in Ecuador. Generaal Alfaro, hoofd der opstan delingen, beeft de hoofdstad Quito ingenomen; de burgers zijn bom bijgevallen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3