BEUBSBEKICHTEN. MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Ongelukken. Diefstallen. Branden. Voor geest en hart. STEDELIJK NIEUWS. Allerlei. Kunst en Letteren. Land- en Tuinbouw. gebracht. De vissohers zijn in hechtenis ge nomen en zullen daar wegens overtreding der wet en verzet tegen de autoriteiten terecht staan. Te Delfzijl is een kind van een tjalkschip in het water gevallen en verdronken. De heer Box, ontvanger der registratie en domeinen te Maeseyck, is Zondag avond met zijn rijwiel door een rijtuig overreden Hij kreeg ernstige,inwendige kneuzingen en is aan de gevolgen overleden. Door het omvallen van een petroleum lamp in het Huis van Barmhartigheid te Er- meloo vloog eene vrouw in brand. Aan de ge volge is zij overleden. Te Langerak bezuiden de Lek werd het zevenjarig zoontje van W. B. vermist. Na eenig zoeken vond men het knaapje verdronken in eene sloot, dicht bij de woning, waar zijne moe der werkzaam was. In de suikerfabriek aan de Haven te Bergen-op-Zoom is de surveillant A. Nefs bij het verplaatsen van eene machine gevallen en daarbij met een been zoodanig beklemd ge raakt, dat dit geheel werd verbrijzeld. Het zal waarschijnlijk afgezet worden. Aan den steenoven van den heer Peere boom te Herwarden is gisteren-middag een der werklieden, een 17-jarige jongeling, door een grondwagen op de rails overreden, waardoor een been onder de knie geheel verbrijzeld werd. Naa- het gasthuis te Zaltbommel overgebracht, is hij nog dienzelfden avond onder hevige pijnen bezweken. Donderdag-middag werd te Esschen bij aan komst van den Hollandschen trein Amsterdam- Parijs, in de visitatie zalen gegrepen een oud als heer gekleed individu. Hij had zijn hand gestoken in een der zakken van een medepas sagier om deze van zijn portefeuille te berooven wat door den betrokkene werd opgemerkt Op verzoek der Nederlandsche regeering is door de Belgische justitie uitgeleverd J. H. D., landbouwer, wonende te Warsage (België), Nederlander, verdacht van diefstal eener koe uit de weide. De aangehoudene is naar de gevangenis te Maastricht overgebracht. Bij den heer A. B. aan de Stationsstraat te Zaandam is, terwijl de familie ter kermis was, ingebroken. Toen de dienstbode thuis kwam vond zij de secretaire opengebroken. De heer B inmiddels gehaald, moest tot zijne teleurstelling consta- teeren, dat de dieven zich metpm. f 100 had den verwijderd. De linneukast was blijkbaar met een beitel opengebroken, doch de zich daarin bevindende spaarbankboekjes benevens een enveloppe met,2 muntbiljetten schijnen aan hun aandacht ont snapt. Van buiten was echter geen spoor van inbraak te ontdekken. Te Botterdam is een hevige brand uitgebro ken. De machinefabriek en ketelmakerij van de firma Löhnis Co., stond gisteren-nacht in brand.. In korten tijd sloegen overal de vlam men uit en vermocht men niets tegen de vuur zee. Niets dan de kale muren zijn overgebleven. Ongeveer 50 werklieden zijn door den brand buiten werk geraakt. -Te Schagen (N. H.) rs de Protestantsche kerk en toren in brand geraakt. De oorzaak van den brand schrijft men san onvoorzichtigheid van loodgieters toe. Kerk en toren waren verzekerd, de kerk met toebehooren voor f105,000 te Utrecht,de toren voor f40,000 bij de onderlinge maatschappij van De Jong en Co. te Amsterdam. Kerk en toren te Schagen werden in 1460 in oud gothischen stijl gebouwd voor de her vorming was zij aan den heiligen Christopbo- rus gewijd. De toren werd later van spits, peer en windwijzer voorzien, waardoor zij eene hoogte Van 150 Bijnlandsche voet verkreeg. Het kostbare koorhek, de vele gebeeldhouwde banken, de keurig besneden preekstoel, het antieke zilverwerk voor doop- en avondmaal- bediening, alles dagteekenende uit de zestiende ®n zeventiende eeuw, gingen verloren Door broeiing van het hooi is de boer derij van den heer J. M. Schiphorst te Meppel Ui vlam gezet. De behuizing brandde geheel uit. Te Nijmegen isjde zeep-fabriek van de firma Bebrs.Dobbelman eene prooi der vlammen ge worden. Het kolossale gebouw is met al wat er in was uitgebrand. Ook een paar nabij gelegen huizen leden brandschade. jBrand te Hooge-Zioaluwe. Over dezen verschrikkelijken brand,waarvan Wjj reeds melding maakte, geeft de N. Bred. Of. de volgende beschrijving In het hooischuurtje achter het huisje van Knoop, nabij de kerk, was, eergisterenmor- Sen ten 91/2 uur de brand uitgebroken. Ineen Ommezien stond daar alles, ook het huis, in lchtelaaie. Verbijsterd van schrik zag men het ?atlhet was een ware hel. Green 5 minuten &ter vatte het stroodak van een naburig ge °uw vlam. Nog enkele minuten en een derde ookkolom kronkelt omhoog om te verwaaien °P den adem van den zuidwestenwind. De brandweer rept zich. De spuiten komen a?m Water is in de buurt. Een heele vijver 8 't ware. De schrik waart door 't dorp. Zie, daar randt een vierde pand 1 Als verlamd slaat het gade. Waar te beginnen met spuiten ror, daar rechts, links De brandmeester doet zijn best. Hij bewaart ïöe kalmte, 't Is noodig ookop verscheidene A/rSen *3 er brand. Men doet wat men kan, maar tegen over- acht van vuur en wind en droogte is geen orandweer bestand. e burgemeester, de heer baron Van Heec- van Brandsenburg, reeds spoedig ter a se> treedt ferm en flink op. Boden en om° ,scbaPPen vliegen naar de naburige plaatsen hulp van spuiten. Made komt er met twee, agenberg idem, Lange-Zwaluwe eveneens. feller woedt de brand. Acht, tien, twaalf izen en schuren knetteren met hooge vlam- en uit zwarte rookmrssa's. Allen zijn op de _?een. Men tracht te redden wat te redden is. vïat ook gebeure geen menschcnlevens zullen tc betreuren zijn. Kinderen, ouden, zwakken, >Qrden geholpen en in veiligheid gebracht! vee wordt weggevoerd, voor zoover het Sloopt. Veertien, zestien huizen, kleine en groote, staan en lichte laaie. Schreiend en jammerend zien de bewoners het schouwspel aan. Men sjouwt met stoelen en tafels, met bedden en ander huisraad. Dreunend over den weg nadert een nieuwe spuit. Al door meer huizen en schuren vatten vuur. Knallen worden gehoord. De hooipers brandtMet ontzetting staren velen, van de omliggende dorpen toe gesneld, de verwoesting aan. Op eenigen af stand is het, alsof heel Zwaluwe in brand staat. Kalm en majestueus steekt de kerktoren boven al dien jammer uit, onaangetast door het vuur. De herbergiers krijgen bevel van den Burge meester om te sluiten. Een goede maatregel. Marechausees bewaren de orde. Op een lorrie komt van Gertruidenberg de stoomspuit van het garnizoen. Met den trein arriveert de tweede spuit. De kranige soldaatjes der brandweer, onder bevel van den kapitein Olivier en de luitenants Wiegeld en Gomm komen mede. Vijf en twintig, dertig, meerdere huizen en schuren branden. Muren worden omvergehaald, schoorsteenen ploffen neer, daken zakken kra kend ineen. Een verpestende stank verspreidt zich. Op rijwiel en in rijtuig komen de menschen van buiten, de assuradeuren, de politieman nen, de jouraalisten, de nieuwsgierigen. Een aantal spuiten geven wa'er, dat sissend sust, niet dooft. Want hoog nog rijzen de vurige tongen, ver weg kleurt donker zich de hemel van den rook, overal klinken de kreten van ontzetting en de jammerklachten, kraken de daken, ploffen de schoorsteenen, vallen donde rend neer de muren. Tegen 5 uur is men meester van het vuur, s het grootste gevaar voor de nog onaange taste panden geweken. Op 30, 40, 50 plaatsen voeren de vlammen hunlaatsten strijd. Eenzame deurkozijnen branden lustig en nieuwsgierige bezoekers steken er een nieuwe sigaar aan op. Druk is men bezig met het omverhalen der muren, al te druk naar den zin der agenten van assurantiemaatschappijen. Busteloos werken de spuiten. Somber staren de slachtoffers van den brand naar de ruïnen hunner huizen en schuren naar verzengde boomen in den bof, naar de kippen, die samenscholen, zoekend naar het verdwenen hok. En als omstreeks 7 uur een detachement soldaten uit Geertruidenberg onder bevel van den luitenant Wesseling het dorp binnenmar cheert, geheel gewapend in volle rusting, een deken over den randsel, dan is de illusie vol komeneen dorp in oorlogstijd, half verbrand platgeschoten door de projectielen uit zwaar geschut, de bevolking in beroering, zich ver bazend over het enkele huis, de enkele schuur ongedeerd gebleven te midden der vuurzee. Buim 40 gezinnen zijn door den brand van have en goed en dak beroofd, of wel van hen verbrandden schuren 't Is 8 uren. De duisternis is gevallen. Spook achtig verlicht door de hier aanwakkerende vlammen, die slechts asch en steen willen doen overblijven, ligt daar het anders zoo vreedzame dorp. Hoog aan den hemel staat de maan, die haar met zilverglans het nog woelige en drij- 1 vig tooneel overgiet. Doorde openingen heen der brandende huizen ziet men de brandweerlui, de soldaatjes niet het minst, ijverig aan het werk. Begelmatig een, twee, een, twee klinkt het op neer gaan der pompzuigers van de brandspuiten. Nog bonst een enkele vallende muur of schoor steen. En tusschen al die geluiden door ruischt zonderling, als eene bespotting, een vroolijk soldatenlied, gezongen op marschmaat, een lied dat onzen infanteristen het natte pak en de vermoeienis doet vergeten. Langs den fraaien weg over Wagenberg rolt ons rijtuig naar de stad, langs bouw- en wei landen langs huizen en hoeven, met rieten daken. En nu de gevolgen der ramp? Zeker is het, dat vele menschen dakloos, haveloos, broodeloos zijn in den eersten tijd. Van het grootste gedeelte waren de ver brande bezittingen verzekerd. Bijna alle bin- nenlandsche assuratie-maatschappijen deelen in die schade, ruw begroot op twee tonnen gouds. Dat de Engel der liefdadigheid zich ont- ferme over den niet verzekerde en over hem die wel huis in inboedel, niet den pas binnen- ehaalden oogst van graan of hooi had doen assureeren. De meeste der verbrande huizen in Hooge- Zwaluwe waren met pannen bedekt. Maar de schuren stonden daarbjj, gedekt door riet of stroo. De rieten daken der schuren dragen schuld van de enorme uitbreiding van dezen brand. Er is geen grootere dwaasheid dan korzelig en verdrietig gestemd te zijn. Moed is onder alle menschelijke eigenschap pen eene noodzakelijke voorwaarde tot geluk. Welk handwerk men ook drijft of doet, Al9 't eerlijk is, is 't altijd goed. Dat u voor mij wel door vuur en water zoudt gaan! Stel mij op de proef! Wees dan zoo vriendelijk voor mij ook een paar van die groote asperzies over te laten! HAABLEM.Naai wij vernemen zal Mr.T r e u b in den loop van de maand October eene lezing hier ter stede komen houden over de belasting op het personeel, voor de leden der Haarlemsche Handelsvereeniging. Het Koninklijk Instituut van ingenieurs heeft eene vergadering belegd op Dinsdag 10 Sep tember a. s. hier ter stede. Onder de voordrachten komen voor: korte mededeelingen van de leden N. J. M. va n den T hoorn, over de buitenhaven te IJin ui- den, W. K. du O r 0 i x, over de sluis aldaar en F. 11 a u 0 k e, over de visschershaven aldaar, met daarop volgende bespreking. Ter veraangenaming van deze bijeenkomst zullen de leden ten l u. 51 (Greenwichtijd) uit Haarlem per specialen trein naar IJmuiden vertrekken en 11a terugkomst ten 5 u. 38 min. per tramwagen naar het Brongebouw in den Hout. Phlegmatiok. Engelschman (die met een zoon aan boord van een atlantischen sto o- rner zit.) Jan, twee biefstuk! Plotseling verliest zijn zoon het evenwicht, valt in zee en wordt door een haai ingeslikt. Engelschman. Jan, een biefstuk. Een zacht verwijt. Ja, ja, zei de barones tot den bloemist. Het zijn slechte tijden tegen woordig. Voor u ook al niet best. De menschen koopen zeker weinig bloemen? Tochwel, zei de bloemist, maar ze betalen weinig rekeningen. Een vreemd natuurverschijnsel. Bij de aankomst van een emigrantenschip te New-York hoorde een Ier bij zonsondergang een kanon afschieten, en vroeg aan een van de matrozen, wat dat beteekende. Wat dat beteekent? Wel, dat is de zons ondergang, kreeg hij verachtelijk ten antwoord. Zonsondergang! Gaat hier in het land de zon met zoo'n knal onder? zei de Ier met ge veinsde verbazing. By het diner. Dokter, u zegt altijd, dat u miJ «00 genegen zijt! O, juff'rouwl De Bechtbank hier ter stede heeft G. I d 0 s, beschuldigd van mishandeling met doodelijken afloop, tot 4 jaren gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was 6 jaren. Het Bestuur van de Haarlemsche afdeeling van den//Alg ;m. Nederlandschcn Timmerlieden- bond// heeft verzocht, om op 15 September a. s. kosteloos voor het houden eener meeting het Doelenterrein, de Hertenkamp of het Pand te mogen gebruiken. Burg. en Weth. adviseeren over dit verzoek zeer ongunstig, zij verklaren, dat de Doelen nooit voor dergelijk doel is afgestaan, de Her tenkamp ongeschikt is wegens de in de onmid- delijke nabijheid te houden muziekuitvoeringen en het Pand geen voldoende gelegenheid geeft tot het handhaven der openbare orde. Gisteren, Yrijdag-avond omstreeks 9 ure is brand ontstaan in een schuur gelegen achter de woning van de weduwe J. de Yog el in de Oranjestraat no. 78, waarin 0. a. geborgen waren 7 5 bossen stroo en 24 hectoliter haverdoppen. De schuur met inhoud is geheel verbrand. De oorzaak is onbekend. De brand is door de buren en door de politie met haar slangen wagen gebluscht. Alles was verzekerd. Men verzoekt ons onderstaand te willen op nemen De boekerij verbonden aan het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem, die voornamelijk boek- en plaatwerken bevat ten dienst-e der kunstambachten, was gedurende de maand Au gustus gesloten en zal met 1 September weder geopend worden. De nieuwe catalogus die on langs verscheen bevat 125 nummers van p.irte- fueilles met pl.m.5000verschillende afbeeldingen modellen voor de meest verschillende ambach ten en pl. m. 1000 nummers van boekplaat- werken en tijdschriften. Deze catalogus wordt tegen 20 cents aan postzegels franco toegezon den. Het is nog niet algemeen bekend dat aan deze boekerij boek- eu plaatwerken over het geheele land gratis kunnen ontboden worden alleen de kosten van het transport der gevraagde boekwerken komen voor rekening van den aanvrager. Omtrent den inhoud 1 an den cata logus zal de opgave der verschillende rubrie ken waarin hij is ingedeeld eenig lichtveiprei- den. Geschiedenis der beeldende kunsten in het algemeen. Bouwkunst. Schilderkunst. Beeld houwkunst. Bewerking der metalen. Bewerking van het hout, Kerumieke kunst. Textiele kunst Kostuum kunde. Graphische kunst Heraldiek- Bapporten. Verslagen. Tentoonstellingen. Kata- logussen en tijdschriften Wij zien dus dat het voor alle die met de kunsten en ambachten in betrekking staan en vooral voor onze ambachtslieden, die zich op de hoogte willen stellen van stijlvolle ontwerpen en ornamentale samenstellingen alsook techni sche en geschiedkundige gegevens hun vak be treffende een groot voorrecht is van eene der gelijke inrichting gebruik te kunnen maken. Bovengenoemde boekerij staat onder beheer van den conservator van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem, den Heer E. von S a h e r, die gaarne bereid is alle aanvra gen te voldoen. Door de politie is gisteren-namiddag bekeurd de bierhuishouder E., wonende in de Antho- niestraat, ter zake het verkoopen van sterken drank m het klein, zonder de daartoe ver- eischte vergunning. Hier ter stede is door de politie aangehou den en naar Botterdam gebracht de 18-jarige M., verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan oplichting van vijf paar bottines ten na- deele van den winkelier B. P. vanBeck um aan de Hoogstraat aldaar, aan diefstal van een zilveren horloge van een zeeman in het Zee manshuis verblijvende, en aan eene poging tot oplichting van geld bij een ander. Hij is aan het politiebureau in de Witte de Withstraat te Botterdam in bewaring gesteld. De le luit. jhr. E. W. vonWragelauf Lindenberg, v.rn het 2e reg. huzaren hier in garnizoen is met ingang van 1 November verplaatst naar 's-Ilertogenbosch. Volgens achterstaande advertentie gaat het Concert van het orkest der groote opera te Milaan in de sociëteit Vereen iging// te geven niet door. Het Bestuur van den Haarlemschen Kinder speeltuin geeft heden aan een 800-tal kinde ren een feest, en ontving veel geschenken en versnaperingen van eenige inwoners dezer ge- meentè. De speeltuin bleek te klein. De heer H. van Breemen stond nu het Phoenix-terrein af, waar van 2 3 uur het feest een aanvang neemt met een vlieger-wedstrijd. Na afloop zullen de kinderen in acht groe pen worden verdeeld en overgaan tot het zich vermaken met verschillende spelen enwedstrijden waarvoor zeer veel prijzen beschikbaar zijn ge steld. Het Bestuur zal door eenige heeren worden geassisteerd. Een woord van lof' komt den heer H. v a n Breemen toe, die ter ontspanning van de jeugd op onzen Koninginnedag, zeer bereidwil- lend het Phoenix-terrein heeft afgestaan en in orde heeft laten brengen. Burg. en Weth. adviseeren ten dienste van rioleerings- en bestratingsweiken in de project straat ten oosten van den Kleinen Houtweg tegenover de Baan beschikbaar te stellen een bedrag van f 2323,75, betaalbaar op den post //Buitengewone uitgaven voor publieke werken*, dienst 1895, alsmede Burgemeester en Wet houders te machtigen naar gelang der behoefte tot uitvoering van bedoelde werken te doen overgaan. Den heer J. F. Van Duuren in dienst bij de firma E. II. K r e 1 a g e en Zoon, is de Oranje-Nassau-medaille verleend. KERKBERICHTEN Kathedrale en parochiekerk van den 11 Jozef. Zondag te 7 en half 9 uur de gelezen HH. Missen met onderrichting, te halt 11 uur de Hoogdienst met Predikatie. Na de K. Mis de Lofzang Te Benin ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin. Te 3 uur Lof en Bozenhoedje. Donderdag te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten, en te 6 uur het Lof ter eere van O. L. Vrouw. In deze week de Catechismus in dl HH Diensten op de gewone uren. Parochiekerk van den 11. Antonius van Pad.ua. Zondag de H H. Missen te 5, 7 en half 9 uur met onderrichting, te half 11 uur de Hoog mis met Predikatie, te half 3 en te 3 uur. Catechismus, te halt 4 uur Vespers, Dinsdag en Vrijdag te 8 uur gezongen II. Mis, des avonds te 6 uur het Lof. Woensdag-avond 7 uur vergadering voor de leden der 3de Orde. Gedurende de week de H. H. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur, en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. Des namiddags 2 uur Ca techismus, te 3 uur Vespers, te half 5 uur oefening van de II. Familie, des avonds te 7 uur Maria-Lof. Woensdag, Bequiem vooralle overleden ge- loorigen op St. Barbara en St. Bavo begraven. Maandagen Woensdag des avonds te 7 uur het Lof. Vrijdag-avond te 7 uur het Lof. Deze week de IIII. Missen te half 8, 8, half 9 en 9 uur, en de Catechismus naar gewoonte. BURGERLIJKE STAND. 28 GOUDA, 29 Aug. Granen. Witte poldertarwe f4.75 a 5.60 jarige f a roode fa angel dito f ajarige Zeeuwsche dito f a nieuwe dito f 5.80 a 6.50. mindere soort Zeeuwsche f6.a .5.70 afwijkende f 4.75 a 5.25; polderrogge f a Zeeuwsche dito f 3.75 a 4.40 voer dito (per 70 kilo) f3.40 a 3.60 wintergerst f 3.50 a 4.25 zomer dito 3.50 a 4 jarige chevalier dito f anieuwe dito 4.50 a 5.25 haver f2.60 a f 3.25 per heet. dito 5.75 a f6.25 per 100 kilo, kookérwten f a; buitenl. voererwten per 80 kilo f5.a 5.25 inlandsche mesting dito f—a per 80 kilo witte boonen f a f bruine dito fa duiveboonen f a paardeboonen fa mais Amerikaansch f 5.30 a 5.50 Odessa fa Cinquantine f 6.60 a 7.- per 100 kilo hennepraid, inlandsch f8,50 a 8.75 en buitenlandsch f 5.— a |7.25 spelt f a kanariezaad 8.25 a 9.nieuwe koolzaad f 6.50 a 7.40 karwijzaad fa per 50 kilo. Kaas le qual. f25.— a 27,— 2e qual. f 21 a 24 zwaardere f28-a graskaas fNoordhol- landsche f 18 a 24. Handel vlug. Boter met redel. a 1.35, wei- 105 a f a per kilo. Vette varkens met Aangevoerd 152 partijen. aanvoer, prijs der goe- f 1.25 1.15 en der grasboterf redel aanvoer, handel vlug. 17 a 19 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met redel. aanvoer, handel vlug 14a 15c. per half kilo. Magere biggen met goeden, aanvoer, han del redel. f 0.40 a 0.65 per week. Graskal veren met goeden aanvoer, handel vlug f 26 a 52 Fokkalveren f7 a f17. delft, 29 Aug. Heden waren de veeprijzen als volgt: vette koeien 1ste qual. 200 a 230, dito 2de qual. 140 a 170; kalfkoeien 1ste qual. f190. a 220, dito 2de qual. f130 a 160; vaarkoeien 1ste qual. f 150 a 180, dito 2de qual. 100 a 130; vette kalveren 1ste qual. f70 a 90, dito 2de qual. f40 a 50; vette schapen 1ste qual. f23 a 25, dito 2d» qual. f 16 a 18; lamschapen 1ste qual. f a 2de qual. f a vette lammeren f 10 a 22 weilammeren f a magere varkens f 14 a 19 biggen f 4a8 ;nuchtere kalveren f8 a ;22 paar den f50 a 120; stierenf 70 a 150; ossen f a Rundvleesch 66, 60 a 54 c. vet kalfsvleesch 90—, 80— a 90 c. schapevleesch 50 a 50 c. lamsvleesch a c. alles per kilo. Prijzen nagenoeg onveranderd. Stemming flauw. De prijzen der boter waren heden 1ste qualiteit f62, goede f 52, mindere f44 per 1/4 vat van 40 kilo. Aanvoer pot 726/8 en 73/16 vaten, we gende te zamen 15250 kilogram. Amsterdam 30 Augustus 1895; Prijzen der onderstaande effecten .genoteerd pCt. de koers 2% 951/2 3 102l/g 31/2102 5 1013)4 102f/8 891/g 8315/16 84 Aug.J. Hendriks en Aug.J. J. Blecking en S. Wiersma en M. Uit- de Jonge en C. v. Vlade- ONDERTROUWD: J. Jonker. GETROUWD: 29—30 J. E. v. d. Wijst. tenbosch. Jhr. W. C. racken. BEVALLEN2729 Aug.M. v. Amerongen- gen-Glazer, d. M. C. Herben-Habes d. C. Kuijt-Tangermann, z.P. de Boer-Feenstra, z. J. A. Gieske-Rijbroek, d. A. v. d. Landen-Menz z. J. Keijzer-Eindhoven, d. A. Dormundt-de Mooij d. C. J. Timmer-v. d. Laarschot, z. OVERLEDEN2729 Aug J. W. Terpoorten 2 m. J. Heere, 78 j Metselaar, 2 m. II. C. Smolders, 3 m. C J. Huijer, 6 m. B. W. v. Norden, 1 m. J. H. Dreijer, 18 d. M. E. Nijssen, 16 d. Commissariaat van Politie. (Gevonden voorwerpen van 23—28 Augustus Een notitieboekje. Eene handkar. Een muilkorf. Een wielband. Een bril. Een kettinkje. Een kinder- hoed. Een hond. Een boezelaar. Een ledige porte- monnaie met geld. Een hoed. Een étui met mesje en penhouder. Een monster stalen. Een duimstok. Een stopklos va* eene stortkar. Een oorbelletje. Eenige sleutels. NEDERLAND Certif. Werk Schuld HONGARIJE Obl. Goudleening id 1881/1893 ITALIË Obl.Pausel. Leen. 1860-64 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 zilver 1868 O buitenl. 1858-84. PORTUGAL RUSLAND SPANJE TURKIJE EGYPTE bij Hope Comp 1889/90 5 Obl. Nic. Spw. 1867/" in goud 1884 Obl Perpet. schuld. binnenl. (Perpetueele O. Alg. Schuld '65 Serie D '69 C Obl. Leening 1876. Het maandschrift de Katholieke Gids geeft in zijn September-aflevering I. Aan Willem den Zwijger. Robertus Pullus. II. De leerjaren van Joseph de Maistre. Robertus Pullus. III. Eén met Jesus. Br. Florentius. IV. Italiaansche Dominé's indrukken Julius. V. Gods dienst en Wetenschap. J. van Ilelvoirt S. J. VI. Het Lied des Kruises vu. Een drietal Legenden. P. M. Bots, Pr. VIII. Politiek overzicht. In de volgende aflevering van de Katholieke Gids zal o. m.opgenomen worden Blond Ameltjey>. Uit de dagen van «onze Boeren» door Dr. Aug. Snieders, te Antwerpen. Naar wij vernemen zal binnenkort België voor den invoer van Nederlandsch vee weder geopend i worden. 1 De vette koe van den heer J. Dekker, te Oosthuizen, welke onlangs den eersten prijs ver wierf op de landbouwtentoonstelling te Eiiam, is te Zaandam geslacht. Zij woog niet minder dan 1752 pond. ITALIË RUSLAND RUMENIE AMERIKA 9613/16 1001 1057% 52 ■26 273/4 1041/4 4 5 5 4 5 6 4 N.-AMERIKA Obl. Vereen. Staten 18r'6 4 1877 4 COLUMBIA Obligatien43/4 VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald4 OOSTENRIJK Aand. O. H. B. divid NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. M. tot Expl. St.Spw. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 4l/2 »1875/80gest.5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl. 3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 4i/2 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Grias. Obl5 Kursk Chark. Obl. 4 Moskou-Brest Aand 3 ld. Jaroslow. Obl. Aand. 5 Aandeelen Spdivid. Chicago N.W.Cert.Aand. N.YorkLakeErie W. S. A. Illinois Cert. Aand Miss ICan.Texas Obl. Cert. 7 PBEMIE-LEENIN GEN. NEDERLANI' Loten Amsterdam f 100 2 Rotterdam3 GemeenteCrediet 3 BELGIE Stad Antw. 1887 OOSTENRIJK Staatsl. 18544 18605 18645 RUSLAND 18645 1866 Prolongatie ll/2 pet COUPONNOTEEBING volgens opgave van de Coupon-makelaars. Oostenrijk papier f20.95 (Russ. Goud.Roeb. f '1.90 16i/2 44% 441/4 149 109 9IS/4 196% 653/4 541/4 99 631% 101 741/4 1031/2 1431/4 1/4 104 I8I/2 1127% 108% 1051/s 1037/g •126 1291/4 163 1741/" 157 leiden, 30 Aug. Op de heden gehouden vee markt waron aanvoeren en prijzen als volgt: paarden f— a veulensf a 48 stieren f 60 255; 146 kalf-en melkkoeien f 100 a 210; 84 vare dito f 80a 191; 130 vette ossen en koeien f 118a 252, 56 a 70 c. per kilo; 36 graskalveren f12 41t 52 vette dito 35 a 83, 65 a 85 c. per kilo- 17 nuchtere ditof 10.— a .21— 720 vette schapen 16 a a 30, 25 a 30 c. per kilo; 650 weide dito 11 a 25; 242 lammeren flO.—al7.—164magere varkens 12 a 24 356 biggen f2.75 all. Goudsche kaas f14 a 24.Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidsche fa per 50 kilo. Aanvoer 98 partijen. londen, 29 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 30C Runderen, 4000. Schapen, 60 Kalveren en 50 Var kens. Men noteert: Runderen 2/8 4/8 Schapen 3/8 a 5/9. Kalveren 2/6 a 5/2 Varkens 2/4 a 3/8 per steen. Schiedam, 80 Aug. Moutwijn per HL. zonder de bel. f8.25. Jenever id. f12.25. Amsterdamsche Proef id. f14.— Spoeling, per ketelbeursf 80. Spoelingcommissie f Beursnöteering Bran- dersbond f a hoorn, 29 Aug. Ter waag zijn gewogen 327 stapelskaas wegende 96,221 KG. Hoogste prijs voor kleine f28commissie f25middelb. f zilver »20.95 Diversen in »11.52l/2 dito met affidavit»U.92i/2 Portugeesche Fransche «47.55 Belgische «47.55 Div; Rijksmark. «58.80 Hamb. Rusl. 1.21i/2 dito Zilv. Roeb.1.27 ai to Pap. dito Pool.p.ZilverRoeb.» Sp. Buitenl. Frs. «47.55 id. Binnenl. Piast1.84 Amer. Goud. Doll.2.45 Mexicaansche Uit den Congo-Staaf heeft de Indépendance Beige, zeer ongunstige tijdingen ontvangen. Dit blad deelt althans den dood mede van den Belgischen luitenant Gassart, die bij een der jongste gevechten tegen de Derwiscbcn sneu velde. Deze officier, die van 1891 tot 1893 met k apiteinDelcommune deelnam aan de on derzoeking van het Can tanga gebied, was na een kort verblijf in Europa onlangs naar den Congo-staat teruggekeerd. Verder heeft do Indépendance n og vernomen, dat behalve luitenant Cassart, 19 Belgische soldaten in dezen strijd den dood vonden Dit bericht, dat strookt met hetgeen reeds dien aangaande uit Parijs werd gemeld, is echter nog niet bevestigd. alkmaar, 3C Aug, Granen. Aangevoerd 3265 hechtol. Tarwe f 450. a 5.90 rogge f 4.25 a 5— gerst 1 a chev. 4.25„a 4.75 haver f2.40— a 3.— paardeboonen f a bruine boonen fa citroenboonenf afduiven- boonen f a witte f a kana riezaad f a groene erwten a grauwe f a vale f a I rood mosterdzaad 9.a 14.50 geel mosterdzaad aa koolzaad f5.10 a— karwijzaad f 13. a 13.70 lijnzaad fa blauw maanzaad f 7. O.— Edam 29 Aug Aangevoerd 76 stukken boter per half kilo oO— a 54c..'grasboter kipeieren f3,— a 30.5 per 100 stuks. a c. Volgens de laatste berichten uit Parijs is de heer Edmond Magnier, nadat hij het geld van de Chemins de fer du Sud in zijn zak gestoken had door de vingers der I'arij- sehe politie gegle'den tot groote tevredenheid van de lieden, wier geweten ook niet zuiver is. Die vuil linnen mand waarin men hem zou gestopt hebben om te ontvluchten is als een symbool te beschouwen van de hedendaagsehe politieke moraal. EgmonA Magnier is op zijn eigen beenen uit zijn woning gedaan in een rijtuig gestapt en naar vreemde gewesten vertrokken, zonder in iets gehinderd (e zijn. BRUSSEL, 30 Augustus. De Senaat heeft met 56 tegen 31 stemmen en 1 onthouding Rel Bchoolwetsontwerp aangenomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3