B1MKKN LAN D. GEMENGDE BERICHTEN. bladen worden in beslag genomen en so cialistisch gezinde journalisten worden in de gevangenissen gestopt. De minister Von Köller is naar Berljjn gekomen leidt de campagne en ontbindt, dat bet een last is, de eene socialistische vereeni- ging na de andere. De Justitie heeft in deze socialistsnjacht haar laatste woord nog te spreken. prijs G. Kip, Lisserbroek, Haarleramerm. 2e prijs Th. Yan Ruiten, Lisse. Rundvee (inlandsoh ras). Stier geboren in 1893. 2e prijs W. Yerdegaal, Lisse. Ie prijs J. W. Marbus, Sassenheim. 3e prijs P. Ciggaar, Sas- senheim. Slier geloren in 1894. Ie prijs J. B. Faas Hillegom. Bestuursprijs Th. Van Schie, Hillegom. 3e prijs Wed. M Van der Vlugt, Lisse. 2e prijs J. Wassenaar, Noord- wijkerhout. Stier geboren in 1895, le prijs P. Witteman, Hillegom. 2e prijs Anth. Van Ruiten, Lisse. Melkkoe niet ouder dan 6 jaren. 2e prijs J. Riggel, Lisse. Bestuursprijs De zelfde. le prijs H. Heemskerk, Zilk. 3e prijs W. Heemskerk Wz. Lisse. Melkkoe geboren in 1892, le prijs Wed. H. Pennings, Noordwijkerh. 3e prijs J. Van Graven, Lisse. 2e prijs W. Verdegaal, Lisse. Melkvaars geboren in 1893. 2e prijs J. Van Graven, lisse. le prijs P. Warmerdam Pz. Zilk. Vaars geboren in 1893 drachtig van het le Kalf. le prijs J. A. Charbon, Sassenheim. 2e prijs D. J. Ciggaar, Sassenheim. Pinkvaars geboren in 1894. Bestuurspr. Wed. H. Pennings. Noord wijkerh. le prijs J. Riggel, Lisse. Bestuursprijs Dezelfde. 2e prys G. Vreeburg, Lisse. Graskuischkalf geboren in 1895. 2e prijs Wed. H. Pennings, Noordwijkerh. lo prijs J. Van Graven, Lisse. Vette koe. 2e prijs Wed. H. Pennings, Noordwijkerh. le prijs Jacob Bouwmeester, Sassenheim. Eerv verm. Rijnveld, Lisse. 2 vette koeien. Wolvea. Vier Ooilammeren, geboren in 1895. le prijs C. A. Gehrels, Haarlemmermeer. 2e prijs A.Van Ruiten, Jr. Lisse. Itamlam geboren in 1895. 2e prijs A. Gehrels, Haarlemmermeer, le prijs J. Riggel, Lisse. Varkens. Een zeug met minstens 8 Biggen niet ouder dan 8 weken. 2e prijs P. Witteman, Hillegom. le prijs K. de Jong, Elsbroek, Hillegom. Boter en Kaas. C. H. Wolft', Lisse. J. M. de Kuyser, Delft. Tuinbouw enz. P. Verdegaal Rzn., Vogelenzang. W. Van Manen Jr. Lisse. P. F. L. Waldeck, Loosdui nen. B Hoff, Oegstgeest. Inzendingen buiten het progt amma. Bestuursprijs A. Wijnhout, Haarlemmermeer (Een Springbeer). Bestuursprijs 1'. Ciggaar. Sas senheim. Idem. Minstens 2 kilo Boter. le prijs L. Pouwmeester, Noordwijkerh. 2e prijs P. van der Geest Wzn. Alkemade. Leidsche Kaas. 2 stuks elke inzendiug. le prijs P. Verdegaal Jr. Lisse. 3e prijs Anth. Van Ruiten, Lisse. 8e prijs A. Heems kerk, Hillegom. 2e prijs P. van der Geest Wzn. Alkemade. Zoetemelksche Kaas. 3 stuks elke inzending. 3e prijs D. J Ciggaar, Sassenheim. 2e prijs P. V. van Schie, Haarlemmerliede. 2e prijs J. Van der Eist, Alfen. Tuinbouw voortbrengselen. Zandaardappelen voor huiselijk gebruik, elke inzending 1/2 B. L. le prijs C. Uitendaal, Hillegom. 2e prijs Wed Jan Lommerse Az. Hillegom. Kene verzameling appelen en peren, Elke soort 5 stuks. le prijs Gebr. v. d. Zaal, Lisse. 2e prijs Anth. Van Ruiten, Lisse. Eene verzameling groenten. 2e prijs J. Van den Berg, Oegstgeest. le prijs B. Uitendaal, Hillegom Kene verzameling Landbouwgewassen, 3e prijs Gebr. v. d. Zaal, Lisse. le prijs A. Heemskerk, Hillegom. 2e prijs P. Joh. Weijen bergh, Lisse. Niet gevraagd in het programma. Bestuurspr. P. Joh. Weijenbergh, Lisse Eene verzameling Groenten en groentezaden. no. 127 Bestuurspr. L. Schouten, Oegstgeest. Verzame ling Komkommers. Pluimvee. Bestuurspr Eduard Blauw, Lisse. Opgezette vogels, nuttig en schadelijk voor den Landbouw en/. Bestuurspr. Gebr. van der Meij, Lisse. Verzameling eieren van nuttige en schadelijke vogels. Bestuurspr. J. J. Taets van Amerongen, Oegstgeest. Zadelmakerswerk Bestuursprijs G. Flentrop, Hillegom.., Planten en Bloemen, ter opsiering van het lokaal der Tentoonstelling. Bestuursprijs Mart. Koek, Hillegom.Bestuurs prijs Gebr. v. d. Meij, Lisse. Bloemen van Dahlia's. Buiten het programma. Bestuurspr. B.Berkemeier Noordwijk. Verzame ling Rundveebrood. Bestuurspr K. Van Eden, Haarlem. Zaaigroen en Schapenwaschmiddel. Bestuursprijs F. Broekhuis, Oegstgeest. Verza meling Veevoeder en Beendermeel. Bestuurs prijs P. Beelen, Lisse. Verzameling Veevoeder. Ter Opluistering. Bestuursprijs Van Vrijberghe de Coningh, Lisse. De Regelings-eommissie der Tentoonstelling. Namens dezelve, Be Secretaris, A. HEEMSKERK. H. M. de Koningin die steeds bezorgd is voor haar onderdanen, heeft nu weer hulp ver leend aan W. Enser te Kralingen die van H.M. f65 ontving. Op den weg van Monnikendam naar Edam ontmoette een vietsrijder den rijksdeurwaarder K. met zijn hond. D e hond vloog op den wielrijder aan, deze loste een schot met los kruit op het dier. De deurwaarder nam daarop eene revolver en schoot driemaal naar den wiel rijder. Er zijn echter geen ongelukken ge beurd, de wielrijder was spoedig uit het gezicht. Te Velp is de dysenterie epidemisch heer- schende. In de achterbuurt van het dorp en wel in de Alexanderstraat en Willemstraat zijn in 23 gezinnen 41 ziektegevallen geconstateerd, waarvan 8 met doodelijken afloop. Bij de manoeuvres geraakte ter hoogte van hit waterreservoir bij Amersfoort eene marke tenster, die zich wat al te veel verdekt had opgesteld, en daardoor door een officier, die in galop kwam aanrennen niet kon worden opgemerkt, onder diens paard. Gelukkig kwam zij echter met den schrik en eene buiteling vrij. Minder gelukkig liep het af met een stuk veldgeschut. Een der wielen geraakte in een gat, waardoor het affuit kantelde, en twee ka nonniers zware kneuzingen bekwamen, een zelfs zoo, dat de aanwezige off', van gezondheid het noodig oordeelde, den man niet in de ambu lancewagen op te nemen, maar hem zoo voor zichtig mogelijk op de draagbaar te vervoeren. Wanneer men iets in de ooger. krijgt, be staat een eenvoudig middel om vreemde voor werpen er uit te verwijderen Men druppele zuivere olijfolie in 't oog, waarna stof, asch, kalk, spintertjes, enz. snel worden verwijded. Het middel veroorzaakt volstrekt geen pijn en is onfeilbaar. Het Handelsblad van Antwerpen en meer üuitenlandsche bladen, bevatten het volgende, voor ons, Nederlanders, bijzonder verrassende, particulier telegram uit Amsterdam //De verloving van Koningin Wilhelmina met Prins Karei van Denemarken zal den 16en September worden openbaar gemaakt.// Wat men al in het Buitenland weet. Over dit bericht zal niemand meer verrast zijn dan onze Koninginnen zelve. Maar wij vernemen komen een groot aantal Belgische oud-zouaven uit de prov. Antwerpen de protest-meeting te 's Hertogenbosch bijwonen. Pers en Leger. De Redactie van De Zeeuw te Middelburg ontving de volgende brief kaar //Wegens het opnemen van onware berich tten betrekkelijk het Algemeen Depot van Dis cipline te Vlissingen. is Uw blad van af heden „in de Cantine van dat Korps verboden en het „abonnement opgezegd. De Commandant Van Beküm." De Zeeuw antwoordt zeer terecht, niet van plan te zijn, ter wille van een abonnement fei ten, door vertrouwde berichtgevers medege deeld, te verzwijgen. Gisteren te 12 uur was de door de patroons gestelde tijdverstreken,gedurende welke dewerk- stakende sigarenmakers weder aan 't werk konden gaan. Velen wilden den arbeid hervat ten, maar teruggehouden door hun kameraden heeft geen hunner zich aangemeld; zjj worden nu geacht allen te zijn ontslagen. Protestmeeting. De regelings-eommissie voor de door den Nederlandschen Zouavenbond uit geschreven en op 22 September a. s. te 's-Her- togenbosch te houden protest-meeting bericht, dat het program definitief is vastgesteld als volgt: lo. 's Morgens ten 10 ure ontvangst der Zouavenbroederschappen en kath. corporaties binnen 's Hertogenbosch in het lokaal //de Liedertafel,// door den heer J. W. R. V a n Gulick, president der regelings-eommissie. 2o. Toespraak tot de zouaven en corporaties door den heer J. J. Küppers, voorzitter van den Algem. Ned. Zouavenbond. 80. Protest-uitspraak door den heer Aug. Wils, luitenant der pauselijke zouaven. 4o. Ten 11 ure optocht der Zouaven-broe- derschappen en corporaties met banieren naar de Kathedraal. 5o. Ten 111 ƒ2 ure, H. Mis, opgedragen ter intentie van Z. H. den Paus. 60. Opdracht van de pauselijke zouaven aan het H. Hart van Jesus. 7o. Inzegening van het vaandel van de Broe derschap van het H. Hart. 80. Protest-rede door den Weleerw. hooggel. heer Dr. H. J. A. M. S c h a e p m a n. De maatregelen genomen om den goeden gang der meeting en van den optocht te ver zekeren, zullen door haar aan den voorzitter van iedere vereeniging, die zich tijdig, dat is vóór SI Augustus 11., heeft aangemeld, bekend gemaakt worden. Tevens zal zij dan de kaar ten voor de afgevaardigden dier vereenigingen aan den voorzitter toezenden. Alleen toch den leden van den Nederlandschen Zouavenbond en den afgevaardigden van de zich vóór 31 Augustus aangemeld hebbende vereenigingen, kan toegang verleend worden tot het lokaal der Liedertafel, waar het protest zal gelezen worden. De overige leden dier vereenigingen zullen zich, volgens hun te geven aanwijzin gen, moeten plaatsen in de nabijheid der Lie dertafel, ten einde zich bij hunne afgevaardig den te kunnen aansluiten op weg naar de Kathedraal.Aan;ieder dier leden zal te 's Bosch een kaart worden ter hand gesteld, die hem recht geeft tot toegang in de Kathedraal. De geweren-quaestie. Over deze quaestie schrijft de heer De Ras, lid van de Tweede Kamer, in de Limburger Koerier Indien ik de overtuiging had, dat aan den Min. van Oorlog was te wijten het mislukken der onderhandelingen met betrekking tot de leve ring der klein-kaliber/eweren door de binnen- landsche industrie, ik zou geen oo/enblik aarze len,den Minister in de Kamer opheldering te vra gen voor de pijn, die ik bjj deze gelegenheid gevoelen zou, en voor hetgeen u dacht, ben ik zoo heel bang' niet. Maar 't is mij gebleken, dat niet de Min. oorzaak is van het afbreken der onderhande lingen. Wel heeft de [Min. zich aanvankelijk niet toeschietelijk betoond en veel bezwaren geopperd, de leden van het syndicaat, die Z.Exc. de aanbieding op 31 Juli jl. deden, en nog andere personen kunnen daarover een woordje meepraten, doch ten slotte heeft de Min. toegegeven. Toegegeven aan het bezwaar van bem of hen die namens het syndicaat optraden, dot door de binnenlandsche industrie meer dan 100 ge weren daags zouden geleverd moeten worden. Dit is mij gebleken uit de schriftelijke bekentenis van iemand, die in deze aangelegenheid nauw betrokken is Voor deze daad verdient dus de Min. eer een woord van lof dan eene interpellatie. Jam mer slechts, dat, zijn mijne inlichtingen juist, en ik heb geen reden daaraan te twijfelen, de Minister eerst zijne concessie deed, tóen het syndicaat zijn aanbod reeds ingetrokken had. Eenmaal echter deze hinderpaal uit den weg geruimd, bestond er geen aanleiding meer, bet gedane aanbod niet gestand te doen. Toch is zulks niet geschied, en daarvoor be staan, naar mijne vaste overtuiging, geheel andere oorzaken. Ik acht de Tweede Kamer de geschikte plaats niet, om die oorzaken te gaan bespreken en dit zaakje uit te pluizen. Naar wij vernemen, is bij de Tweede Kamer ingekomen een wetsontwerp tot herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen. Bij de verkiezing van een lid der Provin ciale Staten in het district Gulpen is gekozen de heer LouisMerckelbach, met 494 van de 628 uitgebrachte stemmen. Naar wij vernemen is bij de Tweede Kamer ingekomen een wetsontwerp tot herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen, en heeft de Minister van financiën de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsont werp betreffende de personeelebelasting gereed. BOVENKARSPEL (N. H.) 13 September. Tot lid van den gemeenteraad alhier is geko zen de heer C. Boon Jbz. BROEK-IN-WATERLAND, 13 September. De heer A. De Best alhier, heeft een dage- lijkschen stoomvaartdienst voor personen en goederen geopend tusschen Vreeland en Am sterdam, over Nederhorst-den Berg en Weesp. Aanlegplaats te Amsterdam Sarphatikade. NOORDWTJK,13 September. De meelmolenaar v. R. alhier, is na door den Burgemeester in verhoor te zijn genomen, onder geleide van een Rijksveldwachter naar Den Haag vervoerd ge worden. Hij wordt verdacht van oplichting ten nadeele van de Leidsche Hulpbank. WIJK AAN ZEE EN DUIN, 13 September. De Raad dezer gemeente heeft afwijzend be schikt tot voorloopige consessieverleening voor de stoomtram Beverwijk-Alkmaar door deze ge meente. IJMUIDEN, 13 September. De zelf richtende reddingsboot die hier beproefd is, heeft uitste kend voldaan.Bij den proeftocht stond de zee vrij hol en het woei hevig uit het westen. De be manning verklaarde dat de boot bij alle be wegingen goed voldeed en was druipnat toen zij weder behouden binnenkwam. HEEMSTEDE, 13 September. De volksver makelijkheden zullen als naar gewoonte hier gehouden worden, nu op Donderdag 19 Sep tember e. k. Des avonds zal vuurwerk worden afgestoken. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE, 13 September. In deze gemeente zal den 24sten September e. k. moeten ge stemd worden voor een lid van den Gemeente raad, om rede dat de verkiezing van den heer G. van Andel door Gedeputeerde staten is vernietigd. VELSEN, 13 September. De werkzaamheden zijn begonnen voor den aanleg van de stoom tramverbinding Haarlem-Beverwijk Tot het leggen van de rails is den weg ten noorden van de brug reeds over eenige bonderden meters opgebroken. LISSE, 13 September. In den laatsten tijd gebeuren er nog al eens ongelukken met de stoomtram. Nu reed de tram, van Leiden naar Haarlem rijdende, een gedeelte van de leuning van de Lisserbrug stuk en wierp een telefoon paal omver. Gelukkig kwamen er geen per soonlijke ongelukken bij voor. BENNEBROEK, 13 September. Op den 18 September e. k. zal in deze gemeente een hard draverij plaats hebben. Als prijs is een bedrag van flOO beschikbaar gesteld; de premie be draagt f 300. Ljjst der Bekroningen op de Landbouw-len- toonstelling, gehouden door de Afdeeling //OEGSTGEEST en OMSTREKEN.// den 11 September 1895, te Lisse. Commission van Beoordeeling. Paarden. A. van Leeuwen, Rijks veearts, Leider dorp. A. A. van den Berg, Haarlem. Rundvee. Schapen, Varkens. A. Van der Hulst, Vogelenzang. G. Bou- mcester, Noordvvijkerhout. H. Koster, Oegst geest. A. Vromestein, Leiderdorp. Paarden, inlandsch of inlandfch gekruist ras) Veulmerrieën met haar Veulen. 3e prijs Jan Ciggaar, Sassenheim. 2e prijs H. Warmerdam Pz. Zilk. Jonge paarden, geboren in 1894. le prijs G. Rip, Lisserbroek, Haarlemmerm. Bestuursprijs Th. Van Haaster Jr., Zilk. 2e prjjs L. Bouwmeester, Noordwijkerbout. Jonge paardengeboren 1 n 1893. le prijs Cors. Rnigrok, Lisse. 2e prijs A. Heemskerk, Hillegom. Jonge paarden, gebaren in 1892. 2e Prijs Anth Van Ruiten, Lisse. Het beste paard bespannen voor een 2-wielig rijtuig. le prijs Anth. Van Ruiten, Lisse. Bestuurs- Ge zoudt u haar vloek van belachelijkheid op don hals laden. De ijverzucht is namelijk in hare oogen een der bespottelijkste dwaasheden der menschheid en nooit zou zij een man de hand reiken, die zich aan dergelijke zwakheid schul dig maakte. Overigens voegde bij er ernstiger bij, kom ik terug op het daareven door mij gezegde, en verzoek ik u, mijnheer Francis wiens oprechtheid boven allen twijfel verheven is, ganschelijk uit het spel te laten. En nu. Sir, laat ons L'loyd's koffiehuis opzoeken, om een tweede ontbijt te nemen. Mijnheer Benett boog zwijgend. Hij was zichtbaar ontstemd, wat den ouden heer in wendig scheen te bevallen, zonder dat deze het in de verste verte raden konde, wat zijne gast tot zulke ijverzucht-comedie aanleiding kon geven. Hadde de goede Sir Palmer eenen blik kun nen slaan in bet hart zijns gasten: in diens ge heime gedachten en plannen, wat zou hij ontzet zijn bij den aanblik eens afgronds, waar in voor alles thans de helsche triomph te le zen was, van de zaden des mistrouwens ge zaaid te hebben. VIL Een blik in 't verleden Droomend, in diep gepeins verzonken, stond middelerwijl Francis, die zooeven 't onderwerp van het gesprek tusschen den chef en zijnen gast was, aan zijn schrijflessenaar. De steed3 zoo vlijtige penne rustte reeds lang. De somber saamgetrokken wenkbrauwbogen, de strakke, donkere blik, gaf te kennen, dat hij aan niet zeer aangename gedachten ten prooi was. Waar mochten ze dwalen, die gedachten? In de zonnige morgenlanden wellicht, of bij de vlammen des wilden, bloedigen oproers? Diep zuchtte hij. Zijn edel gelaat nam eene zoo smartelijke treurige uitdrukking aan als leed hij aan eene die pe inwendig knagende kwaal. Veraf van het woelige drijven der wereld toefden ze, zijne gedachten, in een stil stadje aan den oever der blauwe Oostzee. Wat was het daar vredevol op Zondag-mor gen, als de kerkklokken tot den godsdienst riepen, en de brave burgers met vrouwen en kinderen aan dien roep gehoor gaven: //Ik zal opgaan tot den tempel des Heeren!// Voor de deuren was wit zand gestrooid, op Pink stermorgen zag men geen huis zonder het jeug dige groen der herboren natuur. Diepe Zondagsruste in de stille straten, vrede in het nette, tweeverdiepige huisje langs de wacht, waar de liefde woonde en het vader- oog waakte. Waar de wilde knaap de eenige zoon des huizes, de goede, zwakke, ach, slechts veel te zwakke moeder! zooveel zorgen berok kende ja, haar liefderijk harte breken deed. Mijnheer Francis' oog was levendiger gewor den bjj 't liefelijke beeld, nu vulde het zich met tranen, welke langzaam rolden over de bleeke wangen. Was het niet zijne eigene jeugd, zijn ge lukkige kindsche jaren, die zich daar ont- H. M. de Koningin-Regentes heeft f25 ge schonken aan de afdeeling Twente der Nederl. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde te Enschedé als blijk van Hare tevredenheid over de grootsche en artistieke versiering der Volks parkzaal De N. Rott. Ct. geeft het volgende uit uLe Cycliste Beige lllustre' Toen wij een dezer dagen te Scheveningen waren, zagen wij een grijsaard naast zijn rijwiel zitten. Mijnheer, is het onbeleefd te vragen boe oud gij zijt Twee-en-zeventig jaar. Zijt gij reeds lang wielrijder Zeven jaar; vanaf dendag, waarop mijn dokter mij den raad gaf te gaan wielrijden om mij van bet Scliiedammervocht af te wennen. Zoo, u vertelt ons iets dat ons zeer inte resseert. Toen ik twintig jaar was dronk ik om mijn Lena te vergeten toen ik dertig was om mijn leed te verdrinken toen ik veertig en vijftig was om niet van mijn gewoonte af te gaan toen ik op zekeren dag een beroerte kreeg en na mijne genezing begon ik te leeren wielrijden en u ziet nu, hoe ik het maak. Te Ede is een renteloos voorschot bijeenge bracht voor het maken van een plan voor een stoomtram EdeBarneveldNijkerk. Het plan zal gemaakt worden door den heer A. J. Krieger te Gouda. Voor de visschers in Barradeel en Het Bildt, die bij de stormen alles hadden verloren, is 3700 gulden ingekomen waaronder 800 gul den van de beide Koninginnen. Voor deze gelden zullen netten en andere visschersbe- hoeften worden aangekocht. Dicht bij Breda werd eergisteren op den trein van Rotterdam naar Vealo geschoten. De postconducteur die druk aan het werk was, vlogen de glasscherven rakelings langs zijn ge zicht. Hij bleef gelukkig ongedeerd. Daar kan wat van groeien. Door W. H. Vliegen, redacteur van het sociaal-democratisch weekblad De Volkstribuun, te Maastricht, zijn bij de justitie twee klachten wegens smaad en beleediging ingediend tegen den uitgever van het weekblad, Be Wacht, den heer P. Ramae- kers te Meersen. Naar wij vernemen heeft de heer Mr. W. F. van Leeuwen, benoemd tot wethouder der gemeente Amsterdam, deze benoeming aange nomen. Een werkman te 's Gravenhage heeft sedert eenige dagen zijn woning en gezin bestaande uit vier minderjarige kinderen verlaten. Het jongste is nog een zeer jong kindje. Gisteren-avond is de Scheveningsche visch- handelaar A. de L die met zijn hondenkar van Delft kwam, op den Delftschen straatweg dobr drie kerels aangerand. Toen de oude man wei gerde zijn geld af te geven, werd hij mishan deld, doch op zijn hulpgeroep schoten eenige mensehen toe en nai: en de aanranders de vlucht. Te Hilversum staan thans op de buitenplaats //Duodecimo//, aan den Vaartweg, mbloei twee exemplaren van de Agava Americana elk dezer heeft 1000 a 1500 bloemen en knoppen. Voor belangstellenden en liefhebbers zijn zij ter bezichtiging gesteld, mits men zich vooraf aanmeldt bij den tuinbaas E. Stein, aldaar. Te Avenhoru (N.-H.) zijn opmetingen ge daan, in verband met plannen om die gemeente door eene zijlijn te verbinden met den stoom- stramweg AmsterdamAlkmaar. In de Haarlemmervaart, even voorbij de Am- stcrdamsche Gasfabriek, werd gisteren een vis- scher drijvende gevonden, die zich gisteren avond van huis had begeven, Zijn hond stond jankend aan den waterkant. De man behoorde te huis in de De Wittenstraat. Dinsdag-avond zullen onze Koninginnen met prinses Pauline van Wurtemberg zich naar Leiden begeven, ter bijwoning van een voor dracht over ornithologie (vogelkunde) door een Engelsch professor.Terstond na afloop zullen de vorstelijke personen weder naar de residen tie terugkeeren. De Tijd deelt mede: De plechtigheid der inzegening van het R. K. Gymnasium te Am sterdam, die op 16 Sept. e. k. door Z. D. H. Mgr. den bisschop van Haarlem zou verricht worden, zal, zooals wij met leedwezen verne men, wegens den hoogst bedenkelijken gezonds- olden voor zijnen dwalenden geest. Dan dook een klein, lief meisje op in het raam der herinneringen, een nieuwgeboren zus tertje, dat de wilde knaap met vurige liefde beminde. Hoe oud zou de kleine Eilly thans wel zijn? De jonge man rekende achttien jaren uit, en peinsde er verder over, hoe zij zou uitzien wie zij zou lijken. En bij dat rekenen en peinzen overviel bem bet heimwee met volle geweld; de pen vloog uit de krampachtige saamgetrokken vingers en haastig snelde hij de kamer op en neer. En wat weerhoudt mij, eindelek eens te huis te komen? Tehuis te keeren als de ver loren zoon in 't vaderhuis, en vrede en a erzoe- ning te zoeken op de eenige plaats, waar mij eene reine liefde bewezen werd? O, moeder, moeder! Hoe heb ik u ver golden! Het gelaat bedekte hij met beide han den. De geheimzinnige zielekwaal, het heim wee, deed de reuzengestalte des jongen mans sidderen,. Dan zonken de handen weer, en het voor hoofd ontplooide zich langzamerhand. Durfde hij niet vrij en open den blik ver heffen? Geen vlek, geen onteerende misdaad bezoe delde zijn leven. Wordt vervolgd.) teren-avond uw huis in Westend verliet, hoor de ik plotseling muziek, en daar alleen mijn heer Francis nog gebleven was Ja, hij was de speler, nikte Palmer, en hjj zal de rammelkast zeker kunstig bespeeld hebben. Mij is die muziek ondraaglijk, en ik kan niet begrijpen, wat mijne doch'er aan dat getiktak heeft. Is miss Alice muzikaal? Neen, gelukkig heb ik doorgezet, haar daar niet mee te overladen, wat haar als kleine meid zeer onaangenaam scheen. Later maakte ze mjj nu en dan daarvan een verwijt. Sinds echter mijnheer Francis haar Duitsche liederen heeft gespeeld en gezongen, is zij letterlijk op muziek verzot geworden. Wat mij betreft, voeg de de oude heer er lachend bij, de eerste to nen der piano voeren mij de kamer uit. Een uitmuntend wapen dus, bemerkte sir ILoratio koel. Palmer keek hem trotsch aan. Ik wil niet vragen naar de beleekenis dier bewering, Sir. Vergeef me, Sar! zei de Amerikaan met onverstoorbare kalmte, ik ben weinig op de hoogte van Engelsche zeden en ben als zoon eens trijen werelddeels Pardon, Sir, onderbrak hem Palmer met fijn bedekten spot, zeidet ge mij gisteren niet, dal g« in Indië geboren en daar het grootste deels uw« levens gesleten hebt? Neen, Sir, riep Benett met nauwelijks bedwongen ongeduld, ik zeide u, dat ik vanaf mijn twaalfde jaar in Indië geweest ben, maar in Amerika geboren, zoodat ik dus werkelijk een zoon van dat werelddeel mij noemen mag. Al goed Sirl mompelde Palmer, waart ge in Britsch Indië? Dat gansche land heb ik leeren kennen. Dan hebt ge ook zeker Engelsche zeden ge zien,daar die in genoemd land nooit verloochend worden, zei de oude heer met kalme waardig heid. Die kennis zal u geleerd hebbeD, dat het hoofd der familie met uiterste strengheid be waakt de eere des buizes en zijne deur voor den ongeroepen indringer gesloten blijft. Wie als medelij des huisgezins wil beschouwd en be handeld worden, moet de vuurproef door staan hebben. O, ik bid u mijne onbedachtzame woor den niet in dien zin op te nemen. Sir! haastte Be nett zich op te mi-rken, het heeft mij inder daad even weinig verwonderd een corres pondent, die volgens mijne denkwijze, tot het dienstpersoneel behoort, al mag hij in ander opzicht nog zoozeer edelman zijn, als een vriend, ja zelfs als familielid behandeld te zien. En nog meer, hem alleen te weten bij eene dame, welke ik als mijne toekomstige gemalin beschouw, en wier hart hij door der tonen- macht te omstrikken trachtte, wus mij te veel. Ik zou wel eens den man willen zien, die rus tig en koelbloedig zou kunnen blijven bij die gedachten, Sir! Sir Palmer blikte hem een oogenblik ver rast nan en schudde dan goedhartig lachend het hoofd. Een ijverzuchtig koopman! Ei, ei, wie kan dat begrijpen. Laat daar om 's hemels naam niets van blijken aan miss Alice, sir Horatio.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 2