F. 4. fieelen te. Keukenmeid Letterzetter ei mm 'aisiiis Thee, FOURNITUREN. De Centrale llocdcamagazijn OPENING 11 .DIJKEN, Smedestraat 3, H. J. Burgers, firma 4. Lindeman, Oranjebitter. pedkaarlen, Piquet, Whist, Hombrc. Küppers' Boekhandel Janstraat 2 Ilk. van CITTERT, Westerkappel Hoofd DAMES" Groote Houtstraat 108, levert alle medicijnen Groote [Harkt No 6. Haagsche Leverworst Meuwe Hollandsche UARIVG 6. Vao Opzeeland, tegenover de Krocht. Van af heden Is de winter-étalage ge reed, bestaande uit eene schoon e collectie Vulkachels, Vulhaardcn, Inslult-calori- fères en gewone Kachels en Haarden op elk gebied. ASTHMAZINKINGEN n-fp..",: ESPK in ruime sorteering voorhanden In M A RKT BE RIC IU&n7~ ADVERTENTIES Kruisstraat 15, hoek Ridderstraat. P. fr, W. M. DE GROOT, overal verkrijgbaar laatste Berichten Magazijn „FLORA' Smedestraat 41. Geldkoers der Nederlacdsche Bank zeer heilig en onbevlekt Hart van Maria, Nieuwe Bessensap en Jams, enz. WESTU1SCRE KiSTDRUlVEN, A. PLOEG, te^en billijken prijs, a contant. J. H. TISSEN. C, KEMPEN, Heden, Zaterdag Kerkhof straat 35. Lange Veerstraat 6, Haarlem Wederverhoopers Jlink rabat Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. NIEUWE Het vernieuwen der zinkbedekkingen op de bekappingen der concertzaal en gaanderij van ge noemde Sociëteit. Een vlugge kan geplaatst worden aan de Drukkerij dezer Courant. Jansstraat 39. GRONINGEN. in de kerk van den H. Joseph te Haarlem. Prijs ingenaaid 10 cents, gebonden 30 ets. ONTVANGEN: HAARLEM, Maassluis te Zutfen is eene prooi der vlammen geworden. Zeer Waarschijnlijk hadden de lompen reeds lang gebroeid Spoedig stond het gebouw in lichte laaie en viel er weinig meer van te red den. De brandweer slaagde er in de belen dende pakhuizen te behouden. Door het omvallen van een petroleum- toestel vatte gisteren-middag te Breda de klee ding van de dienstbode van den heer H vlam, waardoor zij zoodanig gebrand werd, dat zij heden-nacht, is overleden Te Sliedrecht is het zevenjarig dochtertje van den heer H. Kalis, dat door een afgesto ken en weggeworpen lucifer van een school knaap op de speelplaats der school in brand geraakte aan de gevolgen harer brandwonden overleden, Arbeidzaamheid en gedurige bezigheid, zijn krachtige middelen tot behoud van de zeden en de deugd eener natie. Eene vrouw weet niet met welk een gedul dig man zij getrouwd is, voordat zij hem heeft zien visschen. Alles op deze aard laat zich verdragen, Alleen niet: een rij van domme vragen. Nieuwe wijze van afbetalen. S t u d e n t (tot zijn kleermaker)dus je krijgt nog vijf gulden van me. Ik kan evenwel niet con tant betalen; neem dezen pantalon maar, die minstens acht gulden waard is Kunt ge mij die even wisselen? Een modern vrouwtje. H ij. Zeven dagen zijn we nu getrouwd, vrouwtje,en zesmaal heb ben we 's middags al biefstuk gehad. Vandaag lijkt het ook alweer zoo wat te wezen. Hoe komt dat, kirdlief? Z ij Och, lieve man, ik weet het heusch zelf niet. Ik doe al mijn best om telkens wat anders aan te schaffen, maar (in tranen uit barstend) het wordt alles altijd weer biefstuk! Roman-fraze. De notaris wandelde in zijn tuin met, de beide handen op den rug en verdiept in de lezing van het laatste nommer der plaatselijke courant. HAARLEM. Een agent van politie alhier, werd dezer dagen door een Inspecteur van poli tie in een bierhuis waar geen vergunning was gesnapt. De man zat op zijn gemak een borrel te drinken. Het gevolg was, dat de agent dade lijk ontslagen en tegen den bierhuishouder pro ces-verbaal werd opgemaakt. Gisteren-morgenvertrok het bataljon infanterie alhier in garnizoen, naar de manoeuvres in de Haarlemmermeer nabij Aalsmeer. Om den garnizoensdienst tijdens de afwezig heid van het bataljon waar te nemen, arri veerden daags te voren twee detachementen infanterie, één sterk 36 man onder den 2den luitenant Boos uit Amsterdam en een sterk 60 man onder den 2den luitenant P e 11 e r uit Leiden. Een detachement kon ech: er weer vertrekken. Bij vergissing waren twee in plaats van een detachement gezonden. Burg. en Weth. hebben in overweging ge geven om //nu de herstellingswerken binnen de Groote- of St. Bavokerk als afgeloopen kun nen worden beschouwd,// hun machtiging te willen verleenen tot het doen schoonmaken en opnieuw polijsten van de vier kolommen met hare wit marmeren kapiteelen en basementen, waarop het orgel in de Groote of St. Bavo kerk rust, het opknappen van de beeldengroep onder dat orgel en het verven van de houten pi lasters met kapiteelen en basementen tegen den wand staande. De heer A. E. A. S. van Stralen, alhier, is door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland benoemd tot secretaris van den militieraad voor het 2e district in Noord- Holland te Haarlem. Bij advertentie in de liberale bladen hier ter stede geplaatst, maakt de Burgemeester B o- r e e 1 van Hoge landen bekend.dat op Don- deidag 26 September e. k., 's namiddags te 21/4 uur ten Baadhuize bij enkele inschrijving in het openbaar, in drie perceelen of in massa zal worden aanbesteed, het leveren van le stroo, 2e haver en 3e paardenboonen, ten behoeve van de paarden der gemeente-reiniging. De voorwaarden liggen ter lezing ter Ge meente-Secretarie op alle werkdagen van 's mor gens 10 tot 's namiddags 4 uur, terwijl gedruk'e exemplaren daarvan aldaar verkrijgbaar zijn tegen betaÜDg van 25 cent per stuk. Gisteren-voormiddag heeft H. K. H. prinses Pauline van Wurtemberg onze stad bezocht. Zij was vergezeld van twee dames en een or donnansofficier en bracht een bezoek aan het stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het Baadhuis. Ook de St. Bavo werd be zocht en het orgel bespeeld. Het dejeuner werd gebruikt in het Hotel Funckler. Na een rijtoer over de Kleverlaan naar Bloemendaal en Overveen, keerde de Prin ses met gevolg te 3 uur met den trein naar 's Gravenhage terug. Voor de door Burg. en Weth. gehouden aanbesteding van brandstoffen voor de gemeen telijke inrichtingen benoodigd tot 1 September 1896, zijn ingeleverd acht inschrijvingsbiljetten van zeven inschrijvers, bevattende de volgende aanbiedingen: Ingeschreven werd door: E. Perquiu alhier, grove steenkolen f 0.93, athraciet kolen fl,43, grove gascokes f 0,43, geklopte gascokes f0,50. P. G. 011 e r Co. alhier grove steen kolen f0 95, anthraciet kolen f 1,481/2, lange urf f0,261/2, korte turf f 0,55. J. Overakker alhier, grove steenko len f 0,98, anthraciet kolen no. 1 f 1,48. no. 2 f 1,35, lange turf f0,24, korte turf f 0,51. J. E. van Luyk aihier, grove steenko len f 0,88, anthraciet kolen f 1,37, grove steen cokes f 0.48, geklopte gascokes f0,54. N. van Breemen Oo. alhier, grove steenkolen f 0,95 anthraciet kolen t' 1.45, korte turf f49. q Honing alhier, anthraciet kolen V J, BrenderaBrandiS) directeu gasfabriek alhier, grove gascokes f0,42. ge klopte gascokes f 0,47. (Van grove steenkolen en anthraciet kolen is de prijs per 100 KG. Van lange en korte turf per dubbele hectoliter. Van grove en ge klopte gascokes per HL.) De Protest-meeting te 's Hertogenbosch schijnt de Oprechte Haarlemsche Couiant een doorn in het oog te zijn. De Eedactie schijnt niettegenstaande de Ne- derlandsche pers er op gewezen heeft, nog niet te weten wat er te 's Hertogenbosch zal plaats hebben, ook niet nadat wij het blad in ons num mer van 6 Sept. reeds hebben aangetoond, dat de protestmeeting een hooger doel had dan de quaestie te behandelen of de Nederlanders, voormalige pauselijke zouaven, door zich des tijds in vreemden krijgsdienst te begeven, het Nederlandschap zouden verloren hebben. Wij gaven de Oprechte Haarlemsche Courant toen reeds te kennen, dat de Bedactie van dit blad zeer goed weten kon, dat te 's Hertogenbosch zal geprotesteerd worden door duizenden en duizenden, tegen den Statenroof in 1870 door genetcnloozen gepleegd, en tegen de feestviering der Vrijmetselarij op 20 Sep tember. En nu lezen wij in de Oprechte Haarlemsche Courant in 'het nummer van gisteren het navol gende: //Voor aanslaanden Zondag moet aan het station der Staatsspoorwegen te 's- Gravenhage gerekend worden op een trein voor 430 per sonen, die van daar zullen opgaan naar de //protestmeeting// der Katholieken te 's-Her- togenbosch, in aansluiting te Utrecht met een trein uit Leiden met deelnemers aan dezelfde bijeenkomst, die gelijk men weet, bestemd is om te protesteeren tegen de opvatting,dat de Pauselijke Zouaven hun Nederlanderschap zouden verloren hebben, wegens dienstneming in den vreemde//. Is nu bovenstaand bericht in de Oprechte ge plaatst om de Katholieken hatelijk te zijn en de feiten te verdraaien? ^Deze vraag mogen wij de Oprechte Haarlemsche Courant, wel stellen. Morgen-ochtend te half vijf zullen ruim 200 Katholieken uit Haarlem meteen extra-trein vertrekken, om deel te nemen aan de Proteil- meeting te 's Hertogenbosch. KERKBEBICHTEK Kathedrale en parochiekerk van den II Jozef. Zondag, te 7 en half 9 uur de gelezen HEI. Missen met onderrichting, te half uur de Hoogdienst met Predikatie. Te 2 uur Cate chismus Te 3 uur Lof ter eere van het H. en O. Hart van M iria voor de bckeering cler zon daars, met Bozenhoedje. Te 7 uur Lof en Predikatie- In deze week ten kwartier over vijf uur de H, Mis met Predikatiete half 10 uur de Conferentie te 3 uur de H. Kruisweg en te half 8 uur het Lof met Predikatie Parochiekerk van den II. A nfonius van Podua. Zondag de H H. Missen te 5, 7 en half 9 uur met onderrichting, te half 11 uur de Hoog mis met Predikatie, te half 4 uur Vespers, te 7 uur Lof met Predikatie. Dinsdag eD Vrijdag te 8 uur gezongen II. Mis Gedurende de week de II. H. Missen te kwart over vijf, 7 uur, 8, half 9 en half 10 uur. Onder de H. II Missen van kwart over 5 en half 10 Predikatie Dagelijks te 3 uur 11a den middag oefening van den H. Kruis weg des avonds half 8 Lof met Predikatie alleen Zaterdag-avond zal er geen Preek wor den gehouden. Zondag a. s de H.H. Missen te 5, 7, half 9 uur; te half 11 uur de Hoogmis met Pre dikatie, te half 4 uur Vespers des avonds 7 uur plechtige sluiting met solemneel Lof, Pre dikatie, Pauselijke zegen en //Te Heumu. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de PIH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. Des namiddags 2 uur Ca techismus, te 3 uur Vespers Des avonds te 7 uur Lof en Predikatie: Gedurende de H. Missie eiken dag: 51/4 uur Predikatie. De H. Missen te 6, 7, 8, 8I/2 en 9 uur. 91/2 uur Predikatie. 3 uur de oefening van den H. Kruisweg, des avonds 71/2 uur Lof en predikatie. Alleen Zaterdag geen Kruisweg noch Lof. Gelegenheid tot biechten: Dinsdag voor de kinderen, van af Woensdag eiken dag voor de ouderen des morgens tot 12 uur, des namiddags van 3 tot 7 uur, des Zaterdags van 3 tot 10 uur. BURGERLIJKE stand. 3 maanden gev. straf. 5. W. Winkel arbeider te Aa1smeer(gedet.) diefstal 3 maanden gev. straf. 6. P. Bloothoofd werkman te Middelie (gedetdief stal van vee uit de weide 9 maanden gev. straf met vrijspraak van het meerdere. 7. J. F. W. Rosen- dahl suikerbakker te Amsterdam (gedet.) diefstal 6 maanden gev. straf. ONDERTROUWD: 19—20 Sept. G. A. v. Maa- nen en J. C. v. Giezen. F. J. Jansen en E. M. Smit. GETROUWD: 19 Sept.C. T. Schuitemaker en G. M. Schmitz. W. H. Noë en J. C. v. Amstel.- BEVALLEN: 17—20 Sept. D. de Vries-v. d. Hout, z. M. Walter-Koning, z.H. G. H. Antonisse- Colenbrander, z M. W. Th. Croockewit-Boer- lage, z. H. M. Peschar-Priesman, z. J. E. M. Hendriks-de Graaff, z. A. v. Bilderbeek-Vuyk z. M. M. Smal-v. Kilsdonk. z. H Felix-v. d. Waals z.—J. P.Ploeg-Huykman, d. E.J. Wineke-Steen- man, z. M. J. Kroese-Wensing, z. B. Booda- v. 't Wout, d. D. G. Braakenburg-Schornagel, d. M. Boeree-de Graaf, z. OVERLEDEN: 18—19 Sept. P. Braspenning, 84 j. B. v. Roosenbeek, 68j. Commissariaat van Politie. Lijst der gevonden voorwerpen van 1318 Sept. Twee muilkorven. Eenè broche. Eene zak. Eene vrouwenzak. Eene pet. Een hondje. Eene parapluie. Eene kip. Eene geit. Een horloge. Een fox-terrier. Een beursje. Een kruisje. Een pakje veters. Een pop met poppenwagen. Een paar handschoenen. Een kinderschoentje. Eene vrouwenmuts. Eene vrouwenzak met zakdoek. Een ring. Een hondje. Een handdoek. Eene portemonnaie met geld. Een slagershoekje. Een notitiehoekje met visitekaartjes Eenige sleutels. Gevonden in de opgehaalde vuilnisstoffen twee zilveren theelepeltjes, terug te bekomen aan he. bureau van den hoofdopzichter der gemeente-rei niging Harmenjansweg. ARRONDISSEMENT S-RECH TB A NK. Terechtzitting van 19 Sep. 1895. 1. S. de Wijs metselaar te Haarlem openb dronkenschap, wederspannigheid en eenv. beleed, ambt. in functie f 3 boete of 3 dagen hechtenis en 2 maanden gev. straf. 2- J. Kuiper vletterman te IJmuiden (gedet.) 2 diefstallen. Een jaar gev. straf, met aftrek der prév. hechtenis en met vrijspraak r het meerdere. 3. D. C. Cosch verver te Haarlem (gedetmishandeling die den dood ten gevolge heeft gehad 2 jaren gev. straf. 4. J. Melieste zon der beroep, laatst te Amsterdam (gedet.) diefsta 1 Z. D. Hoogw. Mgr. P. Leyten heeft benoemd tot assistent-kapelaan te Teteringen den weleerw. heer A. AMetsers, priester van het Seminarie Z. D Hoogw. Mgr. Fr. A. II. Boermans bis schop van Roermond, heeft benoemd tot provisor van liet Groot-Seminarie en professor der Rubrie ken den zeereerw. heer W. J. Raven, tot hiertoe professor te Rolductot pastoor te Gronsveld den weleerw heer J. L. M. Frische, thans kapelaan aan de O. L. Vrouwekerk te Maastrichttot pastoor te Buggenum den weleerw. heer M. P. Smeits, thans kapelaan aan St. Servaas te Maastrichttot pro fessor aan het Bisschoppelijk College te Weert den zeereerw heer L. H. V. Janssen tot kapelaan bij de kerk van O. L. Vr. te Maastricht den eerw. heer P. II. Grispentot kapelaan aan de kerk van St. Servaas te Maastricht den eerw. heer A. J. Van de Venne tot assistent bij de O. L. Vr. Mun sterkerk te Roermond den eerw. heer P. J. H Geurts tot kapelaan hij de kerk van den H. Mat- hias te Maastricht den eerw. heer J. G. Van Rijt tot kapelaan te Roggel den eerw heer Th. Jans sen; tot kapelaan te Heesel den eerw. heer J. II. H. Stassen tot kapelaan te Ulestraten den eerw. lieer M. J. Brouwerstot kapelaan te Eis den eerw. heer II. J. H. Quixtot kapelaan te Spanbroek den eerw. heer M. J: II. Brune tot kapelaan te Heien den eerw. lieer tb S. N. M. Derks; tot kape laan te Meerlo den eerw. heer F. J. Heyen tot kapelaan te Wansum den eerw. heer H. W. Bosch. Deze dertien eerw. heeren zijn priesters nit het Groot Seminarie te Roermond. gouda, 19 Sept. Granen. Witte poldertarwe f5.a 5.75 jarige f a roode fa angel dito f a jarige Zeeuwsche dito f a - nieuwe dito f 6.a 6.50. mindere soort Zeeuwsche f5.80 a .6.afwijkende f 4.75 a 5.50; polderrogge f 3.60 a 4.— Zeeuwsche dito f4.- a 4.40 voer dito (per 70 kilo) f3.25 a 3.50 wintergerst f 3.50 a 4.25 zomer dito 3.50 a 4 jarige chevalier dito f anieuwe dito 4.25 a 5.25 haver f2.25 a f 3.10 per heet. dito 5.25 a f5.75 per 100 kilo, kookèrwten f a; huitenl. voererwten per 80 kilo f4.70 a 5.— inlandsche mesting dito f a per 80 kilo witte boonen fafbruine dito fa duiveboonen f a paardeboonen fa - mais Amerikaanseh f 4.90 a 5.10 Odessa f- a Cinquantine f 6.50 a 6.75 per 100 kilo hennepzaad, inlandscli f8,50 a 8.75 en buitenlandsch f7.— a |7.25 spelt fa kanariezaad 8.25 a 9.- nieuwe koolzaad f 6.50 a 7.25 karwijzaad f a per 50 kilo. Kaas le qual. f25.a 27,— 2e qual. f 21 a 24 zwaardere f 28'a graskaas f Noordhol- landselie f20 a 24. Aangevoerd 108 partijen. Handel vrijwel. Boter met redel.. aanvoer, prijs der goe- f 1.30 a 1.40, wei-110 a f 1.20 en der grashoterf a per kilo. Vette varkens met goe len aanvoer, handel vrijwel. 17 a 20 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met weinig aanvoer, handel vrijwel Hl/2 a 15— c. per half kilo. Magere biggen met goeden, aanvoer, han del matig f 0.40 a 0.70 per week. Graskal veren met grooten aanvoer, handel vlug f 30 a 70 Fokkalveren f 9 a f 17. leiden, 20 Sept. Op de heden ge houden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden f— a 19 veulensf 65 a '148 56 stieren f 60 293; 94 kalf-en melkkoeien f 108 a 233; 92 vare dito 86f 192;a 160 vette ossén en koeien f 120a 251, 52 a 66 c. per kilo;152 graskalveren f 20 lGl 44 vette dito 32 a 74, 70 a 90 c. per kilo; 38 nuchtere ditofl-'.:a.23300 vette schapen 17 a a 30, 30 a 35 c. per kilo; 770 weide dito 11 a 22; 128 lammeren f10.al7.186magere varkens 12 a 30 360 biggen f3.all. Goudsche kaas f14 a 24.50 Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidsche f a— per 50 kilo. Aanvoer 70 partijen. londen, 19 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 20C Runderen, 4000. Schapen, 60 Kalveren en 30 Var kens. Men noteert: Runderen 2/8 4/6 Schapen 3/8 a 5/9. Kalveren 2/8 a 5/4 Varkens 2/8 a 3,9 per steen. edam, 19 Sept. Aangevoerd 101 stukken boter por half kilo 52 a 56— c.. grashoter a c kipeieren f3,75 a 4.per 100 stuks. zaandam, 12 Sept. Ter markt aangevoerde 11 stapels kleine kaas. Hoogste prijs f26 alkmaar, 20 Sept. Aangevoerd570 stapels gras kaas wegende 171.000 kilo. Prijs voor kleinef 28 commissie f25,50 middelbare f26. alkmaar, 20 Sept, Granen. Aangevoerd 4211 hechtol. Tarwe f 5.50 a 6.15 rogge f 4.25 a 460 gerst t a chev. 4.a 4.50 haver f2.40 a 2.90 paardeboonen (5a 5.25 bruine hoonen f 10.a 13. citroenhoonenf afduiven- boonen f 5.75 a 6.25 witte f 12.a 15.kana riezaad f a groene erwten a grauwe f 13.75 a 16.vale f 6.50 a 20.50. Schiedam, 20 Sept. Moutwijn per HL. zonder de hel. f9.-. Jenever id. f13.50. Amsterdamsche Proef id. f 14.75 Spoeling, per ketelbeursf 80. Spoelingcommissie f Beursnoteering Bran dershond fa 8 Ondertrouwd: H. G. A. JANSEN en A. C. M. Van der HOBN Van den BOS. '3 Gravenhage, 19 Sept.'95. mmw, 25 Cents per half kilo. Verkrijgbaar bjj Heden overleed, na tijdig voorzien te zijn met de laatste HH. Sacramenten der ster venden, onze beminde Con frater Kapelaan der Parochie St. Dominicus te Alkmaar. P. fr. J. A. F. HEYS, Pastoor. Alkmaar, 18 Sept. 1895. mme Het Bestuur der Sociëteit „VEREENIGING// te Haarlem is voornemens op Donderdag den 26n September 1895, des namiddags te 2 uur, in da be stuurskamer der Sociëteit aan te besteden: De omschrijving ligt ter inzage en is tegen betaling van f 0,50 te verkregen bij den administra teur. Nadere inlichtingen te bekomen bij de Architecten ROOG Van den BAN. Het Bestuur voornoemd Een B. K. vindt tegen November plaatsing in een deftig Burgergezin, tegen f 110 loon, buiten verval. Alleen zij die voldoende getuigen kun nen aanbrengengoed kunnen koken en werken, komen in aan merking. Brieven, ondrr letter B. K. bij den Boekbandelaar G. BORG, Amsterdam. In de maand October a, s. zal doo' de Vereeniging vsn de H. ELIZABETH te HaarLm de jaar- ljksche verloting van geschonken voorwerpen worden gebonden, de opbrengst daarvan strekt tot hulp n onde steuning van arme zie ken. Dankbaar voor de medewer king die de Vereeniging tik jaar beeft O: dervonden, neemt het Bestuur de vrijheid deze loterjj wederom bijzonder in de welda digheid san te bevele», zoowel voor den verkoop van loten ala voor het inzenden van geschikte voorwerpen. De ondergetetkerden, leden van het bestuur zullen tot 15 October gaarne de prijzen in ont vangst nemen. Mevr. Wed. E. H.SCUOEMAKER Jansweg 8. Mej J. KöSTERS, Kenaustraat //Mej. J. P. A. BEIJNE8, Park laan 15. S. PROOT, Jansstiaat 50. S. v. d. AA, Perklaan 23. West Indisch Elixer'; Catz Elixer. Boonekamp Elixer. Pommerandz Elixer. Cooimans Elixer. Kinabitter Elixer. Polaks Elixer. Groen pommeranze Elixer. Van der Veens Elixer. Citroen Elixer. Longae Vitae Elixer. Bovenstaande Elixers zijn voor landen bij: Handelaar in Gedistilleerd enz, op heele halve eD kleinefleschjes. Het is ook per liter en ocder- deelen van den liter, vermengd met Jenever of Brandewijn ver krijgbaar. Bij den uitgever W.Küppers te Haarlem is verschenen en in den boekhandel verkrijgbaar Gisteren-avond te half acht is door de van Ilillegom komende stoomtram nabij den tol van bet, kanaal te Oegstgeest overreden een 13jarig meisje met bet gevolg, dat een der beenen onder de knie werd afgereden. Met die tram is zij naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Het ongeval had plaats doordien zij met andere kinderen, terwijl de tram in het dorp langzaam moet rijden, van de trede af- en opsprong. De le luitenant Baron van I. is te Utrecht bij het springen met zijn paard over hindernis sen van het paard gevallen en zwaar gekwetst naar zijn woning veivoerd. ROME, 20 September Bij Koninklijk be sluit is amnestie uitgevaardigd voor alle per sonen die door de militaire rechtbanken op Sicilië veroordeeld zijn tot minder dan 10 jaren o-evangenis terwijl de hoogere straffen eene vermindering ondergaan. Voorts is aan de ministers die in September 1870 aan het bewind waren, een schrijven gericht, waarin een heilwensch wordt uitgesproken voor allen die aanltalië zijne hoofd stad hebben verschaft. Den geheel en nami ddag was in den omtrek der Porte Pia eene ontzaglijke menigte op de been.Door den burgemeester werden vaderlands lievende toespraken gehouden, welke levendig werden toegejuicht. Er werden talrijke kran sen en andere versierselen neergelegd, en men telde meer dan 100 vaandels. Sommige Engelsche bladen hebben een bericht uit Weenen, dat prins Ferdinand van Bulgarije besloten heeft om zijn zoon Boris in het Grieksch orthodoxe geloof op te voeden. De doopplech tigheid zou weldra geschieden. EN Correspondenten te Haarlem Disconto van wissels 3 handt en gouvtrn. ace. 2ys pet Disconto van wissels 2 handt en promessen 3 pet. Rente Korte Beher.ing 31/. pet. Beleening van Binnenl. Ef fecten. 2Vspct. ii Beleening van Buit' nl. Ef fect>n. 3 pet. Beleening v^n Goederen 3// Hej kantoor is geopend van 9—1 uur. len dienste der leden van de Broederschap van het Dit boekje zal des Zondags avonds worden gebruikt gedu rende het ljf in de Kathedrale Kerk, ter gemeenschappelijke ver richting der Gezangen en Ge beden. Apotheek Een SLAGERS KNECHT, met het vak bekend en van goede getuigen voor zien, vraagt tegen 1 i^Novemb r of eerder plaa'sing bjj een R.K.patroon Brie»en motto //Slager aan den Boekhan del de HE1J— STAMMKIJER te Hoofddorp. Tegen 1 Maart 1896 wordt te DELFT, in het Centrum der stad ter overname aangeboden: Een net beklante Het Winkelhuis tegen matigen prijs te Huur. Brieven franco letter A. Bureau Nieuwe DelftscJie Courantte Delft. ALSMEDE het beste adres voor vanaf f0,40 het h"lve kilo, en verder alle soorten fijne Eruit en Comestibles. Groote Houtstraat 159. SPECIALITEIT in SUPERFINE h 1 Gulden per Kilo. le qualiteit groote volle HA RING in vaatjes van p. m. 45 stuks f 1,75. 90 i/ ii ii 2,80 180 a i 4,80 360 f n n 8,25 Franco naaste station en al. Postpakket franco thuis een vaatje van p. m. 20 a 22 stuks f 1,15. Na ontvangst van postwissel of rembours. van de Eerste qualiteit laardenvleesch tot eonourreerende, lage prijzen. Per 0,85, Per halve Fleschf/0,45. BEKLEMDHEDEN, HOEST, VERKOUDHEDEN, NÊVRALG1ES 'L ar ijs, Verkoop in 't groot i J. ESPIC, 20 Hue st-Lazare. IN ALLE APOTHEKEN IN FRANKRIJK. 2 FRS. DE DOOS. i Men eische de handteekening J. ESPIO.~InalIOYOorflam5ApothekftnüMwlaBd.4»\.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3