B1N M K M L A I). stakers-comité, een zekere C h a r p e n- t i e r heeft geld uitgedeeld aan werklieden die op slinksche wjjze van hun werk waren afgehouden. Er is beslag gelegd op zjjn kas en op de boeken. Zgn arrestatie heeft zich niet bevestigd. De directeur Rességuier, die door een onbekende is aangevallen maakt het, zjjn 73-jarigeo leeftijd in aanmerking genomen, vrij wel. Het hotel Malaterre waar vier so cialistische deputes logeeren, werd eergis- teren-nacht omsingeld, maar men vond den misdadiger, die men dacht zich aldaar op te houden, niet. België. Door het Hof van Brabant zjjn opnieuw twee mannen, die onlangs koning Leo pold hebben uitgejouwd, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers en der gewonden bij het spoor wegongeluk te Ottignies worden schade vergoedingen uitgekeerd. O per de meeste gevallen wordt nog wegens te hooge eischen onderhandeld. Da familie van Dr. Y a n P e e uit Waver, bjjvoorbeeld vraagt niet minder dan tweemaal honderd vijftig duizend franks. Da stal Antwerpan zal dan eindeljjk het zoo lang begeerde nienwe spoorweg station krjjgen. De aanbesteding van het nieuw te bauwen station heeft p'aats ge had. De kosten worden op 5.250.000 franks geraamd. Dat wil nog al wat zeggen. Spanje. Turkije. Engeland. Een der Eogelscbe Lords is failliet verklaard. Baron Ormathwaite laat een zwaar passief na. De Timesde Standard en de Daily News wedijveren in de mededeelingeu van verontrustende berichten uit Kocstantino- pel over den ongelnkkigen toestand waarin de Armeniërs zjjn geplaatst in het Turk sche rijk, al heeft Abdoel Ha m id ten slotte dan ook besloten, de voorstel len van Engeland, Frankrijk en Rusland tot hervorming van den toestand in Ar menië goed te keuren en te teekenen. GEMENGDE BERICHTEN. De Imparcial heeft uit Havanah een bericht ontvangeo, dat da Spanjaarden 800 opstandelingen hebben verslagen, die 24 dooden en een groot aantal gewonden op het slachtveld achterlieten. De Span jaarden leden een klein verlies, 1 doode en 12 gekwetsten. Te Madrid is bericht ontvangen dat eene nieuwe bende opstanfelingen de pro vincie Matanzas is binnengedrongen en tal van hu'zan te Salamanca in brand ge stoken heeft. Een wreedaardig, den mensch ont- eerend tooneel heeft te Linea bjj Gibraltar plaats gehad. Daar werd een stierengerécht gehouden waarbjj niet minder dan zes bjjzonder fraaie stieren werden afgemaakt en dertig paarden onder de horens dezar dieren omkwamen. Een er van had in een oogwenk vijf paarden opengescheurd, zoodat de berjjders ruggelings over hun hoofd buitelden. De liefhebbers prezen de prachtige veitooning. De Morning-Post te Madrid deelt mede, dat de Nederlandscha regeering aan dsn Gouvernear van het eiland Curasao gelast heeft te beletten, dat vrjjbu ters expedities van daar naar Oaba vertrekken. De New-York-Herald acht dit bevel overbodig, de lastgeving vermeldende schrijft bet blad er boven tThe Dutch loyal to Spain.» Tot nog toe zjju, voor zoo ver althans bekend, n t Corafjo, geen vrijbuiters naar Cuba vertrokken. Da Sultan heeft het hervormingsplan hem door de Mogendheden voorgelegl io zake de Armenische quaestie geteekend. In Konstautiuopal heerscht groote onge rustheid. De Mabomedanen geven openljjk hun ontevredenheid te kennen en men vreest, dat men de dynastie van den Sultan ten val wil brengen. De Turksche re geering scbjjnt die vrees te deeleü, want ofschoon de oplossing van het Armeensche vraagstuk ophanden h9et te zgn, worden vele moslems gevat om hun houding en oproerige taal, terwjjl de Pori8 koorts achtig voortgaat met zich te wapenen. Het garnizoen van Stambóal is met drie duizend man versterkt, en men verwacht dat er nog tienduizend man bjj zullen komen. Nieuwe oatterjjen vau zwaar ge schut verrjjzen bjj Dardanos en op Nama- zigia (aan de Dardanellen). Eene koortsige opwinding heerscht op de forten aau de Dardanellen en in de werkplaatsen te Stamboel, die legerbehoeften vervaardigen voor rekeniog vai de Porta. Ik zal u daar met uw goedvinden binnen leiden, Sir! We hadden in de laatste dagen een schandaal. Dat komt er van, als 't ver schil tusschen de sianden niet streng wordt in 't oog gehouden. Mijnheer Palmer zal u reeds 't voorval met zijn correspondent meegedeeld hebbqn, miss Alice? Virgiuie sprak mij daavover, antwoordde deze onverschillig. Naar ik meen, berust de heele geschiedenis op 't gepraat van een vrcem- deliug. Ja, maar, miss Palmer! zeide Edgar op gewonden, gisteren-avond waren beide partijen in de Club ontboden. Doctor M'Lean, de be schuldiger dus, verscheen, terwijl Francis en zijn vriend Gerald in allen haast naar 't vaste land zijn weggereisd. Alice verbleekte en keek hem ontzet aan. Ge schertst mijnheer Vircb, riep zij. Sir Palmer zelf bracht het bericht gis teren-avond in de Club, voegde Edgar in ze gepraal bij. Alice voelde, hoe al 't bloed naar 't hart drong en hoe men de aandoen! g op haar bleek gelaat lezen moest. Zij had haar vader nog gisteren-avond, toen hij zeer laat was thuisgekomen, noch hedenmorgen gesproken. Zij zag zich verplicht al haar koelheid saam te rapen, om 't boongelach der beide Virch's en den verbaasden blik van den Amerikaan te door staan. Mijnbeer Vircb spreekt van mijnbeer Francis? vroeg Benett met zijn bril spelend. Dien ge als gast in dit huis ontmoet Gezag. Algemeen is de klacht, dat het gezag overal lijdt. Het ouderlijke gezag wordt weinig meer geëerbiedigd. Tegenover het kerkelijke gezag toont zich menigeen onverschillig. Het wereldlijk gezag moet door strenge wetten en straffen gehandhaafd worden. Eerbied voor het gezag heeft men weinig. De klacht dat deze eerbied niet alleen der jeugd maar ook oude ren van dagen ontbreekt, doet zich alom ver nemen. De reden hiervan is echter niet ver to zoeken. Wat toch is gezag? Het gezag is de hand haafster van het recht en wij alleu zijn ver plicht volgens geweten te gehoorzamen. God is het hoogste gezag Wie dus geen positieven Godsdienst er op nahoudt kan onmogelijk eer- fa ed voor bet gezag hebben. En als de Staat geen God erkent, dan kan er geen sprake ziju van eerbied voor gezag. Daaruit volgt als van zelf, dat de Staat en de menschen met gezag omkleed het recht hebben om te bevelen, mits zij Gods wetten eerbiedigen en in practijk brengen. Zonder God is er geen gezag. Onmogelijk kan dan ook het gezag op deze wereld den mensch dwingen te gehoorzamen aan hen die met gezag zijnbekleed maar misbruik maken van hun macht Dit wordt maar al te vaak in onze dagen van verzet uit het oog verloren, want rlc mensch handelt consequent door in verzet te komen tegenover gewetenlooze meuschen met gezag omkleed, die misbruik maken van dat gezag, tegen tirannen en despoten die onrechtvaardig heden dulden en plegen tot eigen voordeel. Zij er. niet eene misleide volksmassa zijn de schuld, dat de boel in 't honderd loopt. De boosaardigen in de wereld die achter hun lach gemeene list verbergen, hebben in hun afschuwelijk werk menig slachtoffer gemaakt. Zij behoeven geen vrijheidslievende, onverschrok ken en verstandige verdedigers van recht en waarheid, maar wezens, die zich zeiven diets maken dat zij iets zijn, doch alleen dienen om zonder zelfstandigheid, de lage beginselen te huldigen. Wee dezalken in hunne verantwoording te genover Hem, die hun macht en aanzien ouder de menschen heeft gegeven De Minister van Justitie heeft o a. vastge steld, dat, met opheffing der brigade Eijks- veldwacht Beverwijk, de tot die brigade be hooronde gemeenten Beverwijk, Heemskerk, Wijk aan Zee en Du'n en Velsen (behalve IJmuiden) voortaan zullen behooren tot de brigade IJmui den (gemeente Velsen). ALKMAAR, 18 October. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders besloot de ge meenteraad in eene gisteren avond belegde bui tengewone vergadering, tot schorsing van den gemeente-ontvanger, met ingang van heden. Tot waarnemend ontvanger werd benoemd de heer G. G Vonk. Ter aanvulling van dit uit Alkmaar ontvan gen bericht vernemen wij van andere zijde dat een tekort van ongeveer f 20 000 moet ontdekt ziju en de ontvanger voortvluchtig is, BOSKOOP, 18 October. De gemeenteraad heeft het maken van teekening en bestek voor den herbouw van den verbranden gemeentetoren opgedragen aan d en heer B u r g e r s d ij k, gemeente-architect te Gouda. SPANBROEK, 18 October. De afdeeling West-Friesland van de Noordhollandsche Ver- eeniging „Het Witte Kruis// heeft een paar jaar geleden hier een ijskelder gebouwd, die in het geheel niet aan het doel beantwoordde, want des zomers vond men geregeld al h t ijs gesmolten.Toch had het gebouw pi. m. f 1900 gekost. Nu heeft men de inrichting eenigszins veranderd en naar men hoopt ook verbeterd. De vloer is namelijk ook door een dikke laag zaagsel van deu ondergrond gescheiden. ZANDrOORT, 18 October. Aan den burge meester dezer gemeente de heer B. T. A W es- terouen van Meetoren, is eervol ont slag verleend Sir! zei Alice met een ijskoudeu blik op Ed gar. Juist! gisteren heb ik hem nogmaals ont moet, en heb ik mijnheer Palmer zulk een correspondent benijd. Wie eene groote handels zaak drijft, weet zulk een juweel te waardee- ren Ik zou dien heer aanstonds als compag non mijner firma willen kiezen, en begrijp in derdaad niet, van wat men hem beschuldigt. Sir Iloratio Benett zag bij die woorden zoo ernstig en deftig uit, dat Virgmie zich uiter mate verwonderde en haar broeder Edgar zich gedrongen gevoelde, den Amerikaan de ge schiedenis van doctor M'Lean, Gerald en Francis ten beste te geven. Benett hoorde die opmerkzaam aan. Zoo, zoo, sprak bij, als Edgar Virch eindigde. Die zonderlinge geschiedenis her innert inij een zekeren Hodson, die gedurende het Indische oproer als spion en moordenaar opgehangen moest worden. Maar de bevolking naar men later verhaalde, redde hem. Wie weet, of die geheimzinnige dokter M'Le.n niet wellicht zijn eigen geschiedenis aan de edele hceren in de Jockey-Club heeft opgedischt, voegde bij er lachend bij Maar Sir? riep Edgar. Ge spreekt immers niet in ernst? Waarom niet, mijnheer VirchP nam Ali ce snel het woord. Zou 't onmogelijk zijn, dat een lage boosdoener den edelman speelde en zoo de gouden jeugd der City bedriegen en bestelen kon? C Wordt, vervolgd.) KROMMENIE, 18 October. Tot lid van den gemeenteraad is gekozen de beer J. C. van der Maal met 45 van de 78 stemmen. Het getal kiezers is 220, PURMEREND, 18 October. In derc gemeente zal eene fabriek van Delftsch en ander aarde werk gevestigd worden De bestaande vuurvaste steenfabriek aan de Nekkerstraat wordt daarvoor ingericht. H t ARLEMMERMEER, 18 October. Op de Woensdag in deze gemeente gehouden vee- en paardenmarkt waren aangevoerd 8 vaarzen, 2 graskalveren, 458 paarden en veulens en 16 hitten, De handel was levendig. Veel buiteuland- sche kooplieden waren aanwezig. SLOTEN (N. H.) IS October. Op de vee markt hier gehouden waren aangevoerd, 352 runderen; m varekoeien was de handel vlug in vette minder; prijzen werden besteed van f150 tot en met f230. Te 's Gravenhage is een vreemdeling als op lichter aangehouden, verdacht van uitgifte van valsehe credietbrieven. Omtrent zijne identiteit bestaat nog geen vol komen zekerheid. De man was bij zijne aan houding elegant gekleed, had een kostbaar gouden horloge op zak en droeg een diaman ten doekspeld. De Burgemeester van Amsterdam heeft op nieuw gewaarschuwd tegen het gebruik van ongekookte melk, met het oog op in de hoofd stad voorkomende gevallen van febris typhoidea. In de nieuwe wijken der stad Amsterdam schat men het aantal proeflokalen, waar getapt wordt zonder vergunning, op ruim duizend. Een aangrijpend incident heeft zich op het Haagsehe kerkhof voorgedaan bij de begrafenis aan juffrouw Dierck-, het slachtoffer van de instorting in de Tulpstraat. Toen de zwaarbe proefde echtgenoot met zijn kroost de laatste rustplaats zijner vrouw wilde verlaten, barstte het jongste doohtertje in tranen uit en moest met moeite door de omstanders van de groeve worden verwijderd Zij wilde bij haar moeder zijn. Het laat zich begrijpen, dat dit een hoogst pijnlijken indruk op de aanwezigen maakte. Het meisje had den arm nog in een verband gewikkeld tengevolge van het ongeval. Met het jongske uit de Sirtemastraat, dat zich tijdens het ongeval in het stalletje van het perceel bevond en gewond werd, gaat bet steeds vooruit. Hij zal echter nog eenigen tijd in het Ziekenhuis blijven. Het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam gaat eene bestemming te gemoet die zieh bij de op richting er van velen niet gedroomd hebben. De plannen van den heer Kerremans om het Paleis in te richten tot een vélodröme, met een wielerbaan, g legenheid tot het leeren wiel- rijden, bewaarplaatsen en reparatie-inrichting voor machines, enz., zullen niet worden uit gevoerd. De onderhandelingen zijn afgesprongen lutusschen is de directie van het Paleis thans met den heer Leonard Lang, rijwielbandelaar te Amsterdam, in onderhandeling getreden over een dergelijk plan. Met het stoomsehip Spaarndam der N. A. S. M. is te Rotterdam aangebracht zektr; V., wiens uitlevering door de regeering der Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika was toege staan, als verdacht van de ontvoering van een minderjarig meisje en diefstal te Amsterdam gepleegd. Een visscher te Gent bij Nijmegen haalde in zijn fuik het lijk op van een onbekend jeug dig manspersoon. Men vermoedt dat hij ma chinist was op eene Duitsche boot wat wordt opgemaakt uit brieven en teekeningen van machinerieën, welke in eene portefeuille op het lijk aanwezig waren. Als een gevolg van de ellende die de werk staking in de huisgezinnen heef. gebracht, deelt de Telegraaf het navolgende geval mede: Bij den bontwerker. Een sjofel joodsch vrouw tje: Koopt u'n kattevelletje Bontwerker: Jawel, i Vr.: Wat geeft u d'r voor? Bontwerker: Zooveel. Vr.: (met een zucht) Niet meer Bontwerker: Kan d'r naar zijn, naar de groot te. hebt je 't bij je Vr.: Nee, ziet u, m'n man is slijper en ik heb niks in huis en acht kinderen dan zou ik 'm even gaan slachten Dezer dagen liet zich de tramconducteur Van den Hart te Amsterdam scheren en be merkte weldra aan den hals een onbeduidend wondje. Een dag daarna zwol zijn keel geducht op, en hij had veel pijn. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, en bloedvergiftiging gecon stateerd, ten gevolge waaraan (le man Maan dag jl. is overleden. Donderdag zijn de commissaris der Koningin tn Limburg, zijn particulier secretaris en de rijksarchivaris uit Maastricht te Roermond aangekomen, ten einde verder de rijksarchie ven uit te zoeken. De heer Mr. J. L. de Leao Laguna te Am sterdam, lid van Gedeputeerde staten van Noord- Holland is ernstig ongesteld. Oud Holland op de Amsterdamsche tentoon stelling zal Maandag-avond een groot feest geven voor den heer Wolft', aanvoerder van de Oud-Hollandsche kapel. Bij Fisslthaler wordt hem, bij monde van den heer Beekman, door de poorters en poorteressen een geschenk aan geboden. De geheele kapel wordt daar voorts na afloop van het concert feestelijk onthaald. Voor dit feest heeft de heer Wolff de kapel versterkt en zal o. a. een nieuwe compositie van hem doen uitvoerenDe slag lij Nieuw- poort. Daarna groote taptoe. De Echo verneemt, dat het plan bestaat in 1896 te Amsterdam eene tentoonstelling te or- ganisecren van Ifaliaansche kunst. Deze ten toonstelling zal eene plaats vinden in het //Pa leis voor Volksvlijt,// Waarschijnlijk zal een gedeelte van het Frederiksplein tot dat doel tijdelijk bebouwd en hij het Paleis aangetrok ken worden. Een sociaal maaksel is te Amsterdam weer mislukt n 1. de voor eenigen tijd door eene kleermakers-vereeniging gemeenschappelijk op gerichte werkplaats. Deze heeft slechts vijf maanden geduurd. Volgens mededeeling van den "regelaar der werkplaatsen// in het Volks dagblad, is de onderneming bezweken door ge- ringen steun van andere werklieden, waarop men gehoopt had voorts door gebrek aan ka pitaal, maar vooral door de bangheid, laks heid, het verraad en het //wroeten in eigen ingewanden»/ der kleermakers-zelven. De heeren Guichart, directeur, en J. Schotel, ingenieur van de Rotterdamsche Tramweg maatschappij, hebben dezer dagen een bezoek gebracht aan het eiland Ooltgensplaat en met invloedrijke personen in verschillende ge meenten geconfereerd over den aanleg van een stoomtramweg van Ouddorp naar Ooltgensplaat. Het hotel en café "Belvedère,, op het Bui tenhof te 's Gravenhage is aangekocht door den heer Hirsch, den eigenaar van de bekende confectie-magazijnen te Amsterdam en in het buitenland, ten einde voor eene dergelijke zaak te worden ingericht. De redactie van het Weekll. van den Dia mantbewerkers-bond hee t, in overleg met het hoofdcomité van den Bond, in genoemd blad eene oproeping gericht tot de vakgenooten, die van f25 tot f 100 of meer te missen heblen hebben, om een sommetje als renteloos voorschot aan het hoofdcomité te verstrekken tot onder steuning van de hulpbehoevende werklieden. Het hoofdeomité waarborgt de teruggave uit de opbrengst der guldens-contributie, die daar voor het eerst bestemd zal worden Bij de politie te Rotterdam in de aanhou ding verzocht van de 18-jarige dochter van een aanzienlijk ingezetene van Amsterdam, die met den koetsier harer ouders op de vlucht is Een smid te Waalwijk wilde dezer dagen een geweerloop repareeren, die hem door een j ichtliefhebber gebracht was. Nauwelijks was de loop in het vuur of een vrecselijke knal deed zich hooren, het schot ging af en onder den arm van den smid door, die, wonder ge noeg, met den schrik vrij kwam. Het was voor zeker niet voorzichtig van den smid, dat hij den geweerloop niet onderzocht, alvorens hem in het vuur te steken, doch van den eigenaar is het bijna onverantwoordelijk, zoo roekeloos een geladen vuurwapen ter reparatie te bezorgen. Te Callantsoog is men druk bezig met het opruimen van de daar aangespoelde vinviscb. Men hoopt heden met de opruiming van het monster gereed te zijn, het geraamte wordt in stukken over het duin naar het dorp gebracht. Een ondragelijke stank geven de overblijfse len van het dier af, vaak op grooten afstand merkbaar. Een zwemgordel gemerktCyclone, Glasgow is hier aangespoeld. Naar wij vernemen wordt de fabriek van de firma P. Begout waar de werkstaking' plaats heeft, hoewel de stakers zieh tot hiertoe rustig houden, dag en nacht door politie-beambten in uniform als in burgerklecding bewaakt. In.de Plantage Middellaan te Amsterdam reed gis teren-middag een wielrijder eene oude vrouw omver. Zij werd met gebroken ledematen in het gesticht aldaar opgenomen. De dader, die zieh zeer onverschillig betoonde, weid door som mige getuigen van het feit zoo hard onder handen genomen dat geneeskundige hulp voor hem moest worden ingeroepen. Eene ontploffing. Aan boord van het Chineesch transportschip Koengpai zijn in de buurt van Kintsjou door eene ontploffing 600 man om gekomen. Mooi daanslag. Op klaarliehten dag is eer gisteren in de Avenue Louise te Brussel een m ordaanslag gepleegd op den inspecteur van de waterwerken Bocqué. De aanvaller was een fonteinmeester, Sermon genaamd, die naar hij meende reden had om zich te beklagen ovei zijn chef. Met een driekante vijl b acht hij den heer Bocqué twee steken toe in de zij en een door het handgewricht. De heer Bocqué, die vreeselijk bloedde, werd bij een banketbakker binnengebracht en, nadat hem daar de eerste hulp was verleend, per rijtuig naar zijn huis vervoerd. Sermon, de pleger van den aanslag, is een werkman, dol gera aakt door de sociale quaestie, gedroeg hij zich in den laatsten tijd zeer slecht. Hij werd onlangs voor een maand geschorst en had gezworen zich daarover op den heer Boe qué te wreken. Hij toont volstrekt geen berouw over hetgeen hij deed. De laatst ontvangen berichten over dezen moordaanslag luiden als volgt De heer Bocqué is zeer onverwachts aan inwendige bloeding overleden. Zijn moordenaar, de werkman Sermon, was toe reeds dood. Hij heeft zich namelijk Woensdagavond in de gevangenis van St. Gilles door ophanging van het leven beroofd. Eene aanvaring. Het stoomschip Pacific, van Duinkerken, van Skialda naar Valparaiso is met het Duitsche stoomschip Enna in aanvaring gekomen en gezonken. De overigen werden aan boord van de Enna medegenomen naar Huil, Eene noodlottige jachtpartij. Den 15en Septem ber gingen twee jongelieden Zijlstra en Vode gel, te Soerabaja, uit om te jagen in de Pam- bak naar Djerawat boven Simo, en namen een bediende en samen een geweer mede. Onder weg is een ongeluk gebeurd, waarvan de Soe- rabajasche bladen verschillende lezingen geven, maar dat in elk geval een gevolg van onvoor zichtigheid bij de behandeling van het geweer moet zijn geweest. Op een noodlottig oogen- blik heeft Vodegel de volle lading in het hoofd gekregen, zoodat de dood onmiddellijk volgde. Uit het verhoor, dat Mr Smeding Zijlstra deed ondergaan zou gebleken zijn dat hij zijn vriend bij ongeluk heeft doodgeschoten. De uniform beleedigd. De acteur Van der Weele te Londen is door de Rechtbank van Clerkenwell, omdat hij als matroos gekleed een horlepijp danste op de muziek van een draaiorgel, wegens beleediging van H. M. Ma rine veroordeeld tot eene geldboete van 20 shillings. Alweer een moordaanslagTe New-Orleans is een moordaanslag gepleegd op deu officier van justitie Dennis Corcoran die indertijd de lec'en der Maffia gerechtelijk heefc vervolgd wegens den moord, gepleegd op den commis saris van politie Henessey. De heer Corcoran zat in een restaurant aan het dejeuner, toen twee Italianen achter zijn stoel traden' en op hem schoten. Onmiddellijk trok hij zijn revolver en schoot den eenen aanvaller dood de andere trachtte te vluchten, doch werd gevat. Men vermoedt dat beiden tot de Maffia behooren. De heer Corcoran heeft zes wonden gekregen men hoopt hem echter in het leven te kunnen houden. Voor den Rechter. Een jongen, die met vier anderen, voor den politie-rechter te Bradford gebracht was wegens het werpen van steenen, redde zich en zijne makkers door den politie agent van wien de beschuldiging uitging, de volgende op cross examination gelijkende vragen te stellen. Hoeveel ruiten, zegt gij, dat gebroken waren: Politie-agent. Vier. Jongen. En hoeveel steenen vondt gij binnen in het huis? Politie-agent. Drie. Jongen. Maar hoe kunt gij vijf jongens be schuldigen van het inwerpen van vier ruiten met drie steenen? De politie agent wist niet wat te antwoor den en de jongens kwamen zonder straf vrij. Een bekeerling. Baronesse Constanze von Worms, dochter van den Protestantschen baron van dien naam, is te Wecnen tot de Katholieke Kerk overgegaan. Zij is verloofd met graaf Max von Löwenstcin Scharfeneck. In hun eer gekrenkt. Koning Leopold van België heeft tijdens zijn verblijf te Parijs eenige nieuwe schotels leeren kennen, waarvan hij zoo heeft gesmuld, dat hij zijn chef-kok order heeft gegeven naar Parijs te gaan om de bereiding van die schotcis te bestudeeren. De Belgische koks zijn daardoor in hunne eer gekrenkt. Een lid van het bestuur hunner vereeniging protesteert er tegen, dat de Koning koks naar Parijs zendt om daar de bereiding van schotels te leeren; hij verzoekt den bladen, zijn protest op te nemen, //opdat de Belgische koks hun goeden naam behouden, dien zij ver kregen hebben door dertig jaren van volhardiug en toewijding aan hun zoo moeilijk te leeren kunst.// Liefde van korten duur. Een zekere iiarvey te Glasgow was pas vijf dagen getrouwd toen hij te huis komende zijn avondeten niet gereed vond. Hij gat zijne vrouw wegens het verzuim een zoodanig pak slaag, dat het arme mensch in het gasthuis moest worden opgenomen. Tegen welken prijs men zich abonneci en kan. De te Gazen-Green (Kentucky) verschijnende Herald meldt, dat de abonnementsprijs in het jaar betaald kan worden met: Twiutig pond varkensvleesch of tien pond worst; twee schepels aardappelen; vijf schepels rapen; tien hoenders; een schepel uien. Een brutale diej'st tl Te Severdonck bij Turn hout ziju zes bandieten de kerk binnenge drongen en daarna de woning van vrouw He rtmans, waar zij een 1Ü0 frs stalen. De vrouw bad de vlucht genomen, maar werd door de bende achterhaald Zij werd toen gedwongen het geld aan te wijzen. Cholera. Te Damietto is de cholera uitgebro ken, en Dinsdag-avond zijn zestien gevallen voorgekomen met doodelijken afloop Alle voor zorgsmaatregelen tegen uitbreiding der ziekte worden genomen. Tot nu toe is zij alleen in Damietta uitgebroken, uit welke plaats vele honderden bewoners ue wijk naar elders heb ben genomen. De gezondheidstoestand te Alex andria, Kaïro, Port Said, enz. is zeer goed. Voor alles wat uit Damietta komt is een qua rantaine van tien dagen voorgeschreven. Onvoorzichtig. Het liberale blad de Tribun a in Italië heeft bekend gemaakt, dat alle groote liberale bladen te samen nog niet eens 8000 lire konden bijeenbrengen voor de gedachtenis zuil geplaatst bij de bres der Porie Pia te Rome, terwijl een klein Katholiek blad den Paus 16000 lire heeft aangeboden voor den St. Pieterspenning. Men kan wel zien waar de meeste overtuiging, geestdrift en offervaardig heid zit. Moord door Russen gepUegd. Een ruwe moord is in het Pruisische grensdorp Polanowo ge pleegd. Drie Russische soldaten traden de herberg binnen en verlangden wat te drinken. Toen de herbergierster later wilde sluiten en betaling verlangde, schoten de soldaten haai en de dienstmaagd, die inmiddels was komen aanloopen dood. De jongste dochter der waar din kreeg daarop een schot in den schouder en een in het onderlijf; de kleindochter werd geworgd De moordenaars braken toen dekas ten open, roofden wat van hun gading was en poogden het huis in brand te steken, hetgeen echter niet gelukte. De schurken zijn reeds door de Russische overheid gevat. Rijke dienstmeisjes. Vier dienstmeisjes, die ieder een millioen roebel bezitten, vervullen tegenwoordig te Odessa haar nederige, schoon, wel opgevat, zoo nuttige en leerzame betrekking. Een rijke erfoom, die onlangs aldaar over leed, vermaakte ziju vermogen van 4 millioen aan zijne vier nichten, die tot dusverre in be krompen omstandigheden leefden. Maar om haar te bewaren voor de gevaren van plotseling rijk worden, maakte hij de bepaling er bij, dat zij het geld niet zullen krijgen voor zij 15 maanden gediend hebben als kamenier, wasch- mcisje, boerenmeid of kolenarbèidster. Drie executeurs moeten waken dat de bepalingen v van liet testament stipt worden opgevolgd. De vier rijke erfdochters zijn met moed en ijver in dienst getieden. Zij ontvingen nu reeds 863 huwelijksaanvragen Wel wat lastig voor de Mevrouwen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 2