1 liieostbode Modiste. jb. mm TURF, Puik Lamsvlecsh. J.VETH, Goliath. H. van DIJK, J. M. SCHMIDT H. LAMP, Turf- en Kolenbakken. DE KROON, Geldersche ROOKWORST. Wie voor weinig geld abonneer e ZONDAGSBLAD. Mevr E. Vis-Thieine, Mainzer en Frankfurter N. van Breemen Cn. Smedestraat 38. OPENING F. Van LEEUWEN, Cooijmans Advocaat Fijnste qualiteit Roomboter en Kenkenboter. Zijlstraat 90, D. CrYERDEL. jlAIfL AIP11 mat de bestebtaadws J Staande lampen in alle modellen- Lange Vecrstraat 9. MAEKT BERICHT M Laatste Berichten, APYERTENTIEN Petrus Paulas Rings Sophia Cecilia Burger ka Jacoba MARTINI BÜIJS, reek- eu Zanglessen. ZUURKOOL, zeer geschikt om op te doen. bij P. H. HARTLL, Zaterdag 19 October Haarlemsche Yleeschhal 33 Essenstraat 33. Winter-pro visie Zeeuwsche Winter-Aardappelen. GrHoutstraat 79 Prijs f 0,50, üitgayeu van 1, Weber's Prijs f 1,~ Gebonden f 1,50. Dr E. J A M prijs f 0.30 Onschadelijk en Goed,hoop, Per flacon a 30 ct. ,/De Gouden Bril", J- A, Klaverweijden, Barteljorisstraat. Barteljorisstraat 2224. Geheel reukeloooze l Petroleumkachels, NOACK's fijne Worst- en Vleeschwaren een degeliik blad geregeld elke week wil ontvangen, dat GEZEL LIGE en VERTROUWBARE LECTUUR bevat/ Prijs voor Haarlem! geabonneerden op de Nieuwe Haartooisel Courant 25 cents per 3 maanden, voor niet-geabonneeïderi 3-> cents Pranco per post is de prijs 35 cents voor niet geabonneerde 45 cents. *3 Diefstallen. Branden. Ongelukken. STEDELIJK NIEUWS. iNGEZONDEN. EEN STANDBEELD voor koning WILLEM III. 3 Spi BREESTRAAT 14. Pensees d'une mère de familie sur réducation Eugénie Anderheggen Onmisbaar voor ben wier tand- vleeseh spoedig aan gedaan is. ANEGANG 29. Dagelijks versche Kip- en Eendeieren. W. Th. PIELAGE. Onderscheid moet er zijn. De gemeenteraad van Parijs heeft 10.000 frs. toegestaan voor het onthalen der troepen, die aan de expeditie op Madagascar deelnamen. Om gelijk te blijven werd onmiddellijk daarna een voorstel aangenomen, om 20.00C franks toe te staan voor de werkstakers van Carmaux. Sneeuwstorm. Een hevige storm die vier en twintig uren lie'ft gewoed, heeft te Eskeflord in Denemarken veel schade aangericht. Men moet nog voorzichtig zijn. De Procureur- Generaal te Erfurt is veroordeeld tot eene boete van 50 Mailc wegens beleedigepde woorden tijdens een proces. Hij had een socialist toegevoegd: „je bent een eerroover en lasteraar van beroep." De aanklacht werd door den redacteur van een socialistisch blad, aan wren de woorden werden toegeduwd, tegen hem inge diend. Te Rotterdam heeft een onbekende op een hem niet toebehoord lombardbriefje een gouden horloge van groote waarde gelost De politie is met het geval in kennis gesteld. Onder verdenking van schuldig te zijn aan den diefstal van 1400 vijffrankstukken te Hom, ten nadeele van den smid O., is Don derdag te Roermond gevankelijk binnenge bracht S, J., uit Nederweert. Yan een papierbergplaats aan den N. Z. Voorburgwal te Amsterdam is gestolen een partij zilverpapier en carton ter waarde van ongeveer f20. In den Houtrakpolder is ten nadeele van den landbouwer D. een koe ontvreemd, die hij te Purmerend een paar dagen gelede i had gekocht. De herberg tevens boerderij halfweg Eede en Lunteren is Donderdag-ochtend in brand geraakt en vóór dat de brandspuit ter plaat se was in de asch gelegd. Woensdagavond werd te Krawinkel-Geleen (L) de boerderij met stal en schuur, benevens daarin geborgen granen, alles toebehoorende aan de wed. Mich Soons- Gubbels, door brand v-rnicld. De woning was sedert acht dagen onbewoond; tot dusver is de oorzaak van den brand onbekend. Te Arnhem ontstond een binnenbrand in eene tijdelijk onbewoonde kamer aan den Kor ten Uitweg. Het is gebleken, dat eene vrouw die eene bovenkamer in dat huis bewoonde, den brand heeft gesticht om een voorafgeganen diefstal niet te doen uitkomen. De vrouw die gearresteerd is, heeft bekend. Het tjalkschip van J. Hendriksma, met een lading suikerbieten bestemd voor Zaandam, is op de Brekken bij Sneek gezonken. De schip per, diens vrouw en de knecht werden gered, maar hun eenig 3-jarig kind, dat tijdens het onheil beneden speelde, was met geen moge lijkheid te redden. Te Rotterdam is aan de Park-kade uit het water gehaald de 54-jarige M. K. sedert eenige dagen uit de echtelijke woning vermist. De stoomtram heeft Woensdag-middag tusschen Sneek en IJsbrechtiim een 25-jarigen boerenzoon uit Oosterzee, bij Lemmer, over reden en terstond, gedood Het paard, dat de man aan den teugel leidde, schrok voor het voertuig, begon te steigeren, trok zijn geleider op de rails en geen twee seconden daarna, was het hoofd van den onge lukkige bijna van den romp gescheiden. De boomkweeker G. Vuurens te Boskoop is uit een schuit in het water gevallen en ver- j dronken. Te Gronau, nabij Enschedé, is een met- j selaar van den architect G. Beltman, te En- schede, bij het vervoer van een stoomketel voor de firma Van Delden Co., daaronder geraakt en gedood. De opzichter v. d. B. is door de politie in hechtenis genomen. De vrachtrijder Wolthuis is te Kiel in de gemeente Hoogezand te water geraakt en ver dronken, hoewel al het mogelijke gedaan werd om hem te redden. Aan de Van Heemskerkstraat te Amster dam is eene vrouw uit de tweede verdieping Tan haar woning gevallen. Naar het gasthuis Vervoerd, overleed de ongelukkige reeds voor de aankomst aldaar. Aan den Baarsjesweg bij de Overtoom te Nieuwer-Amstel had gisteren-ochtend een treurig ongeluk plaats. Van eene stelling brak drie hoog een plank, waarop zich twee met selaars bevonden, die naar beneden stortten, -^e een was terstond dood, de ander werd zwaar gewond naar het Wilhelmina-Gasthuis gebracht. HAARLEM. Een onbekende heeft den Ge beente-ontvanger alhier een bedrag van f 162.80 doen toekomen ter zake van te lagen aanslag b de plaatselijke directe belasting over 1895. Aan de firma Segaar, Kromberg ':n Comp. is vergunning verleend tot vergrooting hunner bakkerij aan de Gedempte Óudegracht. ■Aan de firma R a m a k e r s C o m p. is Vergunning verleend tot oprichting eeuer Mine- roalio at er fabriek door gaskracht gedreven, in hot perceel aan den Koudenhorn. Door het Provinciaal Bestuur van Noord rolland is bij enkele inschrijving aanbesteed 10 het voortzetten van den aanleg van een be- straat paardenpad in den weg van Alkmaar Oaar Nieuwendiep, behoorende tot de groote n'jkswegen in de provincie Noord Holland. (Raming f 7 60). Minste inschrijver A. Buis 0 Sehoorldam voor f785. 2o Het leveren en orten van steen voor de Heldersche zeewe- lng, behoorende tot de Rijks-zeewerken in de Provincie Noord-Holland. Minste inschrijver asalt-Maatschappij te Rotterdam, voor f 5000. In den afgeloopen nacht omstreeks 1234 Ur is door het springen van de petroleumhang- amp brand ontstaan in het hulpbureau van Pplitie aan de Keijstraat, dat geheel van hout JlUnen eenige oogenblikken in lichte laaie stond en dan ook geheel is afgebrand. De agent van Politie v a n Ba r e n, die zich in het hulpbureau s^ond, heeft nog getracht de vlammen te blus- geJn en heeft daarbij zijne rechterhand, aan- c en haar gebrand. Het gebouwtje zijnde gemeenteeigendom is verzekerd bij de Brand- verz. Maatschappij //Nederland,// gevestigd te Zutphen. De' politie met haar slangcnwagen heeft den brand gebluscht. Voor eenige weken werd door den Raad aan een vakvereeniging een gemeenteterrein gewei gerd, tot het houden ecner openbare meeting, ten voordecle van minimumloon en maximum- arbeid. Tegen Maandag-avond is nu door alle vakver- cenigingen een protestmeeting uitgeschreven, waarin dat raadsbesluit door Re en suit Am sterdam zal worden besproken. K.ER SBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Zondag te 7 en half 9 uur de gelezen HH. Missen met onderrichting, te half 11 uur de Hoogdienst met predikatie, te 2 uur Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje, te half 7 uur Lof met Predikatie. Maandag te half 11 uur de plechtige Con- ventueele Mis door het Iloogeerw. Kapittel dezer Kathedrale kerk. Maandag en volgende dagen na de H. Mis van half 10 het Rozenhoedje en Benedictie. Donderdag te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid tot biechten. In deze week de HH. Missen en de Cate chismus op de gewone uren. Parochiekerk van den II. Antonius van Pad.ua. Zondag do HH. Missen te half 6, 7, en half 9 uur met onderrichting te half 11 uur de Hoogmis met predikatiete half 3 en te 3 uur de Catechismus, te half 4 uur Ves- Vespers en Rozenhoedje. Gedurende de Octobermaand dagelijks des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. De H.H. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. Des namiddags te 2 uur Catechis mus, te 3 uur Vesper, te half 5 uur oefening van de II. Familie. Des avonds te 7 uur het Lof. Maandag en Woensdag te 7 uur het Lof. De Rozenkrans zal gedurende deze week gebeden worden des morgens te half 9 uur. De HH. Missen te 71 /2, 8, 81/2 en 9 uur en de Catechismus volgens gewoonte. BURG-ERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 47—18 Oct.: K. de Wit en M. Plantinga. C. A. deWolifen C. P. van Duffe len. Th. W J v. d. Meer en C. Hartoch. GETROUWD: 17 Oct.: II de Wit en W. v. Ko- ningsbruggen. G. Elsnerus en A. E. Koks. BEVALLEN: 16—17 Oct.: M. W. v. Poelgeest- Waleveld, d. M. de Graaff-Lindeman, z. B. W. v. Wetering- Rolkenstein, d.J. H. Benraadt- j Schipper, d. M. Reith-Tegelaar, z. C. v. d. Werff-Brussel, z. Th. Slootweg-Bax, d. M. Koeman-Jonges, z.M. Broekhuizen-Maarse, z. j OVERLEDEN: 15—17 Oct.: P. J. Teunisse 10,m. P. W. de Vogel, 76 j. A. Pape, 5 m. Jonkvr. A. J. Bijleveld-Martini-Buys, 32 j. E. G. P. v. Vliet, 3 m. S. Mes, wed. De Vries, 75 j. ÏL Onnen, 80 j. ARRONDISSJEMENTS-RECHTBANK. Terechtzitting van 17 October 1895. 1. J. Dirks, bleekerskneeht te Haarlem Eenv beleed, f5 boete of 5 dagen hechtenis. 2. A. Wes- terwald werkman te IJmuiden mishandeling 6 dagen gcv. straf. 3. G. J. Kuil arbeider te Velscn eenv. beleed, bed. beambte in functie en politie handelin gen belemmeren 14 dagen gev. straf. 4 II de Jong en J. de Jong visschers te Nieuwenclam wederspan heid de le een maand gev. straf de 2e 14 dagen gev. straf. 5. W. Ruijfrok pakjesdrager te Haarlem openb. dronkenschap en wederspannigheid f 3 boete of 3 dagen hechtenis en eene maand gev straf. 6 G. IJff zonder beroep te Zaandijk diefstal 3 maan den gev. straf. 7 L. Witbaard zonder beroep te Wormer 2 diefstallen bij verstek 3 maanden gev. straf. 8 M van der Linden en G. W. van de Poll de le kuiper de 2e azijnmakersknecht te Haarlem diefstal 2 pers. de le een jaar gev. straf de 2e tien maanden gev. straf. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van den heer F B. Van Ditmar te Rotterdam om het navolgende te plaatsen. Wat ons dringt tot het schrijven van de volgende regelen geeft bovenstaand opschrift voldoende aan. Nog ruim twee jaar zijn we verwijderd van de kroning van H. M. Koningin Wilhelmina. Overal hoort men reeds van plannen gewagen, van denkbeelden die aan de hand worden ge daan om het kroningsjaar met waardigen luis ter te vieren Vooral de voorstellen tot het houden van verschillende tentoonstellingen, waarbij Nederland als nationaliteit gevierd zou worden, het oprichten van monumenten, als middel om dat jaar tot een gedenkwaardigen tijd te maken, worden druk besproken. Ons wil het voorkomen, dat, nu met het bestijgen van den troon door Koningin Wil helmina het eigenlijke regeeringstijdperk van Koning Willem III wordt afgesloten, geen plan meer geestdrift, meer instemming, meer hartelijke medewerking zal opwellen, dan het denkbeeld, om een standbeeld te doen verrijzen van wijlen Koning Willem III. Of zou het geen daad van groote piëteit te genover Koningin Wilhelmina zijn, een daad van goed gevoelde dankbaarheid, als op het oogenblik dat onze Vorstin, op uitstekende wijze voor haar taak onderlegd, gereed staat den troon te bestijgen, de Nederlandsohe natie op deze wijze de verdiensten van Haren Door- luchtigen overleden vader kwam huldigen? Maar ook niet tevens een uiting van wel verdienden dank aan Haar, die tijdens het Re gentschap op zoo'n voorbeeldige wijze de Haar opgedragen waardigheid wist te vervullen, die alle welgezinde harten heeft gewonnen voor de uitnemende zorgen, van de opvoeding van Koningin Wilhelmina besteed I Stellig, èn voor Koningin Wilhelmina als hulde aan de na gedachtenis van Haren Doorluchtigen vader, èn voor de Koningin-Regentes, als hulde aan de nagedachtenis van Haren Doorluchtigen Gemaal, zou het standbeeld van Koning Willem 1II voor de beide Vorstinnen de schoonste, de edelste feestgave -zijn. Waar we ons verzekerd houden, dat toch eenmaal de beeltenis zal verrijzen van Koning Willem lil, omdat zijue Regeering gekenmerkt werd door vreedzame ontwikkeling op gebied van Handel en Nijverheid, omdat tijdens zijne Regeering het onderwijs verbeterd werd, maat regelen tot stand kwamen in het belang van den arbeidenden stand, de volksgezondheid krachtig werd beschermd, en bovenal omdat Willem III hij uitnemendheid een constitutio neel vorst was, die zijn land en onderdanen hartelijk lief had, daar mag het onbetwist heeten, den Kroningsdag aan te wijzen a's de gelegenheid bij uitnemendheid,ova door de onthul ling van een standbeeld de verdiensten van Koning Willem Iff hare krone te geven En daarom verdwijnen vanaf dezen dag alle andere plannen, om plaats te maken voor dit eene: een standbeeld voor Koning Willem III. Van de instemming van alle goedgezinde Va derlanders houden we ons overtuigd Dat dan weldra van alle oorden des lands betuigingen van instemming met ons voorstel ods mogen be reiken. Mocht dit aantul recht groot zijn. leiden, 18 Oct. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden fa 5 veulens f 83 a 110 51 stieren 52 242; 335 kalf-en melkkoeien f100 a 225; 105 vare dito 90f 216;a 254 vette ossen en koeien f 120a 252, 48 a 64 c. per kilo;260 graskalveren f 14 16O 49 vette dito 35 a 78, 60 a 85 c. per kilo; 18 nuchtere ditofll.a.20948 vette schapen 15 a a 31, 30 a 35 c. per kilo; 106 weide dito 13 a 24; 42 lammeren f'1'2.—al8120magere varken 15 a 24 352 biggen f3.— al4. Goudsche kaas fa Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidsche fa per 50 kilo. Aanvoer 77 partijen. LONDEN, 17 Oct. Veemarkt. Aangevoerd 100 Runderen, 1000. Schapen, 30 Kalveren en 30Var- kens. Men noteert: Runderen 3/4 4/4 Schapen 3/9 a 0/0. Kalveren 2/9 a 5/4 Varkens 2/6 a 3/9 per steen. zaandam, 17 Oct. Ter markt aangevoerde 14 stapels kleine kaas. Hoogste prijs f261/<> alkmaar, 18 Oct. Aangevoerd 510 stapels gras kaas wegende '160 000 kilo. Prijs voor kleinef30 50 commissie f30,25 middelbare f31. hoorn, 17 October. Ter waag zijn gewogen 288 stapels kaas, wegende 84,565 KG. Hoogste prijs voor kleine f30.commissie f29.— midb. f 28 Schiedam, 17 Oct. Moutwijn per HL. zonder de bel. f 8.25. Jenever id. f12.25. Amsterdamsche Proef id. f 13.75 Spoeling, per ketelbeurs f .70 Spoelingcommissie f Beursnoteering Bran- dersbond f 81/4 a alkmaar, '18 Oct, Granen. Aangevoerd 3677 hechtol. Tarwe f 6.25 a 7.— rogge f 4.25 a 470 gerst 1 a chev. 4.a 4.75 haver f2.20 a 2.85 paardeboonen 1450 a 5.bruine boonen f7.50 a 10. citroenboonenf 12.a f 13. duiven- boonen f 5.50 a witte f 12.a 15.— kana riezaad f 8.agroene erwten 7.alO grauwe f14.a 16.— vale f 7.50 a 11. rood mosterdzaad 9.a 14.geel mosterdzaad a 650 a8koolzaad f akarwijzaad f 13.25. 13.50 lijnzaad f a blauw maanzaad f 7.50 a7-50 edam, 17 Oct. Aangevoerd 133 stukken boter per half kilo 60 a 65— c.. grasboter a c kipeieren f5,50 a 6per 100 stuks. gouda, 17 Oct. Granen. Witte poldert arwe f5.5G a 6.40 jarige f - a roode fa angel dito f ajarige Zeeuwsche dito f 6.75 a 7.25 nieuwe dito f6.25 a 6.50. mindere soort Zeeuwsche f6.40 a .6.60 afwijkende f 5.50 a 5.75; polderrogge f 3.75 a 4.20 Zeeuwsche dito f 4.40 a 4.65 voer dito (per 70 kilo) f3.60 a 3.70 wintergerst f 3.75 a 4.25 zomer dito 3.50 a 4— jarige chevalier dito f anieuwe dito 4.50 a 5.25 haver f2.25 a f 3.20 per heet. dito 5.50 a f/5.90 per 100 kilo, kookerwten f 8.50 ;a 9.50 buitenl. voererwten per 80 kilo f4.30 a 4.75 inlandsche mesting dito f a per 80 kilo witte boonen f 10.50 a f 11. bruine dito f 9. al050 duiveboonen f 5.90 a 6.25 paardeboonen fö a 5.25 mais Amerikaansch f 4.80 a 5.- Odessa fs> Cinquantine f 6.50 a 6.75 per 100kilo hennepzaad, inlandsch f7,25 a7.en buitenlandsch f6.50 a 7.spelt fa kanariezaad 8.a 9.nieuwe koolzaad f 6.25 a 7.karwijzaad fa per 50 kilo. Kaas le qual. f25.a 28,2e qual. f 22 a 24 zwaardere f29'a graskaas f- Noordhol- landsche f21 a 26. Aangevoerd 73 partijen. Handel zeer vlug. De werkstakers te Maastricht hebben van hun eischen tegen de patroons afgezien en willen nu den arbeid hervatten met eene toelage van de patroons voor de door hen te bezigen gamins. He werkstaking kan dus als geëindigd worden beschouwd. Vrouw en kinderen der werkstakers hebben intusschen gebrek geleden, zonder dat iels gewonnen is. De fabriekseigenaars te Amsterdam die tot de Bondsfabrieken zijn toegetreden door toe te geven aan de eischen der werkstakende dia mantbewerkers zien nn reeds in, dat zij geheel onder de knechts staan en trekken zich terug. Gisteren heeft ook de heer Disselkoen zijn fabriek van de lijst der bondsfabrieken doen schrappen. Daar komt leven onder deKatholieken in Italië. Te Girgenti op Sicilië hebben de Katholieken der stad en der omstreken eene groote verga dering gehouden. Des namiddags begaven zij zioh in optocht op straat, geel-witte vlaggen en een muziekkorps meevoerende, en onder het geroep: //Weg met de vrijmetselarij trok ken zij (le stad door. Het merkwaardigste is wel, dat de stoet voorafgegaan werd door eeno afdeeling gemeentegarde. Wat denken de Roo- vers in het Quirinaal over zoo'n beweging? WöRTH, 18 October. Keizer Wilhem heeft bij de onthulling van het monument ter eere van zijn vader keizer Friedrich opgericht, in een rede gewezen op het ruiterstandbeeld, om pal te staan, ten einde het veroverde vast te houden. Diepbewogen bedankte hij keizerin Eriedrich en allen die tegenwoordig waren. Wat wij gevoelen, zei de Keizer, hij de aan schouwing van dit standbeeld en hij de vijf- en-twintigste herdenking van de wedergeboorte des vaderlands vooral hier, waar voor het eerst Zuid-Duitsch en Noord-Duitseh bloed zich samen tot leem vormden, dat het Duitsche Rijk weer hielp opbouwen treft diep ons aller hart. Wij jongeren beloven bij den aanblik van dezen hoogen overwinnaar te bewaren wat hij voor ons bevochten heeft, dit Rijkstand tegen wien het ook zij te beschermen en Uuitsch te hou den zoo waar God en ons Duitsch zwaard ons helpe. Met een drieweri hoerah op keizerin Friedrich, wier aanwezigheid dezen dag de kroon had opgezet, besloot de Keizer zijn rede. Op de" 29en October hopen onze Geliefde Ouders S hunne Vijf ,n Twintig ja rige Echtvereenigiug te her denken. Hunne dankbare Kin deren en Behuwdzoon, Sandpoort, October 1895. Ondertrouwd: GEORGE A. J. M. DRABBE eu VVILLEMINA JM. REMMER3. Delft, 17 October 1895. Heden overleed na eene ko'te onzesleldheid mijne innig geliefde echtgonoote Vrouwe in den ouderdom van 32 jaar. Dr. M. C. A. BIJLEVELD. Haarlem, 16 Oct. 1895. mum Eene nette R. K. DIENST BODE, desverlangd goed kun nende koken.Brieven franco letter J L. 304 aan het Bureau van dit blad. voor een halve wees die haar opvoeding in een Gesücht heeft genoten wordt p'aatsing gevraagd als TWEEDE MEID o? MEID ALLEEN, leeftijd 17 jaar. Brieven franco onder letter P aan het bureau van dit blad. Tegen een kleine vergoeding, bestaat er op een groot dorp in Z. H. voor een R. K. MEISJE in het Modistenvak opgeleid, gelegonheid zich verder te be kwamen. Brieven franco onder het motto //Modiste" aan het bureau van dit blad. 2da HASSELAEBSTRAAT S, hervat Maandag a s. hare JANSSTRAAT 11. Heden ont>angen: NB. Zondags gesloten OUD EN DROOG, Prima qualiteit STEEN KOLEN, droge GASCOKES, VEENBRIQUETTESen alle andere soorten van BRAND STOFFEN, bij Bakonessergracht 78. Telephoonnummer 70. bij de GROOTE MARKT GRAFKRANSEN en KRUISEN GRAFDOOZEN en STRIKKEN Groote keuze; billijke prijzen. Dagelijks te verkrijgen. LamsvLesch. f 0.25 p. 1/2 K. Mager LamsvleeschvO.30 Bouten. 0.40 Runderlappen, a.d. winkel afgehaald// 0.35 Mr. Vleeschhouwer, VAN DE VAN RUNDVLEESCH. Alles per 6 ons. Biefstuk en Haast 0.55 Rollade en Stukjes. 0.40 Dikke Landen en Boeuf 0 45 Ossenlappen er. Gehakt. 0 35 VARVENSVLEESCH. Stukjes en Schijfjes. f37Vs Lappen en Kariso-.sde. u 321/2 Alles eerste kwaliteit DÖf" Dagelijks bezorging aan huis zonder prijsverhooging. Eenig adres van goedkoope en eerste qualiteit Dagelijks in lossing. En om abuizen te voorkomen, worden alleen Monsters afge geven in den Winkel TRUFFELWORST BRUNSWIJKERLEVERWOR3T SAKSISCHE LEVERWORST HAAGSGHE LEVERWORST BERLINER LEVERWORST GERVELAATWORST TONGENWORST GALANTINE DE VEAU MOZAIKWORST Nieuwe SAUCIES DE BOULOGNE VERKRIJGBAAR BIJ PAR née HEPTIA. METRISCH VERTAALD DOOR Prof. A. H M. RTJYTEN EEN STUDIE DOOR Dr. A. M. A. J. ARIËNS, pr (Met Portret) OPTICIEN, Magazijn groote specialiteit in goed gesle pen BRILLEN, LORGNETTEN enz. enz. Spreekdag in Hsarleao, des Dinsdags ten huize van den Heer F. Van der PLUIM, Zijl straat 55. (Oudste Merk), hekroondmet 12Gouden Medailles is alleen esht mits de flesschen voorzien zijn van eigen Etiquette en kurk en capsule gestempeld zijn met den i aam onzer Firma J. G. COOIJMANS Zn. te 's Herto genbosch. Agent voor Haarlem en Omstreken XlgCIll VUUI llttftliViM V-.-. I Groote sorteecing die eene aangename warmte geven. BESTE ADRES VOOR PRIMA ZICH OP HET

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3