Gr. Houtstraat 38, HAARLEM, Gr, Houtstraat 38. Marchand-Tailleurs. Goede bewerking. Spoedige levering. Lage prijzen. fir. Hniilslmt 38. MARKTBERICHTEN Laatste Berichten. Ieder noodigen wij beleefd uit, zich van de rijkekeuze ENGELSC HE en FRA^SCHE Stoffen voor kleeding naar Maat, in onze Magazijnen aanwezig te komen overtuigen, en eene proef te nemen, ten einde zich van de elegante Coupe der door ons te leveren Kleedingstukken te ver gewissen. Ongelukken. Branden. Allerlei. i STEDELIJK NIEUWS. Voor geeBt en hart. De bakkersbeweging. a Een schip met geschenken. Te Hkvre verwacht men eerstdaags het Russische schip Wtadimar, met de geschenken welke Czaar Nicolaas be stemd heett voor de steden Lyon, Marseille en Toulon, als bewijs van erkentelijkheid voor de warme ontvangst, welke den Russischcn zee lieden in 1893 in deze steden is ten deel ge vallen. De geschenken bestaan uit bekers, schilde rijen en andere voorwerpen van kunst. De état-major van de Wladhnar zal feestelijk ont vangen worden. Sara Bernhardt. Een Milaneesch blad ver telde dezer dagen hoe deze tooneelspeelster volgens ecne Eransche dame. die van ondervin ding sprak, aardig kan zijn in haar manier van doen. „In den tijd der Commune//, zeide de dame, „ben ik geheel geruïneerd en moest aan den kost komen door oude kant te herstellen. Sarah Bernhardt, was een mijner beste klanten en kwam mij dikwijls werk brengen eens o. a. op een dag toen ik in de grootste verlegenheid zat, daar ik mijn huur niet kon betalen. Zij bemerkte dat er iets niet in den haak was en vroeg wat ons scheeldemijne zuster bracht haar op de hoogte. Eenige oogenblikken later zag ik, dat mijn zoontje, met wien Sarah Bern hardt had zitten spelen, een bankbiljet in de hand had. Ik begreep waar dat van daan kwam en wilde het kind het laten teruggeven, maar de actrice zeide: //La't dat toch, het is speel goed voor het kind, het heeft er plezier mee.". Een anderen keer kwam iemand haar vertellen, dat ik geen werk had„Ik heb altijd werk voor mijn vrienden", zeide Sara Bernhardt, en meteen maakt? zij een scheur in een mooien zakdoek van Brusselsche kant, dien zij in de hand had."' Treinongeluk. Men is bezig de 'ocomotief en de tender van den trein, die niet tot stilstaan was te brengen en door een gedeelte van het station Montparnasse te Parijs is heengebroken, zoodat de massa van 50,000 KG. zwaarte op eenige meter boven den grond bleef hangen, te stutten. Het is een zeer moeilijk en gevaar lijk werk. want er bestaat nog steeds kans, dat het gevaarte plotseling naar beneden valt. Rijke giften. Barnato, de Zuid-Afrikaansche rijkaard, en eenige vrienden hebben aan de City of London gegeven f120 000 voor de hospitalen, en nog f 60,009 voor andere filan- thropische doeleinden. Be winter in aantocht. In Engeland heeft men een sneeuwstorm gehad. Te Manchester en in het oostelijk gedeelte van Lancashire is veelLneeuw gevallen De tram te Bolton kon niet rijden, vóór een ploeg der werklieden de lijnen had vrij gemaakt. Hij de afzending van het bericht sneeuwde het nog. Nabij het eiland Vlieland is gestrand het Duitsche stoomschip Thasos, met stukgoed van Hamburg naar de Zwarte Zee bestemd. Na vergeefsche pogingen van de sleepbooten Her cules en Adsistent om het stoomschip vlot te sleepen, is het gisterennamiddag is zes vadem water gezonken. Twee passagiers en een matroos van de Thasos hebben het leven verloren. Stoomschip en lading zijn totaal verloren. Door den van Groningen komenden trein is een 18-jang persoon aan den overweg tus- schen Veenwouden en Buitenpost overreden. De dood volgde onmiddellijk. Ondanks de waarschuwing van den wachter had hij getracht, met een kruiwagen op 't uiterst oogenblik den overweg nog te passeeren. Een werkman, behulpzaam bij het her stellen van een dakgoot aan de Haarlemmer dijk te Amsterdam, kreeg gisteren den geheelen inhoud van een pot met kokend lood by he* naar boven hijschen op zijn lichaam. Met hevige brandwonden werd de ongelukkige naar het Gasthuis vervoerd. Nabij Smal Weesp geraakte eergisteren de heer B. de V. te Weespercarspel met paard en wagen in de Keulschevaart, door het schrik ken van zijn paard. De kanaalbeambte P., die het ongeval bemerkte, begaf zich, hoewel hij niet kon zwemmen, fluks te water en wist den hoogbejaarden drenkeling nog te grijpen en hem alzoo het leven te redden. Het lamoen van het rijtuig was in den val gebroken, waardoor het paard w s losgeraakt, hetgeen de redding eenigszins gemakkelijk maakte. De Utrechtsche Universiteit heeft den hoog leeraar Dr H. E. Moltzer door een plotselingen en treurigen dood verloren. Zijn lijk is gisteren ochtend uit de Singelgracht opgehaald. Sedert lang lijdende aan een zeer pijnlijke nierziekte, veronderstelt men dat de hevige pijnen, waar over hij eergisteren-avond klaagde, hem in den nacht radeloos gemaakt hebben en zoo tot het noodlottig uiteinde hebben gevoerd. Den veehouder J. K. te Tessel, een bejaard man, heeft men gisteren dood in het veld ge vonden Omstreeks 10 uur brak eergisteren-avond brand uit bij den heer G. Eischer in zijn woning tevens meubelfabriek en houtdraaiers-werkplaats gelegen in de Warmoestraat te Amsterdam. De vlammen sloegen uit het dak, daar de hrand op de werkplaats driehoog, uitbrak. In horten tijd was de brandweer den brand mees ter. De waterschade is aanzienlijk. De boerderij bewoond door H. Prins te Eansdorp is door een hevigen brand in de asch gelegd. Op het eiland Tessel is bij een zwaar onweder, vergezeld van hagelslag en stortbuien óe bliksem in een boerderij geslagen van h-t •jh K. Kerkbestuur bewoond door L. Hertog. Boerderij en inboedel zijn verbrand. In d'r eer getast. D o k t e r. Geef uw man dus om de 4 uur een eetlepel in. Boerin. O dokter, 't kan best om 't uur, we benne welgestelde minsen We hoeven op een drankje niet te zien. Een dure badreis. A. Hoeveel heeft je die badreis van je dochter gekost? B Yijf-en-twintig duizend gulden. A Hoe is dat mogelijk? B. Nu, ze heeft zich daar verloofd en 25.000 gulden moet ik haar meegeven als huwelijks gift- De mensch die denkt aanbiddenswaardig te Ki)n, zal van de eene ontgoocheling in de andere Vervallen. Daar zijn ellendelingen in de wereld, die hun evenmensch gaarne voor zich zien kruipen. Zij hebben niets van de liefde die aan wonde ren gelooft, en wonderen verrichten kan. Een vroolijk hart is een deugdelijke me- HAARLEM. Het Bestuur der Neutrale Kies- vereeniging Burgerplichtn heeft ingevolge een door dat Bestuur genomen besluit in zake het stellen van 31 candidaten voor de commissie, die het ontwerp van wet tot verandering van de grensscheiding tusschen Haarlem en Heem stede te onderzoeken zal hebben, de Besturen der overige kiesvereenigingen hier ter stede uitgenoodigd tot eene gecombineerde vergade ring, om in deze zeer belangrijke zaak van gedachten te wisselen en tot overeenstemming te komen. Door de politie alhier zijn aangehouden 3 knapen van 14 en 16 jaren oud, ter zake van diefstal van eenig geld in eene woning aan de Ridderstraat, alwaar zij vuurmakers te koop aanboden, en twee knapen van 12 en 14 jaren, wegens diefstal van een partij ijzer en zink van het terrein De Phoenix Pij de aanbesteding van voedingsartikelen en brandstoffen voor de gevangenis alhier schreven in G J. van Gaste ren voor schenkelvleesch f 0,30, ruudvleesch f 0,80, spek f 0,60 per KG. P. H. H a r t e 1 voor schenkelvleesch f 0,2 U/2, rundvleesch f 0,74 per KG. P. Hartog voor aardappelen f 1,65 per 50 KG. J. J. Groenendaal voor aardappelen f 1,63 per 50 KG. groenten f 0,13 per KG. P. T. Duyn voor zoete melk fO.OÏt^per KG. T. Kolderie voor tarwestroo f25 per 500 KG. roggestroo f 27 per 500 KG. E Perquin voor steenkolen f 0.98, cokes f 1,34 per 100 KG. J. Overakker voor steenkolen f 0,98, cokes f 1,30 per 100 KG.; baggerturf f0,57, lange turf f 0,52 per 100 stuks. M. van Buuren voor baggerturf f 0,53 lange turf f 0,53 per 100 stuks. P. G. Otter voor baggerturf f0,57, lange turf f0,52 per 100 stuks; steenkolen f0,95, cokes f 1,40 per 100 KG. Blijkens achterstaande advertentie heeft de heer M. L. K u ij p e r s in zijn bekend stati ons-koffiehuis alhier, een Biljartzaal gereed doen maken. Deze zaal, keurig gerestaureerd, ziet aan de eene zijde uit m een friseh groen tuintje, aan de achterzijde geeft een zeer groot spiegelglas een keurig effect. Twee biljarts van het nieuwste systeem, vervaardigd door den heer P. H. van R 0 o n, alhier, zullen door den biljartliefhebber, die er eens mede kennis heeft gemaakt, zeker met voorliefde meerma len worden bespeeld. De gaskronen boven de biljarts werpen des avonds een gunstig licht er op af, terwijl de omgeving der zaal geheel voldoet aan de eischen van den tegenwoordi gen tijd. De weleerw. heer R Ratelland, kape laan te dezer stede, is voor redenen van ge zondheid voor onbepaalden tijd naar Davos vertrokken. Aan de Haarlemsche kiezers is een stem- bil.et ter benoeming van 31 ingezetenen rond gezonden, die eene Commissie zullen vormen van beoordeeling van een ontwerp van wet tot vereeniging van een gedeelte der gemeen te Heemstede met de gemeente Haarlem ge noemd in art. 131 der Gemeentewet De verkiezing van deze 31 ingezetenen der gemeente zal plaats hebben op Dinsdag 5 No vember e. k. van 9 uur des voormiddags tot 4 uur des namiddags in de gewone stem- bureaux. Mr. Waller, redacteur der Op. Haarl. Ct. werd Woensdag-avond in de Zijlstraat, terwijl hij wilde uitwijken voor een rijwiel, door een van den tegenovergestelden kant komend rijwiel aangereden. Met een bloedende hoofdwonde werd hij in het politiebureau gebracht om van daar met een rijtuig huiswaarts te keeren. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde H. J. A. Creemers, den 16-jarigen kantoor bediende,die voor 14 dagen terecht stond wegens het ontvreemden van geld aan zijne patroons, tot eene gevangenisstraf van twee jaren, wegens diefstal, driemaal gepleegd. Behalve de reeds vermelde groote zilveren medailles van HH MM. de Koningin en <U Koningin Regentes zijn aan het bestuur der Postduiven vereeniging De Srelvlicger hier ter stede geschonken medailles door den Minister van Oorlog een zilveren en een bronzen, door Jhr. Mr. J. W. M. Schorer, Commissaris der Koningin in Noord-Holland, een zilveren en door den heer Er L i e f t i n c k, lid der Tweede Kamer, beschermheer der Vereeniging een groote zilveren, welke medailles als eere- prijzen zullen dienen voor de nationale ten toonstelling van postduiven, te houden op 4 en 5 Januari 1896 in de groote zaal der So ciëteit de Kroon,// bij gelegenheid van het 20- jarig bestaan der Vereeniging. Tot onderwijzer aan het instituut van den heer E. J. Nij sen alhier is benoemd de heer L.A. Drign.y te Wierden (O.) In den afgeloopen nacht ten 2 ure 20 min. is J. Beugeling oud 20 jaren, stoker bij de H. IJ. S. Maatschappij, bij het rangeeren van goederen en steenkoienwagens op den spoorweg nabij den Kruisweg alhier, bij onge luk van de machine gevallen, daaronder ge raakt en overreden aan de gevolgen waarvan hij tien minuten daarna is overleden Hij had belangrijke verwonding aan de onderbuik be komen terwijl zijn linkeronderarm was verbrij zeld. In November van het vorige jaar brak er hier ter stede bijna geheel onverwachts eene werkstaking uit onder de bakkers. Het voor beeld var hunne Amsterdamsche broeders in hetzelfde vak scheen aanstekelijk te hebben gewerkten op zekeren Donderdag-avond zag men een comité de stad rondtrekken, gevolgd door eenige belhamels om aan alle bakkerijen aan te zeggen, dat de staking morgen zou aan vangen. Maar, hetzij wegens gebrekkige orga nisatie, hetzij om andere redenen, den volgende 1 dag staakten slechts weinigen den arbeid de meeste gezellen togen gewoon aan 't werk. De staking mislukte. Om nu de Katholieken cn geloovige Protes- tantsche bakkers mede in de beweging te betrekken, was de groote eisch der socialisten //Zondagsrust,// en ter. einde dit billijk verlan gen ingewilligd te zien, zou men andermaal den volgenden Zaterdag eene staking beginnen. Er waren zelfs bekende socialistische leiders uit Amsterdam overgekomen, ten einde de nog achterlijke Haarlemmers te overtuigen van het noodzakelijke en billijke van de zondagsrust en om hen. niet op te ruien 0 neen di t is immers't doel niet van de socialisten .maar om de bakkersgezellen over te halen,om bij niet-inwilli- ging hunner verlangens den arbeid aanstonds neer te leggen. Alsot de patroons maar eensklaps zonder noodzakelijke voorbereiding de Zondags rust konden invoeren.Er werden meetings gehou den, vergaderingen belegd, ik weet niet hoeveel werkliedenvereenigirgen opgeroepen, om ad- haesie te betuigen aan 't voorstel der Amster damsche //Heeren//, die onze arme bakkersge zellen door een ondoordachten stap broodeloos wilden makener werd opgeruid, betoogd, geschreeuwd, enz. maar dank zij de werkzaam heid van den Ned. R. K. Volksbond, was dit alles tevergeefs. De onder-afdeeling St. Hubrecht van den Ned. R. K. Volksbond en het ijverige hoofdbestuur belegden ook vergaderingen de wenschelijkheid van Zondagsrust werd erkend en toegegeven, maar het middel, om tot dien wensch te geraken, een staking, werd afgekeurd en de bakkersafdeeling van den N. R. KV. besloot dus in geen geval den arbeid neer te leggen, terwijl het Hoofdbestuur der afd Haarlem van zijn kant beloofde alles aan te wenden, om zonder staking tot het gewensckte resultaat te komen. Andermaal viel dus de werkstaking in 't water en Haarlem's inwoners h bben geen enkele maal een vergeefsche reis naar de bakkerswin kels gemaakt. Het Hoofdbestuur van den R. K. Volksbond toog dan aanstonds aan 't werk en richtte tot alle broodfabrieken en grootere bakkerspatroons een verzoek om Zondagsrust in te voeren. Allen toonden zich bereid mits hun grootste con current, de fabriek op de Bakenessergrackt ook ophield met Zondags versch brood te leveren. De Directie kon echter om technische en an dere bezwaren niet aanstonds toegeven, zoodat de Zondagsrust voorloopig tot de vrome wen- schen bleet behooren. Dit was koorn op den molen der socialisten. Maar het bestuur van den R. K. Volksbond zou niet rusten vooraleer het goedschiks dit zoo billijk verlangen zag ingewilligd. Het Hoofdbestuur in vereeniging met de onderauïeeling St. Hubrecht en de vereenigde depothouders der fabriek, hielden aan. Hetzelfde verzoek werd herhaald dan door middel van een deputatie, dan weer met een verzoekschrift. De directie der fabriek zon intusschen op middelen om de bezwaren te overwinnen en zie na een half jaar, nu 14 Juli 1.1. werd, voorzoover 't voorloopig mogelijk is, door de Directie aan de verlangens der gezellen tege moet gekomen en de Zondagsrust voor een groot gedeelte ingevoerd. Nu de groote fabriek had toegegeven, wendde het hoofdbestuur der afdeeling zich tot de direc teuren der andere fabrieken en tot de overige pa troonsten einde hen teherinneren aar. hunnebelof ten, en.'t moet tot hun eer gezegd,zij hebben allen zoo spoedig mogelijk het voorbeeld der groote fabriek gevolgd, en dank zij de zorgen van den R. K. Volksbond, hebben de arbeiders in dit vak zonder een //noodzakelijke" werk staking toch de zoo gewenschte rust op Zon dag verkregen. Nu kan de bakkersgezel weer des Zondags zijn kerkelijke en huiselijke plichten waarne men en na zoovele dagen of nachten van zwaren arbeid, den dag des Heeren heiligen, die voor de onderhouding van de lichaamskrachten en vooral van 't godsdienstig leven zoo aller noodzakelijkst is. Wij zien hieruit dus weer, dat met gemeen schappelijk overleg en geduld veel tot stand kan worden gebracht, wat in den aanvang on mogelijk scheen, en wij hebben ook weer een nieuw bewijs van de heilzame werking van den Ned. R. K. Volksbond, die tot tweemaal toe een werkstaking deed mislukken en die door zijnen ijver en moeite het wapen heeft gerukt uit de handen der zich noemende vrienden des volks, „de socialisten", die, o, zoo gaarne, onze pogingen zagen mislukken, een einde de gemoederen voor de derde maal te kunnen opruien en aanhitsen. KERKEERICHTEN. Katludrale en parochiekerk van den 11. Jozef. Zondag te 7 en half 9 uur de gelezen HH. Missen met onderrichting, te half 11 uur de Hoogdienst met predikatie, te 2 uur Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje, te half 7 uur Lof met Conferentie. Maandag en volgende dagen na de H. Mis van half 10 het Rozenhoedje en Benedictie. Donderdag te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament en van 5 tot 8 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag,! feest van Allerheiligen, de HI1. Missen als op Zondag, te 3 uur het Rozen hoedje en Benedictie, te 7 uur de Vespers der overledenen met Predikatie Zaterdag, Allerzielendag, de HH. Missen op de gewone uren, te half 10 uur de plechtige Hoogdienst, te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid tot biechten. In deze week de HH. Missen en de Cate chismus, behalve Vrijdag, op de gewone uren. Parochiekerk van den 11. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, en half 9 uur met onderrichtingte half Huur de Hoogmis met predikatiete half 3 en te 3 uur de Catechismus, te half 4 uur Ves- Vespers en Rozenhoedje. Gedurende de Octobermaand dagelijks des avonds te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Donderdag, Vigiliedag, geboden Vastendag, des avonds van 5 tot half 10 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag, Feestdag van alle Gods lieve Hei ligen, te vieren als Zondag de H. Missen als des Zondags. Na den middag te half 4 uur Vespers en Rozenhoedje, te 7 uur de Lau den der overledenen, waarna Predikatie, en van 4 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag, Allerzielendag, de HH. Missen, te 7, 8, half 9, te half 10 uur gezongen H. Mis van Requiem, te 7 uur Vespers der overlede nen en van 5 tot half 10 uur gelegenheid om te biechten. Gedurende de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur en de Catechismus aar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. De II.H. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. Des namiddags te 2 uur Catechis mus, te 3 uur Vesper, te half 5 uur oefening van de H. Familie. Des avonds te 7 uur hot Lof. Maandag en Woensdag te 7 uur het Lof. Donderdag vanaf 3 uur gelegenheid tot biechten. Vrijdag, het feest van Allerheiligen, geboden te vieren a's Zondag, des namiddags van 3 tot 7 uur gelegenheid tot biechten, te 7 uur de Ves per, waarna de Vesper der Overledenen met predicatie. Zaterdag de HH Missen te 7, 8 en 9 uur de plechtige Requiem te 9 uur, des avonds te 7 uur Lof voor de overledenen. De Rozenkrans zal gedurende deze week gebeden worden des morgens te half 9 uur. De II PI. Missen te 7I-/2. 8. 8I/2 en 9 uur en de Catechismus volgens gewoonte. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 24 Oct.: J. A. Lijclama en C. T. Th. J. Schreiner. A. C. A. v. Ilemert en A G. Velthuysen. GETROÜWD: 23 Oct.: B. F. C Hillebrand en C. C. J. Swartz. G. Bos en D. Rees. B. Zweers en S. M. ten Pierik. BEVALLEN: 21—25 Oct.: N. van Waard-v. Bru- chem, d. G. J. v. Looy-Cliteur, d Th. J Sipkes-Voet, z. A. C. Dammers-Dweeland, z. P. Boogaard-Sunnotel. d. (11.) M. Prinsen-Gode- frooi, z. C. J. Engelkamp-De Vries, z C. W. Boeree-Brammeyer, z. A. v. d. Bos-Nieman, z. A. C. Westhof-Blijleeven, z. F. M. Kuipers- Roygers, d. A Beaufort-Dirks, z. A. Smel ter-Koppen, d. J. M. Horeman-Kloos, d. OVERLEDEN: 23—25 Oct.: G. Bloem, 69 j. J. B. Stammers, 54 j. A. G. Winkel, 17 j. J. J. Franssen, 3 m. J. G. F. Hogervorst, 12 j. h. C. Strijbos wed. Kroes 84 j. Commissariaat van Politie. Gevonden voorwerpen van 1823 October 1895. Een armband. Een verslag van de Kamer van Koophandel. Twee mouwen van een japon. Eene kinderzak. Een zakmes. Een boezelaar. Een hand doek. Een kerkboekje. Een brief geadr. J. G. Fuchs. Een halskettinkje. Eene portemonnaie met eenjg geld. Eenige kinderschoentjes. Een tafelmes. Een halsband. Een oorbelletje. Een smoushondje. Eene zweep. Eene ledige portemonnaie. Een fantasje oorbel. Eene rozekrans. Een ring met sleutelfjos_ Eenige sleutels. leiden, 25 Oct. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzengala volgt paarden fa veulens f a 45 stieren 60 231; 226 kalf-en melkkoeien f105 a 220; 140 vare dito 96f 200;a 236 vette ossen en koeien f 118a 243, 48 a 64 c. per kilo;284 graskalveren f 15 162 31 vette dito 28 a 83, 65 a 85 c. per kilo; 20 nuchtere ditoflO.— a.18—816 vette schapen 16 a a 32, 30 a 35 c. per kilo; 60 weide dito 13 a 24; 12 lammeren 112.—al7—135magere varken 13 a 20 245 biggen f2.50 al2. Goudsche kaas f 16 a 26.50 Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidschê fa per 50 kilo. Aanvoer 60 partijen. londen, 24 Oct. Veemarkt. Aangevoerd IOC Runderen, 5000. Schapen, 15 Kalveren en 99Var- kens. Men noteert: Runderen 2/8 4/6 Schapen 3/9 a 6/0. Kalveren 2/9 a 5/6 Varkens 2/4 a 3/6 per steen. alkmaar, 25 Oct. Aangevoerd 500 stapels gras kaas wegende 160.000 kilo. Prijs voor kleinef .31 commissie f30,middelbare f31.50 hoorn, 24 October. Ter waag zijn gewogen 263 stapels kaas, wegende 78,148 KG. Hoogste prijs voor kleine f30.commissie f3(J.midb. f 30 50 alkmaar, 25 Oct, Granen. Aangevoerd 3503 hechtol. Tarwe f 6.a 7.rogge f 4.50 a u90 gerst t a chev. 4.a 4.75 haver f2.-o— a 3.paardeboonen 1470 a 4.90 bruine boonen f10.a 11. citroenboonenf 13.afduiven- boonen f 5.75 a witte f 12.— a 14.— kana riezaad f 7.50 a groene erwten 8.50 alb— grauwe f 14.a 17.— vale f 5.75 a 10.25. rood mosterdzaad 9.a 15.15 geel mosterdzaad a 750 a koolzaad f akarwijzaad ft3.o0. lijnzaad fa blauw maanzaad 1 Haarlemmermeer, 24 Oct. Graan- en Zaau- markt, gehouden te Hoofddorp. Roode wintertarwe faf jarige tarwe fafwitte tarwe f 6.a f 6.50; zomer ristarwe fa rogge f3.90 a f4.25; haver f5.25 a. 5.65; cheva- liergerst f af wintergerst 3.80a 14.— zomergerst f a f duivenboonen i o4.U a f5.65 paardenboonen f4.75 a 5.10; bruineboonen f af groene erwten f 3.75 a f '.5U: capucijners f a fkanarièzaad f6.- 6.50 per 75 KG. netto; karweizaad f 13.60 a f inclusief hoogste prijs fkoolzaad f—11 f blauw maanzaad f a gco' mos terdzaad f 7.a f 7.50 bruin mosterdzaad f a f lijnzaad f delft, 24 Oct. Heden waren de veeprijzen als volgt: vette koeien 1ste qual. 190 a 210, dito 2de qual. 140 a 170; kalfkoeien 1ste qual. f180. a 215, dito 2de qual. f120 a 140; vaarkoeien 1ste qual. f 170 a 185, dito 2de qual. 110 ii 140; vett® kalveren 1ste qual. f60 A 80, dito 2de qual. fob a 45; vette schapen 1ste qual. f 18 a 22, dito 2de qual. f 14 a 16; lamschapen 1ste qual. 1' 2de qual. f a vette lammeren fl6 a 21 weilammeren f a magere varkens f15 a 22 biggen f 3a.8 ;nuchtere kalveren f 12 a 24; paar den f50 a 110; stierenf 45 a 120; ossen f a Rundvleesch 62, 58 a 52 c. vet kalfsvleesch 85—, 75 a 70 c. schapevleesch52 a 48 c. lamsvleesch a c. alles per kilo. Het Italiaansche blad Opiniofce teekent verzet aan tegen het scherpe verwijt der Tribuna, ten aanzien van het Vaticaan. Elke uittarting of geweld pleging behoort vermeden te worden zegt het blad. Volgens de Pester Lloyd zal prins Boris, kroon prins van Bulgarije, reeds aanstaanden Zondag in de orthodoxe kerk worden opgenomen. Prinses Maria Louise gaf hare toestemming slechts onder voorwaarde dat eventueel hare andere zonen katho liek zouden opgevoed worden. Wij deelen dit bericht onder voorbehoud mede. LISSABON, 25 October. Ten gevolge van het gebeurde met Italië zal de Portugeeschc gezant aldaar met onbepaald verlof het land verlaten. De zaken der legatie te Rome zullen worden waar genomen door een gezantschapssecretaris. ROME, 25 October. Er broeit iets tusschen Duitschland en Italië. Graaf Lanza, gezant van Italië te Berlijn, is volgens de dagbladen ter be schikking van den minister van buitenlandsche za- ken gesteld. PEE CL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3