MARKTBERICHTEN Laatste Berichten. R. K. Werklieden-vereenigingen. Diefstallen. Ongelukken. Branden. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. dering uitschrijven. Deze leden-vergadering is Kunst en Letteren. Land- en Tuinbouw. tweede dochter van den heer Gordon Pirie, wiens kasteden te Scotstone en in Frankrijk zijn gelegen. Thans is zij tot de Katholieke Kerk bekeerd, heeft van haar rijk leven afstand ge daan en den sluier aangenomen bij de Arme Zusters van Nazareth, te Hammersmith, waar zij zich gaat wijden aan de verzorging van armen, zieken en oude lieden. Winter. In het noorden van Schotland heerscht reeds strenge koude. Koningin Victoria, die nog op haar lustslot Balmoral v. rtoeft, rei d dezer dagen te midden van een gedachten sneeinvjacht tot een bezoek op het kasteel van lord Clan- william uit. Een ongewone terechtstelling. Eerstdaags zal in Servië een ongewone terechtstelling plaats hebben. Het Gerechtshof van Jugodina heefteen boerin, Stang Mikailoviehs, die haar zoon ver moordde in zijn slaap, ter dood veroordeeld, en die vrouw zal nu, naar Servisch gebruik, wor den doodgeschoten. Het dobbelspel te Brussel. De speelziekte neemt in de hoofdstad een verschrikkelijke uitbreiding, aldus schrijft men uit Brussel aan het Rbl. v. Antwerpen. Sedert veertien dagen zijn er niet minder dan vijftien cercles gevormd. In de rue Royale betrekt een kring een der prachtigste hotels en men heeft er niet minder dan 200,000 frank onkosten gemaakt. Een groot kunstenaar, offi cier der Leopoldsordewordt voorzitter der club. In een écarté-kring brengt de spaarpot eiken dag bij de 3000 frank op! De politie is mach teloos, het parket is ontwapend. Er is geen en kele herberg m er te Brussel, d e geen //office de porti mutuel// is. Een echt stroopcrshol, ziedaar wat Brussel is geworden. Be socialisten zijn woedend Er is hun een veelbelovend jongmensch ontvallen. De zoon van Liebknecht, de socialistische leider, is benoemd tot referendaris bij de recht bank te Crefeld In socialistische kringen verwijt men Frau Liebknecht, haar kinderen als bour geois te hebben opgevoed, het vreeselijkste wat een socialistische moeder kan doen. Zondag werd in de Bnitensociëteit, te Zwolle de aangekondigde algemeene vergadering ge houden van den Bond van R. K. werklieden- vereenigingen in het aartsbisdom Utrecht. Omtrent deze vergadering bericht men het volgende; Aanwezig uit 16 afdeelingen waren ongeveer 1400 afgevaardigden en leden. In de eerste sec tie werd behandeld het onderwerp: Arbeid in gevangenissen,// inleider de heer Van de Pavert van Arnhem. Aangenomen werd de conclusie, dat het wen schelijk is, dat eene Staatscommissie worde in gesteld, om tc onderzoeken, welke maatregelen tegen de sterke concurrentie van den arbeid der gevangenen genomen kunnen worden. Het tweede punt, dat in de le sectie ter behandeling kwam, was de //inrichting van vak- vereenigingen//, inleider dr. Schaepman. Het debat leidde tot de conclusie, dat de oprichting van vakvereenigingen wenschelijk is. In de 2o sectie leidde de heer 11. van Wijk van Zwolle in het onderwerp: //Arbeiderswonin gen//. Aangenomen werd de conclusie, dat het wenschelijk is, bouwvereenigingen op te richten, ter verkrijging van eigen woningen voor de werk lieden. Verder werd nog besproken //de verzeke ring van den werkman//, inleider dr. Ariëns, kapelaan te Enschedé en de //oprichting van matigheids genootschappen,/, inleider de heer H. Engels, voorzitter van het Kruisverbond. De conclusie, waartoe de bespreking van t eerste dezer punten leidde was, dat de verze kering van den werkman wenschelijk doch zon der staatshulp onmogelijk is. De conclusie na de bespreking van het laatste onderwerp geno men luidde: de oprichting van matigheids-ge nootschappen moet toegejuicht worden en het is wenschelijk, overal soortgelijke vereenigingen op te richten. Na de sectie vergadering begaven de ver eenigingen zich in optocht uit de Buitensocië teit naar het gebouw der St. Josephvereeniging daarna gemeenschappelijke maaltijd en vervolgens weer algemeene vergadering. De bijeenkomst en de optocht werden opge luisterd door de muziek der Leo-Harmonie uit Enschedé. Te Wijk-Maastrichtzijn in den afgeloopen nacht door inklimming in de R. K. kerk twee ofler- bussen verbroken en van hun inhoud, ongeveer f 10, beroofd; de kerksieraden werden onaange roerd gelaten. De daders zijn onbekend. Door de Rotterdamsche politie werden aan de Maaskade aldaar twee jongens van 14 en 16 jaar gegrepen, die er hun werk van maken ba len met koffieboonen, op een sleeperswagen ge laden, open te snijden en den inhoud daarvan in een zak te laten loopen, waarmede zij dan een goed heenkomen zoeken. Uit eene woning te Rotterdam aan de Zwarte Paardenstraat, werd tijdens de bewoners afwezig waren uit eene lade der chiffonnière f 30 ontvreemd. Uit den Oosteinderpolder is een paard ont vreemd toebehoorende aan E. Kool. De rijks veldwachter Hellendoorn heeft het paard in be slag genomen bij een zekeren De Balver, riet- kooper te Nieuwkoop. Een bewoner van de Tollenstraat te Amster dam die in den laatsten tijd in eenigszins over spannen toestand verkeerde, stond dezer dagen in 't holle van den nacht op, omdat hij zich verbeeldde, dat er dieven in huis waren Hij liep naar een kennis in de Kinkerstraat en belde daar omstreeks vijf uur id den morgen aan. Toen de bewoner van het bovenhuis de deur opentrok, hoorde hij beneden aan de trap een slag, en toen hij zich daarop naar beneden begaf, vond hij den man, waarschijnlijk door eene be roerte getroffen, stervende op de trap liggen. Zonder een woord te hebben kunnen spreken gaf deze weinige minuten daarna den geest. De overledene, een man van 42 jaar, was weduwnaar en laat drie kinderen achter, waarvan het oudste even dertien jaar is. Door den laatsten te 11.26 te Nieuweschans aankomenden trein van Groningen is Vrijdag avond in de onmiddellijke nabijheid van het station Scheemda een paard overreden. Het dier werd onmiddellijk gedood en wel 50 meter door de locomotief meegesleurd. Het behoorde aan den scheepjager H Velt, wien het bij de draai te Scheemda ontloopen was. De trein on dervond door dit ongeval ongeveer 15 minuten oponthoud. Gisteren is te 's Hertogenbosch een werkman, Roozendaal genaamd, bij het schilderen aan het nieuwe station zoodanig gevallen, dat bij terstond overleed. De ongelukkige laat eene vrouw en vijf kind eren na. Bij den nieuwen aanbouw van de cacaofabriek te Weesp, is Zaterdag een jongeling door een gat van den zolder gevallen. Met gebroken arm en een schedelbreuk werd hij naar liet Gasthuis vervoerd, alwaar hij Zondagnacht aan de gevolgen is overleden. De bewoner van een drijvend woonschuitje in de Haarlemmervaart vermiste sinds gisteren avond 6 uur zijn ruim 6jarig zoontje. Heden ochtend ruim 10 uur vond de vrouw bij het ophalen van een pus water het lijk drijvende. Bij eene hevige hagelbui sloeg de bliksem in eene woning te Beilen, die tot den grond toe is afgebrand. Boven Dwingeloo heeft een kort doch j hevig onweder gewoed 't Was een oogenblik j zóó donker, dat men er aan moest denken de j lampen op te steken.Eene hevige hagelbui, ver- gezeld van een paar knetterende donderslagen, 1 daarna het geroep van brandDe bliksem was ingeslagen in den molen in een der buurten te Leggeloo.Aan vijf menschen, die allen boven waren, gelukte het zich nog te redden. De molen zelf brandde tot aan den grond toe af In 't geheel zijn dit jaar in deze gemeente thans reeds vijftien gebouwen afgebrand. Door den bliksem is te Drouwen (D.1 de windkorenmolen van A. L. Scholten in vlam gezet en afgebrand. Op de Kekerdomscke waard nabij Miilif,- gen zijn twee schuren, toebehoorende aan de hoeren Arntz te Millingen, in vlammen opge gaan Ongeveer 90.000 pond hooi, een partijtje gezaagd hout, benevens een aantal steen vormen zijn daarbij verbrand. Zondag-avond omstreeks 9 uur sloeg de idiksem in den watermolen in den Vennepperpol- der nabij de Ringvaart onder Hillegom, De mo len brandde geheel af. In den spoortrein van Leiden naar Haarlem kon men den vuurgloed waarnemen. Baar is een ding dat ik verkeerd vind op de wereld, zeidc een wijsgeer in den dop, en dat is dat ik ziek word als ik wat lekkers eet en dat ik door een leelijk drankje weer gezond word. Dit moest juist andersom wezen. Een hut, waarin men vroolijk lacht, is be geerlijker dan een paleis, waarin men weent. Wetenschappelijke congressen zijn de jaar markten en kermissen van de geleerde wereld. Die liep er in. C h e f. Ik heb omtrent u inlichtingen bij uw vroegeren principaal inge wonnen. Sollicitant. Daarvan kunt u geen woord gelooven, want die liegt zoodra hij zijn mond opent. Chef. Ja, goed dat n mij dat zegt, want hij heeft u namelijk zeer geprezen. Miotjes twyfel. //Is er bezoek geweest Mietje?// „Ja Mevrouw. Iemand op een rijwiel!" „Een heer of eene dame?// „Dat zou ik u niet kunnen zeggen, Mevrouw. De stem was van eene dame, maar de kleeren waren van een heer." Twee vaders klagen elkander hun leed. Aeh! zegt de een, mijn zoon heeft voor niets zoolang in de rechtswetenschappen gestudeerd. O, zuchtte de ander nog dieper, terwijl hij eene menigte rekeningen op tafel legde, mijn zoon, helaas niet! Waardeering der vrouw. //Als men de vrouwen wegnam,// wat zou dan volgen?" riep een redenaar met vuur uit. //Wat volgen? Wel wij,// zei fluks een man achter in de zaal. HAARLEM. De Liberale kiesvereeniging Vooruilgang zal heden avond vergaderen inza ke het al of niet meegaan met de Neutrale Kiesvereeniging Burgerplichttot het stellen van 31 ingezetenen voor eene commissie van be oordeeling van eene wet tot vereeniging van een gedeelte der gemeente Heemstede met de ge meente Haarlem. Burgerplicht zal, nadat het antwoord van de Kiesvereenigingen hier ter stede bij haar is in gekomen om samenwerking te verkrijgen, in dc quaestie HaarlemHeemstede eene ledenverga bepaald op Donderdag-avond te 7 V2 uur, in de zaal der Soc. „de Kroon.// Bijgestaan door den president van den socia- listenbond boden Zaterdag-avond op de Boter markt alhier, Amsterdamsche werkstakende siga renmakers hun sigaren te koop aan. Onze Gemeenteraad zal morgen-ochtend te 1 0 uur vergaderen en alsdan de Gemeentebegroo ting in behandeling nemen. Tot adjunct-commies ter Provinciale Griffie van Noord-Holland hier ter stede is benoemd de heer J. U d in k, chef ter Gemeente-secretarie te Sloten (N. H.) De hier bestaande Vereenijing tot bescher ming van dieren, heeft adhaesie geschonken aan het adres door haar Zuster-vereeniging gevestigd te Hoorn en Alkmaar ingediend aan de Staten der provincie om te verbieden op hondenkarren te rijden, of honden anders dan onder of op zijde van karren te laten trekken. De Haarlemsche afdeeling heeft indertijd ook een dusdanig adres ingediend zonder succes. Burg. en Weth. zullen aan den Raad dezer gemeente voorstellen om de volgende gelden toe te staan ter overname van projectstraten. le een som van f 26403.57, waarvan f 16180.94, ten laste van belanghebbenden voor rioleering, bestrating enz. ten behoeve van de 58 woningen der coöperatieve bouwvereeniging „De Een dracht.// 2e eene som van f 1369.44, waarvan f 1027,08 ten laste van belanghebbenden voor rioleering, bestrating enz. van het verlengde der Linsehoten- straat, alwaar 14 woningen der christ. coöp. vereeniging //Helpt Elkander" zijn gebouwd. Gisteren zijn hier door H van der Ploeg te Heemstede aardbeziën van den kouden grond, ter markt aangevoerd en verkocht. Gisteren-avond is in de Haarl. Jfd. van den Ned. It. K. Volksbond het aftredende Bestuur her kozen. De Geestelijke Adviseur deelde vooraf mede, dat het opnieuw te benoemen Bestuur noch de Voorzitter zouden aftreden, indien zij herkozen werden. Afloop fier veiling van perceelen, gehouden in «De Gouden Leeuw» te Haarlem, op Zaterdag 26 October. No. 4, een heerenhuis en erve met tuin, Zijlweg get. 110. 31 no. 2, een perceel bouwterrein Gael- jstraat, achter het voorg. f9390, J. G. Michielse qq. No. 3, een heerenhuis en erve met tuin, Haze- paterslaan. get. no. 2e. f6525, J. de Jongh. No.4, een heerenhuis met erve en tuin Hazepaterslaan, nevens het voorg. get. 110. 2f, f6410, A. K r e u i t e r - No. 5 een huis en erve Frankestraat, get no. 30, f2435, P. Kleiweg Dyserinck. No. 6 een huis en erve, Kampervest get. no. 45, f1515, J. J. Homan qq. No. 7, een huis en erve, Kamper vest loods en erve in de Blauwe Poort, get. no. 39 f1960, M N. Beets qq. No. 8, een dubbel hee renhuis met tuin en erve. Nieuwe Gracht get. No. 3. f19.905, opgehouden. No 9, een huis en erve, Kinderhuissingel, get. No. 62l, en No. 10, een huis en erve, nevens het voorg. get. 62a, gecombineerd f2475, S. J. van Os. No. 11, een ruim gebouw met bovenwoning en erve, Kinderhuissingel get. No. 58 zwart en rood, f5450 opgehouden. No. 12 een huis en erve, De Maasstraat get. No. 1, f605 F. C. P i t qq. No. 13 een huis en erve, de Bol- werkslaan, get. No 29, f2175, opgehouden. No. 14 een huis en erve, de Witstraat No. 12, en No15 een huis en erve, de Witstraat, nevens het voorg., get. No. 10, f2310, J J. K 0 0 y. No. 16, een huis en erve met tuintje, Rustenburgerlaan, get. No. 27f f900, F. II. Blansert. No 17 een huis en erve de Witstraat get. No. 13 f510 S. J. v a 11 O s. No. 18, een huis en erve, de Haasstraat, get. No. 9, f315, J. J. Homan. No. 19, een winkelhuis en erve, Korte Lakenstraat, get. No. 1, f 1105, D. J. d e Haan. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN 2528 Oct.J. Lode-v. Gelder, d., 11. W. G. H. Peltenburg-v. d. Seyp, d. A.M. Oomen- Hoff, z. S. A. v. Zorge-Orlebeke, d. E. J. Fictoor- Feyse, z. A. C. v. Loevezijn-Porre, d. M. J. v. Vel- zen-Heinker, d. OVERLEDEN': 2426 Oct.: J. Driessen, 60j. J. T. J. Kramer, 5 j. - M. Reynen, wed. de Ridder, èl j. R. Beugeling, 20 j. E. P. II. v. Bilderbeek, 19 m. P.E. Stevens, 3d. J. v. Raaphorst-Lodde, 70 j. AHRONDISSEMEN rS-RECHTB ANK. Terechtzitting van 24 October 1895. 1. H. J. A. Creemers, kantoorbediende te Haar lem (in hechtenis) 3 diefstallen, 2 jaren gev. straf. 2. K. Vet en J. de Graaff, visscher te Zaandam, appèl kantongerecht Haarlem, visscherij, overtre ding het vonnis a quo (vrijspraak) bekrachtigd. 3. H. van Riesse tuinder te Wijk aan Zee en Duin mishandeling f 3 boete of 3 dagen hechtenis met vrijspraak van het meerdere. 4. C. van der Spek. koopman te Haarlem, mish. 7 dagen gev. straf. 5. T. Kraaier en D. Schoen, zonder beroep, M. Schoen werkster, T. Schoen, dienstbode, allen te Zaandam mish. de le drie weken, de 2e 14 dagen de 3e 7 dagen gev. straf. 6. C. J. van Mierlo. h/v F. J. Heijtveld, zonder beroep te Haarlem mish. en eenv. beleed, bij verstek een maand gev. straf. 7. G. Regter kermisreiziger te Delft mish. en opz. vernieling f5 boete of 5 dagen hechtenis, met vrij spraak van het meedere. 8. H. G. Westerberg kermisreiziger zonder vaste woonplaats opz. ver nieling bij verstek 7 dagen gev. straf. 9. P. Voorn kermisreiziger zonder vaste woonplaats zonder vergunning uitoefenen het beroep van straat muzikant en wederspannigheid, bij verstek f5. boete of 5 dagen hechtenis en 14 dagen gev. straf Terechtzitting van 28 October 1895. 1. E. Koster tuinder te Haarlem, mishandeling f3 boete of 3 dagen hechtenis. J. J. van den Berg, koetsier te, Zandvoort mish. f 5 boete of 5 dagen hechtenis, met vrijspraak van het meerdere. 3. J. Kersloot, arbeider te Purmerend mish. 7 dagen gev. straf. 4. K. Schoome, fabriekarbeider te Wormer mish. 14 dagen gev. straf 5. M. Broekhuizen op perman te Haarlem mish. een maand gev. straf met vrijspraak van het meerdere. 6. S. de Wijs op perman te Haarlem opz. vernieling 14 dagen gev straf. 7. S. Pennings bloemist te Hillegom opz. ver nieling mish. en eenv. beleed 6 weken gev. straf. 8. J. B. van Duffelen hleekersknecht te Haarlem openb. dronkenschap en wederspannigheid f3 boete of 3 dagen hechtenis en 14 dagen gev. straf. 9. J. Zwemmer arbeider te Zandvoort openb. dronkenschap en wederspannigheid f3 boete of 3 dagen hechtenis en 6 weken gev. straf. 10 C. Marjot werkman te Purmerend, diefstal bij verstek vrijgesproken. 11. A. Domburg los werkman zonder vaste woonplaats dief stal 5 maanden gev. straf. 12, J. Besseling venter te Haarlem 2 diefstallen met oord. des onders. een maand gev. straf. 13. A. Mooijekind, zonder beroep te Hillegom, diefstal, vrijgesproken. De lieer W. Kes heeft te Amsterdam een schit terend afscheidsconcert gegeven. Amsterdam verliest zeer veel in dezen bekwamen dirigent. Namens het bestuur van het Concertgebouw werd hem een zilveren lauwerkrans aangeboden. Ook de rector van het Amsterdamsche studentencorps over handigde den heer Kes een dergelijk aandenken en j een der leden van het orkest bracht den kundigen directeur hulde en lauweren omdat zij een zeldzaam voorrecht hadden genoten zich onder zijne leiding als kunstenaars te hebben gevoeld. Mr. J. A. Levy sprak een woord tot afscheid en goede wenschen voor de toekomst, welke de heer Kes aan gene zijde van het Kanaal te gemoet ging en riep hem een hartelijk vaarwel toe. Als huldeblijk werd den heer Kes toen namens het bestuur een bronzen kunstwerk aangeboden. Geestdriftvol werd de heer W. Kes toegejuicht. Bellijilrnge.it voor de Geschiedenis pan het Bis dom, te Haarlem, uitgever de heer W. Kiippers,heeft wat Redactie betreft door den dood van den onver- moeiden en werkzamen vicaris-generaal Mgr. J. F. Yregt, eene belangrijke wijziging ondergaan bij het intreden van het vijfde lustrum der uitgave. In 1873 werd een begin met de uitgave gemaakt en nu is het 20ste deel compleet. De uitgave wordt voortgezet onder eene nieuwe uitgebreide Redactie, waarvan de zeereerw. heer J. J. Graaf, deken en pastoor te Ouderkerk aan den Amstel, van 't begin der uitgave met de redactie-leiding belast, als pre sident en hoofd-redacteur blijft fungeeren. Een uitvoerig beschreven circulaire met uiteen zetting der uitgave door de volledige Redactie on derteekend, is door den Uitgever verzonden, waarin tot inteekening wordt uitgenoodigd en waarin voor nieuwe inteekenaren het aanschaffen van het gehcele werk zeer voordeelig wordt aangeboden, n 1. de verschenen 20 deelen a f 13,00. Elk deel afzonderlijk f 1.— De Redactie zal blijven voortgaan de mededeelin- gen van oorkonden en akten behoorlijk af te wis selen met bewerkte stukken. De Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft nu vastgesteld dat de algemeene vergadering en daaraan verbonden landbouw-tentoonstelling het volgend jaar te Woerden zullen gehouden worden. Eene commissie uit het Hoofdbestuur heeft Vrijdag aldaar de terreinen en localiteiten opgenomen en goedgekeurd. gouda, 24 Oct. Granen. Witte poldertarwe f5.75 a 6.60 jarige f a rooie fa angel dito f ajarige Zeeuwsche dito f 6.75 a 7.25 nieuwe dito f 6.25 a 6.50. mindere soort Zeeuwsche f6.50 a .6.80 afwijkende f 5.75 a 5.polderrog ge f 3. 8 a 4.2 Zeeuwsche dito f 4.50 a 4.80 voer dito (per 7 kilo) f 3.60 a 3.80 wintergerst f 3.75 a 4.25 zomer dito 3.50 a 4 jarige chevalier dito f anieuwe dito 4.60 a 5.25 haver f2.40 a f 3.25 per heet. dito 5.50 a f 6.per 100 kilo, kookerwten f 8.50 ;a 9.50 buitenl. voererwten per 8 kilo f4.3 a 4.60 inlandsche mesting dito f a per 80 kilo witte boonen f II.a f12. bruine dito f 9. al075 duiveboonen f 5.90 a 6.25 paardeboonen f5 a 5.25 mais Amerikaanse!» f 4.80 a 5. Odess fa Cinquantine f 6.50 a 6.75 per la kilo hennepzaad, inlandsch f 7,a 7.25 en buiten'artdseh f 6.25 a 6.75 6pelt fa kanariezaad 8.a 9.nieuwe koolzaad f 6.25 a 7.kar wij zaad fa per 50 kilo. Kaas Ie qual. f25.a 28,2e qual. f 22 a 24 zwaardere f29'a graskaas fNoordhol- landsche f23 a 28. Aangevoerd 94 partijen. Handel zeer vlug. Boter met goeden aanvoer, prijs der goe- f 1.4 a 1.50, wei-115 a f 1.3 en der grasboteri a per kilo. Vette varkens met weinig aanvoer, handel minder. 17 a 19 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met weinig aanvoer, handel matig 15— a löl/j c. per half kilo. Magere biggen met goeden, aanvoer, han del matig f 0.4 a 0.7 per week. Graskal veren met goeden aanvoer, handel traag f 35 a 70 Fokkalveren f 11 a f18. Granen. Jarige Zeeuwsche en Overm. tarwe f5.75 a 7,25 nieuwe dito 5.75 a 7.—. Westland- sche roode ris dito f 4.50 a 6.25. nieuwe Zeeuwsche en Overmaassche tarwe faZeeuwsche en Overmaassche rogge 4.5 a 525 nieuwe dito 4.a 5.25, wintergerst f 3.25 a 5.25 zomer dito f3.50 a 4.25, chavelier dito f4.a 5.25, zwacn haver f 3.50 a 4.25, lichte dito fl.25 a 2.5 groene erwten f7.50 a 8.75 mesting f 5.75 a 6.5 paarde boonen f5.25 a 5.75 duiveboonen 15.50 a 6.0 0 bruine boonen f 9.50 a 10.50, witte boonen f 9.50 a 10.75, koolzaadf525a 7.25, buitenl. hennepzaad .6a 7. kanariezaad f8a f 10. Granen. Voor de meeste artikelen wa smeer vraag tot vastere prijzen. Tarwe 25 c. en bruine en witte boonen 50 a 75 c. hooger. De prijzen der boter waren heden 1ste qualiteit f74, goede f 62, mindere f56 per 1/4 vat van 40 kilo. Aanvoer pot 531/8 en 32/16 vaten, we gende te zamen 11 44 kilogram. Prins Karei var. Denemarken, tweede zoon van den Kroonprins, is Zondag-avond verloofd met prinses Maud van Wales. Te Konstantinopel hebben vele arrestatiën plaats gehad onder de officieren van do keizer lijke garde en de militaire school. De Sjeik UI Islam en de minister van marine ontvingen dreigbrieven, de Sultan beval dat hunne woningen door de militaire macht be waakt zullen worden. De onrust duurt voort. Keizer Wilbelm is sedert een paar dagen in Berlijn en zal morgen weder op reis gaan om de feestelijkheden bij te wonen ter herdenking van den slag bij Le Bourget in 1870. De garde- infanterie behaalde aldaar de overwinning. PARIJS, 28 October. In de Fransche Kamer van Afgevaardigden is men aan het kibbelen over de knoeierijen bij den Zuiderspoorweg, Er werden geen onthullingen van beteekenis gebracht. De interpellatie-Rouannet in zake den veroor deelden Magnier beeft niet veel te beduiden. PARIJS, 28 October. De Koning van Portugal zal Vrijdaga-vond in het Neue Palais te Potsdam aankomen, om drie dagen bij den Keizer en de Keizerin te vertoeven. MADRID, 28 October. 26.000 man staan ge reed om naar Cuba te vertrekken en tegen hall November zullen groote troepen versterkingen naar Cuba gezonden worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3