MARKTBERICHTEN GEMENGDE BERICHTEN. Diefstallen. Ongelukken. Branden. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. beweren, dat werkstakingen zooals zij plaats vinden geoorloofd zijn. Meestal zijn het dan ook gelukzoekers die door de werklieden ontevre den te maken in Vergaderingen en Bonden, het oproer der werkstakingen in de handwer ken tot eigen profijt, want daar moet roering blijven, willen sommige menschen komen tot hun doel. De Amsterdamsche werkstakende sigarenma kers met al hun lawaai hebben niets uitgewerkt, afmatting, honger en dorst is hun deel ge worden en zeer nederig zijn ze weer komen vragen om werk bij de patroons. In het Volksdagblad lezen wij dienaangaande het volgende: „De laatste mededeeling, van de patroons- vereeniging ontvangen, hield de kennisgeving in, dat van plaatsing aller werklieden geen sprake kon zijn. Ieder moest zich persoonlijk aanmelden bij den patroon. Dit werd mede; gedeeld om alle misverstand te voorkomen. De werklieden besloten toen de volgende gedragslijn te volgen. Eerst zouden de ver schillende fabriekscommissies naar de verschil lende patroons gaan om op elke fabriek afzon derlijk nog eens toelating voor allen te vragen. Weigerde een patroon deze commissie te ont vangen, dan zouden alle werklieden tegelijk gaan vragen om weder toegelaten te worden. Werd ook deze gezamelijke aanvraag geweigerd, dan eerst zouden de werklieden man voor man zich gaan aanmelden. Zoo geschiedde het ook. Op de fabrieken van Schumacher Sc Van Hulst en van Otto Roelofs zul len de Bondsleden niet dan op zekere voor waarden worden toegelaten: geen contributie voor den Bond zal op de fabrieken mogen worden geïnd en geen geschriften of bladen namens den Bond verspreid. Onze werklieden willen wij waarschuwen voor hen die tot werkstakingen aansporen te meer nu zij een voorbeeld kunnen nemen aan de Amsterdamsche sigarenmakers, waarvan thans 100 a 150 man nergens meer werk kunnen vinden. Het zjjn degenen, die bij de staking de meeste oppositie tegen de werkgevers voer den. Bij geen enkelen patroon kunnen zij meer werk vinden, overal worden zjj afgewezen. BEVERWIJK, 8 November. Een zekere v. R. uit deze gemeente is aangehouden, en naar de gevangenis te 's Gravenhage gebracht, we gens het houden eener loterij, waarvan de uit slag nimmer bekend is geworden. Voor den dienst 1896 zullen alhier 60 op centen geheven worden op de personeele be lasting, tegen 75 in het vorige jaar: De eind cijfers der voorloopig vastgestelde gemeente- begrooting zijn f 62.264.84 in ontvangst en uitgaaf. Behoudens hoogere goedkeuring weid voor gesteld de jaarwedden van den burgemeester en den secretaris te verhoogen met f 300 en deze voor ieder te brengen op f 1000. HEEMSTEDE, 8 November. Door het nemen van eene kleine hartversterking viel eergisteren in de Ned Herv. kerk eene trouwplechtigheid in duigen. Op weg van het Raadhuis naar de kerk besloot bruid, bruidegom en gevolg even eene herberg binnen te gaan. Onderwijl wachtten de predikant met ouder- derling, diaken, organist en kosteres met onge duld op het verschijnen van het bruidspaar, maar het eene kwartier verliep na het andere, zoodat eindelijk de predikant, het wachten moede, zich van toga en bef ontdeed. Intusschen had de diaken hen in de herberg opgespoord en gevraagd spoedig in de consis torie te komen; bij hun aankomst was echter de predikant vertrokken en konden zij dus ongetroost heengaan; echter werd hun gezegd.dat in de avondkerk aan hun verlangen zou kun nen worden voldaan, maar zij zijn niet ver schenen. VELZEN, 8 November. Te beginnen met de eerste najaarsmarkt, op Zaterdag 9 dezer, zal alhier een marktgeid geheven worden van 10 cent per beest. HOORN, 8 November. De belangrijke biblo- theek van den bekenden boekenverzamelaar en antiquaar, den heer P. J. P e r s ij n vroe ger boekenverkooper uitgever en courantier alhier, zal weldra onder den hamer komen. De verzameling bevat veel merkwaardigs op het gebied van oude theologie en wijsbe geerte, en ook veel belangrijks van oude his torie, poëzie en letterkunde. ZANDYOORT, 8 November. Het rijkstele graafkantoor alhier zal van af I October tot en met 30 Mei 1896 op werkdagen open zijn van 71/2 tot ili/j uur voor en van 1 tot 31/2 en van 5 V» tot 7 uren namiddags (spoortijd)- In den dienst op Zon- en feestdagen en ge durende den badtijd komt geene verandering. De nieuwe dienstregeling gaat reeds in den 14n November e. k. tante Ellen hem had laten roepen, niet thuis. Ook was hij niet kunnen komen, wijl hij bij een zwaren zieke buiten Londen geroepen was. Den volgenden dag was Alice, door onrust gefolterd, reeds vroegtijdig uitgereden, wellicht met het doel, een bezoek van Benett te ont gaan. Zij had oude bekenden bezocht, die zij in jaar en dag niet gezien had, een urenlange wandelrit ondernomen, aan verscheiden win- kels en magazijnen laten stilhouden, om rijke inkoopen te doen en was ten slotte naar dokter Wilson gereden, dien zij ook gelukkig thuis vond. Wel, Goddank, riep de dokter uit bij haren aanblik. Zijt ge daar, miss Palmer? Ik ben zoo even eerst naar huis gekeerd en hoor de tot mijnen schrik, dat ge gisteren avond zoo dringend naar mij verlangd hebt. Ge ziet er werkelijk slecht uit, matte oogen, zelfs blauwe randen. Wat scheelt er toch aan kleine miss? Gij moet mijn zielenarts wezen, Sir Wil son, antwoordde Alice, zich zichtbaar vermoeid in eenen zetel neerzettende. Hm, zoo iets heb ik wel vermoed, nikte de oude heer, haar onderzoekend aankijkende. Staat het niet met dien mijnheer Benett in be trekking? verrast'''^ Zwetend dokter, vroeg hem Alice Een weinig zooals wij dokters alien moe ten Zjn, miss Palmer! Maar ik bid u verW mij alles, wat ik weten moet. Ge weet wellicht ook reeds, dat die Be nett tot mijn echtgenoot bestemd is. PURMEREND, 8 November. Dezer dagen gaf een schipper op de markt alhier 2 biljet ten van f 50 voor f 10 uit. Een zelfde geval had plaats bij de uitbetaling van volk aan een fort onder Krommenie, waar een arbeider een biljet van f50 voor een van f 10 werd gege ven. Een en ander toont aan dat de munt biljetten van f 10 en van f 50 te weinig in uiterlijk verschillen. Aan d e Lutherschevest te Rotterdam sprong gisteren-nacht een knaap van 18 jaar, die twist met zijn meisje had, in het water. Op het hulpgeroep van zijn meisje werd hij gered, en het minnende paar keerde, alle geschil verge tende, in liefde en vrede huiswaarts. Eene gevaarlijke vrouw, wonende Bikkers gracht te Amsterdam heeft in eene vlaag van waanzin haren man, tijdens deze lag te slapen, met een bijl drie verwondingen aan het hoofd toegebracht. De man is ter verbinding naar het Binnengasthuis vervoerd en vandaar naar zijne woning overgebracht. De vrouw is wegens waanzin meermalen verpleegd geworden. Door den Burgemeester van Alkemade is onder Haarlemmermeer een fazant geschoten. In de Haarlemmermeer is dat eene groote zeld zaamheid. De jager J. van Reenen, te Loosdrecht, heeft een hert geschoten. Yoor zoover men weet, is dit aldaar nog nooit gebeurd. De wilde ganzen zijn in Eriesland dit jaar in grooter getale aanwezig dan vorige jaren vermoedelijk een gevolg van het gunstige weder gedurende den bloeitijd van den hoogen water stand. De prijzen wisselen af van f 0.8 tot f 1.30 per stuk. De Nederlandsche Regeering heeft de uit levering van de gebroeders Bingen, beklaagd van bednegelijke bankbreuk te Genua, aan de Italiaansche Regeering toegestaan. De nieuwe R. K. Kweekschool te 's Herto genbosch is door Z. D. H. Mgr. Van de Ven ingewijd. Als directeur dier school en rector der fra ters treedt op de Wcleerw. héér A. P Diepen vroeger professor aan het klein seminarieals hoofd der school en directeur der fraters, de Eerw. frater M. Gerardus, in het bezit der hoofdakte en der akten voor de Eransche, Duitsche en Engelsche talen. Er zijn 20 leer lmgen. Te Andijk (N.H.) zal van wege het Depar tement der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, dezen winter een eursus gehouden wor den in het mandenmaken, ten einde het den arbeider mogelijk te maken daarmede den kost te verdienen. In verband met de opening van een rijks- telephoonkantoor te Warmond zal het telegraaf kantoor in het station van de Hollandsehe IJzeren Spoorwegmaatschappij aldaar, te rekenen van 1 Januari aanstaande, alleen open zijn voor de aanbieding en verzending van bijzondere telegrammen en voor de ontvangst van zoo danige tijdingen, voorzien van de aanwijzing //station-restant//. Te Heerenveen is gevankelijk binnengebracht G. P., pianist te Leeuwarden, beschuldigd van onzedelijke handelingen op de jongste kermis te Drachten. De rechter-commissaris heeft na verhoor last gegeven tot voorloopige hechtenis. Te Nijmegen aan de Eerste Walstraat hadden Donderdag-avond een paar echtelieden in hunne woning ruzie, welke zoo hevig liep, dat bijten en snijden volgden. De vrouw verloor een hal ven duim en de man werd dermate gesneden, dat de vloer der kleine woning op eene slachtplaats geleek. Nadat de man door dr. Nicolai verbonden was, werd hij naar het R.-K. Ziekenhuis ter verdere verpleging gebracht. Te Amsterdam deed zich eergisteren-avond het navolgende voor: Het was omstreeks 6 uur, toen een sjofel uitziend man in de Haarlem merstraat in een porselein-winkel en daarna in dezelfde straat in een meubelwinkel diefstal pleegde. Beide keeren werd hij op heeterdaad betrapt en verwijderde hij zich na eene ernsti ge vermaning van den msgazijnhouder. Een werkman, die van de eerste poging ge tuige was en aan de houding van den man bemerkte, dat hij niet veel goeds in den zin had en hem daarom op den voet was gevolgd, stopte hem, toen hij na zijn poging tot diefstal in den meubelwinkel afdroop, met de woorden «daar kerel je zult wel honger hebben,// zijn De arts boog. Welnu mijnheer Wilson, hoe denkt ge over dien heeT? Bevalt hij u? Wilson schokschouderde. Dat is eene zonderlinge vraag, miss Alice! Zeer zonderling, moet ik hem huwen? Moet hij mq juist bevallen? Ik heb meer reden te vragen: hoe bevalt hij u, miss? Hij bevalt u dus niet, zei Alice, hem be daard in de oogen ziende. Geene omwegen, mijnheer Wilson! Uw antwoord is voor mij duidelijk genoeg. Mijn vader wenscht dat hu welijk, waarom Benett zelfs van New-York gekomen is. En ik? Welnu, ik zal mijnen va der dat genoegen verschaffen, daar het immers onverschillig is, hoe de man heet, wiens milli- oenen ik huw. Op dit oogenblik zag de jonge maagd er zeer lijdend uit. Moe en mat beantwoordde zij den onderzoekenden blik des dokters, die nu bezorgd hare hand greep en hoofdschuddend den vinger op den pols legde. Uwe ziel lijdt, miss Palmer! zeide hij na eene poos. Ge moogt mij niets verzwijgen, wil ik uw arts zijn. Ik weet, dat ik uw vertrou wen reeds lang bezeten heb en zal u helpen zooveel ik kan; Ware ik anders tot u gekomen, mijnheer Wilson? hernam Alice met een glimlach. Be antwoordt mjj dan eerst eene vraag, van wel ke voor mjj in dit oogenblik alles afhangt: oudt ge mijnheer Francis voor gezond van geestvermogens? {Wordt vervolgd boterham onder den arm. Hiemede ging de man een steegje in, enkele woorden mompe lende, die, zoo zij oprecht gemeend waren ge tuigden van den ellendigen toestand, waarin hij hjj zich bevond. Over den nieuwen hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, werd aan de Telegraaf uit de Residentie gemeld Naar een alhier loopend gerucht wil. zou de heer W. Voormolen, hoofdcommissaris van politie te Rotterdam, de benoeming in gelijke functie te Amsterdam hebben aangenomen. H. M. de Koningin-Regentes zou den heer Voormolen daartoe bij een hoogst vereerend schrijven hebben uitgenoodigd, hetgeen den door slag zou hebben gegeven tot het aannemen der benoeming. De heer W. Voormolen is gepensiouneerd luitenant ter zee en oud-burgemeester van Veen- dam en Doesburg. Hij werd in Januari 1893 aangesteld tot hoofdcommissaris te Rotterdam, waar hij eene reorganisatie van de politie ont wierp, die onlangs door den Gemeenteraad werd aanvaard. Zijn bezoldiging werd toen op f 5000 vast gesteld. Zijn verlangen, om naar Amsterdam over te gaan, was, volgens het N. v. d. B., niet sterk. Hij zou nogal ingrijpende voorwaarden hebben gesteld, ten einde zich hier eene houdbare en krachtige positie te verzekeren. Een Belgisch blad de Matin te Antwerpen deelt mede, dat Jaap Eden naar Parijs zal gaan. De beroemde Hollandsehe Amateur zegt het blad, heeft een contract onderteekend met een huis in pneumatics en zijn voornemen te kennen gegeven om naar Parijs te gaan en daar zes weken te racen. Omtrent het onderzoek voor den Rechter van instructie in zake den postzegeldiefstal aan het Ministerie van Koloniën deelt men uit 's Gravenhage aan de Amsterdamsche Courant mede, dat behalve de opkooper nog werden gehoord drie ambtenaren aan Koloniën, waarvan twee van de afdeeling, waarbij de diefstal ge pleegd is, en een die toevallig op een Zondag aan Koloniën is werkzaam geweest. Vooral de opkooper heeft een langdurig verhoor, dat tot ongeveer zes uur heeft geduurd, ondergaan. Algemeen houdt men het ervoor, dat de bode d. Z. geen medeplichtigen heeft gehadhij had altijd zeer veel liefhebberij om Zondags dienst voor anderen te doen. Naar men verzekert kan, zoo er sprake is geweest van een onderhoud tusschen een com missie van ridders der Militaire Willemsorde en dat bezoek slechts ten doel hebben gehad den verdachte onder het oog te brengen, dat de leden van de orde zich nimmer op hun ridderschap kunnen beroepen, zooals de ver dachte schijnt te meenen, tot het onthouden aan de justitie van inlichtingen, waardoor haar onderzoek wordt bemoeilijkt. Bjj den smid J. Ludekuizen te's Heerenhoek, hebben 6 kippen dit jaar tot 15 October 740 eieren gelegd. Bij den vrachtrijder J. B. legden 5 kippen tot dien tjjd 700 eieren, en al deze hoenders werden het geheele jaar door opgesloten gehouden. Op de banken van de vierde klasse der rijks hoogere burgerschool te Leeuwarden heeft gis teren plaats genomen een 27jarig meisje uit de provincie Groningen, waar zij onderwijzeres was. Zij had vroeger het einddiploma aan de rijks hoogere burgerschool met drie jarigen cursus te Heerenveen verkregen. Hoe moeders ook wel eens onbarmhartig en liefdeloos kunnen zijn voor haar kinderen bleek dezer dagen ten gemeentehuize te Hoogezand. Eene vrouw, met vier nog jeugdige kinderen, verschenen ter secretarie, met geen andere be doeling blijkbaar, dan om nu eens de rollen eenigszins te verwisselen en haar kroost van den hoogen boom af te doen grootbrengen. Alleen verliet ze het gemeentehuis, de kin deren moesten blijven. De twee oudsten waren echter reeds te ver heen, om deze beschikking over hun lot lijdelijk aan te zien. Het moeder lijk bevel maakte zoo weinig indruk, dat ze niet bleven, waar ze gelaten waren, maar spoe dig hunne afvallige verzorgster naholden. De twee anderen konden niet aldus. En daar ze niet met open armen door hunne nieuwe verzorgsters werden ontvangen, zaten ze tot den middag onder Gods vrijen, maar wel wat somberen hemel, in een open kinderwagentje, nat en koud. Die bloedenDe vrouw, met proces-verbaal bedreigd, moet ze later daar weer vandaan gehaald hebben. Onze gastvrijheid moge ook al tot de oud- Hollandsche deugden gerekend worden en spreekwoordelijk zijn geworden, alles heeft zijn grenzen, dacht men in het gemeentehuis. Indien het waar is, dat er op deze booze wereld vrouwen bestaan, die haar echtgenoo- ten ten gronde richten alleen om het genoegen te hebben vijf- of zes maal daags eene ander toilet te maken, willen wij haar eens wijzen op andere dames, die op dit gebied een onge hoorde zuinigheid aan den dag leggen. Een Engelsch statisticus deelt mede, dat de ele gantste dames in Engelsch-Indië jaarlijks niet meer dan 12 stuivers aan haar toilet besteden Volgens denzelfden statisticus besteden de Duitsche dames en lueren gemiddeld jaarlijks f 12.50 per hoofd voor hetzelfde doel, de Engelschen f 37.50 en de Franschen wie zou dat gedacht hebben slechts f 19. Daar kunnen de heeren niets op tegen hebben eene modistenrekening van f 19 per jaar. Een Duitscher die Maandagnacht uit de ge vangenis te Winterswijk ontvluchtte, is te Ter Borg gearresteerd en geboeid naar Winterswijk terug gebracht. Hjj had eenig timmermansgereedschap ge stolen. Naar het Dagbl. v. Z-.H. verneemt, zullen de abonnementskaarten op de Staatsspoorwegen met ingang van 1 Januari met ongeveer 20 pCt. worden verhoogd en zullen dan ook 1000 K.M. kaarten worden uitgegeven. De Amsterdamsche politie-agenten hebben bet wel eens hard te verantwoorden, dit bleek eergisteren weer toen een agent geroepen werd in eene tapperij aan de Prinsengracht aldaar,waar drie personen een en ander hadden vernield. Op de komst van den agent verlieten zij de tap perij en gingen langs de Prinsengracht naar de Weteringschans, onderweg het publiek mo- les'teerende en eindelijk den agent, die hen aehtervolgde aanvallende, zoodat deze zich met den sabel heeft moeten verdedigen, totdat een andere agent hem te hulp kwam, die even eens door hen werd aangevallen. Ook deze was genoodzaakt van den sabel ter zelfverdediging gebruik te maken. Een der rumoermakers heeft vermoedelijk door een val tijdens de vechtpartij, het rechterbeen gebroken. Hij is naar het Binnen Gasthuis vervoerd en vandaar naar het Wilhelmina Gasthuis overge bracht, een ander werd door agenten naar het bureau Leidscheplein overgebracht. Onder de grafsteenen,welke dezer dagen teRoer- mond ontdekt zijn in de vroegere Minderbroe- derskerk, thans Hervormde Kerk, vindt men die van de gemalin van Hendrik van den Bergh, gouverneur in 1612 aldaar begraven. Verder die der families van Mulbracht, Puitlinck, Hoefl't, Roebroeck, Bongaerts, Crompvoet, Weyd- man van Strasbeck, Ruth van Baxemenz. Eene ontploffing. In het gebouw waar The Journal te Detroit (Amerika) wordt gemaakt, is door het springen van den stoomketel eene groote verwoesting aangericht. Na de ont ploffing ontstond brand, waardoor het red dingswerk zeer werd bemoeilijkt. Van de twintig personen die vermist werden, zijn 15 levend en 5 lijken uit de puinhoopen opgedolven. Schadevergoeding. Het correctioneele gerechts hof te Parijs heeft het syndicaat van metaal bewerkers in het departement der Seine ver oordeeld om 3000 frs. te betalen aan den werk man Husson, die weigerde aan eene werkstaking mede te doen, en daarop, nadat die arbeid hervat was, door zijn vroegere kameraden in de onmogelijkheid gebracht werd, werk te vin den. Met twee Ton gevlucht. Uit Batavia wordt aan het N. v. d. B. geseind, dat de kassier van de Factory der Nederlandsche Handel maatschappij met 1 200.000 op de vlucht is gegaan. Men acht echter het bedrag vermoedelijk overdreven voorgesteld omdat de kassiers op enkele dezer kanteren meestal Chineezen zijn, aan wie nooit zulk een groote kas in beheer wordt gegeven. Voor een rijwiel geschrokken. Te Bruchsal, in het groothertogdom Baden heeft men iemand in vrijheid gesteld, die was veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid en twee en dertig jaar in de cel had doorgebracht. Voor de deur der gevangenis werd de man aangereden door een rijwiel. Hij heeft twee uur noodig gehad om van verbazing te be komen. Op het post- en telegraafkantoor te IJmui- den is diefstal gepleegd. Maandag-ochtend 28 Oct. jl. ontdekte de directeur dat de bankbil jetten uit de portefeuille verdwenen waren, die buiten de brandkast gevonden was, terwijl er noch buiten- noch binnenbraak te bespeuren was. Onmiddellijk heeft de directeur het ver miste bedrag aangezuiverd en er de justitie van in kennis gesteld, die nog steeds onder zoek doet, maar zonder gewenscht gevolg. Bij den vleeschhouwer G. de Man aan den Oppert te Rotterdam zijn uit zijn winkel twee bankbiljetten van f100 ontvreemd. Een paardendief is te Denekamp (O.) door de politie in hechtenis genomen, het was een zekere J. G., aan de justitie welbekend. Hij had zich naar de markt te Nordhorn be geven, en onderhandelde daar over het koopen van een paard. Alvorens den koop te sluiten wilde hij zelf het paard laten draven, doch in plaats van terug te keeren, verwijderde hij zich met het paard en verkocht het te Denekamp voor f18. Het paard is in beslag genomen en hij zelf ter beschikking van de justitie gesteld. Door de gemeente-politie te 's Hertogen bosch zijn een vijftal jongens en een meisje aangehouden, verdacht van verschillende dief stallen, als steenkolen, klompen enz. In den Houthaven te Amsterdam sloeg bij het uitbrengen van een tros een der opvaren denvan een Noorweegsche kofoverboord. De jonge man verdween in de d ieptena twee uren zoekens werd zijn lijk opgehaald. Bij het ophijschen van een piano aan de Stadhouderskade teAmsterdam,brak gisteren het hijschtouw. De', beneden staande kruiers kregen eenige verwondingen, doordat het stuk rakelings langs hen heenging, terwijl de piano zelf ter waarde van f 450, aan splinters op den grond lag. Een van verlof terug keerend artillerist uitAmersfoort.die in denlaatsten trein uitUtrecht in slaap was gevallen, ontwaakte even nadat de trein 't station Soesterberg was voorbijgestoomd. In de meening, dat hij reeds Amersfoort ge- gepasseerd was, sprong hij, eer zijn mederei zigers het hem beletten konden, uit den in volle vaart zijnden trein en werd later bewus teloos op den weg gevonden. Militaire genees kundige hulp, uit Amersfoort ontboden, con stateerde. dat de onvoorzichtige alleen een paar lichte kneuzingen had bekomen. Gisteren-nacht, ongeveer te een uur is door een onbekende oorzaak, een felle brand uitge broken in het goud zilver-en meubelmagazijn, tevens woonhuis van den Heer M Davidson Lz te Beverwijk. Het huis is geheel af gebrand. De belendende perceelen hebben mede veel door brand- en waterschade geleden. Bij den veehouder Taetma te Warga is de halve boerderij door brand vernield. Drie koeien zijn verbrand. De boerderij van d en heer G. van Muilen aan het N.-Holl. Kanaal te Anna-Paulowna is eergisteren door brand verwoest. HAARLEM. Onze toonkunstenaar en bekwa me dirigent de heer N. H. Andriessen, moet, zoo verzekert men ons, met de uitvoering van het oratorium van Haydn: Die Jahres- zeiten, door de R. K. zangvereeniging //Jan Albert Ban,* groot succes hebben gehad. Onder zjjn voortreffelijke leiding kan deze zangvereeniging een schoone toekomst te geraoet gaan. Een 18-jarige slagersknecht heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering van gelden ten nadeele van zijn patroon. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. De 12-jarige knaap J. B e ij e r s, die verle den Donderdag terechtstond wegens mishande ling van een vijftienjarig meisje, is door de Rechtbank alhier veroordeeld tot drie dagen hechtenis. Het O. M. had 14 dagen gerequi- reerd. Door in de Koningstraat op een steenkolen wagen te springen, kreeg een 14-jarige jongen een der wielen over zijn voet, die vrij belangrijk werd gekwetst. HetHeeren- enKinderkleedingmagazijn van den heer J. G. Schiir mann is heden van de Kruis straat overgeplaatst naar de Groote Houtstraat No. 2. Dit perceel heeft een geheel ander aan zien gekregen, de winkelpui, modern-luxurieus, trekt aanstonds het oog van den voorbijganger. Het kleedingmagazijn van den heer J. G. Schürmann zal ongetwijfeld, bekend zijn zijne goede kwaliteiten en billijke prijzen wel floreeren en wij wensehen dan ook niet anders dan dat onze stadgenoot steeds met voldoening zijn nieuw heropende zaak mag drijven. Bij den heer Th. M. Blom op den Jans- weg alhier, is thans eene breimachine voor ge galvaniseerd ijzer netwerk in werking te zien naar wij vernemen tot heden eenig fabrikant van dat artikel in ons land. Deze machine is eenvoudig, doch zeer prac- tisch, wordt met handkracht zeer licht gedre ven, en vervaardigt alle verlangde maten zon der naden. Dat deze industrie in ons vader land voorziet in eene lang gevoelde behoefte, vooral aan verlangde stukken op maat, diene het bewijs van de groote orders, welke nu reeds aan den heer Blom zijn opgedragen door de voornaamste inrichtingen uil Nederland. Wij wensehen hem een voortdurend succes. Bij de verkiezing van 31 leden der Commissie voor de grensregeling mei, Heem stede konden van de 2816 kiezers 87296 stem men worden uitgebracht; er werden uitgebracht 15432 stemmen, dus nog geen 17 7 pet. De kiezers hebben dus zeer traag gestemd. Zondagavond zal op het Populair-Concert in de Sociëteit «Vereeniging// het gemeentelijk muziekkorps onder directie van den Luitenant- Kapelmeester C. P.W. Kriens het navolgend programma doen hooren 1. «De Pied ferme» Marsch Eilenberg. 2. Ouver ture Romantique, Keler Bela. 3. Romanze voor viool-solo, Beethoven. Uit te voeren door den heer Pierre Tas 4. «Donauwellen,» Walzer, Ivannovici. 5. «Kol Nidreï,» Fantasie voor violoncel-solo op Hebreeuwsche melodiën, Max Bruch. Uit te voeren door den heer Charles Blazer. 9 Divertissement Espagnole Desormes. 1 Séquedille. 2. Havanaise. 3. Boléro de Cadix. 4. Cachucha. 5. Zapatéado. 7. Ouverture „Figaro's Hochzeit" Mozart. 8. Grande Fantasie sur des motifs de l'opéra „Faust" Gounod. Fluit-solo de Heer George Schmidt. 9 „La Mousmé" mazurka japonaise. 10. „Loin du bal", intermezzo- Gillet. 11. „Musikalischen Tauschunge", Potpourri Conradi. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 67 Nov.: C. Ruygrok en A. de Vries. J. L. Springer en J. J. Stoel. J. Nelis en A. C. Bruinier. - A. Hartman en H. de Vendt. W. C. Blansjaar en M. P v. Tienen. GETROUWD: 7 Nov.: Th. W. J. v. d. Meer en C. Ilartoch. J. A. Lijcklama en C. F. Th. Jh. Schreiner A. O. A. v. Hemert en A. G. Velt- huysen. BEVALLEN: 4—7 Nov.: M. J. v. Deurzen-Knuff- mann, d. E. C. v. Norden-Vogelzang, z. A. J. Waardenburg-Bottu z. J. Aukes-Robeldijk, d. E. Bergman-Geuke, z. J. M. Bierboom-v. Zijl, d. T. Goosens-Zeilmaker, d. OVERLEDEN57 Nov.J. Wijkhuizen. 71 j. J. H. Kedde-Dikkers, 41 j. J C. Winkel, 1 m. C. Vredenburg. 7 m. J M. C. de Graaff, wed. Kuyken, 65 j.J. M. Bakker,76 j. A.Oudhoff 11 m. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Terechtzitting van 7 November 1885. 1. J. Assems, arbeider te Purmerend, beleed, ambt. in functie en 2 mishandelingen, bij verstek 6 maanden gev. straf, met vrijspraak van het meer dere. 2. C. Kolle, A, Goudriaan, D. Roubas te Haar lemmermeer, mishde le en 2e ieder 2 maanden gev. straf, de 3e zes weken gev. straf. 3. J. A. Leyh, koopman en kleermaker te Haarlem, schennis der eerbaarheid, 6 weken gev. straf. 4. J. A. Bouquet, smid te Zaandijk, mish. f 10 boete of 4 dagen hechtenis. 5. W. A. J. van de Kamp, logement, res taurant en koffiehuishouder te Haarlem, Appèl Kantongerecht Haarlem (tappen zonder vergunning) het vonnis a quo bekrachtigd. 6. G. Kok. schippers knecht te Haarlem, Appèl als voren (afwezig blij ven als getuige) f 5 boete of 3 dagen hechtenis, met vernietiging van het vonnis a quo. 7. W. Hand- graaf, arbeider te Velsen, eenv beleed, ambt. in functie, 2 dagen gev. straf. 8. J. Engelhard, arbeider te Velsen, mish. bij verstek 5 dagen gev. straf. 9. II. Schoen, slager te Edam, orde verstoren in staat van dronkenschap, wederspannigheid, 2 dagen hech tenis en 14 dagen gev. straf, met vrijspraak van het meerdere. 10. Th. G. Schoen, sjouwerman te Wormerveer, handelingen der politie belemmeren, 7^ dagen gev. straf. 11. B. Koeleman werkman te Edam. Bedelarij 2 dagen hechtenis en 1 jaar en 6 maanden plaatsing in eene Rijkswerkinrichting. 12. K. J. M. landbouwer te Assendelft mish f5 boete of 3 dagen hechtenis. 13. L. Bras werkman te Be verwijk 3 mish. 2 maanden gev straf. 14 B. Vre- negoor werkman te Beverwijk opz. vernieling 14 dagen gev. straf. 15. J. Beijers zonder beroep te Hillegom mish. met oord. des ond. 3 dagen gev. straf. 16. .1. G. Bennink werkman en B. Bennink gasfitters te Zaandam nachtelijk burengerucht verwekken, handelingen der politie belemmeren en wederspannigheid ieder f3 boete of 3 dagen hech tenis en eene maand gev. straf. 17. P. Schouten ar beider te Beverwijk mish. 2 maanden gev. straf. 18. B. Battuns besteller te Wormerveer mish. f3 boete of 5 dagen hechtenis met vrijspraak van het meerdere. 19. Th. Snoeks, J. Kortekaas en J. Hoog- graaf werklieden te Haarlemmerliede en Spaarn- woude mish: ieder f5 boete of 5 dagen hechtenis met vrijspraak van het meerdere. 20. A. Joor h/v C. Meijns zonder beroep te Wormerveer. Bedelarij bij verstek 12 dagen hechtenis. Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht heeft den weleerw. heer, .1. A. Kelle- neer, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als pastoor te Maurik; in diens plaats tot pastoor te Maurik benoemd den Weleerw. heer J. W. Hamers, en tot pastoor te Harreveld den Weleerw. heer G. Waanders. ZAANDAM, 7 Nov. Ter markt aangevoerde 6 stapels kleine kaas. Hoogste prijs f27 LONDEN, 7 Nov. Veemarkt. Aangevoerd IOC Runderen, 3000. Schapen, 10 Kalveren en 85Var- kens. Men noteert: Runderen 2/4 4/4 Schapen 3/6 a 5/9. Kalveren 2/6 a 5/0 Varkens 2/4 a 3/4 per steen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 2