No. 2363. Zondag 24 November 1895. 20ste Jaargang TWEEDE BLAD. B U I T E i* L A IT" BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten, Per 3 maanden voor Haarlemf 0,85 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post1,10 Voor het buitenland 1,80 Afzonderlijke nummers 0,03 Dit blad verschijnt eiken DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. Redacteu r-U i t g e v e r, W. KÜPPERS. BUREAU: St. Jansstraat. Haarlem. 50 Cents. 7 V an 1 6 regels. Elke regel meer Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 Cents per advertentie h Contant. Advertentiën worden uiterlijk Maandag-. Woensdag- en Vrijdag-avind voor 6 uur ingewacht. Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DA ÜBE 4" Co. J O HNF.J ONES, SuccParijs 31 bis Faubourg Montmartre. Bulgarije. Enkele Bulgaarsche bladen zjjo nu aan bet kibbelen over de door ben opgewor pen vraag: tot welk geloof de pas geboren zoon van Ferdinand moet behooren. VolgeDS de Grondwet zeggen ze moet de Bulgaarsche dynastie tot de Grieksche Kerk het z. g. orthodoxe geloof behooren, de oorspronkelijke tekst van de grond wet maakte slechts eene uitzondering voor den eersten vorst, Stambuloff breidde die uitzondering ook uit op den eerBten troonopvolger. De kleine Cyrill behoort dus niet volgens bun beweren onder de uitzondt- ringer en moet derhalve volgens de Grond wet lid der z. g. ortdoxe dynastie zjjn. Turkije. Naar uit Konstantinopel gemeld wordt hebben de Mogendheden aan den Porte verzocht, aan de oorlogsschepen der groote Mogendheden het opvareu van den Bos porus toe te staao. De Daily Chronicle verneemt dat is uitgelekt, dat de Sultan de ministers vau financëo, den een ca deD ander, alle pa- leisnitgaven heeft laten betalen en onder- tusschen alle geld, dat hg beschikbaar had, heimenlgk buitenslands in veiligheid heeft gebracht. Hg zou nu in Rusland en Noord-Ameriba 15,000,000 Turbsche ponden hebben uitstaan. Een manifest aan het Engelsche volk van de Jong-Turkschepartij is verschenen, waarin zg haar program voor een grond wet ontvouwt en het noodzakelijke van een onmiddellijk bijeenroepen van het Turksche parlement betoogt. Rusland. Aan de Times wordt uit Odessa ge meld, dat een groot aantal KoerdeD, bjj het achtervolgen van Armeniërs de Rus sische grens in Klein-Azië overschreden. De Russische troepen met het bewaken der grens belast, Bchoten de verstrooide Koerden die zg niet opvingeD, meer. Eenigen hunner ontsnapten over de gren zen aan de handen der beulen. België. De RegeeriDg van den Onafhankeljjken Congo Staat beeft besloten kapitein L o t- h a i r e voor den krjjgsraad in België te doen terecht staan. De officier zal zich te verantwoorden hebben over het op zjjn bevel zonder behoorlgken vorm van proces, ter dood breng6n van den Engelschman Stokes. Zondag moeten in verschillende Bel gische gemeenten weer verkiezingen plaats hebben, als een gevolg van hel opnemen in de kieswet van het voorstel- Helleputteo, waarbjj wordt bepaald, dat in de gemeenten boven de 70,000 zielen 4 patroons en 4 werklieden, en in gemeen ten van 20,000 tot 70,000 zielen 2 pa troons 2 werklieden zitting moeten heb ben in den gemeenteraad. De volgende steden hebben dus recht op 8 «boventallige» raadsleden: Antwerpen FEUILLETON. Nog bijtijds. Lesvoorbeeld de Virch'sP 1 schokschouderde. Brussel, Gent en Luik; en op 4 de ge meenten: Aalst, Anderlecbt, Bergen, Bor- gerhout, Charleroi, Doornik, Elsene, Cilly, Jnmet, Kortrgk, LaekenLeoven, Mechelen, Molenbeek, Namen, Oostende, Roesselaire, Sint-Gilles, Sint-Joost-ten- Noorde, Sint-Nicolaas, Schaarbeek, Se- raing en Verviere. GEMENGDE BERICHTEN. (Wordt vervolgd). Ongelukken. STEDELIJK NIEUWS. Zondag, Beschermfeest van 0. L. Vrouw, te 7 en half 9 uur de gelezen HH. Missen Land- en Tuinbouw. Kerknieuws. HM ABONNEMENTSPRIJS ay-MAiNTii^Diur: AGTTE MA NON AGITATE. PRIJS DER ADVERTENTIEN. 4*3. (Per volg.) Goed, ik dank u tantel maar ge moet niet zooveel zuchten, dat maakt mij zenuw achtig. Als ge den vlegel, hoe hij ook heeten a?.°ëe> getuchtigd zult hebben, sir Benett, sprak tot den verlooide, dan kan mijns inziens het huwelijk plaats hebben. In welke kerkP vroeg Palmer bedrukt; het vreemde voorkomen van zijn eenig kind beklemde hem het hart op smartvolle wijze —7 Ik wil in Richmond huwen, vader! Bij deze woorden reikte ze hem met een hauwen glimlach de hand, knikte den verloof de toe en verliet dan met tante Ellen de zaal. Palmer blikte haar een oogenblik na en wendde zich vervolgens tot den Amerikaan. Ge zijt als door een wonder aan 't doel gekomen, Sir! sprak hij ernstig De boosheid er lieve medemenschen heeft u, en laat ik et bekennen, heeft ook mij een dienst be wezen. Toch had ik er veel om gegeven zoo het huwelijk op eene andere wijze tot stand gekomen ware maar zwijgen we daarover. Hebt w een bepaald vermoeden omtrent den persoon lasteraars? Ik denk van ja, Sir. Leger en Schutterij. Het Dagblad van Zuid- Holland en s-Gravenhageverneemt uit goede bron, dat bij den Minister van oorlog het voor nemen bestaat, eene wijziging te brengen in de verhouding tusschen leger en schutterijen. Tot nu toe was een der eerste plichten van militair en schutter, om eikaars rangen en graden te erkennen en dienovereenkomstig het militair saluut te geven. De Minister schijnt van plan te zijn binnen kort hierin verandering te brengen en elk ver band tusscben leger en schutterij af te snijden. Het wederzijdscb saluut zal worden afgeschaft. Het Dagbl. vindt bet denkbeeld van den Minister tegenover de schutterijen zoo grievend mogelijk. //De officier der schutterij tenminste bij, die zijn plicht doet is verplicht, een groot deel van zijn vrijen tijd, zonder eenige ver goeding te benutten tot het verwerven van kundigheden zonder welke hij zelf zou moe ten blozen de sterren te dragen. En er zijn er veLn, die zich deze opoffering getroosten zon der op eenige dankbaarheid van wien ook, te speculeeren. Grievend is het alsdan van het Ministerie van Oorlog te moeten vernemen met al uw goeden wil, met al uw opoffering nemen wij toch niet den hoed voor u af, wij erkennen uw hoeda nigheden niet en verlangen ook niet, dat gij u met ons als kameraad voelt. Verscheidene officieren der dd. schutterij te 's-Gravenhage zouden reeds hun voornemen te kennen hebben gegeven om, indien deze maat regel wordt toegepast, hun ontslag bij H. M. aan te vragen. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Donderdag 28 November, des avonds om 8V2 uur. AMSTERDAM, 22 November De Katholieke Kiesvereeniging heeft den heer H.J.L. S e h m e d- d i n g tot candidaat voor den Gemeenteraad gesteld en voor de Provinciale Staten den heer P. A. L. O g t r 0 p. OVERVEEN, 22 November. Met ingang van Maandag a. s. worden de uren van openstelling van het Postkantoor alhier gewijzigd op (tjjd van Greenwich) 7 Vs11 Vs 's morgens 1 Vs4 's middags 6 7Vs 's avonds des Zondags blijft het kantoor geopend als vroeger n. 1. van lll/2D/2. Het postkantoor te Warmond is mede voor den dienst der telegraphische postwissels open gesteld. Door eene Telegraafboot - is op de rivier de Maas nabjj Bolnes een schip, geladen met pulp, aangevaren, dat onmiddellijk zonk. De schipper en ziju gezin werden bijtijds gered. Te Breda begaf zich eergisteren een paartje naar het stadhuis om aangifte te doen dat zij in het huwelijk wenschten te treden, waarvan de bruidegom ruim 17 en de bruid 16 jaar was! Namen kan ik nog niet noemen, sir Pal mer, zei hij lachendwie het ook zijn moge, hij zal getuchtigd worden en mijner bruid vol doening geven. Goed, Sir. Smeed het ijzer als het nog heet is. Tot bespoediging des huwelijks zal ik het geld met sparen en eveneens voor de ker kelijke dispensatie zorgen. Verlaat u op mij, Sir, lachte Benett, ik brand van verlangen miss Alice de mijne te kunnen noemen. Nu moest ge mij verontschul digen, sir Palmer, en mij heden-avond vrij laten. Ja, gaat u maar, sir Benett, ik zal in- tusschen mijne dochter begeleiden, om den laster voor te komen. De beide heeren drukten elkaar de hand. De Amerikaan, met fier opgeheven hoofde verliet het huis, om zich in een rijtuig te werpen en naar 't postkantoor te rijden, waar hij opnieuw naar den voor hem zoo gewich- tigen brief van litis vroeg. Er was niets voor hem aangekomen. XX. Het geheimvolle Goudvospailrd. Terwijl Sir Horatio Benett met trotsche ge rustheid de veilige haven zijner toekom»t meende tegen te zeilen, trok de horizon zich in immer dreigende plooien samen; De suikerfabrieken te Bergen-op-Zoom, die 14 dagen geregeld hebben kunnen doorwer ken, hebben thans weder gebrek aan toevoer van water en zullen spoedig opnieuw stilstaan. Behalve de onberekenbare schade voor de fabrikanten, is deze toestand tevens zeer nadee- lig voor de werklieden, die zich beroofd zien van hunne gewone bron van inkomsten voor den aanstaanden winter. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat het drukke bezoek der winkels aldaar een aanvang heeft genomen en daarmede trachten ook thans weer de zakkenrollers hun voordeel te doen. Eergisteren zijn in den Eranschen Bazar in de Reguliersbreestraat aan twee vrouwen haar por- temonnaies ontrold. De rechtbank te 's-Gravenhage veroordeelde gisteren den gewezen boekhouder en reiziger van eene Leidsche firma, wegens verduislering van gelden ten nadeele dier firma, tot ljaar. Te Utrecht waren eergisteren-avond in de Havenstraat twee 19-jarige dienstmeisjes aan het vechten geraakt over een vrijer, die eerst met de eene verkeering had gehad, doch sedert kort zijn hart aan de andere had geschonken Daar beiden steeds driftiger werden, bleef het niet hij woorden, doch werden zij spoedig hand gemeen, waarbij nagels of haarspelden als wa pens schenen te worden gebezigd, althans toen het aan andere vrouwen mocht gelukken de vechtenden te scheiden, waren sporen daarvan bij een harer, wie het bloed langs het aange zicht liep, duidelijk zichtbaar, terwijl de andere beweerde, dat hare minnares haar een bos haar uit het hoofd had getrokken, en dit aan hen, die daaraan mochten twijfelen, liet zien. Gelukkig maakte de komst van een politie agent aan dit minder verkwikkend schouwspel een einde. Vóór eenigen tijd vervoegden zich hij een 82jarigen tapper te Aalsmeer een paar opge schoten knapen, die een borrel kommandeerden. Zij waren volgens hunne verklaring, den 16- jarigen leeftijd gepasseerd. Later bleek, dat dit niet het geval was. De vader van een der knapen diende eene aanklacht in tegen den tapper wegens' overtreding der drankwet. De man liep dus groot gevaar de gevangenis in te gaan, wat, met het oog op zijn lioogen ouder dom en gebrekkigen licbamelijken toestand, waarschijnlijk van zeer nadeelige gevolgen voor bem zou zijn geweest. Doch zijne, reeds bejaarde, bij hem inwonende dochter schafte raad. Hoewel de //vergunning// op naam van den vader staat, meldde zij zich aan als de overtreedstcr en gelukte het haar te bewerken, dat zij geverbaliseerd en gevon nist werd. Heden-ochtend vertrok zij naar Haarlem, om eene gevangenisstraf ran drie dagen te onder gaan. Een verzoek om gratie bleef zonder gevolg. Ten huize van een bewoner van de Van der Duijnstraat te 's-Gravenhage viel gister-namid dag een 2-jarig kind in een pot kokend water De kleine is eenige oogenhlikken later aan de brandwonden overleden Te Maastricht is zekere Th. Leenders, oud 17 jaren, werkzaam op een baggermachine, hij het vervoeren van eene pont door de havenkom der Zuid Willemsvaart, over boord geslagen en verdronken. Door een noodlottig toeval geraakte op den 17en dezer de heer J. Schilder, te Spier dijk, onder Spanbroek, oud-wethouder dier gemeente en lid van verschillende waterschapsbe sturen, in eene sloot en werd eenigen lijd later door de hem zoekenden verdronken gevonden. Een treurig ongeval heeft zich te Steenwijk voorgedaan. Dinsdag avond is aldaar het 8- jarig zoontje van R. B. plotseling spoorloos verdwenen; het had te negen uur nog de stra ten doorgeloopen om de uitstallingen der win kels te gaan zien. Den geheelcn nacht werd gezocht, doch vergeefs Twee Giethoornscbe visschers vonden Woensdag-morgen in het riviertje de Aa een lijkje drijvende, dat bij onderzoek bleek, het vermiste knaapje te zijn. De heer J. Pander zal heden avond aan de Kruisstraat No 33 in het huis waarin voor heen de firma Schürman haar Confectie magazijn had gevestigd, een Meuhelmagazijn openen. Het nieuwe magazijn, naar de eischen des tijds ingericht, ziet er zeer goed uit en lokt door een elegante uitstalling en concurreerende prijzen zeker koopeis. Wij wensehen den heer Pander met de uitbreiding zijner zeer gunstig bekende zaak een goed succes. Gisteren in den namiddag is eene vijftig jarige vrouw, wonende aan de Leidsche Vaart, nabij de Prins Hendrikbrug plotseling ineen gezakt en dood gebleven. In het cafe van M u ]- ter ingebracht, kon de dokter, die met den meesten spoed bjj de ongelukkige was gekomen, slechts den dood constateeren. KBBKBBKICHTElf Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. met onderrichting, te half 11 uur de Hoog- dienst met predikatie, te 2 uur Catechismus, te 3 uur het Rozenhoedje, te half 7 uur Lof met de Liefdadigheids-predikatie, ten bate der St. Elisabeths- Véreenigmgdoor den Zeereerw. Pater K. Wulfingh. Donderdag te 7 uur Lof. Zaterdag, feest van den H. Apostel Andrews, dag van devotie, te 8 uur de gezongen H. Mis; te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gele genheid tot biechten. In deze week de HH. Missen en de Cate chismus op de gewone uren. Parochiekerk van den 11. Antonius van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7, en half 9 uur met onderrichting; te half 11 uur de Hoogmis met predikatiete half 3 en te 3 uur de Catechismus, te half 4 uur Ves pers, des avonds te half 7 uur Lof, waar onder Liefdadigheids-predikatie door den Wel- eerw. pater Schaepman voor de arme gezinnen bezocht door de St. Elisabeths Vereeniging. Dinsdag en Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis, te 7 uur Lof. Gedurende de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. De II.H.Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. Des namiddags te 2 uur Catechis mus, te 3 uur Vesper, te half 5 uur oefening van de H. Familie. Des avonds te 7 uur het Lof, waaronder de Liefdadisjheidspreek door deii Zeereerw. heer C. J Juffermans, en col lecte met open schaal voor de armen door de St. Elisabeths Vereeniging bedeeld. Maandag-avond te 7 uur het Lof. Woensdag-avond te 7 uur Lof en predikatie tot voorbereiding van het feest van Aanbidding. Zaterdag, feest van den H. Andreas, Ap. gez. H. Mis te half 9 uur. Vrijdag namiddag van 3 tot 9 uur en Za terdag den geheelen dag gelegenheid om te biechten. De H.H. Missen te 71/2, 8, 8I/2 en 9 uur en de Catechismus volgens gewoonte. a s. Zondag, jaarl. feestdag van gedurige Aanbidding. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 21 Nov. G. Bekooy en H. M. Barendse. J. F. W. Stom en J. E. Mons. L. Harders en G. Ploeg. GETROUWD 21 Mov.: J. Nells en A. C. Brui nier. W. K. Blansjaar en M. P. v. Tienen. J. L. Springev en J. J. Stoel. BEVALLEN: 1921 Nov.: G. v. Meurs-Homan, z. T. v. 't Hart-Boon, d. C. Koopen-v. d. Woert z. L. M. C. Yoskuyl-v. Hooydonk, z. D. Luikel-v. Pamme, z, W. Groenendaal-Hart- gerink, d. R. Vroolijk-de Haas z. OVERLEDEN; 19—21 Nov.: H. A. I.v. d. Klieft, 53 j. J. C. Hetem, 54 j. Commissariaat van Politie. Gevonden voorwerpen van 15 tot 20 November. Eene pelerine. Een slang van een vrouwenspuit. Een mes in scheede. Twee parapluies. Een paar glacé-handschoenen. Een R. K. kerkboek. Een luchtkussen. Een kinderdoek. Een spaarbankboekje. Een pakje koffie. Een hond. Een metalen lengte maat. Een wielband. Drie cahiers. Een gouden ring. Een gouden oorbel. Een portemonnaie met geld. Eenige sleutels. Gevonden in de opgehaalde vuilnisstoll'entwee zilveren theelepeltjes.Een zil eren vingerhoed defect en eene schaar, terug te hekomen aan het bureel vani den Hoofd-Opzichter der Gemeente-reiniging Harmenjansweg. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Terechtzitting van 21 November 1895. 1. F. Kranenbroek, los werkman te Haarlem mishandeling 6 weken gev. straf. 2. P. Vonk werk man te Oostzaan huisvredebreuk 14 dagen gev. straf. 3. F. Hofsté werkman te Haarlem handelin gen der politie verijdelen 3 maanden gev. straf. 4. J. J. Hofsté werkman te Haarlem in dronken schap de openbare orde verstoren en wederspan- nigheid eene maand gev. straf met vrijspraak in het meerdere. 5. H. van der Moolen zonder be roep te Haarlem diefstal met oord. des ond. 6 weken gev. straf. 6. W Veenis kastelein te Wor- merveer toedienen van sterken drank aan een be- schonkene f3 boete of 3 dagen hechtenis. 7. J. Tromp, arbeider te Beverwijk 2 mish. een maand gev. met vrijspraak van het meerdere. 9. G. Zaanen en C. Oostveen, blikverwers te Krommenie mis handeling de le 7 dagen gev. straf de 2e f 10 boete of 5 dagen hechtenis met vrijspraak van het meerdere. 9 J. Besseling zonder beroep te Haarlem diefstal met oord..des ond. 5 weken gev. straf. 10. C. Buizert van der Bent stoffeerder te Haarlem diefstal bij verstek een rnaand gev. straf. 11. J. Kruif meubelmaker te Haarlem diefstal bij verstek 4 maanden gev. straf. De handel in fruit is over het algemeen in de Over-Betuwe in de laatste dagen zeer kalm. Al leen de verzending naar het buitenland, vooral Duitschland, is druk, wat betreft de tafelappelen. Voor Engeland is zoo goed als geen vraag. De prijzen zijn voor de zoete soorten gedrukt, voor de zure daarentegen tamelijk hoog. Als een gevolg van den mooien herfst van dit jaar staan in verschillende tuinen in Zeeland de aardbeien in bloei. Een ingezetene van Heinkenszand plukt zelfs nog eiken dag rijpe frambozen. Op een andere plaats weer prijkt een mispelboom met bloemen en vruchten. Z. D. H. Mgr. F. A. H. Boermans, bisschop van Roermond heeft benoemd tot pastoor te Geisteren den zeereerw. heer A. II. Reijnders, thans rector te Grevenbicht. leiden, 22 Nov. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt paarden fa veulens f a 38 stieren 51 192; 477 kalf-en melkkoeien f100 a 240; 235 vare dito 85f 186;a 312 vette ossen en koeien f 416a 248, 48 a 64 c. per kilo;295 graskalveren f 13 160 36 vette dito 35 a 80, 60 a 85 c. per kilo; nuchtere ditof 9 a.154048 vette schapen 46 a a 33, 30 a 35 c. per kilo; 110 weide dito 13 a 24; lammeren fa456magere varken 43 a 20 228 biggen f2.50 al2. Goudsche kaas f16 a 26.50 Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidsche fa per 50 kilo. Aanvoer 60 partijen. alkmaar, 22 Nov. Aangevoerd 470 stapels gras kaas wegende 140 000 kilo. Prijs voor kleinef 34 commissie f34,50 middelbare f32. ZAANDAM, 21 Nov. Ter markt aangevoerde 42 stapels kleine kaas. Hoogste prijs f271)2 londen, 21 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 100 Runderen, 2000. Schapen, 10 Kalveren en 70Var- kens. Men noteert: Runderen 2/4 4/4 Schapen 3/8 a 5/9. Kalveren 2/8 a 5/2 Varkens 2/4 a 3/6 per steen. edam, 21 Nov. Aangevoerd 36 stukken boter per half kilo 64— a 65c.. grashoter a c kipeieren f7,a 750 per 400 stuks. Schiedam, 22 Nov. Moutwijn per HL. zonder de hel. f10.Jenever id. f15.75. Amsterdamsche Proef id. f 15.75 Spoeling, per ketelbeurs f 4.70 Spoelingcommissie f Beursnoteering Bran dershond fa hoorn, 21 November. Ter waag zijn gewogen 242 stapels kaas, wegende 71,264 KG. Hoogste prijs voor kleine f30commissie f31.50 midb. f 30 50 Haarlemmermeer, 24 Nov. Graan- en Zaad- markt, gehouden te Hoofddorp. Roode wintertarwe fa f jarige tarwe fafwitte tarwe f 5.75 a f 6.25; zomer ristarwe f a f rogge f3.75 a f4.45; haver f5.— a. 5.25; cheva- liergerst f a f wintergerst a f zomergerst f a f duivenboonen f 5.50 a f 5.80 paardenhoonen f 4.75 a 5.bruineboonen f 6.a f 6.90; groene erwten f 4.a f 7. capucijners f a fkanariezaad f 6.a 6.50 per 75 KG. netto; karweizaad f 14.a f4450 inclusief hoogste prijs fkoolzaad f blauw maanzaad f a geel mos terdzaad f a f bruin mosterdzaad f a flijnzaad f Op de veemarkt waren heden aangevoerd 13 paarden, 8 hitten, 3 koeien. vaarzen en gras- kaff. alkmaar, 22 Nov, Granen. Aangevoerd 3653 hechtol. Tarwe f 6.a 7.rogge f 4.40 a 5 gerst 1 a chev. 4.30 a 4.75 haver f2.65 a 3.paardeboonen f5— a 5.20 bruine boonen f 10.50a citroenboonenf af duiven boonen f 5.60 a 5.80 witte f 11.50 a 42.kana riezaad f a groene erwten 8.al5 grauwe f44.— a 46.vale f 5.30 a 12. rood mosterdzaad 8.50 a 11.geel mosterdzaad a 650 a koolzaad f akarwijzaad f lijnzaad fa blauw maanzaad f 7.75 a delft, 21 Nov. Heden waren de veeprijzen als volgt: vette koeien 1ste qual. 180 a 230, dito 2de qual. 90 a 150; kalfkoeien 1ste qual. f 190. a 220, dito 2de qual. f150 a 180; vaarkoeien 1ste qual. f 180 a 205, dito 2de qual. 100 a 140; vette kalveren 1ste qual. f55 a 70, dito 2de qual. f25 a 40; vette schapen 1ste qual. f 2C a 30, dito 2de qual. f7— a 10; lamschapen 1ste qual. f a 2de qual. f h vette lammeren f34 a 21 weilammeren f a magere varkens f 16 a 22 biggen f 4— ii9 ;nuchtere kalveren f 8a 20; paar den f 45 a 105; stierenf a ossen f a Rundvleesch 68, 60 a 56 c. vet kalfsvleesch 85 70 a 62 c. schapevleescha c. lamsvleesch a c. alles per kilo. Granen. Jarige Zeeuwsche en Overm. tarwe 5.75 a 7,50 nieuwe dito 6.a 7.50. Westland- sche roode ris dito f 4.75 a 5.75. nieuwe Zeeuwsche en Overmaassche tarwe fa Zeeuwsche en Overmaassche rogge 4.50 a 550 nieuwe dito 4.a 5.25, wintergerst f 3.25 a 5.25 zomer dito 3.50 a 4.25, chavelier dito f4.a 5.25, zwaren haver f 3.50 a 4.25, lichte dito fl.25 a 2.50 groene erwten f 7.50 a 9.25 mesting f 5.75 a 6.50 paarde boonen f5.25 a 5.50 duiveboonen f5.50 a 6.— bruine boonen f 9.50 a 10.50, witte boonen f 10. a 11.50, koolzaadf 52~a 7.45, buitenl. hennepzaad 6a 7. kanariezaad f 8a f 10. Granen. Prijzen als voren. Weing handel. De prijzen der boter waren heden 1ste qualiteit 64, goede f 56, mindere f48 per 1/4 vat van 40 kilo. Aanvoer pot 295/8 en 92/16 vaten, we gende te zamen 6820 kilogram. Door de politie te Haarlem is inheslag genomen een valsch kwart-guldenstuk voerende de beeltenis van Koningin Wilhelmina zonder jaartal. Als verdacht van diefstallen van konijnen in de laatste dagen zijn aangehouden 3 gebroeders S, oud 13, 16 en 19 jaren en K. O. oud 19 jaren, allen te Haarlem woonachtig. Zij hebben reeds vroe ger gevangenisstraf ondergaan. In een buitengewoon Politieblad bericht de Com missaris van Politie te Maastricht dat in den nacht van 19 op 20 November door diefstal met braak hij den heer F. Regout aldaar is ontvreemd: 1 porseleinen coupe waarop vrouwenbuste, met zilveren hengsel. 18 Zilveren ijslepeltjes verguld met rond blad. koffielepeltjes verguld met gedraaiden steel en bokkepootjes. vleeschvorkjes. bonbonlepeltjes met verg. scheppers, slalepel en vork met wit hoornen heft. taartsch. waarop een visch gegraveerd, schelpenhouders, servetring gemerkt C. P. id. id. F. R. messenleggertjes. zware groote couverts, kleine couverts, kleine couverts gemerkt F. R. soeplepel, sauslepel. Gen. Commissaris van Politie verzoekt inbeslag neming der voorwerpen en aanhouding van de verdachten» 12 id. 4 id. 2 id. 1 id. 1 id. 12 id. 1 id. 1 id. 6 id. 12 id. 12 id. 1 id. 1 id. 1 id.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 5