No. 2366. Zondag 1 December 1895. 20ste Jaargang TWEEDE BLAD. BUITENLAND. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. Laatste Berichten. Per 3 maanden voor Haarlem f 0,85 Yoor de overige plaatsen in Nederland franco per post1,10 Voor het buitenland it80 Afzonderlijke nummers 0,03 Dit blad verschijnt eiken DINSDAG, DONDERDAG en ZATERD AG. Redacteu r-U i t g e v e r, W. KÜPPERS. BUREAU: St. Jansstraat. Haarlem. België. Da heer Buis zal weer Burgemeester van Brussel blijven, nu de leiders der liberale partg( hem daartoe dringend hebbeu verzocht. Hjj heelt echter een voorwaarde gesteld n. I. deze: als de Re geering een homogeen en liberalen Sche- penraad goedkeurt. De gemeenteraad van Antwerpen heeft besloten het grootste droogdok der tig meter langer te makeo, want de grootste schepen kunnen er uiet meer ia, en het aanleggen van nieuwe droogdokkeu in 't Zuiden zal worden vertraagd door het aanlegen van tweeduizend meter kaai ia het zuiden door de Regeeriug. Voorts werd besloten tot het aanleggen van eeu kolentip, zooals uitdrukkelijk werd opgemerkt om Antwerpen in staat te stellen de geigke te zija vaa de EIol- landsche havens wat betreft het overladen van delfstoffen uit Spanje en Noorwegen naar Duitschland en andere Middel-Earo- peesche landen. Frankrijk. Bjj gelegenheid van een avond-partgtje <een punchaangeboden aau de olfieie- ren van hst in Fraukrjjf op dit oogenblik vertoevend Russisch eskader dronk de Rus sische Admiraal Kalaguerasop Frank rijk, Kroonstadt en Toulon. Deze steden, zei de Admiraal, zgn geschiedkundige erfstuk ken geworden voor de twee groote Mo gendheden, wier vereeniging zoo krachtig is, dat niets die zal kunnen verbreken. Frankrgk en Rusland, dus besloot bjj,zgn een van zin en eeu vau denkbeelden, en door banden van broederschap verbonden tot heil van den wereldvrede. Met een geestdriftig Vive la Russiel begroetten de aanwezigen deze toespraak van den Admiraal. Toen de President der Fransche republiek, de beer F a u r e tjjdens hjj zich in de Comedie Frangaise bevond, het overigden vernam van Alexandre D a m a s, verliet kg aanstonds met zjjn familie den schouwburg. Wjj hebben wel voorspeld dat den Panama-jood A r t o n geen leed zal ge daan worden al heeft bjj duizenden tot den bedelstaf gebracht. Dat heer is uit de Jlolloway-gevaugenis overgebracht naar een kamer in een paviljoen, waar hg het veel comloi tabier heeft. GEMENGDE BERICHTEN. FEUILLETON. STEDELIJK NIEUWS. Nog bijtijds. 47. Ongelukken. Branden. ingezonden. Posterijen. a 4 it. ABONNEMENTSPRIJS UTMAm T JEfr DR4 J AGITE MA. NON AGITATE. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 16 regels50 Cents. Elke regel meer7^ Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dienstaanbiedingen 25 Cents per advertentie a Contant. Advertentiën worden uiterlijk Maandag-, Woensdag- en Vrijda g-a v u voor 6 uur ingewacht. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DA UBE Sc Co. JOHNF. JON BS, Succ., Parijs 31 its Faubourg Montmartre. waarschijnlijk met medeneming van een trom meltje met effecten, en heel toevallig is ook een timmerman, uit deze gemeente, mede gehuwd, hedennacht vertrokken; men vermoedt alzoo, dat zij in elkanders gezelschap zich bui tenslands zullen begeven HAARLEMMERMEER, 29 November. Yan wege het Rijk is men te Hoofddorp en Vijf huizen begonnen met den verderen bouw van jjzeren arsenalen, tot berging van ammunitie en verder oorlogsmaterieel. ZANDYOORT, 29 November. Door de po- litiealhieris in beslag genomen een valschegulden voerende de beeltenis van H. M. de Koningin •n het jaartal 1892. AARLANDERVEER, 29 November. In den afgeloopen nacht is uit deze gemeente er van door gegaan de echtgenoote van den hoofdon derwijzer der bijzondere christelijke school Eergisteren-avond liep een locomotief met zulk een vaart in de goederenloods der S.S. te Hengeloo, dat 3 zich daar bevindende ma chines achteruitliepen, en wel zoo dat de deu ren der loods verbrijzeld werden. Twee der locomotieven werden mede zwaar beschadigd, zoodat zelfs de buffers braken. De schuld van het ongeval wordt aan den machinist van den laatsten trein geweten, die zijne machine te vroeg verliet en het aan zjjn leerling opdroeg haar ter plaatse te brengen. De Arnhemsche Courant bevat de volgende (serieuse?) advertentie: Alle Arnhemmers, die gaarne goed wenschen te dineeren, zonder er veel voor te betalen worden uitgenoodigd mede te werken tot de oprichting eener Arnhemsche Gastronomen- Yereeniging, welke zich ten doel stelt aan hare leden eenmaal in de week een fijn diner aan te bieden. De contributie zal zeer gering kunnen zijn, daar wij gegronde hoop koesteren, dat de ge meente Arnhem onsieene jaarlijksche subsidie van tienduizend guld.-n zal verleenen. Zoodra een voldoend aantal leden zal zijn toegetreden zullen wij een daartoe strekkend verzoekschrift bij den gemeenteraad indienen en wij twijfelen geen oogenblik, of onze kunstlie vende Raad zal gaarne bereid zijn, in het belang der culinaire kunst, aan de A. G. V. dat be scheiden bedrag van f 10.000 toe te staan. Zij, die als lid wenschen toe te treden, worden uitgenoodigd opgave van hun naam en adres postvrij in te zenden aan het Bureau dezer Courant onder de letters A. G. V. Te Enschedé hoort men telkens, inweerwil van herhaalde verordeningen, steeds weer van snijpartijen. Zekeren H. J. D. werd bijna de geheele neus afgesneden, en aan zekeren S. werd eene snede aan het hoofd toegebracht. Tegen den vermoedelijken dader AS., die zich daaraan in verschillende straten schuldig maakte is door de marechaussee proces-verbaal opge maakt, en bij zekeren J. E., nabij de Glaner- brug, werd een revolver in beslaggenomen. Bij buitengewoon politieblad wordt de aan houding verzocht van August Voss, zich noemende Schultz, 27 jaar, middelmatige lengte donkere knevel en haar, draagt blauwe jas, staan de boord met omgeslagen punten; alsmede van Gustav Duve, zich noemende Harlof, 27jaar, lang, roodachtigen blonde zware knevel. Hij draagt donker blauwe kleeding. Beiden worden van moord verdacht.De Duitsche regeering heeft hunne uitlevering aangevraagd. Te 's Gravenhage heeft zich gisteren-nacht in een der voornaamste hotels een vreemdeling, waarschijnlijk een Eranschman, doodgeschoten. Een trein-ongeluk. Op den London and North- Western spoorweg is een locomotief niet ver van Leamington naar beneden gestort; van de drie mannen die zich op de machine bevonden werden er twee gedjjod, de derde is ernstig gekwetst. Majesteitsschennis. Er gaat tegenwoordig in Duitschland geen dag voorbij zonder dat Ma- 1 jesteitsschennis plaats heeft. Nu is weder de glasblazer Oskar Karl te Haselbach bij Son- neberg in Thürirgen voor z'n overtreding tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld.. huizen stonden weldra mee in vlammen. De Merxemsche brandweer was onmachtig, en het vuur werd eerst gestuit, nadat een Antwerpsche stoomspuit te hulp was gekomen Stormen.De stormen in de Zwarte Zee moe ten buitengewoon hevig geweest zijn, de laat ste dagen. Ook te land is veel verwoesting aangericht, 80 personen zouden door onge lukken om het leven zijn gekomen. Gasontploffing. Eergisteren is te Londen in de Poplar Gasworks eene gasontploffing geweest. De arbeiders hoorden een knal en waren ineens door vlammen omgeven,27 hun ner zijn, sommigen ernstig, gebrand. Wie veel heeft kan veel geven. Dinsdag, den 26en verjaardag van prinses Maud van Wales, die met haren neef, prins Karei van Denemarken, verloofd is zond liare koninklijke grootmoeder haar een wissel van 5000 pond sterling voor het aankoopen van haren bruidstooi. Haar vader schenkt haar het bedrag, dat hij bij de wedrennen van dit jaar heeft gewonnen, nl. 7435 pond. Eene giftmengster. Voor het Gerechtshof te Brugge zal in het begin der volgende maand eene 22jarige vrouw, Elise Aerens, terechtstaan, die beschuldigd wordt haren man met wien zij op 17-jarigen leeftijd was getrouwd vergiftigd te hebben om met een minnaar te kunnen trouwen De instructie van die treurige zaak heeft ongeveer een jaar geduurd. Eenige weken voor het plegen van de mis daad moet de jonge vrouw in twee verschillende apotheken arsenicum gekocht hebben, en na de misdaad moet zij verscheidene malen den doodgraver geld 1000 a 1400 lr. geboden hebben, als hij het lijk van haren man door een ander wilde vervangen. Vervolg Als mijnheer die vreeselijke daadzaak inzag liet hij eenen notaris komen, om het testament te vernietigen. Hij wist nu, wie zijn moorde naar geweeit wïi en onterfde dien. Van de aanwezigheid zijns neefs en van zijn vermoeden, zei hij echter geen woord. Ik hoorde dat ontzet tende van een bediende en liet mjj voor John Benett's bed dragen, daar ik te zwak wa» om te kunnen gaan. Hier bleef ik eenigen minuten met hem alleen. Thomas, begon mijn arme heer met zachte stem, Thomas, ik wil u iets toevertrouwen. Gisteren a•rond kwam mjjn neef uit Indië, ik heb hem in dezen nacht reeds naar Europa laten vertrekken. Hij heeft mij vergiftigd. Onderbreek mij niet, want mijne minuten zijn gesteld. Ik heb hem ont erfd, daar ik niet geloof, dat hij mijn broeders zoon is, wijl hij niets op het portret gelijkt Hij zal weer hierheen terugkeeren dan zult gij wel genezen zjjn. Zweer mij, Thomas, geen woord hiervan te verraden, totdat gij de ze kerheid hebt, dat hij een bedrieger is. j ,eb llet m$nen heer gezworen in de ster vende hand. Dan gaf hij mij het portret zijns neefs; bad mij, het beeld zijner moeder in de zerk te leggen en gaf spoedig daarna den geest. Dat ik gezond geworden en in leven gebleven ben, In het Amsterdamsche studentenkorps zjjn oneenigheden ontstaan. Er is zelfs sprake van dat de leden van het gezelschap //Vondel// uit het korps zullen treden Amsterdam zou dan merkt Fe Tel. op bij zijn drie „soorten// van studenten: korpsleden bondsleden en nihilisten (schrikt niet, dit zijn slechts studenten zonder vereeniging) nog een vierde soort krijgen de doleerende corpsleden. Zoover is het echter nog niet. Niettegenstaande Katendrecht en Charlois reeds lang tot Rotterdam belmoren, moet toch naar het Hot Nil. mededeelt, voor een brief van en naar Rotterdam nog altijd het port van 5 cents worden betaald en wordt bij ver zuim, zelfs strafport geheven! Wat moet H hem verveeld hebben. De Londensche toon elspeler Penley heeft dezer dagen voor de 1000e maal de door hem georeerde titelrol in de verm arde klucht.//De Tante van Charley" vervuld. Een mijnongeluk. Drie werklieden daalden in de mijn van Barlin, (België) een van hen verloor het evenwicht wegens gebrek aan ver luchting, en viel op de twee anderen. Alle drie storten in den 110 meters diepen put en werden geheel verpletterd. HAARLEM. Een terrein voor het bouwen van eene strafgevangenis en een nieuw huis van bewaring, hier ter stede, is thans gevonden nl. eenige aan de gemeente toebehoorende per- ceelen van groote uitgestrektheid, gelegen aan den Harmen Jansweg, de Hollandscbe Spoor en aan openbare wateren, nabij eene weinig bevolkte buurt en op geringen afstand van het rechtsgebouw, ongeveer even ver als het tegenwoordige huis van bewaring De Staat is in de gelegenheid om dat stuk grond, geta xeerd op eene waarde van f 45,000, van de gemeente in ruil te krijgen tegen het aan den Staat behoorende huis van bewaring met bijge legen weningen getaxeerd op f31.900, zoodat de Staat f 13 100, zou moeten bijbetalen. Een wetsontwerp tot bekrachtiging dezer ruiling :s ingediend. Voor het bepalen van de opper vlakte van het door den Staat te ontvangen stuk grond is ook rekening gehouden met de mogelijkheid, dat later behoefte ontstaat aan het vergrooten van de strafgevangenis. Over den een tijdlang geleden dubbelen moord I op den RaamsiDgel alhier gepleegd op de I twee oude vrouwtjes vernemen wij, dat de in- structie nog steeds wordt voortgezet. Woensdag is gehoord een zekere de Ronde, thans m de gevangenis te Rotterdam, die verklaarde te weten wie de moordenaars zijn; dat zekere R. de dader en G. de medeplichtige is geweest. Deze twee zijn op dit oogenblik beiden wegens andere misdrijven gevangen. De man die hen beschuldigt, heeft aangebo den na zijn ontslag uit de gevangenis het be wijs te zullen levereD. Hier ter stede worden pogingen aangewend om een adresbeweging op touw te zetten tegen de voorgestelde belasting op rijwielen en tegen het opnemen daarvan in de wet op het Per soneel. De Commissie die advies ui t te brengen heeft over de grensregeling tusschen Haarlem en Heemstede, komt Maandagmiddag 2 Decem ber, des namiddagsom 1 uur opnieuw bijeen. kan ik zelf niet begrijpen Sir! Waarom echter heeft die neef den ouden heer vermoord, tiaar deze hem niet kende en tot eenigen erfgenaam zijns vermogens benoemd had? Ja, Sir, daaraan zal mijn armen heer ook wel gedacht hebben, want ik herinner mij, dat hij tot mij zei zie, Thomas, als hij werke lijk mijn neef was, waarom zou hij mij dan van 't leven beroofd hebben, daar mijn dood hem geen voordeel aanbracht. Een vreemde indrin ger echter moest in aanhoudende vrees leven van zich tegenover mij te verraden en ontmas kerd te worden. En daarin heeft mijn heer gelijk gehad, Sir! Mijnheer Gibbs knikte gedachtenvol. De zaak is natuurlijk, met uwen heer was de gevaarlijkste uit den weg geruimd. Hoe komt ge er nu echter bij, om de politie me dedeeling der gebeurtenis te doen Wijl een onschuldige, van dien moord verdaeht in de gevangenis werd gebracht, her- nam de oude man. De bediende namelijk, welke mij tijdens mijne ziekte bij mijnen heer verving. Toen trad de notaris op, om den be diende vrij te spreken, doordat hij de onter ving des neefs hekend maakte. En zoo voelde ik mij voor God en de wereld verplicht, den onschuldige te redden, vooral daar de notaris die gehoord had van mijn laatste gesprek met den vergiftigde, mij zulks sterk op het hart drukte. Ik bood mij toen zelf aan, om naar Bonden te reizen, om den vermoedelijken bedrieger in 't oog te houden en den laatsten wil mijns heeren met uwe hulp, Sir, uit te voeren. Heeft men hier vermoedens? Wordt vervolgd.) De Madridsche gemeenteraad. Te Madrid schijnt het zaakje van de Gemeenteraadsleden niet in orde ie zijn. Negen leden en vier oud leden zullen voor den Rechter van instructie moeten verschijnen, wegens hun ten laste gelegde oneerlijkheden. Te Scheveningen is binnengekomen de schuit van den reeder M. de Niet waarop dezer dagen door een stortzee overboord geslagen en ver dronken is de 17-jarige matroos A. Korving (zoon van den schipper.) Het linkerbeen van den ladingmeester Van der Linden te 's-Hertogenbosch.die Dins dagavond met den trein zoo ernstig verwond werd, is in het gasthuis afgezet geworden. Zijn toestand blijft zeer zorgwekkend, wijl ook het rechterbeen zal moeten verwijderd worden. Een droevig geval heeft zich te Smilde voorgedaan. Tengevolge van het op hol slaan van de voor een wagen gespannen paarden is de heer Harders, emeritus predikant aldaar, van het voertuig gevallen, waarvan een der wielen hem over het hoofd ging. Hij is kort daarna aan de gevolgen overleden. Aan het Goudsche Rijpad te Alfen a.d. Rijn is op de boerderij van den bouwman J. Wiltenburg een lelie brand uitgebroken in den hooiberg. In een oogenblik stond ook de woning in brand, die geheel werd vernield. Door het flink optreden der brandweer werd een onmiddellijk aangrenzende hooiberg gespaard. Te Vianen is een vijfjarig kind van T.Schou ten, dat met eenige andere kinderen op den steenoven zich vermaakte met vuurtjestoken, daarbij 111 brand geraaktHoewel dadelijk hulp geboden werd, heeft het kind toch zulke hevi ge brandwonden gekregen, dat bet kort daarop aan de gevolgen is bezweken. Door het omvallen van een petroleum lamp is de boerderij Tan Kuit te Spanga er.) in vlam gezet en geheel afgebrand. Hot vee werd gered. Te Merxcm bij Antwerpen is Dinsdag avond brand uitgebroken in een bewaarplaats van ijs. Waarschijnlijk is hij ontstaan in een loods, die aan het hoofdgebouw grenst Vijf KERKBERICHTEN. Kathedrale en parochiekerk van den IJ. Jozef. Zondag, te 7 en half 9 uur de gelezen HH. Missen met onderrichting, te half 11 uur de Hoogdienst met predikatie, te 2 uur Catechismus te 3 uur het Rozenhoedje, te half 7 uur Lof met predikatie. Donderdag te half 10 uur de II. Mis met Predikatie op het kerkhof St. Barbarate 7 uur Lof. Vrijdag te 7 uur Lof ter eere van het god delijk Hart van Jesus Zaterdag, te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid tot biechten. In deze week de HH. Missen en de Cate chismus op de gewone uren. Parochiekerk van den Antonius van Padua. de HH. Missen te half 6, 7, en te half 11 uur de Hoogmis met predikatiete half 3 en te 3 uur de Catechismus, te half 4 uur Vespers. Dinsdag en Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. te 7 uur Lof. Woensdag-avond te 7 uur vergadering voor de leden der 3de Orde. Gedurende de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur en de Catechismus Zondag half 9 uur met onderrichting BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 28 Nov. J. Molenaar en G. Kat GETROUWD: 28 Nov.: L. Stoel en L. Witlam BEVALLEN: 27—29 Nov.: M. M. Bijster-Huybers d. J. M. Moerkerk-v. d. Berg, z. D. Hoes-ter Mets, z. Th. v Leeuwen-Vester, d. J. M. Mer- tens-Rikkers,d—C.E. v.Cranenbroek-Blij,d.— E. de Vries-Naiwitter, z. L. A. Vooren-Tangermann, z., T C. v. Leeuwen-v. Deursen, d. C. v. d. Bosch- Cobelens, z. OVERLEDEN: 28—29 Nov. M. Boschbach. 19 d. A. J. C. Schous, 5 d.— G. v. Wichen. 3 m. M, Elferink, 29 j. C. E. Fick, 73 j. A. Timmer 7 m. C. W. Dortman-Dentro, 70 j. Commissariaat van Politie. Gevonden voorwerpen. Een lombardbriefje. Een touw. Een lap zwart thibet. Een kinderhandschoen. Vier halfhemdknoop- jes. Een kinderwagen. Een breiwerk. Eenerozekrans. Een hondje. Eenig waschgoed. Een bril in étui. Een halsband. Eene portemonnaie met eenig geld. Een gouden ring. Een loterijbriefje. Een paar hand schoenen. Eene mestvork. Een kinderschoentje. Eene zweep. Eene rottingstok. Een slagerskiel. Een unster. Een bontje. Eene medaille en expeditie- kruis. Eene moer. Twee gouden oorbelletjes. Eenige sleutels. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Terechtzitting van 28 November 1895. 1. P. de la Rie smidsknecht en L. Geel voermans knecht beiden te Haarlem 3 diefstallen gepleegd door 2 personen ieder 2 jaren gev. straf. 2. C. J van Mierlo h/v F. J. Heijtveld zonder beroep te Haarlem mishandeling en eenv. beleediging (in verzetJ het bij verstek gewezen vonnis bekrachtigd, behalve wat de opgelegde straf betreft en nu ver oordeeld tot 10 dagen gev. straf 3. A. Kok sla gersknecht te Haarlem mish. van een dier bij ver stek 14 dagen gev. straf. 4. H. Hulsbosch voermans knecht te Haarlem mish. van een dier f 10 boete of 7 dagen hechtenis. 5. H. Ruiter schipper te Am sterdam mishandeling bij verstek 2 maanden gev. straf. 6 K. Draijer arbeider te Zandvoort 2 mis handelingen eene maand gev. straf. 7. J. Beentjes arbeider te Heemskerk mish. 3 weken gev. straf. 8. J. A. Dijkman arbeider te Heemskerk diefstal f5 boete of 5 dagen hechtenis. 9. A. J. Schreuder timmerman te Heemstede diefstal 14 dagen gev. straf. II. 10. Dirks zonder beroep te Haarlem 3 dief stallen zonder oord. des ond. ontslagen van rechts vervolging met last tot plaatsing in eene Rijks opvoedingsgesticht tot 5 Januari 1899. Mijnheer de Redacteur! In uw Courant van Vrijdag las ik noeming van nieuwe directe belastingen. Vroeger telde dat college hier ter stede twee katholieken, in de laatste jaren slechts één, en nu dit lid de heer H. C. Tombergh heeft bedankt, heeft men gemeend hem te moeten laten vervangen door een niet-katholiek. Allerminst valt mij in ornvan het nieuw benoemd lid iets zeggen, het is mij er maar enkel[om te doen mijnheer deRedacteui om op te merken,'dat de Roomsehen langzamerhand overal worden uitgedraaid. Kon men ook nu geen Katholiek ingezetene vinden die de belangen van het Rijk in zake belastingen kan behartigen Zou u mij deze vraag willen beantwoorden mijnheer de Redacteur? O. Mijnheer O Daar wij het uitsluitings-systeem, dat steeds op de Katholieken wordt toegepast, ten zeerste verfoeien en er tot vervelens op gewezen hebben, meenen wij over uw vraag geen oordeel te behoeven uit te spreken. De lezers van ons blad zijn volkomen op de hoogte hoe wij over de dingen denken. Reu. de be zetters voor 's Rijks Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden den geheelen dag Aanbidding, de HH. Missen te 51/21 7 en 8i/s uur, de plech tige Hoogmis te 10i/s uur. Des avonds te 6i/s uur plechtig Lof, predikatie en processie, waarna de Lofzang Te Deum. Maandag en Woensdag-avond te 7 uur het Lof. Donderdag half 10 uur H Mis en predikatie op het kerkhof St. Barbara. De H.H. Missen te 71 /2, 8, 81/2 en 9 uur en de Catechismus volgens gewoonte. De Directeur van het Postkantoor te Haar lem brengt ter algemeene kennis, dat gedurende het a. s. Sint Nicolaasfeest het kantoor voor de Pakketpost zal zijn geopend Op2, 3, 4, 5 en 6 December van 7.30 'smorg. tot 10 u.avonds (Spoortijd) en noodigt het publiek in zjjn eigen belang uit lo De pakketten stevig in te pakken. 2o. De pakketten en Adreskaarten van dui delijke opschriften te voorzien. 3o. De Adressen door middel van lijm, stijfsel of gom op de pakketten vast te hechten, indien ze niet op de omslagen der Pakketten zelf geschreven kunnen worden. NB. Men gebruike daartoe vooral geen lak daar de Adressen dan zeer liebt loslaten. Verzending van meer dan één Pakket lijden Adreskaart is niet toegelaten. Directeur Postkantoor Haarlem, DOEFEGNIES. 1 December 1895. leiden, 29 Nov. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt: Spaarden f32 a 46 veulens fa 32 stieren 48 186; 188 kalt-en melkkoeien f104 a 225; 182 vare dito 84f 175;a 226 vette ossen en koeien f 120a 244, 48 a 64 c. per kilo;120 graskalveren f 14 i63 38 vette dito 38 a 95, 60 a 80 c. per kilo; 14 nuchtere ditoflO.a.2'1— 976 vette schapen 15 a a 31, 30 a 35 c. per kilo; 220 weide dito 14 a 23; lammeren 1 a-i 1 tOmagere varken 13 a 20 228 biggen f2.25 all. Goudsche kaas f 46 a 26.Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidsche fa— per 58 kilo. Aanvoer 60 partijen. alkmaar, 29 Nov. Aangevoerd 410 stapels gras kaas wegende 130 000 kilo. Prijs voor kleinef31 commissie f31,middelbare f31. zaandam, 28 Nov. Ter markt aangevoerde 8 stapels kleine kaas. Hoogste prijs f27i/2 londen, 28 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 100 Runderen, 4000. Schapen, 10 Kalveren en 70Var- kens. Men noteert: Runderen 224 4/4 Schapen 3/8 a 5/9. Kalveren 2/8 a 5/2 Varkens 2/4 a 3/6 per steen. Schiedam, 29 Nov, Moutwijn per HL. zonde» de bel. f 9.50. Jenever id. f14.Amsterdamsche Proef id. f 15.25 Spoeling, per ketelbeurs f 1.50 Spoelingcommissie f Beursnoteering Bran- dersbond f a Naar men uit Oldenzaal .'seint, is aldaar heden bericht ontvangen dat de melk weder in Duitsch land mag worden ingevoerd. WEENEN, 29 November. De «Politische Corres- pondehz» logenstraft het gerucht dat er oneenig- heid zou b.staan tusschen de mogendheden van het Drievoudig Verbond aangaande Turkije. ROME, 29 November. Z H. Leo XIII, heeft van ochtend het geheim consistorie gepresideerd, een aanspraak gehouden en negen vreemde kardinalen en 24 Italiaansche bisschoppen benoemd. ELLICHAU, 29 November. Graaf Taaffe, oud-mi- nister-president van Oostenrijk is overleden. Hij was in 1833 geboren en trad in 1857 in staatsdienst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 5