MARKTBERICHTEN BEURSBERICHTEN" Laatste Berichten. Moord te Rotterdam. Diefstallen. Oo gelukken. Branden. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Land- en Tuinbouw. Kerknieuws. PBEMIB-LEENINGEN. stierf op dien dag aan de ziekte; nog zeven laders waren in behandeling. Een lief zoontje? Een zoon van den Weener millionnair Schweiger is door de rechtbank te Buda-Pest veroordeeld tot ac ht maanden cellu laire gevangenisstraf wegens vervalsching van wissels tot een bedrag van 3L.500 florijn. De valsehe wissels waren voorzien van de nage maakte handteekening des vaders van den veroor deelde. Valsehe munters In de omstreken van Olot, provincie Barcelona, zijn in een eenzaam staan- den molen voor 300,000 peseta's valsehe Spaan- sche bankbiljetten gevonden. De molenaar en twee bedienden, die deze biljetten in omloop wilden brengen, zijn in hechtenis genomen. En waarom niet Amerika, dat geen edellieden rijk is zooals de landen der oude wereld, ziet telkens en telkens meer zijn rijke erfdochters weghalen door Europeesche Baronnen, Graven en Hertogen. Om nu het geld in het land te houden, denkt men in de Vereenigde Staten er over, adellijke titels voor geld verkrijgbaar te stellen. Een Vanderbilt zou dan b.v. voor een paar millioen dollars //Hertog van Virginië" kunien worden; een ander millionnair voor een millioen „Baron i an Pittsburg»/, „Markies van Philadelphia", enz. Interessante werkstaking. In de drukkerij der sociaal-democratische partij, te Berlijn, (Maurer en Dimmick) is eene werkstaking uitgebroken. Hoe is dat mogelijk? zal men vragen, die men- schen moesten toch op de eerste plaats hun zaak op dit gebied in orde hebben. Een moordaanslag. De heer Domenico Lepera, afdeelingschef aan het ministerie van binnen- landsche zaken te Home, begaf zich naar zijn bureau, toen beneden aan de trap van het mi nisterie, een ontslagen beambte, Luigi Bosco, hem twee dolksteken toebracht. Men heeft hier met een geval van persoonlijke wraakneming te doen. De toestand van den gewonde is zeer ernstig. Pokkenepidemie. Een te Galveston (Texas) aan gekomen stoomschip meldt, dat te Rio Janeiro eent schrikkelijke pokkenepidemie heerscht en dagelijks ongeveer 150 menschen omkomen. De ziekte nam bij het vertrek van het vaartuig zoo toe, dat de inwoners in een aan een paniek grenzenden toestand verkeerden. Een buitenkansje. De markiezin de Plaumartin, dezer dagen te Parijs overleden, heeft 50 000 frs. vermaakt aan het Parijsche doofstommen instituut en 4 millioen aan den gemeenteraad van Brussel, tot oprichting van een gesticht voor bejaarde lieden Dus geen frauduleus bankroet De familie Bingen zou volgens een bericht uit Genua met de schuldeischers der bekende firma Eratelli Bingen eene schikking aangaan, waarbij de familie afstand zou doen van het aandeel dat haar toe komt in een tegoed van 3,400,000 lire. Dat aandeel zou 300,000 lire bedragen. Voorts zou ten behoeve der schuldeischers afstand worden gedaan van 2500 lire rente, welke som de zeker stelling vormt van den bruidschat der vrouw van Gustav Bingen. De schikking zou echter slechts dan van kracht worden als uitgemaakt was dat de beschuldiging van frauduleus bankroet ongegrond was. Nog steeds wordt naar den moordenaar ge zocht. Nu meende men hem in Breda te heb ben gezien. Een man, die zich de baard en een sikje aldaar bij een barbier liet afscheren, bet kon niet anders, hij moest de moordenaar zijn. Hij had een ruigen jas aan, die aan den schouder was gelapt en een slappen hoed diep in de oogen. Hij had zwart poneyhaar en was donker van uitzicht. De geur, dien hij afgaf, deed denken aan iemand die in geen tijd van ondergoed heeft verwisseld en zijne houding was gejaagd, zoo dat hij aan een ander bezoeker,toen hij weg was, de opmerking ontlokte: die heeft zeker wat op zijn lever. Toen hem de baard geschoren was, vroeg hij met zachte stem: //Wat kost hier het haarknip pen?// en na antwoord bekomen te hebben, liet hij zich ook het haar kort afknippen. Het signalement van den vermoedelijken moor denaar van het knaapje uit Botterdam kwam te zeer overeen met dat van dezen man, dan dat de bediende van den barbier Govers, die hem geschoren had, der justitie daarvan niet in ken nis stelde. Maar de verdachte was niet meer te vinden en de barbiersbediende ging vergezeld van een marechaussee Daar de begrafenis van het arme slachtofter te Botterdam. Men kon het niet we ten, de verdachte kon daarbij ook aanwezig zijn. Teleurgesteld reisden barbiersbediende en ma rechaussee naar Breda terug. Met den bekenden zwager van Hoogsteden, Van Berkel, geconfronteerd, kon de barbiersbe diende constateereD, dat zijn man met van Ber kel niets gemeens had. Volgens anderen is de verdachte die zich in Breda had laten opknappen, later in de om streken gezien, waar hij den weg vroeg maar hetUlvenhoutsche bosch. Uit Den Helder werd door den inspecteur Muntinga naar Botterdam gebracht eene juffrouw, die inl.chtingen omtrent de moordenaar meende te kunnen geven. Ook een veldwachter uit Dordrecht bracht een verdacht persoon aan. Hoogstrden en zijne vrouw zijn opnieuw door den hoofdcommissaris van politie in verhoor ge- uomen. Meer en meer wint het vermoeden veld, dat het lijk van den knaap ontkleed gebracht is naar de plaats waar het gevonden werd en waar het geheel schoon ls.g. Nog altijd is van de kleeding van den knaap geen spoor ontdekt. De verdachte W. Van Berkel is gisteren, na een langdurig verhoor, in overleg met den Eech- tercommissans, den heer Mr. J. H. Van Meurs en den officier van Justitie, naar de strafge vangenis aan den Noordsingel te Botterdam overgebracht. Hem is toegestaan afschrift van de verklaringen, door hem aan den hoofdcom missaris afgelegd, te nemen. Gisteren namiddag hield hij zich daarmede onledig. Hij is zeer kalm. De verdachte man, die te Amsterdam intrek nam bij eene julfrouw die zich Van Dijk tee- kende in een brief, dien hij naar Antwerpen schreet, is gevonden, doch gebleken de moor denaar van den ongelukkigen knaap niet te zijn. Hoe het ook zij, 't is te hopen, dat men den dader spoedig moge vinden, 't Zou anders den schijn hebben dat hier in Nederland de moordenaars vrij spel hebben. Naar eene heele reeks moordenaars wordt al gezocht. En niets gevonden. In de Fransche bazar te Botterdam is een 23-jarig jongmensch gesnapt. Hij stal eenige luxe-artikelen. In ons land heeft men in den laatsten tijd veel last van een soort volkje dat van over de grenzen komt en hier op roof uitgaat. Zoo kwa men dezer dagen bij den tapper en winkelier Kloosterboer te Kolmschate, vijf Duitschers binnen. Twee hunner vroeger om brood en de anderen gingen de tapperij binnen. Toen zij vertrokken waren, vermiste de tapper zijn zil veren horloge met ketting. Hij gaf dat aan bij de marechaussees te Deventer, die er in slaagden genoemde personen onder Twelloo aan te hou den. Zij bekendeD den diefstal gepleegd en het horloge met ketting weggeworpen te hebben. Beide voorwerpen werden op den Twellooschen dijk teruggevonden. De Duitschers werden geboeid naar Zutphen gebracht, alwaar zij ter beschikking van den Officier van Justitie werden gesteld. Op de Nieuwmarkt te Amsterdam is in den winkel van den heer Wessels, antiquair, een brutale inbraak gepleegd. Een particulier nacht waker Steenbergen genaamd, zag Zaterdag-ochtend een 5-tal personen uit den winkel komen met allerlei voorwerpen en daarbij eene pendule van ongeveer f 400 waarde. Toen de waker bij hen kwam, smeten de schavuiten die pendule voor zijn voeten stuk. Hij vervolgde de dieven en werd daarbij geholpen door een agent, doch het mocht hen niet gelukken de kerels in te halen. Maandag zijn twee dezer heeren op het politie bureau door den nachtwaker herkend, en is ge bleken dat men in hen een paar goede kennissen van de politie heeft gepakt, die nog heel wat meer op hun kerfstok hebben. Over de trein-aiefstallen deelt het Handels blad van Antwerpen het navolgende mede: //Sedert lang bemerkte men op den trein, die met de Engelsche post ten 5 ure 35 's morgens uit Brussel naar Ostende vertrekt, diefstallen van gechargeerde brieven. Alle pogingen om de dieven te ontdekken, bleven vruchteloos. Niettemin wogen er zware vermoedens op eenen besteller, Naniot genaamd, woonachtig te Schaer- beek. //Den 28 November laatstleden minste men alweer vijf postaal orders. De lijst der ontvreem de waarden werd aan de politie en aan de wisselagenten bekend gemaakt. Dit leidde tot goeden uitslag, want Zondag ontving de wissel agent Z het bezoek van gezegden Naniot, die bij hem een of meer der ontvreemde stukken te koop kwam aanbieden. M. Z zocht tijd te winnen, en verwittigde de politie, die Naniot aanhield. „De aangehoudene loochent. Men heeft huis zoeking in zijne woning gedaan, doch men zoekt verder, daar hij ongetwijfeld meêplichtigen heeft. //De diefstallen bedragen meer dan 100.000 fr.// Twee schippers waren visschende op den Ou den IJsel bij Doesburg. Zij kwamen te dicht met hun vaartu'g in de nabijheid der stuw, met het gevolg dat het bootje kantelde door den hevigen stroom. De oudste werd met moeite gered; de jongste verdween in de diepte. Zijn lijk werd gistermiddag opgehaald. Onder de gemeente Meerssen (L) is uit de Geul het lijk opgehaald van vrouw S. uit Houthem. Zij moet bij ongeluk te water zijn ge raakt. De zoon eener weduwe te Ureterp, die eenige maanden in Pruisen gewerkt bad, is op zijn terugreis naar huis op het Bergumermeer overboord gevallen en verdronken. Het lijk heeft men nog niet gevonden. De groote boerenhofstede van den landbou wer De Yries te Smilde is afgebrand. Bij dezen brand is omgekomen een familielid, aldaar ge logeerd. De knecht heeft ernstige brandwonden gekregen. Al het koren en hooi is in de vlammen op gegaan. Ook zijn drie paarden en vier koeien omgekomen. Te Osch (N.-Bris Zondag-avond de boer derij van de weduwe Tielemans, op Kortvoort, in de nabijheid van de spoorlijn, geheel afge brand, waarbij vier runderen zijn omgekomen. De brandweer, welke spoedig op het terrein verschenen was, kon slechts de belendende per- ceelen beveiligen. Kwade geruchten groeien gemakkelijk en snel. Slechte menschen weten ze het best op onvrucht- baren bodem tot weligen wasdom te brengen. De zekerste weg tot het geluk is anderen ge lukkig te maken. O, begreep men dit. Het geduld is de sleutel der vreugde. Johan liep er in. H e e r (brommend): //Wat vermindert mijn wijn toch snel! Zóóveel drink ik er toch niet van! (roepend): Johan!" //Mijnheer?// //Johan, daar is me nu een ellendig ding overkomen. Ik zou graag een flesch wijn hebben en ben den sleutel van den kelder verloren»/. Johan (gedienstig): O, mijnheer, dat is niets, De flesschen Bordeaux zijn heel gemak kelijk door het latwerk heen te trekken.// Vertrouwelijk. Pianostemmer. Me vrouw Willins heeft mc opgedragen uw piano te herstellen. M ij n h e e r Willins. Wat scheelt er aan? S t e m m er. Er zijn drie snaren gesprongen. M ij n heer Willins (vertrouwelijk). Hier is een rijksdaalder, laat de rest ook springen. Een taaie biefstuk! K e 11 n e r. Een glas bier, meneer? Gast. Ja, maar eerst moet ik met dezen biefstuk klaar zijn. Eerst het werk, dan het ge noegen, dat weet je. Het afscheid. Wel mijn beste meid waarom huil je zoo? Och, mijn vrijer heeft geloot en nu moet hij gaan dienen. Nu, dan komt hij toch weer terug. Och, jawel mijnheer. Maar wij hebben toch maar afscheid genomen, want ik zal in dien tijd wel met een ander getrouwd zijn. HAABLEM. Het Museum van Kunstnijrer- heid alhier, werd gedurende de maand Novem ber door 559 personen bezocht. Onder de timmerlieden en metselaars, leden van //Patrimonium// hier ter stede, heerscht we der eenige beweging. Zij zullen a. s. Vrijdag avond bijeenkomen in //Volksbelang// ter bespre king van de vraag: //Is loonsverhooging voor timmerlieden noodig? Zoo ja, welke pogingen moeten aangewend worden om daartoe te ko men?// Door het op hol gaan van een paard gespan nen voor een wagen, eigenaar Schornagel, geraakte het dier met wagen én al in den Kam persingel. Door een aantal mannen op het droge gebracht, had men gelukkig geen ongelukken te constateeren. De politie heeft een 22jarigen idioot aange houden omdat hij zich schuldig had gemaakt aan diefstal van duiven door middel van overklim- ming eener schutting van een bewoond erf aan de Dijk straat. In de hier ter stede bestaande //Particulieren Arbeidsraad// zal Mr. H. Ph. de Kanter het wetsvoorstel omtrent de Kamers van Arbeid in eene openbare bijeenkomst behandelen. Deze bij eenkomst zal gehouden worden op Woensdag 11 December e. k. BUH.GERI.IJ.KE STAND. ONDERTROUWD 4 Dec.A. Smit en J. E. Wijk huizen. GETROUWD 4 Dec.H. de Groot en A. J. de Bruin. J. Moerkerken en M. Meier. C. Hak cn J. Schaafsma. - Th. G. Veen en M. v. d. Veldt. G. Bekooy en II. M Barendse. BEVALLEN1—3 Dec.J. C. Westerman.-Kooi- mans, d. E. Jacobs-Schornagel, z. S. W. v. d. Broek Reuter, d. C. A. v. Bemmelen-v. Buchem, z. J. Wensing-Rees, d. J. C Bindels-Schoots, z. OVERLEDEN 1—3 Dec G. W. Bom, 9 m. M. Capiteyn, 78 j. H. Bergman, 29 d. E. v. Ber- kum, 7 m. G. L. ten Hoope, 40 j. Afloop der veiling gehouden in het Verkoop- lokaal *De Gouden Leeuw* op Woens dag 4 December 1895. 1. Een huismanswoning liggende onder de gem. Haarlemmer! en Spaarnw. 2. Een perceel wei- of hooiland liggende alsvoren. 3. Een perceel als- voren, achter het voorgaande. 4. Een perceel idem. gelegen als voren. 5. Een perceel alsvoren, achter het voorgaande. De perceelen van 1 tot 5 gecomb. II. Vriesekoop, f 13.150. 6. Een perceel tuingrond gelegen alsvoren, L. G. Prins qq, f 550. De handel van het vee in de Noordelijke provin ciën van ons land, vooral in de provincie Friesland is deze week iets vlugger dan de vorige, waardoor de prijzen een weinig stegenzij wisselden van 25 tot 30 ets. Als oorzaak dezer rijzing beschouwt men den afnemenden aanvoer, daar verreweg de meeste wei- ders de vette koeien van de hand hebben gedaan. In kalve- en melke-koeien ook levendiger handel, daar Frankrijk en Holland hij voortduring meer trekken; de prijzen der kalve-koeien zijn f 110 ïi f220, die der melke-koeien f100 a f 185. Uit Frank rijk komt hoe langer hoe meer vraag naar jong vee eerste qualiteit. In vaarzen en pinken vlugger, omdat de vraag het aanbod vrij wat overtrof; vaarzen f100 a 165, pin ken f 60 a f 130. In graskalveren weinig verandering, meer achter uit dan vooruitg. prijzen f40 a f75; in vette kalveren beter en daardoor stijgende prijzen, f13 a f22. Ook in stieren meer leven door de grootere vraag uit Hollandde prijzen wisselen, 22, 26 ets. In vette schapen tamelijke handel, prijzen f13 ii f29, in zuiglammeren minder vlug door afnemende vraag, prijzen f8 a f18, naar melke schapen zeer veel vraag voor den aanfok. f 12 a 26. Vooral de keuterboeren en de arbeiders, die daarvoor 't geld en hooi hebben, koopen melke schapen. In vette er. magere varkens en biggen blijft het ongehoord stil; er is bijna geen handel in. Vette varkens (ruig) 14, 15 ets, magere dito f 8, f 23, vette biggen (ruig) 13, 14 ets., 6-weeksche biggen 65 ets. per week. Bij het agentschap vande BelgischeStaatsspoor- wegen te Rozendaal is uit Brussel het volgend diensttelegram ontvangen «De invoer van vee in België is toegestaan langs Esschen op Maandag en IVoensdag, doch niet, zoo als de Nederlandsche Staatscourant heeftvermeld, op Zondag en Woensdag.» Het H. College van Kardinalen bestaat thans uit 33 Italianen en 32 niet-Italianen. Het getal dezer laatsten is in de laatste halve eeuw. d. w. z. sinds het tijdstip dat Pius IX aan de regeering kwam, steeds gerezen. In het Jaar 1828 vond men onder 54 kardinalen slechts 11 en in 1836 onder 58 kardinalen slechts 8 en tien jaren later, bij de verkiezing van Pius IX onder 61 kardinalen slechts 9 niet-Italianen. Vier jaren later steeg hun getal tot 16, in 1860 tot 18 en in 1878, bij den dood van Pius IX, waren 24 van de 64 kardinalen geen Italianen. Amsterdam, 4 Dec. Ter veemarkt van heden waren aangevoerdrund. 1ste qual. c. 2dequal. c. 3e qual. c.; 186 vette kalveren, 1ste qual, 80 ac. 2de qual. 60 c. per kilo, graskalveren 17 nuchtere kalveren f9. a 11, schapen, lammeren, 276 vette varkens, 28 a 32 c. per kilo biggen, paarden f purmerend, 3 Dec. Kaas. Aangevoerd 193 stapels kleine, prijs f2850 per 50 KG.; middelbate 3 prijs f 28.50; commissie prijsf bodegrave, 3 Dec. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd: 138 wagens, te zamen 7913 stuks wegende pl.m. 13894 kilo, prijs le soort Goudsche 24 a 271/2 zwaardere fa 2e soort 21i/2a 23hieronderwagens Derby kaas, prijs le soort f 24a2e soort fa wagens Edammerkaas, prijs le soort f 29a 2e f24a 251/2 commissie fwagens Leidsche kaas, f het schippond. Handel matig. Schiedam, 4 Dec.. Moutwijn per HL. zonder de bel. f 9.5Ó. Jenever id.f 14 Amst. proef id. f 15,25 Spoeling per Ketelbeurs 11,60 Spoelingcommissie f f Beursnoteering Branders- bond enz. f af Rotterdam, 3 Dec. Op de veemarkt waren aangevoerd: 80 paarden, veulen, ezels, 700 vette runderen, 1308magere dito, 459vette en grai- kalveren, 117nuchtere kalveren, 6 schapen of lam meren, 6 varkens, 177 biggen1 bokken. Koeien le qual. 68 c., 2e qual. 62 c., 3e qual. 54 c,. ossen le qual. 68 c., 2e qual. 60 c., 3e qual. 54 stieren le qual. 62 c., 2e qual. 56 c., 3e qual. c. kalveren le qual. 87 c., 2e qual. 77 c., 3e qual. 70 c. Melkkoeien f 170 a 240, kalfkoeien f160 a 260 stieren f 70 a 190, graskalveren f30 a 70 pinken fa vaarzen f 75 a 180, alle mager vee; paar den f 40 a 1C0. Op de botermarkt werden aangevoerd 56/8 en 73/16 ton, en 690 stukken a i/2 kilo; prijs le qual. 60 2e qual. f 56, 3e qual. f 52 per l/2 kilo 60 a 70 Eerste qualiteit vette runderen blijven gezocht; andere qualiteiten flauwer. Vette stieren tot flinke prijzen gezocht voor het buitenland. Handel in kalveren flauw. Amsterdam 4 December 1895. Prijzen der onderstaande effecten genoteerd pCt. de koers PORTUGAL RUSLAND SPANJE TURKIJE EGYPTE NEDERLAND Certif. Werk Schuld 2i/2 927/g 3 31 /2 HONGARIJE Obl. Goudleening 5 id 1881/1893 5 ITALIË Obl.Pausel. Leen. 1860-64 5 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 5 zilver 1868 5 O buitenl. 1853-84. 3 hij Hope Comp 1889/90 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 in goud 1884 5 Obl Perpet. schuld. 1881 binnenl. (Perpetueele 4 O. Alg. Schuld '65 Serie D 5 '69 C 6 Obl. Leening 18764 N.-AMERIKA Obl. Vereen. Staten 1876 4 1877 4 COLUMBIA Obligatien43/4 VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald4 OOSTENRIJK Aand. O. H. Bdivid. NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. M. tot Expl. St.Spw. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 4i/2 »1875/80gest.5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl. 3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 4i/2 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Grias. Obl5 Kursk Chark. Obl. 4 Moskou-Brest Aand 3 ld. Jaroslow. Obl. Aand. 5 Aandeelen Spdivid. Chicago N.W.Cert.Aand. N.YorkLake Erie W. S. A. Illinois Cert. Aand Miss Kan.Texas Obl. Cert. 7 ITALIË RUSLAND RUMENIE AMERIKA 100ï/g 1003/g 100 101 88i/4 837/g 833/16 245/16 967/g 100S/g 104 ®l"/s 531/8 19H/J6 203/g 103i/2 157/g 421/4 413/4 145 1095/, 951/0 277/IS 191 108 635/i6 537,'l6 985/g 625)8 10013/16 713,4 1031)4 1431/4 96 1313/ig NEDERLAND Loten Amsterdam f 100 2 1 Rotterdam 3 GemeenteCrediet3 Stad Antw. 1887 BELGIE 4 5 5 5 OOSTENRIJK Staatsl. 1854 1860 1864 RUSLAND 1864 1 866 Prolongatie 3 pet COUPONNOTEEBING volgens opgave van deCoupon-makelaar. Oostenrijk papier f20.971/2 Russ. Goud.Roeb. fl,901/o 1121/2 1085/g 1055/, IO31/4 124 l*47/8 166 1771/2 153 zilver »20.97i/2 Diversen in »11.52i/2 dito mei affidavit»11.92i/2 Portugeesche Fransche «47.60 Belgische «47.60 Div. Rijksmark. »58.85 Hamb. Rusl. 1.21l/2 dito Zilv.Roeb. l,27i/o uito Pap. dito Pool.p.ZilverRoeb.» Sp. Buitenl. Frs. 47,60 id. Binnenl.Piast. 1,80 Amer. Goud.Doll.» 2.46 Mexicaansche De Jodenvervolging schijnt in Hongarjjë, waar zij langzamerhand zich een onbeperkte macht hebben verworven, een aanvang te nemen Te Fertö-Szent-Miklos zijn de Christenen in opstand tegen de Joden gekomen. In een joodsche volks gaarkeuken werd alles kort en klein geslagen, daarna trok de troep door de stad, bij de joden de vensterruiten inwerpend. Ook moet men bij een dezer huizen naar binnen geschoten hebben, BERLIJN, 4 December. De Rijksdag heeft tot eerste ondervoorzitter herkozen Schmidt, afgè- vaardigde van Elberfeld, met 169 van de 290 uitgebrachte stemmen. 107 stembriefjes waren blanco. Tot tweede ondervoorzitter is herkozen Spahn, met 170 van de 270 stemmen, 96 brief jes waren niet ingevuld.De gekozenen aanvaar den onder dankbetuiging de benoeming; Maandag komt de begrooting aan de orde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3