MARKTBERICHTEN Laatste Berichten. Diefstallen. Ongelukken. Voor geest en hart. Allerlei. Een 50-jarig jubilé. fiistr ën 3eheer Mëngêlbëïg EëïSflni voortreffelijke executanten een woord van oprech te hulde. Kerknieuws. Veeziekten. het bericht voorkomend in het Botterd. Nieuws blad, le Blad, van 11 Dec. jl. Daarin wordt op weinig bedekte wijze te ken nen gegeven, dat ik zelf den moord op mijn kind gepleegd zou hebben, of althans medeplich tig aan die misdaad zou zijn, ten einde mij te verrijken met het hem toekomende deel uit de nalatenschap zijner moeder. Die berichten, in bijgaande couranten ge publiceerd, en maar al te gretig door een groot aantal lezers als waarheid aangenomen, kunnen niet anders dan mijne eer en mijnen goeden naam benadeelen. Ik heb trouwens gegronde vermoe dens, dat ik de gevolgen daarvan reeds heb on dervonden. Drie gezinnen, die bij mij in de bus waren, hebben hunne contributie opgezegd, zon der opgave van redenen. Ik heb derhalve de eer U Ed. Achtbare be leefd te verzoeken de directiën dier betrokken dagbladen te vervolgen wegens hoon en laster in openbaar geschrift. Hoogachtend, U Ed. Achtbare Dienstw. A. E. HOOGSTEDEN. Gisteren-nacht is voor twee a driehonderd gul den in de Van Speijkstraat te 's Gravenhage, aan uurwerken, dasspelden, en andere kleinoo- diën gestolen. De dieven hadden het slim over legd, want toen de winkelier op het hooren van verdacht geritsel was opgestaan en door den win kel op straat wilde gaan, kon hij de deur niet openkrijgen. De dieven hadden van buiten den deurknop met een touw vastgebonden aan de huisbel. Intusschen waren zij nog bezigde spie gelruiten in te drukken en uit te snijden, en terwijl de bewoner te vergeefs trachtte de deur te openen, haalden zij alles weg wat van de winkeluitstalling onder hun bereik lag. Toen de winkelier eindelijk de deur had kunnen openen, waren de roovers verdwenen, en toen hij met een agent, dien hij een paar straten verder aan trof, ging zoeken, was er van [hen geen spoor meer te vinden. Een zonderlinge diefstal werd dezer dagen te Breda gepleegd. Zekere vrouw V. D. stal daar een jas en liet zich voor dien diefstal ar resteeren, om van haar echtvriend te ontkomen Zij verkoos een plaatsje in de gevangenis. Te Amersfoort is op drie verschillende plaatsen ingebroken In de fabriek van Amers foortsch wit goed, van de firma Gebr. Visser, zijn eenige kasten opengebroken, benevens de i brandkast opengesloten met den gevonden sleu tel, en is daaruit f80 ontvreemd. In de fabriek van Smirnatapijten van de firma Garjeanne Co. zijn alle deuren en kasten opengebroken en is een bedrag van f38 gestolen. En in een steenkolenmagazijn van de firma Yan Sweden Co. is de lessenaar opengebroken en de inhoud ongeveer f6 daaruit ontvreemd. De daders naar wie de politie ijverig zoekt, zjjn nog onbekend. Te Leiden is gisteren-ochtend uit de Zijlsin- gelgracht opgehaald het lijk van zekeren Den Br., broodslijter, wonende in de Haverzaklaan. De ongelukkige, gehuwd en huisvader, had gis teren-avond de echtelijke woning verlaten, ten einde een bezoek te brengen aan zijn aan d'n Heerensingel wonenden broeder. Vandaar huis waarts willende keeren, is de man waarschijn lijk door de duisternis misleid te water geraakt. Een 25-jarig matroos van het Engelsch- stoomschip Acme te Dordrecht, is eergisteren avond bij het naar boord gaan te water geval len en verdronken. Men schrijft het ongeluk toe aan misbruik van sterken drank. Door de duisternis misleid liep gisteren v.d.B. wonende te Oegstgeest, onderZoetewoude te water; zijn lijk werd opgehaald. Van de onder Veere op den Roompot ge- stranden vischkotter te Lowestoft tehuis be- hoorende, zijn twee lijken aangespoeld men vreest, daar zoo'n vaartuig gewoonlijk met vijf koppen bemand is, nog drie menschen zijn omgekomen. Eergisteren-avond had een marinier le klasse het ongeluk vlak bij den Kattenburgerbrug, aan de zijde van het Zeemanshuis,in de Nieuwe Vaart te vallen. Hij werd spoedig op deu wal gehaald, maar de pogingen om hem bij te brengen bleven vruchteloos. Het lijk is naar het hospitaal vervoerd. Te Loon-op-Zand (N.-Br.) wilde gisteren de 24-jarige Herman Kokken met den stoomtram welke reeds reeds in gang was, naar Kaatsheu vel vertrekken, doch stapte mis, zoodat hij onder den tram geraakte en drie wagens hem over het lichaam reden. De ongelukkige is enkele uren daarna, aan de gevolgen bezweken. Groote geschillen komen gewoonlijk aan het licht, waar kleine oneenigheden niet tijdig ge noeg worden gesust. Zelfbeheerschen vormt de flinkste karakters en de tevredenste menschen. Als liefde verandert in haat. Dan is het duivelsch kwaad. Gesnapt. Een ervaren telegraaf inspecteur Was op inspectie. Hij kwam op een kantoor en begon een praatje met den telegrafist van dienst De ambtenaar werd opgebeld. Het bericht, dat bjj opnam luidde: De inspecteur zit op de lijn en zal zijn neus Wel ergens in steken. Pas op. De telegrafist keek wanhopig, want de inspec teur had natuurlijkook gehoord nu wat er ge seind was Dat bleek ook aan den waarschu wenden vriend want zelf aan het toestel plaats lemende seinde de inspecteur terug: Te laat. Hij beeft er zijn neus al in gestoken//. Uitvlucht. Je houdt reeds twee jaar//uitver koop wegens sterfgeval. Ik kan mijn vrouw ook niet vergetenl Bijzonder sleohte biefstuk. In een restaurant te Parijs beklaagde een klant zich bitter over de magerheid en taaiheid van de biefstuk die hij besteld had. //Dat vlecsch zal wel een aapjes-paard zijn?// vroeg hij aan den bediende. Deze schudde bedenkelijk het hoofd. „Dar. is het van een renpaard?// Nogmaals een bedenkelijk neenschudden. //Dus nog erger waar is het vleesch dan van' //Van een rijwiel//, zeide de bediende. STEDELIJK NIEUWS. HAARLEM. Een zeer achtenswaardig en verdienstelijk man de heer Dr. S. Posthuma voorheen hier ter stede,en sedert kort in den Haar lemmerhout onder Heemstede woonachtig, is overleden. Onder algemeene deelneming werd zijn stoffelijk overschot heden alhier ter aarde besteld. De Overledene stond in hoog aanzien. Hij bewoog zich als geneeskundige en humaan man op verschillend terrein. Buiten zijn genees kundige practijk was Dr. Posthuma, president commissaris van de oprichting en exploitatie der Staal waterbron. Hij was geboren te Dronrijp 29 Juni 1838 en promoveerde te Leiden 23 Juni 1863. De firma Segair, Kromberg en Comp. aan de Ged. Oudegracht heeft opnieuw een groote uitbreiding gegeven aan haar brood- en koekbakkerijTwee dubbele ovens en een roggebroodsoven werden bijgebouwd. Hoog in de lucht verheft zich nu de fabrieksschoorsteen ge bouwd door de firma Canay, Herfkensfc Co. te Venlo. De heete luchtovens zijn gemaakt door den heer M. J. D o e s e 1 i n g te Amsterdam. De bakkerij, magazijnen, meelzolders in een woord de geheele inrich ing heeft een nieuwe uitbreiding ondergaan naar de eischen des tijds, en in alles wat kan bijdragen tot een zindelijk en doelmatig beheer. Wij lezen in de Haarlemsche bladen //Op 20 Februari, e. k. zal het een kwarteeuw zijn geleden, dat de heer N. H. Andriessen zich hier als muziekonderwijzer vestigde. Naar men verneemt bestaat het voorneman tegen dat tijdstip door de liedertafels Caecilian te Amster dam ea Crescendo alhier, alsmede door het R.- K. Gemengd Koor „Jan AlbertBa n,(/ wel ke drie Vereenigingen alle onder directie staan van den feestvierende, een gezamelijk feestcon- cert te doen geven.// Volgens verklaring van den heer Andries sen isj dit bericht onwaar. Bij ZEd. en het Bestuur van Crescendozoo ook bij het bestuur van //Jan Albert Ban//, bestaat geen plan tot het geven van dit feestconcert. De cadets-korporaal van het 3de studiejaar van de Militaire school alhier, zijn gisteren be vorderd tot sergeant. Gisteren-avond omstreeks 4Vs uur is in de tapperij van J. J. B e r k e n k a m p in de Doel- straat brand ontstaan. De bovenwoning is geheel uitgebrand. De brand werd door den slangen- wagen der politie en spuit 10 gebluscht. De heer J. C. van der Grijp van 's Gra venhage zal hier ter stede op Tweeden Kerstdag avond een voordracht komen houden, ten voor- deele van //de V/reeniging van Gepens. Onder officieren en minderen en hunne weduwen.// In verschillende wedstrijden voorennst en luim werd de heer Van der Grijp bekroond. Wij wenschen met het oog op het goede doel, hem een goed succes In de groote zaal der 8oc. //De Kroon// trad gisteren-avond de heer G. E. L. H ij m a n s voor een talrijk publiek als spreker op. Zijn onderwerp wa3wat verdient bij lichtgas de voorkeur, gemeentelijke exploitatie of concessie Hij besprak het vóór en tegen, maar conclu deerde ten slotte, dat gemeente-exploitatie de voorkeur verdiende in het belang der burgerij. Hij was te rade gegaan in andere steden, en bewees met cijfers,dat de gasfabrieken der Imperial Continental Gasassociationfe hooge winsten maken en het gas, cokes, enz. te hoog in prijs ho uden. Aan het debat nam deel, de heer Brendera B r a n d i s, die het een raadsel oo deelde, dat een gemeente cokes zou kunnen leveren beneden den marktp rijs Een gemeente als exploitante kan toch niet optreden als philanthroop. De he r Hij mans toonde met cijfers aan, dat overal waar de gemeente exploiteert, de cokes goedkooper is dan daar waar een concessionaris het heft in handen heeft. Dit gaf de Directeur der Haarlemsche gasfabriek niet toe.Overal zei hij, zoekt men de hoogste prijzen te maken. Juist, zei de heer H ij m a n s, zoo gaat het bij concessionarissen. Hier b v. kan een brand- stoffenhandelaar geen cokes aan de fabriek krij gen, als hij het waagt te verkoopen tegen een lageren prijs dan de fabriek heeft vastgesteld. (Applaus.) Daardoor wordt de cokesprijs hier onnoodig te hoog gehouden. Door de vergadering werd aangenomen le. dat de levering van gas bij gemeentelijke exploitatie altijd plaats kan hebben tot den laagsten prijs, en dat bij concessie de gasprijs vast ligt. 2e. dat de prijs der coces lager zal zijn. 3e. de gemeenten profiteeren van de nieuwste uitvindingen terwijl die baten bij concessie ten goede komen aan de consessionaris 4e, Dat bij gemeentelijke exploitatie gehandeld wordt in het belang van alle ingezetenen. 5e. dat eene concessie een monopolie is, en als zoodanig de verbeteringen in den weg staat. 6e. dat met de tijden de behoeften veranderen en een gascontract van heden niet goed meer kan zijn over 20 of 30 jaar. De heer Dr. Mulder die de leiding der ver gadering had, deed nog eenige mededeelingen over de werkzaamheden van Burgerplicht waar van ook deze bijeenkomst was uitgegaan en be dankte den Spreker voor zijn bestudeerd onder werp en voordracht. In het Gesticht der Zusterschool aan het Spaarne wordt heden het 50-jarig bestaan herdacht dezer inrichting,waaraan eenige dagen na de stich ting destijds een school voor jeugdige kinderen en een meisjesschool werd opgericht. Geen uiterlijke feestvreugde kenmerkt dit ju - bilé.dat heden gevierd wordt binnen de stille kloos termuren. Ii eenvoud herdenken de 37 Zusters van Liefde, haar gouden feest. In de huiskapel heeft de herder der parochie, de hoogeerw. heer P.J. Thunnissen, dezen morgen te 8 uur een zingende H. Mis opgedragen, terwijl de Zusters in stille aanbidding, reeds in den vroegen mor gen daarmede begonnen, den Gever van alle goeds hare hulde hrengen en in dankbare herinnering gelieden storten voor hare weldoeners. Ofschoon buiten de kloostermuren de plech tigheden van daarbinnen zich niet in feestelijk heden openbaren, vonden zij toch weerklank in de harten der schoolkinderen. De leerlingen hebben dan ook van hun feest vreugde doen blijken door prachtige geschenken hunne Overste aan te bieden. Van de oud-leerlin gen ontvingen de Zusters een paarsch Kazuifel en van de tegenwoordige leerlingen twee cande- labers van wit marmer met verguld lofwerk. Nog ontvingen de Zusters een som geld, zes altaar kandelaars van verguld metaal en een allerprach tigst altaartapijt met looper, alles ten dienste voor de Kapel, die met bloemen en groen is versierd; zoo ook is het beeld van de H. Veronica- Juliani, de patrones van het Gesticht in bloemen- tooi gezet. In de afgeloopen 50 jaren heeft de Zuster school vele moeilijkheden doorleeft, vooral in den beginne had zij met zeer zware tegenkanting te kampen, maar Zuster A sis ia, in de wereld genoemd mej. E. Westerwoud t, met de moeder-overste Maria J o z e f, uit het St. Ber nard usgesticht, te Amsterdam en zusterM a t h e a, thans nog in haar gezegenden werkkring te Moergestel, destijds naar Haarlem gezonden uit het Moederhuis der Zusters van Liefde der Congregatie van Onze-Lieve-Vrouw, Moeder van Barmhartigheid te Tilburg, welke stichting reeds haar 63 jarig bestaan kan herdenken, wis ten alle moeielijkheden te overwinnen Dit drietal Zusters hebben de fondamenten gelegd van het Gesticht, dat zich thans in bloei mag verheugen. Zij hebben gebeden en gewerkt, en zij die later kwamen hebben dat werk voltooid, zoodat nu op de scholen der zusters 1350 kin deren uit alle standen der Maatschappij er eene zorgvuldige opvoeding zoover dat kan en een christelijk onderwijs ontvangen. De inwoners van Haarlem mogen de Zusters dankbaar zijn, voor het opofferend liefdewerk dat zij beoefenen, want in stilte leven de Zusters daar voort, voor God en de kinderen aan hunne zorgen toevertrouwd. Zij geven onderwijs in de talen en andere wetenschappen, ja, in alles wat tot eene fatsoenlijke en Christelijke opvoeding van meisjes, zoowel uit den gegoeden stand, als voor de met minder aardsche goederen bedeelde kinderen noodig is. Wanneer wij op dezen gouden Feestdag de Zusters aan het Spaarne, ook onze hulde brengen voor al de moeite en zorgen die zij zich getroosten in het belang van de opvoeding der kinderen in onze Spaarnestad en ook van kinderen daar buiten woonachtig, dan doen wij dat met Gods besten zegen af te smeeken over hun werk. Wij weten, dat de nederige Zusters ons luid hulde betoon niet verlangen, maar wij brengen het hun toch op het gouden feest van heden, in het vervullen van onzen plicht. Wij wenschen de Zusters aan het Spaarne en in het bijzonder de Overste, de eerw. zuster MariaPancrace, een opgewekt ad muitos annos toe. Kunstnieuws. De Haarlemsche Bachveree- niging heeft haar talrijk ledental Dinsdag-avond een buitengewoon mooi concert kunnen aanbie den. Zoowel de daarbij medewerkende solisten, mejuffrouw Helen Jordan uit Berlijn en de heer Willy Burmester uit Weimar als het orkest uit het Concertgebouw te Amster dam vonden er gelegenheid op kunstgebied hun schoonste gaven te ontwikkelen. Vooral de heer Burmester, de nog jeugdige violist, die in korten tijd zich een gevierden naam heeft ver worven, mocht het gelukken de toehoorders door zijn heerlijk spel in verrukking te brengen. Met bewonderenswaardige technische volkomenheid en niet minder treffende uitdrukking bracht hij zijn belangrijk programma ten gehoore. Ongetwijfeld kan deze kunstenaar zich nu reeds in vele opzichten meten met de solisten van naam, welke gewoon zijn in de concertzalen te schitteren. Met zijn voortreffelijk spel kennis te hebben mogen maken, mocht een hoog muzikaal genot heeten, waarvoor wij heeren directeuren van de Bachvereeniging erkentelijk zijn. Voor Mejuffrouw Jordan was het geen ge makkelijke taak, zich naast den jongen muzika le j held te handhaven. Hare kunst is minder schitterend en in harenf aard heel wat soberder. Toen gelukte haar dat en wist zij door eene sympathieke voordracht en schoone stemmiddelen het publiek voor zich in te nemen. Het orkest, onder de leiding van den nieuwen directeur, Willem Mengelberg sloot zich in zijne verrichtingen waardig aan bij de voordrachten der solisten. De orkestrale nummers Ouverture, Sommernachtstraum, Voorspel uit Lohengrin en Eroica, reuzenwerk van des grooten meesters reuzengenie werden met groote eenheid, heer lijken klank en machtige expressie vertolkt. De orkestbegeleiding van het vioolconcert beviel ons uitstekend en kon aan het spel van den solist slechts ten goede komenin het Bachsche aria was zij mogelijk al te bescheidenden koste van menig schoon klank-effect. De heer Mengelberg heeft als leider van het Amsterdamsche orkest een goeden indruk gemaakt. Aan temperament en bezielende kracht ontbreekt het hem geenszins. Zijne muzikale be gaafdheden zijn blijkbaar van dien aard, dat de roem van het orkest bjj hem veilig gewaar borgd is. De stampvolle concertzaal, boven en beneden, was onverdeeld in aandacht en belangstelling voor al het schoone dat dit tweede Bachconcert opleverde. Voor de bijdrage van elk der uit voerenden mejuffrouw Jordan, de heer Bur; BUBGEBLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 17— 18 Dec.: J. Berkelbaeh v. d. Speukel en L.E.Klerk de Reus.A. W. J. Beil- schmidt en C. Schreinaers. W. A. v. d. Putten en A. de Vries. GETROUWD: 18 Dec.: A. Smit en J. E. Wijkhui- zer. J. J. Vredenburg en J. H. Rees. W. G.L. v. d. Schaar en II. Blankwater. BEVALLEN: 15—18 DecA. Ripke- Van Samson, d.A. C. v. Waard-Warning, z.C. Scbrander- Besseling, z.— M. C. Verbeek-v. Everdingen, z.— G. A.Jochems-Lamme, d.M. Bulters-v. fihoon, d. J.C. Geerlings-Toemen, z.C. Bossink-Radsma, d.— K. A. Watzema-Blom, z.I. Smal-Duivestein, d.— J. C. R. Voogt-Moolenaar, z. OVERLEDEN: 14 Dec.: J. Voet, 30 j.— 16 Dec.: A- Beelen-Gijsen, 62 j. Heden in den namiddag te 41/2 uur zal iadeMe- tropolitaankerk te Utrecht een verheven plechtigheid plaats hebben. Door de handen van Z.Excellentie Mgr. B. Lorenzelli, apostolisch internuntius te's Gra venhage, zal ingevolge machtiging van Z.Em den Kardinaal-prefect der Propaganda, aan Z.D. H. Mgr. H. Van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht, wor den uitgereikt, het door Z. H. den Paus, aan den Aartsbisschop in het laatst gehouden constitorie verleende H. Pallium, d. i. het teeken der Aartsbis schoppelijke macht. Z. D. H. Mgr. H. Van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan aan de pa rochie van de H. Walburgis te Arnhem deu weleerw. heer A. N. M. Meijer, tot kapelaan te Beltrum den wel eerw. heer A. Koen, tot kapelaan 'te Eibergen den weleerw. heer P. G. Van Rooijen en tot kapelaan aan da parochie van den H. Joannes den Dooper te Arnhem den weleerw. heer W. P. J. Muller. Z. D. H. Mgr. C. J. M. Bottemanne, bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot kapelaan te Am sterdam (H. Augustinus) den WEw. pater W. Wij- benga; tot kapelaan te Gouda (H. Jos:ph) den WEw pater H. P. M. van Schendel; en tot kapelaan te Rotterdam (H. Antonius van Padua) deu WEw. pa ter J. W. Geeve. Bij den veehouder M. W. van der Vlugt te Haar- lemmerliede is besmettelijke veeziekte (schapen- schurft) uitgebroken. Ter onderdrukking van het mond-en klauwzeer in het Pruisische Regeeringsdistrict Dusseldorp zijn aldaar alle vee- en varkensmarkten in dat district, met uitzondering van die voor vet vee, tot 2 Januari e. k. opgeheven. Behalve voor de slachtbank, mag dus geen rund vee worden aangevoerd. De boeren mogen het vee alleen drijven, zoover hun bedrijf dat noodzakelijk maakt. Varkens (vette) mogen niet gedreven, doch moeten gedragen of gereden worden De aanvoer van biggen of schottelingen is geheel verboden. haarlem, 18 December. Aangevoed stapels uitmakende kazen. Verkocht 59 stapels, uit makende 3137 kazen, wegende 12189 KG. Hoogste prijs per 50 KG. f 27,Laagste prijs per 50 KG. haarlem, 18 Dec. Ter veemarkt aagevoerd koeien, verkocht f af 35 nuchtere kalveren verkocht 35, f 8 a f13; 24 schapen ver kocht, 22 f 13 a f 23; lammeren verkocht—, f 5paarden 1 veulens fa Amsterdam, 18 Dec. Ter veemarkt van heden waren aangevoerdrund. 1ste qual. c. 2dequal. c. 3e qual. c.; 210 vette kalveren, 1ste qual, 80 a— c. 2de qual. 60 c. per kilo, graskalveren 37 nuchtere kalveren f 9. a 11, schapen, lammeren, 291 vette varkens, 31 a 34 c. per kilo biggen, paarden f purmerend, 17 Dec. Kaas. Aangevoerd 190 stapels kleine, prijs f29per 50 KG.; middeare 4 prijs f29.50; commissie prijsf Boter, aanvoer 13271/2 KG. prijsf 1.05a f 1.15 per KG. Runderen 389 f 50 a 66 per KG. stieren; 8 handel stug. Vette kalveren 96 f 0.65a f 0.85 pei KG. stug. Nuchtere dito 137 I 8.a f 20, stug. Vette varkens 471, f 0.27 a f 0.38 per KG. handel matig, magere dito 55 f 8.a f 12.stug; 275 biggen f3.a f 6,per stuk, matig; 3534 schapen enlammeren, prijshoudend handel stug; paar- denl7 veulens f a bodegrave, 17 Dec. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd: 146 wagens, te zamen 7107 stuks wegende pl.m. 29985 kilo, prijs le soort Goudsche 24 a 271/2 zwaardere fa 2e soort 2H/2a 23— hieronderwagens Derby kaas, prijs le soort f a2e soort fa wagens Edammerkaas, prijs le soort f 271/2 a 2e f 29a 251/2 commissie fwagens Leidsche kaas, f }aq schippond. Handel matig. Rotterdam, 17 Dec. Op de veemarkt waren aangevoerd: 94 paarden, veulen, ezels, 800 vette runderen, 1592magere dito, 428vette en gras kalveren, 80nuchtere kalveren, 22 schapen of lam meren, varkens, 114 biggen1 bokken. Koeien le qual. 68 c., 2e qual. 62 c., 3e qual. 56 ossen le qual. 68 c., 2e qual. 62 c., 3e qual. 56 c,.stieren le qual. 60 c., 2e qual. 52 c., 3e qual. c. kalveren le qual. 92 c., 2e qual. 85 c., 3e qual. 75 c. Melkkoeien f170 a 260, kalfkoeien f170 a 300 stieren f 70 a 200, graskalveren f30 a 70 pinken f a vaarzen f120 a 180, alle mager vee; paar den f40 a 90. Op de botermarkt werden aangevoerd 58/8 en 67/16 ton, en 690 stukken a l/2 kilo; prijs lequal. 54 2e qual. f 50, 3e qual. f 46 per i/? kilo 60 a 70 Vette runderen prijshoudend, met flinkcu kooplust voor het buitenland. Handel in dalveren vlug, met veel aankoop voor het buitenland. Kalfkoeien, versch gekalfde koeien en schotten duur verkocht; varekoeien en fokvee met vluggen handel. BRUSSEL, 18 December. Tengevolge van een heftige woordenwisseling tusschen den soeialis- tischen afgevaardigde Dofnet en generaal Bras- sine, Minister van oorlog, zijn van beiden kanten getuigen benoemd. Men zou gaan vechten, maar in een bijeenkomst van de getuigen is de zaak bijgelegd. WASHINGTON, 18 December. In den Se naat heeft Chandler een ontwerp ingediend strekkende tot versterking van de bewapening van de Vereenigde Staten. Hjj vraagt een krediet van honderd millioen dollars, voor het verstrekken van een millioen nieuwe geweren aan de infan terie en voor duizend stukken vestinggeschut. Het ontwerp is naar de commissie voor Buiten- landsche zaken verzonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3