iVl AHKTBiSRI GHTM Laatste Berichten. Ongelukken. Branden. Diefstallen. Een gouden feest. STEDELIJK NIEUWS. Vereenigïng van clon EL Vincentius a Paulo te Haarlem. Kinderfeest. De commissie voor het Kinderfeest dat 30 Kerknieuws. aangekomen. Had hij bijna den gansche weg van Amsterdam naar Heerenveen tevoet afgelegd. Een duel. Te Parijs hebben de schermmeesters Vigeant en Rue in het park //van Saint-Quen, gevochten. De laffe vertooning van deze vech tersbazen liep nog al kalm af. Aanvankelijk werd geen beslissing verkregen maarten slotte ontving Yigeant eene onbeduidende wond aan het voorhoofd. Daarmede was de zaak uit. Een geldquaestie. De president d r New- Yorksche effectenbeurs schrijft de paniek, die is ontstaan tusschen Engeland en Amerika ge- geheel en al toe aan de politiek van president Cleveland. Het feit, dat verscheidene Duitsche huizen orders hebben tot verkoop van obliga- tiën en om daarvoor goud naar Europa te zenden, veroorzaakt veel ongerustheid. Het ge rucht, dat eene Amerikaansche leening in Europa zal worden geplaatst, wordt herhaald. Uit het gedrang. De World die naar Glad stone had geseind, vragende diens oordeel be treffende de Yenezolaansche quaestie, ontving tot antwoord: //Ik durf geen oordeel vellen; alleen het gezond verstand kan in deze beslissen. Ik kan niets meer zeggen wat nut zou kunnen stichten. Gladstone.// Eene aanranding. Te Belgrado is dezer dagen een postkoets met aangeteekende brieven op weg van het station naar het postkantoor be roofd. Als daders werden in hechtenis genomen de conducteur en de koetsier. Er ontbreekt een bedrag van 200,000 iranks. Werkstakingen. Te Kopenhagen wordt sedert eenige dagen door 500 arbeiders in de schoe nenfabrieken gestaakt. De vakvereenigingen der hoofdstad hebben in een gisteren-avond gehou den bijeenkomst besloten de werkstakers te steunen. Ook in een schoenenfabriek te Mains (Eich- baum en Co.) is eene werkstaking uitgebroken De Daily Chronicle verneemt, dat de Belfast 2000 gezinnen broodsgebrek lijden tengevolge van de werkstaking. Doodstraf. In de Walton gevangenis te Liverpool is Eliah Winstanlcy, die ter dood veroordeeld werd wegens het vermoorden van een agent der geheime politie, opgehangen Te Gera (Duitschland) werd zekere Vollstiidt, die zijne minnares vermoordde, terechtgesteld Echt Turksch. Men vertelt, dat Gialib-bey, de assistent van den gouverneur van Creta (waar oproeren plaats hadden), die door den Sultan naar Konstantinopel was ontboden, door vergif om het leven is gebracht. Belastmgoproer. Te Tarragona, in de Spaan- sche provincie Saragossa, hebben wegens belasting-quaesties ernstige wanordelijkheden plaats gevonden. Eerst na verscheidene charges der gendarmerie die vuur gaf en een aantal personen kwetste, kon de orde hersteld worden. Zonder werk. Te Philadelphia (Amerika) heerscht groote ellende onder het werkvolk. Ruim 2000 arbeiders zijn door het sluiten dei- suikerfabrieken zonder werk. Een gasontploffing. Een hevige gas-ontploffing heeft te Hannover een huis geheel vernield en vijf andeie huizen zwaar beschadigd. Het open laten van de kraan van een gaskomfoor gaf aanleiding tot het ongeluk. Een negentienjarig dienstmeisje, dat met een brandende lamp in de kamer kwam en het d*ar opgehoopte gas deed ontploffen, bekwam zeer gevaarlijke brand wonden, en verscheidene andere personen werden ernstig gekwetst. van J.A. Bouwmeister tot den grond toe afge brand De brand nam zoo snel toe, dat de zeven kinderen, waarvan het oudste 13 jaar is, slechts met groote moeite gered konden worden. Een brandende balk lag reeds op de bedstede, toen de vader de kleine redde, Van den inboedel en de landbouwvoort- brengselen is niets gered geworden. Zeeramp. De Belgische mailboot Flandre, dienst doende tusschen Dover eu Ostende, heeft, om twee uur in den nacht terugkeerend, de sloep Helene 7 van de reederij Claems in den grond geboord. De sloep had geen lichten op Zes man -verdronken. Alleen de scheeps- j jongen werd gered. Een verschrikkelijk geval. Op de Siberische lijn is een spoorwegrijtuig in brand geraakt, l'c familie van graaf Golowin zat in den wagen, zijne vrouw en twee kinderen zyn in de vlammen omgekomen De Graaf zelf is aan het gevaar ontkomen door den trein, die in volle vaart was, uit te springen. Cholera. Van 14 tot 18 Deecmber zijn de choleracijfers inSt. Petersburg: 40 nieuwe en 18 sterf gevallen. In behandeling waren 18en om twaalf uur 58 lijders. Straf voor werkstaking. De werkstaking der politie-agenten te Kaschau, in Hongarije, heeft Voor het gerecht nog een naspel gehad. De ontslagen brigadier Ragotszun is, wegens gewelddadigheden tegen het hoofd der plaatse lijke politie en aansporing tot dienst weigeren, veroorbeeld tot 2 jaren gevangenisstraf en f500 boete, en 28 politie-agenten zijn gestraft; met opsluiting van 1 tot 4 maanden en ontslag Uit hun ambt. De hoornblazer P. van het te Leiden in garnizoen liggende detachement veld-artillerie ontving Dinsdag jl. bij het optuigen van zijn paard, van dit beest een trap tegen het onderlijf, Waardoor hij zwaar gekwetst weid. Bewustelsos ineengezegen, werd hij overge bracht naar de militairen ziekeninrichting waar bij na een smartelijk lijden gisteren-namiddag overleed. Bij Maaseyck zjjn twee booten, die de Maas afkwamen, tegen den pijler van een brug geworpen, doordien men wegens het wassen Tftn het water het roer niet meer meester Was. Een man is daarbij verdronken. Te Weert is de bierbrouwerskmecht J. W. door zijn bierwagen overreden; hij stierf kort daaarna. Uit Botterdam seint men dat vermoedelijk op de Noordzee is vergaan de Midde Iharni.sche vischsloep Zeemans/ioop, schipper W. Viskil, met dertien man aan boord. Huizen (Gelderland) is Donderdag-avond «ea bewoners reeds ter ruste waren, door bekende oorzaak de landbouwerswoning Zaterdag-morgen te ongeveer 7 uur, brak brand uit in de stalling, behoorende bij het café //de Zwinpolder// nabij Sluis (Zeeland) bewoond door J Albregts. Het vuur, gevoed door het ongedorsebte graan, dat zich in de schuur bevond, breidde zich spoedig uit. zoodat van redden van het vee, dat er gestald was niet te denken viel. Het gebouw brandde tot den grond toe af, terwijl 4 koeien 2 varkens en eenige kippen in de vlammen omkwamen. De opstal benevens het vee was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend, De kapitale boerenwoning beweond door den landbouwer Oppelaar aan den IJ weg te Haar lemmermeer is door brand vernield, Inboedel, eene dorschmachinc, een boeren wagen benevens een bug hooi zijn eene prooi der vlammen geworden en nog f 200 aan geld. Den vroegere bierhuishouder Mieserius zijn in een koffiehuis in de Hoogstraat te Botterdam, zoo althans heeft hij bij de politie aldaar aan gegeven, een bankbiljet van f200 en een van f 100- ontvreemd. Later heeft de man een en ander teruggevonden. Te Amsterdam hebben inbrekers in den nacht van Zaterdag op Zondag een stout stuk begaan. Zij hebben hun slag geslagen in het perceel in de Nes, waar de heer B. A. Geradts een handel in fijne houtwaren drijft. De heer G. slaapt daar niet,houdt er alleen kan toor en magazijn. Tegenover zijn perceel staat een hoog gebouw, de E. K. school, terwijl no. 110 zoowat op de helft van twee gaslantaarns staat, zoodat het op die hoogte des nachts nogal tamelijk donker is. Naast het perceel in no. 112 is een bierhuis waar nogal muziek 's avonds wordt gemaakt en waarvoor tot in den morgen een portier staat, tevens is er eeu vaste politiepost, die van de Langenbrugsteeg naar de Lombard steeg loopt een afstand van vijf minuten. Toch heeft men zich met een valsehen sleu tel den toegang d .or de straatdeur verschaft, welke sleutel, daar die moeilijk weer toeging, in het slot is blijven steken, zoodat die des morgens, bij de komst van den beer G. er nog instak. Op zijn kantoor gekomen, vond bij de brand kast open, alle papieren en boeken waren door het kantcor verspreid en miste hij eene som van f350 aan bankpapier en specie, 't kleingeld heeft men laten liggen Een zwaar breekijzer, dat achter is gebleven, heeft blijkbaar gediend, tegen een der rozetten van de brandkast te beuken, waardoor de deur gemakkelijk was open te maken. Juist had de heer G. denzelf den dag een wissel van een tamelijk groot be drag betaald, zoodat deze gelden den dieven niet in handen zijn gekomen. Te Maasbracht is, door middel van bui ten en binnenbraak, ten huize van den her bergier en koopman A. 8., een brutale diefstal gepleegd. Er worden vermist 20 bedlakens, 5 tafella kens, 7 kemdèn, 2 gouden ringen, 1 gouden kruis, 1 geladen revolver, 3 kistjes sigaren en eenig geld.Van de daders is geen spoor ontdekt. Het verzoek van de firma J. J. B e ij n e s,om een strook grond te koopen aan het Stationsplein wordt door Burg. en Weth. opnieuw iu den Baad gebracht. Het rapport van de Commissie van redactie belast met hut onderzoek van de ontworpen greusregelirig tusschen deze gemeente en Heem stede komt neer op het aanbevelen van het voorstel Mr. Jager Gerlings. Dit voorstel is door de geheele commissie aangenomen, waardoor als voordeelen zullen worden verkregen betere verkeerswegen aan de Houtvaart en beter poli tietoezicht in dat deel van Heemstede gelegen tusschen Haarlem en Bloemendaal, terwijl de schade voor Heemstede, door het onbebouwd zijn der te annexeeren terreiunen niet groot zal zijn en er later, als die bebouwing een voldongen feit zal zijn gewordenveel bezwaar lijker overeenkomst zal zijn te treffen. Wat het financieele punt betreft, hieromtrent wil de commissie in billijkheid met Heemstede een aangaan. regeling HAAELEM. Door den heer A. E1 i n k Sterk, ingenieur van den Haarlemmermeer- polder alhier, is een adres verzonden aan de Koningin-Begentes, waarin wordt aangedrongen op vernietiging van het besluit van den Ge meenteraad hier ter stede, waarbij werd be paald dat met 1 Januari a. s de brug over de Bingvaart bij de Euikvaart zal worden afge broken en op dien datum ook het postverkeer aldaar zal worden opgeheven. Volgens den heer Elink Sterk is dit besluit in strijd met de artikelen 1 en 24 van bet reglement op de wegen in Noord-Holland, waarin wordt verboden een weg af te sluiten of op andere wijze het vrije verkeer er over te belemmeren en is het besluit eveneens in stijd met het algemeenbelang, daar een sedert 1861 bestaande verkeersweg er door zou worden afgesneden die onmisbaar is gebleken als men nagaat dat daarover jaarlijks 40,000 rijtuigen passeeren. De heer Elink Sterk beroept zich in zijn adres op een koninklijk besluit van 20 Juni 1857, waarbij een raadsbesluit van Deven ter. wat hetzelfde beoogde als dat, waartegen hier werd opgekomen, werd vernietigd. In hoe verre onze vroede vaderen nu het recht hadden om een besluit te nemen, zooals zij genomen hebben, laten wij in bet midden. Volgens de heevA.E 1 i n k S t e r k, en zeer velen deelen zijn meening, is het genomen besluit niet in het algemeen belang algemeen Door de politie alhier zijn een 5tal jongens van 10 tot 16 jaren aangehouden, terzake het plegen van diefslallen, o. a. van twee zijden dassen, een kaart met sigarenpijpjes, een kistje sigaren, een pet en drie pareu kousen. De heer J. J. Wen ting alhier is benoemd tot leeraar in het boekhouden en het handels recht aan den cursus van de Handelsvereeni- ging nKennis maakt macht" te Leiden. Door de politie is weder een valsch kwart guldenstuk in beslag genomen, thans voerende de beeltenis van Koning Willem II en het jaartal 1849, blijkbaar bstaande uit lood. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen den bierhuishouder en slijter H. J. H., aan den Brouwersvaart, wegens het verkoopen van sterken drank in het klein zonder de daar toe vereischte vergunning. Aan de Baad dezer gemeente is een adres ge zonden van 89 ingezetenen,waarbij zij zich bekla den over bet Eaadsbesluit inzake de brug en de pont over de Ltingvaart.Erop wijzende, dat hier door de kortste verbinding met Haarlemmermeer afo-esneden is. betoogen zij, dat nu reeds minder inwoners van Haarlemmermeer Haarlem bezoe ken en dat als ook de pont is. weggenomen, dit verkeer geheel ophouden en daardoor hot geheele stadskwartier aan de overzijde van het Spaarne met ondergang bedreigd zal worden. gift Het is eene streelende gewaarwording als wij in onzen prozaïschen tijd, die te vaak wierook brandt voor k arakterlooze grootheden van éen dag, voor lieden, welke hunne gaven dienst baar maken aan het kwaad, de Zusters van Liefde, de eenvoudige kloosternonnen zien huldigen, waar zij 50 jaren lang gewoekerd hebben met de talenten, welke zij van den Hemelschen Vader hebben ontvangen. In de stad Haarlem is in allen eenvoud in het Gesticht der Zusterschool van het Spaaane een 50-jarig jubilé gevierd. Daar is met taaie volharding, met onverdroten moed een halve eeuw lang gewerkt. Het is ons dan ook een genoegen, n» het verslag, dat wij over het 50-jarig jubilé in ons blad van jl. Vrijdag hebben gegeven, on derstaand stuk als een weerklank van de feest vreugde onzer stadgenooten te mogen opnemen, want hieruit blijkt alweer duidelijk hoe de ver diensten der Eerw. Zusters door de inwoners van Haarlem op hoogen prijs worden gesteld. Donderdag, zegt een lezer van ons blad,was het een heugelijke dag voor de Eerw. Zusters op het Spaarne. 50 jaren was het toch geleden dat hare scholen werden opgericht, welke een voudig en bescheiden begonnen thans zich in een hoogen bloei en uitgestrektheid mogen verheugen; dat deze dag onder groote deelne ming zou gevierd worden, was te voorzien en is ook geschied. In de spreekkamer hadden zich 's morgens een aantal belangstellenden vereenigd om van hunne deelneming en feestviering blijk te geven. Onder al die fraaie en schoone geschenken, die werden aangeboden was zeker niet het minste een feestgave in geld door een paar heeren bij verschillende katholieken bijeengezameld; bij de aanbieding daarvan hield een van lien ongeveer de volgende toespraak: //Het is feest vandaag in 't Zusterhuis. Van alle zijden komen grooten en kleinen om den gouden Feestelingen bewijzen van gehechtheid, deelneming en vreugde te betuigen; het 50- jarig bestaan van dit gesticht in Haarlem mag dan ook wel niet onopgemerkt voorbijgaan en waar anderen wellicht aanleiding vonden om het verleden ete herinneren, komen wij tot u, om met zoovelen getuigenis af te leggen van de dankbaarheid, die ons bezielt, voor al dat gene wat door u, gedurende zoovele jaren, voor de jeugd gewerkt is; doch die dankbaarheid mag zich tot woorden bepalen, ook een stof felijk bewijs moet er waarde aan hechten; wij kennen de vele zorgen en geldezijke offers, die gij u getroosten moet, doch, waar zooveel tot stand kwam, moet gij gewoekerd hebben met hetgeen u te beurt viel en kan elke slechts een geringe bijdrage zijn een pen ningske in de groote maat van uitgaven, die uw arbeid vordert. Overtuigd van de ver plichting, die op elkeen rust, om het katholiek onderwijs, zij het dan ook in bescheiden vorm te steunen, hebben wij gemeend eenige goede katholieke stadgenooten in de gelegenheid te moeten stellen van hnnne offervaardigheid te doen blijken en hebben ons tot hen gewend, die eigen ondervinding uit vroeger jaren raad plegende, zicb ook vandaag nog de hier door gebrachte kinderjaren herinneren zouden, of die ten huidigen dagen nog met belangstelling de lessen volgen, welke hunne kinderen bij u ont vangen. "Wij zijn niet teleurgesteld geworden, al was de verwachting iets hooger gespannen. V\'aar wij kwam en, werd zij over 't algemeen niet beschaamd onze hand werd niet teruggestooten, maar een liefdeoffer uit een welmeenend hart, was ons deel, en dit offer bieden wij u als een feestgave aan; ontvangt het, hoe gering het zij, met even veel liefde, als het voor u werd ter hand gesteld; en wat de bestemming daarvan zij, steeds moge het n herinneren, dat er hier in Haarlem en omstreken nog dankbare zielen gevonden worden, wier liefde en genegenheid voor de Zusterschool, diep m 't hart gegrond is; wij zouden aan onze plicht te kort komen; wanneer bij dit geldelijk bewijs van de goede gezindheid der gevers, ook hun wensch niet werd overgebracht voor het geluk en verdere bloei dezer Inrichting. Hun zegenbede bij de onze insluitende, wenschen wij u op dit gouden feest 's Hemels besten zegen toe,voor u en aan de uwen gezond heid en kracht om op opgewekte wijze uw schoonen arbeid voort te zetten, uitbreiding en bloei aan uw huis opdat het binnen zijne muren een geslacht zie opgroeien, eenmaal tot steun voor kerk en maatschappij//. Met een hartelijk woord dankte de Eerw. Moeder Overste van het Gesticht, voor de niet verwachte gift en verzekerde dat dit klinkend bewijs van waardeering in den arbeid der eerw. Zusters een blijvende en dankbare herinnering zau blijven. Moge de eerw. Zusters zich steeds in de belangstelling en liefdevolle welwillend heid van Haarlem's katholieken blijven verheu gen, dan zal ook dn feest weder een heerlijke aanmoediging zijn om hare taak tot Gods eer te blijven voortzetten, welke niet anders dan der katholieke jeugd ten zegen kan zijn. Onderstaande circulaire werd dezer dagen rondgezonden en gaarne voldoen wij aan het verlangen, om er de aandacht onzer stadge nooten op te vestigen December a. s. zal gehouden worden, neemt de vrijheid zich tot U te wenden, verzoek, haar te willen steunen, door een of ander *it uwe magazijnen a, te zonderen, waardoor het haar mogelijk is om, na afloop van het feest onze gezinnen eene uitdeeling in kleedingstukken en speelgoederen te kunnen doen, Met het oog op den winter zou zulks hoogst welkom zijn, onder kleedingstukken bedoelen wij alles wat voor groote en kleinen geschikt is. In het vertrouwen dat ditmaal ons beroep op Uwe liefdadigheid niet 'e vergeefs zal zijn bevelen wij u dit liefdewerk ten zeerste aan. Binnen eenige dagen zal een onzer leden zich om antwoord, ten uwent vervoegen. Met hoogachting betuigen wij te zijn. De Commissie voor het Kinderfeest, HJ. B. Wesseling, Kleine Houtstraat 81, J. de J o n g, Warmoestraat 19. A. N. J J. J. W. Nix Kleine Houtstraat 123. Kosters, Kenaustraat 18. W. L. Kuijpers, Bakenessergracht 99. Het in deze circulaire vermelde kinderfeest zal gevierd worden in het Vincentius-Huis. Er zal dien avond voor de kleinen behalve dat hun versnaperingen worden uitgedeeld een profsssor in de goochelkunst optreden, n. 1. Giovanni Bosco (J. B o r k) elite salon presti- digitateur illusionist artistiques. Nadat deze professor de nieuwigheden op zijn gebied zal vertoont hebben, zullen de arme kinderen ook iets mede naar huis worden gegeven. Wij vertrouwen, dat de Commissie voor het Kin derfeest daartoe in staat wordt gesteld. Naar wij vernemen hebben heeren en dames, die de Vereeniging van den H. Vincentins steun verleenen, tot dit Kinderfeest vrijen toegang. A floop der veiling van perceelen, gehouden in De Gouden Leeuwte Haarlem op Zaterdag 21 December. No 1. Twee huizen met poort en erve met tuin, Lange Begijnestraat en Begijnhof, got. no 1, f 5135, M. van Ommeren. No. 2. Een pakhuis en erve met tuin, Groene Buurt, get no 2; no. 3, een perceel bouwterrein, Groene Buurt, nevens het voorg. groot 1 are, 2 centiaren no 4, een perceel bouwterrein, nevens het voorg., gr. 74 cent. te zamen gecombineerd f2750, M. van Ommeren No 5. Een perceel bouwterrein, uevens het voorg.no 6, een pakhnis waarboven zolder en erve, Bakenessergracht get. no 44no 7, een gedeelte van een heeren huis en erve, Bakenessergracht, nevens het voorg. get. no 46; no 5. 6 en 7 gecombineerd f5276, P. Hoogeveeu. No 8. Een gedeelte van een heeren huis cn erve met tuin, nevens het voorg', get. no 41, f4400, opgehouden. No 9. Een gedeelte van een heerenhuis en erve, nevens het yoorgget. no 48, f2775, J. de Jongh. No 10. Een huisenerve, Ken- nemerstraat, get. no 3, f 1080, F. H. Blansert. No 11. Een huis en erve, naast het voorg., get no 5, f910, W. F. Bonman. No 12. Een huis en erve, naast het voorg'. get. no 7, f 1000, A. van der Wateren. No. 13. Een huis en erve met tuin, Parklaan get. no 96, f4400. M. J. Roozekrans. No 14. Een dubbel hee renhuis en erve met tuin. Parklaan, get. no 61, f10,625, F. Erdtsieck qq. No'15. Een villa met tuin en erve, Kenaupark, get no 1, f92!0. J Erdtsieck qq. No 16. Een winkelhuis met bovenwoning en erve, Korte Begijnestraat, get. no 21 zwart en rood, f 4650, J. van den Bogaard. No 17. Een huis en erve, Omvalspoort, get. no 14, f 486 II. van de Pol. No 18. Een winkelhuis en erve met tuintje. Brou wersvaart, get no 72, f 1690, P B. Verberne. No 19 Een dubbel heerenhuis en erve met tuin, Spaarne, get. no 100, f7375, P. Droste qq. No 20. Een erf, aan de Kampervest, get. no 29, groot 2 aren, 66 centinaren, f3135, II. .1. Geyl No 21. Een pakhuis en erve, aau den Btrgwal, get. no 111, f 3225, J. II. Daudey No 22. Een pakhuis met twee huizen en erven, aan den Burgwal, get. no 49, 51a en b f 3475, F. Bak. No 23. Een linis en erve, Lange Hofstraat, get. no 1, f920, H. J. Edelijn. No 24. Een pakhuis en erve, Stoofsteeg, geteekend 110 3, f 1100, H. Verlies. No 25. Een huis e.i erve met groote schuur, Kennemerstraat, get. no 16, f '1025, A. van der Wateren. No 26 Een huis en erve met tuin, 't Krom, get. no 37, f1875, T. Kolderie. No 27. Een boerenwoning met stalling voor 10 stuks hoorn vee, erf, werf en een perceeltje rietland, te Pen- ningsveer, get. no A 42, f925, C. Fortgens. No 28, Een huis en erve, Scheepmakersdijk, get. no 41, f1830, S. J. van Os. No 29. Een werkplaats, waarin klee- renwasscherij, en erve, Papentoren vest, achter het i voorgaande, get. no 20, f 1000, opgehouden. No 30. Een huis met tuin cn erve, aan Zuider Buitenspaarne get. no. 64, f2480, G. C. Merens qq. No 31. Eenhee-, renhuis en erve met tuin, Spaarne, get. no 90, f 6525, S. J. W. Mons. No 32, Een huis eu erve, Wijde Appe- laarsteeg, get. no 9, f 1100, J de Goede. No 33. Een huis en erve, Nauwe Appelaarsteeg, get. no 38, f 1025, J. de Goede. No 34. Een huis en erve, t Krom, get. 33, f1085, R van Riemsdijk. No 35. Een huis en erve Damsteegje, got 21, 1780, opgehouden. BURGERLIJKE STAHD. BEVALLEN'19—25 Dec.: F. Mulschlegel-De Vries, z. W. C. v. Zorge-Henning, 2 z. D. Radsma-v. Dalen, z.E Stouten-Wolvetang, d. J. Hooger- vorst-v. d. Hoek, z. H. Dinsdag-Wallach, d. M. G Meinderts-v. Zuylen,z en d. C. M. Verdel-Brink- man, d. M. Jelgersma-Dooper, z. M. J. Derks- Hanique, d. C. P. v. d. Veldt-Koelemij, d. A. v. Daalen-Hoff, d. A. M. Duin-v. Ekeren, z. -- K. E. Peeters-Werner, z. OV ERLEDEN:'19—22 Dec.H. Joores, 4 m. A. de Zwaan, 67 j. N. C Av. d. Aar, 16m. G. v. Heer den, 5 m. J. Bonger,3 m. F. J. H. Frölich, 14 j. M. Sassenbergh, 88 j. W. Bosch-Meyer, 46 j. Z. D. H.Mgr. C. J. M. Bottemanne, bisschop van Haarlem, heeft Zaterdag 11. in de kapel van het Se minarie te Warmond de wijding van het H. Diaco naat toegediend aan de eerwaarde heeren: G. M. A Beukers, J.C. Van der Loos, II. J. Van der Poel, P. J- RaëskinenW F. Roozen en het H. sub diaconaat aan- deeerw. heeren: J.D. J. Aengenent, H. J. G. Van Baa- ren, A. M. Breems, H. A. Th. van Dam, J. L. F. Dankelman, J. Van den Dries, C. A. J .Ten Hagen, P B. J. M Höppener, J. B. G.Nierman, J. Nieuwendijk, J. M. C. Nuijen, J- G. Onel, A. G. Rhee, J. B. Van Rooij, A.D. C.Scliellart. JJ. M. VanVastenhoven enH. J.I. Wentzel Z D. H.Mgr. W.Van derVen, bisschop van 's-Bosch heeft op Quatertemper Zaterdag in zijn huiskapel de H. Wijdingen toegediend: Ilet II. sub-diaconaat aan den eerw. heer Henricus de Jong van liet Seminarie, de eerw. heeren fr. Ludo- vicus-Badoux, fr. Adrianus Lammers en fr. Adrianus Schepens, can. reg. reg. van de Orde van het H. Kruis, en aan de eerw. fr. Laurentins (in de wereld Engel- bertus Tijburg), van de Orde der Augustijnen. Hot H. priesterschap; aan de eerw. frs Vincentius, van Utrecht, Clemens, van Groningen, et Coertinus. van Deinen, van do Orde der Capucijnen en aan den eerw. fr. Vincentius, van de Orde der Trappisten. 2.80a 2.70 Gerst f af Duiven boon en 595 a f 4.90 Paardenboonen a f 4 73 Bruineboonen a Gr. o ren f 7a Capucijnd. f a Kzaad f—a Mosterdzaad bruin fa -Geel f Lijnzaad t—a—per hector Karwijza'ad 1 a Maanzaad fer 50 kilogram Kanariezaad f HAAELEM, 23 Dec. Boter aangevoe-r 134 K.G verkocht 81 KG. f 1,20 a f 1.30. Big i: aangevoerd '119stuks, verkocht 119 stuks, f3.a 6 -Schrammen aangevoerd 74stuks,verkocht 74stiv 9.af 12 Appelen aangevoerd 93 hectol. verk >t 78 hectol. 3,af 8.Peren aangevoerd 78 1 uloliter, ver kocht 69hect. f 2,a 12,Aardappelen aange voerd 51 heet. verkocht 51 heet., f 0 a 2,50 AMSTERDAM, 23 Dec. Op de voen kt waren aangevoerd 264 runderen, van welke de irij zen wa ren: vette koeien le qual. 66 a c, 2e qual. 60c. 3e qual 50 c per kilo; 180melk- en kalikoe! en f 100 a 230 vette kalveren le qual. f 2e ual. f per kg. 2 graskalveren f a 49nuch tere kal veren f9 a fll3 schapen fa— t nmeren a644 vette varkens 30 a 34 c per kif; hoorn, 21 Dec. Op de weekmarkt wei vu he den de volgende prijzen besteed: tarwe 15 .- - a 7, rogge f a gerst f 3,75 a 5,25 haver 25 a 3,75; erwten witte f8allgroene f10, a grauwe f 13,a 17.vale f 8,— al6— bi nen bruine f 9,50 a 10,75 witte f ll.—a 13,—paardien- f 4,75 a 5,25 mosterdzaad f a karwij ,aad 14,a 14,50 per heet. Paarden f75 a 150, veulens fa koei a schapen f 20 a f 29 lammeren f kalveren f 16a 19, varkens f 12 a 18 zeugen i biggen f3.— a 6,— kippen f— a len aa kipeieren f 5.50 a pe-r 100 stuks; boter 52a 57 c. per kop, aardappclc f a peren fappelen f a - per heet. Londen, 23 Dec. Veemarkt aangevoerd 00 Runderen, 1000. Schapen. Kalveren en ar- kens. Men noteert: Runderen2/6 a 4/4, Schap e 3/8 a 5/9, Kalveren a en Varkens 2/6 a 6 per steen. leiden, 21 Dec. Boter per 1/4 vat le qual. f50 a 56 2de qual. 42 a, 48aanvoer groot handel edam, 21 Dec. Kaas, aangevoerd 34 stape we gende 6374 kilo prijs f27middelbare f Schiedam, 23 Dec. Moutwijn per HL. zo de bel. f Jenever id. fAmsterdamsoh, —oef id. f Spoeling per Ketelbeurs f Spoe1 'ng- commissie ffBeursuou ring Brandersbond en f af botterdam, 23 Deo. Op de veemarkt ware r aan gevoerd: 442 vette runderen, 204 vette k, eren nuchtere kalveren, 507 schapen of lam eren. 977 varkens. biggen bokken. Koeien puike qual c. le qual. 67 c 2e m al 02 c. 3e kal. 56 c. ossen puike c. le qual. 6 2e qual.. 62 c. 3e qual. 56 c. stieren le qual,- - qual kalveren le qual 92 c. 2e qual. 85 c. 3e 7ual. 75 c. schapen le qual 54 c. 2e qual. 48e. c. v.trkens le qnal. 35 c. 2e qual. 34 c 3e qual. 33 c. Aardappelen Zeeuwsche jammen fl.70 a 2. blauwe f 1.70 a 2..Spuissche jammen f 2.a Flakkeesche jammen f 1 80 a f 2.Brielsche v e f a Geldersclie blauwe f2.a t.to kralen f a Weinig aanvoer en weinig vraag. Zoetemelksche kaas f21.50 a Aanvoer 2 partijen. Handel vlug Alhoewel er een groote nanvoer van vet vee was de handel vlug en werd er veel voor het bui land gekocht. Schapen flauw. Handel in k'alverci weerwil dat de aanvoer ruim was, vlug. Varl is met grooten aanvoer en tamelijk vluggen han 1, INGEZONDEN MEDEDËELINGEN d 15 cents per regel. ASTHMA IS GENEESBAAR. Kelen die den heer Jvan Gulik hebben bezocht, getuigen hier reeds van. Zoo er twijfel moge geweest zijn in het ;e- moed van eenigen lijder aan Asthma in /.o stad, omtrent de waarheid van de bewering - an Dr. Schiffmann's Middel tegen Asthma, die 11 ij- fel is thans verdwenen, zoo die persoon oen der velen geweest is die verleden week den heer J. van Gulik, Haarlem, hebben bezocht en daar kosteloos een proefpakje heeft ontvan gen. Ofschoon velen die van des geneesheers aanbod gebruik hebben gemaakt nog niet da gelegenheid hebben gebad het proefpakje té probeeren, zijn er toch eene groote menigte die hetzelve reeds hebben geprobeerd en die meest onbewimpeld in positieve termen ver klaren dat verzaebting oogenblikkelijk was, dat de lastige aanvallen verdwenen waren, dat vrije opgevmg werd bewerkt, dat eene gemak kelijke zittende houding kon worden aange nomen en dankbaar werd behouden dat de slaap rustig en onafgebroken was en dat de morgen een beider boofd cn een gevoel van oprechte dankbaarheid meebracht, die geen woorden te sterk kunnen uitdrukken. Het is niet gezegd dat op het gebruik van een proef pakje genezing volgen zal. Asthma behoort tot de meest hardnekkige ziekten, der wetenschap bekend. Maar het wordt positief verzekerd en door duizenden betuigd dat een duurzaam en volhardend gebruik van Dr. Schiftinann'sMiddel tegen Asthma niet alleeD oogenblikkelijke ver zachting geeft, maar ook krachtdadig de kwaal verdrijft. Dit geneesmiddel kan worden beko men bij den heer J. van Gulik in pakjes van fl. 1.50 en ff. 2,75, waardoor het voor iedereen verkrijgbaar is. Kostelooze proefpakjes kunnen nier meer worden verkregen, daar de Dokter nu am het publiek annonceert, dat hij bet geld terug geeft aan iedereen (tic, een pakje gekocht hebbende, bevindt dat het na eene goede eerlijke proefneming niet volkomen werkt zooals hij beweert dat het zal doen. alkmaar, 20 Dec, Granen. Aangevoerd 3322 heclitol. Tarwe f 5.25 a 6.90 rogge f 4.60 a 475 gerst t a chev. 4.15 a 4.75 haver f2.40— a 2.85 paardeboonen f 460 a 4.90 bruine boonen f IU 5(ia citroenboonenf 10.50all2.50 duiven- boonen f 5.45 a 5.90 witte f 12.— a- kana riezaad f 0.— a 8-.— groene erwten 14.— a'16— Krauwe f 9.50 a 16.— vale f 7.50 a 13.—. rood mosterdzaad 9.50 a geel mosterdzaad a a koolzaad f a— karwijzaad f— liinzaad fa blauw maanzaad f 7. a7.50 haarlem, 23 Dec. Tarwe, roode f a wittef6.2515.80. Rogge af a Haver Aan de eerw. heer Daens te Aals, is op ver zoek van de heeren De Lantsheere en Beernaert, door Z. D. H. Mgr. den Bisschop van Gent toegestaan de H. Mis weder tc lezen. De kapel der Carmelieten is voor den abbe daartoe aan gewezen. Het stoffelijk overschot van Thomas Francois Burgers, president der Zuid Atrikaansche Repu bliek, is van Richmond, Kaapkolonie, naar Pretoria overgebracht en daar den 26n Novem ber op liet kerkhof begraven. President Kiuger en spoorwegcommissaris Smit voerden daarbij het woord. KEULEN, 23 Dec. Het lijk van kardinaal Melchers is dezen middag bier aangekomen, en door het Domkapittel onder het luiden der Domklokken naar de krypta der Gereonskerk vervoerd. Daar houden honderd ordebroeders de wacht bij het lijk. Vrijdag geschiedt de bezetting in de Domkerk, en deze plechtigheid zal door de meeste bis schoppon van Pruisen worden bijgewoond. WASHINGTON, 23 Dec. Dc commissie voor de wegen en de middelen uit het Huis van Afgevaardigden is bezig aan een wetsontwerp tot verbetering van den financieelen toestand, en daar dit dep 26en zal worden ingediend, neemt het Huis enkel op Kerstdag vacanüe-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1895 | | pagina 3