Bericht. ^99 ANEKDOTEN MAGAZIJN, BON ANEKDOTEN-MAGAZIJN, MARKTBERICHTEN. ^BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. De particuliere prijs van dit boekwerk is: een gulden. Brand te Vlissingen Een roerend schouwspel. Ongelukken. Diefstallen. Branden. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Hij wist waarom. Een heer had een deug- Kerknieuws. Kunst en Letteren. De abonné's op de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT en zjj die zich vóór of op 10 Januari op ons blad abonneeren,ontvangen tegen inzending van onder staande BON, gratis als premie op ons Blad een boekgeschenk, getiteld voor beminnaars van Humor en Satire en voor Verzamelaars van Anekdoten Snedige gezegden, enz. De abonné's die ons Blad per post ontvangen worden beleefd verzocht bij het inzenden der BON, 10 cents in postzegels bij te voegen, opdat wij bet Boek - geschenk, onder kruisband aan den belanghebbende kunnen zenden. DE UITGEVER. Goed voor een exemplaar: voor beminnaars van Humor en Satire en voor verzamelaars van Anekdoten, Snedige gezegden, enz. DE UITGEVER. officeerende priester, die den overledene in zijne laatste oogenblikken had bijgestaan; heeft te voet de lijkbaar gevolgd, welke de socialis ten verlaten hadden. Dit Bulgarije. Prins Ferdinand van Bulgarije gaat op reis naar 't buitenland. In een geheime vergadering van het Sobranië heeft Stojilo van dat voornemen kennis gegeven. Wat het doel van de reis is, zeide hij niet. Maar de Vorst zon den 9cn Januari, den dag van de heropening van het Sobranië; weer terug zijn. De herdoop van prins Boris zal nu wel weer uitgesteld worden. Een laaghartige, moord. In een afgelegen huis, nabij Croix Gibat (Frankrijk), zijn twee kleine jongens, vijf en tien jaar oud, vermoord in het huis huns vaders, terwijl deze op eene weide in de nabijheid was. De dader moet, het huis inge slopen om te stelen, op heeterdaad verrast zijn door de beide kinderen en hen, om niet door hen verraden te worden, met messteken gedood hebben. Een zilveren horloge en ongeveer vijf en twintig stuivers pasmunt was al, wat hij vond. 's Avonds is de vermoedelijke moordenaar, een vagebond van omstreeks 30 jaar, reeds gevat Zigettners. De Zigeuners in Hongarije zijn, blijkens eene voor hen gehouden volkstelling, thans 275000 in getal. De helft daarvan heeft vaste woonplaats, de andere helft is zwervende. Dertig percent der Zigeuners spreken niet anders dan hun eigenaardige, naar men meent, uit Azië herkomstige taal en van de 60,000 kinderen op schoolplichtigen leeftijd weten niet minder dsn 40,000 aan dien plicht te ontkomen. Naar hun godsdienst behooren de Zigeuners voor 48 pet. tot de Roomsch-Katholieke, voor 24 pet tot de Grieksche en voor 23 pet. tot eene Protestantsche Kerk. Kroningsfeest. De Czaar heeft een millioen roebels geschonken voor volksfeesten, gedurende de kroningsfeesten in Moskou. Omtrent deze ramp meldt de Midde/b. Courant Omstreeks tien uren vervoegde zich bij de vrouw van den meubelmaker Bom, terwijl de man afwezig was, een wagenmaker om boenwas te koopen De vrouw zette daarop ten einde de wat lenig te maken, een ijzeren pot met boenwas op de kachel in de aan de straat gelegen boneden voor- en woonkamer. Plotseling sloeg de vlam in den brandbaren inhoud van den pot en vatte deze vuur. De vrouw had nog de tegenwoordigheid van geest om een kleedingstuk over de brandende was te werpen, doch zonder succes in een oogwenk stond de heele kamer in laaie, terwijl zich een ondragelijke damp verspreidde. De vrouw vluchtte, met brandwonden aan gelaat en handen, naar buiten en riep om hulp. Weldra sloegen de vlammen het gansche benedenhuis uit, terwijl de bovenbewoners, waaronder een oude vrouw, voor de boven ramen gilden om redding en hulp. De man van het gezin was at wazig. Dank zij de zelfopoffering van de toegesnelde buren kondeu allen, die op de bovenverdieping zich bevonden, met behulp van ladders gered worden, doch de vier kinderen, die zich in de beneden voorkamer bevonden, varen, wat ook werd aangewend, niet te redden. Nadat de brand gebluscht was omstreeks half twaalf werden van uit de puinhoopen de verkoolde lijkjes opgezocht en naar het gasthuis overgebracht Het zijn die van Johanna Maria Helena Geertruida Bom, geb. 6 Aug. 1889, Petrus Josephus Johannes Leonardus Born, geb. 22 Maart 1891, Willem Johannes Sophia Cornelia Born, geb. 3 Maart 1893, en Antonia Susanna Jacoba Josephine Born, geb. 26 Nov. 1894. Op onze vraag hoe het mogelijk was, dat de ramp zoo'n omvang kon hebben, wijl toch de hamer waar de brand ontstond, gelijkvloers met de straat was en de kinderen, die zich log te bed bevonden, om zoo te zeggen met de hand te grijpen waren, deelde een ooggetuige mede dat de vlam zoo hevig was dat alle pogingen om hulp te bieden levensgevaarlijk Warenhet werd meer dan eens beproefd, maar de vlammen dwongen tot terugkeeren. Een ijselijke bijzonderheid vernamen wij nog, nl. dat het oudste meisje van het gezin B. voor de ramen van het brandende onderdeel van het huis kwam en om hulp smeekte. Men beproefde te redden, maar helaas zonder succes. Met lijkje van het zesjarig kind werd later °nder het raam gevonden. Het huis was geassureerd, doch de inboedel vjtn de beide gezinnen, als wij goed ingelicht 2ïn, niet. De Flissingsehe Ct. meldt dat de boven bewoners, de familie Kbestaande uit man, Vrouw, een oude moeder en 10 kinderen gered berden door den Belg. loods M. 1). Asaert, den Belg, schipper Legein, den timmerman Warren den loodgieter Jobse. De toestand van Born's vrouw moet zeer z°ïgelijk zijn. De bladen van Marseille maken melding. v&n een treffende gebeurtenis, die heeft plaats gehad gedurende de expeditie der Franschen °P Madagascar. Onder de zieken wier toestand na een ge hecht het ergste deed vreezen, bevond zich een s°ldaat met zoo doodsbleeke, diep invallende hangen en reeds verglaasden blik, zoodat hij, J6" het scheen, nog slechts eenige oogenblik- ph te leven had. Met de grootste behoedzaam heid werd hij overgebracht naar het militaire hospitaal. Toen men op de binnenplaats van dit gebouw ^as gekomen, lispelde de zieke, of liever de stervende, met nauw hoorbare stem tot degenen e hem droegen: "Niet verderl Zet mij hier neer. Ik gevoel at het met mij gedaan is.„ Terwijl men zich haastte aan zijn verlangen e Voldoen, liet dë arme soldaat er aanstonds °P volgen: "Haalt spoedig een priester." Een generaal, die van het transport getuige as, zond onmiddellijk een boodschap naar den aalmoezenier. Ongelukkigerwijze was deze juist bet kerkhof de kerkelijke ceremoniën gaan verrichten bij de begravenis van twee andere ""gouvelde krijgers. man?1 °°gsnblik van onzekerheid volgde komt ee^ atechts een oogenblik. Want plotseling n s°ldaat van het garnizoen, die den wenseh van den stervende vernomen had, in haast aangeloopen. nadert de draagbaar en zegt tot den armen lijder: „Kameraad, ik ben priester, gij kunt bij mij biechten en ik zal u de absolutie geven. En neerknielende, boog hij zich over den stervende, terwijl de manschappen, van dit roerend schouw spel getuige, zich eerbiedig verwijderden. De zieke biechtte, ontving de absolutie en gaf eenige oogenblikken daarna den geest. Allen die het toneeltje uit de verte hidden gadege slagen stonden de tranen in de oogen. (Tijd) Te Grouw is een vijfjarig knaapje in de onmiddellijke nabijheid der ouderlijke woning in een bijt geraakt en verdronken. Twee jongens van 1820 jaren, hielden zich Oudejaarsavond bezig met Nieuwjaarschie- ten op den Hoogen Oord te Utrecht. J. Ver heul kreeg dientengevolge een los schot in het aangezicht; hevig bloedende werd bij thuis ge bracht. Uit de Cruquiusvaart werd Zaterdag-mor gen een 8-jarig meisje levenloos opgehaald, toen men een ledige zolderschuit ging ver halen. Zij werd herkend als het eenige doch tertje van een kolendrager uit de Kraaijenhof- straat te Amsterdam die Zondag-avond te ver geefs tehuis werd verwacht. De Echo deelt eenige ongelukken mede die het Nieuwjaarschieten te Amsterdam beeft veroorzaakt Zoo schoot op de Westerstraat aldaar een jongen een ander een lading los kruit in het gelaat en op het Damrak werd een man, die een oud ruiterpistool afschoot, doordat het spreng, in de hand getroffen Op de Zieseniskade verwondde zich een meisje door het afklappen van een met bus kruit gevulde sleutel, en aan de Rozengracht werd een bejaard heer door een schot hagel in den bovenarm gekwetst. Natuurlijk hadden hier en daar ook klop partijen plaats, ter bevestiging van pas gewis selde heilwenschen. Gisteren ochtend is een 90-jarig man te Delft, door den mist misleid, te water geraakt. Ofschoon hij spoedig door de politie gered werd, is hij eenige oogenblikken later aan de gevolgen overleden. Eergisteren middag geraakte de heer E. van Voorhout, toen hij van Noordwijk naar huis reed met vrouw en kind door het schrik ken van zijn paard met wagen en al in het Schie. De vrouw geraakte onder het ijs en werd met zeer veel moeite door den Heer J. van Konijnenburg gered; eveneens het kind. Inmid dels bad de man zelf zich ook na vele ver- geefsche pogingen weer op het droge gewerkt. Gelukkig mag het genoemd worden, dat zoo spoedig hulp werd geboden, daar anders de vrouw en het kind hoogstwaarschijnlijk zouden omgekomen zijn. Gisteren -namiddag kwam de onbezoldigde rijksveldwachter H. te Zeddam thuis en legde zijn geladen revolver op de tafel. Zijne vrouw wilde het wapen ophangen, doch het schot ging bij ongeluk af en de vrouw viel dood neer. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Wormer ingebroken in de Protestantsche kerk. De dieven hebben gepoogd zich den in houd der brandkast, die juist zeer aanzienlijk was, omdat met Kerstmis de huur der kerke lijke eigendommen was ontvangen, toe te eige nen. Het slot, dat weerstand bood, en de om standigheid, dat de brandkast met een ketting in den grond was bevestigd, hebben hun po gingen verijdeld. Alleen het offerblok, bevattende slechts der tig centen, werd door ben meegenomen. Tot heden heeft men van de dieven nog geen spoor kunnen ontdekken. Twee opgeschoten knapen poogden in een der jongstverloopen nachten inbraak te plegen in de woning van den heer L aan de Lange- gracht, te Leiden. De bengels zagen hun misdadig oogmerk echter verijdeld; doordien de dochter van den huize on'waakte op het geritsel van het in duwen eener ruit, welke door de dieven t en- einde zich toegang te verschaffen tot het door hen bedreigde perceel vooraf met zeep be smeerd was. De daders, tegen wie geverbali seerd is en die achter slot en grendel zijn gebracht, worden vermoed dezelfde per sonen te zijn welke gepoogd hebben in te breken in een woning aan de Kruirisstraat. Te Nieuwer Amstel is de kar van een broodventer die onbeheerd stond gestolen. Later werd de kar teruggevonden; de inhoud was er niet uit geplunderd, blijkbaar had de dief er geen gelegenheid voor gehad. Te Amsterdam werd nog gestolen: Zes hammen uit een Engelschen stoomschip, een winterjas uit de gang van een woning aan de Weteringschans, een rijwiel uit ee gesloten pakkelder en een parapluiestandaard uit de gang van een huis aan de PrinsHendrikskade. Te Zandvoort brak eergisteren-avond om streeks 11 uur bij de wed. H. een felle bin nenbrand uit, toen de bewoners van het huis reeds te bed waren. Met moeite konden deze worden gewekt. De Burgemeester was spoedig op het terrein aanwezig. Toen de brandspuiten kwamen, was de brand door de vele aanwezigen met emmers water zoo goed als gebluscht. De schade door den brand is groot, evenals de waterschade. De kinderen moeten op de scholen big wat kennis, wat meer karakter opdoen Niemand is zoo goed als hjj schijnt, of zoo slecht als men hem maakt. Het is dikwijls voldoende, zich van den domme te houden in zaken, die men weet, om den naam te krijgen dat men verstand heeft van andere zaken, die men niet weet. niet van een neef die hem eens een zil verin lepel ontstolen had. Hij schreef in zjjn testa ment. //Mijn neef geef ik elf zilveren lepels, hij weet heel goed waarom ik hem het dozijn niet nalaten kan Huwelijksaanzoek. "Er wordt een pantoffel met geld gezocht u Alijd man van zaken. Sollicitant. Mijn naam is Christiaan S. boekhandelaar; ik kom de hand uwer dochter vragen Vader. Ik heb drie dochters, Welke be doelt U Sollicitant. De laatste uitgave als ik U bidden mag. Amerikaansch. Conducteurvaneen exprestrein. Heeren, knoopt je jassen maar dicht en houdt je revolvers gereed, over vjjf minuten zjjn we aan 't station. HAARLEM. In het jaar 1895 zijn in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw» alhier ver kocht 236 perceelen a f975.263.75 en opge houden 51 perceelen a f 202.763. Door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is bepaald, dat de herijk van maten en gewich ten, voor de ingezetenen van deze Gemeente envan Schoten, alhier zal plaats hebben op 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 25. 26, 27 en 18 Maart. 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 27, 28, 29 en 30 April en op 1, 2, 4, 5, 6 en 7 Mei e. k. Het Museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis is in de maand December jl. bezocht geworden door 45 personen tegen be taling en door 148 personen zonder betaling. Over het geheele jaar 1895 beliepen die ge tallen 4345 en 3092. Op het Museum van Kunstnijverheid te Haar lem zijn thans tentoongesteld de ingekomen antwoorden op de prijsvraag, ontwerpen voor den omslag de Hollandsche Revue die bij de Firma de Erven Loosjes alhier, wordt uitgegeven. Bovengenoemd Museum werd gedurende het jaar 1895 door 8977 personen bezocht. De nationale tentoonstelling van décoratieve kunst envan ontwerpen,teekeningen en modellen betrekking hebbende op het kunstambacht, be looft zeer belangrijk te wórden daar de beste krachten in Nederland hunne medewerking hebben toegezegd. De tentoonstelling verkrijgt een aanzienleken omvang in ten der groote zalen als ook ver schillende andere afdeelingen van het Museum zullen daartoe beschikbaar worden gesteld. De inzendingen moeten vóór 10 Januari plaats hebben. Door H. M. de Koningin Weduwe Liegentes is eene bijdrage van f 100 aan het Doorgangshuis voor meisjes alhier geschonken. Wegens diefstal zijn hier ter stede twee knapen aangehouden H. S. 14 jaren oud had een horloge gestolen en J. W. 15 jaren oud werd ter zake van het stelen van een worst gearresteerd. KEBKBEBICHTEH. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Zondag, te 7 en half 9 uur de gelezen HH. Missen met onderrichting, te half 11 uur de Hoogdienst met predikatie, te 2 uur Catechismus te 3 uur het Rozenhoedje, te half 7 uur Lof met predikatie en gelegenheid om te biechten. Maandag, feest van de H. Drie Koningen, ten 7 en half 9 uur de gelezen HH. Missen te half 11 de pléchtige Hoogdienst. Te 3 ure de Vespers en Rozenhoedje. Zaterdag, te 7 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid tot biechten. In deze week de HH. Missen en de Cate chismus op de gewone uren. Parochiekerk van den II. Antonius van Pad.ua. Zondag de H H. Missen te half 6, 7 en half 9 uur met onderrichting; te half 11 uur de Hoogmis met Predikatiedes namiddags te half 3 en te 3 uur de Catechismus, te half 4 uur Vespers, te 5 uur gelegenheid tot biechten. Dinsdag en Vrijdag te 8 uur de gezongen H. Mis, des avonds te 7 uur Lof. Maandag, Feestdag van de Openbaring aes Heeren aan de heidenen, ot Drie Koningen te vieren als Zondagde HH. Missen als des Zondags onder de Hoogmis Predikatie des namiddags te half 4 uur Vespers en Rozen hoedje. Dinsdag en Vrjjdag te 8 uur de gezongen H. Mis, des avonds te 7 uur het Lof. Woensdag-avond te 7 uur vergadering voor de leden der 3de Orde. Gedurende de week de HH. Missen te half 8, 8, half 9 en half 10 uur en de Catechismus naar gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. De HH. Missen te half 6, 7half 9 en half 11 uurvan 2 tot 4 uur gelegenheid om te biechten, te 3 unr oefening van den H. Kruisweg, te half 5 uur oefening van de H. Familie, des avonds te 7 uur het Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Maandag, feest van de Openbaring van Onzen Heer J Chr. te vieren als Zondag, des namiddags ten 3 uur de Vesper, Woensdag-avond ten 7 uur het Lof. Gedurende de week de H.IT. Missen te 74/2 8, 8I/2 en 9 uur en de Catechismus volgens gewoonte. BUBGEBLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 2Jan.:G. J. v. Meeuwen en A.M. C. v. DierenBijvoet. G.Th.Frenay en J. C. E. Klein. J. P. Prins en A. M. Eichhorn. N. v. Oorschot en M. C. Nederkoorn. C. A. Speelmans en J. Molenaar. GETROUWD: 2 Jan.: W. J. de Wilde en E. E. Weke. H. Hartman en Th. Kuyper. W. A. v. d. Putten en A. de Vries. W. de Nijs en E. G. Philippo. BEVALLEN: 30 Dec.—3 Jan.: P. IIos-Elenbaas, z. A. Wesselink-Boogaard, z. P. M. Berendrecht- Derks, d. J. v. Huizen-Dalman, d. J.W Steen- kist-Godefrooi, d. II. Brakel-Junge, z. G. v. d. Boogaard-Zijlstra, d. M. Scholten-Zwart, z. H. M. Ides-Lindeman, z. J Stavenuiter-Roscndaal, d E. Blansjaar-v. d. Ploeg, d. J. H. Klingers-Kik- kert, z. J. Snoeks-v. d Stok, d. L. v. Dorp-Bloe mendal, z.J. Roelofs-Terol, z. A. A. Toeset-De Braber, z. J. O. E. Hoefsmit-Ververs, d. (11.) M. M. v. Lee-v. d. Feyst, d. A. Arons-Melissen, d. OVERLEDEN: 31 Dec.—2 Jan.: M. J. v. Vliet-De Blank, 28 j T. W. v. Honschoten, 2 j. S. Booms. B eyster, 60 j. Wed. M. Zwart-v. d. Aar, 69 j. g M. 'Elferink, 2 j. Wed. I. MHageboud-Voetel, 60 j De Zeereerw. heer J.R. Brouwer, pastoor van de parochie van den H Antonius te Oud-Delftshaven is aldaar overleden. Ruim zeven jaren was de Over ledene pastoor der parochie in welks tijdsverloop men hem had leeren kennen en hoogachten. Te Gouda is bij den uitgever N. Meurs verschenen het Goudsche Nieuwsblad, katholiek weekblad voor Gouda en omstreken, dat zich in hoofdzaak met de locale aangelegenheden der Katholieken aldaar zal bezig houden. - Prof. Naber hoopt op Dinsdag 7 Januari zijn 25-jarig professoraat te herdenken. Te 2 uur zal een commissie van leerlingen en oud-leerlingen den hoogleeraar in het klein auditorium der Universi teit zijn portret aanbieden, geschilderd door Hart Nibbrig. leiden, 3 Jan. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden fa veulens f a 28 stieren f 65 212; 56 kalf-en melkkoeien f 105 a 218; 97 vare dito f 82 215; a 78 vette ossen en koeien f120 a 244, 50 a 66 c.per kilo; 18 graskalveren f 21a 53 41 vette dito 4"a 98, 70 a 85 c. per kilo; 12 nuchtere dito f 5.a.17768 vette schapen 16 a 31, 35 a 30c. per kilo; 90 weide dito 12 a 19; lammeren fa;52 magere varker s 12 a 21; 136 biggen f 2.50 all. Goudsche kaas f15 a 23.50 Edamsche fa Derby f a per 50 kilo. Leidsche fa— per 50 kilo. Aanvoer 29 partijen. alkmaar, 3 Jan. Aangevoerd 300 stapels gras kaas wegende 110 000 kilo. Prijs voor kleinef30 commissie f27,middelbare f28.50 Handel goed. Schiedam, 2 Jan Moutwijn per HL. zondei de bel. f 9.50. Jenever id. f14. Amsterdamsche Proef id. f 15.25 Spoeling, per ketelbeurs f 1.30 Spoelingcommissie f Beursnoteering Bran- dersbond f a hoorn, 2 Januari. Ter waag zijn gewogen 54 stapels kaas, wegende 13,368 KG. Hoogste prijs voor kleine f29commissie f28.midb. f 27 50 edam, 2 Jan. Aangevoerd 104 stukken boter per half kilo 521/oa 55 c.. grasboter c kipeieren f5,— a" 4— per 100 stuks. goüda, 2 ,lan. De graanmarkt was'geden van geen beteekenis, Kaas le qual. f26.a 2e qual. f 21 a 24 zwaardere f a graskaas f Noordhol- landsche f24 a Aangevoerd 19 partijen. Handel vrijwel. Boter met weinig aanvoer, prijs der goe- f 1.20 a 1.30, wei-f 1.05 a f 1.15 en der grasboter f a per kilo. Vette varkens met goeden aanvoer, handel matig. 15 a 18 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel matig 14a 141/, c. per half kilo. Magere biggen met redel. aanvoer, han del matig f 0.35 a 0.65 per week. Graskal veren met goedeu aanvoer, handel vlug f40 Fokkalveren f8 a f 15. delft, 2 Jan. Heden waren de veeprijzen als volgt: vette koeien 1ste qual. 200 a 220, dito 2de qual. 130 a lgO; kalfkoeien 1ste qual.fl80 a 215, dito 2de qual. f -140 a 170; vaarkoeien 1ste qual. f180 a 200, dito 2de qual. 90 a 140; vette kalveren 1ste qual. f60 a 88, dito 2de qual. f30 a vette schapen 1ste qual. f a dito 2de qual. f a lamschapen 1ste qual. f a 2de qual. f a vette lammeren f a weilammeren f h8—magere varkens fll a 16 biggen f3a ;nuchtere kalveren f 6a 20; paar den f 4t a 120; stierenf h ossen f a Rundvleesch 68, 62 a 52 c. vet kalfsvleesch 90 80 a 75 c. sehapevleesch a c. lamsvleesch a c. alles per kilo. Granen. Jarige Zeeuwsche en Overm. tarwe 5.50 a 7,25 nieuwe dito 5.50 a 7.25. Westland- sche roode ris dito f 4.75 a 5.75. nieuwe Zeeuwsche en Overmaassche tarwe fa Zeeuwsche en Overmaassche rogge 4.25 a 525 nieuwe dito 4.a 5.25, wintergerst f 3.25 a 5.zomer dito 3.50 a 4.25, chavelier dito f 4.a 5.25, zwaren haver f 3.50 a 4.25, lichte dito fl.25 a 2.50 groene erwten f 7.50 a 9.25 mesting f 5.75 a 6.50 paarde- boonen f5.25 a 5.50 duiveboonen f5.50 a 6.— bruine boonen f 9.50 a 10.50, witte boonen f 10. a 11.50, koolzaadf525a 7.50, buitenl. hennepzaad 6a 7. kanariezaad f 8a f 10. Graneu onveranderd stil. De prijzen der boter waren heden 1ste qualitet 64, goede f 56, mindere f48 per 1/4 vat van 40 kilo. Aanvoer pot 223/8 en 85/16 vaten, we gende te zamen 5310 kilogram. Haarlemmermeer, 2 Jan. Graan- en Zaad- markt, gehouden te Hoofddorp. Roode wintertarwe faf jarige tarwe fafwitte tarwe f 5.50 a f 6.25; zomer ristarwe f a f rogge f 3.75 a f 4haver f 5.a. 5.50; cheva- liergerst f af wintergerst 3.75af3.75 zomergerst faf duivenboonen f 5.25 a f 5.65 paardenboonen f 4.70 a 4.85; bruineboonen f af groene erwten f 4.50 a f 5.50: capucijners f a fkanariezaad f 5.55a 6per 70KG. netto; karweizaadf.af inclusief hoogste prijs fkoolzaad fa blauw maanzaad f a geel mos terdzaad f af bruin mosterdzaad f a flijnzaad f londen, 2 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 100 Runderen, 1000. Schapen, 2) Kalveren en 30Var- kens. Men noteert: Runderen 2/6 4/4 Schapen 3/8 a 5/9. Kalveren 2/9 a 5/2 Varkens 2/4 a 3/6 per steen. alkmaar, 3 Jan, Granen. Aangevoerd 190 hectol. Tairwe f a rogge f 4.30 a 4.50 gerst t a chev. 4.60 a 4.75 haver f2.50 a 2.80 paardeboonen f 475 a 5.bruine boonen f 10.— a citroenboonenf af duive boonen f a witte f a kana riezaad f a groene erwten 11.a haarlem, 2 Jan. Ter veemarkt aangevoerd 1 koeien, verkocht 1 f 150 af—; 29 nuchtere kalveren verkocht29 f8 a f14; schapen ver kocht, f af lammeren verkochtf 4 paarden verkocht f a f veulens Amsterdam, 2 Jan. Op de veemarkt waren aangevoerd runderen, van welke de prijzen wa ren: vette koeien le qual. a c, 2e qual. c 3e qual c per kilo; melk- en kalfkoeien f vette kalveren le qual. 80 c 2e qual. 60 c per kg. graskalveren f a 14nuchtere kal veren f 9 a fll2 schapen f alammeren a272 vette varkens 30 a 34 c per kilo. Rotterdam, 2 Januari. Gedurende het jaar 1895 werden aan de veemurkt alhiet aangevoerd 3465 paarden, 98,763 runderen, 24,193 vette kalveren, 9737 nucljtere kalveren, 45,275 schapen, 33,975 varkgds, 10.082 biggen, 66 bokken, 7 ezels en 4 veulens. Amsterdam 3 Januari 1896. Prijzen der onderstaande effecten genoteerd pCt. de koers 2l/2|92S/4 3 |l003/4 PORTUGAL RUSLAND SPANJE TURKIJE EGYPTE 31/2 5 5 5 5 5 3 f 5 NEDERLAND Certif. Werk Schuld i i HONGARIJE Obl. Goudleening id 1881/1893 ITALIË Obl.Pausel. Leen. 1860-64 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 zilver 1868 O buitenl. 1853-84. bij Hope Comp 1889/90 Obl. Nic. Spw. 1867/69 in goud 1884 Obl Perpet. schuld. 1881 binnenl. (Perpetueele 4 O. Alg. Schuld '65 Serie D 5 '69 C 6 Obl. Leening 1876 N.-AMERIKA Obl. Vereen. Staten 1876 4 1877 4 COLUMBIA Obligatien VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald OOSTENRIJK Aand. O. H. Bdivid. NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. M. tot Expl. St.Spw. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 4l/2 »1875/80gest.5 Zuid-Ital. Spoorw. Obl. 3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 4l/2 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Grias. Obl5 Kursk Chark. Obl. 4 Moskou-Brest Aand 3 ld. Jaroslow. Obl. Aand. 5 Aandeelen Spdivid. ITALIË RUSLAND RUMENIE AMERIKA 1003/jg 1018/s 1021/4 87 823'4 837/s 253/w 903/s 1001/g 1033/w 59l/2 481/, 191/8 19% 1031/a 15 39% 39 138 109l/2 946/8 26 192 1071/4 62 527/16 991/2 621/4 1005/8 721/2 1023/4 Chicago N.W.Ceft.Aand. 1291/4 N. YorkLake Erie W. S. A. 143/g Illinois Cert. Aand «92 Miss Kan.Texas Obl. Cert. 7 113/8 PREMIE-LEENINGEN. NEDERLAND Loten Amsterdam f100 2 112 s Rotterdam 3 108 GemeenteCrediet3 1053j4 BELGIE Stad Antw. 1887 1033/4 OOSTENRIJK Staatsl. 1854 4 124 1860 5 122 1864 5 1571/2 RUSLAND 1864 5 180 1866 150 Prolongatie 4 pet COUPONNOTEERING volgens opgave van deCoupon-makelaar. Oostenrijk papier f20.87i/2 Russ. Goud.Roeb. fl,90l/2 zilver »20.92i/2 1" Diversen in »11.52i/2 dito mei affidavit»11.921 /2 Portugeesclie Fransche «47.60 Belgische »47.60 Div. Rijksmark. «58.95 Hamb. Rusl. 1.211/j dito Zilv.Roeb. 1,251 /2 aito Pap. dito Pool.p.ZilverRoeb.» Sp. Buitenl. Frs. 47,60 id. Binnenl.Piast. 1,80 Amer. Goud.Doll «2.45 Mexicaansche MADRID, 3 Januari, Een officieel telegram uit Havana meldt dat de opstandelingen, onder bevel van den aanvoerder Maceo, de provincie Havana ziju binnengedrongen. Verscheidene kolonnes zijn uitgerukt om hen te vervolgen. De telegraaflijnen en spoorwegen worden door de opstandelingen vernield. LONDEN, 3 Januari. Tengevolge van de bijna volkomen stremming in de telegrafische gemeenschap worden allerlei geruchten verspreid Volgens een van die geruchten zou Jameson door den krijgsraad summier gevonnisd en reeds gefusilleerd zijn. Ook zou er gevochten worden in de straten van Johannesburg. Men gelooft dat onder Jameson's officieren verschei dene leden van den hoogen Britschen adel zich bevinden. Het telegram van den Keizer uit Duitschland heeft te Londen groot opzien teweeggebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1896 | | pagina 3