"marktberichtm. BEURSBERICHTEN. Laatste Berichten. Ongelukken. Diefstallen. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. Kunst en Letteren. Amsterdam 27 Januari 1896. Prezen der onderstaande effecten PREMIE-LEENINGEN. Santal Midy. Op de veilingen van den Rajah van My sore zijn de beste partgen bont steeds ge kocht voor de bereiding van den Santal Midy. De zieken zjjn zoodoende verzekerd dat niets verzuimd wordt om den goeden naam van den Santal Midy te handhaven en de jongelieden zjju volkomen zeker de ziekten die hen zooveel last veroorzaken ia 48 aren radicaal te genezen. De naam Midy bevindt zich op elke capanle. en Brunner te Berlijn, en Köllicker te Wiirzburg benoemd tot stemgerechtigde ridders der orde Pour le mérite voor wetenschappen en kunsten. Eene betooging. Te Brussel wenscht men eene groote betooging te houden om sympathie te betuigen met onze Transvaals'he broeders. Op de muren is aangeplakt eene oproeping tot eene groote volksvergadering, te houden in de lokalen der Oude Beurs, op de Groote Markt op Zondag 26 dezer. Daarin worden alle Vlamingen opgeroepen om een bewijs van eensgezindheid te geven aan de Transvaalsche stambroeders, die zoo kloekmoedig hun onaf hankelijkheid verdedigd hebben tegen de Engelsche aanvallers. Deze oproeping is onderteekend door alle Vlaamsche gezelschappen in Brussel en omstre ken, twee-en-twintig in getal. Een oplichter. Het gesticht der Ursulinen te Gent heeft een verlies geleden van een paar duizend franks. Een ontrouwe beambte heeft het geld ontvreemd. Pastoor Kneipp en de Barones. Pastoor Kneipp, te Wörishofen, houdt niet van menschen, die zich op rang of geboorte iets laten voorstaan. Dezer dagen gaf hij daarvan nog een bewijs. Na afloop van eene openbare bespreking van zijne geneesmethode, welke gewoonlijk door honderden wordt bijgewoond, spoedde hij zich huiswaarts, tpen eene Duitsche Barones hem haastig achterop liep met het doel hem nog iets te vragen. Met een handgebaar wees hij haar echter af. //Ik ben eene Barones riep zij, om hem tot staan te kragen. Maar leukweg antwoordde Mgr. Kneipp //Dat is toch geen ziekte,// en hij ver volgde zijn weg. WerkstaJeende dienstmeisjes. Aan de linnenfa- brieken: De Lieve en anderen te Gent hebben de werkmeisjes den arbeid gestaakt. Zij verklaren van plan te zijn, in Frankrijk werk te gaan zoe ken; zij zullen nergens voor minder dan 18 cen tiem het uur werken. Een verschrikkelijk geval. In een vlaag van waanzin sprong een soldaat, die in 't hospitaal te Bergen (België) lag uit zijn krib en stak zijn slapenden buurman met een puntig mes in de borst. Daarop naar een andere krib springende, stak hij ook den man die daarin lag, en zoo verder. Vijf of zes menschen had hij gewond, gedeeltelijk zwaar, voordat twee ziekenoppassers hem konden meester worden en het dwangbuis aandoen. Mijnontploffing. Volgens een telegram uit Car diff heeft daar gisteren ochtend eene ontploffing plaats gehad in een kolenmijn te Tylorstown. Tachtig mijnwerkers zijn bedolven. Het aantal slachtoffers is nog onbekend. Voor velen eene waarschuwing. Drie jongelieden het niet-Katholieke blad La Loire républicaine verhaalt het geval met vermelding hunner namen en woonplaatsen kwamen te La Maran- dinière op een der laatste avonden voorbij het kruispunt Cinq-Chemins, waar een groot steenen kruis is geplaatst. Een hunner, de 20-jarige André Berthéas, veroorloofde zich de aardig heid// tegen het kruis op te klimmen en er de houding van den Christus op aan te nemen. Nauwelijks stond hij aldus, of het kruis stortte in, de jongeling viel van eene hoogte van drie meter neer, en een der steenblokken verbrijzelde hem de borstkas. Hij werd dood opgenomen. Huwelijksplannen. De 20-jarige koning Alexan der van Servië heet geëngageerd te zijn met eene Russische prinses. De Koningin-moeder, Nathalie, door - wier bemoeiingen de verloving tot stand moet zijn gekomen, zou op het jongste hofbal hebben medegedeeld, dat zij daar nu voor de laatste maal de honneurs waarnam en dat er over eenige maanden eene jonge Koningin naarBelgrado zal komen. Bij een twist te Zaandam in de broodfabriek van de firma Verkade Comp, tusschen de knechts was het einde, dat een van hen een slag met een deegrol kreeg, tengevolge waarvan hij is overleden. Het geval is dubbel droevig, omdat het twee broers (Hermar.ides genaamd) zijn en de toeleg tot doodslag, zelfs tot eenige ernstige verwonding niet bestond. De verslagene was ongehuwd. De dader, die radeloos van smart is en voortdurend moet bewaakt worden, is gehuwd en heeft twee kinderen. Aan het station Venloo is door de marechau- sees aangehouden J. v. E., geboren te Helmond, verdacht van diefstal van geld te Gladbach, ten nadeele van den werkman J. v W., aldaar, v, E. werd op aanwijzing van den bestolene, die hem achterna gereisd was, gearresteerd. Te Amsterdam zijn door een onbekende twee meisjes van 6 en 7 jaar uit de Heems kerkstraat, door middel van koekjes en mooie plaatjes meegelokt naar het Palmerkerkhof en aldaar van hun gouden sieraden, oorbelletjes en halsketting beroofd. De politie moet hem nu zoeken op het door de kinderen gegeven signa lement en zij zal dus wel vergeefsche moeite doen. Te 'sGravenhage heeft de recherche aange houden een kantoorbediende, tevens boekencol porteur die bekende in verschillende gemeenten tot een gezamenlijk bedrag van f 180 poste restante postwissels aan eigen adres te hebben afgezonden, ■Waarna hij de bedragen vervalschte, alvorens de wissels ter inwisseling aan te bieden. Hij is over gebracht naar het huis van bewaring. Te Zomeren is gisteren-nacht diefstal met inbraak gepleegd op de hofstede van den heer v. d. B. Gestolen zijn een zij spek, een overjas, verscheidene vrouwenkledingstukken. Onder zijn arbeid heeft de dief zich verkwikt met brood en melk. Ook bij eene weduwe werd in denzelf den nacht aldaar een aanmerkelijke som geld,door inbraak ontvreemd. Zooals wij reeds mededeelden was de Directeur, van de Banque Commercials te Neuf- ohatel Nikolaas, er van door. Hij zou de som verduisterd hebben van 1.750.000 franks. Toen liij dezer dagen in hechtenis werd genomen was nóg 350.000 in zijn bezit, zoodat het tekort het bedrag van bet, reservefonds der bank (1,200.000 fr.) niet 200,000 fr. overtreft. De onderdirecteur, zekere Schaüblin, die medeplichtig is, is eveneens gearresteerd. Een onderzoek van regeerringswege bracht aan het licht dat de metaaldekking van de biljetten-circulatie der bank, en de in beleen- ning gegeven effecten der wisselpor!efeuille in orde zijn. De verduistering is gepleegd door het valschelijk boeken van twee Parijsche debiteuren met buiten gewoon hooge posten. Het privaat kapitaal van Nikolas, dat op 1 millioen frank geschat wordt, is eveneens verloren door speculatie op de Parijsche beurs. Wie zijn kind opvoedt boven zijn stand, doet een misdaad uit verkeerd g/plaatste liefde. Het groote geheim der welsprekendheid is er een overtuiging op na te houden. In een vreemdelingenboek had iemand de opmerking geschreven „De keen is het eenige ware van alle dingen.// Een ander schreef daar onder „Ik zou wel eens met jou willen kersen eten." Onvolledig. Soldaat (tot boekhandelaar). De sergeant laat u dit liefdesbrievenbroek terug zenden hij kan het niet gebruikener staat niets in van worst en spek Zoo was het. Een prachtige lijkstoet gaat over de straat. Een oude juffrouw stoot een heer aan en vraagt //Och, meneer, zeg u mij eens weet u ook, wie daar begraven wordt?" En de meneer, met den vinger wijzend „Ik geloof, juffrouw, dat het de persoon is in dat eerste rijtuig daar, dat zwarte,// De boer zijn klok. Maar zeg toch eens. goeie man, je klok gaat in 't geheel niet waarom neem je dat onnutte meubel niet heele- maal weg Boer. Je moet niet op onze klok schelden, asjeblieftdat uurwerk is heel goed nu gaat het. toevallig niet, maar als 't gaat, loopt het wel driemaal zoo gauw als andere Kranig. //Die baron is, geloof ik, een flink jager „Nu, of hijDie heeft reeds twee verzekerings maatschappijen tegen ongelukken bankroet geschoten.// HAARLEM. Hier ter stede is door een der Commiezen-verificateurs een belangrijke aanha ling gedaan, in de azijnl'abriek derfirmaHaas Zoon. Zooals het daar gebruikelijk is, wordt de moutwijn, voor het vervaardigen van azijn be stemd, door de commiezen in de fabriek met azijn of een essence daarvan vermengd; dan is hun taak afgeloopen en heeft de fabrikant 10 cent accijns per hter voor den aldus vermeng den moutwijn te betalen. Nu schijnt het, dat de fabrikant kans zag er den azijn weder aan te onttrekken, althans: een commies hield een vat z. g azijn aan, dat niet anders dan moutwijn inhield, en bij een visita- sie der fabriek bleek, dat ook daar eene groote hoeveelheid onvermengde moutwijn aanwezig was, niettegenstaande de vermenging had plaats gehad. Yoor moutwijn, bestemd tot het stoken van gedistilleerd, wordt 63 cent per liter betaald. Er wordt gesproken, dat de gepleegde fraude de firma zal te staan komen op eene boete van p. m. vijftigduizend gulden ten voordeele van het Rijk. Sedert de laatste opgaaf is bij het Bestuur der Christelijke werkverschaffing alhier in dank ontvangen Door Ds. P. E. Barbas van R. f100. Door den heer H. M, J. van Lennep van N. N. f 25. Het Bestuur hoopt, dat deze giften nog door velen worden gevolgd. Tusschen 10 en 11 uur gisteren-avond trok een troep socialisten door de straten onder stad, vrijheidsliederen zingende. Hun avondwande ling eindigde aan hun Volksgebouw in de Kleine Houtstraat, voor welk koffiehuis een uit den troep tot tweemalen riep: leve het socialisme, door zijne geestverwanten met een hoera be antwoord. Door den Hoogen Raad der Nederlanden is afgewezen de voorziening in cassatie door den logementhouder W. A. J. van de Kamp alhier, ingesteld tegen het vonnis van de arron- dissements-rechtbank alhier, waarbij hij tot geld boete veroordeeld is wegens het verkoopen van sterken drank in het klein, zonder daartoe de vereischte vergunning te hebben. Zondag-namiddag te 21/2 uur is aan de Brou wersstraat de zolder, het dak benevens eenige watschen in de bleekerij van J. M. Martens door het vuur vernield. De brand is vermoede lijk ontstaan door het in aanraking komen van een stuk waschgoed met de kachelpijp.Twee spui ten hebben den brand gebluscht. Het Bestuur der Haarlemsche Handelsveree- verzoekt ons er aan te willen herinneren dat de inteekenlijst in zake de brug over de Ringvaart tot 10 Februari e. k. ligt ten kantore van de heeren Laane eD Van Bemmel, Kruisstraat. Genoemd Bestuur roept geldelijken steun in van de inwoners van Haarlem tot instandhou ding der brug en hoopt, dat voor het tekort aan de drieduizend gulden den Raad aan te bieden, door belangstellenden zal worden ge dekt. Dat de Haarlemsche Handelsvereeniging moeite doet om het verkeer met de Haarlemmermeer in het belang van den handel te behouden en te bevorderen wordt zeer gewaardeerd, maar dat de Haarlemsche gemeenteraad drieduizend gulden zal aannemen, bijeen te brengen door reeds hoog in de belastingen aangeslagen nijvere bur gers, wordt in twijfel getrokken. De Gemeenteraad van Haarlem, die zich ver oorloofd heeft een Mausoleum te bouwenen andere onnoodige uitgaven van duizenden en duizenden gulden te doen, heeft zich wel tweemaal te be denken over de brug-quaestie aan de Ringvaart, waarbij de belangen van een groot deel der burgerij zijn betrokken. Ons oordeel is en dit brengen wij gaarne ter kennis van de Haarlem sche Handelsvereeniging, dat de Raad verplicht is handel en nijverheid te bevorderen. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: 24—27 Jan; W. P. v. Breugel-Kroon d.A. v. Dijk-Jongeneelen, d.A. Vogels-Rijbroek, z.E. ICoster-v. d. Bijl, d.G. Dering-v. d. Wateren z.M. C, Bosch-v. Geemen, z.F. Cohen-Coten, z. E. Antonisse-de Blaazer, z.M. Mansvelder-Noorde- graaf, z.D. M. Jansen-Meet, d.L. M. S Vader- Grandia, z.H. H. Schipper-Wielart., z. OVERLEDEN: 2325 Jan.: P. J. de Munnik. 33 j. A. Jansen, 11 u. A. J. Visser, 36 j. A. M. Sweers-Kost, 77 j. J. v. Dijk, 2 j. P. Radsma, 3 j. J. II. Berendrecht. 3 j. A. J. Godfrinon, 16 j. Af loop der veiling van perceelen, gehou den in de sGouden Leeuwte Haarlem op Zaterdag 25 Januari. No 1, een dubbel huis en erve met tuin, Jantweg get. no 20, ƒ5980, J. Soetens. No 2, een huis en erve met tuin, Parklaan, get. no 84 a; no 3, een huis en erve met tuin, Parklaan. get. no 84; no 4, een huis en erve met tuin, Parklaan. no 82de per ceelen no 2, 3 en 4 gecombineerd ƒ14075, J. J. Guldemond. No 5, een huis en erve, Jansstraat nabij de Groote Markt. get. no 87 7000, J. de Jongh. No 6, een heerenhuis met tuin en erve, Wilhelmina- straat, get. no 31, ƒ7800, A. Konijn qq. No 7, een huis met bovenwoning en erve, Gasthuisvest, get. no 17 zwart en rood, 5900, L. J. Braakenburg.No 8, een huis en erve, waarin de Koffiehuishoudersaffaire wordt uitgeoefend, Lange Boogaardstraat, get. no 6, ƒ3025, P. J. C. van den Boogaard. Z. D. II. Mgr. C. J. M. Bottemanne bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Leimuiden den weleerw. heer C. J. R. Kuijperstot pastoor te Uitgeest den weleerw. heer S. Witte; en tot pastoor te Zandvoort den weleerw. heer P. L. Dessens, die kapelaan was te Amsterdam (HH. Petrus en Paulus). Naar de Limb. Koer. verneemt, is door wijlen den heer Jos. Timmermans hij testamentaire be schikking een som van f 10.000 vermaakt aan het bisdom Roermond. Be eerste aflevering van het pas verschenen tijd schrift dDe Hollandsche Revueonder redactie van Frans Netscher, bespreekt de Jauuari-aileveringvan «De Katholieke Gidst volgenderwijze: De eerste allevering van dit jaar opent met een artikel van B. R. F. van Vlijmen over «de Middel- eeuwsche Vrouwen.»De schrijver begint te protes teeren tegen de betiteling der Middeleeuwen als de duistere tijdhij beschouwt dit als een onware voorstelling van andersdenkenden, die zich bewust zouden zijn, dat door deze benaming de Katholieke Kerk in het hart wordt getroffen, omdat die eeuwen haar onuitwischbaar merkteeken dragen, en dat zij juist het christelijke tijdvak bij uitnemendheid der wereldgeschiedenis vormen. De Christelijke Kerk had in de Middeleeuwen eene drievoudig zware taak te vervullen, en welde vernietiging van het kwaad, voortspruitende uit het heiligdomde hervorming en volmaking van de deugden der oudheiden de besliste vestiging der christelijke denkbeelden. En het is juist de vrouw geweest, meent de Heer van Vlijmen met grond te mogen beweren, die een aan zienlijk aandeel in dezen arbeid heeft gehad, zoowel wat de geestelijke ontwikkeling, de letterkundige verdienste, als wat het onderwijs en de opvoeding der jeugd betreft. Zoowel met voorbeelden uit de geschiedenis als met aanhalingen uit Middeleeuwsche werken heeft schrijver zich tot taak gesteld deze stelling nader uit te werken. Tegen de beschuldi ging, dat de Katholieke Kerk geen vrijheid van ge dachten toelaat,en dat voor een goed Katholiek geloof en wetenschap nooit kunnen samengaan,trekt pastoor E. H. van der Heijden in een artikel genaamd «Katholieken en andersdenkenden» met klem van redenen te velde. Verder treffen wij aan eene novelle van L. e. O. genaamd «Hamlet», die ons toeschijnt uit het Duitsch bewerkt te zijneen me trische vertaling van Seeber's «Wandelende Jood» door A. II. M. vanRuyten, die de volgende maand zal worden voortgezet; een politiek Overzicht, en een boekbespreking waarin van Eduard Brom's «Opgang» zeer veel goeds wordt gezegd. Ook Elector noemde dezer dagen in het Zondags blad van het Nieuws van den Rag, in eene bespre king van den Januari-inhoud van de tijdschriften De Gids, Elsevier, en De Katholieke Gids, onder «A'euWecJmt»'»Wij zullen,zegt hij,ditmaal ons bepalen tot de genoemde drie tijdschriften en hij bespreekt De Katholieke Gids, die zijn nieuwen jaargang met een artikel Middeleeuwsche vrouwen van den Heer B. R. F. van Vlijmen opent en het eerste gedeelte van een studie 0 /er «Katholieken en Andersden kenden van pastoor E. H. van der Heyde te lezen geeft. Deze studie van pastoorVan der Heijden zegt Elector, is voor den onderzoekenden geest merk waardig, indien men haar vergelijkt althans tracht te vergelijken met het artikel dat de Wetenschappelijke Bladen opent. «De Oorsprong van den Mensch en het godsdienstig gevoel» is het genaamd,en het werd onlangs door den Italiaanschen hoogleeraar Fogazzaro te Rome voorgedragen, ten aanhoore van een gezelschap, waarvan de Koningin van Italië deel uitmaakte. Wat pastoor Van der Heijden aldus te kennen geeft«Geloof en verstand hebben één Schepper, één Gever, die eeuwig, onver anderlijk isonmogelijk kan dus ooit conflict ont staan tusschen geloof en rede; gelijk er nimmer conflict kwam of kan komen tusschen de rede en de waarheid, die de katholiek bezit. haarlem, 27 Jan. Boter aangevoerd 119 K.G verkocht 419 KG. f 1,10 a f 1.20. Biggen aangevoerd 129stuks, verkocht 129 stuks, f 4.—a 7.Schrammen, aangevoerd 94 stuks,verkocht 94stuks, f 8.a f 11. Appelen aangevoerd 67 hectol. verkocht 27 hectol. 3,a f 7.Peren aangevoerd 39 hectoliter, ver kocht 15hect. f 2,a 4,Aardappelen aange voerd 54 heet. verkocht 54 heet. f 1.40 a 2, haarlem, 27 Jan. Tarwe, roode f a witte f 5,80f Rogge a f 44.10.Haver f 2.50 a f 2.85Gerst f 3.90 a f 4.80 Duivenboo- nen f5.70a f5,75Paardenboonen f 4,50 a f 4,90. Bruineboonen f af Gr. erwten f7,50 a Capucijnd. fa fKoolzaad f Mosterdzaad, bruin fa Geel Lijnzaad faper heet. Karwijzaad|f'14.75 a Maanzaad f per 50 kilogram. Kanariezaad a f— Amsterdam, 27 Jan. Op de veemarkt waren aangevoerd 349runderen, van welke de prijzen wa ren: vette koeien le qual.64 a c, 2e qual. 60 c. 3e qual 52 c per kilo; 150melk- en kalfkoeien f 100 230 vette kalveren le qual. c 2e qual. per kg. 3 graskalveren f a 48 nuchtere kal veren f 9 a fll 7 schapen 1 alammeren a583 vette varkens 28 a 32 c per kilo. hoorn, 25 Jan. Op de weekmarkt werden he den de volgende prijzen besteed: tarwe 1 5.a 7,— rogge f 4,a 475 gerst f 4,a 5,haver f 2.75 a 3,25; erwten witte 850 alOgroene f 10, a 12 grauwe f 14,a 17.;vale f 8,al 6boonen bruine f10,a 10,75 witte f 10.75 a 12,— paarden- 5,a 5,25 mosterdzaad f8,a 15,karwijzaad al5,a per heet. Paarden f a veulens f a koeien f schapen f 22 a f30 lammeren f a kalveren £8 a 14, varkens 7 a 14 zeugen fl5a20 biggen f4.a 7,kippen fa eenden aa kipeieren f 4.a per 100 stuks; boter 62i/o a 65 c. per kop, aardappelen f a peren f appelen f a per heet. Schiedam, 27 Jan. Moutwijn per HL. zonde da bel. f 8.Jenever id. f 12.Amsterdamsche proef id. f 13.Spoeling per Ketelbeurs f Spoeling commissie f f Beursuoteering Brandersbond en f af londen, 27 Jan. Veemarkt aangevoerd 1000 Runderen, 9000. Schapen. 5 Kalveren en Var kens. Men noteert: Runderen2/4 a 4/6, Schapen 3/4 a 5/8, Kalveren a en Varkens 2/0 a 3/2 par steen. genoteerd NEDERLAND Certif. Werk Schuld HONGARIJE Obl. Goudleening id 1881/1893 ITALIË Obl.Pausel. Leen. 1860-64 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 zilver 1868 PORTUGAL O buitenl. 1853-84. RUSLAND bij Hope Comp 1889/90 Obl. Nic. Spw. 1867/69 in goud 1884 Obl Perpet. schuld. 1881 hinnenl. (Perpetueele 4 O. Alg. Schuld '65 Serie D '69 C Obl. Leening 1876. 3 31/2 5 SPANJE TURKIJE EGYPTE N.-AMERIKA Obl. Vereen. Staten 1876 1877 COLUMBIA Obligatien43/4 VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald4 OOSTENRIJK Aand. O. H. Bdivid. NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. M. tot Expl. St.Spw. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 41/2 »1875/80gest.5 Zuid-Ital. Spoorw.Obl. 3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. Baltische Spw. Aand. Jelez Grias. Obl Kursk Chark. Obl. Moskou-Brest Aand Id. Jaroslow. Obl. Aand. Aandeelen Spdivid. Chicago N.W.Cert.Aand. N.YorkLake Erie W. S. A. Illinois Cert. Aand Miss Kan. Texas Obl. Cert. 7 pCt. de koers 2i/2 931/4 1003/4 1005/g 1021/2 1025/g 85 841/8 83r/4 2515/15 981/4 lOH/g 105 58i/2 50 21% 211S/1J 1031/2 ITALIË RUSLAND RUMENIE AMERIKA 4!/2 5 4 3 5 14"/i« 413/4 403/4 144 1143/, 968/g 281.2 194 1071/4 81/2 631/2 523/, 993/g 63 102 731/, 104»/, 128 151/2 951/4 Hl/4 NEDERLAND Loten Amsterdam f100 2 Rotterdam 3 GemeenteCrediet3 BELGIE Stad Antw. 1887 1113/4 OOSTENRIJK Staatsl. 1854 4 1860 5 1864 5 RUSLAND 1864 5 1866 Prolongatie 2i/2pct COUPONNOTEERING volgens opgave van deCoupon-makelaar, Oostenrijk papier f20.95 Russ.GoudJioeh.fi,91 1051)! 1033/g 1241/a 125 160 176 1555/, zilver »20.95 Diversen in >>11.521/2 dito met affidavit»11.92l/2 Portugeesche Fransche »47.60 Belgische >47.60 Div. Rijksmark. >58.95 Hamb. Rusl. 1.211/2 dito Zilv. Roeb.el 126 dito Pap. dito 1, Pool.p.ZilverRoeb.* Sp. Buitenl. Frs. 47,60 id. Binnenl.Piast. 1,80 Amer. Goud.Doll.»2.46 Mexicaansche Ter gelegenheid van zjjn verjaardag, heeft keizer Wilhelm zjjn kanselier Von Hohenlohe de versierselen van groot-commandeur der Hohen- zollern-orde geschonken. Hammerstein-Loxten, de Pruisische minister van Landbouw kreeg den Rooden Adelaar le klasse, Prof. Behring, de uitvinder der serumtherapie van diphtheritis, de kroonorde 2e klasse. Volgens telegraphische berichten zijn op Ma dagascar verscheidene officieren der Howa's en een koopman uit Noorwegen de heer Engel vermoord door inboorlingen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1896 | | pagina 3