MARKT BhiRICHTRN~ BEURSBERICHTEN Laatste Berichten. Diefstallen. Branden. Ongelukken. Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. 64 zomers zijn over dit hoofd gevaren.' Dubbel Land- en Tuinbouw. Boekbeoordeeiing. PREMIE-LEENINGEN. COUPONNOTEERING volgens opgave van deCoupon-makelaar. 13 reeds Maandag overleden. Men maakt zich zeer ongerust over den omvang dien de ziekte aanneemt. Een verschrikkelijk familie-drama heeft dezer dagen te Helder plaats gehad. Het echtpaar K. aldaar leefde gescheiden van elkaar. T)e man had de groote kinderen bij zich en dc vrouw het jongste, een zuigeling van ongeveer een half jaar. Geregeld zond de man een der zoons met eten naar zijne moeder. Vrijdag-middag jl. kreeg deze op zijn herhaald kloppen geen antwoord en kroop ten slotte door een raam om binnen te komen. Hier vond hij zijne moeder dood op den grond liggen met het kind aan de borst zogende in haar verstijfden arm gekneld. Waar schijnlijk had eene beroerte een einde aan haar leven gemaakt. Eene zuster der overledene nam het kind tot zich. Valsche bankbiljetten. In België zijn thans valsche bankbiljetten van 50 franks in omloop. Men tracht die ook hier te lande uit te geven. Te Rosendaal zijn reeds een paar personen er mede bedrogen. Onder de aarde. Te Brugge hebben werklieden, bij het maken van een riool, in de nabijheid der Lieve Vrouwekerk, eene onderaard sche kamer ontdekt, welker wanden met voorstellingen van gewijde onderwerpen beschilderd waren. Die muurschilderingen, uit het laatst der 15e eeuw, zijn alle zeer goed bewaard gebleven. Nieuwe postzegels. Le Figaro geeft een afbeeld sel van de nieuwe Eransche postzegels, welke eerlang worden uitgegeven. De teekening, het werk van Eug. Grasset, wordt als zeer artistiek geroemd. Zij stelt eene jonge vrouw (de Republiek) voor, met een olijftak in de eene hand en met de andere hand steunende op het gevest van een zwaard. Ook België krijgt nieuwe postzegels. Er is een wedstrijd voor een ontwerp daarvan uitgeschreven. Zoo ver gaan de afvalligen. Een Amerikaansch geestelijke, te Windsor (Ontario) moet, om zijn kerk wat aantrekkelijker te maken voor jonge lieden, in een benedengewelf van zijne nieuwe kerk ten biljartzaal ingericht hebben. Werkstaking. De werklieden in het kleer makersvak te Berlijn, Halle, Dresden, Erfurt en Breslau hebben eene algemeene werkstaking afge kondigd. Veroordeeld. Te Brussel is zekere Martin, een tooneelspeler, veroordeeld tot vijftien jaar dwangarbeid, die dit jaar zijne minnares, Augusta Henrot, aan het „Scala// verbonden, in haar loge doodgeschoten had. Een vreemd verschijnsel. Te Madrid is dezer dagen groote ontsteltenis gewekt door een geluid als een donderknal bij volkomen helderen hemel. Sommigen zijn van schrik flauw gevallen. Men zag echter niets dan een witte wolk, oostwaarts afdrijvende en een soort van witte stof achter latende. In de omstreken der sta 1 wordt naar een mogelijk neergevallen luchtsteen gezocht. Goedkoope zalm. De Londenaars zijn in de gelegenheid, goedkoop zalm te eten. Tot groote ergernis van de vischhandelaren kwamen, zoo meldt een berichtgever van VEtoile Beige, op de markt Billingsgategroote bezendingen uit muntend bewaarde versche zalmen uit Britsch Columbia, welke voor buitengewoon lage prijzen verkocht werden, namelijk van 2Vs cent tot 12Vs cent het pond. Moest men vroeger f 15 voor een zalm betalen, nu kan men er een hebben voor fl. Op twee dagen is wel 140,000 kilogram zalm verkocht. En men verwacht geregelde bezendingen uit Columbia. Te Rotterdam werd gisteren-middag een land bouwer uit Kapelle a/d IJsel ieelijk beetgenomen. Hij vertrouwde aan een jongen van omstreeks 18 jaren, een hem toebehoorende mand met konijnen ter bewaking toe, gedurende den tijd dat hij eene bestelling ging verrichten. In een koffiehuis op de Botersloot zouden beiden elkaar ontmoeten, doch toen de eigenaar terugkwam was de jongen daar niet verschenen. De jongen laat den landbouwer nog op zijn komst wachten. Eene magere vangst had een dief gisteren te 's Gravenhage waar hij met een valschen sl sutel eene woning in de Elandstraat was binn nge- drongen. Reeds was hij in de slaapkamer bezig een kleedingstuk te doorzoeken ten einde eene portemonnaie daaruit machtig te worden, toen de vrouw des huizes ontwaakte, waarna de ongewensente bezoeker ijlings de vlucht nam met medeneming van dertien centen, die voor den melkboer gereed lagen. Op het erf van de uitspanning //Overbosch" te 's Gravenhage zijn 36 kippen en een haan ontvreemd. Een koekbakkerswinkel te Amsterdam, stond in een oogenblik door het springen van een petroleumtoestel in lichte laaie. Het huis is geheel uitgebrand, met moeite kon een schilder die op de bovenverdieping aan den arbeid was, zich langs de trap redden. Te Veenoord geraakte eergisteren een kind in brand terwijl de moeder een oogenblik afwezig was. Bij haar terugkomst vond de vrouw het vijfjarig jongentje deerlijk verbrand en reeds overleden. In de Kreupelstraat te Boksmeer, zijn gisteren-avond vier woningen door brand vernield. De inboedels zijn grootendeels gered. Te Sloterdijk deed zich eergisteren een treu rig geval voor. Een metselaarsknecht was met zijn klompen aan op het dak eener woninggï klommen, gleed uit en viel er af. De ongeluk kige kwam op zijn hoofd terecht en was on middellijk dood. Te Arnhem is een vierjarig kind van eem gezin in Heienoord, terwijl de moeder een oo genblik het vertrek had verlaten, in een wasch- kuip gevallen en verdronken. Een arbeider die te Mesch bezig was met het omhakken van hoornen, is onder een neerge vallen boom geraakt. Kort daarna stierf hij aan de bekomen inwendige kneuzingen. Pc waarheid moet verzekerd worden; de leu" gen vindt van zelf geloof. Wanneer zal men elkander niet meer naar woorden, maar naar daden beoordeelen? De ware weldoener heeft een goed hart en behoort een slecht geheugen te hebben. Iets voor proevers. Twee vrienden zitten onder een grogje de droogmakerij van de Zui - derzee te bespreken. //Jongen, jongen,// zegt de een, //'tis me toch een werkje om die Zuiderzee leeg te pompen.// ,,'t Mocht wat,„ roept de ander zegevierend uit, //laten ze er eens grog van maken, dan zul je eans zien, hoe gauw ze leeg gedronken is." Beeldspraak Een beetje zanderig, die sla, niet waar? zei aan tafel iemand tot zijn buur man. Zanderig? antwoordde deze, 't lijkt wel een grindweg, waar hier en daar een paar groene sprietjes opschieten. Hij begreep er niets van.Vi o 1 i s t (trotsch.) Het instrument, waarop ik mij morgen-avond ten uwent zal doen hooren, waarde heer, is meer dan 200 jaar oud. Parvenu. Och, dat komt er niet op aan. 't Is goed genoeg, niemand zal het merken. Ben verstandig dokter. De dokter heeft mij het wijndrinken verboden. Zoo, en voor hoe lang wel? Ik denk, totdat ik zijne vorige rekening betaald heb. HAARLEM. Op den 19n Februari e. k. zal de Afdeeling Noord-Holland van den Algemee- nen Nederlandschen Politiebond in het café Brink man aan de Groote Markt alhier, haar 13de vergadering houden, Door de Hollandsche Maatschappij van Land bouw is op de keuring van zaaigranen te Rotterdam, aan de firma Wed. J. L e u p e n en Zoon alhier, een bronzen medaille geschonken voor Engelsche Probsteierhaver, voor Wrincks premiergerst en voor paardenboonen. De firma ontving ook een eervolle vermelding voor inge zonden Engelsche zwarte Tartaarsche haver. De Haarlemsche Handelsvereeniging verzoekt ons te willen vermelden, dat tot en met den lOden dezer op de lijst, om f3000 te verzamelen, is geteekend tot een bedrag van f1951. De gele genheid om bijdragen te schenken is nog open gesteld, tot 18 Februari e.k., zij roept nogmaals den steun van de inwoners van Haarlem in tot behotid van de brug over de Ringvaart, als onmisbaar in het belang en den bloei onzer gemeente. Lach niet lezers! In de' N. Rott. Ct. lezen wij in een verslag over de feestviering van den heer Andriessen alhier, dat in de Kathe draal nop het schitterend versierde altaar een door den jubilaris gecomponeerde Mis werd gecelebreerd Zoo'n zetfout is vermakelijk. De ritmeester J.T.H. M i n g e 1 s, van het 2e reg. huzaren alhier in garnizoen is toegevoegd aan de remonte-commissie voor het aankoopen van paarden voor de bereden wapens in Enge land en Ierland. Wij herinneren personen, die een gedeelte van een huis in huur hebben, zoogenaamde '/kamerbewoners»/ en //lodgers//, dat zij, ingeval zij kiezer wenschen te worden, daarvan aangifte moeten doen elk jaar voor 15 Februari ten Raadhuize. Alzoo moet die aangifte binnen een paar dagen geschied zijn. Na afloop van dezen thans loopenden cursus keereu de aan de Militaire School alhier gede tacheerde le luitenants W. A. C. G o u t van de genie en P. A. M o 11 i n g e n van de infanterie naar Indië terug. In hun plaat» zal vermoede lijk de le luitenant A. G. Snijders alhier werkzaam worden gesteld, terwijl de le luitenant B. M. Goslings gedetacheerd blijft. Alle ge noemde officieren behooren tot het Oostindische leger. Het Bestuur van Weldadigheid naar Ver mogen// heeft extra giften ontvangen van Mevr. de Wed. E. f 20 en van S. v. L. f 25. Inge komen is nu een bedrag van f 3903.83. Deze extra giften gevoegd bij de Contributie en inschrijvingen maken eeu bedrag vau pl. m. f 7000. Het Bestuur heeft echter nog pl. m. f 9000 noodig. Wie helpt vraagt het Bestuur nog het tekort aanvullen Kunstnieuws. Dinsdag-avond, bij het 4e Bachconcert vonden onze kunstminnende stad- genooten nogmaals gelegenheid, den grooten en wijdberoemden violist, professor J o e f Joa chim uit Berlijn in zijne heerlijk spel te mogen volgen. In ruime mate werd daarvan gebruik gemaakt en de ademlooze stilte, waarin de breede schare toehoorders den kunstenaar hare aandaeht schonk, bewees niet weinig, hoe Joachim' s kunst wordt gewaardeerd, hoe hartelijk welkom hij is in de Bachvereeniging, die hem onder hare eereleden mag tellen. Niet zoo dikwijls meer zal deze bij uitstek sympathieke kunstenaar voor ons op h»t podium verschijnen. Joachim's jaren klimmen; reeds merkwaardig mag daarom zijn optreden heeten, dat van vermoeienis of afgeleefdheid de sporen nog niet draagt, doch integendeel aantrekt door kracht en gespierdheid, door manlijken ernst en gezonden levenslust. Joachim speelde in het eerste deel het po pulaire G-mol Concert van Max B r u c h,na de pauze Adagio uit het elfde concert van L. S p olir en drie Hongaarsche dansen van Brahms, voor viool bewerkt. Om toe te geven aan het onstuimig uitgedrukt verlangen naar meer, gaf hij bovendien nog e»ne Gavotte van Bach, welke mogelijk als proeve van techniek en stijl wel het meest bewondering verdiende, In het algemeen onderscheidt het spel van den heer Joachim zich door karaktervolle opvatting, door een innigheid van voordracht en een ernst in de behandeling, die een gevoel van eerbied wekken. De vertolking der boven genoemde werken, die zonder onderscheid ook door hunnen inhoud en klaren bouw reeds zooveel aantrekkelijks bieden, schonk een on vergetelijk kunstgenot, waarvoor allen den meester dankbaar zullen zijn geweest. Het orkestrale gedeelte van het programma bestond uit de 3e Symphonie van Brahms, deouverture Meeresstille und Glückliclie Fahrtran Mendelssohn en uit drie fragmenten van de dramatische legende La Damnation de Faust van B e r 1 i o z. Bijzonder mooi, in geen enkel opzicht minder dan onder de leiding van den heer K e s wer den deze werken gespeeld, zoodat een niet gering deel van het succes aan den heer M engel berg en zijn uitgelezen schare artisten toekomt. Aan de h h. Directeuren van de Bachvereeni ging een woord van welverdienden lof voor de organisatie van dit schoone concert. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD 12 Febr.C. Hermeling en A. M. Martens. J. P. Ponger en H. C. M. Schouten. GETROUWD '12 Febr.W. Smits en C. v. d. Eykhof. A. Morzeld en H. Nijhuis. O. Weidema en M. Kors. J. A. Bouwman en E. M. J. v. d. Horst. J. J. A. v. d. Horst en E. J. v. Stijn. H. de Droog en E. M. Nieuwenhuizen. W. L. Kessler en R. Heydanus. L. O. Zonneveld en J. Caris. N. de Wit en E. Post. J. H. Kottman en P. v Wely. G. 3. Assendelft en C. C. J. Slakhorst. II. M. Voskuyl. en J. Vrenegoor. M. |Bisschop en II. ten Bosch. J. v. Gasteren en C. M. C. Zweeres. G. v. d. Haak en E. E. Kipshagen. W. J. Dieben en C. C. v. d. Laarschot. BEVALLEN: 8-12 Febr.: M. J. B. C, Bosse- Geyer, z. W. Liesveld-Bonsema, z. J. Harkmans- Hubert, d. J. M. Huis-SIurink, d. J. C. Ver- donk-v. d. Bos, z. C. M.v. h. Nederend-denOuden- dammer, d. S. v. Loevesijn-Meyer, d. P. v. Kessel- Kruidering, z. - M. M. C. v. d. Kroft-v. d. Ven, z. C. Hofkes-Groenewoud, z. A. Luyten-v. Dijk, d. J. Meester-Stuurman, d. A. M. v. d. Oosterkamp- Kluit, d. K. H. Willemse-Geerlings, d. G. v. d. Vlugt-Klijn. z. H. Cassé-Walter, z. J. F. Luttik- Kernekamp, z. OVERLEDEN9—11 Febr.S. Horeman, 3 j. L. v. d. Laar, 11 m. N. Jonk, 2 j. Wed. H. Franse- Jansen, 75 j. P. Smit, 21 m. In de omstreken van Beverwijk staan nu reeds eenige aardbeienplanten in bloei.Als het zachte weer aanhoudt vreest men dat deze planten te vroeg zullen uitloopen. De bewoners van Aalsmeer, die vóór de droog making van het Haarlemmermeer bijna zonder uit zondering het visschersberoep uitoefenden, zijn na dien tijd gemetamorphoseerd in bloemkweekers. De hoeveelheid uitgevoerde potplanten in 1895 werd geschat op een millioen, die in hoofdzaak te Am sterdam, Rotterdam en Haarlem worden verkocht. Bij den uitgever H. de Jong te Waalwijk is een boekje verschenen getiteldGeloof en Ongeloof. Een werkje voor Christenen van eiken staat, stand en leeftijd, doch vooral voor jongelieden van beider geslacht, door pater Savino, vertaald uit het Fransch door pastoor E. H. van der Heijde. De inhoud van dit boekje is voor ieder een ware verrassing. Wie verwacht, dat in Geloof en Ongeloof ook gehandeld wordt over den Katechismns, theaters en weldadigheidsfeesten, dagbladen en verkeeringen hoofden van huisgezinnen en dieastboden, dat het de weerlegging bevat van opwerpingen en voorwendsels, waarachter wereldscue personen zich verbergen. Geloof en Ongeloof is slechts voor een klein ge deelte een arsenaal tegen het eigenlijke ongeloof, ofschoon het ook eene weerlegging, meer echter eene ontmaskering der ongeloovigen bevat. Geloof en Ongeloof is een volledig wapenmaga zijn tegen den wereldgeest, dat istegen onwetend heid en hartstocht onder allerlei vormen; en geeft een ieder, bijzonder echter den jongelieden van beider geslacht, van allen staat, stand en leeftijd de overtuiging van wat hun te doen staat, om geloof en zeden te behouden, te bewaren, te ver breiden, te verdedigen, en zich zeiven voor verlei ding te behoeden. Ik geloof, meer nog hoop ik, zegt de vertaler, een nuttig werk verricht te hebben, door dit boek onder het bereik der Nederlandsche Katholieken te bren gen, dat in Brazilië, Spanje, Italië, Frankrijk, Enge land en de Duitschsprekende landen, in wier talen binnen eenige jaren het meer dan'éene uitgave beleefde, en ontzaglijk veel goeds heeft gesticht. Indien dit werkje bekend wordt, zal het in duizen den exemplaren verspreid en aldus voldaan worden aan het verlangen van den Schrijver-Missionaris, dat het in handen van een ieder kome. Voor kinderen alreeds geschikt, zal het in Con gregatiën, H. Familiën en Vereenigingen het ge sproken woord van de Directeurs bevestigen en doen onthouden. Jongelingen en jeugdige meisjes van beider geslacht, die de scholen of pensionaten verla ten hebben, vinden in dit boekje een schild tegen de gevaren, die hen bedreigen bij hunne intrede in de wertld, een leidsman bij de keuze van een levens staat, vooral bij het aangaan van een huwelijk. Huisvaders en moeders kunnen het gebruiken bij de opvoeding hunner kinderen en bij de behandeling hunner dienstboden. En al deze stoffen zijn behandeld door den schrijver op zoodanige manier, dat het boek geen dorre bewijsvoering, maar een aangenaam, prettig lees boek is, dat, niet lichtelijk uit de hand zal gelegd worden, zoomin door jeugdige personen, als door die van rijperen leeftijd zijn. De prijs van dit zeer nuttig boekje is volgens de advertentie in dit blad geplaatst zeer laag gesteld. Wij bevelen het ten zeerste ter lezing aan. Haarlem, 12 Febr. Ter veemarkt aangevoerd: 2 koeien, verkocht 2 f170 af 280; pinken, ver kocht f a graskalveren, verkodht— f 47 nuchtere kalveren, verkocht 47, f 6 a 14, schapen, verkocht f a lammeren, kocht f a paarden 6, verkocht faVeu lens f a f Haarlem, 12 Febr. Aangevoerd stapels uit makende kazen. Verkocht 23 stapels, uitmakende 2466 kazen, wegende 4770 K.G. Hoogste prijs per 1 5C KG. f 26,Laagste prijs per 50 KG. f— bodegrave, 11 Febr. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd: 43 wagens, te zamen 2308 stuks wegende pl.m. 8519 kilo, prijs le soort .Goudsche 24azwaardere f -a2e soort 20 a 22 hieronder wagens Derby kaas, prijs le soort a2e soort fawagens Edammerkaas, prijs le soort f 25 a 2« soort f21.50 a 24 fwagens Leidsche kaas, fhet schippond. Handel matig. Amsterdam, 12Febr. Ter veemarkt van heden waren aangevoerdrund. 1ste qual. c. 2dequal. c. 3e qual. c.; 183 vette kalveren, 1ste qual, 100ac. 2de qual. 80 c. per kilo, graskalveren 60 nuchtere kalveren f9. a 13, schapen, lammeren, 272 vette varkens, 28 a 33 c. per kilo biggen, paarden f purmerend, 11 Febr. Kaas. Aangevoerd 80 stapels kleine, prijs f28.per 50 KG.; middelbare 1 prijs f 22 commissie prijs f Boter, aanvoer 968 KG. prijsf 1.20a f 1.30 per KG. Runderen 170 f 52 a 66 per KG. stieren; 2 handel matig. Vette kalveren 113, f70 .a f 1.pei KG. matig. Nuchtere dito 231 1 7.a f 20, vlug. Vette varkens 307, f 0.28 a f 0.37 per KG. handel stug. 51 magere dito f10.a f 16. stug; 277 biggen f 4.a f 7,50 per stuk, stug; 964 schapen en lammeren, prijshoudend handel stug; paar den 9 veulens f a Schiedam, 5 Febr.. Moutwijn per HL. zonder de bel. f 8.Jenever id.f 12,Amst. proef id. f 13, Speeling per Ketelbeurs t Spoelingcommissie f f Beursnoteering Branders- bond enz. f af Rotterdam, 11 Febr. Op de veemarkt waren aangevoerd: 85 paarden, veulen, ezels, 600 vette runderen, 1205 magere dito, 183vette en gras kalveren,324nuchtere kalveren, schapen of lam meren, lOvarkens, 85 biggenlbokken. Koeien le qual. 66 c., 2e qual. 60 c., 3e qual.54 ossen le qual. 65 c., 2e qual. 60 c., 3e qual. 54 (c,.stieren le qual. 56 c., 2e qual. 50 c., 3e qual. c. kalveren le qual. 112 c., 2e qual. 100c., 3e qual. 90— c. Op de botermarkt werden aangevoerd 51/8 en 77/16 ton, en 654 stukken a 1/2 kilo; prijs le qual. 62 2e qual. f 58, 3e qual. f 54 per 1/2 kilo 60 a 7 0 Handel in vette runderen, met grooten aanvoer, flauwer; in kalveren vlug. Kalfkoeien met weinig handel; versch gekalfde koeien en schotten, varekoeien en fokvee met rede lijken omzet. Amsterdam 12 Februari 1896. Prijzen der onderstaande effecten genoteerd PORTUGAL RUSLAND SPANJE TURKIJE EGYPTE 3 31/2 5 5 5 5 5 3 K 4 5 NEDERLAND Certif. Werk Schuld HONGARIJE Obl. Goudleening id 1881/1893 ITALIË Obl.Pausel. Leen. 1860-64 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 zilver 1868 O buitenl. 1853-84. bij Hope Comp 1889/90 Obl. Nic. Spw. 1867/69 in goud 1884 Obl Perpet. schuld. 1881 binnenl. (Perpetueele 4 O. Alg. Schuld '65 Serie D 5 '69 G 6 Obl. Leening 18764 N.-AMERIKA Obl. Vereen. Staten 1876 4 1877 4 COLUMBIA Obligatien43/4 VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald4 OOSTENRIJK Aand. O. II. Bdivid. NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. M. tot Expl. St.Spw. Cent. Spw. gestemp. Obl. Indische Spw. Aand Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezal Obl 41/2 #1875/80gest.5 Zuid-I tal. Spoorw. Obl. 3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 41/2 pCt. de koers 21/2 93V2 1003/4 1003/g 102ti/1# 1025/g 89 841/4 85 2515/ie 981/4 IOIH/tg 10415/16 58i/s 501/4 22 223/4 1033/4 ITALIË RUSLAND Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Grias. Obl5 Kursk Chark. Obl. 4 Moskou-Brest Aand 3 ld. Jaroslow. Obl. Aand. 5 RUMENIE Aandeelen Spdivid. AMERIKA Chicago N.W.Cert.Aand. N.YorkLake Erie W. S. A. Illinois Cert. Aand Miss Kan.Texas Obl. Cert. 7 146/, 411/2 403/4 142 113 767/, 323/, 195 81/2 651/4 521/16 995/, 633 1021/4 731/4 1043/, 1423/4 163/s 983/4 127/8 NEDERLAND Loten Amsterdam f100 2 11H5/16 Rotterdam 3 IO8I/2 GemeenteCrediet3 105l/2 BELGIE Stad Antw. 1887 104 OOSTENRIJK Staatsl. 1854 4 1267/g 1860 5 1237/, 1864 5 161 RUSLAND 1864 5 I8IS/4 1866 165 Prolongatie 2i/2pct Oostenrijk papier f21.02l/2 Russ.Goud.Roeb.fi,91 dito Zilv. Roeb.el 126 aito Pap. dito 1,— zilver »21.02i/2 Diversen in »11.52i/2 dito met affidavit»! 1.92l/2 Portugeesche Fransche »47.60 Belgische »47.60 Div. Rijksmark. »58.90 Hamb. Rusl. 1.21l/2 Pool.p.ZilverRoeb.ï Sp. Buitenl. Frs. 47,60 id. Binnenl.Piast. 1,80 Amer. Goud.Doll.»2.47 Mexicaansche De exarch kwam gisteren, na Stojilof, uit Konstantinopel te Sofia aan. Hij werd door alle ministers, een vleugeladjudant, de hooge gees telijkheid en andere hoogwaardigheidsbekleeders ontvangen en door een talrijke volksmenigte geestdriftig toegejuicht. Na een kort bezoek met Stojilof aan de kerk, reed de exarch in een hofrijtuig naar het paleis van den metropoliet en van daar naar dat van den Vorst. De over levering van Kroonprins Boris, kan dus elk oogenblik worden verwacht. BRUSSEL, 12 Februari. Heden is volgens het program voltrokken het huwelijk tusschen prins Emanuel ran Orleans en prinses Henriette van Vlaanderen. De plechtigheid ging met groote praal gepaard.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1896 | | pagina 3