MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. GEMENGDE BERICHTEN^ Ongelukken. Diefstallen. "stedelijk nieuws. Feesten op den Koninginnedag. Branden. i BLOEMENDAAL. 21 Juli, De heer A: K o o 1- hoven, lid; 'van de postdaiven-vereeni- ging //Kennemerland" alhier, heeftin de natio nale wedvlucht den ln prijs behaald. Deze wed vlucht was uitgeschreven door //Natura Artis Magistra// van Amsterdam en de postduiven- vereeniging //de Sperwer.// De 81-jarige kassier Jan Brouwer uit Bols- ward, is door de rechtbank te Leeuwarden tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld, met in mindering brenging der voorloopige hechtenis. Te Zaandam is een man aan bloedvergiftiging overleden. Hij kocht verleden week als voeder voor zjjn honden eenig afval van den slager. Toen hij bezig was een milt te snijden, streek hq met de nog vochtige hand argeloos langs het gezicht en over een klein wondje. Het gevolg was dat na enkele dagen het gezicht opzwol, waardoor de man reeds Zaterdag geheel blind, was en heden-ochtend onder de verschrikkelijk ste pijnen aan miltvuur is overleden. De onge lukkige was 23 jsar oud en laat eene weduwe en een jong kindje na. Bjj den landbouwer Menger op de Vuchtsche heide, hebben de jooievaars, op het nest boven de woning, voor de tweede maal in dit jaar jongen. Overbevolking in de gevangenissen aan te tref fen in zomerdag voorspelt niet veel goeds. Het leger der luiaards breidt zich met den dag uit zulke menschen stelen liever dan dat ze werken om in hun onderhoud te voorzien. Te Maastrioht, Roermond, 's Hertogenbosch, Breda en Goes zijn de gevangenissen geheel en al bezet, tengevolge waarvan verscheidene von nissen dea rechtbanken onuitgevoerd moeten blij ven, wijl ook in de gevangenissen in het noor den geen plaatsen beschikbaar zijn. Na een huiselijken twist heeft zekere J. L. bij genaamd de Klutz, te Halsteren, zich in de Weel onder Steenbergen, verdronken. In de droogmakerij van den Middelveldsch- Akerpolder werd dezer dagen een snoek gevangen, welke 22 halve K. G. zwaar was en ecne lengte had van 1.45 M. Dat men bij warme dagen voorzichtig moet zijn met drinken, bleek dezer dagen te Opsterland (Fr.) waar de jongeling O, v. d. W. is overleden kort na i het gebruik van veel karnemelk, toen zjjn lichaam zeer verhit was. Te Montfoort heeft men zich erg bang gemaakt. Daar kwam de vorige week een schuitje de haven binnen met, zoo vertelde men, een cholera- lijder aan boord. Uit het geneeskundig onder zoek is evenwel gebleken, dat er geen sprake was van cholera, doch dat de ziekte een gevolg was van onmatig gebruik van IJselwater. De man is reeds volkomen hersteld. De vereeniging Vooruitheeftin haar gehouden vergadering besloten, om voor de a.s. viering van den verjaardag van Koningin Wilhelmina ter beschikking van de Vereeniging tot verede ling van het volksvermaak te stelleneen verg. zilveren, een zilveren en een bronzen medaille, benevens prijzen in geld van f40, f25 euflO. Aan de medaille die voor deze gelegenheid zal worden geslagen wordt bijzondere zorg besteed. Te Volendam is eene vergadering gehouden van de schippers, waarin werd vastgesteld een adres aan den raad der hoofdstad, om wijziging te krijgen in de verordening op de invordering der havengelden aldaar. Zooals men weet zjjn reeds honderden visschers uit Volendam gedag vaard wegens het niet betalen van havengeld te Amsterdam. De Minister van Marine maakt bekend, dat eene reddingboei van Hr. Ms. Urania in de Zuiderzee is verloren gegaan. Het vinden daarvan behoeft geen aanleiding te geven tot ongerustheid. Burg. en Weth. te Amsterdam stellen den gemeenteraad aldaar voor, een sub-ontvanger der gemeente-belastingen te benoemen, op eene jaar wedde van f2000 tot f3000, voor welke be trekking dan de voormalige gemeente-ontvanger van Nieuwer-Amstel in aanmerking komt. De reohercheur Peters te Amsterdam heeft aldaar twee beruchte rijwieldieven opgespoord en ter beschikking van de justitie gesteld, terwijl nog twee anderen door hem worden nagegaan. Een gruwelstuk. Te Antwerpen is voor het Hof van Assises een afschuwwekkende zaak in behandeling genomen. Een juffrouw Maron wordt beschuldigd, haar beide schoonouders, met wie Ze niet overweg kon en van wie zij en haar man geld te wachten hadden, te hebben vergiftigd door middel van rattenkruid. Bosehbrand. In het kanton van Céret, dep, Pyrénées Oiientales (Frankrijk) heeft in een zeer uitgestrekt bosch dat hoofdzakelijk uit kurk eiken bestond, een brand gewoed die Zaterdag begonnen is en die zelfs met de hulp van het garnizoen van het fort Bellegarde niet te blus- schen viel. Er zijn 850 man troepen uit Perpig- Uan moeten komen en toen is het vuur Maan dagmorgen tot staan gebracht. De brand is een Diïne voor de streek. Men vreest dat er twee Uienschen die zoek raakten bij zijn omgekomen. Cholera. Volgens de laatste berichten is deze leeselijke ziekte in Egypte aan het afnemen. Sedert het uitbreken der cholera tot 20 dezer zijn te Wadi Haifa,' Kosjeh en tusschenliggende plaatsen voorgekomen bgna 1000 gevallen, waar van meer dan 700 met doodelijken afloop. Een vierde van het aantal gevallen deed zich voor onder de Engelsche soldaten. Een zeeramp. Het Engelsche stoomschip Sier ra Carima, van Mauritius naar fiangoen, is bij de Malediwen verongelukt; geen der opvarenden is gered. Een spoorwegramp. Naar uit Warschau gemeld wordt zijn bij een spoorwegongeluk op de lijn Iwangerod-Dombrowa 11 personen gedood en 13 gewond. Niet te vroeg. Josephine Rostkowski, de oud ste ambulanciere van het Fransche leger, is de zer dagen te Aniche (Nord) overleden in den oud-testamentischen ouderdom van 112 jaren. Verduisterd. Een notaris te Lausanne zekere Valotton, heeft een bedrag van vier honderd duizend frank verduisterd. Hij werd gevat, toen hij zich juist gereed maakte om te vluchten. Nog zoo dom niet. Het Fransche bla d De Matin vertelt, dat een ingenieur van de firma Krupp zich heeft aangesloten bij het gevolg van Li-Hung-Chang en op die wijze de Belgi sche Maasforten mede heeft bezocht. Hij zou ook naar de fabrieken van Cockerill zijn mede- gegaan, maar daar zijn ontdekten teruggezon den. Het blad waarschuwt de Regeering en in- dustrieelen, voorzichtig te zijn. Gebrek aan water. In Engeland heerscht op veel plaatsen gebrek aan water. Te Wimbledon is 't gebrek zoo groot, dat men aan de patiënten in het militair hospitaal geen baden kan geven. Levend verbrand. Te Solingen wierp, tijdens de afwezigheid der moeder, een achtjarig knaap je petroleum in de kachel, waardoor een ont ploffing ontstond. De kleeren van het kind vat ten vuu>-, die zich ook meder' eelde aan de kleer tjes van zijn twee kleine zusjes. De drie kinde ren zijn levend verbrand. Door onvoorzichtigheid kwam aan de stoom- schijvenslijperij aan den Overtoom te Amsterdam een der werklieden met zijn kleeren in aanra king met 't jachtwiel, toen hij dit passeerde. Hij werd eenige malen rondgeslingerd en zwaar verminkt naar 't Gasthuis gebracht. Bij gelegenheid van de kermis te Wor- merveer is zekere J. Kaat woonachtig te Zaan dijk, van een Turkschen schommel gevallen en aan de gevolgen van dien val na enkele uren overleden. De ongelukkige laat eene weduwe met zeven kinderen achter. Bij Maastricht is een 18-jarig jongeling de smidsgezel B. bij het baden in de Maas verdronken. Te Rijssen zijn door een zandtrein twee spoorarbeiders overreden. Hun toestand is hope loos. Eergisteren-avond is te Elshout een werk man op de in aanleg zijnde stoomtram Den Bosch Heusden door een machine gegrepen, met het gevolg dat hem een voet werd afgere den. Terwijl Elisabeth Th., oud 14 jaren, zich te Neeroeteren in het veld bevond, is zij door den bliksem doodgeslagen. Door onvoorzichtigheid van een korporaal der infanterie bij de schietoefeningen te Laren, belast met den dienst in den observatie-of waar nemingspost, werd hij in de beenen getroffen. Nadat het eerste verband gelegd was, is hij on middellijk overgebracht naar het hospitaal te Naarden, waar hij ter verpleging is opgenomen, terwijl zijn toestand geheel zon dor gevaar is. Gisteren-ochtend is te Oud-Beierland een jongen, verpleegde uit het Diaconie-weeshuis bij het zwemmen verdronken. Zijn lijk is reeds gevonden. Een elfjarig knaapje uit Leeuwarden, dat te Gramsbergen gelogeerd was, is door het om slaan van een roeibootje in de Vecht verdronken. Te Haarlemmermeer de 17 jarige C. Bor- german, lijdende aan toevallen aan de Spiering weg te water geraakt en verdronken. Ook is ver dronken een 2-jarig kind, dat aan den Yweg- Venneperweg in het water is gevallen. Te Schiedam vermiste een pakhuisknecht van een bedrag van f6000, die hij in zjjn woning aan bankpapier had liggen, f 8920. Als dader van dezen diefstal is aangehouden de smibsbaas G. te Schiedam, een neef van den bestolene, die zich tijdens de afwezigheid der bewoners tot de woning toegang had verschaft met een val- schen sleutel. De sleutels, noodig om bij het geld te kunnen komen, lagen voor een bekende voor het grijpen. In de R. K. Kerk te Aubel (L.) zijn die ven door een venster te verbrij zelen ingebroken. Zij openden de offerblokken en zijn verdwenen. Op verschillende plaatsen in de kerk werden sporen van geweldpleging waargenomen. De Rijksveldwachter te Spaarndam mocht er gisterennacht in slagen een drietal personen, wo nende te Haarlem, te betrappen op het lichten van fuiken, welke bedrijf zij blijkbaar reeds ge- ruimen tijd hebben uitgeoefend. 'weinig huisraad heeft kunnen redden. De schuur en het woonhuis zjjn. geheel afgebrand, zoomede de daarin aanwezige inboedel. Bij den landbouwer B. Yenneman, te Neer dorp (Holten) is de bliksem ingeslagen terwijl er eenige menschen tijdens het onweder be schutting op den deel Hadden gezocht. Het he melvuur sloeg echter in het voorhuis en zette dit in een oogwenk in lichte laaie. De men schen op den deel verloren het bewustzijn, be halve Joh. Meerman en Achterkamp, die zijn wild geworden paard bedwong. Inmiddels wer den een neefje van Meerman en Venneman naar buiten gedragen. Deze en J. Meerman, vader van het kind, hadden brandwonden gekregen, evenals een jongen van de Wed. Vogelzang voor wie geneeskundige hulp werd ingeroepen. Bij dezen brand zijn omgekomen 3 koeien, 1 kalf, 21 jonge biggen, 1 oud varken, 1 paard, terwijl een varken geheel verschroeid met deer lijke brandwonden nog naar duiten kwam. Al leen het huis was tegen brandschade verzekerd. HAARLEM. Hoe dikwijls ook in de couranten gewaarschuwd, is hier ter stede dezer dagen een ingezetene de dupe geworden van oplichterij voor een bedrag van f 5 door een persoon vermoedelijk uit Amsterdam, die bij verschillende ingezetenen gelden trachtte te innen op valiche quitanties voor een zoogenaamd instituut tot onderwijs van blinden te Amsterdam. B(j de schutters-wedstrijden te Amersfoort ge houden, heeft onze schutterij zich goed gehouden. Haar viel de eere-medaille ten deel door H. M. de Koningin-Regentes geschonken voor ge- vechtschieten. Bij loting met 's-Gravenhage om den ln en 2n prijs voor gevechts-excerceeren viel haar den 2n prijs ten deel, en tot slot de medaille van verdienste voor een colonne-geweer, onder commando van luitenant E m r i k. Dinsdag-namiddag te U/4 uur, dus na het De boerenbehuizing van den heer M. Maas te Herxen, gem. Wijhe, bewoond door L. Groo tenhuis en M. Brand is een prooi der vlammen geworden. Inboedels en al wat in de huizen was, is bijna geheel verbrand, doordat in een oogeublik alles in lichte laaie stond. -- Te Zwolle is de schuur van den voerman C. Wendsel, buiten de Kamperpoort, afgebrand, waarbij men slechts zijn twee paarden en een afdrukken van onze Courant, ontvingen wij onder staand ter plaatsing Door de commissie voor optocht, versiering en verlichting, uit de feestcommissie voorden Koninginnedag hier ter stede, is aan een aantal Vereenigingen alhier eene circulaire verzonden van den navolgenden inhoud Mijne Heeren De commissie, belast met de samenstelling en regeling van den optocht op 31 Augustus a.s., heeft het genoegen u uit te noodigen tot bij woning eener vergadering op Donderdag 30 Juli a.s., 's avonds half acht uur in de groote restau ratiezaal van de Sociëteit //Vereeniging// (ingang Klokhuisplein). Het voorloopig plan der commissie is het vol gende Door de zorgen der commissie zal een groote triomfwagen worden samengesteld, vormende een allegorische voorstelling van het Huis van Oranje. Daarlxjj zullen alle Vereenigingen zich aansluiten, als het ware een hulde brengende aan het Oranje huis. Daartoe kunnen medewerken, de Gymnastiek- vereenigingen in uniform met hare vaandels, de weerbaarheidskorpsen in uniform, de militaire Vereenigingen, de Wielrijders-vereenigingen (s. v. p. versierde rijwielen), de Roei- en Zeilver- eeniging met haar boot op versierden wagen, de Vereenigingen, die geen uniform dragen, met haar banieren, of alleen haar bestuur in versierde landauers met de banieren enz. enz. Aan Vakvereenigingen zal gaarne een plaats in den stoet worden toegewezen. Voorts kunnen alle part'culieren zich bjj den stoet aansluiten, mits gecostumeerd een groep voorstellende of wel gezeten in met bloemen versierde rijtuigen, 2, 4 of 6 spanmg, in versierde dogcarts, ponycarts, ezelwagens. Gaarne zal gezien worden, dat door jongelie den een eerewacht te paard wordt samengesteld. Eenige muziekkorpsen zullen op versierde wa gens den stoet begeleiden. Reeds van verschillende zjjden werden toezeg gingen ontvangen. Om nu tot een goed geheel te geraken wordt een afgevaardigde uwer Vereeniging uitgenoodigd op de vergadering van den 30n Juli a.s. te ver schijnen. Inlichtingen worden gaarne door ondergetee- kenden gegeven. Wij vertrouwen, dat u met ons zult mede werken om 31 Augustus tot een waren feest dag te maken en dat u ons uw gewaardeerden steun niet zult onthouden. Namens de commissie van den optocht, A. A. Land, voorz. A. Koolhoven, secr. Dr. Oudschans, heel en verloskundige alhier, tevens eigenaar van een Kneippsche bad inrichting, had op I Juni jl. aan een recher cheur van politie, die zich bij hem als lijdende aan een inwendige ziekte had aangemeld, eene kuur voorgeschreven. De rechercheur Jansen meenende dat de heelkundige niet bevoegd was tot het behan delen van inwendige ziekten, gaf de zaak aan, en zoo werd deze voor het Kantongerecht be handeld. Na het verhoor van twee deskundigen, meen de het O.M. dat het bewijs van het uitoefenen van de geneeskunde door beklaagde niet was geleverd. Wel was een inwendige ziekte door den rechercheur voorgewend, maar zooals ook de heel- en verloskundige tot zijne verdediging aanvoerde hem was geen voorschrift tot in wendige behandeling van zijn zoogenaamde kwaal gegeven. En aangezien het O.M. het door bekl. be- drevene niet wettig en overtuigend bewezen achtte, concludeerde het tot vrijspraak. Indien de rechercheur Jansen er op uit gestuurd is geworden om Dr. Oudschans een poets te spelen, heeft men geen pleizier ge had van dat werk. Mevr. de wed. E. Vis-Thiëme leerarês in zang en spreken alhier, is voor een jaar tjj- delijk benoemd aan de Kweekschool voor On derwaters te Amsterdam, te zamen met mej. D u s a u 11, voor het geven van spreeklessen. BUBQEBLIJJEES STAND. ONDERTROUWD: 22 Juli: C. W. Zijlstra en C. T. de Wilde. J. J. Lasschuit en M. A.v. d. Berg. J. II. Ruygrok en W. Mieog. S. C. Koper en E. Lijnzaad. K. v. Aken en J. Schornagel. J. L. Meyer en M. J. de Mon. W. v d. Made en A. M. Hoogkamer. G. T. C. Kroon en W. v. Zorge. J. II. v. d. Broek en M. Boute. GETROUWD22 JuliH. F. van Halem en H. Tames. A. C. Heemskerk en A. v. Dregt. i. H. Hetein en F. A. de Nijs. BEVALLEN18—22 JuliG. B. Slobbe-Lucken, z. J. v. Hugten-Korlaar, z. G. Bakker-Lok, d. W. P. C. Heil-Rahder, d. A. M. Vester Vos- kuyl, d. M. H. Poulen-Sweerts, z.«J. Vloemans- Blij. d. H. C. Polderman-De Vries, d. W. L. Versterre-Carton, z. C. Terpoorten-Scholte, z. C M. Sabelis-Toornent, z. C. Pel-Hogendoorn, d. M. P. Klooster-Prins, d. OVERLEDEN: 19-22 Juli: M. A. Rekman, 17 m. L. Nopoi-De Groot, 67 j. G. W. v. d. Pol, 8 m. M. v. Opzeeland, 3 m. K. Johannes, 13 m. J. Bakker, 71 j. Haarlem, 22 Juli. Ter veemarkt aangevoerd 4 koeien, verkocht 3 t 160 a f 210; pinken, ver kocht, f—agraskalveren, verkocht ,fa f - 21 nuchtere kalveren, verkocht 21, f 8 a 1* 6schapen, verkochtö—f12 a 20; —4 lammeren verkocht 4 f 12a paarden 6, verkocht fa Veulens f a f Haarlem, 22 Juli' Aangevoerd stapels uit makende kazen. Verkocht51 stapels, uitmakende 7620 kazen, wegende 13787 K.G. Hoogste prijs per 50 KG. f 21,50. Laagste prijs per 50 KG. f purmerend, 21 Juli. Kaas. Aangevoerd 350 stapels kleine,prijs f26.50 a p.50KG.; middelbare 3prijs f20,—-; commissie prijs f Runderen 341 f 52 a 66 per KG. stieren 18. handel matig. Vette kalveren 294, f 40.a f 60. pei KG. stug. Nuchtere dito 126 t 8.a f 20, matig Vette varkens 304, f 0.2# a f 0.35 per KG. handel vlug. 39 magere dito f 8. a f 12. stug; 391 biggen f3.a f 6,per stuk, stug; 1112 schapen en lammeren, prijshoudend handel matig; paar den 7 f veulens f Boter, aanvoer 1042 l/2 KG. prijs f 1.20a f 1.30 per KG. Kipeieren f2,75 h f3.25 per 100 stuks, eend- f3,10 afper 100 stuks. bodeorave, 21 Juli. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd: 273 wagens, te zamen 15603stuks wegende pl.m. 70845 kilo, prijs le soort Goudsche f 22.'/2 azwaardere fa 2e soort f17.a 19hieronder wagens Derby kaas, prijs 1 soort f24,a 2e soort f19a 20wagens Edammerkaas, prijs le soort f 23a 2e soort f19.a 21 f wagens Leidsche kaas, f— het schippond. Handel matig. Amsterdam, 22 Juli. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd rund. 1ste qual. c. 2de qual. c. 3e qual. c 189 vette kalveren, 1ste qual, 60 a c. 2de qual. 45 c. per kilo, graskalveren— 44nuchtere kalveren f9. a 11, schapen, lammeren, 334 vette varkens, 28 a 32 c. per kilo biggen, paarden f Schiedam, 22 Juli.. Moutwijn per HL. .zender de bel. f 6.50. Jenever id.f 10,50. Amst. proef id. 11,50 f f vBeursnoteering Branders- bond enz. f af. Amsterdam, 22 Juli 1896. Prijzen der onderstaande effecten genoteerd 21/2 3 3!/2 5 PORTUGAL RUSLAND SPANJE TURKIJE EGYPTE N. NEDERLAND Oertif. Werk Schuld i 9 9 9 HONGARIJE Obl. Goudleening id 1881/1893 5 ITALIË ObLPausel. Leen. 1860-64 5 OOSTENRIJK Obl. in papier 1868 5 zilver 1868 5 O buitenl. 1853-84. 3 bij Hope Comp 1889/90 5 Obl. Nic. Spw. 1867/69 4 in goud 1884 5 Obl Perpet. schuld. 1881 binnenl. (Perpetueele 4 O. Alg. Schuld '65 Serie D 5 '69 9 C 6 Obl. Leening 18764 •AMERIKA Obl. Vereen. Staten 1876 4 9 9 9 9 1877 4 COLUMBIA Obligatien4% VENEZUELA Ree. 18814 Onbepaald4 OOSTENRIJK Aand. O. H. Bdivid. NEDERLAND Holl. IJz. Spoorw.Aand. 9 M. tot Expl. St.Spw. 9 9 Cent. Spw. gestemp. Obl. 9 Indische Spw. Aand 9 Rijn Spw. volg. Aand. Boxtel Wezel Obl 4l/2 9 9l875/80gest.5 Zuid-Ital. Spoorw.Obl. 3 Gr. Spw. Maatsch. Aand. 41/2 Baltische Spw. Aand. 3 Jelez Grias. Obl5 Kursk Chark. Obl. 4 Moskou-Brest Aand 3 ld Jaroslow. ObL Aand. 5 Aandeelen Spdivid, Chicago N.W.Cert.Aand. 9 ErieSpoorw. Maatsch. Aand.9 Illinois Cert. Aand 9 Miss Kan.Texas Obl. Cert. 7 pCt. de koer1 9013/16 1007 1006/,, 1028/4 1027/g 881 /2 85 ITALIË RUSLAND RUMENIE AMERIKA 858/8 9813/,c 10118/re 10413/u 603/4 503/4 201/4 201/, 1037/8 17 411/4 40 1371/2 109 1005/g 30 200 105 64 521/2 981/4 591/2 1025/g 701/4 1041/4 1441/4 139/16 911/2 107/s PREMIE-LEENINGEN. NEDERLAND Loten Amsterdam f100 2 9 Rotterdam 3 9 GemeenteCrediet3 BELGIE 9 Stad Antw. 1887 OOSTENRIJK Staats! 9 RUSLAND 9 1854 1860 1864 9 1864 9 1866 Prolongatie 4 pet 4 5 5 5 1107/g 10711/46 1045/T6 1031/16 121 123 1585/g 184 162 Volgens gepubliceerde oekasen van den Russischen Keizer gedateerd 8/20 Juli, is de nieuwe 3p ets. Rus sische leening op 100 millioen roebel vastgesteld, en zijn behalve 3 Russische banken de heeren Rothschild te Parijs en te Frankfort a/d M., Men delssohn Co. en Bleichröder te Berlijn, en de Disconto Gesellschaft aldaar met de uitgifte belast. Ook te Amsterdam en te Brussel zullen inschrijvin gen worden aangenomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1896 | | pagina 3