fi) A MARKTBERICHTEN. GEMENGDE BERICHTEN Diefstallen. Ongelukken- Voor geest en hart. Allerlei. STEDELIJK NIEUWS. Kerknieuws. land- en Tuinbouw. OC if. Koningin Wilhelmina »an te bieden bij gelegenheid dg als lid der Hervormde Kerk, jf orhandiging daarvan opgedragen djadant. generaal Von tfohnke, der infanterie en chef van het Mili- ..abinet, die daartoe den i 5sten, dus g a. s., te 's-Gravenhage zal aankomen. Afdeeling voor de geschillen van Be an den Raad Van Staten te 's-Graven- il eene openbare vergadering houden op onsdag 28 October e.k. des voormiddags 11 nar. 'OUDEWATER, (Z. H.) 23 October. In deze gemeente moet eene herstemming plaats hebben voor de verkiezing van een Raadslid tusschen de heeren: M. Rahms met 102 en O. Baars met 100 stemmen. NOORDWIJK, 23 October. Dezer dagen deed zich hier een geval van vergiftiging voor. Vier personen in hetzelfde gezin werden ziek na het eten van roode kool; alleen het zoontje, dat geen roode kool had gegeten, bleef vrij van ziekteverschijnselen. Nadat terstond geneeskundige hulp was iu- geroepen, kon eerst des nachts omstreeks écn uur worden geconstateerd dat het gevaar voor de overigen geweken was. De oorzaak van deze vergiftiging is nog niet bekend; aan boos opzet wordt niet ge dacht. Naar wij vernemen zal met ingang van een nader vast te stellen datum den inspecteurs en onder-inspecteurs van politie te Rotterdam door een rechtskundige theoretisch onderricht gege ven worden over het wetboek van strafrecht. De onlangs Ontslagen onderwijzer l)en Hartog te Amsterdam die zich tot den Minister van Binnealandsche Zaken had gewend voor tns- schenkomst der Regeering in zijne zaak, heeft bericht ontvangen dat daartoe geen termen bestaan. Over de te bouwen nieuwe Beurs schrijft het Handelsblad het volgende Men ;sbegonnen aan de nieuwe beurs! Ja wezenlijk, het is zoo ver. Zij die beweren, „dat w'em nog niet hebben", kunnen nu naar het Damrak wandelen en zien, zien met eigen oogeu, dat w'em toch krijgen. Maar wat gebeurt er dan Nu, bouwen is 't nog niet, maar afbreken Afbreken? De hui Neen, zoo niet, maar toch af breken het plantsoentje wordt gerooid. De bloempotjes worden uilgegraven de witte hekjes rondom de peiken zijn verdwenen de Damrakwoestijn wordt in eere hersteld welhaast komt de schutting en dan de beurs. De Raad der gemeente Edam heeft het ver zoek van het bestuur van «Edam's Museum", om behalve de beneden- ook de geheele bo - venwoning van het antieke huis aan het Dam plein aldaar tot Museum te mogen inrichten, met algemeene stemmen toegestaan. Morsen zal de afd. Amsterdam van den Ned. R. E. Volksbond het Sint-Willibrordus feest vieren in een bijeenkomst des avonds te 7 nur in het Paleis voor Volksvlijt. Verder zal Zondag 1 Nov. a. s. in de verschillende pa rochiekerken der stad een algemeene H. Com munie der leden plaats hebben, er. des namid dags te 1 uur eene buitengewone vergadering gehouden worden in Era scati. Dinsdag-avond zijn door den inspecteur v. d. Schrieck en den rechercheur Birkaord in de Kal- verstraat te Amsterdam twee beruchte zak kenrollers gearresteerd, die getracht hadden de "ortemonnaie te bemachtigen van een vreemde ling, die voor de winkelkast van den heer lander de beursplannen stond te beschouwen. Ivreemdeling had het wel bemerkt, doch a t» -e heeren lachten zoo goedmoedig, en vc. '.aarden met zoo'n onschuldig gezicht, dat het maar een grapje was, dat hij het geval niet aangaf. Van zoo'n grapje waren de heeren van de politie niet gediend en de grappenma kers werden ir gerekend. Te Exloo (Dr woont een landbouwer wiens zonderlinge levenswijze sedert langen tijd aller aandacht trekt. De man was vroeger een wel gesteld landbouwer, doch hij heeft zijn bedrijf dermate verwaarloosd, dat hij des nachts geen bed meer vond, maar op stoelen of op den grond sliep. Sedert lang werd zijn land niet meer bewerkt en het gras in zijn hooiland werd zelfs eenmaal in November, toen het nog niet gehooid was, door de dorpsjeugd gemaaid. Thans ia zjjn woonhuis ingestort. Aan de Amhemsche Courant wordt het vol gende geschreven uit Loo Eene verrassing. Hjj was daags te voren te- -uggekomei} uit de Buhr, met kolen en was dien morgen uitgegaan naar een paar kennissen. Zijeen jaartje met hem getrouwd had haar huiswerk klaar en kleine baby sliep lekker in zjjn wiegje; ze liep dus even naar buurvrouw. Na een half uurtje kwam ze terug. Daar zat een 4-jarig ventje als een zoet jongske netjes op een stoel bij de tafel en keek wat verlegen met het vingertje aan de lip. Het had zijn Zondagschc kleertjes aan en zijn alledaagsche spulletjes in een roodeu deek op de knieën; een briefje was er bij. Er zou innige verwantschap bestaan tusschen den kleinen man en den schipper, maar de jonge vrouw was zich die verwantschap niet bewust en bracht knaapje en ban age bij de politie. Maar deze kon ook geenerlei beslissing nemen en adviseerde, dat de kleine, althans voorloopig, maar bjj haar bljjven moest. In meer dan een opzicht was de verrassing hoogst onaangenaam voor de jonge vrouw. Wc. zullen zien hoe het afloopt. l)eze klucht met ernstige moraal werd vertoond even buiten deze gemeente. 't Was een vreemd knaapje, was hier nog nooit geweest en zei hier te moeten bljjven. De eigenaar van een sigaren-magazijn inem der voornaamste straten te 's-Gravenbage was eergisteren-nacht wegens dronk nscnap opge pakt Des morgens stond de volgende pnbli- eatie op zijn magazijn: Wegens dronkenschap ''uren badden de vriendelijkheid het magazijn van gemelde kennisgeving te voor zien. De Koningin-Regentes beeft aan de jonge moeder, die eenigen tijd geleden te Amsterdam in wanboop met haar kind te water sprong en wier treurige geschiedenis zooveel deernis wekte, kwijtschelding verleend van de straf, waartoe zij, volgens de wet, veroordeeld moest worden. Dit is eene groote voldoening voor haar verdediger, mr. Lamberts Hurrelbrinck, die destijds o«er het droevig geval eene bro chure heeft geschreven met het doel haar gratie te verkrijgen. l)at enkele werklieden-vereenigingen een gevaar worden voor de patroons, is nu weer gebleken te Amsteidam Daar hebben de werk- lw'en van de diamantslijperij van gebr. Spijer het werk gestaakt en wel, omdat twee der arbeiders niet hun deel aan de weerstandskas betaalden, waarom de anderen, allen leden van den A. N. D. B., weigerden verder met hen samen te werken. Wat toch konden daar de patroons aan doen? Naar men mededeelt heeft de heer Venster van Wulvenhorst te Leiden Donderdag zijn twintig duizendste stuk wild, een patrijs, ge schoten. De Nimrod is zijn 70ste jaar inge treden. Dat was me een dikkerd die met de «Harwich- boot„ Donderdag te Rotterdam uit Aroeriks aankwam. Het was een Sportman van zeer on- gewonen omvang. Toen hij de omnibus, die verbinding heeft met de «Harwich- boot// en het station Maas, verliet, om van uit laatstge noemd station zjjn reis voort te zetten,verdrongen tal van nieuwsgierigen zich om den corpulenteu fletser heen, «oo z lfs dat de politie den weg moest banen. Op het perron echter nog eene moeilijkheid Hij zou in plaats van in een 2e klasse coupé in den bagagewagen plaats moeten nemen, om dat, zoo beweerde men, de entree te weinig ruimte bood. En waarlijk, die bewering was juis Gepast en gemeten, neen 't lukt niet. Op initiatief van den impresario werden de overtollige kleedingstukken van het lichaam verwijderd en met behulp van diens krachtigen arm, weTd nu het Enakskind, die zich ia schuine richting voor het portier plaatste, ODder algemeene hilariteit van de omitanders, liet rijtuig inge duwd. De turndag van het gewest Zuid-Holland van het Nederlandscli gyrunastiek-verbond, die Zon dag te Leiden gehouden zou worden, is door bijzondere omstandigheden 14 dagen uitgesteld en alzoo bepaald op 8 November. Alwe..r een geval van bloedvergiftiging De weduwe L. te Numaasdorp, die gewoon was zelf haar tuintje te beredderen, had zich in bet begin dezer week aan eene snijbocnenstaak den arm geblesseerd. Spoedig zwol hjj op, en hoe wel geneeskundig» hulp werd ingeroepen, is de vrouw na eenige dagen van smartelijk lijden aan bloedvergiftiging overleden. KleptomanieIn Londen beeft het groot op zien gewekt, dat een schatrijk echtpaar uit San Francisco dat in het nieuwe Cecil-hotel zijn intrek had genomen, terecht moet staan wegens diefstal. De nog jonge vrouw zou in verschillende magazijnen bonten kragen enz, hebben ontvreemd, welke bij haar bagage werden teruggevonden, evenals twee brood rekjes van nieuw zilver, die h t eigendom van het hotel zijn. De man wordt wegens medeplichtigheid vervolgd. Zij zjjn door den politierechter naar deD gewonen strafrechter verwezen en intusschen voor een borgtocht van p. st. 40,000 op vrije voeten gelaten. In flarden gescheurd. De ingenieur Magot, rue Balangny te Parijs, beproefde Dinsdag een gas-droogkast, een nieuwe vinding, door hem zelf gedaan. Hij stak een lucifer aan om zich te overtuigen dat er geen lucht meer in de kast was, waardoor eene hevige ontploffing ont stond. Zjjn lichaam werd veertig meter in de hoogte geworpen en viel geheel verminkt neer in den tuin naast de fabriek. De oudste Uohenzollern. Een paar dagen ge leden vierde vorstin Josephine van Hohenzol lern-Sigmaringen haar 88en verjaardag. Zij is de oudste der Hohenzollern Op het kasteel Sigmaringen vereenigde zich gister eenbreede rjj nakomelingen van de waardige vrouw, die als weldoenster der armen eene welverdiende populariteit geniet. Zjj is de moeder van prins Leopold van Hohenzollern, wiens verkiezing tot koning van Spanje in 1870 't sein gaf tot den Eransch-Duiteeben oorlog, cn van prins Karei, die als koning van Roemenië tot de mannen van bcteekenis onzer da^pu behoort. Een spotprent van beleekenis. De Lustige Blatter is te Parijs aan de kiosken in beslag genomen. Er stond een prent in, waarop Erank- rjjk werd voorgesteld als eene dronken en half naakte vrouw, liggende op eene sofa, en de Keizer van Rusland, als sater, begeerige blik ken op haar werpende. Een moordenaar veroordeeld. De Pruisische luitenant Brusewitz die dezer dogen den bouw kundige Siebman in eeu restaurant te Karls ruhe lafhartig met zijn sabel doodstak, is door den krijgsraad tot 4 jaar vestingstraf en ontslag uit den dienst veroordeeld. De corres pondent van de Frankf. Zeitung deelt dit echter onder voorbehoud mede, daar de zit tingen van den krijgsraad geheim zijn en de juistheid van het bericht dus moeieljjk te con troleeren is. Bet nummeren van huiten. Dezer dagen is gemeld dat het in deze maand juist een eeuw geleden is dat men te Bcriijn begonnen is met het nummeren van de huizen der straten, en dat dit de eerste stad der wereld was waar men zulks deed. Den 15en Juli van het vol gende jaar is het honderd jaar geleden dat men te Goes daarmee een aanvang heeft ge maakt. Alzoo was men daar Weenen en Parijs, waar men dit voorbeeld pas in 1803 en 1835 navolgde, nog voor. Herinneringsbrief kaarten. De Tialiaansche regeering geeft twee millioen herinnerings- briefkaartcu uit ter gelegenheid van het huweljjk i van den Kroonprins. De keerzijde vertoont een allegorische figuur, Italië, de armen uitstrek kende over de wapenschilden van Italië en Montenegro, en een banderol met het opschritt Per le nozze di S. A. lt. il principe ai Napoli con la principessa Elena di Montenegro. Het wordt dan ook tijd. De bewoners van Abessinië moeten zeer ontevreden zijnzij eischen onmiddellijke teekening van den vrede met Italië of hervatting van den oorlog in het begin van November. De Italiaansche gezanten worden met onge duld door negus Menelik verwachtde vorst is niet voornemens den winter met nuttelooze onderhandelingen voorbij te laten gaan. Een groote brand. Het plaatsje Kurof, in het Russische gouvernement Lublin, is geheel door brand vernield 3000 personen zijn zonder dak. Overleden. De Eransche schout-bij-nacht Charles Eournier, oud «msjor-général// van de marine, is te Best in den ouderdom van 57 jaren overleden. Hij was commandevr van het Legioen van eer. Een toegangskaartje. Een trouw bezoeker van wedrennen had een kaartje gek- ebt voor de Epsom en dat op zijn hoed gestoken. Op den dag der wedrennen zette hij een anderen hoed op, en bemerkte dit eerst toen hij ter plaatse kwam. Men liet hem niet door, zoo dat hij nogmaals betalen moest. Maar daarna eischts hij de vroeger betaalde 2 p. st. terug op vertoon van het eerst genomen kaartje. Dat werd geweigerd, omdat achter op het kaartje gedrukt stond, dat het geld in geen geval wordt teruggegeven. De Rechter besliste in dit zeldzaam geval waarover de wet zwijgt, dat te recht bij de drukte van wedrennen enkel op vertooning van een kaart toegang wordt verleend, maar dat, nu de reden der niet-vertooning gebleken was, het geld moest worden teruggegeven, te meer daar de eischer den gedaagde als een geloofwaardig persoon hekend was. De Rechter gaf echter tevens ver lof in hooger beroep te komen. Een verschrikkelijk geval. Te Dresden heeft Dr Paul Eulenburg een doctor in de letteren, zijne vrouw en drie kinderen met Pruisisch zuur vergiftigd en daarna zich op dezelfde wijze van het leven beroofd, omdat hij niet in het onderhoud van zijn gezin kon voorzien. Dr. Eulenburg is de schrijver van een boek, «Duitscbland's positie sinds 1870// en van een gelegenheidsstuk, ter eere van prins Yon Bis marck. Zij hebben hen nog niet. De moordenaar van den Berlijnschen advocaat Levy, men zegt dat bij Bruno Werner heet, is hij nog niet gevonden ofschoon de politie een ware klopjacht op hem houdt. Hij schijnt aan de Poven-Spree om te zwerven, althans men heeft daar zijn spoor ge vonden. Dinsdag-avonil vervoegde zich een jonge man aan de woning vau prof. Assmann Falkenbcrg bij Griinau en verzocht een stuk brood dat de professor hem gaf. Kort na zijn vertrek nam de professor een Berlijnsch blad ter hand en vond daarin het welgelijkend por tret van den jongen bedelaar. De omgeving werd onmiddellijk afgezocht, maar de man was in de duisternis verdwenen. De broeder van den gearresteerden medeplich tige Grosse heeft zich reeds aangemeld om de 5000 mark.die de Berljjnsche orde van advocaten voor de aanwjjzing der moordenaars heeft uit geloofd in ontvangst tenemeu. Hij keek vreemd op toen bem aan het verstand werd gebracht dat van uitbetaling der premie geen sprake is voordat de daders krachtens rechterlijk von nis zjjn veroordeeld en dat in alle gevalle nog slechts een van de vier schuldigen is gearres teerd. Te«Harlingen was dezer dagen in een huis waar getimmerd werd een goud horloge van den schoorsteenmantel gestolen. De politie tei hulp geroepen, ging in de bank van leening een onderzoek instellen en daar werd het hor loge teruggevonden. Hot bleek vervolgens, dat twee meisjes van 10 en 13 jaar het hadden weggenomen en beleend voor f 7. Van dit geld hadden zij 50 ct. versnoept, doch, uit angst voor de gevolgen, het overige in het water ge worpen. Door de politie te 's Gravenhage is gisteren- ochtend aan de Hoornbrug een jongen gevat, verdacht in een winkel aan de Van Leeuwen hoekstraat aldaar eene winkellade met f 12 te hebben gelicht. l)e knaap bad zich met het Delftsche bootje uit de voeten trachten te ma ken, maar werd door de politie, die hem per stoomtram had nagezet, aan de Hoornbrug achterhaald en naar bet commissariaat der 2e afd. overgebracht. Rij onderzoek had de jongen sleehts eenige eenten in zijn bezit, zo dat het vermoeden bestaat dat hij het overige geld in het water heeft gegooid. Voor de Amstcrdamsche rechtbank is gisteren door het O.M. een gevangenisstraf voor den tijd van 2 jaren geëischt tegen een boeren arbeider van Duivenei recht, die 6 eenden had gestolen, nadat hemzelve eerst 18 eenden ont vreemd waren. De beklaagde beweerde gemeend te hebben, dat de 6 eenten behoorden tot de 18, die hem ontvreemd waren. De werkman W. Iioelofs, werkzaam op der Rotterdamsche nachtboot, liggende in den Amstel bij de Muntsluis te Amsterdam, had Donderdag-ochtend het ongeluk, met zijn lin ker hand tusschen de raderen van de wins te geraken. De hand werd totaal verpletterd. Zwaar bloedend en in bewu3teloozen toestand is de man naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. Eene juffrouw die onder Heemstede te vroeg uit de stoomtram stapte, viel tegen den grond en begon erbarmelijk te schreeuwen. Zij had zich nog al bezeerd, volgens het oor deel van Dr. Droog die onmiddellijk ter hulp was gesneld, was gelukkig geen harer ledematen gebroken Met een rjjtuig reed ze naar haar woonplaats te Sanapoort. In eene woning in de Houttuinen te Amsterdam is eene zestig-jarige vrouw van de trap gevallen en aan de gevolgen van dien val overleden. Het 5-jarig dochtertje van den haven meester van den Oosterdoksluis te Amsterdam is gisterenmorgen spelende te water gevallen en verdronken. Het schip, westwaarts van Rottum ge strand, is waarschijnlijk een haringschuit uit Emdeü. De geheele bemanning moet omgeko men zijn. Onder de Emder hanngvisschers zijn er ve len geboortig van 't eiland Terschelling Ook schipper T. Visscher uit Westernieland is met zijn schip er been gegaan. Heb steeds eene overtuiging, dat is meer dan de orde, die een vorst u op de borst hangt- Zorgt dat ge een man zijt, met een massief karakter, geen mozaïk karakter, dat afbrokkeld of uit elkaar vallen kan. Wie zijn deuren en vensters sluit voor het licht der zon of voor de frische buitenlucht, zal spoedig een geneesheer zijn woning zien binnentreden. Zoo niet bedoeld. //Mjjne vrouw en kin deren zijn dezen zomer vier weken naar Zaüdvoort geweest.'/ //En hoe is het hun bevallen?// „Dank je, ik heb mij uitstekend geamuseerd!// Voorkomend. Jong auteur (tot direc teur van een tooneelgezeischap). Mag ik u dit tooneelstuk ter inzage aanbieden? Eén bedrijf heb ik zelf al geschrapt. Afgeketst. H ij. O, wordt de mijne, ik zal je liefhebben tot in der eeuwigheid! Z ij. Gaarne, maar u hebt er dan zeker niets op tegen, als wij het huweljjk nog ee.i paar honderd jaren uitstellen? Onbegrijpelijk. Student: „Ts gedu rende mijn afwezigheid de postwissel-besteller hier niet geweest!// Hospita: //Neen!// Student: //Ik zou toch wel eens willen weten wat die man tegen mij heeft.// HAARLEM. Donderdag-avond zou door de aandeelhouders van de voorloopig gesloten jKoud-waterinrichting aan den Kleinen Houtweg eene vergadering gehouden worden, ter bespre king van het al of niet voortbestaan dezer Kneipp inrichting. De vergadering is niet ge houden, zij zal nu op a.s. Maandag plaats hebben. De beer H. J. E. A. A. M van Goor, comm ssaris van politie alhier, heeft na eene ziekte van ongeveer acht weken zijne betrekking weder aanvaard. De Krjjgsraad alhier heeft den infanterist Fortuin, 'e Naarden in gar izoen, tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens bet ontvreemden van bottines, „buiten verlof vangsnoeren," en horloge en ketting, benevens nog eenige andere voorwerpen. De Minister van Oorlog bezocht gisteren met zijn adjudant, den sous-chef van den genera len stat kolonel Rooseboom en het hoofd der afd. genie van het departement, kolenel baron V an Eek, deze gemeente. Van een win ter-sociëteit in het //Brongehouw,, komt niets, daar was geen belangstelling voor. Enkele liefhebbers zullen nog eens probeeren of er deelnemers gevonden worden. Wij gelooven, dat het prachtige gebouw evenals verleden winter wel weer gesloten zal worden. Gisteren voormiddag verbrijzelde een aardappe- lenkar een der groote spiegelruiten van den win kel der firma Vroom en Dreesman in de Korte Veerstraat. Ongelukken vielen er niet te constateeren. Het mag wel dikwijls ver- wondering wekken, dat in de nauwe straat bjj het drukke rjjden heen en weer de melkbrug over, niet aanhoudend ongelukken plaats grijpen. Niet alleen de zonen van St. Vincentius zullen hun kapel hebben in de nieuwe Kathe draal alhier, ook de leden van den Ned R. K. Volksbond offeren wekelijks eenige pennin gen tot stichting eener kapel, welke toegewijd zal zjjn aan St. W i 11 i b r o r d. De congregatie van de uH. Familiezal eveneens eene kapel stichten, waarvoor jaar lijks eene collecte bij de leden wordt gehouden. Wij v rwijzen naar achterstaande advertentie waarin de heer A. C. Dollekamp de ver plaatsing zijner banketbakkerij aankondigt van Cornelissteeg naar de KI. Houtstraat 11. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 23 Oct.S. N. v. Gel der en J. Cohen. BEVALLEN: 21 Oct.: A v. d. Bogaardt- Huykman, z. 22 Oct. A v. d. Hoef- Schuitema, z. A. Meyer-l)c Goede, d. W. H. Halsema-Vlug, z. J. Willebrands- Veltman, d. (11.). OVERDEDEN 21 Oct C. A. Stee aken. 21 m. W. Overakker v. d. Laan, 58 j. 22 Oct. M. Noordmaa, 17 j.D J. v. Sou 40 j. 23 Oct. A. J. Harren, 11 m. kerkbebichten. Kathedrale en parochiekerk van den II. Jozef. Zondag de gelezen HH. Missen te 7 en half 9 uur met onderrichting, te half 11 uur de Hoogdienst en Predikatie; te 3 uur het Rozenhoedje en de Benedictie. Te half uur het Lof ter tere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeering der zondaars, met Conferentie. Dinsdag te 9 nur zal Z. D. H. Mgr. de Bisschop de H. Mis opdragen en daarna het H. Vo'msel toedienen. Woensdag, feestdag van de 1IH. Ap Simon en Judas, te 8 uur de gezongen H. Mis. In deze week dagelijks na de H. Mis van half 10 uur het Rozenhoedje en Benedictie. Donderdagavond te 7 uur cn Zaterdag-avond te 6 uur het Lof. Zaterdag van 5 tot 10 uur gelegenheid tot biechten. In deze week,behalve Dinsdag.de HII. Missen op de gewone uren. Parochiekerk van den D. Antonius van Pad.ua. Zondag, de H.H. Missen te half 6, 7 en half 3 met onderrichting, te half 11 uur de Hoogmis met Predikatie des namiddags van 2 tot 3 uur Onderrichting voor de jongens, en van half 5 tot half 6 uur voor de meisjes die het H. Voimsel moeten ontvangen te half 4 uur de Vesper waaronder het Rozenhoedje. Maandag te half 10 uur gezongen H. Mis tot dankbaarheid van een 60 jarig Huwelijk. Maandag des morgens van 10 tot 12 uur, en des namiddags van 4 tot 9 uur gelegen heid om te biechten voor de kinderendie de laatste twee jaren hunne eerste H. Communie hebben gedaan. Dinsdag aanstaanden zal des morgens ten half 8 uur de H. Communie worden uitge reikt; Dinsdag voor den middag van 10 tot 12, en des namiddags van 4 tot half 10 uur ge legenheid om te biechten voor de vormelingen. Woensdag, de H.H. Missen te 6, half 7, 7 en half 8 uur. Op dien dag zal het H. Vorm sel in deze kerk worden toegediend. Tot het ontvaDgen van het H. Vormsel moeten de jon gens des morgens kwart voor negen, de meisjes na den middag 'kwart voor een uur in de kerk aanwezig zijn. Dinsdag en Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. Pc geheele week, behalve Zaterdag des avonds te 7 uur Lof, waaronder het Rozenhoedje des Zaterdags het Rozenhoedje na de H. Mis van halftien uur. Gedurende deze weck de H. H. Missen, en de Catechismus behalve Dinsdag en Woens dag, naar gewoonte. Parochiekerk van Ome Lieve Vrouw. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7, half 9, en half 11 uur. Des namiddags te 2 uur Catechismus, te 3 uur de Vesper en te half 5 uur oefening van de H. Eamiie. Des avonds te 7 uur Lof. Dinsdag van 4 tot 9 unr en Woensdag den geheelen dag, gelegenheid om te biechten. Woensdag de eerste H. Mis te 7 en Donderdag te 6 uur. Donderdag zal Z. D. Hoogw. de Bisschop het H. Vormsel komen toedienen. De mannen en jongens moeten in de kerk aanwezig zjjn des morgens te 9 uur, de vrouweu en meisjes des namiddags kwart voor een uur. De oefeningen voor de Octobermaand zul len deze week gehouden vorden des morgens ender de H Mis van 8 uur. Maandag en Donderdagavond te 7 uur het Lof. Gedurende deze week,de H.H. Missen volgens gewoonte. Commissariaat van Politie. [Gevonden voorwerpen.] Een kerkboek. Eene breikous. Eenige rozenkran sen. Eenige boekjes. Een zakje met geld. Eeo boek. Een zilveren horloge. Eenige honden. Een balk. Een trommel. Een jongensjasje. Een paar kinder handschoentjes. Sen bal. Een armbandje. Een gewicht. Een horlogeketting. Eene breikous Een ring met sleutels. Een bos sleutels. Eenige sleutels Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering, Aarts bisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te "Vinkeveen den weleerw. heer M. Moes, tot pastoor te Soesterberg den weleerw. heer H. M. C. Munninghoff, tot pastoor te Woudsend den weleerw. heer J. C. Visser, en tot rector van het gesticht «de Goede Herder» te ambt-Almelo den weleerw. heer G. Waanders. Z. D. II. Mgr Dr. Johannes Christian Hoos, aartsbisschop van Freiburg (Breigau) is overleden. Z. D. H. was in 1828 te Kamp, tegenover Bop- pard, geboren. In 1849 ging hij naar Munchen om theologie te studeeren le Bonn, waar hij zijn studiën voortzette, ontving hij in 1853 de priester wijding Hij werd in 1856 pastoor te llochheim, vier jaar later secretaris van het bisdom Limburg. Na den dood van bisschop Blum verkoos het domkapittel dr. Roos tot zijn opvolger als bisschop van Limburg, op 17 Mei '85 werd hij tot bisschop gewijd. Reeds in het volgende jaar werd de over ledene tot in bezit nemen van den Aartsbisschop- pelijken zetel van Freiburg verkozen. DonderJag waren op de najaarsveemarkt te Sloten (N.-H aangevoerd 200 koeien en90hokke- lingenhandel niet bijzonder levendigprijzen van f 120 tot f 220 en van f 40 tot f 75. Niettegenstaande op de paardenmarkt te Haarlemmermeer 306 paarden en veulens, 24 hitten, 1 stier, 1 koe. en 4 vaarzen waren aange voerd, was de handel in paarden stug. Vreemde kooplieden waren er veel minder dan verleden jaar. Bij koninklijk besluit van 21 dezer is goedge keurd, dat de in de provincie Zuid-Holland op te richten Kijkstuinbouwwinterschool zal worden gevestigd in de gemeente Naaldwijk en het bestuur over deze inrichting opgedragen aan den Rijks- tuinbouwleeraar voor Zuidholiand. Uit Grootebroek (N. 11.) wordt bericht, dat een nieuwe vaart zal worden gemaakt. Boor de uitvoering vau dit werk zal een groote verbete ring tot stand komen, omdat met de drukke mark ten van tuinvruchten aan genoemd station de passage langs het gewone vaarwater raeesta gestremd is. ALKMAAR, 23 Oct, Granen. Aangevoerd 3076 heetol. Tarwe f 0.— a 7.50 rogge f 4.65 a 5.— gerst t a chev. .5a 5.85 haver f3.00 a 3.75 paardeboonen <4.25 a 5.bruine boonen 8.50 a 10.citroenboonen f 11.— a f12.00 duive- boonen t 5.25 a witte f 12.25 a— kana riezaad f6.—a groene erwten f7.25—a 14.— grauwe f 10.50 a 13. vale f 7.a 0. rood mosterdzaad f 16.25 a 17 gee! mosterdzaad a koolzaad f.akarwijzaad 10.50 af 0,871/2 leiden, 23 Oct. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt: O paarden fa4veulenst 68 a 118 38stieren f67 a243;535 kalf-emnelkkoeien f108 a 245, 188 vare dito f 90 al96; 296 vette ossen en koeien f 112a 258, 50 a 64c.per kilo; 198graskalveren 1 20a 65 40 vette dito 34 a 85, 60 a 80 c. per kilo; 28 nuchtere dito f 5.al.9829 vette schapen 16 a 27,00:28 a 32 c. per kilo; 210weide dito f 13 a 22.— llUammerent .10a 16.144 magere varkei s 10 a 29; 412 biggen f 3 a.»9 Goudsche kaas f 16 a 27 Edamsche f a Derby f a per 50 kilo Leidsche fa per 50 kilo. Aanvoer 75 partijen, Schiedam, 23 Oct. Moutwijn per HL. zonder de bel. f8.— Jenever id. f 12,50 Amsterdamsohe proef id. f 13.75 Spoeling per Ketelbeurs f Spoeling- commissie 11.30 f beursnoteeving brgnders- bond. Moutwijn f7 a 71/4 per heet. ct. Londen, 22 October. Vee. Ter veemarkt aangevoerd: Runderen 100, Schapen en lamme 1060, Kalveren 20, Varkens 99. Prijzen. Beste Ru deren 2,4 a 4/7, a Schapen en Lamineren 312] 5/4 Kalveren 2/9 a 5/4, Varkens 2/0 a 3/8.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1896 | | pagina 2