BINNF/NL AND, MARKTBERICHTEN, Laatste Berichten. «au middel tot ourastatoke* tegen te gaan. Wjj dwepen nu wel niet met den Hertog Ten Orleans, maar dat het verspreiden ven eenige portretten onruBtatoken genoemd wordt getoigd ran vrees, voor het kaa^- tenhaia der Fransche Republiek, dat bp een forsehen stoot in elkaar dreigt ta zullen storten. Engeland. In het Engelsch Lagerhuis beeft de minister Chamberlain medegedeeld, dat de Regeering der Zuid-Afrikaansche republiek (Transvaal) van Engeland eene schadevergoeding eischt van één müliotn pond sterling, als schadevergoeding voor zedeljjke en geestelijke schade, door den inval van Dr. Jameson berokkend. Duitschland. De in Dnitsohland wonende Turken hebben eene som van acht duiztnd Mark ten behoeve van het Turksche leger naar Konstantinopel gezonden. In diplomatieke kringen te Berlijn koestert men weinig hoop dat Grieken- land aau den dwang der Mogeudhedeu zal toegeven. Een Berlgnsch blad vraagt bijzonderheden van de toepamog van het dreigement, immers wat de blokkade be treft, daarover zullen de admiraals aan hun Regeeriogen eerst deskundige voor stellen moeten doen vooral ook zullen zjj het onder elkaar moeten uitmaken, of de blokkade aan den Piraens voldoende it en of ook niet de andere havens moeten worden geblokkeerd. Over deze voorstallen zullen dan eerst nog de Kabinetten moeten beraadslagen. Men neemt evenwel aan dat gaen enkele Groots Mogendheid zicb zal terugtrekken, zoodra het tot een blok kade komt. Servië. In regeeriDgskringen en onder het volk te Belgrado is men zeer onaangenaam verrast, nn in Ond-Servië, Christenen door Mahomedanen zjjn vermoord. Het uitreiken van wapenen door de Tor ken aan de roofzuchtige Arnanten voorspelt niet veel goeds en men is bevreesd voor een inval op Servisch gebied. Onlusten in het Oosten. GEMENGDE BERICHTEN. Zwendelarij. Ongelukken. "stedelijk nisuws. Er zit poëzie in de Oostersche-quaestie. De zes groote Mogendheden zjjn het eens in het willen verjagen der Grieken van het eiland Kreta, maar de Grieken willen dat metde Mogendheden willen Turkije verdeelen maar zijn onderling zeer begeerig naar het beste deel, z-j hebben een gelijkluidende Nota naar Grie kenland gezonden eD toch zijn ze onderling zeer verdeeld over hetwat zullen wij doen. Met macht en aanzien zijn hun oorlogssche pen naar het Oosten gestoomd, maar hervor - men, moordtooneelen beletteD, den Turk tot rede brengen, kunnen zij niet. Dat roept om vrede en ze hebben geen vrede kunnen bren gen, wel maken ze ruzie met Griekenland. Wat'n heerljjke poëzie levert het Concert der Groote Ëuropeesche Mogendhedeu. De Nota der Mogendheden werd te Athene ontvangen en de Popoio Romano ontving me- dedeeling van haren Atheenschen Correspon dent, dat na ontvangst van de bewuste Nota, de Kegeering het bevel gaf dat het gereed lig gend Grieksche schip met vrijwilligers en wagens aan boord, Jonmiddelljjk naar Kreta moest stoomen. Dit schip is vertrokken enkele uren, nadat de Nota der Mogendheden aan de Grieksche Kegeering is overhandigd daaruit maakt het blad de gevolgtrekking, dat deze Nota niet den minsten invloed zal hebben op de houding der Grieken. En wat een gescharrel in dat Oosten waar zes groote Mogendheden het aan durven legen het kleine Griekenland, waar zij met een Ëu ropeesche vloot bommen durven werpen op de Christenen, die hun land, het eiland Kreta ver dedigen tegen den fanatieken en moordlus igeu Turk. Wat een gescharrel op Kreta waar geen geld voorhanden was om de genda'meu hun soldij te betalen, waar de kolonel van die gendarmen Suleiman Bey door zijn mui tende ondergeschikten werd doodgeschoten. Wat een gescharrel: Woensdag gingdeGju- verneur van Kreta leentje buur spelen bij de Consuls; 65.000 piasters kwam hjj te kort om de soldij der gendarmen uit te betalen. Aan het noodige bedrag van 120.000 piasters ont braken er 65.000, en daarom verzocht hij den Consuls, het ontbrekende geld voor te schieten dende buurvrouw gereed maken, maar er blijft bovendien nog werk in overvloed,// zeide Toni terwjjl Manon ontbeet. Ze vertelde ook van haar zelve, hoe zjj tot aan den dood barer moeder bij vreemde menschen was geweest en een mooien stuiver voor vaders ouden dag had bijeengespaard; dat vader zjjn ambt nog niet wilde neerleggen, ofschoon hem zijn taak dikwjjls zwaar viel en nog veel meer. Toen de eerbiedwaardige onderwijzer gedu rende het tusschenunr, de kinderen liej.en toen, luidruchtig jubelend en spelend, rondom bet huis, deze had laten naar huis gaan, had Manon het besluit genomen, ook van haren kant de waarheid niet te verhelen, en ade ophelderingen aangaande haar persoon te geven; zoodra de grijze leeraar had plaats genoTen bj| de tafel, begon zij haar verhaal. Ze ver zweeg niets uit haar leven, zelfs hare liefde niet voor Raimund Bruneck, ja, ze deelde alle bijzonderheden mede omtrent de treurige gebeurtenissen in het huis van madame Wull- bradt, en hoe zij in het drama was betrokken geweest. Zij sloot hare bekentenis met de woorden: //Ik hen, om zoo te zeggen, op de vlucht voor mjjn eigen noodlot.// Geruimen tijd was alles stil, vader en doch ter lieten het gehoorde eerst weerklank vin den iD hunne harteo, voor zjj woorden vonden. De oude man was de eerste die sprak; vol deelneming in haar lot drukte hjj Manon de hand en sprak van iets geheel anders, totdat Manon opstond, en toebereidselen maakte om aar het spoor te gaan. Toen stond hjj op, uit de eonsuUire kas, welke na de gebeurt#- n'ssen van 18S6 is opgericht ui', de bedragen i der invoerrechten, De Consuls waren voornemens aan dit verzoek te voldoen, toen zij vernamen dat de regecrings- kassen over veel meer dan 120, 000 piasters te beschikken hadden en bovendien den vorigen dag nog 60, 000 piasters uit Kandia hadden ontvangen. De Gouverneur gaf dit toe en de gendarmen ontvingen hun loon. Wat een gescharrel: Als de moor'enaar van 3ulcimanBeij niet. wordt ontdekt, zullen drieSaptiehs die gevangen genomen zijn, gefusil leerd worden, niet heel pleizierig voor die menscben. En Griekenland dat op Kreta zoo goed als de orde heeft hersteld, wordt door de z. g. werchibeschermcrs van het eilan i gejaagd. Wat 'n poëzie. De Admiralen der verschillende Mogend heden hebben hun Regeeringen kennisgegeven dat zij niet in het belang der Turken de kanonnen lieten spelen op de Christenen. Hun doel was uitsluitend bloedvergieten te voor komen. Nu is het maar jammer, dat bekend is geworden, dat diezelfde Admiralen kalm geduld hebben, dat het Turksche pantserschip Fuad mede op de Christenen schoot. De Grieksche admiraal Reineck is door het niet onmiddellijk beantwoorden van hetTurksehe oorlogsschip van zijn commando ontheven. Hij is naar Athene ter verantwoording geroepen. Had de Grieksche admiraal onmiddellijk laten lostrekken op den Turk, dan zouden de p ppen aan het dansen zijn gegaan. De Admiraal der Grieken bleeft bedaard en nu moet zijn eskader volgens den wd der Mogendheden, de wateren van Kreta ve--laten, hoewel men de Grieksche vloot niet ka i be schuldigen van den vrede tehebben gestoord, dit zou men zelfs n'et kunnen, al had admiraal Reineck zijn vuurmonden laten los'arsten toen het Turksche oorlogsschip de zijnen en de Christenen beschoot De studenten in Noorwegen en Denemarken hebben e ne betuiging van sympathie aan de Grieksche regeering gezonden. Een Deensch korps vrijwilligers is, volgens een berichtgever van Daily News, uit Kopen hagen naar Athene vertrokken; om zich bij het Grieksche leger te voegen. De Kroonprins van Denemarken een broeder van Koning George van Greken- land ontving eene deputatie van het korps en prees de vrijwilligers om hun besluit. De studënten te Athene hebben een rond- sehrij ven gezonden aan de Duitsche universitei ten, om op betoogingen ten gunste vau Grieken land aan te dringen. De gr otheid van avy land zeggen de Atheners is te danken aan hetzelfde heilige nationaliteitsgevoel, dat thans de Grieken bezielt! Uit Athene wordt getelegrapheerd, dat dc Grieksche pantserschepen zich stoomklaar moeten houden. Hun orders zijn verzegeld en hun plaats van bestemming is strikt echeim. De KoniDg van Griekenland neemt de Nota der Mogendheden prettig op. Niets dan ironie zegt Koning George. «Griekenland eischt annexatie van K re'a// „Wij kunnen ons niet terugtrekken//, verklaarde minister D e 1 i a n n i s, onmogelijk in alle opzich ten.'' Van de voorgestelde zelfregeering spre kende, roept George uit: //Jolie ironie!" En de Grieksche premier verklaart dat er geen andere oplossing is dan Kreta zelf over zijn lot te laten beslisscD. Eene volksstemming moet de toekomst var. het eiland aanwijzen. Deliannis stelt verder een Grieksch-Turk- sehen oorlog als waarschijnlijk voor, onder den onweerstaanbaren druk vun de bevolking, en geeft weinig hoop op de betaling van decoupoDS. Alles is z. i. de schuld van de maatregelen van de Mogendheden. Inmiddels dreigen de Mogendheden met Grie kenland geweld te zullen gebruiken, het heet dat de Bevelhebbers der oorlogsschepen in last hebben op de Grieken los te trekken Niet3 dan haat. In de Fransche Republiek stellen de godsdiensthaters alles in het werk om de bedienaren der Roomsche Kerk onaan genaam te zijn. Onlangs is met overgroote meerderheid in het district Brest tot afge vaardigde gekozen de abbé Gayraud. Nu is deze priester niet, een van de jabroers en 't is daarom, dat men hem, hoewel wettig gekozen, uit de Kamer wil weren Ze zijn bang voor abbé Gayraud. Er moest iets gevonden worden om abbé Gayraud uit de Kamer te houden en zekere afgevaardigde Hen on hield in de Kamer eene langdurige en heftige rede tegen de inmenging van de geestelijkheid in verkiezingszaken om zoodoende de verkiezing van abbé Gayraud ongeldig te verklaren. Natuurlijk kwam daar abbé Lemire en zelfs de Muzelmansche Dr. Grenier tegen legde zjjne hand op haar schouders en zeide: „Blijf bij ons, juffrouw Ritter, hier zal alles goed gaan; wel is waar, zult gij niet meer gewend zijn aan onze beseheiden omstandig heden, maar met een weinig goeden wil zal u er zich weldra in kunnen schikken. In de wereld gaan en dan naar een passenden werk kring zoeken, is moeilijk, 't Gaat, veel gemak kelijker van een vaste woonplaats uit. Toni heeft eene goede verpleging uoodig, u kan zich zeer nuttig maken in deze woning en ons tot. dankbaarheid jegens u noulzaken. Wij hebben brood en een behaaglijk huis voor den winter, uit uw verblijf te onzent zullen voor u geenerlei moeielijkheden voortspruiten. De vriendschappen, waarover u sprak, hebben geene waarde; tracht die geheele voorname wereld te vergeten, en blijf voorloopig maar onder ons bescheiden dak wonen In Manons oogen welden groote tranen op. //En u, juffrouw Toni?// //Ik vind dat vader gelijk heeft; blijf hier tot er ketere tijden aanbreken. Laat uw kof fer halen, en woon bij ons, totdat u alles ver geten heeft.// En Manon bleef, met welke vreugde! Bij deze goede lieden in het stille, dorp leidde ze een geheel ander leven, gelijk ze nooit te vo ren had gekend. Met een kalm geweten, van geene schuld bewust, stond ze voor vader en dochter hier viel niets te verbeteren of ge heim te houden, haar geheel leven lag duide lijk voor haar gelijk een geopend boek. Zoete rust en stille vrede trokken in haar ziek ge moed binnen en herstelden langzamerhand net op. Het slot van de grappenmakerij was, dat men besloot met 35S tegen 121 stemmen een onderzoek in te stellen of abbé Gayraud wel wettig gekozen was. Waar de haat de menschen al toe brengen kan. Nu reeds begint men te werken om de Ka tholieke Kamerleden zoo mogelijk den voet te lichten. In het district Zevenbergen zal men bij de a. s. verkiezing tegenover het Kamerlid Van der Kun, candidaat stellen Mr. W.H. E. baron Van der Borch, burgemeester te Ginneken, die zich beschikbaar heeft gesteld. OEGSTGEEST, 5 Maart. Tengevolge van de tot standgekoinen grensregeling met Leiden hebben Ged. Staten van Zuid Holland, onder koninklijke goedkeuring, de jaarwedden van den Burgemeester, de wethouders, den secreta ris en den ontvanger op een lager bedrag vastgesteld. Zie vervolg in het Bijvoegsel.) Ten Ruadhu ize eener Noordhollandsi he ge meente moesten dezer dagen de gemeente secretaris, twee veldwachters (daar toevallig aanwezig) en de koetsier als getuigen fungeeren bij een huwelijk; de aanstaaude echtgenooten hadd- n niemand medegebracht. Eervol ontslagen i3 bij de schutterij te Hoorn J. W. C. Goethardt als le luitte Beverwijk F. J. Voorthuis als 2e luitenant. Bij kon. besluit van 3 Maart is mr. I. P. G. Moorrees, te Apeldoorn, benoemd tot ridder in Orde van Oranje-Nassau. Een 24-javige beambte in de Bank van Leening te Leiden, bad zich gisteren voor de Haigsche rechtbank te verantwoorden, be klaagd van in den loop van 1896 en in de eerste helft van Januari 1897 lo. valschelijk onderscheidene voorwerpen als beleend teheb ben ingeschreven; 2o. zich opzettelijk te heb ben toeg' ëig-nd een bedrag van pi. m. f 350, door hem valschelijk in de betrekkelijke in schrijvingsregisters genoteerd als voor beleende panden uitgekeerd. Beklaagde bekende het hem ten laste ge legde Sous had hij waardelo'ze voorwerpen, als luciferdoosjes enz ingepakt, welke hem voor beleende panden moesten doorgaan. Hjj gaf op, tot het misdrijf te zijn overgegaan omdat zijn loon niet voldoende was voor zijne behoeften. Hij genoot f7,50 a f8 per week, moest daarvan f 5 kostgeld betalen en voor de rest. zich kleeden. Het Openbaar Ministerie eischte 18 maanden gezangenisstiaf. Uitspraak over 14 dagen. In de te Assen gehouden vergadering van de Vereeniging tot bevordering van het vr em- delingcnverkeer is besloten in de maand Juni aldaar eene tentoonstelling van schilderijen te houden, in 't bijzonder onderwerpen Drente betreffende. In den loop van dit jaar zullen naar West- luaië worden gezonden 120 kolonialen, waar van 80 voor Suriname en 40 voor Caraijao bestemd zijn. Door het bestuur van het Maastrichtsch arbeids-secretariaat wordt per circulaire gelde lijke steun gevraagd voor 24 werkstakers die nog steeds zonder werk cn dus ook zonder brood zijn. Naar men ons mededeelt, hebben de circu laires weinig succes gehad. De Maastrichte naars denken aan: die niet werken wil zal ook niet eten. Door i!e politie te Rotterdam is naar het Ziekenhuis gebracht de 19-jarige L. V wonende Woelwijkstraat 27, die door zijn stiefmoeder, nadat hij haar geruimen tijd gesard en ge plaagd had, met een tang ,«p het hoofd was geslagen, De knaap werd ernstig, doch met gevaarlijk gewond. Uit goede bron ken de Limb. Koerier mede- deelen, dat er in 't geheel nog geen sprake is van de naasting der spoorweglijn Luik Maastricht. De Belgische bladen, die het eerst het bericht biachten, schijnen de lijn Luik Limburg met die van LuikMaastricht te hebben verwerd. Wel is de overneming der spoorwegen Grand Central Beige door de Belgisclie en Neder- landsche Staatsspoorwegen thans definitief vast gesteld op 1 J uni a.s. Bij wijze van proef zal op verschillende ge deelten van den Rijksstraatweg van Beverwijk naar Alkmaar aan den noordwestelijken berm een evenwioht in hare geschokte ziel. Zou verliepen weken en maanden. Het proces in N. fing rustig zijn gang; haar advo caat hield Manon trouw op de hoogte en alles ging naar wensch Emmy Von Huber had hare verklaring tegen Manon herroepen, en hiermee viel het begot-nen onderzoek tegen haar zelve weg; maar ook tegen Emmy kon niets bezwarends worden gevonden, daar Ma nons getuigenis te onbepaald was en zoo was nog voor het begin der lente het geheele pro ces van de baan. Naar Manon zelve ras vol strekt geene nnvorschmg gedaan, de eens zoo gevierde barones Karger scheen geheel verge ten. Een bittere glimlach speelde om Manons mond, toen ze den briet van den advocaat dichtvouwde. Het "beeld van Raimund stond voor haren geest en ze wist zelve niet, dat i ze hevig weende. Toni snelde verschrikt nader en streelde troostend hare blonde lokken. „Laat me weeuen, Toni,// zeide zij, »'t zijn de laatste tranen, die ik nog vergiet voor dit tijdperk van mijn leven 't was het meest bewogen deel, nu begint er een nieuw tijdperk voor mij en ik hoop, dat het het laatste en rustigste wezen zal!// Slechts des avonds, alvorens ze zich ter ruste begaf, vloog hare ziel naar Raimund Bruneck, die hare liefde zoo snel had laten varen, die geen vinger had verroerd om haar lot uit te vorschen. Zou hij haar reeds hebben vergelen? Manon had al hare wilskracht n o- dig, om staande te blijven; dikwijls daeht zij te moeten bezwijken, cloch haar hart was gelooviger wielrijderspad worden aangelegd, ten behoeve van de tallooze wielrijders, die zich voortdu rend langs den weg bevinden Het voornemen bestaat, wa neer de proef slaagt, langs dezen berm een doorloopend pad voor datdoel te reserveeren. De pest. Tot heden wordt het aantal ge vallen te Bombay opgegeven als 8383 en het aantal dooden als 6979. Het algemeen sterfte cjjfer was te Bombay verleden week 1484 tegen 1650 in de vorige. Verpletterd. Bij het afbreken van den water toren op het tentoonstellingsterrein te Trep- tow bij Berlijn, zijn door het instorten van een muur drie personen gedood en vijf zwaar ge kwetst. Verdeeldheid onder de socialisten, Benoni van Huffel, een Gentsch socialist, die de coöperatieve vereeniging Vooruit een proces heeft aangedaan en eischt dat zij haar boeken en ledenlijst zal overleggen, is uit Vooruit gezet, omdat hij het artikel van het reglement had overtreden waarbij bepaald werd dat alle leden geregeld hun inkoopen moeten doen bij de vereeniging. Een aangename vrijheid. Keizerin Elisabeth van Oostenrijk, De Daily Chronicle verneemt uit VVeenen dat de ge zondheidstoestand van keizerin Elisabeth veel te wenschen laat. De lijfarts van Hare Majes teit is naa- Gap 3t. Martin vertrokken. De Vorstin lijdt aau zenuwpijnen en groote zwakte. Iets nieuws. Iets nieuws -n de journalistiek is de //vertoonde courant// natuurlijk weder een uitvinding van de Amerikanen. Te New-York namelijk wordt een schouw burg geopend, waar alle dagen het sensatie- minnend publiek het voornaamste nieuws //vreeselijke ontdekkingen//, //afschuwelijke mis daden//, enz., in levende beelden zal zien voor gesteld. Een maal per week wordt er ook het belang rijkste buitenlandsche nieuws aldus vertoorn!. Verongelukt. Aan de Noordwestkust van Frankrijk is een visschersschuit met man en muis vergaan. De equipage besto d uit vijf koppen. St. Bernard. Het beroemde klooster op den grooten St. Bernard is onder een sneeuwval bedolven. De eetzaal, de keuken en eenige andere deelen zijn on'er den last ingestort. De monniken vluchtten naar de tweede verdie ping van het gespaard gebleven gedeelte en moesten door de sneeuw heen een gang graven om naar buiten te komen. Uit Aosta is hun hulp gezonden. De bijgebouwen die tegenover het oude hospitium liggen, zijn onbeschadigd gebleven. Een duel. Bij een tweegevecht op de sabel (mensuur) te Weenen is een der strjjders een oog uitgeslagen. De politie heeft den anderen vechtersbaas, de getuigen en de toeschouwers in hechtenis genomen, In den laatsten tijd wordt ons land over stroomd met premieloteu. Wie zijn geluk daar mede wil beproeven, kan schatrijk worden. Probeer het maar eens en de dubbeltjes gaau in de zakken van sluwe scharrelaars. Het weekblad Handelsbelangenu wijst op de arrestatie van zekeren David Blitz, directeur der A'gemeene Praemien-und Rentenbank, en zegt het navolgende Te Rotterdam kwam in Juni 1892 een zekere heer Wilhelm Schumacher, zich voor stellende als agent van het vermaarde ban kiershuis en premielotenkantoor Aloïs Beru- hard te Zurich. S. dreef eerst zaken onder de firma Duttiné Co. (den naam zjjner vrouw) en vereenigde zich 1 Aug. '93 met zekeren Maurice Barnai, zich noemende lankier en wonende te Parijs. Barnai heette geen Barna, doch Schindler en stond evenmin als Schumacher gunstig bekend. Tegen den laatste waarschuwde onze Zwitserscbe collega Confidentia, meermalen In Juli '94 werd door de Badensche regee ring de uitlevering gevraagd van W. Schuma cher. Zij werd toegestaan. Barnai vl icldte en sedert 1 Aug. '94 zette David Blitz Joszn., zich noemende Davy Blitz, de Allgcmeine Praemien- und Rentenbank (zooals de zaak den laatsten tijd heette) voor eigen rekening voort met een commanditair vennoot, die niet genoemd wil worden. Davy Blitz, die bekend stond als een fat soenlijk jongmenscb, was reeds eea poos bij de bank in betrekking. Na de gevangenneming van S. werden de bankzaken anders geregeld. Een accountant reorganiseerde de bank en zij had de hulp eu dieper geworden; zij klemde zich vast aan God en aan zijne beloften, en dat is altijd de beste steun. Sedert Toni krachtiger en sterker was ge worden, keek Manon hare toekomst beter in de oogen; gemeenschappelijk met deze oprechte vrienden, besloot ze een werkkring te zoeken, die voor hare kuudigheden en bekwaamheden geschikt was. Toni, die de oudste en meest onder vindingrijke van beiden was, las en zocht in de couran'en naar gepaste plaatsen, maar bet geluk scheen Manon niet genegen te zijn, er was niets te vinden, dat ook maar den schijn had iets geschikts te wezen Diepe moe deloosheid maakte zich van Manon meester, ondanks de troostrijke woorden van Toni en haren vader. Want reeds een vol jaar was met vruchtelooze nasporiogen verstreken. //Heden is het juist een jaar geleden, dat u bij ons aankwam,// zeide Toni glimlachend, die onder het ontbijt tegenover hare vriend'n zat //Daaraan denk ik eveneens.// „Is u daarom zoo stil en toch had u alle reden met ons vroolijk te wezen! U heeft geen gebrek gehad, en is gedurende den win ter goed geborgen geweest; het kon wel een beetje behaaglijker zijn geweest, maar zoo is het ook g-ted, als 't niet anders kan. Ik zelf heb na mijne lange ziekte weer al de krachten en de volle gezondheid herkiegen ia dat niet een terugblik, waarop we trotsck kunnen zjjn?// //Als er iemand bljj cn dankbaar is, dan ben ik het,// antwoordde Manon. //Maar de tijd snelt voorbij, en ik heb mijne toekomst nog niet verzekerd.// Wordt vervolgd.) van rechtsgeleerde raadgevers. Hoeveel klachten er nu ook bjj justitie en politie kwamen, het was moeilijk een vervol ging in te stellen. Ling beeft bet dus geduurd eer de justitie een inval deed, Het geschiedde nu Maandagmorgen en had de aanhouding van den heer Davy Blitz ten gevolge. De heer Blitz is in hechtenis genomen op grond van art, 326 van het W<tb. van Strafr. (opliclitiug) in verband met art. 5 sub, 2. Verder is er sprake van eene zegelverval- sching. De kolenschepper Lejeune v'elt,-, Simpelveld van een in beweging zijnden trein, met het treurig gevolg, dat hij met verpletterd hoofd er onder vandaan werd gehaald. De onge lukkige was gehuwd en laat vrouw en eenige kinderen achter. Het 3-jarig zoontje van A. de M. te Stolwijk (Z -H,) is in eene sloot achter de ouderlijke woning ia het water gevallen en verdronken. De vrouw van P. Van der Giesssn te Laag-Dalem, stoker op het stoomgemaal aldaar, is bij het waterscheppen jammerljjk verdronken. Men zie onder de advertenties uDe Grand Magasins du Prinlemps van Parijs.n K SR KBERIC HTE t? Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, de gelezen HH. Missen met onder richting te 7 en te half 9; te half 11 uur de Hoogdienst en predikatie. Te 2 uur Catechis mus. Te 3 uur het Rozenhoedje, des avonds te half 7 uur het Lof ter eere van het H. en O. ^art van Maria, voor de bekeering der zon daars, met de Meditatie over het lijden O. H. Dinsdag te 7 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag, 6e der 7 Woensdagen, ter eere van den H. Joseph, te 8 uur de gezongen H. Mis en te 7 uur het Lof met gebeden en ge zangen. Donderdag-avond, te 7 uur het Lof. Vrijdag, te 7 uur plechtige oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, te 6 uur het Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de HH. Missen en de Cate chismus, op de gewone uren. Parochiekerk van den 11. Antonius van Padua. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7, half 9 uur met onderr chting, te half 11 de Hoog mis met Predikatie; te half 3 en te 3 uur de Catechismus, te half 4 Vespers. Dinsdag, volle adaat onder de gewor.e voor waarden in deze kerk te verdienen wegens het feest van de H. Catharina van Bononie, Maagd der 2de Orde van de a H. Vader Franciscus te 8 uur de gezongen H. Mis ter ee e van St. Antonius, des avonds te 7 uur het Lof, waar onder Meditatie. Vrijdag, te 8 uur de gezongen H. Mis, des avonds te 7 uur het Lof, waarna oefening ran de" H. Kruisweg. Gedurende deze week de HH. Missen en Catechismus volgens gewoonte. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, de HH Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur. Den geheelen dag aanbidding. Des avonds te half 8 uur bet Lof. Zondag en Maandag van 3 tot half 8 uur gelegenheid om te biechten. Maandag en Dinsdag de HH. Missen te 7, half 9 en half 11 uur. Maandag na het Lof van half 8 uur de Lijdensmeditatie. Dinsdag na het Lof van half 8 uur de Lofzang Te Deum tot sluiting van het 40 Uren-gebed. Woensdag, te half 9 uur gezongen Requiem voor alle overleden op St. Barbara en St. Bavo begraven des avonds te 7 uur het Lof ter eere van den H. Jozef. Gedurende deze week de HH. Missen en Catechismus volgens gewoonte. leiden, 5 Maart. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt: paarden f— a veulens f a 6 stieren f 65a '210 70 kalf- en melkkoeien (108 a 230, 86 vare 'J0 a f 200 148 vette ossen en koeien f112 256, 48 a 64c.per ito - graskalveren f a 39 vette dito 37 a 90, 65 a 90 c. per kilo; 94 nuchtere dito f 2.75 al4. 16 vette schapen 16 a 27, ;35 a 40 c. per kilo; 123 weide dito f 10 17.lammeren f.—a 311 magere varken 15 a 40; 11/ biggen f5. a!2. Goudsche kaas f 15 a 23. Edamsche fa Derby f a per 50 kilo Leidsche fa per 50 kilo. Aanvoer 23 partijen, alkmaar, 5 Maart Granen. Aangevoerd 1772 hectol. Tarwe f 5.50 a 7.rogge f 4.25 a 4.60 gerst f a chev. 4.90 a 5.35 haver f3. a 3.75— paardeboonen f 4.25a 4.75 bruine boonen 5.25 a 8.eitroenboonen (8.a f duive- boonen t 6.a 5.70 witte f 7.75 a 8.50 kana riezaad f a groene erwten f 12.a 13. grauwe f 9.50 a 10.vale f 8.a rood mosterdzaad f a geel mosterdzaad a koolzaad f.akarwijzaad af Schiedam, 5 Maart Moutwijn per HL. zonder de bel 7,- Jenever id. til.50 Amsterdamsche proef id. 12.75 Spoeling, per ketelbeurs f 1.10 spoelingcommissie f Beursnoteering Bran- dersbond Moutwijn f 6l/8a 1 61/4 per heet. alkmaar, 5 Maart Aangevoerd 126stapels gras kaas wegende 60,79ikilo. Prijs voor kleine 29.50 Commissie f27,middelbare f27. ATHENE, 5 Maart. De twee laatste lichtingen der reserve zijn opgeroepen. Zjj worden met den meesten spoed gewapend. ATHENE, 5 Muarf. Een koortsachtige be drijvigheid heerscht in geheel Griekenland. Onophoudelijk wordt oorlogsmateriaal naar Thessalië gezonden troepen worden in allerijl aan de grens geconcentreerd. Het publiek verkeert in groote opgewonden- beid. Ingeval de Mogendheden dwangmaatre gelen toepassen, verwacht men de ernstigste ge beurtenissen aan de grens. De Helleensche vloot is verdeeld in 4 es kaders, die bij de Sporade, in de Golf van Arts, bjj Kreta en Milo kruisen. De eonsuls van Oostenrijk, Rusland en Servië te Uskub (Macadonië) hebben aan de gezan ten te Konstantinopel geseind, dat het noodig is maatregelen te nemen voor de openbare veiligheid, daar de Turksche troepen een drei gende houding aannemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1897 | | pagina 2