BINJS ENLANB,, MARKTBERICHTEN. GEM.ENGDE BERICHTEN. Branden. Ongelukken- STEDELIJK NIEUWS. a paardenboonen f a bmineboonen Groot was do vreugde onder de Kretasclie bevolking toen liet vreeselijke ongelnk bekend werd dat deu 15en jl. op bet Russische admi raalschip in de Soeda-baai heeft plaats gehad. De Kretenzers beschouwden dit ongeluk, even als liet stranden, op den I8en even buiten de haven van Toulon, van het transportschip dat de vyf honderd man versterking van de Franselie bezetting op Kreta aan boord had, als veelbeteekenende waarschuwingen des Hemels aan de belagers van hun heilige rech ten. Zij zyn in hun opwinding over dien onverwachten hcmelsclien steun zelfs zoover gegaan, dat zij deswege een plechtige dankmis hebben opdragen in de Grieksche Kerk in Galata, welke voornamelijk door Kretenzen en andere aldaar gevestigde eilanders bezocht wordt. De Mogendheden onderhandelen nog steeds over de Kretenser quaestie. Koning George van Griekenland heeft nooit tot zijn volk en tot Europa zoo duidelijk, zoo kathegorisch en zoo verstaanbaar gesproken als thans. Koning George zeide, zoodat ieder hem kon hooren: /'Indien wij in de Kreta quaestie gedwongen worden zal ik mij zelf aan het hoofd van het Helleensche volk plaatsen.// De Koning heeft altijd woord g-houden en zal het ook thans houden, zegt de hemeris. De Koning zal zich nooit aansluiten bij Mo gendheden, die de Kretensers willen dwingen de autonomie te aanvaarden, onder de suzerei- niteit van den Sultan. De Kretensers verwer pen de autonomie: hun Koning verwerpt die ook, en kan slechts éene oplossing aannemen, namelijk die, welke in overeenstemming is met den wil der natie en den wil der Kretensers. Iedere pressie, door de Mogendheden op Kreta uitgeoefend, zal beantwoord worden aan de grenzen en over de grenzen. Volgens een bericht uit Saloniki aan de Daily News is de reden van het ontslagnemen van Edhe m pasja, den Turkschen opperbe velhebber over de troepen aan de Grieksche grens, deze dat de bevelen van den Sultan en den Minister van Oorlog tegenstrijdig waren. Algemeen is men van oordeel, dat er heel iets anders achter schuilt, Edhem pasja durft de Grieken niet aan. Op het eiland Kreta wordt voortdurend gevochten. Donderdagmorgen in de vroegte vielen de Christenen het fort Malaxa door de Turken bezet, aan. Zij dwongen de Turken het lort met achterlating van 30 dooden te ontruimen en zich op Suda terug te trek ken, de terugtocht der Turken werd gedekt door het vuur der Turksche schepen. Vier oorlogsschepen der Groote Mogend heden, waaronder ook het Duitsche, deden dapper mede in het beschieten der Christenen. Onder dat bombardement van garnaatkartetsen hielden de Kretenzers echter dapper stand. Zij staken het dorp Tsikalavia in brand en omsingelden een detachement Turken dat levensmiddelen naar het dorp Nerokouro wilde overbrengen. Uit Kanea wordt getelegrateerd, dat de Turksche schout-bij-nacht op het eiland Kreta is aan land gegaan en groote voorraden am munitie heeft ontscheept. Gisteren begon het gevecht om de dorpen Tsikalaria en Nerokouro opnieuw en duurde den geheelcn dag. De Grieken en Christenen die het blokhuis Malaxa bezet houden, hebben kanonschoten gelost op de Turksche vloot in de baai van Suda. Vaderlandsliefde. Men kan het den Duitschers niet ontzeggen dat zij hun vaderland niet lief hebben. Bij elke gelegenheid uiten zjj zich vol geestdrift en vieren zjj, hoe ver ook van den geboortegrond verwijderd, de feesten mede, die in //das liebe Vaterland» worden gevierd. Het strekt den Duitsoher tot groote eer gehecht te zjjn aan het land zijner vaderen, zoo'n tolk het kan niet anders dwingt in onzen karakterloozen tijd eerbied af. Een blijk van vaderlandsliefde hebben de te Venlo gevestigde beambten der Pruisische Staatsspoorwegen gegeven ter gelegenheid van de «Centenarfeier» in hotel Huenges aldaar met eeu glansrijk souper. Het ging er recht lustig en prettig toe en de heele avond werd in de opgewektste en meest feestelijke stemming doorgebracht. Naar aanleiding van don vers regel: Von der Maas bis an der Memel," voorkomende in het bekende lied: //Deutsch- land, Iieutschland iiber alles!» werd te mid den der feestvreugde besloten den collega's aan den Memel (Russische grens) een groet te zenden. Het telegram luidde: Stationsvorstand, Tilsit. MottoDeutschland Het paviljoen is geheel uitgebrand, hier en daar steekt een half verkoolde balk boven den puinhoop uit. De Barones wil de overblijf sels niet laten wegruimen voor de volgende lente, als er wellicht een nieuwe gebieder op Woltersdort zal zjjn, die da werkzaamheden kan nagaan. Op de plaats van het afge brande paviljoen wil ze een allerliefst tuinhuis laten bouwen, en bezichtigt daarvoor dage lijks nieuwe plannen. De vreeselijke catastrophe heett voor me vrouw Burkhart gecne nadeelige gevolgen ge had, ze is geheel en al van hare ziekte ge nezen, sinds ze over het lot ,van Helena is gerustgesteld. Enkel hare oude liefhebberij, om ongelukken te weten, heeft ze behouder, ze laat zich die dagelijks uit de couranten voorlezen. Zij oefent hare scherpzinnigheid in het ontwarren van ingewikkelde zaken, spoedig hoopt ze iets van Seefeld te vernemen, wien het werkelijk is gelukt, met het geld nnar Amerika te ontkomen, na'at h'j het pa viljoen in brand had gestoken, om zijne beide tegenstandsters in het verderf te storten. Wij weten, dat zijn helsch plan bijna gelukt was. Misschien beleeft de oude dame het nog, dat ook Seefeld loon naar werken krjjgt, want God straft langzaam doch zeker! Mevrouw Burkhart, is altijd Manon's warme trouwe vriendin gebleven en noemt haar altijd, haar redd nde engel; ze onderhoudt met haar eene drukke briefwisseling en Jacques weet heel juist, dat de oude mevrouw een goeden dsg heeft, wanneer 's morgens een brief van Manon aankomt, dien hy haar altyd ter hand stelt Manon is sedert eenige weken Bruneck's echtgenoote. Deutschland über allei! Zur Oentemirfeier ver- sa in mei ten Prcussische Staatsbahnbeambten in Venlo au der Maas entbieten Lhren Collegen ii, Tilsit an der Memel collegialischen Grüsse. lm Au ft rageWestphal, Stationsvorstand. Als antwoord hierop werd het volgende telegram ontvangen Stationsvorsteher Westphal, Venlo. Das ganze grosse Deutschland soil es sein, So rufen wir mit Ihnen iin Verein- Ob an der Maas ob an der Memel Strand Zur Jubelfeior st-hn wir Hand in Hand. Es griisscn allerwegen. Die Tdsiter Collegen. Scholz. Stationsvorsteher. Beide u'UDgen van vaderlandslie'de zullen ongetwijfeld wederzijds wel met dezelfde warme sympathie ontvangen en verzonden zijn. HH. MM. de Koninginnen zuil. n zich bij de begrafenis van prinses Sophie der Neder landen te Weimar beiden laten vertegenwoor digen door baron Van Hardenbroek van Bergambacht, opperkamerheer, en graaf Van Limburg Stirum, kamerheer. De lieer A. W. Vinkhuijzen, intendant der domeinen //Zorgvliet» van wijlen prinses Sophie, Grootliertogiu van 3aksen, heeft zich heden naar Weimar begeven ter bywi - ning der plechtige begrafenis van het 3toftelijk omhulsel 'er Vorstin. Door de Officieren, van het Nederlarolsche leger zal wegens het overlijden van de Groot- Hertogin Sophie van Saksen-Weimar, gedu rende één week rouw wordeD gedragen, welke zal bestaan in het dr.igen van een rouwstrik om dtn linker bovenarm zonder rouwfloers aan het gevest van den sabel. AMSTERDAM, 25 Maart. Dc kiesvereeniging ii De Grondwet// heefi hedenavond candidaat ge steld voor bet Lidmaatschap van den gemeen teraad ter vervulling der vacature Daniels mr. II. Po uw tevens candidaat van//Burgerplicht» en vAmstels Burgery.» ALKMAAR, 26 Maart. In de jongste zit ting van de arrondissements-recbibank te Alk maar wijdde de Officier van Justitie, de heer mr. J. C. baron Baud, een woord van waar deering aan de nagedachtenis van het overleden Kamerlid mr. A. P. de Lange, zijne deelneming aan de balie betuigende over het door baar géleden verlies. Namens de rechtbank sloot zich de heer mr. S. Gratama bij 'netgespro kene aan. De deken der orde van advocaten, de heet mr. N. H. de Lange, sprak een woord van dank. ZANDVOORT, 26 Maart. In de alhier ge houden Raadsvergadering, werden, naar aan leiding van eenige aanmerkingen van Ged. Staten, enkele wijzigingen in de nieuwe poli- tie-verordening aangebracht. Daarna werd be sloten aan bet ijjk te verkoopen 400 M2 grond, gelegen aan de Haltestraat, het zoogenaamde Kei keiand, op welk terrein door het Rijk een nieuw Post- en Telegraafkantoor zal worden gebouwd. GOUDA, 26 Maart. Men meldt uit deze stad Om een einde te maken aan de pijnlijke onzekerheid, die te Gouda heerscht omtrent liet al of niet doorgaan van het bezoek der Koninginnen na het overlyden van Prinses Sophie, heeft het Dagblad van Gouda zich gisteren telegrafisch met een verzoek om in lichtingen gewend tot den particulieren secre tins van H M. dc Koningin-Regentes. In antwoord daarop uerd het volgende te legram ontvangen «,Kan u niet inlichten. Voorloopig niets bepaald. Uitstel zal in elk geval'slechts van zeer korten duur zijn. Wellicht enkele dagen. De Ranitz HAARLEMMERMEER, 26 Maart. Dekies- zerslyst in deze gemeente bevat 2235 kiezers: verdeeld over het le stemdistrict 672,2e stem- district 827, Be stemd strict 736. Kiezers in elk stemdistrict„Tweede Kamer le stemd 672, 2e stemd. 827, 3e stemd. 736; Prov. Staten lc stemd. 670, 2c stemd. 824, 3e. stemd. 733; Gemeeuteraad le stemd. 517, 2e st mil. 633, 3e stemd 597- HEEMSTEDE, 26 Maait. In deze gemeente is aangesteld tot briefbesteller M. V a n II o u t. NOORDWIJK, 26 Maart. Niet de kapelmees ter maar de onder- kapelmeester der infanterie te Leiden, de beer J. 0 o s t e 1 a ar, zal als direc teur optreden van de alhier opgerichte Harmo niekapel. Se lert den ongelukkigcn dag, waarop ze byn'a het leven had verloren, zijn er enkele maanden verloopen Tot aan haar huwelijk heeft ze in Dernthal bij den ouden onderwij zer en zyn dochter Tony gewoond en Bruneck is baar gevolgd in het kleine, nederige dorpje aan den Beneden-Rijn, en daar, in het een voudige dorpskerkje, zyn ze voor altyd met elkander vereenigd. Mevrouw Leocadie wilde niet nalaten de bruiloft van haren eenigen, beminden broeder by te wonen en is geheel verzoend met zijne keuze. Fn toen ze na de eenvoudige plechtigheid hare nieuwe schoonzuster omhelsde, zeiile zy haar weenend in het oor: //Manon, ge hebt het groote lot getrokken, maak hem g-lukkig onzen Raimund, hij verdient het dubbel, om zijne g/lrouwheid. Brui.eck had aan baron Von Stamin zijne verloving met Manon Ritter gemeld, en van dezen de hartelijkste gelukwenschen ontvan gen. Over zes weken treedt deze in bet hu welijk met Lilli de Heesen. De assessor Buchhall heett zijne Lucie reeds ten altare geleid en dit paar nas bet eerste dat den jonggehuwden in hunne woning be groette. Madame Wullbradt was over de kennis geving van zjjn huweljjk, die Bruneck haar had gezonden, in den beginne een beetje ver wonderd en verlegen en wilde niet zoo recht met hare gelukwenschen voor den dag komen, maar sedert ze mevrouw Leocadie had gespro ken, die, geheel vervuld van het geluk van haren broeder niet genoeg goeds weet te ver tellen van de //barones Karger," draalde ze niet langer, en zond Bruneck en diens jeug- Te St. Oedenrode, waar reeds een coöpera tieve boterfabriek bestaat, hebben de landbou wers ook besloten een coöperatieven winkel op te richten. Andere neringdoenden zagen zich hierdoor benadeeld, waardoor oneenigheid is ontstaan, die zoo hoog liep, dat men tot hand tastelijkheid overging, door bij eenige boeren, alsmede in de fabriek, de ruiten in te wer pen. Te Twekkelo, uur van Hengelo (O.), woont een oudje van 105 jaar, dat 15 Mei a.s. baar 106den verjaardag hoopt te vieren. Dit oudje l'erendiua Wiecberink genaamd,, geboren tc Hengelo (O.), is nog zeer kras voor haar leef- tjjd. Verleden zomer hoedde zij o. a. af en toe nog de koeien. Dr. fl. J. A. M. Sehaepman, lid der Tweede Kamer, sal Woensdag a. s. te Amster dam in //Maison Stroucken» spreken naar aan leiding van de plannen tot drooglegging der Zuiderzee. De cavalerie-manoeuvres zullen dit jaar van 1 tot 10 September a.s. plaats liebben tusschen Apeldoorn en Amersfoort, onder leiding van den generaal W. J. II. Romer, inspecteur der cavalerie. De vereeniging van patroons, die, twee jaar geleden te Amsterdam opgericht onder den naam van R. K. Gildenbond, onlangs op haar statuten de koninkljjke goedkeuring mocht ver werven, bield gisteren in het gebouw der Sint Jozefsgezelltn-vereeniging te Rotterdam haar e rste algemeene vergadering. Aanwezig waren eén aanzienlijk getal leden der drie afdeelin- gen welke de Bond thans gevestigd beeft Amsterdam, Rotterdam en Leiden, eenige eerw. heeren geestelijken uit verschillende steden, o a. de centraal-president der Jozefs-gezellen, jhr. Van Nispen tot Sevenaer, da heer Passtoors, president van het c. ntraalbestuur van den Ned R. K. Volksbond, en meerdere nog niet bij den Bond aangesloten belangstellende patroons. In den nacht van Dinsdag op Woensdag te 1 uur 45 minuten werd een agent aan de Lijn- baansgracht te Amsterdam medegedeeld, dat even te voren in de Rozenstraat nabij deLyn- baansgracht eene vechtpartij had plaats gehad. De agent vond in de Rozenstraat voor een per ceel aldaar op het verhoogde voetpad een on bekend man liggen, die oogenschjjnlijk d od was. Per raderbaar naar het Binnen Gasthuis vervoerd, werd daar de dood geconstateerd. Het lijk is door de familie herkend als te zijn dat van een bakker aan de Lijnbaansgracht, die even te voren zyn woning had verlaten om naar het werk te gaan. De heer Cremer, lid der Tweede Kamer, te V-Gravenhage heeft gisteren een menschlicvende diad verricht. Om half vijf van de vergadering op het Binnenhof huiswaarts keerende, zag hij beweging in de gracht van den Nieuwen Uit leg, en bij nader onderzoek bleek hem dat een man in het water lag en reeds in zinkendeD toestand verkeerde. De Amsterdamschc Afge vaardigde draalde niet met het aanwenden van pogingen' tot redding van den drenkeling, te in-er daar er op ditoogenblik weinig menschen op den weg waren. Hij trok zyn overjas en jas uit eu sprong midden in het water, met het ge'ukkig gevolg dat hij een werkman hef leven redde. Inmiddels kwamen eenige personen met ladders aangeloopen, langs welke de heer Cre mer en de drenkeling weer op het droge kwa men. De heer Cremer keerde in zijne hemds mouwen naar zijne nabijgelegen woning aan de Prinseslegracht terug. Bij een spaarzaam weeuwtje te Velden vonden do erfgenamen na haren dood onder oud lin nengoed onverwachts een pakje dat 1 400 be vatte. tn den boedel van een te Lungezwaag (Er.) overleden persoon, is een kopereu tabaksdoos gevonden, die volgens teekening meer dan 200 jaar oud moet zyn Op die doos zijn eenige dichtregelen gegrift, die wel getuigen van Oranje gezindheid. Aan den bovenkant vindt men ter waerszyden van de symbolen vrede en gerechtigheid het volgende: Dan Oranjeboom van Godt geplant scbeynt dat die moet veelleyden en verdragen. Beschout die boem an alle kaat. Hoe menig lydt list en lagen om dese Boom geplant van Godt, te brengen tot een yders spot. Maar sist boe veele Ilemelinge die desen Boom met Hant an Hant omringen en roepen al o groten Godt weest dese Boom syn deel en lodt. dige echtgenoote eenen langen breedvoerig en brief, vol gelukwenschen en verontschuldigin - gen. Ze sprak er in haar schrijven zelfs van, hen in den aans'aanden zomer te komen be zoeken, daar ze veel tijd had, want het pensio naat had de waardige dame na den dood van haar nicht opgeheven. Bruneck glimlachte, toen hy zyne vrouw deze regels voorlas. //Wat zegt ge eivan Manon?" //Ik ben blij, dat al'en me het bedrog hebben vergeven Hy dacht een oogenblik na en zeide//Ik ben nooit wezenlijk boos op je geweest en verwonder mij er over, dat ik vau je kon scheiden, daar ge tocli zoo diep in myn hart waart gedrongen!// //Heb dank, Raimuud, voor deze lieve woor den zie ik ben nu toch in het paradys ge komen door u1» Hy drukte baar hartelyk de hand. •/Nu heb ik u nog eenen groet over te brengen, Manon.» Ze keek me vol belangstelling aan. //Van den zachtmoedigan Hendrik, niet waar?» Ja, van hem m« dunkt ons geluk ware niet volkomen, als hij had gemankeerd. He drik verzoekt ons, dat we hem spoedig komen be zoeken »En gij voldoet weldra aan zyn virlangen, ia 't niet?" //In de eerste dagen reeds, ik heb hem be loofd, dat ge hem zelf zoudt vertellen, hoe we elkander hebben teruggevonden EfNDE. Aan den onderkant treft men aan: Oranien is myn lust. Ik Liet my niet ver- leyden. Voor het edel Nassous bloet. Daar wil ik graag voor streyden. Eene spoorweg-idylle. Gisteren-morgen ver loor de machinist van den trein van Breuke- len naar Utrecht (lokaaltrein) nabij de hooge brug over de Keulsche vaart zijn pet Hij steeg af, raapte zyn jet op, steeg weer op en voort suisde de trein. •Sedert eenige dagen worden op vele plaat sen in het Dokkumer Diep en den Nieuwen Zwemmer namens Gedeputeerde Staten van Friesland opmetingen gedaan omtrent den wa terstand, 't geen in verband staat met droog making der Lauwerzee. De directie der Enkhuizcr gasfabriek heeft besloten, het mutgasmeterstelsel in te voeren. De heer A. Demmers te Sloten (N. H.) heeft onder talryke bewyzen van belangstelling den dag herdacht, waarop hij zich voor 25 jaar aldaar vestigde en tot gemeentegeneesheer werd benoemd. Tijdens de Geldersche tentoonstelling van nyverheid en bandel, 1 Juni tot 1 October te Arnhem, zal een nationale wedstrijd voor mu ziek- en fanfarecorpsen worden gehouden op de Zondagen van Juli en Augustus, en het landgoed Sonsbeek. Verguld zilveren en zil veren medailles worden uitgeloofd, en prijzen in geld. Men meldt uit Delft Er begint eenig licht te komen in de aan randing met roof, in de vorige week op zekeren S. uit 's-Graveuhage aan de Nieuwe Laan alhier gepleegd. S, herinnert zich nu met een soldaat te zyn uitgeweest. Sedert eenige dagen rustte het vermoeden op de II,, soMaat bij het le bat. 4e reg. inf., en nu bij deze eene portemonnaie is gevonden, die door S. is her kend, is door den majoor-commandant een raad van onderzoek ingesteld, bestaande uit een kapitein en twee luitenants, daar H. alle schuld blijft ontkennen. Twee huzaren, te Amersfoort, wien het in den nacht van Zondag op Maandag in de kazerne niet langer beviel, zyn door het uit snijden van een paar ruitei, met medeneming van hun geheele uitzet, dekens en lakens in cluis, ontvlucht. Donderdag-ochtend waren zij nog niet wedergekeerd. De begrafenis van wylen Mr. De Lange heeft gisteren te 's-Gravenhage plaats gehad. De door boden der Tweede Kamer begeleide lijkstoet werd op Nieuw Eik en Duinen o a. opgewacht door verschillende liberale mede-af gevaardigden en vrienden of bekenden uit Noord- Holland, o.a. door vertegenwoordigers van het Noordhollandsoh Landbouwcrediet- Bank-Agent schap te Alkmaar. De minister van justitie, de heer Van der Kaay, herdacht d^n heer De Lange als poli tiek vriend en geestverwant en als man, die de maatschappelijke en verkeersbelangen van Hollands noorderkwartier krachtig bevorderde. Vervolgens spraken de heeren mr. De Lange, deken van de orde van advocaten te Alkmaar namens de balie, Moltzer namens het Pbysisc'a Genootschap te Alkmaar en Moens,directeur vau het landbouwcrediet. Een Ski-looper. Een zekere Schadewitz, een Fin, heeft van zijn woonplaats Brahestad ten zuiden van Uleaborg op sneeuwschoenen een tocht gemaakt over de Bothnische golf naar Zweden. Hij vertrok den Hen van deze maand en zette koers naar Skellestea met wat brood en viscb als proviand. Hij raakte echter den koers kwijt en kwam na een moei lijke reis van drie en een halven dag te Ratan, vyt tnylen ten Noorden van Umeaaan. Zyne beide voeten waren bevroren zoodat de schoe nen en de kousen met koud water losgemaakt moesten worden. Zyn voeten waren zwart blauw en sterk gezwollen. Tenstoonstelling Brussel De Nederlandscbe afdeeling op de Brusselsche tentoo' stelling is 60 M. lang en 20 M breed; zij beslaat eere zijgalerij, die een der hoofddoorgangen naar de hoofdgalerij vormen zal. Aan den inga g begrensd door Luxemburg, leidt zij naar de Franselie afdeeling, die ook hier weder de kroon zal spannen. Aan de inrichting der afdeeling wordt de meeste zorg besteed en het is het streven der commissie om de ver schillende inzendingen niet klakkelo.is naast elkaai te plaatsen, doch bij de indeeling den aard der producten in 't oog te houden en tevens der afdeeling een goed aanzien te geven; m n zal trachten producten die hoegenaamd niet verwant zijn, ook niet naast elkaar te plaatsen. De facade der Nederlandsche af deeling zal een zeer aardig effect maken. In haar midden bevindt zich een gebouwtje der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen, waaruit twee bogen de hoofdingangen der afdeeling overspannen. Op hel Vatica m Z IIde Paus ontving deze week in particu'iere audiëntie Z. K. H. den Russischen grootvorst Nicolaa Miehailo- witch. Het onderhoud tusschen den H. Vader en den Prins duurde twintig minuten. Dat is niet pluis In Arton'» cbèque-boekje staat ook de naam van Clovis Hugnes. De so cialistische leider beweert dat zijn naam mis bruikt ia door deu gewezen afgevaardigde Saint Martin, die van \rton 3000 frs. beeft ontvangen. Dure grond. Hoe hoog de waarde is van groud te Berlijn, blijkt hieruit dat h t oude postgebouw in de drukke Königsslrasse door de eemeente is verkooht voor eene som van 1,800 000 mark, contant te betalen. Te Kampen heeft een hevige brand gewoed in de richting van Kampereiland, Het bleek later, dat de brand ontstaan was bij den riet dekker en veehouder G. Schinkel te Grafhorst. Het huis is geheel afgebrand ook de inboedel vau een groote party biezen en een party hooi kwam niets terecht. Het viertal koeien werd nog tjjdig losgesneden en gered; de vrouw heeft daarby nogal brandwonden bekomen,) Te Sappemcer geraakte de knecht van den landbouwer Van Delden met 2 jonge paarden voor een wipkar gespannen op hol, met het ongelukkig gevo'g dat bet lOjarig zoontje van den heer Krans onder de kar kwam en voor dood werd opgenomen. HAARLEM, Naar wij vernemen zal de 1ste luitenant Jhr, F. A. G. Be el a erts van Blokland van het 4e reg. Intanterie alhier in garnizoen, binnenkort den dienst met pensioen verlaten. Het Haarlemsche Gemeentebestuur heeft aan H. M. de Koningin-Regentes een brief van warme deelneming gezonden in het smartelijk verlies, dat HH. MM. heeft getroffen door het verscheiden van H. K. H. mevrouw de Groot hertogin van Saksen-Weimar-Eisenach, geboren Prinses Sophia der Nede.landen. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden, dat een der knechten van den slager H. .1. Hart el alhier op den 24sten dezer zyn 50 jarig jubilé heeft gevierd als slagersknecht. Pieter Katwinkel, heeft zijn patroons eerlijk en trouw gediend. B'JBG-EBÏiI JKE STAND BEVALLEN: G. E. Hartman-Huyboom, d. J. J, Adelaar-Heesemans, d. G, Quist- v. Dijl, z. L. Hofsté-Greve, z. OVERLEDEN: J. J. v. Daalen, 45 j. L. Koopman-v. Delft, 34 j. W. A. S. Ver burg, 79 j. Commissariaat van politie. Gevonden voor werpen. Een bruine gladh. hond. Een trap (8 treê). Een portemonnaie met geld. Een servet. Een paar brui ne glacé handschoenen. Een paar leeren kinder schoentjes. Een dameshandmof. Een stopmes. Een gebreide handschoen. Een militaire sabeldrager. Een duimstok. Een zwart bruin hondje. Twee scharen en een bril in papier gewikkeld. Een doosje met pillen. Een jongensmuts. Eenige sleutels. KEBKBEBICHTEN Kathedrale en parochiekerk van den H. Jozef. Zondag, de gelezen HH. Missen met onder richting te 7 eu te half 9; te half 11 uur, de Hoogdienst en Predikatie. Te 2 uur Catechis mus. Te 3 uur het Rozenhoedje, des avonds te half 7 uur het Lof ter eere van bet II. en O. Hart van Maria, voor de bekeering der zon daars, met de Meditatie over bet lijden 0.11. Dinsdag-avond te 7 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag, laatste dag der St. Josephsmaand, te 7 uur bet plechtig Lof met gebeden en ge zangen, waarna de Lofzang Te Deum. Vrijdag, feest van het Allerkostbaarst Bloed onzes Heeren en 1ste Vrijdag van de maand te 8 uur de gezongen H. M's en te 7 uur het Lof (er eere van het goddelijk Hart van Jezus met toepasselijke gebeden. Zaterdag, te 6 uur het Lof en van 5 totlO uur gelegenheid om te bieehten. In deze week de HH. Missen en de Cate chismus op de gewone uren Parochiekerk van den U. Autonius van Padua. Zondag, de HH. Missen te half 6, 7, half 9 uur met onderr cliting, te half 11 de Hoog mis met Predikatie; te half 3 en te 3 uur de Catechismus, te half 4 Vespers, Dinsdag, le 8 uur de gezongen H. Mis ter eere van St. Aotonius, des avonds te half 8 uur Lof met Meditatie. Woensdag-avond te 7 uur Lof ter eere vau den H. Jozef, Vrijdag, eerste Vrijdag der maand toegewijd aan de vereering van Jezus Goddelijk Hart, te 8 uur gezongen H. Mis, des avonds ts 7 uur Lof en Predikatie. Zaterdag, feest van dm H Benedictus a S. Philadelpho, Belijder vau de Orde van den H. Franciscus, volle aflaat onder de gewone voorwaarden in deze kerk te verdienen. Gedurende deze week de HH. Missen eB Catechismus volgens gewoonte. Parochiekerk van Ome Lieve Vrouw. Zondag, de HH Missen te half 6, 7, half 9 en ha'f 11 uur; te 2 uur Catechismus, te 3 uur Vesper, te half 5 uur oefening v.in de H. Familie, des avonds te 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Maandag te 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. Woensdag, 7 uur plechtig Lof en sluiting der St. Jozefmaand. Gedurende deze week de HH. Missen en Catechismus volgens gewoonte. leiden, 26 Maart. Op de heden gehouden vee markt waren aanvoeren en prijzen als volgt: 2 paarden (82 a 76 veulens f a O stieren f 68 a 185; 176 kalf- en melkkoeienf 106 a 210, 110 vare 87 i f 200 159 vettff ossen en koeien 112 253 18 a 64c.per ifn -5graskalveren I 25a 47 43 vette dito29 a 78, 60 a 80c. per kilo; 190 nuchtere dito 2.75 alö. 32 vette schapen 16 a 24, ;35 a 33 c. per kilo; 370 weide dito f 13 20.— lammeren f. a 159 magere varkei s f 14 a 41; 130 biggen f5.50 «13. Goudsche kaas f 15 a 20. Edamsche fa Derby f a per 50 kilo Leidsche f a per 50 kilo. Aanvoer 12 partijen, alk maar, 26 Maart Granen. Aangevoerd 740 heetol Tarwe f 6.30 a 6.85 rogge f 4.30 a gerst I a chev. 4.10 a haver f3.15 a 3.90— paardeboonen f 4.80a 5.bruine boonen 0.a 7.citroenboonen 17.af düive- boonen f 6.— a witte f 8 51 a kana- riezaad f a groene erwten f 7.a 14. grauwe f 8. a 14. vale f a rood mosterdzaad fa geel mosterdzaad a koolzaad f.— akarwijzaad 10. af Schiedam, 20 Maart Moutwijn per HL. zonder de bel 7,25 Jenever id. til.75 Amsterdamsche proef id. 13.— Spoeling, per ketelbeurs f 1.50 spoelingcommissie f Beursnoteering Bran- dersbond Moutwijn f 63 4a 167/e per heet Haarlemmermeer, 25 Maart. Graan- en Zaad- markt, gehouden te Hoofddorp.Roode wintertarwe af.jarige tarwe f afwitte tarwe f5.75 a f6.30; zomer ristarwe f f, rogge f 3.50 a f 3.80; haver 6.25 a f 6,60 at chevaliergerstf af wintergerst t a zomergerst fa duivenbooneuX faf groene erwten a f f -[• capucijners f a f kanariezaad aper 70 KG. netto; karweizaad f a f inclusief hoogste prijs f—koolzaad f fblauw maanzaad f a geel mos- terdz-aad fa f bruin mosterdzaad f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1897 | | pagina 2