Succursale de la Belle Canne de la Haye. Groote keuze in Parasols en En-tout-eas. HAARLEM. 47 Croote Houtstraat DEN HAAG. Veenestraat 19. "MARKTBERICHTEN. cftuime sort Gering Stoffen voor (BvertreRRen. Branden. Brand te Amsterdam- Diefstallen. Ongelukken. Voor geest en hart. Allerlei. De universiteits-wedstrijd- Land- en Tuinbouw. De wandelingen, het zeldzaam breede strand, de duinen zijn in Noordwijk eenig. De weg van Noordwijk-Binnen naar Piet- Gjjzenbrug b.v. geeft ons liet fraaie buitenver blijf Leeuwenhorst te zien. Noordwijk-Binnen doet ons in den zomer aan die eigenaardige Brabantsche dorpen denken met hun heerlijke lindenalleën, die over den straatweg een onaf zienbare berceau vormen. Het hotel in deze gemeente, het Hof van Hollandbiedt door zijne uitstekend ingerichte zalen en goede keukens, evenals het hotel Tap- penbeck Huis ter Duin), waar een dépendance moest worden bijgebouwd, den logeergasten alle gerieflijkheden aan, welke men maar wenschen kan. Tal van punten zijn in Noordwijk's duinen aan te wijzen, van waar een heerlijk panorama zich voor den wandelaar outrolt. Van een der hooge duinspitsen zien wij Haarlem's St. Bavo. Leiden's kerk en de torenspitsen van Den Haag opdoemen; een prachtige vallei breidt zich uit, getooid met allerlei schakeeringen van licht en donker groen; hier donkere schaduwen, daar tin telend licht; eiken, dennen, mos en duinzand, golvende vlakten, aan onzen voet het visschers- dorp Noordwijk aan Zee met zijn typige roode daken, welke aan Mesdag's Panorama doen den ken En achter ons de zee, waarop de zon fan tastische kleuren toovert. Van uit Noordwijk zijn aangename uitstapjes te maken; men denke aan de heerlijke tochtjes over Noordwijkerhout naar Lisse, Vogelenzang en Haarlem, welke de natuurschoonlievenden zeker niet teleurstellen, de interessante ruïne van het slot Teilingen (Piet-Gijzenbrug) enz., enz. Het is dus niet te veel gezegd, wanneer wij Noordwijk aan Zee aanbevelen als badplaats voor lien, die naar kalmte, rust en natuurschoon ver langen. Eigenaardig zong dan ook een van Hofland's dichteren van het oude //Norgha:// «Geen landstreek doet mij elders wonen, O! Noordwijk! Neerland's lustprieel.// Te De Rijp brak Vrijdag-avond een hevige brand uit bij den slager P. van Langen. De bewoners wisten ijlings het huis te verlaten. Binnen een paar uur lag alles aan den grond. Windstilte en krachtig optreden van een 3 tal spuiten deden de belendende gebouwen met weinig schade behouden blijven. De oorzaak was waarschijnlijk te zoeken in de rookerij achter het huis. Te Heteren is Donderdag de behuizing, bewoond door L. d. W., met een groot deel van den inboedel, in korten tijd tot den grond afgebrand. Oorzaak onbekend; alles was ver zekerd. In Zuid-Limburg is de bliksem geslagen in een hofstede onder de gemeente Voerendaal. Huis, schuur en stallen, met den geheelen in boedel en de levende have (paarden, koeien, varkens, enz) werden een prooi der vlammen. De brand was dadelijk zoo fel, dat de bewo ners ternauwernood het leven konden redden. In de Lindenstraat te Amsterdam is gisteren nacht een brand uitgebroken waarbij eene vrouw is omgekomen, haar kind werd door de goede zorgen van den commandant der brandwacht den heer Nieuwenhuis gered. Het geval deed zich volgenderwijze voor: Nadat de heer Nieuwenhuis de handen eenigs- zins vrjj had gekregen en het eindelijk gelukt was ongestoord water te geven, begaf hij zich door een der belendende perceelen naar het dak waar reeds vier man der reddingsbrigade van de Prinsengrachten het Haarlemmerplein het brandende perceel trachtten binnen te dringen wat echter aanvankelijk onmogelijk was. Er stond een verstikkende rook, het gevolg hiervan was dat een voorraad sigaren en tabak,toebehoorend aan een sigarenmaker, die de voorkamerder tweede verdie ping bewoonde, vlam had gevat. Na zoo goed mogelijk dezen verstikkenden damp een uitweg te hebben verschaft, sprong de commandant met zijne mannen, de redders Johanssen en v. d. Broek naar binnen. Met levensgevaar drongen zij voort en stieten toen op de lichamen van eene vrouw en een kind, voorover op den grond liggend. De commandant greep het kind, een meisje, en riep [de anderen toe hem met de vrouw te volgen. Beladen met deze vracht was het kruipen on mogelijk, zoodat de mannen half gebukt moesten voortloopen en dus nog meer dan eerst den verstikkenden rook hadden ta duchten. De commandant bereikte met het kind in de armen de dakgoot; hoewel hij vreesde, dat hg* slechts een lijkje droeg de oogen schenen reeds gebroken stelde hij toch, daar in de dakgoot half liggende, pogingen in 't werk om het bewustzijn op te wekken, intusschen de beide andere in het oog houdende, die de vrouw door het zolderluik in de goot trachtten te krijgen, wat zeer moeilijk ging. Na veel inspanning sloeg het kind de oogen op; maar de heer Nieuwen huis gaf er de voorkeur aan haar daarboven geheel bij te brengen, alvorens haar omlaag te brengen. Toen het kind begon te schreeuwen en te huilen, was het goede oogenblik gekomen. Door het belendende perceel werd zij omlaag gedragen en per brancard naar het binnengasthuis ge bracht, waar zij verscheiden brandwonden, ook aan de handen en in het gelaat bleek bekomen te hebben. Ilare moeder, de SOjarige Daatje Rabanus, was echter en dit had men reeds aanstonds daarboven gezien een lijk. Zij is evenwel niet door de vlammen, maar door de rook omgekomen. De overige bewoners van het huis, niet minder dan 6 gezinnen met 12 kinderen, hebben zich kunnen redden. De meesten zijn over den zolder op het dak gevlucht. Blijkbaar hadden het slacht offer en hare dochter lenzelfden weg gevolgd. Zij waren door een der buren np hare kamer ge waarschuwd, doch hebben zeker op zolder het bewustzijn verloren. Het perceel is geheel uit gebrand. De brand is ontstaan door het vallen van een petroleumlamp. De vrouw die bij den brand is omgekomen heet Hildegonda Johanna Rabanus, en haar dochtertje dat door den heer Nieuwenhuis is gered, is elf jaren oud. De ongelukkige vrouw had Donder dag jl. in de achterkamer drie hoog van het huis haar intrek genomen, omdat een broeder der vrouw, waarmede zij tot dusverre had saam gewoond, in het Oude-Mannenhuis was opge nomen. //Nu heb ik niets meer op de wereld//, zeide de oude man met tranen in de oogen tot een verslaggever van Het Handelsblad //Zondagmid dag hadden wij elkaar nog gesproken en nu is ze dood.// Te Rotterdam kwam dezer dagen eene goed gekleede dame van ongeveer 30-jarigen leeftijd, zich noemende baronesse Van Rjjckevorsel in een horlogewinkel en kocht daar een paar hor loges en een klokje tot een gezamenlijke waarde van ruim f 200. Op haar verzoek zoude een en ander Zaterdag-ochtend aan haar adres bezorgd worden, waarna zjj vertrok. Enkele oogenblik- ken later kwam de winkelier tot de ontdekking, dat uit zijn winkel ontvreemd was een gouden heerenhorloge ter waarde van f 75. De zich noemende baronesse Van Rjjckevorsel, hiervan verdacht, wordt thans door de politie gezocht. Reeds lang was men te Uitgeest bedacht op een paar bloemenverzenders, W. en H. vauwie het de aandacht trok, dat ze meer bloemen ver zonden, dan door hen gekweekt werden, en die daardoor al eens in aanraking met de politie geweest waren, zij meenden den nacht tusschen Vrijdag en Zaterdag veilig, om goed hun slag te slaan. De rijksveldwachter zou dien nacht moeten vertoeven bij het verbranden van eene koe, die a. n miltvuur was gestorven. Zeer teleurgesteld werden zij echter, daar ze op heeterdaad door den rijksveldwachter werden betrapt in den tuin van den heer Berkhout. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is de B.-kath. kerk te Bemelen (L.) bestolen. Al les wat zich in de tabernakel bevond, zelfs de gewijde hosties, is verdwenen. Men vermoedt dat de dief des avonds, terwijl de koster de klok moest luiden, zich heeft laten insluiten. Des morgens werd de kerkdeur geopend ge vonden. Op den Wassenaarschen weg te 's Hage is een luitenant van de grenadiers al galoppeerende van zijn paard gevallen, hij werd gewond en moest per rgtuig naar zgn woning worden vervoerd. De 22-jarige zoon van den veerman Klop te Haaften, gisterenmiddag te ongeveer 12 uur een sleepboot willende aanroeien, sloeg door het uitschieten van het touw overboord en ver dronk jammerlijk. Zgn lijk werd nog niet ge vonden. Dikwijls juicht men ijdelheid en zwakheid toe, terwijl men denkt deugd te bevorderen. De ware deugdzame, niet de huichelaar wordt door de wereld vaak miskend en geminacht. Velen verbeelden zich veel te weten, maar voor hen was het beter minder en dan goed iets te weten. Verstrooidheid. Professor Z., een zeer verstrooid man, ontving op zekeren dag bezoek van een zijner bekenden. Na lang zijn bezoeker in stilzwijgendheid te hebben gelaten, vroeg hg: //Zeg, leeft uw overleden vader nog?// Zij waren het geen van beiden. Een dienst bode van buiten, die pas in Rotterdam diende, sprak een andere dienstbode aan met de woorden: Hé, Sien, ben jij hier ook? Toen zij zag, dat ze zich vergist had, zei ze gichelend Neem me niet kwalijk, ik dacht dat u het was en u scheen wel te denken, dat ik het was, maar we zgn het geen van beiden! Niets noodig. Meid: Daar is een man bg de deur met krukken, Mevrouw. Mevrouw: Wat zullen wg met krukken doen.? Zeg maar, dat we niets noodig hebben. Vinnig. Caro. O Cora, wat heb ik daar een akeligen, leelijken, anoniemen brief gokregen. Cora. Van wie is die? Caro. Dat weet ik niet. Kunt ge het niet gissen Het akelig schepsel zegt dat ik een ijdel, vuil, grillig kattig, slecht gekleed, dom wezen ben. Cora. Ik kan niet nagaan, wie het is, maar (nadenkende) 't moet toch iemand wezen, die je goed kent, Caro. STEDELIJK NIEUWS. HAARLEM. De Justitie alhier heefteen uit gebreide instructie geopend in zake een aange- teekenaen brief, door een firma te Rotterdam verzonden aan de Hsarlemsche Bank, en wèl te Haarlem aangekomen, doch zonder de gelds waarde er in De heer W. D. Haitsma Muiier, burge meester van Schoten en Spaarndam hier ter stede woonachtig, heeft zich met een tweemaandelgksch verlof naar het buitenland begeven. De] krijgsraad alhier verklaardejden voortvluch- tigen luitenant der artillerie Van Nanuys vervallen van zijne militaire charge en bande hem buiten het grondgebied van den Staat. Gisteren hield de Nederlandsche Studenten Roeibond haar jaarlijksche wedstrijd op het Noor der-Buiten-Spaarne alhier. Da dreigende regen wolken die des morgens niet veel goeds voor spelden, bleven gelukkig, door een flinken wind voortgestuwd, boven de hoofden Jder deelnemers en der belangstellenden, maar beletten toch, dat ook maar een enkel zonnestraaltje aan alles meer laven, kleuren beweging gaf. De tribune was zeer goed bezet en de keu rige zomertoiletten der jeugdige dames gaven iets chiques en opgeruimds aan het geheel. Het muziekkorps der jagers naast de tribune geplaatst, blies er lustig op los, terwijl andere muziekkorpsen van de langs den walkant gelegen stoombooten door hun muziek en het vroolijk zich bewegen der studenten de feestvreugde verhoogden. Op het vaarwater waren veel minder pleiziervaartuigen dan anders, maar het publiek was zeer talrijk. De uitslag der Roei-wedstrgd was als volgt I. Vierriemsgieken outrigged Eerste aangekomen Triton, 10 min. 52Vssec. Tweede aangekomen Njord, 11 min. 003'6 sec. Derde aangekomen Laga, llmin. 47x/s sec. Vierde aangekomen Nereus, 11 min. 583f6 sec. II. Tweeriemsgieken outriggedJuniores. Eerste aangekomen Nereus 8 min. 541/g sec. Tweede aangekomen Njord, 8 min. 552/5 sec. Derde aangekomen Laga 9 min. 171/ö sec. Triton kwam niet uit. III. Tweeriemsgieken outriggedSenoires. Eerste aangekomen Njord, 8 min. 50 sec. Laga hield op. Triton niet uitgekomen. IV. Vierriemsgieken outriggedJuniores. Eerste aangekomen Triton, 7 min, 521/5 sec, Tweede aangekomen Njord, 7 min. 532/g. sec. Derde aangekomen Nereus, 8 min. 003/g sec, Laga hield op. V. Single Sculling outrigged Eerste aangekomen Njord, 6 min. 53 sec. Tweede aangekomen Triton, 6 min. 59 sec. VI. Achtriemsgieken. Eerste aangekomen Triton, 6 min. 47 sec. Tweede aangekomen Laga, 6 min. 554/5 8ec. Nereus en Njord niet uitgekomen. Hiermede waren de wedstrijden buiten ver wachting zonder regen afgeloopen. Alles liep wat orde betreft goed van stapel dank de goede leiding die genomen was. De persboot waarover de student, de heer C. vander Staay het bevel voerde bewoog zich vlug om de verslaggevers hun werk gemakkelijk te maken. De Haarlemsche studenten-roeiwedstrgd heeft in de sportwereld een goeden klank en er was geen klagen over gebrek aan belangstelling, BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: M. M. Wubbe-Reckman, D. H. J. Holt-Baaten, D. C. Klaassen-Moes, D. C. Moerkerk-v. Leuven, D. K. Kraak- De Ridder, D. A. C. v. d. Aart v. d. Engh, D. A. Heytvelt-V astenouw, D. M. Tuyn- man-Langereis, Z. OVERLEDEN: A. Koenekoop, 52 j., W. J. Stevens, 10 d., De kersenoogst in de Neder-Betuwe belooft over vloedig te zullen worden. In de volgende week zul len voor het meerendeel de verpachtingen worden gehouden. Men verwacht tengevolge van den kleinen voorraad hooge prijzen. Voor Engelsche kroozen, die er ook niet veel zijn, wordt naar schatting 15 a 18 gld. per HL. besteed. In Oostelijk Zuid Beveland wordt algemeen geklaagd over den slechten en ongeregelden groei der aardappelen. Het is zelfs zoo erg dat op sommi ge plaatsen opnieuw gepoot is moeten worden. hoorn, 5 Juni. Op de weekmarkt werden heden de volgende prijzen besteed: tarwe 15.f 7,25 rogge f a gerst f3,75 a 4,50 haver ƒ3. f4,erwten: witte f 7.a 8groene f 9.alO. grauwe flü.a 13.valef 6.50 a 13.fcoonen bruine, f 7.a 10.witte f 10.a 12.paarde- 4.a 4.50 mosterdzaad f 15.25 a karwijzaad 10.a per heet. Paarden f100 a 300 veulens f a koeien f 140 a 200, schap en f 20 a f26 lammerenf6a 12 kalveren f10 a20 varkens 115 a 20, zeugen fa biggen f5.alO,kippen f aeenden aa kipeieren f 2.50 a per 100 stuks; boter 55a 60c. per kop, aardappelen a peren f appelen f a edam, 5 Juni. Kaas. Aangevoerd 78 stapels wegende 17137 kilo, prijs f23.50 middelbare f per 50 kilo. Handel vlug. leiden, 5 Juni. Boter per 1/4 vat le qui. f 40 a 48 2de qual. f32 a, 38 aanvoer groot, handel vlug. iS?delft 5 Juni. Heden werden alhier ter markt 51 stapels kaas aangevoerd, wegende 17661 kilo verkocht voor f 17a 24jper lOOJkilo. aboyrie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1897 | | pagina 3