1 Kerk en School. Kunst en Wetenschap.; Leger en Vloot. Land en Tuinbouw. SPORT. Laatste Berichten. i 1 I! JJdat hij door Merci er, minister van Oorlog, tot commandant der polytech nische school benoemd werd, omdat Mercier zei de: hij, de minister Renoeg had aan een clericaal aan het hoofd der (militaire) school te Ver blies." „En", voegt André er bij, „Mercier heeft mij altoos trouw geholpen, om he clericale besmetting uit het leger te weren. Deze Mercier, minister van een ra dicaal Kabinet, strijdend anti-cleri- caal, was de hoofdman der affaire. De affaire tóch eene clericale zaak bi eg er maar dapper op los, er blijft altoos iets van hangen „Oom Paul" Zaterdag was het twee jaar gele den, dat president Kruger te CJla- rens, in Zwitserland, overleed. Ve len in Zuid-Afrika en Europa zullen zeker „Oom Paul", den laatsten President van Transvaal, met eer bied en weemoed herdacht hebben. Tentoonstelling. 't Schijnt, dat men te Kopenhagen Voornemens is binnen eenige jaren eene wereldtentoonstelling te hou den. Door de verplaatsing van het groote station zal er een zeer groot terrein vrij komen in de stad. Hiervan wil men gebruik maken om eene tentoonstelling te houden in 1913. Geen vermindering van verlof bij de S.S. De Avp. ontvangt uit Utrecht te genspraak op haar bericht, dat de di rectie der S.S. de verlofdagen van 14 op 7 per jaar zou hebben terug gebracht. Het Vaticaan bouwvallig? Er loopen onrustbarende geruchten over de gebouwen, door den H. Vader bewoond. Door een commissie van architecten is een onderzoek ingesteld en volgens hunne meening is er een kwart millioen gulden aan herstellin gen gebiedend noodig. Het Vaticaan is onder Nicolaas V gebouwd. Tijdens de regeering van 14 Pausen is eraan verbouwd, soms, naar thans blijkt, niet met de noodige voorzichtigheid en zonder rekening te houden met de nieuwe lasten, die de oude muren te dragen kregen. Vooral het gedeelte waar de H. Vader zijne bijzondere ver trekken heeft, moet onverwijld her steld worden. Een geluk bij een ongeluk mag ge noemd, dat bij de onderzoekingen prachtige fresco's van Giovanni Udino en Pierin del Valga ontdekt zijn. De werkzaamheden in de SiX' tijnsche kapel vorderen goed, wat zeer noodig is^voor Michel Angelo's meesterstukken. Het ongeluk met de Motor-Bus. Do Vanguard-Motor Bus Com pany stelt, evenals de met haar concurreerende maatschappij en, haar wagens disponibel voor pleiziertoch- ten van groote en kleine uitgestrekt heid en dit gedeelte van haar be drijf is krachtiger dan bij een der andere ondernemingen ontwikkeld. Een Vanguard maakte zelfs een tocht door Frankrijk naar de Ri viera, en ook naar Schotland zijn door genoemde compagnie motor bus-tochten georganiseerd. De leden der Vrijwillige Brand weer van Orpington en St. Mary Cray die gewoon zijn eens per jaar zichzelf op een uitstapje te traktee- ren hadden voor dit jaar ook een Vanguard afgehuurd om hen naar Brighton over te brengen, waar zij in vroolijkheid den dag hoop ten te slijten. Deze nieuwigheid Vond geenszins bij alle leden van het corps ingang en velen hunner, o.a. de commandant, weigerden zich voor den motortocht te doen inschrijven. Toch namen er nog vier-en-dertig personen aan het uitstapje deel, die des morgens te halfacht bij prachtig wêer vroolijk ■en wel van Orpington vertrokken. De omnibus die, conducteur en chauffeur meegerekend, 36 personen bevatte welke zich voor 't meeren- deel bovenop bevonden, hield zich den ganschen morgen uitstekend en toen omstreeks halfelf Handcross Hill werd bereikt die 34 mijlen van Londen en 17 mijlen van Brighton afgelegen is, vermoedde waarschijn lijk geen der vroolijke passagiers Welk een ramp hun het volgende oogenblik te wachten stond. Op den top van den heuvel, Waarvan de helling als „gevaarlijk" gesignaleerd staat, gebruikte de chauffeur zijn voetrem, welke op transmissie werkt. Wat daarna ge beurd is, schijnt niet met zekerheid Verklaard te kunnen worden. Of de as scheurde, dan wel de rem brak -staat niet vast. Zeker is echter, dat plotseling de geheele machinerie onklaar werd. Stukken er van vie len op den grond, de handrem die op do wielnaaf werkt, weigerde, het tegenzetten van de machine baatie niet, en met een vaart van Veertig tot vijftig mijlen in 't uur schoot de bus als een onbestuurbaar gevaarte den heuvel af. Binnen enkele minuten kwam het einde. De chauffeur, die manhaftig op zijn post bleef, trachtte te vergeefs het Voertuig recht te houden, doch het slingerde steeds heviger van de eene zijde van den weg naar de andere en liep eindelijk te pletter tegen een boom. Het geheele bovenstuk van den wagen werd van de chassis afge rukt en daarna als een lucifers doosje in elkaar geschoven. De pas sagiers bovenop werden naar rechts en links weggeslingerd, die binnen in bedolven onder glas en splinters. Twee der eerstgenoemden kwamen met verpletterde hoofden in de naastbijzijnde boomen te hangen de andere vielen hevig verwond of gedood in de naast den weg en aan merkelijk dieper gelegen velden. Zeven personen, meest allen win keliers uit St Mary Cray, werden onmiddellijk gedood, drie anderen, onder wie de4 conducteur, stierven later. Twee personen zijn verder levensgevaarlijk gewond, zeven zeer ernstig en vijftien minder ernstig. De chauffeur ontkwam met enkele lichte verwondingen. Een uitvinding. Aan d'Amstel te Amsterdam was het Zaterdagmiddag een heele con sternatie. Al wat Amsterdam op Zaterdag en met de zomervacantie vrijlaat was er heen geloopen, ge reden of gevaren. De „uitvinder" Inpijn had nl. in de bladen gean nonceerd, dat hij tusschen 2 en 5 uur, bij „Halfweg 't Kalfje", met zijn dochter te water zou sprin gen, ten einde de deugdelijkheid van zijn reddingstoestel en water wandelapparaat te bewijzen. Om 2 uur was er nog niks te zien. Toch hing het hek der uit spanning al vol jongens, die scherp naar binnen keken, en ieder be zoeker op zijn beurt voor den uit vinder hielden. En een ander deel had zich het gebruik verzekerd van den aanlegsteiger of nam, plat op het vlondertje voor de deur liggend, de temperatuur van het water op. 't Was nog al koud Een half uur verstreek, en de knapen werden lastig. Ze deden alles wat een fatsoenlijk mensch niet zou doen, en bezorgden den ordebe waarder, een in groen tricot gekleed straatkunstenaar, die voor deze fees telijke gelegenheid een overjas had aangeschoten, handen vol werk. Ga der nou af!", /Loop nou deur!", „Zal je nou achteruitgaan, tergerd!", „Vooruit, die lantaarn uit, gasser je trapt 'n ander op ze hoofd Tegen drie uur vreugdekreten aan den waterkant. De heer Inpijn naderde per stoomboot, en spoedig daarna vertoonde hij zich met zijn dochter en zijn vrouw aan het op dringend publiek. Binnen gaf hij eerst uitleg, ver telde, dat zijn „pantser", een zwem vest van geheime samenstelling is, waarmee hij vijf uur lang in den IJsel boven Zutphen heeft gelegen, tot hij zoo blauw was als 'n pier. Maar zinken deed hij nietZijn waterwandelapparaat is heelemaal geheim. Dat draagt hij op den wal slechts bedekt. Of je nat wordt als je zoo'n „preparaat" aanhebt, vroeg een der omstanders in vollen ernst. Ja, dat wordt je! Want je wandelt wel maar tot je hals toe in 't water. Toen gingen zij zich verkleeden in het onderhuis. De bedoeling was dat het paar zou worden gebracht naar den overkant, bij de motor- jachtenfabriek, en daar, van het dak van een schuitenhuis, in den Amstel zou springen, maar dat ging niet, omdat er nog geen vijf voet water stond, en 'n ongeluk in een klein hoekje ligt. Daarom namen ze, na per roeischuitje de eerst gekozen plaats te hebben geïnspecteerd en afgekeurd, op een stoombootje plaats, dat juist van Amsterdam was geko men met een nieuwe lading kijkers, en nu een oogenblik ter beschikking was. Beiden waren in gewone klee- ren een nauw sluitend, dik zwem vest, om het bovenlijf. Het meisje had de haren in een badmuts bij eengebonden. Middenin bleven we liggen, 't Werd stil op den kant. Plomp, daar schoot de heer Inpijn, als een aal die zijn vrijheid herkrijgt, te water het hoofd vooruit. Eén oogenblik slechts bleef hij onder. Het pantser bleek doeltreffend zijn druipend hoofd en een flink deel van zijn hals rezen oogenblikkelijk weer boven de baren. Nadat hij onder water de bedek- selen van zijn wandelapparaat had losgemaakt, schoof hij, moeilijk gaan de tegen het stremmende water in, weer naar ons toe, en noodigde hij zijn dochter uit het natte element met hem te deelen. Zij gaf daar dadelijk onvervaard gevolg aan en wuifde, boven gekomen, kalm met een vlaggetje naar de kijkers, ter wijl ze haar vader, schertsend, een handje water toewierp. Hand aan hand zijn ze toen naar den oever teruggekeerd. De proef neming was dus wel gelukt, maar ze duurde te kort, om een definitief oordeel uit te spreken. N. 11. Ct. Twee man verdronken. Zaterdag vertrok van IJmuiden het stoomschip „Koning Wilem II" van de Maatschappij „Nederland". Gisteravond kwam de „Koning Wil lem II" reeds terug. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks 2 uur was zij in botsing gekomen met de „Isle of Caldy". De „Koning Willem II" heeft drie gaten aan stuurboordzijde. De „Isle of Caldy" is gezonken. Twee machinisten van deze laatste boot zijn verdronken, de overige equi page is gered. Nader vernemen we omtrent dit ongeval, dat de gezonken boot een ertsboot is. De geredde bemanning is aan boord van de „Koning Wil lem II opgenomen, die hedenavond hier aan de kade te IJmuiden zal arrivéeren om de noodige repara- tiën te ondergaan. De staking te Castricuin. Uit Hilversum wordt aan de Cou rant gemeld: Wij spraken Zaterdagmiddag den heer J. Bijland, aannemer van den bouw van het krankzinnigengesticht te Castricum, en vernamen o. m. het navolgendeOngeveer 150 werk lieden werken op dit oogenblik niet; een 80-tal zijn door blijven arbeiden. Inbraken. Men meldt uit Hilversum: Zaterdagnacht, ongeveer 3 uur, is ingebroken bij den heer Meer burg, Sterrelaan. Een ruit van de keukendeur werd stuk gedrukt, waarna de inbrekers het slot aan de binnenzijde omdraaiden en aldus binnenkwamen. Vervolgens werd getracht met een beitel andere deu ren te openen. Hierdoor ontwaakte de familie, van wie een 'n revolver schot loste. Twee onbekende per sonen namen hierop de vlucht. Er wordt niets vermist. Doodgereden. Te Eysden heeft een wielrijder een kind van 21/2 jaar, dat op de straat speelde, omvergereden. De wielrijder haastte zich te ontkomen. Het kind had gapende wonden aan het hoofd, waaraan het twee uren later stierf. De doodrijder wordt gezocht. Een lastige klant. Een andere lezing van het Zater dag door ons medegedeelde bericht onder bovenstaand opschrift is de volgendeDe scharenslijper S. kwam bij een fabrikant te Maastricht een mes koopen. Na eenige oogenblik ken kwam S. terug, om het tegen een ander te ruilen, voorgevende, dat hij het niet kon gebruiken. Daar de verkooper hem niet aan een ander passend mes kon helpen, bekwam de scharenslijper zijn geld terug, terwijl de fabrikant er nog aan toevoegde, dat hij in den vervolge, als het mes weer beschadigd was, zooals nu, het niet meer zou terug nemen. S. werd toen brutaal, be gon op te spelen en hem werd de deur gewezen. De fabrikant heeft S. tweemaal uit den winkel moeten verwijderen, waarbij deze eene kleine, onbetee- kenende hoofdwonde opliep. Verbrand. Het kind van A. O. te Dongen had Zaterdagmiddag het ongeluk achterover in een kuip met kokend water te vallen, zoodat het geheele lijfje èèn brandwond werd. Lichte straf. De 25-jarige J. R., te Luik, die op de Place Maghie zijn meisje met een dolkmes, doorstak, zoo dat zij denzelfden avond overleed, is door de correctioneele rechtbank veroordeeld wegens mishandeling met voorbedachten rade den dood ten gevolge hebbend, tot 3 jaar ge vangenis een 1 maand hechtenis plus 26 francs boete wegens 't dra gen van verboden wapenen. Bij Burg. en Weth. zijn verzoek schriften ingekomen van J. Pauman en J. W. Stevens om verlof tot ver koop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drankde eerste in het perceel Barteljoris- straat 3 de tweede in de Spaarn- wouderstr. 45. Bij den fakkeloptocht van gis teravond te Amsterdam naar het standbeeld van Rembrandt waren „Teylers Stichting" en „Kunst zij ons doel,, vertegenwoordigd. Die niet sterk is In den Haag bestaat een poli tieverordening waarbij wordt straf baar gesteld het vervoeren per rij wiel van voorwerpen, die buiten de stuurstang uitsteken. De opmerking werd gemaakt, dat men, ter ontduiking van deze straf bepaling eenvoudig de stuurstangen wat breeder zou gaan maken. Doeh men rekende geheel en al buiten de slimmigheid van de sla gersjongens. Geen manden breeder dan de stuurstang redeneerden dezen best, maar dan in het geheel geen stuurstang En zoo kan men er zien fietsen zonder stuurstang, maar met een groote mand vóór zich, stevig aan het rijwiel bevestigd, welke mand hun tot steun en stuurinrichting tevens dient. Natuurlijk behoort daartoe rijkunst en een goede dosis roekeloosheid maar ze rijden dan toch maar precies door de mazen van de ver ordening heen. „Grober Unfug" Een Duitsche krant van 24 Octo ber 1905 eindigt een verslag over een hondententoonstelling aldus „Een grooter aantal uitstekende dieren behaalde reeds prijzen in ver schillende klassen. Onder de prijs- winners bevindt zich ook Prins Karl Von Reusz j. L." Het Vad, verneemt, dat dr. K. H. Becker, van Amsterdam, privaat-do cent aan de universiteit van Heidel- berg, tot buitengewoon hoogleeraar is benoemd. De Sloetprijs, welke telken jare wordt geschonken aan den leerling der Rijks Landbouwschool te Wage- ningen, die het beste eind-examen heeft afgelegd, is dit jaar toegekend aan den heer P. A. Melchiors te Kolhorn (N.- H.) Mede in aanmerking, kwam de heer W. A. de Voogt, te Wageningen. Een denkbeeld, dat reeds den beken den geleerden pater Theiner bezielde, om n.l. de archieven der Congregaties van Kardinalen onder te brengen in eenzelfde gebouw, schijnt weldra te zullen worden verwezenlijkt. Uit Rome wordt n.l. gemeld, dat de H. Vader voornemens is een commis sie te benoemen om het verspreide materiaal uit de archieven van de Congregaties der Riten, der Bisschop pen en Regulieren, enz. saam te bren gen in een afzonderlijk gedeelte van het Vaticaan. De algemeene vergadering der stem gerechtigde leden van de Jezuïeten orde in Nederland ter verkiezing van twee afgevaardigden voor de congre- gatio generalis, die in den herfst te Rome zal worden gehouden, zal plaats hebben te Katwijk a.d. Rijn inhet laatst dezer maand. De twee gekozenen zullen dan met den provinciaal optrekken naar de Eeuwige Stad om deel te nemen aan de verkiezing van een nieuwen generaal. Gisteren (Zondag) bracht de Delft sche bedevaartvereeniging haar jaar lijksch bezoek aan de Z. L. Vrouwe te 's Hertogenbosch. Ten half elf werd voor de bedevaartgangers de Hoogmis opgedragen waarna het vaandel der vereeniging werd gewijd. Omstreeks 3 uur werd de omgang gehouden, en bij het Lieve Vrouwebeeld in de Lepel straat eenige tijd met zang en gebed doorgebracht. Naar men ons van zeer vertrouw bare zijde verzekert, zijn de kerke lijke autoriteiten te Hilversum reeds bezig met de noodige maatregelen te treffen, binnen niet al te langen tijd in deze gemeente een 3e Ka tholieke parochie te stichten en wel in de omgeving Koningstraat. (Gooi en Eeml.) Een Jubilé. Er is sprake, van dat ter gele genheid van 's Pausen gouden pries terfeest een plechtig jubilé over ge heel de katholieke wereld zal afge kondigd worden van 18 September 1907 tot 18 September 1908. Missionarissen in Transvaal. De paters Benedictijnen gaan nu ook in Zuid-Afrika hunne „netten uitwerpen,,. Mgr. Miller, die te Jo hannesburg zetelt, heeft aan hen het noorden van Transvaal en ook de districten bezuiden de Kroko dillen- en Olifantsrivieren als ar beidsveld afgestaan. Er is te Pieters burg reeds een houten kerkje met pastorie verrezen. Volgens ontvangen berichten in het tweede kwartaal van 1906 zijn in dat tijdvak of wel vroeger de navolgende Oud-Zouaven overleden Pranciscus Hend. Oremus, Soester- berg. Ant. Verhoeven, Oisterwijk. Lamb. Hub. Rox, Helmond. Franciscus Weiten, Deurne, Johan nes Fransen, Deurne. Gijsbertus Koning, Helmond. Martinus Vlem- mix, Tilburg.Hendrikusvan Vugt, Tilburg. Johannes Koller, Amers foort. Petrus Johannes du Bois, Amsterdam. Johannes Bernardus Wijdeveld, Delft Johannes Brak, Noorden. Johannes Arnoldus te Beek, Amsterdam. Roelof Distel blom, Laren (N.-H). In Hótel des Indes te 's-Gravenhage is aangekomen de Bisschop van Mary land, Mgr. Paret. Naar de Gelderl. verneemt, is de eerw. pater Reginaldus Leo Jansen, O. P., thans in het klooster te Huis- sen, door zijn geestelijke overheid aan gewezen om in September naar het H. Land te vertrekken, ten einde zich daar aan bijbelsche studiën te wijden. Op 15 Augustus O. L. V. Hemelvaart herdenkt zuster M. Theresina fin de wereld mej. R. N. van de Langerijt) overste van het Liefdegesticht te Grave den dag waarop zij voor 50 jaren in de Congregatie trad van O. L. V. Moeder van Barmhartigheid te Til burg. Een comité van oudleerlingen is saamgesteld om de jubilaresse ook van die zijde hulde te brengn. Dinsdag overleed te Oudenbosch in het St. Elisabethsgesticht, de Eerw. Zuster Mère Alphonse. Naar wij uit de beste bron verne men zijn aand en Zeereerw. Heer G, A. A. Loots, Deken en Pastoor te Alfen a.d. Rijn, de laatste H. H. Sa cramenten der Stervenden toegediend wijl zijn toestand hoogst ernstig is. Bouillon. Over de voedingswaarde van bouil lon heeft men zeer verschillende meeningen. Zelfs mannen der we tenschap zijn 't hierover niet met elkaar eens. De Duitsche professor Niemeyer, de voorvechter eener hygiënische levenswijze, noemt bijv. bouillon „een warm, dorstverwek- kend zout water, dat men slechts uit gewoonte opslurpt,,. Een aander Duitsch professor, Max Von Pettenkofer, denkt er anders over. Hij verklaaarde eens „Ik zou bouillon willen vergelijken bij goede smeerolie vair machines, die wel de stoomkracht niet kan v.ervangen, maar die gemakkelijker, regelmatiger doet werken en boven dien het slijten voorkomt." Ondertusschen hebben de onder zoekingen der laatste tijden bewezen, dat een zorgvuldig toebereide bouil lon opwekkend op hart, maag en zenuwen werkt en dus van groote waarde is voor zwakken en herstel lenden. Dit alles moest het reeds een eereplaats ep onze spijskaart doen innemen. Het gemeente-museum te Delft, thans gerangschikt in een der zalen van het voormalig Prinsenhof, zal 1 Augs. a.s. publiek worden geopend. Hersenen-onderzoek. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft de stichting van een instelling voor hersenen-onderzoek aangenomen. Het voorstel vond haar oorsprong of aanleiding in overleg met de Kon. Academie van Wetenschappen, die toegetreden is tot de internationale Associatie der Accademiën, die een hersenen-onderzoek organiseert, en waarvoor nu een inrichting noodig is. Door de Regeering zal nl. subsidie worden verleend voor het aanschaffen der benoodigde instrumenten, werk krachten, enz., wanneer Amsterdam een gebouw beschikbaar stelt, alsmede een gedeelte van het benoodigde lier- senen-materiaal, dat zich in de in richtingen voor Zoölogie en te Amster dam bevindt. Voor den bouw der in richting vroegen Burg. en Weth.,f19000, welke som werd toegestaan. Op het matinée in de Kurzaal te Scheveningen van morgen (Dinsdag) treedt als soliste op mej. Nora Boas pianiste, o. a. met het Beethovensche C concert Opus 37. De soliste op het concert van Woens dagavond is mej. Marie Serret (alt) van Amsterdam. Zij zingt o.a. "Ju dith's Siegeslied,, van H. v. Ecken. Museum van Kunstnijverheid Haarlem. Als vervolg op ons bericht betref fende de opening der Dillens-tentoon- stelling het volgende Deze tentoonstelling vormt een treffend geheel; samengesteld uit de werken van den Meester,die gedurende een dertigjarig tijdsverloop door hem werden gewrocht. Vooral merkwaardig is de mooie groep van het Recht, de standbeelden van den Heiligen Lodewijk en van den schilder van Orlee. Onder de bronzen zijn vooral opmerkenswaardig de Stilte van het graf, de Magistra- teur, de Stad Brussel en een aantal bijzonder fraaie busten. In het trap portaal werden aquarellen onderge bracht, die de kunstenaar voor het grootste gedeelte in Italië vervaar digde. Deze tentoonstelling is bijzonder goed geslaagd en zal voorzeker veel belangstelling opwekken. De Catalogus met eene inleiding van den Directeur van het Museum en een voorwoord van den Belgischen letterkundige Coopman bevat een groot aantal goedgeslaagde reproduc- tiën van de werken van den kunste naar, die door deze hulde, hem in Nederland gebracht, zeker hier te lande meer bekend zal worden. een flink beschot en had men aldaar een dagpluk van een paar honderd kilo. Met het plukken der bessen in het Westland is men drukop bezig. De zwarte worden door de commissionairs pogekocht tegen 26 a 30 ets. per kilo gramvoor de roode wordt 10 ets. per kilogram ontvangen. Zijn de struiken der roode bessen met rissen van rijpende vruchten behan gen, die der zwarte zijn heel schaars beladen; slechts enkele tuinen geven De onderzeesche torpedoboot „Luc- tor et Emergo" werd Vrijdag ter reede van Texel en buiten het Schulpengat officiéél beproefd. De commissie van proefneming bevond zich aan boord van de sleepboot „Titan", die de boot op haar reis onder water steeds volgde. De duik proef duurde 3 uur, in welk tijds verloop onder het watervlak 26 mijl werd afgelegd. Heden, Maandag hebben, de offi- ciëele lanceerproeven plaats. Bij de le comp. pantserfort-art. te Den Helder komen heden de miliciens der lichting 1899, bij de 2e comp. te IJmuiden, die der lich ting 1903, en bij de 3e comp. te 's-Gravenhage, die der lichtingen 1899 en 1901 onder de wapenen. In de laatste vergadering der schut terij te Echt is besloten het 300-jarig bestaan dezer vereeniging met grooten luister te vieren en wel op Zondag den 26en Augustus a.s. Eene regelings- en feestcommissie zijn reeds gekozen, die een waarborg bieden, dat deze Zeldzame gedenkdag een grootsch feest wordt. De feestvierende schutterij zal dien dag gekleed zijn als voor 300 jaren. Keizer Wilhelm heeft het stoomyacht „Utowana" van den milliardair Ar mour, te Chicago, voor 300.000 mark aangekocht. Het vacht is 510 ton groot en bestemd voor de keizerin. Geen verlies. Het socialistische blad "de Meer derheid,, is na vijf keeren verschenen te zijn bij gebrek aan het noodige kapitaal ten gronde gegaan. Londen zal 't dus zonder "de Meerderheid,, moeten doen. Geen verlies, veel minder een "smar telijk verlies,, Bloedin treffen in Perzië. Tusschen de politie en een stoet van studententen is het te Techeran, hoofdstad van Perzië, Vrijdag 1.1. tot een bloedig treffen gekomen. Veertien personen zijn gedood. Daags daarna was 't rustiger. Eduard VII en Wilhelm II. Naar de Lotaml Anzeiger meldt zou Koning Eduard einde Augus tus een bezoek brengen aan Keizer Wilhelm op het Kasteel „Friedrichs- Kron" bij Homburg, Hij zal echter niet tegenwoordig zijn bij de doop van 's Keizers kleinzoon. Politierapport. Gevonden voorwerpen: drie boeken en een schrift, een mand doperwten enz., een kinderzak met flacon, een tasje, een oorbel, een kerkboekje, een broek, een handschoen, een kinder zak met zakdoek. Proces-verbaal is opgemaakt wegens wielrijden op trottoir, loopen op een anders grond, loopen op grasperken, rijden met een handwagen zonder licht. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 13 Juli. H. Ames v. Leeuwen, z. 14 Juli, A. E. ter Wal Kleinhout, d. M. C. KoperZitz- man, z. M. L. DuisterhofHen driks, d. J. P. Buisert v. d. Bent— ter Smitten, z. H. WillemseEich- horn, d. 15 Juli, A. M. Peperkoorn v. Lunenburg, d.M. AertsHoebe, d. G. OpdamKabel, z. 16 Juli, M. BraunSinke, z. J. H. v. Kem penLemmers, d. Overleden: 15 JuliJ. T. Maas, Oranjeboomstraat. 14 Juli: M. Zwaanswijk-v. Eerden, 34 j., Wijde Appelaarst. 15 JuliJ. Zwanenburg, 66 j., Maerten van Heemskerkstraat. 16 Juli: N. v. Maanen-Maarse, 46 j., Schotersingel. 14 Juli: J.;Rijks-Klerk, 93 j., Schotersingel. 15 Juli: W. T. v. Raaij, 1 m. d., Linschotenstraat. 15 Juli: J. Sierveld, 7 j. d., Zuid Polderstraat. 15 Juli: P. C. Ruig- rok-Vreeburg, 30 j., Kamperlaan. 14 Juli: Mr. H. P. de Kanter, 61 j., Parklaan. SCHOTEN, Getrouwd: J. A. van de Werken en E. Schouten. Bevallen: A. SlotKuijper, D. Overleden: A. Richters, 60 j. BLOEMENDAAL. Bevallen: M. BakkerGeus, Z. ZANDVOORT. BevallenL. v. Oost—Van Limborgh, D. BEVERWIJK. Bevallen: M. PirovanoRumphorst, Z. VELSEN. Overleden: K. Lubbers, 65 j. HILLEGOM. Ondertrouwd: A. van Hoff en G. M. Keijzer A. Topper en J. M Lukassen. Bevallen: M. KerkvlietVan Wierin- gen, D. M. HardoenBusselman, D. A. M. SteemnanKrijnen. D. A. JonkheerVan Loon, Z. A. W. Scheep makerHellendoorn, 2 D. Overleden: D. VeldhuizenVan Zanten, 78 j. LISSE. Getrouwd: L. J. Mulder en W. M. Merck Bevallen: W. KlinkDe Ruiter, D. X X X X X X x X X X X X X X X X

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 3