STADSNIEUWS. De feestelijke herdenking ter bad plaats Scheveningen is bepaald op aanstaanden Zaterdag 21 Juin De directie van de Maatschappij „Zeebad Scheveningen" heeft aan het muzikaal gedeelte van het feestpro gramma een declamatorisch deel ver bonden. Het programma bevat uitsluitend werken van Néderlandsche toondich ters. Beknopte Kamerverslagen. Gelijk onzen lezers bekend is, gaat de Tweede Kamer met het plan om, ten dienste van de Pers een beknopt verslag te doen samenstellen van hare zittingen. Naar aanleiding van de bezwaren, tegen dezen maatregel in gebracht, merkt de Nederlander o. m. op. Het kort verslag heeft niets te ma ken met het oordeel over de pers. Maar wel met het oordeel over de Kamerverslagen. Ieder, die deze ver slagen vergelijkt met wat in werke lijkheid is gesproken, zal elk oogen- blik zeer groote vergissingen ontdek ken. Die vergissingen moeten niet worden toegeschreven aan partijdigheid maar aan de moeilijkheid om ter plaatse waar de verslaggevers zich bevinden, goed te hooren. Men moet zich, gedachtig aan de rumoerigheid in de Tweede Kamer, veeleer verwon deren dat er nog zooveel van die verslagen terecht komt. Nu komt op den duur de zaak wel weer terecht voor degenen, die tijd en gelegenheid hebben de Handelin gen zelve na te lezen. Maar verreweg de meesten kunnen dat niet doen. Zij moeten hun kennis wel putten uit de Kamerverslagen in de groote bladen. Daardoor ontstaat er vaak misverstand bij velen. Het komt ook ons daarom voor, dat. er veel voor te zeggen is, enkele personen aan te stellen, en dezen daarvoor eene plaats midden in de Kamer aan te wijzen. Natuurlijk blijven alle bladen vrij om ook zelf verslagen te maken, terwijl de schrij vers van de Kameroverzichten evenals tot dusver hun lezers mogen blijven vergasten op hunne politiek-letter- kundige voortbrengselen, Dat alles buiten de kwestie. Opslag met een „Maar". Zooals wij onlangs meegedeeld hebben, zouden de mannelijke en vrouwelijke eonfectiewerkers te Am sterdam van 15 Juli af 25 pet. ver hooging van loon van hunae pa troons ontvangen. Er was echter een „maar,, aan verbonden. De patroons hadden n.l. deze verhooging beloofd op voor waarde, dat de grossiers hun meer voor het werk zouden geven. Hieraan hebben deze laatsten niet willen voeldoen. De patroons, de z.g. sweaters, heb ben daarom gisteren |de aanneming van werk geweigerd, tengevolge waar van de werklieden uitgesloten zijn. Er zijn ongeveer een 200-tal vrou wen en mannen bij deze zaak be trokken. Spoorwegverbindingen om Utrecht Uit Den Haag meldt men Het rapport der Staatscommissie in zake de spoorwegverbindingen om Utrecht strekt tot verplaatsing der stationsinrichtingen Utrecht in westelijke richting naar een terrein bij de Kroeselaan. De kosten worden geraamd op ruim 16 millioen gul den. Uit Eindhoven meldt men Was het gisteravond reeds rumoe rig in de omgeving onzer gemeente er werden n.l. te Gestel bij vele inwoners de ruiten vernield heden zou een ernstiger gevolg van drankmisbruik te constateeren zijn. Op het College te Eindhoven eene volksbuurt ontstond een verwoed gevecht tusschen een zeke re Koks uit Eindhoven en Van Dommelen uit Woensel, waarbij deze laatste in het gezicht werd gesneden en zoodanig aan één oog werd ver wond, dat dit wel geheel verloren zal zijn. Hedennamiddag werd ge noemde Koks als vermoedelijke da der door de marechaussee aange houden. Brutale inbrekers. Gedurende de afwezigheid van de bewoners is inbraak gepleegd in het perceel Laan van Nieuw Oost-Indië no. 84 te 's-Gravenhage, bij mevr. de wed. C. Alle meubelen en kasten zijn door de inbrekers open gemaakt en ge deeltelijk opengebroken en al wat van waarde was als goud, zilverwerk en kostbaarheden is gestolen. Gelukkig was mevr. wed. C. tegen inbraak verzekerd bij de „Neder- landsche Lloyd" aldaar. Een ernstig ongeval. Men meldt uit Nieuwediep Bij de oefeningen der marine aan de Texelsche Hors bad gistermiddag een ernstig ongeval plaats. Een sloep van het instructischip „Bellona" is uit de davids gevallen op een vlet van de kanonneerboot „Lefring", die er juist onder lag. De vlet werd ver brijzeld en van de zes inzittenden werden twee matrozen ernstig gekwetst. Een dezer, de mairoos le klasse Resseler van Amsterdam is kort daar op aan de gevolgen bezweken. Zijn lijk is door de „Lefring" te Nieuwe diep aangebracht. De zwaar gekwetste matroos Leemans is in het hospitaal opgenomen. Ongelukken. Te Klatering, gem. Beilen, is de vrouw van den arbeider E. Gerding, die eenig werk op zolder wilde ver richten, van de ladder gevallen. Ze brak den hals en was onmiddellijk dood. Te Assen is Maandagavond de arbeider Koker, werkzaam bij den branclstoffenhandelaar Göbel, aan de Vaart, waar hij van den wagen sprong daaronder geraakt. Deze reed over de geheele lengte van het li chaam over hem heen. Hij was on middellijk een lijk. Onder de gemeente Haren, op het Winschoterdiep, had Maandag morgen een ongeluk met doodelij- ken afloop plaats. De 15-jarige schippersknecht J. Sch., van Ap- pingedam, werd tengevolge van een rukwind door het zeil van het vaar tuig, waarop hij zich bevond, over boord geslagen en verdronk, on danks hulp, die onmiddellijk aan wezig was. Te Almkerk is de stoker-machi nist van het stoomgemaal, M. Bos, bij het werken aan den schoorsteen, van een hoogte van 14 meter naar beneden gestort. Het kan als een wonder worden beschouwd, dat de man behalve enkele onbeduidende ontvellingen aan zijn handen, er overigens geen nadeel van schijnt ondervonden te hebben. Onze Gezant bij den Tsaar. Reuter seint uit Petersburg De Tsaar ontving in audiëntie den nieuwen gevolmachtigden mi nister en buitengewoon gezant der Nederlanden, baron Sweerts de Lan- das, die aan Z. M. zijn geloofsbrie ven ter hand stelde H. Ms. Tromp. Uit St. Sebastiaan De officieren van het Nederland- sche pantserschip „Tromp" brach ten een bezoek aan koningin Marie Christine in het paleis Miramar. Commissie Administr. Rechtspraak. De Commissie van Voorbereiding van de bij de Tweede Kamer aan hangige regeling der administratieve rechtspraak is gisteren in vergade ring bijeengekomen en zal ook de volgende dagen hare werkzaamhe den voortzetten. Vakbeweging. Te beginnen met 1 Augustus a.s. zal maandelijks een R. K. Vakor gaan verschijnen, genaamd „DeR. K. Post- en Telegraafbeambte", het welk wordt uitgegeven door de R. K. Post- en Telegraafbeambten-veree- nigingen „St. Gabriël" te Amster dam en „St. Antonius van Padua" te 's-Gravenhage. Waarschuwing aan Emigranten naar Californië. De Minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis, dat dooi den consul te San Francisco aan hen, die naar Californië wenschen te emigreeren, aangeraden wordt lo. geen grond in die streken van uit Nederland of Europa te koopen op prospectussen of kaarten, maar zelf de terreinen ter plaatse te komen bezoeken; 2o. geen grond te koopen alvo rens ter plaatse een leertijd te heb ben doorgemaakt, daar de land bouw aldaar anders is dan hier te lande. Zoodoende zullen zij in staat zijn over de hoedanigheid en de waarde van den grond te oordee- len 3o. alleen te gaan en hun gezin eei'st te laten overkomen wanneer zij besloten zijn om zich er voor goed te vestigen 4o. rekening te houden met de temperatuur, welke des zomers in het binnenland zeer hoog is. Te Stockton, te Fresno en in het algemeen in het grootste gedeelte van de dalen van den Sacramento en van den San Joaquin bedraagt zij meestal 100 115 gr. Fahren heit. Overigens verdient het aanbeve ling om niet te emigreeren, zonder voorzien te zijn van het noodige geld om in staat te zijn in den eersten tijd althans te kunnen le ven, onafhankelijk van de verdien sten. Belanghebbenden wordt overigens in hun eigen belang aangeraden om niet naar Californië te emigree ren zonder van te voren omtrent de streek, waarheen zij wenschen te gaan en de vooruitzichten aldaar, inlichtingen te hebben ingewonnen bij den consul der Nederlanden te San Francisco, aan wien in het Nederlandseh kan worden geschre ven. Op den briefomslag moet al leen gezet worden: To the Consu- lata of the Netherlands, San Fran cisco, California, U. S. A. (St. Ct.) Zeebad Scheveningen. Zeebad Scheveningen deed een in zending naar de Internationale Ten toonstelling van Hygiëne te Weenen, onder welke de bekende decoratieve afbeelding van de badplaats. Thans is ter kennis van de Maatschappij ge bracht, dat het bad Scheveningen voor die inzending bekroond is met de groote gouden Fortschritts-medaille. Verdronken. Gisternacht is kapitein A. Besteman, van de stoomboot „Vooruitgang" der Binnenl. Schroefstoombootreederij, va rende van Dordrecht op Amsterdam, tusschen Loenen en Vreeland, over boord gevallen en verdronken. De omgekomene laat eene weduwe met 3 kinderen achter. Brutale vechtersbazen. Omstreeks middernacht werden gis ternacht te Tilburg L. met vrouw en kinderen uit hun diepe rust plotse ling opgeschrikt door een bombarde ment op de deur en de ruiten, ge paard met vreeselijk getier en dreige menten. De deur werd opengesmeten en nu kwamen een vijftal individuen,, zekere S. v. G., De K., De V. en S., in dat huis. L. vloog op de indringers af, maar hij moest die stoutheid met veel bloed bekoopen. Hij werd vastgegrepen, op den grond gesmeten en zoo erg mis handeld en verwond, dat binnen wei nig tijds heel zijn lichaam met bloed bedekt was. De politie was spoedig op de plaats van het bloedig tooneel, legde bloed stelpende verbanden aan en stelde een onderzoek in. De daders bevin den zich in arrest. L., die trouwens als een berucht en gevreesd man bekend staat, is gister morgen per brancard door de politie naar het gasthuis vervoerd. Dagblv. N. B.) Tariefvereeniging. Numero II van de uitgaven der „Tariefvereeniging", secretaris Jhr. Mr. L. van Fisenne te 's Graven- hage, handelt over de „Verhooging van het Indisch tarief van Invoer rechten". De brochure zegt van de desbe treffende Regeeringsvoorstellen „Indien de Regeering inderdaad meent, dat alleen door tariefsver- hooging de Indische financiën op vasten voet geregeld kunnen worden dan kan men het in haar slechts prijzen, dat zij het ontwerp daartoe spoedig heeft ingediend. „Zij vermijdt daardoor de fout der vorige Regeering, die haar ta- riefvoorstel zóó laat indiende, dat daarover vóór de verkiezingen geene beslissing kon vallen en alle tijd en moeite aan de voorbereiding en be handeling van het ontwerp besteed vergeefsch waren. „Toch schijnt het, dat de regee ring eenigszins in het tegenover gestelde euvel is vervallen. „Noch de Kamers van Koophan del, noch de Commissie voor de Handelspolitiek zijn over het ont werp gehoord. Dit ware toch niet overbodig bij een voorstel, waarbij zoowel onze export-handel als onze nijverheid niet onbelangrijk zijn betrokken en waarbij zooveel détailkennis van verschillende artikelen noodig is. „Of overigens de Regeering met haar voorstel succes zal hebben, staat zeer te bezien. „Hoe kunnen de vrijhandelaren in de Staten-Generaal hunne stem geven aan verhooging van dezelfde artikelen welke zij bestreden, toen Minister Harte haar voorstelde? „Hoe kunnen zij, die zoo jammer den over den „ondragelijken druk", welke eene matige verhooging van invoerrechten op het Nederlandsche volk zou leggen, er toe medewer ken om de zooveel armere bevolking in Indië veel hooger rechten te doen betalen „Het moge waar zijn, dat het grootste deel der Indische bevolking bezwaarlijk door directe belastingen is te bereiken, en dat daarom ver bruiksbelastingen en invoerrechten onvermijdelijk zijn, maar hetzelfde geldt hier te lande, en als men be weert, dat ter wille van het draag vermogen de invoerrechten hier laag moeten blijven, dan mag men ze niet hooger opvoeren in Indië, waar het draagvermogen der bevol king zooveel kleiner is. Consul-generaal Van Lier. Naar uit Den Haag gemeld wordt, zal de hoogedelgestrenge Heer M. J. H. Van Lier, Directeur der Kansela rij van Hr. Ms. gezantschap en tevens Consul-generaal te Parijs 1°. October a.s. pensioen nemen. Ofschoon niemand den bejaarden en trouwen Landsdienaar de welver diende rust misgunnen zal, die hem wacht na een diensttijd van ruim 50 jaren, moet zijn heengaan wel betreurd worden door allen, die op eenigerlei wijze met den heer Van Lier in be trekking kwamen. Vol jeugdigen ijver, vol minzame goedheid, behulpzaam, voorkomend toonde zich de heer Van Lier altoos en voor ieder. Op een lang, hoogst eervol en wel besteed verleden mag deze kloeke grijs aard terugzien De Nederlandsche kolonie te Parijs heeft hem eenigen tijd geleden eene passende hulde gebracht. Het zij den heer Van Lier vergund nog vele aan gename jaren in zoete rust door te brengen! Tot zijn opvolger is bestemd de heer J. D. Viruly, kanselier te Bern, ter wijl de heer Ph. N. E. Bogaert, thans kanselier tefStockholm, dan naar Bern wordt overgeplaatst. Laatstgenoemde heer is reeds te Bern werkzaam gesteld. Welverdiende Afstraffing. Dr. A. Kuyper vroeg voor de volgende welverdiende afstraffing gastvrijheid bij de Nieuwe Courant Den Haag. M. de R. Mag ik voor ditmaal een beroep doen op uw gastvrijheid voor de plaatsing van deze weinige regelen In den naamgenoot van uw blad, de Nieuwe Courant van Gouda, las ik kort na mijn terugkomst uit het buitenland een bericht, overgeno men uit de Independence beige, vol gens hetwelk ik op Zondag 19 Juni j.l. ontvangen zou zijn door den President-minister Sarrien. Aan dit bericht nu voegde de redactie de vraag toe Waarom juist op Zondag? Een ander blad uit het district Sliedrecht, genaamd IIou en Trou nam dit over en zette er als titel boven Dr. Kuyper en de Zondags heiliging niet onwaarschijnlijk om stemming tegen mij te maken onder de orthodoxen in het district. Kort daarop deelde de Stand mede, dat geheel dit bericht onjuist was, want dat ik niet op Zondag 10, maar op Zaterdag 9 Juni door den President en den heer Sarrien was ontvangen. Mocht men nu niet verwachten, dat beide bladen hun mededeelingen introkken Zoo haastte zich dan ook de Goudsche N. Courant te doen, maar Hou en Trou deed zoo niet. De redactie van dit blad schreef naar Brussel, en kreeg daarop van de Indêp. beige ten antwoord nous avons tout lieu de croire notre in formation exacte". Telegraphisch ontving ik daarop van een antirevolutionnair blad in het district Sliedrecht de vraag of het tegenbericht in de Standaard juist was. Ik telegrapheerde terug Volko men juist, en dit antwoord publi ceerde men. Maar niets hielp. Men lioudt de leugen aan het loopen. Ik weet daarom niet beter te doen, dan u hierbij ter inzage te zenden het schrijven van den heer Mollard, den introducteur des diplomates, dat gij wel zoo goed zult willen zijn, onder dit schrijven af te druk ken, en dat ik beleefdelijk terugver- zoek. U zal hieruit blijken, dat de Indépendance ditmaal verkeerd was ingelicht. Zelfs beging ze nog een tweede vergissing door mede te te deelen, dat ik ook door den heer Bourgeois, den minister van Buiten landsche Zaken, zou zijn ontvangen, iets wat wel in April geschied was, maar niet in Juni. Vooral nu ik in.allerlei landen gelegenheid had, van nabij de ma nier gade te slaan, waarop men politieke tegenstanders bejegent, trof mij te meer, ja deerde mij de kleingeestige bemoeizucht en klein zielige bedilzucht, die een deel der pers hier te lande ten laste van wie een andere politieke overtuiging voorssaat, aandurft. Ik wijs terloops nog op tweeërlei. Ik vond bij mijn terugkomst in een Nederlandseh blad een bericht overgenomen, alsof ik te Tiberias verteld zou hebben, dat onze geër- biedigde Koningin Hebreeuwsch leer de, daartoe van een rabbijn op het paleis les nam, en zelfs een Joodschen kok liet komen om voor dien rab bijn köschere spijs gereed te maken, Een ander blad wist te verhalen, dat ik bij den Turkschen gezant te Athene gedurig aan huis was ge weest, omdat deze gezant er den besten kok van heel Athene op na hield. \ran het salaris van f 60.000. dat mij voor een reisverhaal zou zijn aangeboden, zwijg ik nu maar. Het zijn al pure verzinsels Op al dergelijke zotte berichten in de bladen heb ik steeds het stil zwijgen bewaard. Ze zijn het oprapen niet waard. Ditmaal echter moet ik een uit zondering maken, omdat het een bezoek geldt bij het Hoofd van een bevrienden Staat, en omdat men er nu zelfs de buitenlandsche pers in gemengd heeft. Er was nu aanleiding, om door publicatie van het officieele stuk der uitnoodiging zulk een klein zielige polemiek te treffen naar ver dienste. De houding van „Hou en Trou" maakte het mij niet wel doenlijk, deze regelen aan haar redactie op te zenden. Er blijft altoos zeker selfrespect, waarover men liefst niet heen gaat. Ontvang mijn dank voor de plaatsing van deze regelen in een blad, dat nimmer aan zoo weinig eervol persbedrijf meedeed, en ver gun mij hoogachtend te zijn Uw dw. KUYPER. Den Haag, 16.7.06. BIJLAGE. Ministère RÉPUBLIQUE des FRANgAISE Affaires étrangères Paris, le 8 Juin 1906. Protocols. Monsieur le Président, Suivant le désir que vous avez bien voulu exprimer a M. le Minis- tre des Affaires Étrangères, j'ai l'honneur de vous faire connaftre que M. le Président de la Répu- blique vous recevra trés volontiers demain Samedi ft 4 heures de l'après midi au Palais de l'Elysée. Quant a M. Sarrien, Président du Conseil, il sera tres heureux de vous recevoir le même jour, a 6 heures, au Ministère de la Justice. Veuillez agréer, Monsieur le Pré sident, les assurances de ma tres haute considération. ARMAND MOLLARD. Monsieur Kuyper ancien Président du Conseil. Uit het jaarverslag 1906. Wij ontleenen aan het zoo pas verschenen verslag aangaande den toestand der gemeente over 1905 het navolgende: In de Maria-Stichting aan de Kamperlaan werden ten vorigenjare 726 zieken opgenomen en verpleegd, waarvan 644 herstelden en 83 over leden. Honderd dertien zieken wer den in hunne woningen door zieken verpleegsters-Franciscanessen ver zorgd. Het ledental van de afdeeling Haarlem van den Ned. R. Iv. Volks bond bedroeg einde 1905 ruim 700. Het Stedelijk Museum werd ten vorigenjare bezocht door 10.185 per sonen, waarvan 6593 tegen beta- ling. De electrische tram Amsterdam- Haarlem-Zandvoortvervoerdeini905 niet minder dan 1.563,988 passa giers; op de Ceintuurbaan werden vervoerd 1.165.427 en op de lijn Haarlem-Bloemendaal 393.349 pas sagiers. De paardentram vervoerde in hetzelfde jaar 870.985 reizigers. Burg. en Weth. willigden ten vorigen jare in 77 aanvragen voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, en 25 voor den verkoop van alcoholvrijen drank. Op 84 verzoeken werd afwijzend beschikt, meerendeels omdat de lo- caliteiten, waarvoor de aanvraag geschiedde, niet voldeden aan de eischen, ten aanzien van de opper vlakte en omtrent toetreding van licht en lucht. De bond van bloembollenhandelaren hier ter stede en in den omtrek, waar van het aantal leden op 1 Juni jl. 133 bedroeg, heeft zich, blijkens het door het bestuur uitgegeven verslag, ver klaard tegen de afschaffing] der usance om bij verkoop te rekenen 4 pet. tactal en 1 pet. potgeld. Het informatiebureau van den bond heeft in 1905 4195 informaties gegeven. De bond heeft een eigen incasso bureau en inde 1905 f 81.024.04!/2- Electrische Spoorweg-Maatschappij gedurende de maand Juni 1906 bedroeg liet aantal vervoerde passagiers op de verschillende lijnen Amsterdam-Haarlem-Zandv. 195.297 Ceintuurbaan te Haarlem 121.139 Haarlem-Bloemendaal45.978 Totaal 362.414 De ontvangsten per dagkilometer bedroegen Lijn Amst.-Haarl.-Zandv. Fl. 53.315 Ceintuurbaan te Haarlem. 29.845 Lijn Haarlem-Bloemendaal 55.155 Er zijn van Gemeentewege ten vo rigen jare gekeurd 4333 runderen 2789 vette kalveren1731 nuchtere kalveren 448 schapen9566 varkens 741 paarden en K. G. vleesch. Afgekeurd en vernietigd zijn 3 run deren, 4 paarden, 7 kalveren en 5 varkens, 3638 K.G. rundvleesch en geheel de borst- en buikorganen van 90 runderen. Wij lezen voorts in het verslag over onze Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" dat zich deze in een gestadigen vooruitgang verheugen mag onder leiding van haren directeur, den heer W. Robert. De vereeniging telt 72 eereleden, 27 donateurs en 10 leden van verdienste. In herinnering wordt gebracht de fees telijke herdenking van het 75-jarig bestaan. Beschermheer der vereeniging isZ. K. H. de Prins der Nederlanden. De afdeeling Haarlem van de Maat schappij tot bevordering der toonkunst telde op 31 December j.l. 308 leden, benens 37 donateurs en 6 eereleden. De bevolking onzer gemeente kan naar de verschillende Godsdienstige gezindten als volgt worden ver deeld Hervormden (Nederlandsche) 29916. (Fransche of Waalsche) 296. Lutherschen (Evangelische) 2683. (Hersteld) 392. Doopsgezinden 32i o. Remonstranten 627. Moravische Broeders 56. Christelijk-Gereformeerden 1621. Oud-Roomschen 156. Gemeente van Zevende-dags-Baptisten 54. Israëlieten (Nederlandsche) 856. (Portugeezen) 22. Roomsch-Katholieken 25355. Tot een ander of geen kerkgenoot schap of gezindte behoorende ot onbekend i 2779. Bij het van kracht worden der Kiezerslijst op 15 Mei 1905 telde zij 8665 Kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 8605 voor de Provinciale Staten en 8290 voor den Gemeenteraad. „J. J. Cremer." Gisteren, Dinsdag, des avonds te half 9 hield de Letterlievende Ver- eeniging J. J. Cremer" in een der zalen van het Brongebouw een al- gemeene Vergadering. De Voorzitter de Heer G. J. van Gasteren heette allen welkom, waar na de Notulen der vorige Algemee- ne Vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Hierna kreeg de Se cretaris de Heer J, W. v. d. Steur het woord tot het uitbrengen van zijn verslag omtrent den staat en de verrichtingen der Vereeniging over het met Juni 1906 afgesloten vereenigingsjaar, Na het voorlezen verwierf de Heer v. de Steur een luid applaus voor zijn zaakrijk en keurig verslag. Ook de penning meester de Heer G. v. d. BergJzu. bracht onder bijvalsbetuigingen zijn rekening en verantwoording uit over hetzelfde tijdperk. De Heeren J. H. W. Freytag en C. G. Opdam werden door de ver gadering aangewezen tot het nazien der Rekeningen enz. Met algemeene stemmen hechtte de vergadering goedkeuring aan de door het Bestuur voorgestelde benoeming tot Eere-lid van den heer J. H. L. Bos- sard. Herkozen werden de Heeren P. van Ooy. onder-Voorzitter, J- W. van der Steur Secretaris, J. C. W. Blom, Bibliothecaris, C. M. No bels en J. S. de Bruijn tot commis sarissen van Orde, en A. L. van den Berg en A. Hoeve tot leden der Commissie voor de aanneming terwijl gekozen werden de Heeren J. H. L. Bossard tot Regisseur en A. Ham on Jr. tot lid der Commis sie voor de aanneming. Na rondvraag en dankzegging aan de opgekomen leden sloot de voorzitter te kwart voor elf de re delijk goed bezochte vergadering. De veldartillerist van het 3e re giment J. H. van Deursen (lichting 1901) wordt voor de herhalingsoe feningen door den Burgemeester opgeroepen. Hij moet zich op 6 Augustus a.s. 's namiddags voor vieren bij zijn korps te Bergen op Zoom bevinden en tot en met 25 Augustus d.a.v. zich in werkelijken dienst stellen. Op denzelfden datum en ure nioet zich de veldartillerist van het 2e regiment, J. A. van Seggelen (lich ting 1903) te 's Gravenhage bevin den en zich tot en met 25 Augus tus in werkelijken dienst stellen. Door Burg. en Weth. is aan de stoom- brood- en scheepsbeschuit- fabriek voorh. Wed. de Jonge ver gunning verleend tot verplaatsing en vernieuwing van eenen dubbe len heeteluchtoven aan de Bakenes- sergracht 27. Tot 31 dezer ligt ter gemeente secretarie op alle werkdagen van 's morgens 9 tot 's namiddags 2 uur ter inzage liet verzoekschrift met bijlagen van de firma Droste en Co, om vergunning tot uitbreiding van hare chocoladefabriek aan den Veerpolder door aanbouwing van een lokaal en overdekking vaneen open ruimte. Bezwaren kunnen tot 31 dezer worden ingebracht. De jongste competitie-wedstrijden voor het water-polo-kampioenschap hadden den volgenden uitslag Eerste klasseDe Leidsche Zwem- club „De Sportman" won met 2 tegen 0 van „Het IJ", uit Amster dam. Ple Haarlemsclie club „IL V. G. B. won met 1 tegen 0 van de Am- sterdamsclie Zwemclub. Met de rust was de stand nog onbeslist met 0 tegen 0. Met ingang van 16 Juli is de sur numerair der posterijen en telegrafie» de heer J. G. F. èwemle, van l'e postkantoor hier ter stede naar bet telegraafkantoor te Utrecht verplaatst- De Rembrandt-revue is er, en onZ£ goede stad zal er weldra van genie; ten. Met de a.s. kermis speelt HepH. ter Hall, de zanger, componist, regi9' seur, acteur en directeur deze revm in het Brongebouw. Te Rotterdam speelde de cricketclub „Victoria" tegen „Rood en Wit" ui Haarlem. De Haarlemmers maakten 106, maA „Victoria" bleef daar nog 45 runs bc-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1906 | | pagina 2